X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - červenec '10

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0710.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, Microsoft, Symantec, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Výsledky XANADU - pololetí 2010
Výsledky společnosti XANADU za Q2 a první půlrok 2010 vykazují meziroční růst, v některých oblastech i výrazný růst. Po sérii 5 kvartálů s meziročním poklesem jde o neklamný signál oživení trhu CAD/GIS a IT. Prodej strojírenských CAD aplikací vzrostl v XANADU o 22%, prodej projekčních aplikací pro inženýrské stavby dokonce o 32%. Významně rostl objem poskytovaných služeb v oblasti CAD (+64%) a GIS (+29%). Prodej produktů IT infrastruktury (hardware+software) vzrostl meziročně o 9%.

Firma XANADU se umístila na 60. místě žebříčku TOP100 firem podnikajících v oblasti informačních a komunikačních technologií na českém trhu za rok 2009. Anketu vyhlašuje ve spolupráci se sdružením Czech Top 100 časopis CIO Business World.

Ocenění v rámci akce "10 let CAD Fóra" - netbook HP pro aktivního člena CAD komunity - získává pan Josef Remeš. Gratulujeme!

Letošní ročník konference CADfórum 2010 se bude konat 5.10.2010 v hotelu Jezerka, Ústupky u Seče.
Konference GISfórum 2010 se koná 23.9.2010 v hotel Laguna, Slapská přehrada (Nebřich 30).

Navštivte stránky firmy XANADU i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

LT 2011 AutoCAD LT 2011 X+ dostupný i v češtině
AutoCAD LT, jediný 2D CAD plně kompatibilní s DWG formátem AutoCADu, je nyní dostupný i v lokalizované, české verzi. Lokalizace má poprvé podobu tzv. multijazykové verze - AutoCAD LT 2011 pro český a slovenský trh obsahuje instalaci anglické, české, polské, maďarské a ruské verze AutoCADu LT. Požadovaný jazyk (tzv. "language pack") si zvolíte sami až při instalaci.
Při koupi AutoCADu LT X+ u firmy XANADU získáte navíc nejen nadstavbovou aplikaci "LT Extension", ale na váš bankovní účet také obdržíte (stačí vyplnění web dotazníku) částku 300 Euro.
Další informace a ceny viz AutoCAD LT 2011 v češtině
Factory Design 2011 Autodesk Factory Design pro výrobní haly
Autodesk Factory Design Suite je nový CAD nástroj pro návrh továrních hal a výrobních linek. Je nabízen ve dvou variantách: Autodesk Factory Design Premium a Autodesk Factory Design Advanced. Tyto zvýhodněné "suite" produkty obsahují funkce pro design výrobních linek, skladů nebo kanceláří (tzv. "factory layout") ve 2D a 3D - od schématu až po 3D vizualizace a animace. Kromě prostorového rozmístění strojů a zařízení řeší i propojení jednotlivých prvků mezi sebou i jejich napojení na rozvody energie, dat, stlačeného vzduchu, atd. Dodávaná knihovna prvků obsahuje dopravníkové pásy, můstky, potrubní prvky, stěny, atd.
Podrobnosti a ukázka na Autodesk Factory Design
300 Euro za váš nový AutoCAD LT
-300 Euro Ještě do konce července můžete využít akci na AutoCAD LT. Při koupi AutoCADu LT 2011 CZ X+ u firmy XANADU nyní dostanete nejen doplňkovou aplikaci LT Extension, ale navíc na váš bankovní účet dorazí částka 300 Euro. Akce platí při nákupu nové komerční licence CAD aplikace AutoCAD LT, jediné CAD aplikace 100% kompatibilní s DWG formátem plného AutoCADu. AutoCAD LT dodáváme v kombinované 32bitové a 64bitové verzi pro Windows XP, Vista a Windows 7.
Viz 300 Euro pro vás
Raster Design 2011 Termíny uvádění CAD aplikací řady 2011
Na stránce Termíny uvádění produktů řady 2011 najdete průběžně aktualizovaná data, odkdy jsou na našem trhu v prodeji jednotlivé CAD aplikace řady 2011. Nově např. český AutoCAD LT 2011, Revit 2011 a Civil 3D 2011 či všechny lokalizované verze Autodesk Vault 2011. Očekává se blízké uvedení AutoCAD Raster Design 2011, AutoCAD P&ID a Plant 3D 2011. Ke stejnému datu je daný produkt zpravidla uvolněn i ke stažení na Subscription centru.
CAD Wiki - web který píšete vy
CAD Wiki CAD Wiki je nový web projekt firmy XANADU pro online tvorbu návodů, tipů a příruček z oblasti stavební projekce, konstrukce a CAD technologií. Každý uživatel zde může nejen vyhledat, ale i sám doplnit informace užitečné pro něj, jeho kolegy i celý obor. CAD wiki již obsahuje 68 stránek textů z uvedených oborů. Zapojte se i vy.
Vyzkoušejte si na www.CADwiki.cz
Nový Autodesk Design Suite
Autodesk uvádí nový "balíčkový" produkt "Autodesk Design Suite" pro navrhování a vizualizace - a to ve třech variantách:
 • Autodesk Design Suite Standard 2011 obsahuje produkty AutoCAD 2011, Autodesk Alias Sketch for AutoCAD 2011, Autodesk Showcase 2011
 • Autodesk Design Suite Premium 2011 obsahuje produkty balíčku "Standard" plus Autodesk 3ds Max Design 2011
 • Autodesk Design Suite Advanced 2011: obsahuje produkty balíčku "Premium" plus Autodesk Alias Design 2011
Autodesk Project Neon - cloud rendering
Neon render Pokud generujete náročné vizualizace složitých 3D DWG scén, může se vám hodit nová web služba firmy Autodesk. Ta využívá "neomezené" výpočetní kapacity web cloud serverů pro výpočet fotorealistických vizualizací DWG modelů uploadovaných uživateli. Bez potřeby výkonných PC a ztráty času tak můžete snadno vygenerovat sérii vizualizací vašich modelů ve vysokém rozlišení. Přečtěte si podrobnosti na našem blogu blog.cadstudio.cz a vyzkoušejte si službu sami na adrese neon.labs.autodesk.com.

