X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - říjen '06

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1006.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:


Sejdeme se na CADfóru 2006
Připomínáme, že třetí ročník odborné konference CADfórum věnované výměně zkušeností se zvyšováním produktivity v oblasti konstruování a projektování se koná 26.října 2006 v hotelu Rustikal v Horní Cerekvi. Online registrace již byly uzavřeny.
Program konference najdete na: www.cdesign.cz/cadforum2006

Web služby firmy XANADU zaznamenaly v září historicky rekordní návštěvnost - jen na serverech www.cadstudio.cz a www.cadforum.cz bylo dosaženo více než 1.000.000 přístupů za měsíc.

20% sleva na CAD upgrade jen do 15.10.
Již jen do pondělí můžete upgradovat vaši CAD či GIS aplikaci Autodesk na aktuální verzi řady 2007 se slevou 20% (AutoCAD 2007, ADT 2007, Map 2007, Inventor 11, Revit 9, atd.).
Viz Promo akce

AutoCAD, LT, CAD

LT upgrade Nenechte se omezovat AutoCADem LT !
Velká sleva pro stávající uživatele AutoCADu LT
Již jen do konce října můžete využít přechodu z vašeho AutoCADu LT za jednotnou cenu 45.900,-Kč (tj. se slevou až 64%, nebo chcete-li 82.000,-Kč) na plné, 3D CAD aplikace Autodesk Inventor Series 11 CZ, Autodesk Revit Series 9 CZ, Autodesk Civil 3D 2007 CZ nebo Architectural Desktop, Mechanical či Map 3D (vše včetně AutoCADu 2007 CZ). Součástí většiny těchto aplikací je i systém pro správu dokumentů Autodesk Vault.
Jen u firmy XANADU získáte plnou možnost výběru a přímé podpory cílové CAD aplikace.
Více informací, podmínky akce a další možnosti úspor najdete na www.cadstudio.cz/LTupgrade
Vřelé doporučení pro CADVault
Aplikace pro ochranu autorských práv (DRM) v DWG výkresech AutoCADu - CADVault - získala ohodnocení "Highly recommended" (vřele doporučeno) v recenzi prestižního CAD časopisu CADalyst.
CADVault umožňuje jednoduše a efektivně chránit obsah částí výkresu AutoCADu před neoprávněným přístupem či určitými operacemi a bezpečně digitálně podepisovat obsah DWG výkresů předávaných ve zdrojové podobě.
Podrobné informace o aplikaci - viz CADVault

Nezapomeňte, že studenti mají nyní aplikace firmy Autodesk ZDARMA!
Další informace viz EDU aplikace a www.autodeskclub.cz/student

Několik rendering tipů z www.cadforum.cz -
Jak nastavit raytracing parametry Mental Ray renderingu v AutoCADu 2007? Viz Tip 5210
Jak nahrát animaci interaktivní procházky nebo průletu? Viz Tip 5213
Které produkty Autodesku využívají technologii Mental Ray? Viz Tip 5204

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 11 Autodesk Inventor 11 CZ za 45.900,-
Viz akce "Nenechte se omezovat LT" (výše). Akci můžete využít i na přechod ze starších verzí aplikací Mechsoft+LT.
Podrobnější informace o Inventoru R11 najdete na Autodesk Inventor.

Každých 5 minut někdo ve světě přejde do 3D pomocí Autodesk Inventoru - dnes už je to více než 617.000 uživatelů. Přesvědčete se počítadlem na www.autodesk.com/inventor.

Nový SPI Sheetmetal (3D Plech) pro AutoCAD 2007
Firma SPI uvolnila novou verzi nadstavbové aplikace pro pokročilé modelování a rozvin plechových dílů. Nové verze pro AutoCAD 2007 a Mechanical Desktop 2007 přináší práci se skupinami ohybových nástrojů, přímý import dat TRUMPF ToPs 600, import dat razníků z TRUMPF ToPs 300 a další vylepšení.
Aplikace SPI přinášejí podrobné nástroje pro tvorbu plechových výrobků do AutoCADu a rozšiřují funkce pro práci s plechovými díly v Autodesk Inventoru.
Pro obě řady CAD aplikací (AutoCAD, Inventor) SPI nabízí též nadstavbu "SPI Ducting" pro modelování plechových potrubních systémů (vzduchotechnika, klimatizace...).
Firma XANADU je autorizovaným prodejcem nadstaveb SPI v ČR - viz SPI Sheetmetal
Rozpoznávání prvků pro Inventor
Autodesk uvolnil zajímavý modul pro uživatele Inventoru 11. Modul "Feature Recognition" provádí automatické nebo poloautomatické rozpoznání konstrukčních prvků (díry, zaoblení, vytažení...) v obecných 3D modelech načtených z výměnných formátů (STEP, IGES, SAT). Modul Feature Recognition je ve formě Technology Preview ke stažení na labs.autodesk.com.
Viz též Tip 5206

