X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - srpen '09

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0809.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

CF2009 Konference CADfórum 2009 a GISfórum 2009
Poznejte zkušenosti projektantů a konstruktérů, kteří při každodenní práci řeší podobné výzvy jako vy. Navštivte již 6. ročník odborné konference CADfórum 2009 - "Profesionálové profesionálům", která se koná 23. září 2009 v hotelu Rustikal Horní Cerekev. Využijte jedinečnou možnost výměny praktických zkušeností mezi uživateli řešení pro počítačové navrhování ve strojírenství a výrobním průmyslu, stavebnictví a architektuře i v oblasti infrastruktury. V tomtéž termínu se koná i souběžná konference GISfórum 2009 zaměřená na oblast GIS a správy majetku.
Registrace a další informace na konference.cadforum.cz a www.gisforum.cz
Nový ITshop XANADU
Na adrese itshop.xanadu.cz najdete novou verzi "IT eShopu" firmy XANADU. IT Shop nabízí široký sortiment IT produktů od předních světových výrobců - počítače, tiskárny, servery a síťové prvky HP, notebooky, spotřební materiál, monitory, grafické karty a další počítačové komponenty, software Microsoft a Adobe a tisíce dalších položek. Nová verze IT Shopu přináší přehlednější a rychlejší navigaci i lepší dostupnost informací o jednotlivých produktech. Nabízené produkty jsou dodávány ve většině případů obratem.
CAD aplikace a služby nabízíme v CAD eShopu na adrese shop.xanadu.cz.

AutoCAD, LT, CAD

Překlad textů v DWG výkresech AutoCADu
Tak jak díky mezinárodní kooperaci roste potřeba překladu obsahu CAD výkresů, rostou i požadavky na jazykové znalosti projektantů. Ne vždy je ale projektant tou správnou osobou pro jazykové překlady.
Pomocí nástroje Xanadu TRANS je možné překlad textů výkresu předat překladateli nebo využít poloautomatických textových překladových nástrojů. Aplikace dokonce umožňuje díky integraci s web službou Google Translate automatický překlad textů uvnitř výkresu.
Viz ukázka a informace na Překlad CAD textů
DWG DWG benchmark Budweiser2010.dwg
Pro uživatele CAD aplikací je zásadní otázkou kompatibilita a spolehlivost přenosu výkresových dat mezi různými CAD systémy. Ne vždy se ale proklamovaná "DWG kompatibilita" různých klonů AutoCADu zakládá na pravdě. Nová verze testovacího výkresu Xanadu Budweiser odhalí velkou část nekompatibilit vedoucích ke ztrátám dat a nepřesnostem.
Viz čte váš CAD korektně DWG výkresy?
Parametrické funkce AutoCADu
Pomocí parametrických funkcí AutoCADu 2010 si můžete snadno zajistit potřebné chování základních entit. Pokud vám například nevyhovuje chování obdélníku při uzlové editaci (komu by také vyhovovalo...), můžete si obdélník změnit na opravdový obdélník, který se chová jak má.
Viz tip Opravdový obdélník

Autodesk chystá projekt Cooper ("malou web verzi AutoCADu") - jednoduchý kreslicí nástroj ve formě online web aplikace.

Pokud vám v AutoCADu 2010 nefunguje příkaz ALIASEDIT, stáhněte si opravenou verzi ACAD.PGP z VIP souborů.

Objevil se virus, který napadá soubory AutoCADu prostřednictvím podvrženého souboru ACAD.VLX - jak se chránit.

Na XANADU Blogu najdete:
- Nové multimedia aplikace na Siggraph 2009
- BUDWEISER.DWG kontroluje kompatibilitu s AutoCAD 2010
- AutoCAD podporován na Apple MacIntosh
- Výhodnější EDU verze software Autodesk

