X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - srpen '06

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0806.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:


Pozvánka na CADfórum 2006
Již třetí ročník odborné konference CADfórum věnované výměně zkušeností se zvyšováním produktivity v oblasti konstruování a projektování se koná 26.října 2006 v hotelu Rustikal v Horní Cerekvi. Program konference a online registraci najdete na:
www.cdesign.cz/cadforum2006
-40% při povýšení starých verzí CAD aplikací
Pokud vlastníte starší, již neupgradovatelnou verzi AutoCADu R14, 2000, 2000i či 2002 - nebo na nich založenou profesní aplikaci, např. Map 4, ADT 3, apod. - můžete využít dočasně zvýhodněné možnosti obnovení licence v rámci tzv. Legacy programu. Nejnovější verzi dané aplikace můžete zakoupit (se subscription) se slevou 40% z ceny nové komerční licence. Akce platí do 15.11.2006.
Viz Promo akce

AutoCAD, LT, CAD

LT upgrade Nenechte se omezovat AutoCADem LT !
Velká sleva pro uživatele AutoCADu LT
Jen po dobu platnosti této akce můžete přejít z vašeho AutoCADu LT za jednotnou cenu 45.900,-Kč (tj. se slevou až 64%, nebo chcete-li 82.000,-Kč) na plné, 3D CAD aplikace Autodesk Inventor Series 11 CZ, Autodesk Revit Series 9 CZ, Autodesk Civil 3D 2007 CZ nebo Architectural Desktop, Mechanical či Map 3D (vše včetně AutoCADu 2007 CZ). Součástí většiny těchto aplikací je i systém pro správu dokumentů Autodesk Vault.
Jen u firmy XANADU získáte plnou možnost výběru a přímé podpory cílové CAD aplikace.
Více informací, podmínky akce a další možnosti úspor najdete na www.cadstudio.cz/LTupgrade
Sleva 20% při upgrade na Autodesk software řady 2007
V souvislosti s uvedením lokalizovaných (českých) verzí CAD a GIS aplikací Autodesk řady 2007 (AutoCAD 2007, ADT 2007, Map 2007, Inventor 11, Revit 9, atd.) nabízíme nyní časově omezenou slevu 20% na upgrade a crossupgrade na tyto nové aplikace.
Slevu 20% lze uplatnit při koupi upgrade (pokud je upgrade zakoupen se Subscription) na vyjmenované aplikace řady 2007 - viz promo akce.
Subscription kalkulačka - řada 2007
Vypočtěte si sami, o kolik je levnější Subscription oproti starém způsobu upgrade vašich CAD aplikací firmy Autodesk na verze 2007.
Online kalkulačka na www.cadstudio.cz/subscription

Těsně před uvedením je Service Pack 1 pro AutoCAD 2007, LT 2007 a Revit Series 9. K dispozici je i "release candidate" beta verze.

Průběžné výsledky hlasování uživatelů o přáních pro další verzi AutoCADu najdete na webu AUGI (nutná registrace).

Jak automaticky umisťovat kóty, texty a šrafy do přednastavených hladin? Viz AutoLay reaktor a Tip 5130 na www.cadforum.cz

Snadnou hromadnou úpravu definic bloků AutoCADu (barvy, hladiny...) nabízí utilita BB P.Štyla - viz Download a diskuse

Čeká nás 64-bitový Inventor 12 a AutoCAD 2008?

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 11 Autodesk Inventor 11 CZ za 45.900,-
Viz akce "Nenechte se omezovat LT" (výše).
Podrobnější informace o Inventoru R11 najdete na Autodesk Inventor.

Nepotřebujete všechny funkce (moduly) Inventoru Professional 11? Pořiďte si levnější verze "Inventor Professional for Routed Systems" nebo "Inventor Professional for Simulation". Viz Inventor Professional

Prohlédněte si interaktivní demo Inventoru a vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Na labs.autodesk.com je k dispozici nový nástroj pro uživatele systému pro správu dokumentů Autodesk Vault 5 nebo Productstream 5. Autodesk Vault Mirror vytváří zrcadlovou read-only kopii celé struktury úložiště, včetně struktury složek. Kopíruje však jen poslední verze souborů z Vaultu. Lze využít např. dávkově pro vzdálenou kopii úložiště. Připravují se další nástroje (DM Toolkit) pro migraci a dávkovou práci s daty Productstream.