Pokyny k nastavení a použití Obsahového Centra v Inventoru 11 se Service Packem 2 (který měnil funkci CC11) najdete v PDF dokumentu "CC Users Guide" (PDF, EN) ve VIP souborech na vip.xanadu.cz.

Jedinečné názvy normálií Inventoru. Autodesk uvolnil utilitu pro přepnutí Vault/Productstream a Inventoru 11 do režimu jedinečných jmen souborů normalizovaných součástí (jinak jsou součásti rozlišeny složkami). Viz UFN_Utilities na VIP serveru (Soubory).

Autodesk uvedl beta verzi nové aplikace AutoCAD P&ID ("Guiness") určené pro oblast "P&ID" - tedy tvorby hydraulických a pneumatických schemat.

Nejde vám v náčrtu Inventoru vybrat celou křivku náčrtu?. Viz tip 5235.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Revit Series 9 CZ za 45.900,-
Viz akce "Nenechte se omezovat LT" (výše).
Podrobnější informace o Revitu 9 najdete na Autodesk Revit.
Revit 9.1 České prostředí pro Autodesk Revit Building 9.1
Firma XANADU uvádí novou verzi lokalizační aplikace "České prostředí pro Autodesk Revit Building 9.1". Obsahuje českou lokalizaci uživatelského rozhraní, šablon a části knihoven (rodin) nejnovější verze CAD/BIM aplikace pro architekturu a stavebnictví - Autodesk Revit Building (a Autodesk AutoCAD Revit Series - Building 9.1). Nová verze českého prostředí je k dispozici formou update z předchozích verzí (200,-Kč) i jako samostatná nová licence (600,-Kč). České prostředí je dodáváno na CD. Aktualizace a další informace k české lokalizaci jsou k dispozici na stránkách www.cadforum.cz/revit (CZ lokalizace). Lokalizace je doplněna i o český překlad tištěných příruček Revitu - "Getting started" (Začínáme) a "Tutorial" (Cvičebnice).
Další informace a podrobnější přehled novinek verze 9.1 - viz Autodesk Revit
TZB aplikace RoCAD zakoupena Autodeskem
Od německého vývojáře (a distributora) Mensch und Maschine (M+M) kupuje Autodesk jeho aplikaci RoCAD pro ADT a AutoCAD. RoCAD je nadstavbová aplikace pro TZB - 2D a 3D projektování topení, elektro, klimatizace a potrubních rozvodů v budovách. V současné době má tato aplikace cca 2.000 instalací, převážně v německy mluvících zemích.
Autodesk aplikaci pravděpodobně využije pro zahrnutí jejích funkcí do evropské verze svého produktu Autodesk Building Systems (ABS), popř. do TZB aplikace Autodesk Revit Systems.

Navštivte naše AEC semináře "Autodesk Revit - Projektování hrou..." - 17.10. Praha, 18.10 Brno. Na tomto netradičním semináři se nejenom seznámíte s novinkami programu Autodesk Revit Building 9.1 CZ, ale také si jej budete moci prakticky osahat a vyzkoušet si tak, že se dá program naučit během několika hodin. Součástí semináře budou také ukázky reálných projektů českých uživatelů.
Online registrace

Byl uvolněn Service Pack 1 pro Architectural Desktop 2007, zatím v anglické verzi. Lokalizované verze SP1 budou uvolněny během několika týdnů.

V pondělí má být uvedena nová verze nejrozšířenější animační aplikace Autodesk 3ds max 9. Prohlédněte si video o zrychlených funkcích R9 a vylepšených možnostech mental ray (QuickTime).

Jak nastavit jednotky při exportu z Revitu do DWG? Viz Tip 5214.

