X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - září '04


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0904.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

Xanadu s.r.o. (člen skupiny AAC a.s.), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a HP Select Partner, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Windows XP SP2 a Autodesk produkty
Základní informace pro uživatele, kteří se chystají instalovat Service Pack 2 pro Windows XP ve firemním CAD prostředí, najdete v článku Autodesk produkty a WinXP SP2

Xanadu - číslo 1 v CAD software za ČR+SR
Časopis 'Computer Design' zveřejnil každoroční tabulku největších firem v oblasti "computer design" - TOP Computer Designu. Firma Xanadu se v celorepublikovém (+Slovensko) srovnání zúčastněných firem umístila na 1.místě v obratu v oblasti software.

CADfórum 2004 Odborná konference CADfórum 2004 - Tábor
Zveme vás na I. ročník odborné konference
"CADfórum 2004 - Výměna zkušeností se zvyšováním produktivity"

30. září 2004, HOTEL DVOŘÁK, TÁBOR-KOTNOV

Pořadatelem konference je Computer Press ve spolupráci s partnery - Xanadu, Autodesk, Hewlett-Packard, Microsoft, Symantec a Samsung.
Jste-li uživateli CAD či GIS aplikací, určitě nenechte si ujít příležitost k setkání a diskusi se zkušenými uživateli a k poznání, jak zvýšit vaši konkurenceschopnost.
Další informace

Financování nákupu software Autodesk
Ve spolupráci s českobudějovickou leasingovou společností ESSOX nově nabízíme úvěrové financování na veškerý software firmy Autodesk (a doprovodné služby, plus hardware). Financování je dostupné na zboží v celkové hodnotě 3.000 - 400.000,-Kč (vč.DPH) ve třech finančních modelech, od 12 do 20 měsíců splátek.

CAD promo akce
Již jen cca 14 dnů (do 30.9.) platí akční nabídky upgrade produktů Autodesk:

 • sleva 25% na upgrade z AutoCAD LT2000i a vyšší na LT2005
 • sleva až 50% na upgrade a crossupgrade hlavních produktů řady 2005 při zakoupení spolu se subscription
 • promo "Přídavná licence" - pokud máte produkt Autodesku, kupte si další plnou verzi stejného produktu se subscription a získáte upgrade vaší stávající licence spolu se subscription zdarma

Pro bližší informace nás obratem kontaktujte, uvedené akce platí pouze pro objednávky do konce září!

Viz podrobnější informace, podmínky, tabulka cen upgradů

Možnost upgrade z produktů řady 2000i bude ukončena 10.1.2005 (AutoCAD 2000i, AutoCAD LT 2000i, Autodesk Architectural Desktop R2i, Autodesk Architectural Desktop R3, AutoCAD Mechanical 2000i, Autodesk Mechanical Desktop R5.0, Autodesk Inventor 5, AutoCAD Map 2000i 4.5, Autodesk Land Desktop 2i, Autodesk CAD Overlay 2000i). Viz též níže - ukončení upgrade z Inventoru 5.x a 6.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2005 Využijte výhodný upgrade na AutoCAD 2005 CZ a LT 2005 CZ
V prodeji jsou plně lokalizované verze světově nejpopulárnější CAD aplikací řady 2005. Upozorňujeme na časově zvýhodněné možnosti upgrade a na možnost získání doplňkové aplikace "Xanadu LT Extension" zdarma k AutoCADu LT.
Viz další informace o AutoCADu 2005 (vč. přehledu novinek a argumentů proč upgradovat)
Ceny nových verzí, upgrade verzí a subscription viz KOUPIT

Naučte se DWF Viewer
Chcete někomu poskytnout vaše CAD data prostřednictvím formátu DWF, nebo jste naopak dostali .DWF soubor a nevíte co s ním?
V Tipu 4009 na www.cadforum.cz se dozvíte základy ovládání prohlížeče DWF souborů.
Další informace o publikování a práci s 2D a 3D soubory formátu DWF najdete na stránce Xanadu DWF. Zde jsou uvedeny i některé nové ukázky .DWF souborů ke stažení - 3D publikování z Architectural Desktopu 2005 a 3D hříčka - ukázka "nereálného" trojúhelníka.

