X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - prosinec '06

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1206.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

PF2007 Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům X-News i jejich rodinám příjemné a klidné prožití Vánoc a mnoho osobního štěstí v roce 2007.

Děkujeme vám za úspěšnou spolupráci v tomto roce.

Web služby XANADU rekordně
V listopadu dosáhly Web služby firmy XANADU rekordní návštěvnosti - zaznamenaly více než 2.000.000 zobrazených stránek za měsíc. V diskusním fóru www.cadforum.cz bylo v listopadu odesláno 920 příspěvků (až 70 denně), počet bloků v CAD knihovně dosáhl 500.
Těší nás zájem vás, návštěvníků našich web serverů, a věříme, že i v novém roce pro vás připravíme zajímavý obsah, který vám pomůže ve využívání informačních technologií.
Končí upgrade z CAD verzí 2004
Vlastníte-li licenci CAD aplikace firmy Autodesk založené na AutoCADu 2004, nebo VIZ 4 nebo Inventor 8, připomínáme vám, že možnost upgrade těchto aplikací koncí již v březnu 2007.
Viz Obit

AutoCAD, LT, CAD

10% sleva na upgrade - jen do 15.1.
Již jen do 15.1.2007 můžete využít 10% slevu na upgrade CAD aplikací firmy Autodesk zakoupené včetně Subscription. Na stránce Subscription si můžete pomocí online kalkulačky ověřit, že Subscription je výhodnější forma údržby software než upgrady.
Viz Promo
Online prohlížení DWF už i ve 3D
Bezplatná web služba pro interaktivní prohlížení DWF souborů DWFit - DWFit.com (Freewheel) byla rozšířena o podporu 3D dat a web tisku.
2D i 3D soubory s CAD daty tak lze prohlížet (zoom, otáčení/orbit...) ve web browseru, bez potřeby DWF prohlížeče. Lze pracovat s DWF soubory na disku (upload) i na webu (odkaz).
Vyzkoušejte si například: Penzion_Pohoří_3D.dwf (na to, že jde o web operace, je například i 3Dorbit docela svižný)
Přímá podpora CAD dat Autodesku ve Windows Vista
Autodesk rozšířil v rámci strategické spolupráce s Microsoftem technologii DWF o podporu XPS (XML Paper Specification). Ve Windows Vista a dalších operačních systémech s podporou XPS je tak možné nativně zobrazovat návrhová CAD data (včetně informací o jednotlivých entitách) bez potřeby samostatného prohlížeče.
Rozšířené soubory DWFX bude možné vytvářet přímo z aplikací Autodesku nebo pomocí Autodesk DWF Toolkitu (API). XPS soubory s CAD daty usnadní komunikaci a sdílení CAD dat mezi konstrukčními týmy, mezi projektanty a mapovými specialisty.
Kromě automatického prohlížení mohou Windows Vista rychleji vyhledávat a indexovat informace v DWF souborech a nabízet jejich rychlé náhledy. Operační systém Windows Vista (XPS) tedy přímo rozpozná .dwfx soubor a zobrazí jeho CAD data, pro případné elektronické připomínkování .dwf a .dwfx souborů je určena aplikace Autodesk Design Review.
Formát Autodesk DWF tak potvrzuje své postavení standardu pro publikování CAD dat. Viz další informace o DWF.
Jsou nás už 4 milióny...
Počet uživatelů AutoCADu ve světě již přesáhl 4 milióny. Ke konci října bylo prodáno 4.056.200 oficiálních licencí AutoCADu. Tato světově nejpopulárnější CAD aplikace tak potvrzuje svůj řádový náskok nad konkurenty.

Cenová politika množstevních slev na produkty Autodesk bude ukončena k 1.2.2007 - využijte proto pro případné plánované nákupy více licencí ještě zvýhodněné ceny.

