X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - listopad '07

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1107.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Diskusní fórum - přes 5.000 registrovaných členů
Diskusní fórum na CAD portálu firmy XANADU - CADforum.cz - využívá již více než 5.100 registrovaných uživatelů Autodesk produktů z České a Slovenské republiky. Kromě tohoto populárního diskusního fóra ke CAD aplikacím bylo v červenci 2007 otevřeno i anglickojazyčné fórum, které má za 4 měsíce již přes 2.400 registrovaných členů.
Připojte se i vy k tisícům uživatelů, kteří si v CAD Fóru vyměňují praktické zkušenosti a rady k používání programů AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, 3ds max i dalších aplikací firmy Autodesk. Registrace je bezplatná.

Připomínáme, že možnost upgrade z AutoCAD aplikací verze 2005 končí již 15.3.2008.

AutoCAD, LT, CAD

Upgradujte se slevou - do 15.1.2008
Do 15.1.2008 můžete u firmy XANADU využít slevu 10% při upgrade na CAD aplikaci verze 2008 zakoupeném včetně Subscription. Akce platí na upgrade (mezi verzemi) i cross-upgrade (z AutoCADu na profesní CAD aplikaci) na většinu CAD produktů.
Nezapomeňte, že upgrade z AutoCAD aplikací řady 2005 je možný již jen do 15.3.2008.
Viz promo akce
LT2008 Jste si jisti, že se vám vyplatí AutoCAD LT ?
Váháte mezi pořízením AutoCADu LT a "plné" verze AutoCADu? Vyplatí se nižší cena u omezené verze "LT"? Nebo se chystáte přejít zvýhodněným křížovým upgradem z AutoCADu LT na profesní verzi AutoCADu?
Jste si vědomi, že cena software činí pouhá cca 2% nákladů na CAD pracoviště?
Využijte naši online kalkulačku návratnosti investic (k dispozici i XLS verze) a vypočtěte si, zda se vám vyplatí ušetřit na AutoCADu LT.
Interaktivní slovník příkazů AutoCADu
Na CAD portálu firmy XANADU - CADforum.cz byla spuštěna nová funkce přehledu příkazů AutoCADu. Na adrese www.cadforum.cz/prikazy najdete interaktivní vyhledávač názvů všech příkazů AutoCADu (včetně nástrojů Express Tools) a jejich překladový slovníček anglické, české, německé, francouzské, španělské a italské verze. U jednotlivých příkazů je rovněž uvedena verze AutoCADu, ve které se příkaz poprvé objevil, zda je daný příkaz dosud podporován a stručný popis příkazu.
Slovník využívá Ajax funkce pro interaktivní vyhledání příkazu pokud neznáte jeho přesný název. Vyhledává se v českých i anglických názvech příkazů. Tento vyhledávací web nástroj tak nabízí podobné funkce jako modul CommandComplete pracující v prostředí AutoCADu.
Autodesk Visual Search
Visual Search je zajímavý nástroj z Autodesk Labs pro vyhledávání součástí a bloků. Vedle běžných způsobů vyhledávání nabízí i dvě metody vizuálního hledání. Můžete si "načmárat" hledanou součástku - např. stylizované "T" při hledání šroubu - a aplikace najde součásti podobného tvaru. Další metodou je nahrání stávající 2D nebo 3D součásti - aplikace pak najde součásti podobné této stávající součásti.
Další informace a vyzkoušení viz VisualSearch
Project Draw - web kreslení z Autodesk Labs
Jedním z mnoha nových zajímavých vývojových projektů z dílny "Autodesk Labs" je web aplikace Project Draw. Project Draw je web aplikace v duchu "Web 2.0" - podobná například aplikacím Google Docs. V prostředí internetového prohlížeče získáváte vektorový grafický program s řadou funkcí. Jde o nástroj pro kreslení diagramů a jednoduchých schemat. Celá aplikace vyžaduje pro svůj online běh pouze kompatibilní browser - Internet Explorer 6 a vyšší či Firefox 1.5 a vyšší, nic není potřeba instalovat ani stahovat.
Project Draw nabízí předdefinované tvary z různých oborů, liniové spoje s konektory, editační nástroje pro zvětšování, otáčení a přesouvání prvků, textové nástroje, gradienty, stíny, načítání obrázků a další. Jednotlivé tvary používají editační uzly a uchopení podobné programům Actrix nebo Visio. Návrhy lze exportovat do formátů PNG, JPG, MMD/FMD, SVG a PDF.
Viz Project Draw
Vault Mirror 2008 zdarma
Používáte systém pro správu CAD dokumentů Autodesk Vault? Utilita Autodesk Vault Mirror vytváří zrcadlovou read-only kopii celé struktury úložiště, včetně struktury složek. Kopíruje přitom poslední verze souborů z Vaultu. Lze využít např. dávkově pro vzdálenou kopii úložiště. Ve verzi Vault 2008 tuto utilitu najdete ve složce "Data Management Server 2008\SDK\VS8\CSharp\VaultMirror\bin\Release".

