CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - leden '17

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0117.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD, A360

Nadílka vánočních aplikací CAD Studia
Vyzvedli jste si naše vánoční CAD dárky? Těsně před Vánoci jsme pod stromeček propašovali ještě jeden dárek - utilitu RenameComp pro hromadné přejmenování komponent, těles a náčrtů v Autodesk Fusion 360.
Viz Vánoční freeware aplikace - nadílka od CAD Studia
eShop - online školení zdarma k AutoCADu LT a k Fusion 360
Školení Ještě do 20.1.2017 můžete využít nabídku na CAD Shopu firmy CAD Studio - ke všem produktům AutoCAD LT 2017.1 a AutoCAD 2017.1 získáte zdarma online školení základů AutoCADu. Nabídka platí pro 1-, 2- a 3-leté pronájmy Autodesk aplikací AutoCAD LT, Revit LT Suite, Inventor LT Suite a AutoCAD řady 2017, resp. 2017.1. Nově též pro Fusion 360.
Více na Online školení zdarma k AutoCADu a Fusion 360
Automatizace CAD postupů
LSP Pomohla by automatizace často používaných postupů zvýšit produktivitu vaší práce v AutoCADu? Vyberte si některou z našich více než 380 freeware utilit nebo si nechte vyvinout doplněk podle vaší specifikace. CAD Studio nabízí, jako člen Autodesk Developer Network, vývoj add-on aplikací pro AutoCAD, AutoCAD Civil 3D a Map 3D, AutoCAD Plant 3D, Inventor, Revit, Vault a Fusion 360.
Viz CAD Studio freeware a viz vývoj CAD/BIM/GIS aplikací

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout video Přehled novinek v AutoCAD 2017 for Mac a Autodesk: Vytvořte cokoliv

Uveden AutoCAD LT 2015 for Mac Update 6.

Uvedena nová verze aplikace JTB FlexReport 10.3 a FlexReport LT 1.4 pro sledování využívání CAD licencí.

Nová Facebook skupina určená pro CAD podporu českých a slovenských studentů - Autodesk software pro studenty.

Přidání geometrické vazby k DWG objektům AutoCADu - ukázka.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2017 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk Raytracer - rozdíly renderingu v AutoCADu
- Konsolidace produktové rodiny Autodesk 123D

AutoCAD vám nerozpozná text z vektorů v PDF? Poradí Tip 11225.
Proč mám obrovská nečitelná písmena v paletě Vlastnosti? Čtěte Tip 11248.
Nedokumentovaná možnost přepnutí AutoCADu 2016 na renderer Mental Ray. Viz Tip 11264.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jednodušší licencování CAM řešení - Autodesk HSM
HSM Od 7. ledna 2017 Autodesk zjednodušil licencování CAM produktů řady Inventor HSM a HSMWorks. Tyto CAD/CAM aplikace pro integrované 3D navrhování a obrábění jsou nyní k dispozici formou sjednocené sady aplikací označené jako Autodesk HSM. Ta zahrnuje CAM nadstavbu pro Solidworks a Inventor, licenci Inventoru Professional a licenci Autodesk Fusion 360. Sada Autodesk HSM 2018 je k dispozici ve dvou úrovních - Premium a Ultimate.
Více na Autodesk HSM 2018
50% sleva na strojařský CAD pro uživatele starších verzí
Uživatelé starších verzí konstrukčních a simulačních produktů Autodesku nemají k dispozici moderní návrhové technologie, podporu nových typů hardware a operačních systémů - nemohou tak naplno využívat produktivitu nabízenou aktuálními 3D CAD nástroji pro PC i mobilní zařízení. Do 20.ledna mohou vyměnit svůj zastarávající software verzí R14-2016 za nejnovější CAD/CAE nástroje s výraznou slevou 50 %.
Viz Sleva na strojařský CAD
Online kurzy Autodesk Fusion 360
e-Learning Nabídka e-Learningových online kurzů CAD Studia byla rozšířena o školení populární CAD/CAM/CAE aplikace Autodesk Fusion 360. I tento online kurz je po úspěšném absolvování zakončen získáním osobního certifikátu ATC - Autodesk Authorized Training Center. Kurz je nyní nabízen i bezplatně, jako bonus při nákupu jakékoliv licence Autodesk Fusion 360.
Více na Online školení Fusion 360
Mezinárodní studentská soutěž "Design for Automotive"
Vytvořte závodní auto budoucnosti. Studenti, kteří použijí Autodesk Fusion 360 pro navržení inovativního závodního vozu F1 budoucnosti mohou získat hodnotné ceny, uznání a osobní setkání s leadery oboru. Soutěžní příspěvky budou hodnoceny porotou složenou z konstruktérů automobilek Nissan, Mercedes a organizace F1 ve školách. Soutěží se ve dvou kategoriích, 13-17 a 18-24 let.
Uzávěrka je již 27.ledna 2017 - pravidla a přihláška autodesk.com/designforautomotive