Zkušební verze Autodesk DWF Composer
Aplikace pro prohlížení a elektronické připomínkování výkresů prostřednictvím formátu .DWF - Autodesk DWF Composer je nyní k dispozici v 30denní trial verzi na vyzkoušení. Ověřte si nové cesty ke zefektivnění komunikace s vašimi partnery.
Viz DWF publikování

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Zvýhodnění pro uživatele aplikací MechSoft - nyní -60%
Pro stávající uživatele libovolné aplikace MechSoft platí možnost přechodu na nejpoužívanější 3D návrhový systém pro strojírenství, Autodesk Inventor. Při přechodu je poskytována sleva ve výši 1.200 Euro (cca 39.000,-Kč).
V rámci zvýhodnění je nyní do 31.10. poskytována dokonce sleva 60%! Jde o výrazné krátkodobé zvýhodnění upgrade z programů AutoCAD LT + MechSoft LT na Inventor a Inventor Professional. Autodesk Inventor tak můžete pořídit již za cca 57.800,-Kč (+subscription). Navíc u firmy Xanadu získáte aplikaci MITCalc v ceně na 1 rok a 1 den školení bezplatně při objednání standardního základního školení Inventoru (rozsah 3 dny).
Další informace viz Promo akce a stránka MechSoft

Autodesk Inventor 9 Uvedeny české verze strojírenských produktů Autodesk
V prodeji je nová česká verze AutoCADu Mechanical, Autodesk Inventor Series 9 (vč. Mechanical Desktopu 2005 CZ a Vault R3 CZ) a v nejbližších dnech bude uveden i Inventor Professional 9 CZ (vč. FEA/MKP modulu ANSYS). Inventor 9 i Inventor Professional 9 představují rozsáhlý upgrade s řadou nových a vylepšených funkcí.

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru, včetně přehledu novinek najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Strojírenské semináře
Pro podzimní období jsme pro vás připravili cyklus seminářů zaměřených na nové produkty Inventor Series 9, Inventor Professional 9, Autodesk Mechanical 2005 a jejich vzájemnou komunikaci.
26.10.2004 - Praha
27.10.2004 - České Budějovice
  3.11.2004 - Ostrava
  4.11.2004 - Plzeň
Online registrace a další informace

Productstream Autodesk Productstream
Autodesk uvádí nový produkt pro podnikovou správu produktových dat s názvem 'Productstream'. Produkt je založen na technologiích Autodesk Vault a na DWF. Primárně je určen pro přístup k datům Vault úložiště pro uživatele nepoužívající CAD aplikaci, pro prohlížení a připomínkování DWF souborů. Další verze Productstream budou obsahovat funkce pro správu stavů, změn a verzí dokumentů, generování čísel položek, workflow, přístup a napojení na ERP systémy.
Viz Vault a Productstream

Aktuální leták "Strojírenská řešení Autodesk" (PDF) najdete ke stažení na stránce
Xanadu - nabízená řešení

iPAQ h4150 za obrázek z Inventoru
Pošlete Autodesku zajímavé obrázky vytvořené v Autodesk Inventoru a vyhrajte jeden z 20 kapesních počítačů HP iPAQ h4150.
Více o Autodesk Inventor Customer Design Contest

Pozor, k 15.10.2004 dojde k ukončení podpory Inventoru 5 a Inventor Series 5.3 a přestanou být nabízeny upgrade z této verze Inventoru. Možnost upgrade z Inventoru 6 bude ukončena k 10.1.2005.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Navštivte Xanadu na veletrhu ForArch 2004
Navštivte expozici Xanadu v týdnu od 14. do 18. září na mezinárodním stavebním veletrhu ForArch (Praha Letňany, 10:00-18:00). Naleznete nás v sekci FOR COMPUTER 2004 na stánku s označením 7A1. Hlavním tématem naší expozice bude nová technologie "Informační model budovy" (Building Information Model, zkráceně BIM). Jedná se o moderní koncept přístupu k projektování a k využívání CAD technologií. Na našem stánku budou představeny aplikace Autodesk Revit a Autodesk AutoCAD Revit Series, které plně podporují technologii BIM a české lokalizace těchto produktů, které naše společnost vyvinula.