Jak otočit výřez i s obsahem? Poradí Tip 6797.
Jak udělat z někerých hladin neaktivní "obrázek v pozadí"? Čtěte Tip 6800.
Co dělat když zapomenu přihlašovací údaje do Subscription centra? Čtěte Tip 6854.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Vault Uveden český Vault Manufacturing a Collaboration
Na začátku srpna byly uvedeny české verze aplikací pro správu technických dokumentů - Autodesk Vault Manufacturing 2010 (dříve Productstream) a Autodesk Vault Collaboration 2010. Vault umožňuje jednoduše zavést pořádek do CAD modelů a výkresů, včetně doporovodné dokumentace. Vault 2010 je kompatibilní s aplikacemi Inventor, Mechanical, AutoCAD, Civil 3D, 3ds Max, MS Office a dalšími programy.
Nevíte, co Vault Workgroup či Collaboration umí? V rámci naší promo akce "Využijte léto pro úklid v dokumentech" si můžete nechat ZDARMA ukázat některé z těchto verzí Vaultu. Stačí zavolat nebo napsat.
Další informace a porovnání verzí Vault - viz Autodesk Vault
Akce: Inventor jen za 1/4 ceny
Již jen do 15.10. můžete využít dočasné zvýhodněné ceny pro přechod z vašeho AutoCADu nebo AutoCADu Mechanical (jakákoliv upgradovatelná verze) na nejrozšířenější strojařský CAD - Autodesk Inventor. Zvýhodněná cena činí jen 1/4 ceny nové licence Inventoru - 1.450 EURO.
Viz Inventor za čtvrtinu ceny

Jak omezit šířku pásma pro video animaci z Inventoru? Přečtěte si Tip 6809.
Jak přímo využívat Vault v kancelářských aplikacích MS Office? Poradí Tip 6839.
Jak v kusovníku vypisovat hmotnost všech kusů? Čtěte Tip 6826.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Civil 3D 2010 Zdarma chcete Subscription anebo raději AutoCAD LT?
Do 15.9.2009 můžete u firmy XANADU využít mimořádné nabídky zvýhodněných komerčních licencí stavařských a mapových aplikací Autodesk.
Využijte akce na nákup aplikací AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Architecture, AutoCAD Map 3D, AutoCAD MEP nebo Revit a ušetřete. Tyto AEC aplikace si můžete pořídit ve dvou zvýhodněných variantách:
  • Subscription zdarma - bezplatné roční předplatné k projekční aplikaci
  • AutoCAD LT zdarma - bezplatná licence další CAD aplikace - AutoCAD LT
Rozšířené funkce "Xanadu Plus" (X+) a VIP podpora firmy XANADU jsou součástí všech uvedených CAD aplikací.
Další informace na Akce na AEC aplikace Autodesk
Revit 2010 Připravte se na budoucnost - Revit Architecture 2010 CZ s 30% úsporou
Jste uživateli AutoCADu? Využívejte dál vaše investice vložené do školení, do již vytvořených projektů i do samotných produktů AutoCAD Architecture a AutoCAD. A zároveň získejte možnost postupně přejít na technologii informačního modelu budovy (BIM).
V rámci časově omezené nabídky platné do 31.8. můžete přejít se slevou 30% z AutoCADu nebo AutoCADu Architecture na aplikace pro efektivnější projektování - AutoCAD Revit Architecture Suite nebo na nový AutoCAD Revit Architecture Visualization Suite.
Do 15.9. také získáte ke každému Revitu zdarma knihu "Praktická uživatelská příručka".
Viz Připravte se na budoucnost
Google Earth Plex.Earth Tools pro AutoCAD - Google Earth
Plex.Earth je doplňkový plug-in, který umožňuje do AutoCADu (a jeho profesních verzí Map 3D, Civil 3D, Architecture) naimportovat ve zvoleném souřadnicovém systému barevné nebo černobílé ortofotomapy z populární aplikace Google Earth. Pro pokrytí větší oblasti jsou snímky automaticky poskládány formou mozaiky s nastaveným překryvem. Lze tak rychle vytvářet prezentace projektu v reálné mapě.
Podrobnější informace na Plex.Earth Tools
Sewer+ pro projektování venkovních sítí
Sewer+ je nová nadstavbová aplikace AutoCADu Civil 3D pro návrh venkovních potrubních sítí – kanalizace, vodovody, plynovody, elektrická vedení. Umožňuje návrh potrubí v polohopisu a podélném řezu, hydrotechnické výpočty, kubatury. Aplikace je plně lokalizována do češtiny.
Další informace na Sewer+
V-Ray V-Ray renderer
V nabídce firmy XANADU najdete pluginy V-Ray a V-Ray RT společnosti Chaos Group. Jde o rychlý fotorealistický renderer určený pro 3D vizualizace v aplikacích Autodesk 3ds Max a Autodesk Maya. V-Ray je určen pro designéry, architekty, vývojáře her, reklamní pracovníky a další profese, ve kterých jsou vytvářeny 3D vizualizace a animace. I při velmi jednoduchém ovládání dokáže V-Ray rychle vytvářet přesvědčivé fotorealistické vizualizace.
Další informace na stránce V-Ray
X+ Bonus CD Bonus CD Xanadu Plus pro Revit a Civil 3D
Ke všem komerčním licencím aplikací AutoCAD Civil 3D X+ a Autodesk Revit X+ nyní u XANADU získáte navíc Bonus CD X+ plné doplňkových utilit, šablon, implementačních dokumentů a knihoven bloků. Např. součástí Bonus CD Revit X+ je i interaktivní katalog RFA rodin a cca 1.800 užitečnými českými knihovnami ze všech oblastí projektování.
Další informace na Bonus nástroje pro zákazníky XANADU
Building Information Detailing pro Revit
BID je nadstavba pro Revit Architecture, Structure a MEP pro hromadné vkládání, úpravu a analýzu objektů. Různé typy objektů lze hromadně vkládat do předem definovaných prostor na základě vytvořených pravidel (např. lze vložit radiátory přímo pod okna do určitých pater a místností). Objekty v projektu lze seskupovat a třídit na základě různých parametrů a následně exportovat do Excelu nebo jako pohled legendy.
Ukázka a další informace na BID pro Revit
AutoCAD Plant 3D - potrubní verze AutoCADu
AutoCAD Plant 3D je chystaná verze AutoCADu (v současné době jako beta) pro 3D modelování potrubních systémů, především chemických a zpracovatelských závodů, a izometrické výkresy. Plant 3D je kompatibilní s aplikacemi AutoCAD P&ID a Autodesk Navisworks.
Viz AutoCAD Plant 3D
Max 2010 3ds Max Connection extension rozumí 3D modelům Google SketchUp
Uživatelé aplikace Autodesk 3ds Max 2010 (a 3ds Max Design) se Subscription získávají nový bezplatný rozšiřující modul "3ds Max Connection Extension". Ten nabízí rozšířenou podporu formátu OpenEXR, podpora importu 3D modelů aplikace Google SketchUp (verze 6 a 7) a import/export formátu SAT - čímž do 3ds Max doplňuje zpracování objemových modelů.
Videoukázka a další informace na Connection Extension pro 3ds Max