Z CAD.blog.cz:
Potřebuje konstruktér přístup k internetu?
Využití dvouprocesorových PC pro CAD
Prohlížení 2D+3D DWF bez prohlížeče

Jak v AutoCADu přetáhnout myší objekty z jednoho výkresu do druhého? Viz Tip 5276

Jak vytvořit rastrové šrafy 2D objektů v AutoCADu? Viz Tip 5297

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Chystaný Inventor 2008
Probíhá beta testování nové verze Inventoru. S případných přechodem na nový operační systém Windows Vista prosím vyčkejte na uvedení Inventoru 2008 (krycí jméno "Goddard"). S novou rodinou AutoCADu nebude mít Inventor společné jen číslování verzí...
Viz Inventor 2008 se učí od AutoCADu
Nový EdgeCAM 11
Verze 11 CAM aplikace EdgeCAM přináší novinky z oblasti obrábění na vícevřetenových CNC strojích, opracování kulatých rohů, rozpoznání děr, obrábění otevřených kapes a další vylepšení. EdgeCAM Solid obráběč plně podporuje Autodesk Inventor R11 SP1.
Autodesk s PTC
Autodesk a PTC mají oznámit dohodu o výměně technologií rozšiřujících datovou spolupráci mezi CAD aplikacemi. Autodesk zahrne jádro PTC GRANITE do AutoCADu a Inventoru, PTC zahrne do aplikace Pro/E Wildfire jádro Autodesk RealDWG.

Ukázka interaktivního využití DWF na webu - model BROKK (odkazy na jednotlivé díly - využívá DWF Viewer).

Víte, že Inventor obsahuje dvě samostatné technologie pro rozvin plechových dílů? Jak přepnout, které technologie bude použita - viz Tip 5266 (VIP).

Proč mám knihovny v Obsahovém centru Inventoru jen pro čtení? Viz Inventor tip 5285.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 9.1 Úspěšní už používají Autodesk Revit
Autodesk Revit je CAD/BIM aplikace používaná již více než 140.000 uživatelů po celém světě i stovkami uživatelů v České a Slovenské republice. Revit je pro ně nástrojem pro efektivní navrhování a projektování - od hmotové studie pro prováděcí dokumentaci, výkazy a vizualizace, od drobných staveb až například po nový mrakodrap "Věž svobody" na místě dvojčat WTC. Revit je ceněn zejména díky vysoké produktivitě práce, jednoduchému ovládání a snadné spolupráci v týmech.
Jak Autodesk Revit hodnotí jeho čeští uživatelé? K čemu používá Revit jeden z jeho uživatelů, Národní divadlo? Jaké jsou nyní možnosti výhodného přechodu na Revit?
Viz Máme Autodesk Revit
Správa dokumentů i pro stavaře
Aplikace pro jednoduchou síťovou správu dokumentů - Autodesk Vault - byla integrována již i do projekční aplikace Architectural Desktop. Držitelé Subscription k ADT si mohou stáhnout Vault 5 i plugin pro ADT 2007 ze Subscription Centra.
Podpora technologie Vault (ADMS) je tak již k dispozici pro všechny aplikace rodiny AutoCAD 2007 (kromě LT a Mapu), pro Inventor a 3ds max.
Další informace o Autodesk Vault a Productstream
Revit není AutoCAD
Stále více projektantů používá místo AutoCADu a různých nadstaveb nové, plné BIM aplikace.
Jaké jsou základní koncepční rozdíly mezi AutoCADem a Revitem? S čím počítat při přechodu z AutoCADu na Revit? To shrnuje PDF dokument "Revit není AutoCAD" (česky) - ke stažení na www.cadstudio.cz/revit.
Autodesk Green Index 2006
Společnost Autodesk provádí výzkum mezi architekty na téma projektování energeticky úsporných budov a staveb a použití postupů tzv. "sustainable design" (trvale udržitelné projekty). Výsledky těchto průzkumů jsou vyjádřeny ve formě "Autodesk Green Indexu", který kvantifikuje připravenost architektů a projektantů na praxi "zelených staveb" v nejbližších 5 letech.
Projekční a BIM aplikace Autodesku, např. Revit Building, jsou využívány pro navrhování ekologických staveb a obsahují funkce pro energetické zhodnocení staveb, např. prostřednictvím web služby GreenBuildingStudio. Pro americkou organizaci GreenBuildingStudio (GeoPraxis) vyvinula firma XANADU gbXML modul pro export stavebně technických podkladů z Autodesk Architectural Desktopu.
Viz podrobnější informace

