X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - září '08

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0908.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

CAD Fórum 10.000 registrovaných uživatelů na CADforum.cz
Webová služba firmy XANADU, CADforum.cz, zaznamenala další významné milníky - 10.000 registrovaných uživatelů a 50.000 diskuzních příspěvků. Chcete-li se i vy zapojit do rostoucí komunity CAD a GIS uživatelů, zaregistrujte se zdarma na www.cadforum.cz a využívejte výhod poskytovaných registrovaným uživatelům.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD LT upgrade Omezuje vás AutoCAD LT? Vyměňte pilku za pilu!
Mimořádná nabídka pro uživatele AutoCADu LT - sleva 60%
Nemáte čas brousit pilku? Přejděte na plnohodnotný profesionální CAD nástroj šitý na míru projektantům a konstruujte rychleji. Za podstatně sníženou, jednotnou cenu 49.900,-Kč nyní můžete vyměnit váš AutoCAD LT (2009, 2008, 2007, 2006, popř. starší) za plnohodnotný profesní 3D CAD verze 2009 - aplikace Inventor Suite, AutoCAD Mechanical, Revit Architecture Suite, AutoCAD Architecture, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Map 3D (popř. Inventor Professional*, Revit Structure Suite, AutoCAD Electrical, MEP či AutoCAD 2009). Licence těchto CAD aplikací se objednávají spolu s ročním programem Subscription.
Akce platí jen do 15.10.2008. Jste-li zaregistrovaným členem webu CADforum.cz, dostanete od nás navíc stylový kožený USB 2.0 flash disk 1GB.
Podrobnosti viz Akce LT-Upgrade
20% sleva upgrade na Autodesk aplikace verze 2009
Do 15.10.2008 můžete u firmy XANADU využít slevu 20% při upgrade a crossupgrade na CAD aplikaci verze 2009. Můžete tak výhodně přejít nejen na novější verzi vaší stávající aplikace (upgrade), ale i z AutoCADu na vyšší a výkonnější profesní verzi software (crossgrade). Tato akce platí pro aplikace:
AutoCAD 2009, AutoCAD LT 2009, profesní verze AutoCADu: Architecture 2009, Civil 3D 2009, Map 3D 2009, Electrical 2009, Mechanical 2009, dále pro Revit Architecture 2009 a "Suite" verze Revitu 2009, pro Inventor 2009 (i Professional), pro Raster Design 2009 a 3ds Max 2009.
Zvýhodnění platí i pro zákazníky se stávajícím Subscription (kteří tedy standardně žádný upgrade již kupovat nemusí) při crossupgrade na vyšší, profesní software. V rámci subscription získáváte i další výhody a služby firmy XANADU.
CADforum 2008 Pozvání na konferenci CADforum 2008
Přijměte prosím pozvání na 5. ročník odborné konference CADfórum 2008 pořádané 25. září 2008 v Horní Cerekvi.
Cílem konference "CADfórum 2008" je výměna zkušeností s nasazením CAD, PLM a GIS technologií v oblasti strojírenství, stavebnictví a architektury, mapování a správy majetku.
Další informace na www.cadstudio.cz/cadforum2008
AutoCAD 2009 - nový Bonus Pack zdarma
Uživatelé AutoCADu 2009 (a Revit Suite 2009) si nyní mohou stáhnout ze svého Subscription centra nový rozšiřující modul pro AutoCAD - "AutoCAD 2009 Subscription Bonus Pack 1". Tento Bonus Pack doplňuje do AutoCADu 2009 několik nových funkcí, které si uživatelé sami vyžádali pomocí "wish-listů". Doplněk není lokalizován do češtiny, ale lze jej instalovat i do české verze AutoCADu.
Čtěte na Bonus Pack zdarma
Příkazy a proměnné AutoCADu přehledně
Kompletní přehled všech dokumentovaných i nedokumentovaných příkazů a proměnných AutoCADu nabízí nově doplněná sekce Tipy na serveru CADforum.cz. Databáze příkazů byla doplněna i o ruskou a portugalskou verzi AutoCADu.
Naučte se programovat váš AutoCAD
Na stránce "Vývojové prostředky AutoCADu" (Školení/výuka) webu CADforum.cz přibyla sekce .NET - úvod do programování .NET aplikací pro AutoCAD.
Viz - Vývojové prostředky AutoCADu

Chcete si zjednodušit práci se skupinami v AutoCADu? Přidejte si klávesové zkratky Ctrl+Shift+G (group) a Ctrl+Shift+U (ungroup) pro rychlé seskupení a rozložení vybraných objektů. Pomůže vám utilita Xanadu GRP popisovaná v tipu 6286.

