X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - listopad '09

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1109.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, Microsoft, Symantec, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Návštěvníci z 210 zemí a teritorií
O tom, že naše web služba CADforum.cz je populární také ve světě, svědčí mj. i statistika návštěvníků. V té najdeme za poslední dva měsíce celkem čtvrt milionu návštěvníků z 210 různých zemí a teritorií. A nejsou to mnohdy jen náhodné návštěvy - i pokud odfiltrujeme země, odkud přijde méně než 100 čtenářů, stále zůstane dlouhý seznam 102 zemí světa (102. zemí je pro zajímavost Honduras).
Podrobnější statistika viz Blog XANADU

AutoCAD, LT, CAD

-20% AutoCAD LT nabízíme levněji o 20% - akce prodloužena!
Ještě do 15.1.2010 máte možnost získat aktuální verzi aplikace AutoCAD LT 2010 X+ o 20% levněji. Slevu 20% nabízíme na samostatné licence i zvýhodněné 5-licenční packy AutoCADu LT. I k těmto zvýhodněným licencím přitom získáte nadstavbovou aplikaci "Xanadu LT Extension" zdarma.
Ceny LT viz CAD eShop
Voucher 1.000 Euro AutoCAD Legacy - poděkování a 1000 Euro pro vás
Používáte ještě AutoCAD R14, AutoCAD 2000/2000i, AutoCAD 2002, 2004 nebo 2006? Děkujeme za vaši dlouhotrvající důvěru v CAD aplikace firmy Autodesk.
Jako poděkování a zároveň příležitost pro inovaci vašich projekčních či konstrukčních softwarových nástrojů nyní můžete využít zvýhodněný, tzv. "Legacy upgrade" z vašeho AutoCADu na nejnovější verze CAD nástrojů firmy Autodesk. Legacy upgrade je standardně levnější o 30%. Navíc teď ale dostanete i voucher v hodnotě 1.000 Euro. Tato nabídka platí do 15.1.2010.
Přehled aplikací na které lze upgradovat a další informace - viz Thank You
Windows 7 Autodesk: oficiální podpora Windows 7
Řada firem přechází na nový operační systém Windows 7. Autodesk oznámil oficiální podporu Windows 7 (32/64-bit) pro aplikace AutoCAD 2010, AutoCAD LT 2010, Inventor 2010, AutoCAD Architecture 2010, Electrical 2010, Mechanical 2010 a Vault client 2010.
Viz AutoCAD 2010 ve Windows 7
Subscription Subscription Advantage Packy pro aplikace řady 2010
Pro uživatele CAD produktů firmy Autodesk s aktivním Subscription byly uvedeny rozšiřující moduly, tzv. "Subscription Advantage Packy" (SAP). Ty doplňují do jednotlivých produktů užitečné rozšiřující funkce. SAP moduly jsou ke stažení na Subscription Centru. Uživatalé lokalizovaných verzí si budou moci stáhnout SAP moduly v češtině.
Přehled nových funkcí a další informace viz Subscription Advantage Pack
CAD software zdarma pro propuštěné z práce
Program "Autodesk Assistence" nabízí konstruktérům a projektantům propuštěným z práce možnost dalšího vzdělávání. Tito odborníci nyní mohou využívat bezplatné licence většiny produktů Autodesku.
podmínky a další informace - viz Autodesk Assistence
Obit Ukončení prodeje starších verzí produktů Autodesk
V pravidelných cyklech daných vývojem nových verzí ukončuje firma Autodesk prodej starších verzí svých aplikací. V těchto dnech byl ukončen prodej nových licencí řady 2009, 15.3.2010 pak končí možnost upgrade z řady 2007 (a Revit 9 a Inventor 11). Od tohoto data se mění i struktura cen upgrade.
Čtěte na Starší verze produktů Autodesk
CADVault 6 pro AutoCAD 2010
Byla uvedena nové verze aplikace pro zabezpečení obsahu DWG výkresů - CADVault 6. CADVault je nadstavba AutoCADu a AutoCADu LT umožňující chránit CAD projekty ve formátu DWG proti neoprávněnému použití. Různými úrovněmi hesel chrání zvolené části výkresu nebo celý obsah proti zkopírování, tisku, odměřování nebo i zobrazení. CADVault 6 je kompatibilní s CAD aplikacemi řady AutoCAD 2010.
Viz CADVault 6
Legenda bloků ve výkresu AutoCADu
LISP aplikace Xanadu BLegend vygeneruje obrázkovou tabulku bloků (obrázek, název, popis, počet). Umožňuje konfiguraci nastavení filtru bloků, hladin i tvaru tabulky výkazu bloků. Kód pro odemčení plné funkčnosti downloadovatelné verze si můžete vygenerovat zdarma na webu vip.xanadu.cz. Více v tipu.