Revit CZ České prostředí pro Revit
Společnost Xanadu uvedla na trh českou lokalizaci systému pro stavaře a architekty Autodesk Revit a Autodesk Revit Series. Tato lokalizace obsahuje české prostředí, podporu českých norem a české rodiny stavebních prvků.
Cena české lokalizace činí 4.900,-Kč + DPH a lze ji na českém trhu zakoupit u společnosti Xanadu - viz Lokalizace.
Průběžné aktualizace českého prostředí, doplňkové knihovny a tipy pro Autodesk Revit jsou k dispozici na web české podpory Autodesk Revitu na:
www.cadforum.cz/revit

Revit Series Autodesk Revit Series v češtině
Produkt Autodesk Revit Series, který obsahuje vedle Revitu i plnou verzi AutoCADu 2005 (AutoCAD je zde za cenu nižší než je cena pouhého LT) je nyní k dispozici i v české lokalizaci - tedy s kompletní českou verzí AutoCADu 2005 a českým prostředím pro Revit. Můžete tak získat v jednom produktu to nejlepší z obou světů a postupně tak bez obav přejít z projektů zpracovávaných v DWG na nové BIM technologie Revitu pro projektování a dokumentaci staveb.
Studentské verze Revitu již za cca 3.000,-Kč - KOUPIT (viz též www.cadstudio.cz/edu)

Podrobnější informace viz Autodesk Revit nebo si vyžádejte zkušební verzi u firmy Xanadu, prodejce Revitu v ČR.

Akce 'Upgrade až s 50% slevou' a 'Přídavná licence = upgrade zdarma' viz výše.

Revit promo při upgrade AutoCADu
Pro projektanty a architektonické kanceláře - využijte speciální akce při upgradu Vaší stávající licence AutoCADu 2000i (případně novější) na AutoCAD 2005 a získejte navíc:

 • Autodesk Revit 6.1
 • Předplatné na následující rok pro AutoCAD 2005
 • Předplatné na následující rok pro Autodesk REVIT 6.1

ADT 2005 Uveden Architectural Desktop 2005 CZ
Autodesk Architectural Desktop 2005 CZ je k dispozici jako plná lokalizace. Pokud máte platné Subscription nebo jste získali Architectural Desktop v rámci promo akcí, vyžádejte si jeho převedení na CZ verzi.
Viz Architectural Desktop

Co je nového v Autodesk VIZ 2005
Interaktivní přehled novinek ve vizualizační aplikaci Autodesk VIZ 2005 najdete v online verzi pomůcky "New Features Guide" - viz odkaz na stránce Autodesk VIZ

AutoTURN 4.2
Aktuální verze aplikace AutoTURN - interaktivní návrh průjezdových křivek vozidel pro AutoCAD pro dopravní a urbanistické projekty - podporuje i AutoCAD 2005.
Viz AutoTURN

Řadu bezplatných textur stafážních postav pro vizualizace najdete na stránce Got3D

Autodesk oznámil ukončení vývoje a prodeje produktu Architectural Studio - programu pro koncepční navrhování určeného především pro TabletPC.

3D DWF 3D DWF i z Architectural Desktopu
Majitelé předplatného (subscription) pro Autodesk Architectural Desktop 2005 a Autodesk Building Systems si nyní mohou ze Subscription Center stáhnout beta verzi nástroje pro publikování 3D DWF modelů přímo z ADT. U 3D modelů staveb jsou publikovány též informace stromu struktury složení a vlastnosti jednotlivých komponentů stavby. Po Inventoru tak další aplikace Autodesku podporuje vedle 2D DWF i publikování 3D DWF. I ne-CADovští uživatelé si tak nyní mohou snadno prohlížet projektovaný 3D CAD model a zkoumat vlastnosti jeho prvků.

GIS, mapování, FM, EDM, CRM

Akce 'Upgrade až s 33% slevou' a 'Přídavná licence = upgrade zdarma' viz výše.