Na XANADU Blogu najdete:
- Google Chrome a CAD web služby (nový web browser)

Jak přenést nastavení AutoCADu na jiný počítač? Poradí Tip 6284.
Jak vložit živě aktualizovanou XLS tabulku do výkresu AutoCADu? Odpověď najdete v AutoCAD Tipu 6303.
Jak zvýšit rozlišení/přesnost publikovaných DWFx souborů? Viz Tip 6264.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Navštivte XANADU na MSV 2008
Firma XANADU se i letos účastní jubilejního 50. ročníku strojírenského veletrhu MSV. Představuje nová řešení pro tvorbu digitálních prototypů a další novinky z oblasti CAD/CAM. V expozici firmy XANADU si návštěvnící mohou vyzkoušet nejnovější 3D CAD aplikace Autodesku, včetně 64bitového Inventoru 2009 a jeho nově představených doplňkových modulů z Autodesk Labs. Seznámit se můžete také s novou verzí AutoCAD Mechanical nebo s postupy pro snadné elektronické publikování a připomínkování CAD dat ve 2D i 3D. Můžete si sami odzkoušet rychlost a pohodlnost ovládání velkých CAD sestav pomocí nového uživatelského rozhraní a 3D myši. Pracovníci firmy XANADU budou prezentovat i nadstavby Inventoru přímo vyvinuté firmou XANADU, nové CAM aplikace a systémy pro síťovou správu technických dokumentů. To vše na výkonných stanicích HP, včetně velkoformátových tiskáren HP Designjet.
Navštivte nás na Mezinárodním strojírenském veletrhu ve dnech 15.-19. října v pavilonu A1 na stánku 009 (společná expozice Autodesk).
Proč je EdgeCAM správnou volbou pro uživatele Inventoru?
Použití CAM aplikací pro přímé řízení obráběcích strojů je efektivním doplňkem procesu tvorby digitálních prototypů v Autodesk Invetoru a dalších aplikací firmy Autodesk. Právě aplikace EdgeCAM, certifikovaná Autodeskem, je osvědčeným nástrojem pro tento typ nasazení. Přímo komunikuje s 3D modely součástí a sestav Inventoru a nabízí velmi širokou škálu podpory konkrétních obráběcích strojů (postprocesory). Narozdíl od jiných CAM aplikací nevyžaduje EdgeCAM pro svou práci licenci Inventoru.
Aktualizovanou nabídku modulů EdgeCAM najdete na stránce Xanadu - EdgeCAM

Aplikace AliasStudio Direct Reader pro Inventor s Autodesk Labs byla zaktualizována pro SP1 Inventoru 2009.

Získání XYZ souřadnic bodu na sestavě Inventoru. Viz Tip 6295.
Rychlé přepínání funkce AutoDrop v Inventoru. Viz Tip 6302.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

pit pit-CAD 2009
Byla uvedená nová verze TZB aplikace pit-CAD 2009. Pit-CAD je osvědčený modulární CAD systém pro projektování TZB profesí. Moduly pit-CAD jsou rozšířením AutoCADu o příkazy, které usnadňují vytváření projektů TZB a základních stavebních dispozic. Používaný standardní formát DWG zajišťuje maximální kompatibilitu s dokumenty ostatních účastníků projekčních etap.
Pit-CAD obsahuje samostatné moduly Potrubní systémy, Vytápění, Vzduchotechnika, Zdravotechnika a Elektrotechnika.
Podrobné informace viz Xanadu - pit-CAD a nová verze 2009
AutoCAD Civil 3D 2009 - Country kit
Pro uživatele AutoCADu Civil 3D 2009 byl uvolněn tzv. "Country kit", bezplatný rozšiřující modul s knihovnami a styly přizpůsobujícími Civil3D české projekční praxi. Country kit je ke stažení na www.cadstudio.cz/download.
Nové podsestavy pro Civil 3D
Dalším novým přírůstkem k použití aplikace Civil 3D jsou nové podsestavy (subassemblies) uveřejněné na Subscription centru. Nové PKT podsestavy (např. Střechovitý jízdní pruh, PodmíněnýVýkopNeboNásyp, LiniePatySvahuSkálaVýkop, PříkopPotrubí3) si můžete doplnit do vašich palet podsestav Civilu.
Podrobněji viz Civil3D Blog Blýská se na lepší časy.
AutoCAD Electrical ECS-CAD v rodině Autodesk
Autodesk oznámil podepsání dohody o převzetí aktiv německé firmy Elektro-CAE-Software GmbH (ECS), producenta známé CAD aplikace pro elektroprojekci - ECSCAD. Doplněním AutoCADu Electrical o funkce, knihovny a evropské normy aplikace ECSCAD (rovněž v nabídce XANADU) vznikne funkčně vyspělý nástroj pro navrhování elektronických řídících prvků a kreslení elektrických schémat. AutoCAD Electrical doplňuje díky kompatibilitě s Inventorem Professional portfolio aplikací Autodesku pro tvorbu digitálních prototypů.
Viz AutoCAD Electrical a ECSCAD