V těchto dnech probíhá konsolidace registračních databází Autodesku - omluvte proto prosím případné výpadky v online aktivacích nových licencí, popř. dočasné zpomalení objednávkových procesů - kontaktujte XANADU v případě potíží. Nový systém bude mj. zjednodušovat zpracování subscription.

Web prohlížeč DWF souborů Autodesk Freewheel nově podporuje i XML formát DWF - soubory DWFx. Ty lze nativně prohlížet i ve Windows Vista.

CAD služby firmy XANADU - vedle široké škály IT služeb, outsourcingu, servisu a dalších nabízí firma XANADU jako největší partner Autodesku v ČR a SR i řadu specializovaných služeb v oblasti CAD - konstrukce, projekce, mapování.

Na CAD Blogu najdete: 565 příkazů AutoCADu a něco navíc.

Často požadovanou funkcí je možnost importu souřadnic XYZ do AutoCADu? Jak tedy snadno načíst body či čáry z Excelu? Poradí vám Tip 5835.
Správný způsob předání DWG podkladů pro kooperanty. Čtěte v Tipu 5799
Jak vytvořit blok s trvale horizontálním atributem? Viz Tip 5805

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

AIS2008 Školení ZDARMA ke strojařským aplikacím řady 2008
Do 31.12.2007 můžete využít bezplatného proškolení firmou XANADU při nákupu plných verzí strojařských produktů Autodesku. Nemusíte se tak obávat efektivity nasazení nové MCAD aplikace. Kvalitní proškolení v délce 5 (či 3) dnů získá každý zákazník, který si nejpozději do konce prosince 2007 pořídí plnou verzi některé z níže uvedených aplikací firmy Autodesk současně s Autodesk Subscription programem:
 • Autodesk Inventor Suite 2008
 • Autodesk Inventor Professional 2008
 • Autodesk Simulation Suite 2008
 • Autodesk Routed Systems Suite 2008
 • AutoCAD Mechanical 2008 (jen 3 dny školení)
Tuto nabídku navíc můžete kombinovat s akcí Nastupte si a získat tak navíc hodnotný dárek dle vašeho výběru.
Viz další informace - školení ZDARMA
Nastupte si Nastupte si ! (ještě do 30.11.)
Přestupte na rychlejší vlak - za jízdenku dostanete od firmy XANADU hodnotný dárek dle vašeho výběru.
Ještě do 30.11.2007 získáte při koupi každé nové komerční licence strojařské aplikace Autodesku nebo při křížovém upgrade z AutoCADu nebo AutoCADu LT dárek dle vašeho výběru. Kupte si jízdenku na vaši rychlejší cestu k cíli a vyberte si z hodnotných dárků jako jsou PDA s mobilem a GPS HTC Artemis, LCD televizory, digitální fotoaparáty Canon, 3D myši a další.
Ke všem aplikacím dostáváte i plnou podporu firmy XANADU, včetně přístupu na VIP server. Akce platí pro produkty: Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Electrical, Productstream.
Další informace viz Nastupte si

Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru Professional 2008 nebo si nechte novou verzi předvést.