Chcete-li se zúčastnit Autodesk University Virtual, kontaktujte nás pro pár posledních "Premier Pass" voucherů - viz AU Virtual 2009.

Na XANADU Blogu najdete:
- Technologie ISOGEN pro AutoCAD Plant 3D
- Alias Sketch - umí už váš AutoCAD malovat?
- AutoCAD 2010 vylepšuje produktivitu o 60%
- Windows 7 - jakpak se daří?
- Autodesk Subscription Advantage Pack - bonus pro předplatitele

Potřebujete mít disky a USB klíče jako podadresáře disku C:? Poradí Tip 7015.
Jak vložit do výkresu značku drsnosti povrchu? Čtěte Tip 7024.
Máte problémy s tiskem rastrových obrázků z AutoCADu? Čtěte Tip 7004.
Nejde vám nainstalovat AutoCAD na 64bitovou verzi Windows? Řešení najdete v Tipu 7057.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Akce Pilka Akce "Pilka" - 3D stanice HP Z400 zdarma!
Používáte správný nástroj? Vyměňte pilku za pořádný těžební stroj!
Do 15.1.2010 získáte při upgrade vašeho AutoCADu LT na AutoCAD Inventor 2010 X+ u firmy XANADU bezplatně výkonnou 3D pracovní stanici HP Z400 a k tomu ještě profesionální 3D kontroler SpacePilot (oboje v hodnotě cca 40.000 Kč). Plus speciální dárek pro registrované členy CADforum.cz.
Využijte této akce a výhodně povyšte vaši "pilku" na kompletní nový CAD stroj! Vytěžte maximum z vašich digitálních prototypů!
Další informace na Akce Pilka
Kupte si Inventor za 1/4 ceny
Do 15.1.2010 (prodlouženo) můžete využít zvýhodněné ceny pro přechod z vašeho AutoCADu nebo AutoCADu Mechanical (jakákoliv upgradovatelná verze) na nejrozšířenější strojařský CAD - Autodesk Inventor X+. Zvýhodněná cena činí jen 1/4 ceny nové licence Inventoru - 1.450 EURO (popř. 2.850 EURO za verzi Professional).
Viz Inventor za čtvrtinu ceny
Algor Simulation Stáhněte si simulační CAE aplikaci Algor DesignCheck
Autodesk Algor Simulation Professional a aplikace Algor DesignCheck je prvním stupněm pro ověření a optimalizaci vašeho 3D návrhu. DesignCheck provádí nelineární statické a dynamické analýzy, simuluje pohyb tuhého tělesa, pružného tělesa i proudění tekutin (včetně dynamiky tekutin), vypočítá kombinované napětí, elektrostatiku a kombinuje analýzy se simulacemi.
30denní trial verzi si můžete stáhnout na stránce DesignCheck

Piping Design Technology Preview na Autodesk Labs - návrh potrubí (původně pro Algor Simulation).

FeatureRename (viz březnové X-News) je utilita pro Inventor umožňující automaticky pojmenovávat konstrukční prvky dle jejich geometrických vlastností. Viz tip 7058 a naše ukázkové video.