Potřebujete ve vašem projektu použít čísla či text v podobě LCD displeje? Vyberte si některý z LCD fontů na naší stránce Download.

Na XANADU Blogu najdete:
- Cloud rendering - web služba Project Neon
- Windows 7 předehnaly Windows Vista
- Síla zvyku a její dopady v IT
- Dárky z XANADU
- Mesh Enabler pro Inventor

Jak správně odinstalovat sdílené knihovny materiálů řady 2011? Poradí Tip 7410.
Využijte nový typ zarovnání textů v komplexních čarách AutoCADu. Viz Tip 7432.
Užitečné způsoby výběru 3D podobjektů a skrytých objektů v AutoCADu 2011. Čtěte Tip 7434.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Vault Pro 2011 Uvedena kompletní řada produktů Vault 2011 CZ
V češtině byly uvolněny již všechny verze systému pro síťovou správu technických dokumentů - Vault 2011 - Vault (zdarma s CAD aplikacemi), Vault Workgroup, Vault Collaboration a Vault Professional (dříve Manufacturing, Productstream). Zaveďte řád do vašich konstrukčních dokumentů - modelů, výkresů, technických zpráv, tabulek. Bezpečně sdílejte a replikujte dokumenty mezi vzdálenými týmy.
Další informace viz Autodesk Vault
Trial verze produktů řady Inventor 2011
Vyžádejte si bezplatné zkušební verze nových produktů řady Inventor 2011 a vyzkoušejte si nové aplikace pro tvorbu digitálních prototypů. Rádi vám poskytneme zkušební verze Inventor Professional, Inventor Tooling (formy), Inventor Fusion (přímé modelování) nebo Inventor Publisher (dokumentace výrobku). Celá rodina Inventoru nabízí řadu novinek v oblasti navrhování, vizualizace, publikování, analýzy a simulace.
Viz přehled novinek verze 2011 na stránce Autodesk Inventor
Gravírování 3D modely přímo z rastrového obrázku (gravírování)
Bezplatná Windows aplikace ZSurf umožňuje automaticky převést bitmapový obrázek na 3D NURBS povrch ve formátu IGES. Lze ji využít pro gravírovací operace (loga, texty), obtížně modelovatelné tvary se složitými plochami, pro modelování reliéfů terénu, pro design, uměleckou tvorbu a podobné účely. Výsledné plochy lze zkombinovat s vašimi objemovými 3D modely v CAD aplikaci - např. Inventoru. ZSurf pracuje s rastrovými obrázky formátu BMP. Princip konverze obrázku je jednoduchý - čím tmavší odstín má daný pixel, tím větší bude jeho výška nad rovinou ve výsledné NURBS ploše (popř. naopak).
Způsob ovládání a stažení ZSurf popisuje Tip 7423 na CADforum.cz.
Strojařská online knihovna PARTcommunity
Ve spolupráci s firmou CADENAS jsme zpřístupnili knihovnu milionů strojařských součástí pro uživatele CADforum.cz - PARTcommunity. Tato online knihovna obsahuje parametrické 3D modely desítek předních světových výrobců v oblasti strojírenství.
Viz CADforum.cz/partcommunity
Podpora Vaultu v Solidworks a Pro/E
Držitelé Subscription k Autodesk Vault Professional 2011 si mohou stáhnout bezplatné moduly integrace Vaultu do Soildworks 2009/2010 a do Pro/Engineer Wildfire 3/4/5.
Upgrade-instalace Vault 2011
Pozor při aktualizaci vaší stávající verze Vaultu na verzi 2011! Vault 2011 vyžaduje aktualizovanou verzi SQL Express serveru (2005sp3 nebo 2008sp1). Tato verze však není kompatibilní s WinXP SP2 bez hotfixů (musí mít SP3). Nesprávný postup instalace může mít za následek havarující operační systém. Kontaktujte XANADU.