EdgeCAM CAM aplikace EdgeCAM - CNC řízení pro Inventor
Produkty řady EdgeCAM americké firmy Pathtrace jsou doplňkem CAD aplikací typu Autodesk Inventoru umožňujícím efektivní tvorbu výrobního postupu a NC kódu (programování CNC strojů). Největšími výhodami jsou úzká integrace CAD a CAM, škála 2.5-osého, 3-osého a 4-5-osého obrábění, plná asociativita 3D CAD modelu a NC kódu (3D model vs. dráhy nástrojů) a široká podpora postprocesorů. Modelová data z Inventoru (IPT součásti, IAM sestavy) není třeba převádět translátorem, ale lze je přímo načítat, což zaručuje plnou integritu vašich návrhových dat. EdgeCAM je certifikován firmou Autodesk jako CAM nástroj plně kompatibilní s Inventorem, včetně verze 2008.
Další informace a trial verze viz EdgeCAM
Seminář Ocelové konstrukce a rozsáhlé strojní celky
Přijměte prosím pozvání na odborný workshop společností XANADU a Autodesk, zaměřený na téma ocelových konstrukcí, zejména pak rozsáhlých strojních celků, jako jsou jeřáby, těžní stroje, válcovny a další. A vyhrajte GPS navigaci TomTom XL One.
29. listopadu 2007, Pardubice, Smilova 386 - viz informace a registrace
Profily Přizpůsobte si Generátor rámových konstrukcí
Frame Generator v Inventoru 2008 si nyní můžete snadno přizpůsobit a doplnit o vlastní profily. Takto přidané tvary se pak chovají stejně jako vestavěné profily.
Nástroj "Frame Generator Customization Tool for Inventor" si můžete stáhnout z webu Autodesk Labs (použití viz Tip 5856).

Jak kótovat ke zdánlivým průsečíkům ve výkresu Inventoru? Poradí vám Tip 5821.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Přichází RoadPAC 2008
Na trh přichází nová verze osvědčeného komplexního systémy pro automatizované projektování silnic a dálnic i obecných liniových staveb, včetně odvodnění. RoadPAC spolupracuje s produkty AutoCAD Civil 3D i AutoCAD verze 2008.
V rámci uvedení na trh novým prodejním kanálem nabízí XANADU zvýhodněnou sadu aplikací RoadPAC 2008 + AutoCAD Civil 3D 2008. Ta poskytuje veškeré nástroje pro efektivní projektování silničních staveb, elektronické publikování projektů a správu dokumentů.
Podrobnější informace viz RoadPAC
Revit - nejprodávanější 3D aplikace
BIM aplikace Autodesk Revit je již několik čtvrtletí po sobě světově nejprodávanější 3D aplikací firmy Autodesk. Vyzkoušejte si Revit sami a zjistíte proč.
Viz Autodesk Revit
Vyzkoušejte si Civil 3D
Pro zájemce o projektování liniových staveb, terénních úprav a geodézii pořádá firma XANADU konzultační workshopy na téma "Vyzkoušejte si Civil 3D".
Tato bezplatná služba je učena projekantům a dalším zájemcům o aplikaci AutoCAD Civil 3D.
 • 29.11. + 12.12. -- České Budějovice
 • 30.11. + 11.12. -- Praha
Čtěte na Vyzkoušejte si Civil3D
Max2008 Nový 3ds max 2008 v prodeji
V prodeji je nová verze světově nejrozšířenší animační a vizualizační aplikace - Autodesk 3ds max 2008. 3ds max 2008 přináší především významná výkonnostní vylepšení - může se pochlubit řádovým zrychlením řady operací. Kromě toho nabízí vylepšené uživatelské rozhraní zaměřené na tvorbu, sadu nástrojů "Review" pro interaktivní náhledy stínů, oblohy a architektonických materiálů, nový MAXScript ProEditor, vylepšenou DWG kompatibilitu s AutoCADem a Revitem. Z pohledu systému 3ds max 2008 obsahuje podporu Windows Vista 32/64-bit, nové rendering jádro Mental Ray 3.6. Plugin moduly pro verzi R9 můžete použít i v 3ds max 2008. Nezměnily se ani hardwarové požadavky aplikace. Pro grafiku je doporučována výkonná karta s podporou DirectX 9.0c a Shader Model 3.0.
Viz možnosti upgrade 3ds max 2008
Bezplatná rozšíření pro český Civil 3D 2008
Pomocí série tipů dostupných na CADforum.cz si můžete zdarma rozšířit možnosti aplikace AutoCAD Civil 3D 2008 o funkci sklonovníku pro podélné profily a příčné sklony, či výkazy průběhu trasy a nivelety a rozdílů mezi stávajícím profilem a navrženou niveletou.
Viz VBA rozšíření Civil3D

