X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - srpen '10

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0810.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, Microsoft, Symantec, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Letošní ročník konference CADfórum 2010 se bude konat 5.10.2010 v hotelu Jezerka, Ústupky u Seče.

Zájemce o nejnovější trendy v oblasti GIS zveme na konferenci GISfórum 2010, která se koná 23.9.2010 v hotelu Laguna na Slapské přehradě.

Navštivte stránky firmy XANADU i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Autodesk-Díky - 24.000 Kč pro majitele starších verzí CAD software
Díky Pod stručným a jednoznačným názvem "Díky" je od 1.srpna v platnosti akce pro uživatele starších neupgradovatelných verzí CAD aplikací Autodesk. V rámci akce "Díky" získáte speciální cenu na upgrade vaší aplikace a k tomu poukaz na 24.000 Kč, za který můžete nakoupit novou verzi produktu. Nejmodernější CAD software řady Autodesk 2011 tak můžete získat rychle, snadno a za atraktivní cenu.
Podmínky viz Autodesk-Díky
Upgrade CAD aplikací se slevou 40%
-40% Jste-li vlastníky CAD, BIM, či multimedia aplikace firmy Autodesk řady 2008, 2009 nebo 2010, můžete nyní tuto aplikaci upgradovat na nejnovější verzi 2011 (upgrade) nebo na vyšší typ aplikace (cross-upgrade) s výraznou slevou 40%.
Nabídka platí do 15.10.2010 a lze ji uplatnit na většinu CAD, GIS a multimedia produktů firmy Autodesk.
Podrobnosti na Upgrade o 40% levněji
ACAD 2011 AutoCAD 2011 X+ nyní jako multilanguage verze
Samostatná česká verze AutoCADu 2011 je nahrazována novým, rozšířeným produktem - východoevropskou "multilanguage" verzí AutoCADu 2011. Podobně jako v případě AutoCADu LT 2011, obsahuje multilanguage verze AutoCADu 2011 celkem 5 jazykových mutací (CZ/EN/PL/HU/RU) a konkrétní jazyk aplikaci si volíte až při instalaci.
Cena aplikace, licenční podmínky, možnosti upgrade, subscription ani postup instalace se touto změnou nijak nemění.
Další informace viz AutoCAD 2011 multilanguage
Nový designérský balíček Autodesk Design Suite
AutoCAD je často používán pro koncepční návrhy a úvodní vizualizace v nejrůznějších oblastech navrhování. Samotné funkce AutoCADu ale nyní lze snadno a levně doplnit o rozšířené profesionální nástroje usnadňující a zefektivňující tyto fáze designu. Získáte funkce pro náčrty a "photoshopové" malování přímo v prostředí AutoCADu, nástroj pro alternativní návrhy, interaktivní prezentace a rendering v reálném čase i profesionální 3D animační funkce.
Takovéto nástroje nabízí balíček Autodesk Design Suite. Je dodáván ve 3 verzích - Standard, Premium a Advanced.
Viz podrobnosti, ukázkové video a ceny na Autodesk Design Suite
Uvedeny všechny CZ lokalizace řady 2011
Na trh byla uvedena již i poslední lokalizace řady 2011 - Topobase 2011. Na stránce Termíny uvedení produktů řady 2011 najdete všechna data zahájení prodeje jednotlivých CAD aplikací řady 2011.
Autodesk Clean Tech - licence zdarma
Autodesk Clean Tech je program podpory podnikání "mladých" českých a slovenských firem působících v oblasti ekologie. Můžete v něm získat bezplatné licence CAD software v hodnotě až 120.000 Euro.
Čtěte na Bezplatný software z programu Autodesk CleanTech
CAD Wiki - web který píšete vy
CAD Wiki CAD Wiki je nový web projekt firmy XANADU pro online tvorbu návodů, tipů a příruček z oblasti stavební projekce, konstrukce a CAD technologií. Každý uživatel zde může nejen vyhledat, ale i sám doplnit informace užitečné pro něj, jeho kolegy i celý obor. CAD wiki již obsahuje 90 stránek textů z uvedených oborů. Zapojte se i vy.
Vyzkoušejte si na www.CADwiki.cz
Autodesk Photofly - z fotografií na 3D model
Photofly scene Novou zajímavou "web cloud" CAD technologií Autodesku je Photofly. Dokáže vygenerovat DWG 3D model ze série fotografií daného objektu nasnímaných z různých pohledů - od malé figurky, až po velkou stavbu nebo horu.
Přečtěte si podrobnosti v našem diskusním fóru Photofly a vyzkoušejte si službu sami na labs.autodesk.com.

Pro rastrovou nadstavbu Raster Design je nyní k dispozici česká lokalizovaná nápověda.