S Inventorem pokořen rychlostní rekord
Autodesk uděluje již několik měsíců ocenění "Inventor of the Month" osobám a firmám využívajícím 3D aplikaci Autodesk Inventor obzvláště zajímavým nebo inovativním způsobem. Vynálezcem měsíce července se stal "American Challenge World Speed Record Team", který s upraveným vozem Ford Taurus překonal rychlostí 358 km/hod dosavadní světový rychlostní rekord sériově vyráběných vozů.
Viz článek 763

Pro Inventor 11 je určena sada nových hotfixů - Migrace R/W knihoven do Vault 5 (DL7675505), Havárie funkce AutoDrop při vkládání z Obsahového centra (DL7675568) a nejdůležitější - Zvýšení výkonu Obsahového centra v R11 (DL7675819). Pokyny ke zrychlení Obsahového centra Inventoru 11 najdete i na www.cadforum.cz
Další informace viz článek 764

Využijte nabízená školení firmy Xanadu na Autodesk Inventor 11 (základní, rozdílové) - viz Semináře

Pro usnadnění a zrychlení ovládání Inventoru jsme připravili aktualizovanou tabulku klávesových zkratek Inventoru 11 (PDF, viz Download)

iCheck pro Inventor je kontrolní nástroj na možné chyby v konstrukci sestav Inventoru.
Viz iCheck

Jak zvýšit výkon funkce Obsahové centrum v Inventoru 11? Viz tip 5127.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Změna v distribuci českého prostředí pro Revit
S Autodeskem se nám podařilo dohodnout nový způsob distribuce "českého prostředí" pro aplikace Autodesk Revit Building a Revit Series - tento lokalizační produkt již nebude potřeba kupovat samostatně, ale CD s lokalizací můžete získat (za manipulační poplatek 600,-Kč) rovnou při objednání Revitu. Aktualizace českého prostředí pro průběžné buildy Revitu budou ke stažení zdarma (podobně jako je tomu nyní). Po uvedení nové verze Revitu si budete moci objednat novou verzi CD s českým prostředím.
Do konce srpna bude rovněž k dispozici přeložená příručka Getting Started (Začínáme) a Tutorial (Cvičebnice) k Revitu 9, a to ve formátu PDF.
Viz další informace o Revitu
Autodesk Revit Series 9 CZ za 45.900,-
Viz akce "Nenechte se omezovat LT" (výše).
Podrobnější informace o Revitu 9 najdete na Autodesk Revit.
Přestupte na Autodesk Revit - časově omezeno
Buďte úspěšnější s Autodesk Revitem. Zařaďte se po bok úspěšných světových i českých architektonických a projekčních firem, které již využívají BIM nástroj Autodesk Revit pro efektivní týmové projektování od světové CAD jedničky, firmy Autodesk.
Pro usnadnění tohoto kroku ke zvýšení produktivity vaší firmy nyní nabízíme zvýhodněný křížový upgrade z konkurenční stavební či architektonické aplikace na nejnovější verzi CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Series. Tento přechod můžete uskutečnit za zlomek standardní ceny Revitu, pouhých 1.500 Euro (cca 42.000,-Kč).
Kromě Autodesk Revitu získáte v této ceně i nejnovější verzi světově nejrozšířenější CAD aplikace - AutoCAD.
Viz Revit-přestupte
Sleva 25% pro Obec Architektů
Již jen do 2.9.2006 mohou členové Obce architektů využít výrazných slev na nákup produktů Autodesk. Na nové licence CAD/BIM aplikací AutoCAD, Architectural Desktop a Revit Building poskytujeme slevu 25%. Na upgrade, subscription a další CAD produkty je garantována sleva 15%.
3ds max 9 Oznámen Autodesk 3ds Max 9 a Autodesk Maya 8
U příležitosti veletrhu SIGGRAPH oznámil Autodesk nové verze svých 3D animačních aplikací Autodesk 3ds max 9 a Autodesk Maya 8. Obě aplikace nyní budou k dispozici v 64bitové verzi pro Windows XP x64 (Maya též pro Linux) což dovolí efektivně zpracovávat i velmi rozsáhlé objemy dat, resp. scén. Uživatel získá zároveň i standardní 32bitovou verzi pro Windows, v případě Maya i pro Linux a Mac OSX. Kromě početných vylepšení v oblasti produktivity, renderingu (mental ray 3.5 v 3dsmax9) a výměny dat budou nové verze obsahovat i těsnější vzájemnou datovou spolupráci (FBX, přenos geometrie) a export rendering hladin do databáze Autodesk Toxik.
3ds max 9 bude (i v ČR) uveden v říjnu 2006, Autodesk Maya 8 v srpnu 2006. Při nákupu komerční nebo výukové verze 3ds max nyní získáte (do uvedení 3ds Max 9) zdarma roční subscription (a tedy i verzi 9).
Viz multimédia aplikace Autodesku