Ukázku použití parametrického kopírování iCopy v Inventoru 2011 ilustruje Video #31. Sekce Video obsahuje i nová videa k použití Vaultu.

Jak migrovat knihovny Obsahového centra do nové verze Inventoru? Čtěte Tip 7408.
Jak zjistit počet stupňů volnosti komponentů sestavy? Poradí Tip 7412.
Víte že si snadno můžete urychlit otevírání sestavy? Nastavte si Inventor dle Tipu 7453.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Uveden Revit Architecture 2011 CZ
Revit 2011 V prodeji je aktuální česká verze stavařské CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Architecture 2011 a balíčku "Suite". Revit nabízí jednoduše ovladatelné, kompletní nástroje pro projektování ekologických staveb - od koncepčního návrhu, přes hodnocení a analýzu, až po projektovou dokumentaci a 3D vizualizace. Revit je přizpůsoben českým normám a obsahuje rozsáhlou knihovnu parametrických stavebních prvků. Je možný přechod z AutoCADu nebo AutoCADu Architecture; Revit rozumí i formátu DWG.
Přehled novinek a další informace viz Revit X+
Přejděte na český Civil 3D 2011 X+
Civil3D 2011 Nová lokalizovaná verze projekční aplikace inženýrských staveb AutoCAD Civil 3D 2011 přináší řadu výkonnostních a funkčních vylepšení. Projektanti rozsáhlých liniových staveb uvítají nativní 64bitovou verzi s přístupem k neomezené velikosti RAM. Verze 2011 obsahuje národní normy (country kit) řady zemí, včetně CZ+SK.
Firma XANADU dokončuje rozšířené šablony stylů pro snazší projektování typických druhů projektů.
Podrobněji viz Civil 3D
Plex.Earth DOČASNĚ ZDARMA - Plex.Earth Tools 2.0 - Google Earth v AutoCADu
Aplikace Plex.Earth Tools v nové verzi 2.0 pro AutoCAD 2011 a 2010 (a profesní verze AutoCADu) je sada nástrojů určená především pro projektanty v oblasti inženýrských a dopravních staveb, vodohospodářských a ekologických staveb. Do projektu v AutoCADu umí velmi snadno, rychle a přesně načíst kompletní mozaiku barevných mapových leteckých snímků z aplikace Google Earth. V rozšířené verzi můžete pracovat i s terénními 3D daty (modelem terénu).
V červenci a srpnu získáte Plex.Earth zdarma k programům AutoCAD Civil 3D X+, Map 3D X+ nebo AutoCAD Architecture X+ zakoupeným u firmy XANADU.
Viz Plex.Earth dočasně ZDARMA
Autodesk Dynamite VSP Plug-in pro Autodesk 3ds Max Design 2011
Pro uživatele 3ds Max s předplatným je na subscription centru zdarma ke stažení plug-in umožňující velice rychle vytvářet animace a vizualizace dopravních staveb. Umožňuje vkládat na vybrané povrchy nebo křivky různé stavební objekty jako opěrné stěny, mosty, pilíře, vkládat stafážní objekty jako auta, stromy, dopravní značení a vytvářet animace. Plug-in je součástí balíčku Autodesk Civil Visualisation Extension, umožňující spolupráci s aplikacemi pro návrh liniových staveb včetně AutoCAD Civil 3D. Je vhodný i pro uživatele s minimální znalostí 3ds max. Načítá soubory z Bentley MX, Civil 3D (pomocí vsp3d formátu), LandXML, 12d ASCII a DXF.
Viz ukázka práce v článku Autodesk Dynamite VSP

Chcete-li v 3ds Max pracovat načtenými s mračny bodů (podobně jako třeba v AutoCADu nebo Civilu 2011), stáhněte si nový plug-in "Point Cloud Tool" z Autodesk Labs (podporuje maxe 2011 a 2010).