Web aplikace Dragonfly v aktualizované podobě umožňuje i tvorbu dispozic obloukových místností a změny šířek dveří. O Dragonfly si můžete přečíst i v našem článku na iDnes.

Americký stát Texas nyní pro státní projekty vyžaduje použití BIM software - Texas a BIM (anglicky). Přední BIM aplikací je Autodesk Revit.

Civil a výkon - postupy a nastavení pro maximální výkon AutoCADu Civil 3D shrnuje Autodesk YouTube video.

Pokud pracujete s IFC modely staveb, může se vám hodit bezplatný prohlížeč IFC souborů IFC Engine Viewer.

Pokud vám v Civil 3D 2010 nefunguje export SHP souborů, stáhněte si opravené verze MapExport z VIP webu (nepoužívejte soubory Autodesk).

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Prostě prohrábky neboli kam se hrabeme (Civil HEC-RAS)
- Service Pack 1 pro Civil 3D 2010
- Aktualizovaná šablona CK 2010 CZ
- Mapy v souřadnicích zadarmo! (využití WMS)
- Textura leteckého snímku na terénu v Civil 3D (atraktivnější DMT)

Jak promítnout letecký snímek na model terénu? Čtěte postup na Tip 6801.
Potřebujete změnit výchozí šablonu projektu v Revitu (např. na CZ)? Poradí Tip 6806.
Jak spustit Revit 2010 bez ribbonu, se starým UI? Poradí vám Tip 6831.