Bezplatné Revit utility nabízí firma Avatech - najdete zde např. nástroj pro přečíslování místností, úpravy velikosti písmen, či rozšířený Google Earth Connector - viz download

Na web Autodesku můžete navštívit novou sekci "Design Visualization Resource Center". Najdete zde ukázky animací a vizualizací, zkušenosti zákazníků, či technické informace.

Odstíny základních barev palety RAL najdete na web stránce e-paint.

Jak z modelu vytvořit interaktivní 3D DWF soubor včetně materiálů (textur)? Řešení nabízí Tip 5851.
Pro převod AEC modelů mezi různými CAD a BIM aplikacemi můžete využít formát IFC. Jak na to v AutoCADu Architecture - viz Tip 5797.

GIS, mapování, FM

Topobase Topobase ušetří miliony
Podle aktuálního výzkumu IDC může průměrný zákazník využívající Autodesk Topobase v oblasti správy rozvodných sítí očekávat návratnost investice ve výši 518 procent za první tři roky implementace. Topobase zákazníci dotazovaní IDC zaznamenali průměrné roční přínosy ve výši 2.9 milionu USD na sto uživatelů - především ve zvýšené produktivitě uživatelů a celkových úsporách provozních nákladů.
Topobase 2008 je nyní k dispozici i v češtině, včetně modulů Voda, Kanalizace a Plyn.
Aktualizovaná verze Google Earth Extension
Autodesk Labs modul pro importování a naopak publikování CAD dat z/do aplikace Google Earth nyní nově podporuje i AutoCAD Map 3D 2008. Kromě toho modul podporuje mapové projekce z Mapu a Civil 3D, tooltipy s časovým rozlišením dat a publikování bloků.
Ke stažení na Google Earth Extension
Nová technologie Autodesk U-Vis 360
Autodesk U-Vis 360 je unikátní technologie a vývojářský nástroj pro znázornění interierových, exterieriových a podzemních dat z městského prostředí. U-Vis 360 nabízí 360stupňový pohled na integrovaná geoprostorová data 3D modelů budov, městských oblastí, inženýrských sítí - i netechničtí uživatelé tak mají přehledný přístup k potřebným informacím pro správu majetku, havarijní situace, plánování, urbanismus a bezpečnostní aplikace.
Čtěte na Autodesk U-Vis 360