Nová Inventor videa ukazují jednoduché vložení šroubového spoje a koncept převodu 2D bloků AutoCADu do 3D - viz CAD video.

Použití Inventoru při parametrickém návrhu nábytku ilustruje video v tipu.

Jak vytvoři opletený kabel nebo další materiály Inventoru? Poradí Tip 7033.
Chybí vám u studentské verze Inventoru normalizované součásti? Použijte postup dle Tipu 6999.
Jak funguje práh upřesnění při výpočtech pevnosti? Objasní to Tip 6998.
Jak lze nastavit bod vložení pro načrtnutou značku? Čtěte Tip 7050.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 2010 Subscription Advantage Pack
Pro uživatele Revit Architecture 2010 s předplatným je na stránkách Subscription Center ke stažení "Subscription Advantage Pack", který přináší nové funkce a vylepšení z oblastí:
 • Přidává do Ribbonu novou kartu "Structure" obsahující některé funkce pro tvorbu konstrukcí z Revit Structure
 • Interaktivní editor zkratek a nově definované zkratky
 • Vylepšený export DWG
 • Vylepšené propojení souborů
 • Podmíněné formátování tabulek
 • Funkce najít/nahradit text
 • Vzájemný převod modelových a detailních čar
 • Autodesk Revit Model Review
 • Revit DBlink - propojení 3D modelu s externí databází
 • Nový modul ImageModeler - tvorba 3D bodů a modelů z fotografií
 • Nový modul pro tvorbu dřevěných konstrukcí stěn
Subscription Advantage Pack je aktuálně dostupný jen v anglické verzi. Lokalizovaná česká verze bude dostupná během listopadu. Ukázkové video (anglicky) si můžet prohlédnout na Youtube.
Civil3D Zvýhodněný AutoCAD Civil 3D pro potrubní sítě
Projektanti inženýrských sítí nyní mohou využít zvýhodněné nabídky řešení skládající se z projekční aplikace AutoCAD Civil 3D 2010 CZ a z nadstavby pro návrh sítí kanalizace a vody.
Do 31.12.2009 získáte při nákupu tohoto projekčního řešení (ať již formou nové licence nebo upgrade, i z LT) u firmy XANADU zvýhodněnou cenu. Ta zahrnuje licenci aplikace AutoCAD Civil 3D 2010, roční subscription, projekční nadstavbu Sewer+ nebo Canalis, BonusCD X+ a VIP služby XANADU, plus jednodenní školení. Ceny těchto balíčků začínají na cca 75.000,-Kč.
Další informace na Civil 3D pro potrubní sítě
Plant3D AutoCAD Plant 3D
AutoCAD Plant 3D je nová verze AutoCADu pro potrubní systémy - projekční aplikace pro 3D navrhování, modelování a dokumentování potrubních systémů chemických a zpracovatelských závodů a technologických celků. AutoCAD Plant 3D je kompatibilní s aplikací AutoCAD P&ID a Autodesk Navisworks. Autodesk do Plant 3D licencoval rovněž technologii Intergraph Isogen pro práci s izometrickými výkresy.
Viz AutoCAD Plant 3D
Co jsou to tzv. "Mračna bodů"?
Technologie "mračen bodů" je populární funkcí moderních CAD a GIS aplikací. Co mračna bodů umožňují a jak s nimi pracovat v produktech Autodesk napoví článek:
Mračna bodů táhnou na CAD a GIS aplikace
Byl uveden Rafter+FF 2010.2
Rafter +FF je nadstavba Revitu určená pro efektivní projektování trámových konstrukcí (krovů, podlah, stropů). Obsahuje sadu nástrojů pro práci s dřevěnými prvky a jejich vykazování, číslování a třídění. Verze 2010.2 obsahuje vylepšení stávajících funkcí: rozšíření funkcí pro rámování otvorů, nové funkce pro konstrukce vikýřů.
Další informace najdete na stránce Xanadu - Tools4Revit.
Subassembly Studio - podsestavy snadno a rychle
Kolikrát jste potřebovali určitou podsestavu Civil3D a nehodila se vám ani jedna z již nainstalovaných? Do této doby bylo jediným řešením složit si ji pracně z "modrých sirek" nebo si ji nechat naprogramovat od profesionála. Nyní nabízíme revoluční nástroj pro jednoduchou tvorbu vlastních podsestav - Subassembly Studio. Tato samostatná aplikace vygeneruje během chvilky uživatelem definovanou podsestavu a výsledek je k nerozeznání od stávajících podsestav Autodesku. Navíc umí přebírat výstupní hodnoty z jiných podsestav, lze definovat různé podmínky chování a obsahuje také naši oblíbenou funkci PRODLUŽ atd. Hotové podsestavy lze uložit do úhledného balíčku (katalogu), který lze snadno distribuovat v rámci celé firmy.
Viz Subassembly Studio
Z dálkoměrů rovnou do CADu
Uživatelé AutoCAD Civil 3D 2010 mohou nyní načítat a převádět data z řady populárních dálkoměrů a totálních stanic (Leica, Topcon, Sokkia, Geodimeter...). Bezplatná aplikace "Carlson Connect" běží přímo v prostředí Civil 3D 2010. Carlson Connect si můžete stáhnout ze stránky Carlson Software