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotipy k Fusion 360 Tvorba reliéfu vysunutím objemu do plochy a Tvorba reliéfu na ploše, nebo Užitečný nástroj Toolbox plus záznam webinářů Fusion 360 - Úvod a Fusion 360 - modelování

Uveden Autodesk Inventor HSM + HSM Express 2017 Update 1 (SP1).

Vyrábíte produkty pro stavebnictví a navrhujete v Inventoru? Modely vašich výrobků můžete jednoduše převést na parametrické BIM knihovny pro Revit.

Recenze Fusion 360 v magazínu DEVELOP3D.

Knihovna polypropylenových vodovodních trubek pro Inventor (.idcl, 2017) je ke stažení na Download.

Knihovna CAD bloků na CADforum.cz nyní podporuje i 3D modely z Fusion 360 - soubory formátu F3D.

Jak vytvořit 3D reliéf (text) na povrchu modelu v Autodesk Fusion 360? Čtěte Tip 11233.
Jak vytvořit štítky s pořadovými čísly - sestavu očíslovaných štítků pro vypalování? Poradí Tip 11243.
Nesprávné výsledky simulace mísení vlhkého vzduchu a hydrostatického tlaku s teplem? Viz Tip 11242.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

BIM 360 Team nyní zdarma k AEC Collection
BIM360 V rámci časově omezené nabídky nyní získáte ke každé projekční BIM sadě AEC Collection navíc 3 licence aplikace pro týmovou správu a sdílení projektů, BIM 360 Team. Tento cloudový systém pro správu vašich projektů umožní snáze spolupracovat v týmu a přistupovat k projektovým datům i z mobilních zařízení. V bezpečném centrálním úložišti (500GB) můžete spravovat jednotlivé verze vašich projektů, vy í vaši partneři a zákazníci je mohou připomínkovat a interaktivně prohlížet živá 3D a 2D data bez potřeby instalace jakékoliv aplikace. Nemusíte se starat o servery, VPN ani firewally.
Viz BIM 360 Team zdarma
20% sleva na Collaboration for Revit k obnově subscription
C4R V rámci časově omezené nabídky nyní nabízíme 20% slevu na službu Autodesk Collaboration for Revit (C4R, BIM cloud server) při obnově jakéhokoliv subscription (maintenance nebo pronájmu) Revitu nebo produktu/sady obsahující Revit - např. sad Design Suite nebo AEC Collection. Tato zvýhodněná nabídka platí do 20. dubna 2017.
Viz Promo Collaboration for Revit

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout představení aplikace BIM 360 Glue, videotip Spádování střešního pláště, železniční koridor v Railway Tools.

Uvedena nová verze Autodesk InfraWorks 360 2017.3 (viz Download).

Uvolněny nové verze českých šablon CAD Studia - RTE pro Revit a DWT pro AutoCAD Civil 3D.

Ocenění "CES 2017 Innovation Award" pro laserový scanner Leica BLK360 s integrovaným Autodesk ReCap 360.

InfraWorks 360 - interaktivní pískoviště - model terénu na Autodesk University 2016.

Radeon ProRender - nový bezplatný raytrace rendering engine pro Autodesk 3ds Max, Maya a další aplikace - podporuje GPU a CPU od AMD a dalších výrobců.

Mobilní aplikace Autodesk BIM 360 Docs je nyní k dispozici i pro tablety s Androidem - viz mobilní aplikace.

BIMfo: Největší stavby světa v BIMu.

BIMfo: Požiadavky na projektovanie BIM modelov

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Nejen vodařina v praxi - lineární přechod mezi sestavami
- Exportujeme do 3D nebo rovnou do 2D?
- Veselé Vánoce!
- Zapomenutý dárek pod stromečkem
- Železničářská snídaně s Autodeskem

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- DYNAMO TIP #1: příkaz If
- Revit 2017: Nová šablóna pre betónové konštrukcie a vystužovanie
- Dynamo Player - podlahová plocha místnosti (aktualizovaný postup)

Proč zobrazují inženýrské sítě jiný směr v oblouku a v přímé? Čtěte Tip 11235.
Jak okótovat 3D pohled v Revitu? Viz Tip 11237.
Jak zmenšit DWG výkresy Civilu 3D pro archivaci a posílání? Poradí Tip 11255.