Přehled podporovaných/nepodporovaných grafických karet pro Autodesk Revit - viz Revit - June 2010.

Nová výchozí šablona Xanadu pro Revit 2011 vychází z oblíbené verze 2010. Navíc obsahuje aktualizované materiály, nové styly u kót a několik rodin. RTE soubor je dispozici na BonusCD+ a na VIP serveru Xanadu.

Jak společnost VH-Tres používá Civil 3D k projektování revitalizace říčních toků - viz reference.

Sekce CAD video obsahuje video #39 ilustrující novou funkci příhradových nosníků v Revitu 2011.

Využijte nabídky firmy XANADU na projekční CAD a BIM aplikace Autodesk - ozvěte nám pro bezplatné předvedení, krátké zaučení a zapůjčení požadované aplikace.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Import dat z HEC-RASu do C3D (postup a tipy)
- LEPORELO aneb jak instalovat C3D 2011 (důležité pokyny)
- Country Kit 2011 nehledejte na webu (novinka)
- AutoCAD Civil 3D 2011 CZ v prodeji (uvedení)
- Dědinou jedním vrzem (pokročilé příčné řezy)

Jak zobrazit velké souřadnice (např. JTSK) bez exponenciální notace? Čtěte Tip 7416.
Chcete zaoblení čar zadat vzdáleností vrcholu oblouku od průsečíku linií nebo délkou oblouku? Poradí Tip 7438.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP Designjet T770 Plotry HP Designjet nabízíme až o 47% levněji
Nový barevný plotr (velkoformátovou inkoustovou tiskárnu) HP Designjet nyní můžete získat s výraznou slevou, až -47%! Ceny za model A1+ tak začínají již za cca 16.800 Kč (bez DPH). Využijte těchto výhodných cen pro nákup vašeho nového plotru.
Přehled modelů a slev, plus další informace viz Plotry HP Designjet o 47% levněji
Hledáme nejstarší funkční plotr v ČR
Provozujete starý, ale dodnes spolehlivý typ plotru HP? V řadě českých firem a organizací dodnes věrně slouží plotry a velkoformátové tiskárny z devadesátých let minulého století. Majitel toho úplně nejstaršího funkčního plotru HP (formátu alespoň A1) v České republice si v této soutěži odnese hlavní cenu – zbrusu novou velkoformátovou tiskárnu HP Designjet 111r. Ostatní účastníci ankety pak dostanou zdarma 45m roli plotrového papíru HP.
Přihlaste se o svůj dárek na www.cadstudio.cz/nejstarsi-plotr
Nové modely serverů a příslušenství HP
HP DL580 G7 HP uvádí na trh nové servery a doplňky, které spadají do konceptu konvergované infrastruktury. Jde o několik modelů vysoce škálovatelných serverů, řešení pro konvergované propojení serverů do LAN/SAN sítí a výrazně zdokonalené prostředky pro energetickou správu datových center.
Do nové řady patří např. servery HP ProLiant DL580 G7, DL585 G7, DL980 G7, BL465c G7, BL685c G7 nebo modul VirtualConnect FlexFabric.
Viz Nové modely serverů HP
Změňte pravidla fungování sítí
Do konce července můžete získat přepínače HP V1906 a V1910 (dříve 3Com Baseline Plus 2900 a 2400/2200) se slevou 25%. Tyto přepínaše (switche) 2.úrovně nabízejí vyšší výkon a zjednodušenou správu přes web rozhraní. Sortiment nabízí 20 až 52 portů, data/hlas a 10/100/1000Tx.

Proč se vyplatí používat originální spotřební materiál HP LaserJet? Přečtěte si PDF na stránce HP spotřební materiál.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP. V případě poruchy volejte servisní hotline:

272 764 400

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Windows 7 jsou nejprodávanějším operačním systémem v historii - prodalo se již 150 milionů kusů.