GIS, mapování, FM

Xanadu MapGuide Forms
XANADU MapGuide Forms vám spolu s MapGuidem umožní vytvořit z vašich DWG dat plnohodnotnou web aplikaci pro editaci dat, a to bez programování. Tato aplikace určená pro MapGuide Enterprise a MapGuide opensource a umožňuje prohlížení a editaci databáze v uživatelsky konfigurovatelných formulářích. Formuláře podporují výběr položek z rozbalovacího seznamu, jež je tvořen tabulkou v databázi, editační a zaškrtávací políčka. Je možné definovat rozmístění položek, jejich délku apod. Pro jednu tabulku lze definovat formulář pro krátkou rychlou informaci a plnohodnotný formulář. Konfigurace se ukládá do metadat v databázi a pro konfiguraci existuje jednoduché uživatelské rozhraní. Podporovány jsou databáze Oracle a MS SQL server.
Další informace viz Xanadu MapGuide Forms

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

DesignJet 1120 HP Designjet - s CAD software o 25% levněji
Čtvrtina plotru už je vaše! K nejrozšířenějšímu CAD software patří nejrozšířenější plotry.
Při koupi libovolné CAD aplikace firmy Autodesk můžete nyní u firmy XANADU získat nové modely plotrů HP Designjet se slevou 25 procent - čtvrtina plotru je tak už vaše. Tato akce platí do 15.10.2009.
Nabídka platí při pořízení jakékoliv komerční licence (nové nebo upgrade) firmy Autodesk a modely plotrů HP Designjet 70, 110+, 510+, T610 a HP Designjet T1120.
Viz akce DesignJet-AutoCAD
Malý krok pro vás, ale velký skok pro vaši produktivitu
Pracovní stanice HP workstation, včetně nových modelů HP Z800, HP Z600 a HP Z400 postavené na platformě Nehalem (a s designem BMW), podstatně urychlí vaši CAD, GIS či rendering aplikaci - ať už pracujete s rozsáhlými 2D daty v AutoCADu Map, 3D animacemi, nebo s velkými 3D sestavami v Inventoru, Revitu či Civilu 3D.
Viz video a další informace na HP Z-workstation
Cenově dostupný HP ProBook 4310s
Nová řada notebooků HP ProBook je nyní rozšířena o cenově velmi příznivý model HP ProBook 4310s. HP ProBook 4310s nabízí monitor o úhlopříčce 13.3" s LED podsvícením a hmotnost nižší než 2kg. Je vybaven procesory Intel Core 2 Duo, rychlými disky s 7200 otáčkami, paměťmi DDR3 a nejmodernejšími bezdrátovými technologiemi. K další výbavě patří HDMI port (TV), čtečka paměťových karet, 2Mpix kamera a čtečka otisků prstů.
Viz ProBook 4310s
HP 5105 Netbook HP Mini 5101 - nástupce modelu 2140
HP představuje nástupce úspěšného netbooku HP 2140. HP 5101 Mini - první skutečně odolný netbook s rámem z hořčíkových slitin, víkem displeje ve stylu broušeného hliníku, kovovými panty a 3G ochranou pevného disku. HP 5101 Mini je vybaven procesorem Intel Atom N280, 1-2GB paměti RAM a komunikačními technologiemi WLAN, Bluetooth a volitelně WWAN. K ostatním parametrům, které dělají tento mini notebook výjimečným, patří 10.1" displeje s LED podsvícením a rozlišení 1024x600 nebo HD rozlišením 1366x768 (oba s integrovanou 2Mpix webkamerou), rychlé 7200 otáčkové disky, klávesnice odolná proti polití a volitelně 6-buňková baterie, poskytující až 9hodinovou výdrž.
Už předchůdce, netbook HP Mini 2140 zvítezil v testu časopisu CHIP. Kromě jedinečné technologické vybavenosti, kterou se tento model navzdory subtilnímu vzezření může pochlubit, zaujal hodnotící odborníky také svým kompaktním designem, ergonomickým provedením a kvalitním displejem. Za zmínku také stojí sestra našeho vítěze - limitovaná edice pro ženy ze série HP Mini 1000 Vivienne Tam.
Server HP zdarma Kupte si server HP Proliant a druhý dostanete ZDARMA!
Kupte si nyní server HP ProLiant a druhý od nás dostanete zdarma!
A to není vše! Zaregistrujte váš nový server a získejte multimediální notebook HP nebo smartphone HP iPaq Voice messenger.
Servery HP ProLiant získáte nyní za zvýhodněné ceny a při koupi serveru HP ProLiant ML/DL řady 3xx nebo 5xx od nás získáte zdarma server HP ProLiant ML110 G5. Ten můžete využít například pro tiskové služby, dohledové služby nebo intranetové aplikace. K vašemu serveru můžete získat i rozšířenou záruku HP CarePack nebo zálohovací řešení či diskové pole pro virtualizační řešení.
Neváhejte, akce platí jen do 30.9.2009 nebo do vyprodání skladových zásob.
Viz podrobné informace a popis modelů
HP v létě oboustranně
V srpnu a říjnu můžete vaši novou laserovou tiskárnu HP zdarma "doučit" oboustranný tisk. Duplex dodáváme zdarma k řadě modelů tiskáren HP LaserJet (černobílých i barevných).
Viz v létě oboustranně
HP Care Pack - ušetřete na podpoře
HP CarePack Do 30. září 2009 můžete využít zvýhodněnou nabídku služeb rozšířené podpory pro servery HP Proliant a Storage HP. Dvouletý HP Post Warranty Pack dostanete za cenu jednoleté služby. Čtyřleté rozšířené podmínky záruky - HP Care Pack - získáte za cenu tříletého Care Packu.
Viz ušetřete na podpoře