Stavařská nadstavba GGmenu a CAD Standardy je kompatibilní i s AutoCADem 2010.

Nový renderer V-Ray 1.50 SP4 a V-Ray RT 1.50 SP1 jsou kompatibilní s 3ds Max 2010 - viz popis novinek.

Mosty pro Civil - bezplatný rozšiřující modul Civil3D - Bridge je ke stažení na Autodesk Labs.

Byla snížena cena aplikace Section3D. Ta umožňuje uživateli vytvořit vlastní návrh (sestavy) šablony příčných řezů a následně vygenerovat koridor bez znalosti programování jednotlivých podsestav.

Autodesk Green Building Studio (GBS, aplikace pro výpočet energetické náročnosti z BIM modelů) nyní obsahuje dalších 1.6 milionu povětrnostních lokalit, včetně střední Evropy.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Povrch z koridoru trochu jinak (trik)
- Aktualizace Xanadu oborových šablon (DWT šablony)
- Študáci a školáci radujte se :) (české podsestavy)
- Uff 3 - Silniční šablona ušitá přímo od silničáře
- Není SAP jako SAP (Advantage Pack)

Nefunguje vám rendering stromů v projektu Revitu? Příčinu popisuje Tip 7017.
Nedokumentovaný příkaz pro vytvoření obvodové křivky AEC objektů najdete v Tipu 7046.
Potřebujete nastavit či přenést barevnou škálu analýzy 3D terénu? Poradí Tip 7048.

GIS, mapování, FM

Topobase Topobase na Řízení letového provozu ČR
Díky GIS aplikaci Autodesk Topobase plní Řízení letového provozu zákonné požadavky. Státní podnik Řízení letového provozu (ŘLP) ČR nasadil pro správu podnikového majektku GIS aplikaci Autodesk Topobase.
Čtěte popis řešení firmy XANADU na Reference - ŘLP

Pro aplikaci Topobase 2010 (klient i web server) je nyní k dispozici aktualizace "Update 1".

Topobase FDO Extension je nový doplněk pro AutoCAD Map 3D 2010 a MapGuide Enterprise 2010 umožňující přístup k Topobase datům přímo z Mapu a MapGuide.

MapGuide 6.5 lze provozovat i na Windows Server 2008 - viz popis postupu a upravený instalační program ve VIP tipu 7056.