Proč přejít z AutoCADu na AutoCAD Map? Viz hlavní důvody

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP notebook Notebooky HP - pro podnikání i domácnosti
Nejprodávanější notebooky HP nabízejí spolehlivost, výkon a funkce široký okruh uživatelů.
Využijte aktuální zvýhodněné nabídky modelů notebooku HP Compaq 6720s s elegantní černou či červenou kabelkou a 3letou zárukou, nebo výkonného modelu HP Compaq 6820s s 3letou zárukou nebo business modelu HP Compaq 6510b s přídavnou baterií zdarma.
 • HP Compaq 6720s - Core 2 Duo T5470, 15.4" WXGA, 1GB RAM, 80GB disk, DVD+/-RW, WiFi, Vista Business, kabelka, 3 roky záruka - 20.300,-Kč
 • HP Compaq 6820s - Core 2 Duo T7250, 17" WXGA BrightView, 2GB RAM, 160GB disk, DVD+/-RW, WiFi, Vista Home, 3 roky záruka - 23.500,-Kč
 • HP Compaq 6510b - Core 2 Duo T7250, 14.1" WXGA, 1GB RAM, 160GB disk, DVD+/-RW, WiFi, Vista Business, přídavná baterie - 24.120,-Kč
Viz ITshop XANADU
HP Compaq dx7400 - výkonný pracant
Jednou z podzimních novinek určených především pro firemní zákazníky jsou stolní počítače HP Compaq řady DX7400. O tom, že výkon nemusí být nutně drahý, svědčí ceny těchto počítačů - nejvýkonnější model HP DX7400 MT se čtyřjádrovým procesorem Intel Core2 Quad Q6600, 2GB RAM a 250GB SATA NCQ diskem můžete nyní zakoupit u XANADU včetně 3leté servisní podpory za 19.580,-Kč - viz ITshop XANADU, kód GV900EA#AKB.
Viz HP DX7400
HP xw8600 8 jader při práci - nové pracovní stanice HP workstation
V prosinci HP uvede na trh dvě nové řady osmijádrových pracovních stanic - xw6600 a xw8600. Obě stanice jsou postaveny na dvoujádrových (dual-core) a čtyřjádrových (quad-core) procesorech nové generace Intel Xeon 5200 a 5400.
K výbavě stanic xw6600 a xw8600 patří rovněž grafické sloty dual PCI Express Gen2 x16, paměť až 128 GB RAM, disková kapacita až 5 TB a podpora HP Remote Graphics Software. Stanice jsou určeny pro nejnáročnější 3D CAD aplikace.
Den otevřených dveří - Brno
Přijďte se seznámit s novými technologiemi HP pro velkoformátový tisk a jejich využití v CAD aplikacích a vyzkoušejte si jejich ovládání a kvalitu tisku. Brno, Sportovní 2a/558 - 21.+28.11.2007 vždy od 14 hod.
Skládačky výkresů Xerox
Nově nabízíme jako příslušenství k plotrům on-line i off-line skládačky výkresů Xerox. Už nemusíte ponocovat u skládání výtisků, skládačka to rychle a přesně udělá za vás. On-line provedení lze připojit k laserovým plotrům Xerox, off-line provedení je univerzální a je možné jej používat i společně s plotry HP. Jedná se o kvalitní německá zařízení Xerox este 2300 a Xerox este 2400. Ceny zařízení začínají již na na 190.000 Kč.

Pro 3D myši 3Dconnexion si stáhěte aktualizace driverů - verze 3.5.5 podporuje 3dsmax 2008 (32+64 bit), Maya 2008, a aktualizuje podporu pro Inventor.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Varianty Windows Server 2008
Microsoft zveřejnil jednotlivé varianty (editions) a dolarové ceny nového Windows Serveru 2008, který má na trh přijít v únoru 2008:
 • Windows Web Server 2008: cca 469 USD
 • Windows Server 2008 Standard: cca 999 USD s licencí Client Access License (CAL)
 • Windows Server 2008 Standard bez Hyper-V: cca 971 USD s 5 CAL
 • Windows Server 2008 Enterprise: cca 3.999 USD s 25 CAL
 • Windows Server 2008 Enterprise bez Hyper-V: cca 3.971 USD s 25 CAL
 • Windows Server 2008 Datacenter: cca 2.999 USD na procesor
 • Windows Server 2008 Datacenter bez Hyper-V: cca 2.971 na procesor
 • Windows Server 2008 pro Itanium: cca 2.999 USD na procesor
Příkazy Office 2007 - interaktivně
Zajímá vás, kde jsou v novém rozhraní aplikací Microsoft Office 2007 umístěny vaše oblíbené příkazy z verze 2003? Microsoft vyvinul interaktivní referenční příručku, která vám umožní rychle zjistit umístění ovládacích prvků.
Viz online příručky Word 2007, Excel 2007, PowerPoint 2007.
PLM box PLM in a box - jen zasunout do racku
Ve světě i u nás získávají popularitu aplikační řešení typu "in a box", tedy kompletní "modul" s nainstalovanou síťovou aplikací, který lze velmi snadno nasadit do firemního provozu - "zasunutím do serverového racku".
Moderní serverová řešení využívají standardizované technologie a komunikační protokoly dobře odpovídají konceptu firemního informačního systému jako modulární "skládačky". Podobným způsobem lze pohlížet i na systémy pro síťovou správu dokumentů a produktových dat - PLM.
Firma XANADU zúročuje své více než 15leté zkušenosti se systémy pro správu dokumentů a nabízí nyní dvě optimalizovaná řešení "PLM in a box" - iPROJECT box a Productstream box. Obě tato řešení představují kompletní balíček zahrnující spolehlivý rack server HP ProLiant nakonfigurovaný pro PLM využití, předinstalovanou PLM aplikaci iPROJECT nebo Autodesk Productstream, servisní služby XANADU na hardware i software, implementaci a zaškolení dané PLM aplikace (plně v češtině). To vše za zvýhodněnou cenu. Nasazení takovéhoto řešení pak nepředstavuje o mnoho vyšší úsilí než zasunutí PLM serveru do serverové skříně vaší firmy, dokonfiguraci a zaškolení obsluhy.
Čtěte na PLM in a box