Rozšířené mental ray funkce v novém 3ds max 9 - viz WMV video.

MMTrack je bezplatný trasovovací plugin pro Autodesk 3ds max a Maya. Umožňuje kombinovat animované 3D scény (architektonické projekty, postavy...) s živým videem a filmy.
Ke stažení (po 16.8.) na sfx.realviz.com/Autodesk

Autodesk spouští nový portál AREA určený pro tvůrce a vývojáře využívající 3D multimedia nástroje Autodesku pro design, hry, filmovou tvorbu a postprodukci - zejména 3ds max, Maya, VIZ a MotionBuilder. Server bude obsahovat tipy, 3D obsah, návody a diskuse.
Portál AREA najdete na www.the-area.com (plné spuštění 22.8.)

Ušetřete na 3ds max 9 - do 15.9.2006 mohou uživatelé starších verzí 3ds max 5, 6 a 7 upgradovat na Autodesk 3ds max 8 (se Subscription, tedy vč. R9) se slevou 20% na cenu upgrade. Při nákupu nové komerční nebo výukové licence 3ds max 8 nyní získáte Subscription (a tedy i R9) zdarma.

Jak znovu zobrazit upozornění Revitu - např. o duplicitních hodnotách? Řešení najdete v tipu 5124.

Jak zrychlit práci s velkými modely v Revitu? Viz Tip 5155.

GIS, mapování, FM

Civil 2007 Autodesk Civil 3D 2007 CZ za 45.900,-
Viz akce "Nenechte se omezovat LT" (výše).
Podrobnější informace o Civil 3D 2007 najdete na Autodesk Civil 3D.

Používáte non-Autodesk aplikaci pro modelování terénu a liniové stavby? Informujte se na možnost výhodného přechodu na Autodesk Civil 3D - jen do 31.10.2006.

Srbský Telekom úspěšně nasadil GIS řešení firmy Autodesk - Map 3D, MapGuide a Oracle Spatial. Na 7.000 uživatelů Telekomu (z toho až 2.000 současně) využívá integrovaný přístup ke GIS datům. Viz leták na Autodesk MapGuide Enterprise.

Jak snadno zobrazit vyspádování terénu nebo komunikace v Civil 3D? Viz tip 5141.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP nx9420 Nové ceny notebooků HP
V srpnu dochází ke zlevnění řady modelů notebooků HP Compaq. Snížila se například cena dobře vybaveného notebooku HP nx6325 s procesorem AMD Turion a 1GB RAM - KOUPIT.
Zajímavou nabídku (a alternativu k mobilním CAD stanicím nw8240/8440) pro náročné mobilní použití (i CAD) představují modely notebooků HP nx9420 s procesorem Intel Core Duo - KOUPIT.
Kontaktujte Xanadu pro ceny dalších modelů.
CAD stanice nemusí stát jmění
Sestavte si stolní nebo mobilní konfiguraci podle vašich požadavků a porovnejte výslednou cenu výkonné, Autodeskem certifikované CAD stanice HP:
HP TopConfig
Nová HP xw4400 Workstation
HP oznámil novou řadu výkonných cenově dostupných stanic - HP xw4400 Workstation. xw4400 jsou postaveny na procesorech Intel Core 2 Duo a Core 2 Extreme a chipsetu 975X Express. Nabízejí tichý chod, 3D grafiku až na 4 displejích, až 300GB (15krpm) SAS disky, až 8GB RAM a procesory až do Intel Core 2 Duo Extreme X6800 2.93 GHz 4 MB 1066 MHz FSB. xw4400 má certifikaci "Windows Vista Capable", probíhá certifikace na CAD aplikace a ceny začínají na úrovni obyčejných PC.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Office Překladové slovníky pro MS Office 2003
Doplňte si do svého MS Office bezplatný obousměrný česko(slovensko)-anglický a -německý slovník. Tyto slovníky obsahují 25.000 hlavních hesel pro obě strany překladu a prostřednictvím podokna úloh "Zdroje informací" jsou po instalaci dostupné ve všech aplikacích balíku Office 2003.
Ke stažení - CZ-EN a CZ-DE.