Hlásí vám Topobase chybu při zpracování staršího SDF souboru? Poradí Tip 7039.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP Royal Club HP Royal Club - vyberte si dárek
Pořiďte si některou ze zvýhodněných akčních konfigurací serverů HP ProLiant a případnou službu HP Care Pack a nabijte si vaše Royal Club body. Za tyto body si pak můžete vybrat některý z mnoha dárků - tiskárny, příslušenství, LCD monitory, počítače nebo notebooky.
Podmínky akce a přehled produktů najdete na HP Royal Club
Designjet T1200 Nové plotry HP Designjet T1200, T770 a T620
Od 1.listopadu jsou v prodeji nové modely technických plotrů HP Designjet T1200, T770 a T620. Společným rysem nové řady je rychlejší a přesnější tisk a jednodušší ovládání v typických pracovních postupech používaných v 3D CAD a BIM aplikacích.
Kromě nových modelů HP uvádí i nové tisková média ColorPRO a užitečné softwarové doplňky řady HP Designjet:
 • HP Instant Printing Utility 3.0
 • Serif PosterDesigner Pro
 • SCP Reprocontrol
 • HP Designjet Accounting Tool
Podrobnější informace najdete v článku Nové plotry HP Designjet
HP Start a další akční programy HP Designjet
Od 1.11.2009 byly zvýšeny odkupní ceny při upgrade vašich starších plotrů/tiskáren v rámci akce "Zbavte se staré". V rámci nové akce "HP Start" teď navíc získáte u firmy XANADU při koupi nového plotru HP Designjet zdarma balík vybraných tiskových médií HP v ceně až 20.000,-Kč (dle modelu LFP plotru).
Viz Akční programy HP Designjet
X-Box 360 HP EliteBook workstation s Xbox 360 Elite zdarma
Mobilní pracovní stanice HP EliteBook řady 8530w a 8730w jsou výkonnou alternativou desktopových strojů. I s 2D a 3D CAD aplikacemi tak můžete pracovat na cestách, v terénu, na staveništi nebo na domácím pracovišti.
Při koupi dvou kusů HP EliteBook řady "w" vám věnujeme jako dárek herní konzoli MS Xbox 360 Elite s hrou Project Gotham Racing 4. Akce platí jen do 27.11.2009.
Modely a ceny viz HP EliteBook a Xbox 360
HP IPU - tiskněte s nadhledem na HP Designjet
HP Instant Printing Utility (IPU) je bezplatná utilita pro majitele velkoformátových tiskáren (plotrů) HP Designjet. Pomocí této aplikace můžete podstatně zjednodušit a zpřehlednit tisk (především dávkový tisk) kancelářských a CAD souborů na vaší tiskárně. HP IPU podporuje soubory formátu PLT, PDF, DWF, PPT, TIFF a JPG.
Podrobněji na HP Instant Printing Utility
Nový server HP ProLiant DL785 G6 pro virtualizaci
S napětím očekávaný server HP ProLiant DL785 G6 je již v prodeji. Tento výkonný a vysoce rozšiřitelný model určený pro virtualizované servery pomáhá šetřit provozní náklady na běh serverových systémů s OS Windows, Linux a Solaris.
Viz podrobnosti a prezentace na ProLiant DL785 G6

Firmy na nákupech: HP kupuje síťovou firmu 3Com za 2.7 mld. dolarů; Canon kupuje firmu Océ za 730 mil. Euro.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Windows 7 Přejděte spolehlivě na Windows 7
Podle průzkumu firmy ITIC provedeného mezi 1.500 společnostmi plánuje 60% z nich provést upgrade na Windows 7. A 30% firem plánuje tento upgrade provést nejpozději do 6 měsíců. 8 z 10 dotazovaných v tomto průzkumu hodnotí Windows 7 jako "výborný" nebo "velmi dobrý" operační systém.
Využijte našich zkušeností, rad a postupů pro bezproblémový firemní přechod z vašeho stávajícího operačního systému na Windows 7.
Další informace na Přejděte na Windows 7.
Exchange Server 2010 v prodeji
Nový komunikační a groupwarový server Exchange pomáhá šetřit náklady díky možnosti využití standardních disků, jednodušší správě, snazší vestavěné archivaci a zvýšení výkonu rozsáhlých schránek.

Pokud používáte Microsoft SyncToy, flexibilní nástroj pro synchronizaci složek, byla nyní uvedena jeho nová verze 2.1 s řadou nových funkcí, podporou Windows 7 a 64bitových OS.