Nové nástroje pro mapování a modelování terénu
V měsíci listopadu proběhne cyklus seminářů zaměřených na možnosti nové verze Autodesk Map 3D 2005 a jeho využití při práci s digitální katastrální mapou a projektování liniových staveb. Představena bude plně lokalizovaná verze Autodesk Map 3D 2005 a nový produkt Autodesk Civil 3D 2005 pro pozemní stavitelství, liniové stavby a zemní práce.
Online registrace a další informace

Celoplanetární satelitní snímky v přirozených barvách, s přesností 15m najdete na stránce EarthSat

HP produkty, novinky, akce

HP XW4200 Nové pracovní stanice HP
Byly zahájeny dodávky nových pracovních stanic HP určených pro vysoký výkon v CAD a GIS aplikacích - HP Workstation xw4200, xw6200 a xw8200. Tyto stanice se dodávají v beznástrojovém provedení a zvyšují dostupný výkon uvedením několika nových technologií. Především je to rychlá (4x rychlejší než AGP 8x) grafická sběrnice PCI Express (x16) a 64bitové výpočty pomocí Intel® Extended Memory 64 Technology (Intel EM64T). EM64T rozšiřuje adresovatelný prostor paměti na 256TB. Nové stanice mohou být osazeny až 16GB RAM. Stanice podporují dva procesory (kromě xw4200) Intel P4 nebo Xeon až 3.6GHz, a 800MHz vnitřní sběrnici. Standardní výbavou je i S-ATA RAID s kapacitou až 1.5TB.
Ceny viz - KOUPIT

Portál HP-Autodesk
Portál HP-Autodesk nabízí užitečné informace a nástroje pro uživatele CAD produktů Autodesk na stanicích HP. Najdete zde mj. real-time prohlížeč Inventor souborů, vylepšené iProperties pro Inventor, průvodce (a doporučení) hardware HP integrovaný do AutoCADu, známou a šikovnou pomůcku pro optimalizaci konfigurace stanice 'HP Performance Tuning Framework' a odkazy na DWF Writer a DWF Viewer.

Zveme vás na workshopy Xanadu ATeC Tisková řešení, správa dokumentů, digitalizace, přestavující jak ušetřit firemní náklady díky nejnovějším procesům elektronického zpracování tištěných dokumentů pomocí techologií firmy Hewlett-Packard.
Online registrace a další informace

HP LaserJet 9000 Před 20 lety přišel HP LaserJet
Před 20 lety, v roce 1984, uvedl Hewlett-Packard laserovou tiskárnu HP LaserJet, milník v kvalitě a pohodlí tisku. V adlší letech následovaly modely LaserJet Plus, LaserJet II a další. V roce 1994 byla uvedena první barevná laserová tiskárna HP Color LaserJet, v roce 2000 pak první laserová tiskárna s připojením na internet - HP LaserJet 8500.
Po 20 let výroby jsou tiskárny HP LaserJet synonymem pro kvalitní, spolehlivý, výkonný a jednoduchý tisk.

High-end diskové pole HP
HP ohlásil 7.září nové diskové pole HP StorageWorks XP12000, které je v současné době nejvýkonnějším diskovým polem na světě. Pole je škálovatelné od 9 do 1152 disků, s interní kapacitou až 165 TB a externí kapacitou až 14 PB (petabyte) a 128 GB cache. Podrobné informace o nově ohlášeném diskovém poli XP12000 naleznete na HP StorageWorks

HP MP 3222 Nový digitální projektor HP
HP uvádí nový profi projektor, který v sobě ukrývá exkluzivní technologickou novinku: 5ti segmentový rotující barevný filtr, pro dokonalé zobrazení žluté barvy. MP3222 nabízí jas 2000 lumenů ANSI (špička), kontrast 2000:1, 5-segmentový rotující barevný filtr, XGA rozlišení, 1.7kg, obraz velký až 7.4m, dálkové ovládání.
Viz - KOUPIT

Akce HP Trade-in prodloužena do 31.10.2004. Pomůžeme vám ušetřit náklady při pořizování nových produktů HP. U tiskáren se jedná o náhradu ve výši 900 až 56.700 Kč za vrácený kus, u PC a notebooků můžete získat až 6.650 Kč, u serverů se jedná až o 50.000 Kč, u produktů na ukládání dat máte šanci získat až 170.240 Kč a u síťového vybavení lze obdržet až 36.000 Kč za vrácený starší produkt.

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Windows XP SP2
Dlouho očekávaný Service Pack 2 pro Windows XP byl uveden v anglické i české verzi. Tento "bezpečnostně orientovaný" SP může kolidovat s řadou aplikací a agend - před jeho nasazením důkladně otestujte funkčnost vašich firemních aplikací.