Microsoft Live Labs Photosynth je zajímavá vizualizační aplikace - zpracuje rozsáhlou sbírku fotografií daného místa, zanalyzuje podobnosti a zobrazí rekostruovaný 3D model daného místa. Více na labs.live.com/photosynth/.

Microsoft Shared Computer Toolkit for Windows XP je nástroj pro ochranu a správu počítačů používaných mnoha uživateli - typicky školy, internet kavárny, knihovny...

Ne všechny aplikace Microsoftu se musí platit. Prohlédněte si rozsáhlou kolekci 150 bezplatných utilit firmy Microsoft.

Na safety.live.com najdete beta verzi nové služby "Windows Live Safety Center" umožňující zkontrolovat zdraví vašeho PC (viry, spyware...).

XNA Game Studio Express
Microsoft umožní snazší tvorbu počítačových her pro Windows a Xbox. Sada nástrojů XNA Game Studio Express je postavená na platformách XNA a .NET - usnadňuje programování her nejen pro vývojářská studia, ale i pro amatéry a studenty.
Microsoft XNA úzce spolupracuje s Autodeskem a podporuje i výměnný 3D formát Autodesk FBX.

SQL Server Upgrade Assistant je nový nástroj od Scalability Experts. Dokáže analyzovat dopady spojené s přechodem z SQL Server 2000 na SQL Server 2005 - můžete tak velice snadno odhadnout, jak bude vaše aplikace postavená na SQL Server 2000 fungovat po přechodu na databázi SQL Server 2005.
Viz upgrade assistant

SMP Seesaw je užitečná utilita umožňující nastavit afinitu dané aplikace ke konkrétnímu procesoru na dvouprocesorových systémech (lze tak zvýšit výkon dané aplikace).