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Juniper vévodí v Enterprise firewallech
Nejnovější studie společnosti Gartner porovnává bezpečnostní firewallové technologie. Gartner uvádí Juniper Networks jako jasného leadera. Ukazují se tím výhody spojení technologií NetScreen a Juniper networks.
Viz bezpečnostní řešení Juniper

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

SLDview je nová bezplatná Windows aplikace firmy XANADU pro prohlížení Slide souborů AutoCADu (.SLD).

Uveden nový CITin 2008, aplikace firmy XANADU pro podporu rastrových souborů formátu CIT v aplikacích řady 2008. Viz CITin.

TCE (Table Cell Edit) je bezplatná utilita pro editaci bloků přímo z tabulky AutoCADu (např. legendy)

Chcete jednoduše a bezpečně sdílet vaše výkresy a další projektové dokumenty po internetu, mezi kooperanty a subdodavateli? Nechcete přitom investovat do nákupu potřebného hardware a software? Využijte služby iPROJECT hostingu. Aplikace iPROJECT bude k dispozici na internetu jen pro vás a vaše partnery, s vašimi nastaveními, na samostatné internetové doméně.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD Civil 3D 2008 Service Pack 2
 • Civil 3D Object Enabler 2008 pro AutoCAD 2008
 • FBX 2006.11.2 plug-in moduly pro 3ds max 2008/9/8, Maya 2008/8.5/8
 • Aktualizace knihovny grafických karet AutoCAD 2008/2007 (XML databáze 17.1.0.4)
 • Aktualizace knihovny grafických karet Inventor 2008, R11, R10, R9

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů

Školení, kurzy

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCADu, Inventoru, AutoCADu Architecture a Mechanical 2008 - PDF pozvánka s termíny.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 1.869 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 100 tematických kategorií. Knihovny bloků tedy nemusíte kupovat, stáhněte si je zdarma u XANADU.

4.117 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Zobrazený typ čáry nezohledňuje měřítko poznámky. Týmová spolupráce na výkresu AutoCADu. Víceřádkové atributy bloků (MText v atributu). Zkopírování stylů ze vzorového projektu Civil 3D. Jak se zbavit měřítek anotací vtažených z Xrefů? Kompatibilita Autodesk 3ds max a Windows Vista. Jak vynulovat čas "celková doba úprav" DWG výkresu? Jak nastavit správnou časovou zónu výkresu? Zvýšení kvality stínovaných pohledů v DWG výkresech Inventoru. Jak ve stromu sestavy Inventoru seřadit komponenty podle abecedy? Jak změnit pořadí kreslení objektů podle barev? Rychlé popsání ohybů plechové součásti Inventoru. Zobrazení stavebního prvku v legendě (schodiště, klenba...) Přerušované čáry se najednou zobrazují jako plné. Nedokumentovaný příkaz AutoCADu nastavuje afinitu k CPU. Skládání PLT výkresů (nesting) i na plotry nepodporující tuto funkci.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 5.000). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Vizualizace interiérů, Vyplatí se upgrade na LT2008?, Tisk do JPG, Country kit Civil 3D ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- také slyšíte stoupající tón? přehrajte si video znovu
- rozpustilý eShop (vyčkejte chvíli)
- "státní" Tetris
- co je malé to je hezké - fotografie z mikrosvěta
- zjistěte si EXIF data vašich fotografií online

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060