Prohlédněte si s modročervenými brýlemi galerii stereoskopických 3D obrázků z CAD aplikací Autodesku - viz Parsons Brinckerhoff

Projektujete v Revitu a máte zájem o případnou mezinárodní spolupráci? Prezentujte se na www.revitinside.com

Byla uvolněna nová verze plugin modulů Autodesk FBX (2006.11) pro 3ds max 9, Maya 8, XSI 5 (Windows, Linux, Mac).

Jak zarovnat stěnu s hranou schodiště? Viz Tip 5293.

Rychlé zobrazení jediného podlaží budovy v Revitu. Viz Tip 5281

GIS, mapování, FM

Civil3D Rozšířen Civil 3D
V balení US verzí aplikace Civil 3D 2007 jsou nyní i geodetické aplikace Autodesk Civil Design and Autodesk Survey. Autodesk Civil 3D je celosvětově jednou z nejrychleji rostoucích aplikací Autodesku a i mezi českými uživateli rychle získává popularitu.
Další informace o Autodesk Civil 3D
Velká vodárenská společnost nasazuje Autodesk Topobase GIS
Vodárenská společnost Las Vegas Valley Water District (LVVWD), největší dodavatel vody ve dvouapůlmilionovém státě Nevada, úspěšně nasadil GIS systém Autodesk Topobase. Autodesk Topobase zda pomáhá získávat přesná a aktuální geoprostorová data pro klíčové obchodní procesy - pro projektování, kontroly a dokumentaci sítí i pro údržbu v terénu. Společnost tak může činit kvalifikovanější rozhodnutí, zvyšovat svou produktivitu a efektivnost provozu.
Viz podrobnější informace

Stáhněte si nové PDF technické dokumenty (whitepaper) o struktuře, topologii a profesních modulech Topobase pro vodu, plyn, kanalizace a teplovody (v češtině). Najdete na stránce Xanadu - Autodesk Topobase.

Nový whitepaper "CAD Manager's Guide to Civil 3D" si můžete stáhnout na webu Autodesk (PDF, 33 stran, anglicky).

Jak nastavit vlastní zkratky v popisech geometrie v Civil 3D? Viz Tip 5289

Jak v Civilu znázornit sklon výkopu/násypu (kolmé čárky)? Viz Tip 5311

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP500 Nový notebook HP 500 stojí jen 11.980,-Kč
Za nevídanou cenu od pouhých 11.980,-Kč (bez DPH) můžete získat nový notebook HP řady 500. Tyto levné notebooky jsou určeny pro běžné použití typu práce na internetu, přípravy textů apod., tedy například pro domácí uživatele, studenty či menší firmy.
Model HP 500 s Windows XP přitom není nijak omezen v konfiguraci - najdete v něm plné vybavení, jako procesor Intel Pentium M 740 (1.73GHz), 512MB RAM, 60GB disk, 14.1" TFT WXGA displej, DVD+/-RW mechaniku, modem/LAN, WiFi 802.11b/g, audio či 2x USB 2.0.
Technické parametry viz leták Notebook HP 500 (PDF, 3.9MB).
Notebooky HP 500 jsou k objednání na KOUPIT.

Do konce roku platí pro vybrané notebooky HP Compaq nx6310 akce, v rámci níž dostanete bluetooth PC Card myš ZDARMA.

Při pořizování nové stanice pro CAD aplikace určitě sáhněte pro dual-core procesoru a po procesoru podporujícím 64bitová Windows. Na velikosti paměti nešetřete.