Užitečné - kde co najdu v různých verzích Outlooku (2003/2007/2010)?

Byl uveden SP3 pro Exchange Server 2007.

Microsoft uvolnil beta verze prvních servisních balíčků pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2 - nabízí zlepšenou dynamickou správu paměti a funkci RemoteFX pro VDI.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Nová virtualizační platforma VMware vSphere 4.1
vSphere Nová verze virtualizační platformy VMware vSphere 4.1 přináší dramatické zvýšení kapacity a škálovatelnosti a mnoho nových vlastností pro efektivní soustředění výpočetních zdrojů do pružné platformy, kterou mohou aplikace využívat podle potřeby při zajištění dostupnosti.
Hlavní novinky:
 • Preferovanou serverovou platformou je nyní vylepšená verze ESXi - "VMware vSphere Hypervisor"
 • vCenter Server 4.1 nově vyžaduje 64-bitové prostředí OS a databáze
 • Zvýšená kapacita - až 300 hostů v clusteru, 1000 hostů nebo 10000 aktivních virtuálních počítačů na vCenter Server
 • Mnoho nových vlastností - Storage I/O Control, Network I/O Control, vylepšení HA, DRS Host Affinity, atd.
Viz Nový VMware vSphere 4.1
Akční nabídka - Virtualization Starter Kit
HP Blade 460C Získejte efektivní, flexibilní a cenově výhodné řešení pro konsolidaci vaší IT infrastruktury. Virtualization Starter Kit je startovací virtualizační balíček firmy XANADU, který je určen všem organizacím, které chtějí snížit náklady na pořízení a provoz serverové infrastruktury a zároveň získat větší flexibilitu IT. Zvýhodněný kit obsahuje servery HP, diskové pole a potřebný serverový virtualizační software pro rychlé nasazení řešení s vysokou dostupností a snadným rozšiřováním.
Tato akce platí do konce srpna - viz další informace

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Modul iPROJECT ISDS - datové schránky
Modul ISDS pro systém správy dokumentů iPROJECT zpracovává obsah zadané datové schránky a její dosud nepřečtené zprávy automaticky převádí do iPROJECTu. Takto vzniklý dokument typu "Zpráva datové schránky" obsahuje automatické atributy jako jméno odesílatele, adresa odesílatele, datum a čas dodání i doručení, anotace, doručení fikcí, číslo jednací atd. a můžete na něj aplikovat distribuční či schvalovací workflow procesy iPROJECTu.
Viz iPROJECT

Nové videoukázky použití aplikace Inventor XTools najdete v sekci CAD video

Další nové CAD utility XANADU
Bonus aplikace Xanadu Inventor Tools (XTools) nyní nabízí rozšířené uživatelské rozhraní a podrobnější nastavení generovaných vlastností.
Aktualizovaná verze aplikace LTfly generuje textové komplexní typy čar s podporou "čitelnosti" textu v AutoCADu 2011.
Utilita TAB2XLS nyní exportuje XLS verzi tabulek AutoCADu pod stejným názvem souboru jako je DWG výkres.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Revit MEP 2011 SP1 (Update 1)
 • Autodesk Revit Architecture 2011 SP1 (Update 1)
 • AutoCAD 2011/2010/2009 family certified hardware XML database update
 • LCD fonty - segmentované TrueType fonty

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 6.100 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.

5.182 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Navigační panel a přímá podpora 3D myší v AutoCADu. Doplnění lokální AutoCAD nápovědy do Civil 3D 2011. CAD podpora DWF/DWFx i pro Firefox a Google Chrome. Jak nainstalovat nový font do AutoCADu? Havárie při renderingu - Inventor Studio 2011. Seznam dostupných čísel bodů v projektu Civil 3D. Co jsou ASR soubory AutoCADu? Nedostupná funkce "Importovat blok aplikace AutoCAD". Jak se zaregistrovat jako student, když nemám školní email adresu? Chyba instalace: 1325 [jmuživatele] není platný krátký název souboru.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 26.225, počet příspěvků již 70.920). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- obvyklá chyba, kterou lidé dělají při vymýšlení něčeho úplně blbuvzdorného, je podcenění vynalézavosti úplných blbů (Douglas Adams)
- to jsou klikaři (video)
- může se hodit - jak otevřít láhev vína bez vývrtky? (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Gold Partner, HP Gold Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966, fax: 386 352 979
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060