Aplikace Section 3D je k dispozici i pro AutoCAD Civil 3D 2009 (vyžádejte si zkušební verzi).

Aktualizace Revit 2009 CZ - ze stránky www.cadstudio.cz/download nebo www.cadforum.cz/revit si můžete stáhnout a nainstalovat aktualizovanou verzi (build) Revit Architecture 2009 CZ (WU1/fix), která opravuje terminologické nepřesnosti první lokalizace.

Tipy a pokyny jak zvýšit výkon při práci v Revitu 2009 najdete v novém 40stránkovém PDF dokumentu ve VIP souborech na vip.xanadu.cz

Velká část letošních filmových trháků byla vytvořena za pomoci některé z multimediálních aplikací firmy Autodesk. Tyto aplikace pomáhají při modelování v animovaných filmech, při tvorbě digitálních filmových efektů, nebo při filmové postprodukci. Čtěte na Autodesk a nové filmy.

Aplikace "AutoCAD Revit Architecture Suite 2009" nyní obsahující Revit Architecture 2009 a AutoCAD 2009 bude doplněna i o AutoCAD Architecture 2009.

Na blogu věnovaném používání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR - Civil3D.cz - najdete:
- Dvě užitečné pomůcky pro české projektanty (VFK, CIT)
- Kóty výšek do situace (zobrazení výšky)

Čáry nad rovinou řezu v Revitu pomůže řešit Tip 6294.
Jak v Revitu okótovat elipsu nebo eliptický oblouk? Čtěte Tip 6301.

GIS, mapování, FM

Pozvání na konferenci GISfórum 2008
Zveme zájemce z řad profesionálů oblasti GIS/FM na odbornou konferenci GISfórum 2008 pořádanou ve dnech 25.-26. září 2008 v Horní Cerekvi.
GISfórum 2008 se letos poprvé koná jako doprovodná akce tradičního uživatelského setkání CADfórum. Informace o programu a pokyny k registraci najdete v PDF dokumentu
Pozvánka na GISfórum 2008
Model terénu v Mapu Bezplatné nástroje pro AutoCAD Map 3D
Uživatelé aplikace AutoCAD Map 3D 2009 nyní využít hned dvou rozšiřujících balíčků, které jsou bezplatně k dispozici ke stažení na Subscription centru: Zeměměřičské nástroje (AutoCAD Map 3D Surveying Kit) a Oborové kity (AutoCAD Map 3D Industry Kit).
Tyto doplňkové nástroje zefektivňují práci v AutoCADu Map a dále tak zvyšují rozdíl v produktivitě práce při využití tohoto specializovaného CAD/GIS nástroje, v porovnání se všeobecnými CAD aplikacemi typu AutoCAD nebo AutoCAD LT. Nezapomeňte, že nyní můžete výhodně (se slevou 60%) upgradovat z vašeho AutoCAD LT na AutoCAD Map 3D, nebo upgradovat z holého AutoCADu na Map. Získáte tak kromě funkcí AutoCADu nejen veškeré rozšiřující funkce Mapu, ale i tyto Subscription moduly.
Čtěte na Nástroje pro Map 3D.
FDO Provider pro GE Smallworld
Na Subscription centru jsou pro uživatele GIS aplikací Autodesku ke stažení dva nové FDO providery - pro GE Smallworld a pro SQL Server 2008. Dalšími nedávno uvedenými FDO providery je FDO pro IBM Informix Dynamic Server (Spatial DataBlade) a FDO pro KML (Google Maps/Earth).
Viz FDO Provider pro GE Smallworld