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

RelayFax RelayFax, RightFax - faxová řešení
Dochází ke změně na trhu faxových řešení pro firemní použití (SMB). Vzhledem k ukončení prodeje produktu Symantec WinFax Pro, nabízíme jeho alternativu od společnosti ALT-N Technologies - produkt RelayFax. Jedná se o komplexní nástroj správy faxové komunikace pro kancelářské využití. Tento produkt se stává plnohodnotným nástupcem právě končícího WinFaxu Pro.
RelayFax od americké společnosti ALT-N Technologies představuje korporátní řešení, jež vyniká snadnou nastavitelností. Je lehce pochopitelný a jeho obsluha je velmi intuitivní. Je také snadno intergovatelný s klíčovými kancelářskými aplikacemi. Klient/server brána "email to fax" a "fax to email" integruje do vašeho existujícího systému pro odesílání a příjem elektronické pošty funkci pro odesílání a příjem faxů. Samozřejmostí je také faxování pomocí tisku ze všech Windows aplikací. Můžete také odesílat i přijímat faxy, aniž byste odcházeli od svého PC. RelayFax umožnuje konvertovat příchozí faxy do různých formátů, jako například TIFF, JPEG nebo BMP. Jestliže to přenášený dokument vyžaduje (fotografie, CAD), můžete jej zaslat i ve fotografické kvalitě. Výrazně snižuje náklady na materiálové vybavení a zvyšuje produktivitu. Klient je k dispozici v různých jazykových verzích, včetně češtiny. RelayFax je vedoucím softwarem pro správu faxové komunikace pro kancelářské využití.
Pro případy větších, náročnějších a komplikovanějších korporátních řešení, včetně napojení na CMR a ERP aplikace a MFP zařízení, nabízíme produkt Captaris RightFax.
Outsourcing tisku pro Visteon-Autopal - až 30% úspory nákladů
Firma XANADU je dodavatelem outsourcingových služeb pro společnost Autopal. Autopal využívá možností outsourcingu a implementace veškerého tisku dokumentace formou služby. Předností takového řešení je hned několik. Veškeré služby jsou zajišťovány externí organizací, která kromě implementace zajišťuje také čtyřhodinový servis a dodávky spotřebního materiálu. Tiskové služby zabezpečuje 48 multifunkčních tiskových zařízení společnosti HP, které nabízejí možnost současného tisku, kopírování a skenování s návazností na systém zpracování dokumentů. Tisk, ale i skenování a kopírování dokumentů, jsou tak pojímány jako služby, které pro uživatele končí zadáním odpovídajícího tiskového příkazu. Odpadá počáteční investice do řešení a náklady se odvíjejí od počtu vytištěných či zpracovaných stránek. Zároveň jsou tiskové úlohy sledovány a uživatelům jsou přiřazena tisková přístupová práva.
Společnost tak dodáhla až 30% snížení nákladů na tisk, důslednou správu, sledování a monitorování tisků, čtyřhodinový servis a průběžnou modernizace tiskových řešení, výrazné zrychlení tisku a správy dokumentů.
Další informace viz Xanadu reference - Autopal a outsourcing.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Utilita Text2Elev pomůže umístit texty obsahující číslo do výšky (Z souřadnice) odpovídající danému číslu. Lze tak např. přemístit výškové kóty do "správné" výšky a použít je pro výpočet modelu terénu.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Autodesk Design Review 2007 Trial
  • Aktualizace HW knihovny graf.karet pro Inventor 11, 10, 9
  • BB utilita - editor bloků
  • AutoLay reaktor
  • Tabulka klávesových zkratek Inventoru 11

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2007, Inventor 11 a Revit 9.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

V nejbližších dnech chystáme na serveru CAD Forum spuštění dvou novinek - sledujte www.cadforum.cz.

3.648 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Funkce PŘEKRYJ (Wipeout) mi nezakryje vytištěnou kresbu. Vytvoření průsečnice v průniku 3D ploch. Tip pro archivaci Inventor výkresů. Jak snadno ušetřit počet firemních síťových licencí AutoCADu či Inventoru? Zrychlení FDO přístupu na Oracle data store z Mapu. Jaký je rozdíl mezi výkresem a blokem AutoCADu? Vypůjčená síťová licence mi nefunguje off-line (na odpojeném PC). Chyba 79:04 na panelu plotru HP DesignJet 4000/4500. Havárie Inventoru 11 při vytváření většího výkresového pohledu. Jak přenést nastavení 3D SpaceMouse či SpacePilot na jiné PC? Chyba zápisu do Registry při instalaci Inventoru. Zmenšení velikosti 3D DWG souborů. Snadné dočasné přepnutí numerické klávesnice na desetinnou tečku. Pomalý Správce stylů v ADT?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

CF-GTB Pomocí rozšiřujících funkcí v "Google Toolbar 4" si nyní můžete rychlé vyhledávání a aktuální přehled CAD tipů přidat přímo do vašeho prohlížeče. Postup viz CAD Fórum odkazy.

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: automat.tisk názvu souboru, kóty do přednastavené vrstvy, přechod z LT na plný CAD, AIP11 obsahové centrum...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- to to trvalo, konečně je mobil v hodinkách
- mobilní mapy - vyzkoušejte si Google Maps na mobilním telefonu
- pokud jste se letos nedostali do Alp, prohlédněte si alespoň 3D stereofotografie - anaglyfy (nutné červeno-modré brýle)
- nová letadýlka (MS Flight Simulator X) pro hračičky mezi námi
- a nakonec malý rébus pro fanoušky smajlíků:

  -) -) -)  
  .-) = +:-)
(mezi slepými je jednooký králem)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2006, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060