Windows Vista zdarma s počítači HP
Pokud dnes zakoupíte stolní počítač Hewlett-Packard s označením "Vista capable", získáte operační systém Microsoft Windows Vista zdarma v rámci programu Vista Upgrade Express. Akce platí do 15.3.2007 a vztahuje se na HP modely "Vista Capable" (dx2200, dx7300, dc5700, dc5750, dc7700, workstations xw4400/6400/8400/9400) s operačním systémem Windows XP Professional. Upgrade na nový operační systém Windows Vista (jen stejné jazykové verze) se následně objednává přímo přes Microsoft web. Platí se pouze poštovné zaslaného média.
Barevný tisk za cenu černobílého
Tisknout v barvách se vyplácí - a to nejen díky nízkým tiskovým nákladům moderních barevných laserových tiskáren HP. Barevně tištěné dokumenty se podle marketingových výzkumů firmám vyplácejí. Použití barev zvyšuje rozpoznání firemní značky o 70% a v prodejních materiálech zvyšuje zájem o koupi až o 80%.
Barevné laserové tiskárny HP Color LaserJet CLJ 1600, 2600, 3600, 3800, 4700, 5550, 9500 dodává firma XANADU, Gold Preferred Partner HP. Nabízíme rovněž další tiskárny HP pro firemní prostředí, včetně tiskových řešení pro kontrolu a evidenci tisku, zabezpečený tisk, intranetové publikování a správu dokumentů - viz tisková řešení. V nabídce firmy XANADU najdete též kompletní outsourcing tisku (platba za vytištěnou stránku).
Viz podrobnější informace
LP3065 30" monitor HP LP3065 - to správné pokoukání pro váš CAD
Nový 30-palcový LCD monitor HP LP3065 je ideální volbou pro náročná CAD a GIS pracoviště, protože umožňuje zobrazit detaily i při zachování celkového pohledu na zpracovávanou součást, projekt nebo mapu.
30" širokoúhlý LCD monitor (poměr stran 16:10) totiž nabízí nativní rozlišení 2560 x 1600 bodů s odezvou 6ms GtG (12ms rise/fall), s vysokým kontrastem 1000:1 a jasem 300 nits. Nabízí vstupy 3x dual link DVI-I, 2x dual link DVI kabel, 4x USB. Monitor je výškově nastavitelný a otočný na výšku (např. pro DTP). Je postaven na LCD technologii S-IPS. Záruka tohoto špičkového displeje je 3 roky, s výměnou do druhého pracovního dne na místě.
Cena 34.000,-Kč - viz KOUPIT.
Monitor HP odradí zloděje
Funkce Theft Deterrence u HP LCD 24" LP2465 monitoru Pro zákazníky, kteří chtějí zlodějům znepříjemnit život případně zabránit následnému prodeji kradeného monitoru se u modelu LP2465 nabízí zajímavá "bezpečnostní funkce". Pokud si nainstalujete na CD dodávanou utilitu HP Display Assistant, kterou nejen zkalibrujete monitor přímo z počítače a můžete si do monitoru rovnou uložit i vaše nastavení, tak z této utility můžete aktivovat i funkci Theft Deterrence, která znemožní použití monitoru na jiném PC než ke kterému má být připojen, a nebo uživatel musí znát správný PIN. V případě, že funkci aktivujete a někdo monitor odpojí od proudu na delší dobu nebo jej připojí k jinému PC, monitor sníží kontrast a podsvětlení na kritické minimum a přes obrazovku bliká nápis o aktivaci funkce Theft Deterrence. S monitorem se nedá pracovat jinak než spustit program Display Assitant a funkce se pak (na stejném PC) vypne, nebo na novém počítači nainstalovat Display Assitant a funkci deaktivovat zadáním PINU. Theft Deterrence - odstrašení / odrazení od krádeže
Tiskárna zdarma k inkoustům
Z červnové jednodenní akce vyprodáváme větší množství barevných kompaktních inkoustových tiskáren HP DeskJet 3920 za velmi výhodnou cenu 720,-Kč. Tiskárny byly v provozu jediný den a vytištěno bylo jen několik stránek. K těmto tiskárnám jsou ale přibaleny nové originální inkoustové cartridge HP No.21 a No.22 (jejich hodnota se rovná nabízené ceně tiskárny i s cartridgemi, kompatibilní též s DJ3940, DJ1360, DJ2360).
Za podobných podmínek nabízíme též větší množství laserových tiskáren HP LaserJet 1018. Opět používána jen 1 den, toner na 98%.
Viz další informace a další produkty ve výhodném Výprodeji.
HP - světově nejprodávanější servery
Podle průzkumu společnosti IDC je HP již 18 čtvrtletí po sobě největším světovým dodavatelem serverů. HP je v čele i v jednotlivých kategoriích serverů - blade, x86, Opteron serverů, 64bit Intel XEON serverů, EPIC/Itanium i na trhu Windows/Linux/Unix serverů. Prodeje blade serverů HP vzrostly meziročně o o 44%.
SpaceExplorer SpaceExplorer a další nové 3D myši firmy 3Dconnexion
Společnost 3Dconnexion uvedla na trh nové modely svých populárních 3D ovladačů pro konstrukční a designerské aplikace.
SpaceNavigator je nejnižším modelem řady 3D myší. Jeho cena začíná na pouhých 59 Euro, takže si toto 3D navigační zařízení nyní můžete dovolit i pro domácí nebo školní prostředí. Vedle ovládácího puku lze využít i dvou programovatelných tlačítek.
SpaceExplorer je správná volba pro profesionální uživatele v oblasti designu. Nabízí programovatelné klávesy pro danou 3D aplikaci a špičkový výkon v ceně střední třídy. Space Explorer je i doporučeným řešení pro unixové pracovní stanice (nástupce SpaceMouse).
Produktovou řadu doplňuje stávající přenosný model SpaceTraveler a špičkový model SpacePilot (ten je nyní v prodeji za výrazně nižší cenu).
Viz 3D myši 3DConnexion