Přehled nejpoužívanějších CAD formátů (přípon souborů) najdete na wiki stránce CAD formáty

Na XANADU Blogu najdete:
- Porovnání Inventor - Solidworks
- Autodesk 3ds Max slaví 20 let

Jak vygenerovat DWF soubor z jakékoliv Windows aplikace? Poradí Tip 7504.
Proč se v CUI menu zobrazí ikony jen jako otazník v obláčku? Viz Tip 7496.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Vyzkoušejte Inventor Publisher
Inventor Publisher Autodesk Inventor Publisher je uživatelsky přívětivý nástroj rodiny Inventoru, pro tvorbu technické dokumentace (návody na uvedení do provozu, uživatelský či servisní manuál apod), který pomůže lépe zpřístupnit informace vašim zákazníkům. 3D model výrobku z Inventoru (digitální prototyp) můžete přímo využít pro přípravu přesné, srozumitelné a vizuálně atraktivní dokumentace, která se sama přizpůsobuje při budoucích úpravách modelu.
Viz PDF leták (880kB, česky)
Trial verze produktů řady Inventor 2011
Vyžádejte si bezplatné zkušební verze nových produktů řady Inventor 2011 a vyzkoušejte si nové aplikace pro tvorbu digitálních prototypů. Rádi vám poskytneme zkušební verze Inventor Professional, Inventor Tooling (formy), Inventor Fusion (přímé modelování) nebo Inventor Publisher (dokumentace výrobku). Celá rodina Inventoru nabízí řadu novinek v oblasti navrhování, vizualizace, publikování, analýzy a simulace.
Viz přehled novinek verze 2011 na stránce Autodesk Inventor
Adaptivní modely a animace v Inventoru
Atraktivním příkladem adaptivního modelování a následné animace v Inventoru jsou modely pružin a řetězů (řetězového převodu). Postup tvorby adaptivního řetězu a jeho následnou animaci v Inventor popisují naše tipy a doprovodná videa - Tip 7500 a animaci stlačování pružiny pak Tip 7499 (video).

Project Centaur je nová optimalizační web cloud služba z Autodesk Labs (zatím není pro Česko) - viz YouTube video

Ukázku editace součástí v Inventor Fusion a animaci adaptivní pružiny předvádí nová Inventor videa.

Využijte naše nová CAD školení na řadu produktů 2011 - termíny viz školení

Jak přizpůsobit infotext (bublinu) Inventor souborů v Průzkumníku? Čtěte Tip 7464.
Chcete využít automatický překlad výkresových textů v AutoCADu Electrical? Poradí Tip 7492.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

AutoCAD Plant 3D 2011 na českém trhu
Plant3D 2011 Na český trh byl uveden nový produkt rodiny AutoCADu - AutoCAD Plant 3D 2011. Tato nová CAD aplikace firmy Autodesk je určena pro 3D modelování a dokumentování potrubních systémů v chemickém, energetickém, zpracovatelském, potravinářském průmyslu a podobných oborech.
Plant 3D obsahuje veškeré 2D a 3D příkazy AutoCADu, doplněné o funkce pro modelování 3D prvků potrubí, trasování vedení, generování izometrických výkresů a dalších konstrukčních dokumentů, řešení detailů, řezů a výkazů potrubních systémů. Aplikace je dodávána s knihovnami potrubních prvků a podpůrných prvků (ocelové konstrukce, lávky, zábradlí, žebříky, schodiště). Plant 3D pracuje se standardním CAD formátem DWG a umožňuje načítat i projekty z Bentley AutoPLANT.
Viz podrobnosti a videoukázka na AutoCAD Plant 3D v ČR a viz tisk.zpráva
BIM Startup Pack pro začínající projektanty
Revit "BIM Start up pack" je zvýhodněný balíček projekčního CAD/BIM software a služeb určený především pro začínající projektanty z řad absolventů, mladých architektů a stávajících uživatelů AutoCADu LT i dalších 2D CADů. Nabídkapředstavuje snadný a cenově dostupný vstup do světa moderních BIM technologií, nástrojů pro tvorbu inteligentních a ekologicky čistých projektů.
Za cenu pouhých 69.900,-Kč (bez DPH) získáte plnohodnotnou CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit Architecture 2010 CZ, s veškerou funkčností. Akce platí do 15.1.2011.
Viz podrobnosti BIM Startup Pack
Revit Architecture 2011 CZ X+
Aktuální česká verze stavařské CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Architecture 2011 je dostupná buď samostatně nebo v balíčku "Revit Suite" s AutoCADem Architecture. Revit nabízí jednoduše ovladatelné, kompletní nástroje pro projektování ekologických staveb - od koncepčního návrhu, přes hodnocení a analýzu, až po normovou projektovou dokumentaci a 3D vizualizace. Je možný též přechod z AutoCADu nebo AutoCADu Architecture.
Přehled novinek a další informace viz Revit X+
Dočasně ZDARMA - Plex.Earth Tools 2.0 - Google Earth v AutoCADu
Aplikace Plex.Earth Tools v nové verzi 2.0 pro AutoCAD 2011 a 2010 (a profesní verze AutoCADu) je sada nástrojů určená především pro projektanty v oblasti inženýrských a dopravních staveb, vodohospodářských a ekologických staveb. Do projektu v AutoCADu umí velmi snadno, rychle a přesně načíst kompletní mozaiku barevných mapových leteckých snímků z aplikace Google Earth. V rozšířené verzi můžete pracovat i s terénními 3D daty (modelem terénu).
V červenci a srpnu získáte Plex.Earth zdarma k programům AutoCAD Civil 3D X+, Map 3D X+ nebo AutoCAD Architecture X+ zakoupeným u firmy XANADU.
Podorbnosti a videoukázky na Plex.Earth dočasně ZDARMA
Max Suite 2011 Nové Autodesk Entertainment Creation Suite pro animace
Autodesk uvádí nový produkt kombinující modelovací a animační nástroje pro kreativní tvorbu animací, výrobu filmových efektů, počítačových her a vizualizací v jednom cenově zvýhodněném balíčku - Autodesk Entertainment Creation Suite.
Verze s 3ds Max Suite obsahuje produkty Autodesk 3ds Max, Autodesk MotionBuilder, Autodesk Mudbox (plus případně Softimage); verze Maya Suite pak Autodesk Maya, Autodesk MotionBuilder, Autodesk Mudbox.
Viz Entertainment Creation Suite