Uživatelé 3D myší SpacePilot Pro si mohou aktualizovat software pro rozšíření funkcí LCD displeje na tomto 3D ovladači (vlastnosti Inventor modelů, kontextové funkce...). Pokud máte potíže s ovládáním Inventoru, aktualizujte si driver 3D myši.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Ušetřete na IT infrastruktuře - Microsoft Exchange až o 35% levněji
Akce "Velký třesk" na Microsodt Exchange 2007 byla prodloužena do 30.září. Snižte si provozní náklady a zvyšte produktivitu vašich zaměstnanců.
Čtěte Ušetřete na IT infrastruktuře
Windows Server 2008 R2 a Hyper-V Server 2008 R2
Vedle Windows 7 je ve výrobě již i nová verze serveru Windows Server 2008 R2 a virtualizační server Hyper-V Server 2008 R2. Co nabídne Hyper-V Server nového? Hlavní novinkami jsou funkce: Live Migration, podpora TCP/IP Offload Engine a VMQ, podpora až 64 logických procesorů (včetně RVI/EPT), až 384 virtuálních strojů a funkce Core Parking snižující spotřebu, podpora Hot Swap Virtual Storage.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

XANADU - vlastní aplikace

ACAD2010 Uveden CITin 2010
Zpracování rastrových obrázků formátu CIT je nyní možné i v AutoCADu 2010. Rozšiřující modul Xanadu CITin je k dispozici v 32bitové i nativní 64bitové variantě pro všechny produkty rodiny AutoCAD 2010. Funguje i v AutoCADu LT a dokonce v DWG TrueView 2010.
Další informace na stránce CITin
VFK Import pro aplikace řady 2010
Díky utilitě Xanadu VFK Import můžete přímo pracovat se soubory Katastru nemovitostí ČR ve vašich projektech AutoCADu, AutoCADu Architecture, Map, Topobase nebo Civil 3D. VFK Import podporuje formáty VFK až do verze 3.5.
Další informace na VFK Import 2010
Bezplatný generátor autorizačních kódů na VIP webu
Uživatelé s aktivním účtem na webu vip.xanadu.cz si nyní mohou sami generovat autorizační kódy ke komerčním LISP aplikacím firmy XANADU. V online generátoru kódů pouze zvolte jméno aplikace a zadejte Request kód vypsaný příkazem XANADUREG v AutoCADu. Vygenerovaný autorizační kód pak zadejte v AutoCADu a získáte plnou funkčnost dané aplikace, pro VIP uživatele bezplatně.