Chcete dostávat e-mailem notifikace o úterních updatech firmy Microsoft, přihlaste se na MS Security Notifications.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Symantec Backup Exec - Nenechávejte Active Directory stranou
Obnova Active Directory je složitý a časově náročný proces. Ne však s využitím Backup Exec Active Directory Recovery Agenta. Pořiďte si do 22.12.2009 uvedeného agenta za cenu běžného Windows agenta (sleva 40%) a obnovujte Active Directory až do úrovně jednotlivých objektů jednoduše a bez restartu.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Z nově uvedených a aktualizovaných CAD utilit Xanadu:

Aplikace AddLen sumarizuje délky čar ve výkresu (po hladinách). Nyní pracuje správně i s délkou překřížených křivek (2009/2010).

CopyLay kopíruje definice hladin (barva, typ čáry, zap/vyp...) z jiného DWG výkresu.

Modulus vypočítá průřezový modul (Wx/Wy) jednodušších 2D profilů v AutoCADu.

Utilita RIblock nahrazuje bloky ve výkresu AutoCADu, narozdíl od BlockReplace ale nahrazuje jen vybrané bloky. Synchronizuje atributy.

ListInspection je makro pro Inventor, které vyexportuje seznam kontrolních kót výkresu.

Utilita AddV/DelV (přidání/vymazání vrcholu křivky) nyní nabízí varianty příkazu s volbou křivky i bez.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Topobase 2010 Update 1
 • AutoCAD 2010/2009/2008 - certified hardware database
 • CADVault 6 Runtime - free object enabler for CADVault 6.0.0.1
 • FeatureRename - Inventor makro
 • Topobase FDO Extension pro AutoCAD Map 3D 2010 a MapGuide 2010
 • Solar Radiation technology preview for Revit 2010
 • Česká vodařská šablona XANADU pro AutoCAD Civil 3D 2010, V2
 • Česká silničářská šablona XANADU pro AutoCAD Civil 3D 2010, V2
 • Česká HTU šablona XANADU pro AutoCAD Civil 3D 2010, V2

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Školení XANADU v projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT
Nově vypsaná CAD školení a kurzy firmy XANADU na AutoCAD, AutoCAD Architecture, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Civil 3D a Revit Architecture školení jsou zařazeny do projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT. Pro členy ČKAIT platí sleva 10% z uvedených cen. Všechny naše kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT.

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2010).

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 5.126 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 115 tematických kategorií.

Novou online Učebnici AutoLISPu ve slovenštině najdete na stránce AutoLISP - cvičení na webu.

4.921 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Snadné nastavení Vault oprávnění ke složce pro řadu uživatelů. Nově vytvořené rozvržení je prázdné (neobsahuje model). Jak doplnit vlastní materiály do nabídky materiálů svarů? Jak zadat multiodkaz s ostrým zalomením? Nefunguje mi editace tabulky iSoučásti v Excelu (Win7). Pohodlné psaní textu podél libovolné křivky. Čtyři metody otáčení 3D modelu v Inventoru. AutoCAD mi zhavaruje při přepnutí z modelu do rozvržení. Jak přejmenovat anonymní blok zpět na standardní? Přidání Subscription Advantage Packu do síťového rozmístění. Interier vyrendrovaný v Revitu je příliš dožluta. Nefunguje mi hardwarová akcelerace ve Windows 7. Upravený název výkresu jako automatické pole. HP Designjet T1120 mi hlásí chybu 61:01. Řetězové kóty v Inventoru.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 20.422, počet příspěvků již 64.625). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- ptají se vás kolegové na "očividná" řešení? LMGTFY.com je naučí správně hledat.
- nedodržují vaši uživatelé firemní standardy? Igor to s nimi probere...
- také vám tato reklama rozbije YouTube? :-) (video)
- takový běžný den výhybkáře (video)
- a řekli byste, že to je jen obyčejná kapka vody (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060