Autodesk LandXplorer 2011 - uvedena nová verze aplikace pro 3D modelování městského prostředí, tvorbu dat, analýzy, řízení a distribuci rozsáhlých geoprostorových informací.

Je k dipozici nová verze aplikací pro Civil3D - Section3D 2011 a Subassembly Studio 2011 s novou funkci Intellassembly.

Od 2.8. jsou k dispozici nové verze CADKON-2D 2011 a CADKON-TZB 2011. Uživatelé s platným CADKON Subscription Programem obdrží novou verzi zdarma.

Nové šablony stylů Xanadu pro Civil 3D 2011 pro HTU, silničáře a vodaře vycházejí z oblíbené verze 2011. Navíc obsahuje aktualizované styly a nastavení. DWT soubory jsou k dispozici na BonusCD+ a na VIP serveru Xanadu.

Vyzkoušejte hezký online nástroj pro mapování polohy příkazů (uživatelského rozhraní) v menu AutoCADu Architecture 2009 a 2011.

Autodesk varuje před pády AutoCADu vyvolanými aplikací Advance Steel - viz TS15495800

Sekce CAD video obsahuje video #20 ilustrující tvorbu uživatelských sloupů a sloupové osnova v Architecture 2011.

Zajímavá diskuse nad rychlostí ukládání DWG souborů v různých formátech a v různých OS.

Využijte nabídky firmy XANADU na projekční CAD a BIM aplikace Autodesk - ozvěte nám pro bezplatné předvedení, krátké zaučení a zapůjčení požadované aplikace.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Obalovky jednou za uherák (obalové křivky - tip)
- Horká fixa na C3D 2011 (hot-fix)
- Stahujte Xanadu šablony 2011 (nové DWT šablony)
- Jak instalovat C3D 2011 CZ podruhé (postup pro Country kit)
- Stahujte Service Pack 3.0 pro C3D 2010 (opravy k verzi 2010)
- Dejte projektu život (animace s Dynamite VSP)

Tvorba vlastních typů čar nemusí být složitá - zkuste si třeba urbanistické tečkové a šipkové typy čar podle Tipu 7480.
Jak přenést definice klávesových zkratek do Revitu 2011? Poradí Tip 7497