Jak na vkládání CIT obrázků s georeferencemi? Poradí Tip 6300.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP 8710w Akční nabídka HP pro uživatele Autodesku
Partnerství největšího světového výrobce PC a největšího světového producenta CAD software poskytuje konstruktérům a projektantům výkonné a spolehlivé nástroje pro rychlé a efektivní 3D navrhování. Sám Autodesk využívá standardně pracovní stanice HP a certifikuje počítače HP pro optimální využití v náročných 3D CAD aplikacích.
Abyste i vy mohli své CAD aplikace využít na plný výkon, máme pro vás speciální nabídku produktů HP určených pro uživatele Autodesk produktů:
 • HP xw4600 - pracovní stanice HP xw4600 workstation + 20" LCD monitor HP (1600x1200) s 50% slevou. Cena 17.200 Kč (stanice, grafika volitelně), plus 4.490 Kč (monitor)
 • HP xw6600 - pracovní stanice HP xw6600 dualCPU workstation + 20" LCD HP s 50% slevou + druhý procesor Xeon QuadCore 5420 za 1 Kč. Cena 33.500 Kč (stanice), plus 4.490 Kč (monitor)
 • HP 8710w - mobilní pracovní stanice HP 8710w (4GB, 17", Quadro FX) a jako dárek mininotebook HP 2133. Cena 61.900 Kč
 • HP 8510w - mobilní pracovní stanice HP 8510w (2GB, 15.4"). Cena 37.300 Kč
 • 30" HP LCD - 30" LCD monitor s rozlišením 2560x1600. Cena 20.500 Kč
Uvedené produkty můžete získat při nákupu nové licence, upgrade, křížovém upgrade nebo prodloužení Subscription libovolného produktu Autodesku. Vždy s plnou servisní podporou XANADU, autorizovaného servisního střediska HP, i s autorizovanou instalací CAD software od největšího partnera Autodesku v ČR.
HP EliteBook 8730w - když vám jde o výkon
Na veletrhu SIGGRAPH představila firma HP nový model výkonné mobilní stanice - HP EliteBook 8730w. Tento supernotebook je mj. vybaven 17" LCD displejem s technologií DreamColor poskytující vysokou barevnou přesnost.
Nový HP EliteBook 8730w, určený pro nejnáročnější grafické aplikace, je jediná mobilní pracovní stanice na trhu, která nabízí 17palcový monitor HP DreamColor s více než 16 miliony barev (oproti 260 tisícům barev v tradičních noteboocích) a rozlišením až 1920x1200 pixelů. Notebook rovněž nabízí čtyřjádrový procesor Intel, 8 GB paměti RAM a 3D grafické karty NVIDIA Quadro FX nejnovější generace s až 1 GB vyhrazené videopaměti.
Viz HP EliteBook 8730w
HP EliteBook Notebook HP prolomil hranici 24 hodin provozu na baterie
Celodenní provoz na baterie již není nedostižnou hranicí pro mobilní profesionály. V rámci standardního testu vydržel notebook HP EliteBook 6930p doplněný přídavnou baterií na jedno nabití více než 24 hodin. K tomuto výsledku významně přispěly nové technologie použité u tohoto výkonného modelu se 14.1" displejem.
Testovaný model HP EliteBook byl vybaven displejem s LED podsvícením a technologií Illumi-Lite. Ta oproti klasickým LCD panelům poskytne 4 hodiny práce navíc. Dalším úsporným prvkem je použitý SSD disk. Polovodičový disk Intel X25-M má nižší spotřebu než mechanické rotující disky, což ušetří 7% kapacity baterie. Jako baterie byla vedle vestavěné šestičlánkové baterie (55 Wh) použita i externí dvanáctičlánková baterie "HP Ultra-Capacity Battery" (95 Wh). Váha notebooku doplněná o toto standardní příslušenství o málo překročila 3 kg.
Síťové prvky HP ProCurve s 50% slevou
Přepínače řady HP ProCurve Switch 2600 nyní můžete získat přechodně až s 50% slevou. Jde o 24- a 48-portové ProCurve Switche se dvěma porty "dual-personality". Každý port může být použit buď jako RJ-45 10/100/1000 port nebo otevřený mini-GBIC slot (pro použití s mini-GBIC transceiverem).
Gigabitové přepínače HP ProCurve můžete rovněž výhodně vyměnit z vašich stávajících síťových přepínačů.
Zdarma EFI ColorProof eXpress k tiskárnám HP Designjet Z2100/3100
Do 31.12.2008 je k vybraným modelům tiskáren HP Designjet Z2100 a Z3100 dodáván zdarma tiskový RIP EFI Color Proof eXpress, nástupce velmi rozšířeného a populárního RIPu EFI Designer Edition. RIP rozšiřuje možnosti tiskáren HP Designjet Z2100/Z3100 především o funkce spojené se správou barev, přesným barevným tiskem nebo nátiskováním, sdružování více úloh na médium apod.
Čtěte na EFI ColorProof eXpress