Jaká je ohnisková vzdálenost kamery v Revitu? Viz Tip 5232.

Kde najdu další rodiny bloků pro Revit? Viz Tip 5217.

GIS, mapování, FM

Civil 2007 Autodesk Civil 3D 2007 CZ za 45.900,-
Viz akce "Nenechte se omezovat LT" (výše).
Podrobnější informace o Civil 3D 2007 najdete na Autodesk Civil 3D.
Nový Autodesk Topobase 2007
Na trh přichází nové verze GIS systému Autodesk Topobase. Tento integrovaný geoprostorový systém je postaven na technologiích Autodesk Map, Autodesk MapGuide Enterprise a Oracle Spatial 10g R2.
Přijměte pozvání na akci "Uvedení Autodesk Topobase 2007" na český trh. Seminář představující GIS systém Autodesk Topobase se koná 19.10.2006 v historických prostorách Národního muzea v Praze.
Registrace a další informace o Topobase
WMS certifikát pro Autodesk MapGuide Enterprise 2007
Organizace OGC (Open Geospatial Consortium) udělila certifikaci programu Autodesk MapGuide Enterprise 2007 na jeho implementaci standardu WMS 1.1.1. MapGuide tak potvrdil svou podporu otevřených GIS standardů usnadňující šíření geoprostorových dat prostřednictvím webu.

Pro uživatele aplikace Autodesk Map 3D 2007 byl uvolněn Service Pack 3. Chystá se i Service Pack 3 pro Civil 3D 2007.

Používáte non-Autodesk aplikaci pro modelování terénu a liniové stavby? Informujte se na možnost výhodného přechodu na Autodesk Civil 3D - jen do 31.10.2006.

Jak dosáhnout vyrovnaných kubatur výkopů a násypů? Viz Tip 5203

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

DnJ Z2100 Nové velkoformátové tiskárny HP DesignJet
Společnost HP uvedla nové modely grafických velkoformátových tiskáren HP DesignJet pro podzim 2006. Jsou to:
HP DesignJet Z2100/Z3100 - řada mid-range tiskáren pro grafický segment, GIS a AEC s 8- a 12-barvovou technologií, tyto tiskárny poskytují vysoce věrný barevný tisk s automatickou kalibrací barev (tiskárna obsahuje automatický spektrofotometr).
HP DesignJet 10000s - produkční tiskárna pro exteriérový tisk plakátů (šíře tisku 2.54 m), využívající solventními inkousty
Tiskárny doplňují stávající portfolio modelů a jsou objednatelné okamžitě.
Bližší informace viz článek 796
Zvýhodněný HP CarePack pro HP DesignJet
Do 31.10.2006 můžete u firmy Xanadu využít promo akce na servisní službu HP Care Pack a zajistit si tak rozšířené záruční podmínky a bezstarostný provoz vaší velkoformátové tiskárny (plotru) HP DesignJet.
Cena vybraných služeb HP CarePack se dočasně snižuje o 45% až 25%. Jde o službu servisních zásahů do následujícího pracovního dne, v místě instalace zařízení, platnou po dobu 3 let. Službu lze zakoupit buď zároveň s novým zařízením nebo až do 180 dnů po nákupu daného zařízení HP.
Viz HP CarePack
nw9400 HP nw9440 - supervýkon v mobilním hávu
Nová mobilní pracovní stanice HP Compaq Mobile Workstation nw9440 nabízí výkon, který byl dosud dosažitelný jen na stolních pracovních stanicích.
HP nw9440 je postavena na procesorech Intel Core Duo T2600 a T2700 a nabízí 1GB nebo 2GB paměti RAM rozšiřitelné až na 4GB, 80GB nebo 100GB rychlý disk a především 3D akcelerátor NVIDIA Quadro FX 1500M s 256MB GDDR3 VRAM. 17" WUXGA displej nabízí rozlišení 1920x1200 pixelů. Přes vysoký výkon nabízí tento notebook dlouhou výdrž při provozu na baterie.
I proto, že tato mobilní pracovní stanice je certifikována pro přední CAD aplikace (mj. i na Inventor 11 a AutoCAD 2007/ADT 2007), je ideální volbou pro ty, kteří potřebují skloubit práci s náročnými 3D aplikacemi s mobilitou svého hlavního pracovního nástroje.
Přední CAD časopis CADALYST ocenil v recenzi nw9440 výkon v aplikacích AutoCAD a 3ds max - nw9440 předstihla všechny ostatní testované stanice. Stanice nw9440 získala v tomto testu ocenění "Highly recommended".
Cena viz KOUPIT.
LJ M5035 MFP Nové tiskárny HP LaserJet a LaserJet MFP
V rámci podzimního uvedení nových produktů, připravila společnost Hewlett-Packard několik sérií nových laserových a multifunkčních tiskáren řady HP LaserJet.
Škála nových modelů zahrnuje černobílé a barevné tiskárny pro osobní použití i malé a velké pracovní skupiny, od jednodušších modelů typu "all-in-one" (AiO) až po plnohodnotná MFP zařízení (tisk-skenování-kopírování-publikování) formátu A3 a A4.
Viz přehled nových tiskáren HP LaserJet
HP Edgeline - nová technologie tisku
Firma HP představila novou patentovanou technologii inkoustového tisku určenou pro náročný velkoobjemový kancelářský tisk - HP Edgeline. Nasazení této technologie se očekává v modelech tiskáren HP uváděných na jaře 2007. HP Edgeline používá stacionární tiskové hlavy umístěné v řadě vedle sebe, přes celou šíři tištěné stránky.
Viz HP EdgeLine