Corel CorelDRAW 12 nyní i česky
Na trh přichází česká verze produktu CorelDRAW Graphics Suite 12, populárního vektorového a rastrového grafického editoru. K dispozici je i Language update.
Více na Corel 12 česky.

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Ukončení dodávek switchů 3Com řady 3300 + modulů této řady
Dovolujeme si vás informovat o ukončení dodávek 3Com switchů oblíbené řady 3300 a modulů do této řady. Poslední objednávky je možné podat do 30.září 2004. Možnou (nikoliv přímou) náhradou za tyto produkty je řada 3Com switchů s označením 4400. Tato řada ovšem používá jiný způsob stohování přepínačů (nikoliv pomocí Matrix konektoru a Matrix kabelu, jak jsme zvyklí z řady 3300, ale pomoci tzv. Stacking Kitu a Extender Kitu). Konkrétní náhrady vám navrhneme v nabídce - viz www.cadstudio.cz/site, nebo další technické informace naleznete na www.3com.cz

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

Xanadu - vlastní aplikace

VRML Translator certifikován pro Inventor 9
Aplikace firmy Xanadu - VRML Translator for Inventor - získala certifikaci Autodesku pro Inventor R9 - viz VRML Translator.

Starší DOS-prohlížeč Slide souborů AutoCADu - SldView - je uvolněn ke stažení na stránce Download.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Service Pack 1 pro AutoCAD 2005, AutoCAD LT 2005 a Revit Series 2
 • Service Pack 2 pro AutoCAD Mechanical 2004 DX a Mechanical Desktop 2004 DX (v Inventoru 8)
 • Autodesk Vault 3 CZ client for Inventor 8
 • Fix pro české verze AutoCAD Mechanical 2004 DX a Mechanical Desktop 2004 DX
 • MDT 2005 Object Enabler for AutoCAD 2005, LT 2005, ADT 2005, Map 2005, Volo 3
 • Autodesk Inventor R7 + R8 + R9 hardware library patch (graf.karty)
 • Service Pack 1 pro Autodesk Raster Design 2005
 • Autodesk DWF Composer - trial
 • Rodiny prvků pro Autodesk Revit

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Přehled IT kurzů
Aktualizovaný přehled nabízených školení Microsoft produktů a dalších IT kurzů nabízených firmou Xanadu najdete na stránce IT školení

Znalostní audit CAD
Zákazníkům s větším počtem CAD pracovišť nabízíme provedení znalostního auditu, který spočívá v prověření reálných znalostí CADu u jednotlivých pracovníků, a jejich schopnosti efektivně CAD software používat. Při nedostatečné úrovni znalostí a dovedností některých pracovníků nabízíme i doplnění těchto znalostí formou standardních nebo individuálních kurzů, případně konzultací.

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

2.870 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak v DWG snadno vytvořit digitální model terénu (DMT)? Prohlížení DWF souborů bez nutnosti instalace prohlížeče. Jak spustit žurnálový soubor Revitu? DWG výkres připojený v Revitu mění výšku při změně výšky podlaží. Rychlé filtrování hladin v DWG výkresu. Vypnutí zobrazení os normalizovaných součástí v AutoCADu Mechanical. Síťové sdílení kombinace licencí Inventor + Inventor Professional. Podpora obrázků v komprimovaném TIFF formátu v AutoCADu a Mapu. Určení hloubky řezu Inventoru. Snadný převod 3D entit AutoCADu do 2D. Jak sestrojit tečnu ke dvěma kružnicím/obloukům?

Máte nějaký problém s produkty Autodesk?
Můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Jste ztraceni v moři zkratek a akronymů? Zkuste Slovníček CAD zkratek na serveru www.cadforum.cz.

CAD Forum Přihlaste se jediným klepnutím myši do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

CAD Support Pack Enterprise je rozšířená služba Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- zajímavé snímky mikromechanismů (viz též odkaz Movies)
- jak moc věříte svým očím?
- převedete si své home-video na omalovánky?

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Xanadu s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) prostřednictvím
odkazu Xanadu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Xanadu s.r.o., člen skupiny AAC a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060