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

V prodeji Windows Vista i Office 2007
Na trhu je již nejnovější verze Microsoft Windows - Windows Vista. Česká verze Windows Vista má být v prodeji od 1.března 2007. Byla uvedena i nová verze kancelářské sady Microsoft Office 2007 (Office System; CZ verze také do 1.března).
8% sleva na Microsoft Office 2007 (Open License)
Již dnes můžete zakoupit nový Microsoft Office 2007 v Open License. Nákupem v této nabídce získáte volný výběr jazykové verze. Ihned po uvedení lokalizovaného Microsoft Office 2007 budete mít možnost instalovat českou verzi tohoto produktu.
Platnost nabídky: do uvedení Office 2007 CZ na trh (únor 2007), platí pro verze: Standard, Small Business, Professional Plus, Enterprise.
Kontaktujte XANADU pro využití těchto nabídek nebo pokud potřebuje poradit s výběrem pro vás nejefektivnějšího způsobu pořízení licencí.

Nainstalujte si aktualizovanou verzi databázového serveru SQL Server 2005 Express SP1.

Abobe uvedl novou verzi svého populárního bezplatného prohlížeče PDF souborů - "Adobe Reader 8". Ke stažení viz Adobe Reader.

Na stránce Xanadu SafeQ najdete nově ke stažení PDF broužurku (25 stran) s popisem možností tiskového řešení SafeQ.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Viry v hardware
Nový typ bezpečnostní hrozby představuje škodlivý kód potenciálně distribuovaný v upraveném ROM BIOSu rozšiřujících PCI karet. Pokud tedy narazíte na "podezřele levnou" kartu z druhé ruky, uvědomte si, že s ním můžete do vašich systémů vnést hrozbu spuštění spyware, rootkitů a podobných škodlivých kódů.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Jako každý rok, i letos firma XANADU daruje pod stromeček uživatelům CAD aplikací Autodesk několik užitečných bezplatných aplikací. Těmito "vánočními" utilitami jsou letos:

  • DelProxy vymaže z DWG výkresu grafické i negrafické proxy objekty z nadstavbových a vertikálních aplikací.
  • srxText je nástroj pro hromadné nahrazení výkresových textů podporující skripty, regulární výrazy a další volby. Nová verze podporuje CSV tabulky (z Excelu) dvojic nahrazovaných textů. Ve spojení se skripty představuje srxText výkonný nástroj pro hromadnou úpravu textů mnoha výkresů najednou.
  • ArcNorm je určen pro export DWG z Civil 3D nebo jiné situace, kdy je potřeba normalizovat oblouky definované s opačným normálovým vektorem.
  • LinOut zpětně vytvoří z DWG výkresu definiční předpis typů čar (soubor .LIN). Nová verze této utility podporuje i komplexní typy čar s odkazem na SHP/SHX soubory.

Všchny tyto aplikace (a řadu dalších) najdete ke stažení na stránce Download, popř. si o ně napište Ježíškovi Xanadu.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • ADT Object Enabler 2007 pro AutoCAD 2007, LT 2007, Map 3D 2007
  • DWF Viewer 7 Service Pack 1
  • Design Review 2007 Service Pack 1
  • Drawing Tabs - Autodesk bonus tool pro AutoCAD 2007 (update)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2007, Inventor 11 a Revit 9.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Xanadu - nejrozsáhlejší CAD podpora
Firma Xanadu provozuje nejrozsáhlejší systém technické podpory CAD v ČR a ročně pracovníci technické podpory zodpoví přes 2.000 dotazů uživatelů CAD/GIS produktů Autodesku. CAD uživatelům nabízíme řadu dalších poprodejních služeb - např. VIP server, CAD utility zdarma, měsíční bulletin X-News, autorizovaná školení, implementace, znalostní audity, knihovny bloků, zakázkový vývoj software...
Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Značky Sháníte CAD bloky a rodiny pro vaše projekty? Chcete se podělit o vaše užitečné bloky s dalšími uživateli? Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 500 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do cca 80 tematických kategorií. Vyhledávat můžete bloky jak vizuálně, pomocí náhledů, tak pomocí vyhledávání klíčových slov. CAD bloky, rodiny a detaily ve formátech DWG a RFA (Revit) lze stahovat buď jako jednotlivé soubory, nebo je můžete přenášet přímo z webu do vaší CAD aplikace přetažením myší - technologie iDrop.

3.763 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Selže mi instalace MSDE (SQL server) při instalaci Inventoru. Jak v AutoCADu přiřadit klávesovou zkratku na kombinaci AltGr-něco? DWF Viewer nebo MapGuide viewer nezobrazuje menu. Umí Revit změnit tloušťku čar v připojených DWG výkresech? Stavební prvky jsou v řezu zobrazeny černě. Vrácení vypůjčené síťové licence (ukončení výpůjčky). Jak importovat IES soubor osvětlovacího tělesa? Instalace driveru PowerDraft na lokalizovaných produktech řady 2007. Bezplatný převod CAD souborů SKD na DWG. Přidání vlastních příkazů do Palety nástrojů. Snadné zmenšení velikosti (a zrychlení) IPT souborů Inventoru. Rychlé ověření zastínění budovy v daném čase. Jak převést odstíny barev CIE (Lab, LCH, Luv) na RGB? Jak rozpoznat DWG soubor pocházející z Mechanical aplikace? Vytištěný černobílý obrázek má nazelenalý nádech. Proměnlivá výška očí v 3D procházce v Revitu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Normála z=-1 u oblouku, Blok a jeho vlastnosti, Eliptické zdi, Myš pro CAD...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- skrbl - sdílená web nástěnka
- ZAMZAR je zajímavá bezplatná web služba pro online konverzi řady textových, obrázkových, hudebních a video formátů
- Brain interface - budoucnost už je tady (je to "Kurýr" popisovaný ve scifi povídce Adapt z roku 1989?)
- jak to vypadá, když exploduje notebook (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060