 GIS, mapování, FM

Vyjadřovací portál
Vyjadřovací portál Web aplikace CAD Studia "Vyjadřovací portál" je díky vylepšenému responzivnímu designu lépe přizpůsobená i pro přístup z mobilních zařízení. Nový modul "Registrace žadatele" umožňuje automatické vyplnění identifikačních údajů včetně adresy, nabízí historii podaných žádostí o vyjádření k existenci sítí a umožňuje zobrazit ochranná pásma společnosti.
Podrobnosti viz Vyjadřovací portál

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

3D tiskárny v nabídce CAD Studia
MakerBot Společnost CAD Studio se dlouhodobě zaměřuje na vysokou odbornost a přidanou hodnotu v řešeních CAD/CAM, BIM a GIS. I přes softwarové zaměření jsme se rozhodli 3D tisk, jako technologii přímo navazující na CAD, zahrnout do řešení, která poskytujeme našim zákazníkům. Technologie 3D tisku považujeme za součást Product Inovation Platform Autodesku směřující k jedné platformě zahrnující proces od prvotního návrhu a designu, přes simulace až po výrobu, a to jak formou obrábění, tak aditivních technologií, tedy 3D tisku. Zahrnutí 3D tiskáren do nabídky nám umožní prezentovat a efektivně řešit se zákazníky tuto technologickou inovaci.
Viz 3D tisková řešení

Uvolněna nová verze driverů 3DxWare 10 pro 3D myši 3dconnexion - pror Windows 7/8/10 32/64-bit a Mac OS X (V10.4.8) - viz Download

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

Hatch2L - šrafování mezi dvěma křivkami v AutoCADu
RenameComp - hromadné přejmenování komponent a nářrtů ve Fusion 360
Podlahová plocha (v1.2.1) - výpočet plochy s nikami - .DYN pro Dynamo Player v Revitu
3DStretch - interaktivní protažení ploch na 3D objektech AutoCADu
Civil3D šablony - aktualizace šablon CAD Studia pro verze 2017 a 2016


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2017 CZ, LT, Revit, Inventor, HSM, 3ds Max, Mechanical, Civil, Map, Publisher, Nastran atd.
  • Autodesk Inventor HSM + HSM Express 2017 Update 1 (SP1)
  • Autodesk ReMake (dříve Memento) v117.25.67
  • FBX 2017.1 plug-in pro 3ds Max 2017/2016/2015, Maya, ad.
  • AutoCAD 360 for Android, V4.2.5
  • TeamViewer 12 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá CAD Studio dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici je kurz Základy AutoCADu LT a Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Tvorba výkresové dokumentace v Advance Steel (20.1.) a Fusion 360 – katalogové rozpady a vizualizace (20.1.)

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2017.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou CAD Studio prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz cadstudio.cz/support

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.875 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Revit: Nelze ořezat nebo spojit geometrie. Uzamčení parametru Ano/Ne v rodinách Revitu. Lze nějak zvýraznit/najít objekty se stejným číslem položky? Je možné zkosit hranu plechu v Advance Steel? Nejde mi změnit nastavení síťování v Simulation Mechanical 2017. Jak vykázat Tag různých komponent v jednom sloupci výkazu. Užitečný nástroj Toolbox ve Fusion 360. Mohu používat AutoCAD LT 2015/2016 na MacOS Sierra? Pravidelná automatická synchronizace pracovního prostoru Vaultu.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 13.418 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 135 tematických kategorií. Nyní i s možností hromadného downloadu vybraných bloků a podporou formátu Fusion 360 (F3D).

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 73.372, počet příspěvků již 117.621). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Pokud se nezastavíš, nezáleží na tom, jak pomalu jdeš (Konfucius)
- chcete si zjednodušit odklízení sněhu? pomůže jednoduchý vynález (video)
- největší vzduchové dělo na světě, s dostřelem 100 m (video)
- předpovídání budoucnosti je dřina - jak si ji představovali v roce 1920? (video)
- a jak si představovali budoucí auta v roce 1948? (video)
- takže, jak bude vypadat budoucnost nakupování oblečení? (video, hlavně pro dámy)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C