Z dalších nově uvedených a aktualizovaných CAD utilit Xanadu:

Aplikace LinExp rozloží přerušované nebo komplexní čáry na jednotlivé čarové segmenty (upravený TxtExp).

Aktualizované aplikace AutoPDF a AutoDWF nyní umožňují připojit jméno rozvržení do jména generovaného PDF či DWF souboru a nastavit měřítko publikování.

Aplikace Centroid vygeneruje (nakreslí) bod těžiště uzavřené křivky nebo 3D tělesa.

Aktualizovaná verze FieldLink nyní zobrazuje spojení (závislosti) i mezi textovými poli atributů a geometrickými objekty výkresu.

Aplikace InsertC byla doplněna o možnost desetinných přírůstků při číslování bloků.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • AutoCAD Civil 3D 2010 Update 1 (SP1) patch
  • Autodesk 3ds Max 2010 Service Pack 1
  • Autodesk 3ds Max Design 2010 Service Pack 1
  • Aktualizovaná DWT šablona pro Civil 3D 2010 - country kit (CZ)
  • iCopy pro Inventor 2010/2009 (32/64-bit)
  • Scale List Cleanup utility (batch cleanup) pro AutoCAD 2010
  • Regapp ID Cleanup Utility (batch cleanup) pro AutoCAD 2010
  • 3Dconnexion driver - 3D mouse

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

EU dotace Až 100% dotace na CAD školení
Využijte úhrady až 100% nákladů ze státních a EU dotací "Školení je šance - vzdělávejte se". Poskytovaná dotace zahrnuje jak náklady na samotné školení, tak náklady na mzdové náklady zaměstnanců ve výši 50%.
Další informace na Školení je šance - vzdělávejte se
Školení XANADU v projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT
Nově vypsaná CAD školení a kurzy firmy XANADU na AutoCAD, AutoCAD Architecture, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Civil 3D a Revit Architecture školení jsou zařazeny do projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT. Pro členy ČKAIT platí sleva 10% z uvedených cen. Všechny naše kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT.

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2010).

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.
Čtenáři nám píší...
Lukáš (anonymní dotaz): Proč se mi nezobrazují tipy z webu CADforum?
Sekce CAD tipů z webu CADforum.cz je určena primárně pro zákazníky XANADU - tím se může stát každá firma či jednotlivec. Pravidla přístupu do jednotlivých sekcí webu najdete na CADforum-oprávnění.

Máte i vy dotaz, který může být přínosný i pro ostatní čtenáře X-News? Neváhejte a napište nám na adresu "NaslouchameVám".

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 4.823 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 115 tematických kategorií (již přes 3 miliony downloadů).

4.786 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Zobrazení vztahu vazeb mezi prvky modelu Inventoru. Geologické poměry v libovolném místě ČR a další mapy. Export z Inventoru do DWG pro AutoCAD - hladiny, kóty, texty, typy čar. Zapnutí klávesy NumLock při spuštění Windows. AutoCAD nereaguje na nastavení jednotek a bloky, xrefy a rozvržení vkládá zvětšené. Jak nakreslit bod těžiště? Pomalé otevírání DWG výkresů obsahujících OLE objekty. Rendering .max souboru z DOS příkazové řádky. Lze sehnat levněji starší verzi AutoCADu nebo Inventoru? Jak zjistit nainstalovaný Service Pack v AutoCAD Civil 3D 2010? Připojení obsahu externího textového souboru do výkresu. K jakým CAD aplikacím lze nainstalovat Vault 2010? Dávkový převod IDW souborů na AutoCAD DWG2007 nebo DWG2004. Export SHP souborů z Civil 3D 2010 je prázdný. Řešení problémů s WMS z českých zdrojů v AutoCAD Map 3D. Jak zalomit text v tabulce Revitu?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 18.190, počet příspěvků již 61.920). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- zkonstruujete toto v 3D CADu?
- DNA se replikuje jako počítačová data (video)
- povedené bezpečnostní cedule
- každé číslo je něčím zvláštní
- na lákavou fasádu nevystačíte jen s maltou (video, 3D)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060