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

České Windows Vista a Office 2007
Anglické verze nových Windows Vista mají být pro firemní zákazníky uvolněny ještě do konce tohoto roku, česká verze má být dostupná v únoru. Ceny nových Windows a MS Office zůstávají na úrovni cen dnešních. Nové verze Autodesk produktů (řada 2008) mají podporovat Windows Vista.

Ještě do 30.listopadu 2006 pořídíte licence Microsoft Office 2003 Standard, Small Business a Professional Enterprise Edition v české nebo slovenské verzi se slevou 15%. Zároveň si zajistíte právo na instalaci nové verze Microsoft Office systému 2007 ihned po jejím uvedení na trh.

Skončila oficiální podpora Windows XP sp1 - pokud používáte Windows XP, aktualizujte je na Service Pack 2.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Ocenění Symantec TOP partner
Společnost XANADU (ještě pod loňským jménem AAC Solutions) získala ocenění "Symantec TOP Partner" za prodej High Availability produktů Veritas (Symantec) za rok 2005.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Mechanical Desktop 2007 Service Pack 1
  • Architectural Desktop 2007 EN Service Pack 1
  • Autodesk Map 3D 2007 Service Pack 3
  • Architectural Desktop 2007 Tutorial Update - aktualizace cvičení ADT 2007 CZ
  • Autodesk Inventor hardware library patch R11/R10/R9
  • CADVault Runtime - object enabler pro CADVault 4.1
  • FBX 2006.8 plug-in moduly pro 3ds max 8, Maya 8, XSI 5
  • CTB and STB printing tool - AutoCAD 2007
  • TROY - Asteroids LISP game

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2007, Inventor 11 a Revit 9.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Sháníte CAD bloky a rodiny pro vaše projekty? Chcete se podělit o vaše užitečné bloky s dalšími uživateli? Přispějte do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 260 stávajících bloků různých kategorií, ve formátech DWG a RFA (Revit) - viz též diskuse.

3.706 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Průhledný rastrový obrázek v náčrtu Inventoru. Fotorealistická tráva v 3ds max. Rychlejší tisk výkresů s rastry z AutoCADu 2007. Otočení pohledu v Revitu (jako USS). Jak publikovat 3D model z 3ds max do 3D prohlížeče? Podmíněné potlačení prvku součásti. Načrtávaný vzhled 2D kresby v AutoCADu. Podporuje Autodesk Map databázi Oracle 10g? Na notebooku Acer se nenačte menu a panely AutoCADu. Kopírování/nastavení vlastností v Autodesk Vault. Export materiálů v 3D DWF souborech. Nastavení barvy pozadí okna AutoCADu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Katastr-geodetické zaměření, akce poklepáním, realizační projekt a Revit, ADT, max a renderery...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- naučte se karetní trik (video)
- konečně praktické využití diskových technoogií (video)
- až zase budou na letišti kontrolovat váš notebook, uklidněte je touto aplikací (flash)
- dobrý nápad, USB baterie

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2006, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060