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xerox Xerox: Za každý rok o formát skok
Jste projekční kancelář, které potřebuje multifunkční zařízení (tiskárnu/kopírku/skener) A3 a zároveň barevný plotr A0? V rámci akce "Za každý rok o formát skok" nyní můžete získat hned dvě zařízení Xerox za pouhých 3998,-Kč měsíčně (bez DPH).
Podrobnosti viz Xerox A0+A3 na splátky
SpaceNavigator Space Navigator pro notebooky výhodněji
Lehkou verzi 3D myši 3Dconnexion Space Navigator for notebooks můžete do konce září získat za zvýhodněnou cenu 2.400,-Kč (99 Euro). Vaši 3D CAD aplikaci tak můžete snadněji ovládat i na cestách.
Viz 3dconnexion a Xanadu 3D myši

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Změny ve způsobu licencování Microsoft serverů
Microsoft oznámil změnu v licenčním modelu používaném pro aplikační servery. Dosud bylo pro licencování v oblasti virtuálního prostředí používáno pravidlo, kdy bylo potřeba vlastnit tolik licencí daného produktu, na kolika strojích může daný aplikační server běžet. S platností od 1.9.2008 mají zákazníci právo na neomezený převod licencovaných instancí libovolných serverových produktů Microsoftu mezi licencovanými servery v rámci serverové farmy, a to jak mezi jejich fyzickými, tak virtuálně provozovanými instancemi.
Podrobnosti viz Změna licencování Microsoft

Nový Windows Small Business Server 2008 (SBS) byl uvolněn pro výrobce hardware. Jako produkt má být uveden v listopadu.

Potřebujete odstranit z operačního systému Windows zbytky aplikace, které zůstaly po odinstalaci? Nedaří se vám odinstalovat starší program? Vyzkoušejte nástroj Windows Installer CleanUp.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Utilita GRP do AutoCADu přidá jednoduché funkce pro práci se skupinami (jako v LT).

Aplikace LockAllVp uzamkne všechny výřezy ve všech rozvrženích výkresu AutoCADu.

Aplikace MatchLayP zkopíruje vlastnosti hladiny do jiné hladiny.

Utilita DimMask přidá k vybraným kótám textovou masku zadané barvy a velikosti okraje.

Bezplatná aplikace DOBT (řazení entit dle typu a hladiny) nyní umožňuje volbu předdefinované tabulky přeskupení.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor 2009 Service pack 1
 • AutoCAD Mechanical 2009 SP1 patch
 • Mechanical Desktop 2009 SP1 patch
 • AutoCAD Map 3D 2009 Update 1 (Service Pack 1)
 • Autodesk Productstream Professional 2009 Service Pack 1
 • NavisWorks Freedom 2009.1 - free NWD viewer for CAD/BIM data
 • Autodesk Inventor 2009 + 2008 + R11 hardware library patch
 • AutoCAD 2009/2008/2007 certified hardware XML database update
 • Regapp ID Cleanup Utility (batch cleanup) for AutoCAD
 • LP_Linetypes - komplexní typy čar pro AutoCAD a LT

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2009) - přehled termínů školení.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 3.182 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 106 tematických kategorií.

4.416 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Podpora HP DesignJet a LaserJet v prostředí Citrix. Pomalé otevírání a tisk některých DWG výkresů. Barevnější AutoCAD LT 2009. Tipy pro urychlení odezvy AutoCADu. Zrychlení zoomování kolečkem myši v Inventoru. K čemu slouží RWS soubory Revitu? Vložení bloku ignoruje nastavené měřítko. Instalace Topobase Web 2009 a MapGuide Enterprise na Windows Vista 64bit. Otevírání Revit projektů přímo z webu. Jak vypnout 3D orbit na Shift+kolečku myši? Export rozpisky Inventoru do textového souboru. Navisworks mi nezobrazuje některé objekty. Po volbě Pantone barvy v Revitu mi nefunguje klávesnice. Export 3D vrstevnic z modelu terénu v Civil 3D. Toleranční symboly v textu. Použití anglických příkazů v české verzi Revitu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 10.000, počet příspěvků již 51.000). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- poznámkové papírky kreativně (video)
- máte postřeh? (video)
- se slabšími nervy to nezkoušejte trefit (hra)
- historické manipulace s fotografiemi (Klement chybí)
- domy popírající zemskou přitažlivost

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060