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Hledáme nejstarší funkční plotr v ČR
Provozujete starý, ale dodnes spolehlivý typ plotru HP? V řadě českých firem a organizací dodnes věrně slouží plotry a velkoformátové tiskárny z devadesátých let minulého století. Majitel toho úplně nejstaršího funkčního plotru HP (formátu alespoň A1) v České republice si v této soutěži odnese hlavní cenu – zbrusu novou velkoformátovou tiskárnu HP Designjet 111r. Ostatní účastníci ankety pak dostanou zdarma 45m roli plotrového papíru HP. Běží ještě do konce srpna!
Přihlaste se o svůj dárek na www.cadstudio.cz/nejstarsi-plotr
Nový notebook HP ProBook pro cestující profesionály
Nový notebook HP ProBook 5320m je lehký a tenký notebook s ideálními parametry pro mobilní profesionály. Výkonný notebook v ultratenkém designu je vybavený 13,3" HD displejem s podsvícením LED. Elegantní kryt z broušeného hliníku a odolné šasi ze slitiny hořčíku zdůrazňuje profesionální styl. O výkon se starají procesory Intel Core i3 nebo i5. S notebookem HP ProBook 5320m si nemusíte pamatovat uživatelské jméno a heslo - nástroj Face Recognition for HP Protect Tools a volitelná čtečka otisků prstů umožňují snadné ověřování identity přihlášení. Trvanlivá klávesnice je odolná proti polití.
Podrobnosti a ukázkové video na - HP ProBook pro profesionály
Až 50% sleva na služby HP Care Pack 24x7
Využijte výrazných slev na 3leté a 5leté servisní služby HP Care Pack pro zařízení HP Storage MSA a HP Proliant řady 300. Sleva činá 38% až 50%. Nabídka platí do 31.10.2010.
Podrobnosti na Slevy HP CarePack
3D myši 3dconnexion - novinky
Spacepilot Přehled aktuálních modelů 3d ovladačů 3dconnexion - myš pro inženýry, animátory a architekty - najdete v nové PDF brožuře (česky).
Nová verze driveru 3dconnexion V.3.11.2 (viz Download) podporuje aplikace Autodesk Maya 2011, Softimage 2011, 3ds max 2011, Photoshop CS5, Siemens PLM NX 7.5, pop-up menu pro Solidworks a Google Sketchup, zlepšuje kompatibilitu s AutoCAD 2011.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP. V případě poruchy volejte servisní hotline:

272 764 400

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Akční nabídka - Virtualization Starter Kit
HP Blade 460C Získejte efektivní, flexibilní a cenově výhodné řešení pro konsolidaci vaší IT infrastruktury. Virtualization Starter Kit je startovací virtualizační balíček firmy XANADU, který je určen všem organizacím, které chtějí snížit náklady na pořízení a provoz serverové infrastruktury a zároveň získat větší flexibilitu IT. Zvýhodněný kit obsahuje servery HP, diskové pole a potřebný serverový virtualizační software pro rychlé nasazení řešení s vysokou dostupností a snadným rozšiřováním.
Tato akce platí do konce srpna - viz další informace

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

SheetMetal Parts 2011
SMP 2011 - Xanadu SheetMetal Parts - je nová verze nadstavby Inventoru 2011 (32/64-bit) pro pohodné modelování rozvinutelných plechových dílů a přechodů.
Další informace, ukázkové video a trial verzi najdete na stránce www.cadstudio.cz/smp
Nové verze CAD utilit XANADU
Aktualizovaná verze aplikace srxText umožňuje dávkové nahrazování výkresových textů (párů) z Excel tabulek ve zobecněném formátu CSV.
Doplněná verze fArea aktualizuje popisky výměr i při vypnuté aktualizaci textových polí.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Autodesk DWF Writer 2009/V4
  • Plant3D 2011 Object Enabler for AutoCAD 2011, Civil3D 2011, Navisworks 2011
  • FBX 2011.3 plug-in pro 3ds Max 2011/2010/2009, Maya 2011/2010/2009, QuickTime
  • AutoCAD Civil 3D 2010 Update 3 (SP3) patch (EN/CZ/DE..., vyžaduje SP2)
  • MapGuide Studio 2010 Update 2 (Service Pack 2)
  • Autodesk Topobase 2010 Service Pack 3 (Update 3)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 6.253 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.

5.213 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
CAD formáty přímo podporované v Inventoru 2011 (import/export). Jak v DWG výkresu nahradit interní blok externím? Kompatibilita DWG souborů z 32bitové a 64bitové verze AutoCADu. Přidání slov do slovníku kontroly pravopisu. Jak přenést styly Civil objektů z jiného DWG výkresu? Jak přepnout rendering engine v 3ds max na V-Ray? Hromadný tisk různých výkresových listů Inventoru do PDF. Nezobrazuje se mi ribbon Vault v Inventoru. AutoCAD havaruje při tisku na HP Laserjet 5000/8000. Rychlý 3D render DWG modelu na pomalém hardware. Chyba 2337 při instalaci CAD aplikace. Nastavení perspektivního pohledu v AutoCADu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 26.700, počet příspěvků již 71.434). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- diplomacie je umění říkat "hezkej pejsek" dokud nenajdete šutr (Will Rogers)
- víte co je parallel processing? praktická ukázka (video)
- vlak si před sebou pokládá koleje - hezká technologie (video)
- když se věci ničí pomalu (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Gold Partner, HP Gold Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966, fax: 386 352 979
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060