X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - červenec '09

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0709.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Firma XANADU v žebříčku Top 100 IT firem
V aktuálním vydání výsledků populárního žebříčku "Top 100 ICT společností v České republice" za rok 2008 se firma XANADU umístila na 56. místě. Žebříček TOP100 firem podnikajících v oblasti informačních a komunikačních technologií na českém trhu vyhlašuje ve spolupráci se sdružením Czech Top 100 časopis Computerworld. Vloni se firma XANADU umístila na 58. místě (a předloni na 64. místě).

AutoCAD, LT, CAD

0% financování CAD aplikace Autodesk X+ na splátky s 0% navýšením
Při nákupu nové profesní licence CAD aplikací Autodesk se subscription můžete využít výhodného financování s nulovým navýšením. Při akontaci 30% a 12 měsíčních splátkách nezaplatíte ani o korunu navíc oproti standardní ceně. Neplaťte vše ihned když nemusíte.
Viz financování
-20% Sleva 20% na upgrade AutoCADu
Již jen 31.7.2009 můžete váš AutoCAD nebo AutoCAD LT upgradovat s 20% slevou. Slevu lze využít na všechny upgradovatelné verze AutoCADu (2007, 2008, 2009), upgrade na AutoCAD 2010 CZ nebo EN. Podmínkou je nákup včetně Subscription (na Subscription se sleva nevztahuje).
Nové licencování výukových verzí Autodesk software
Od tohoto měsíce dochází ke změně v licencování školních (EDU) verzí Autodesk software. Licence jsou nabízeny ve výhodnější skladbě profesních balíčků "Autodesk Education Suite" (např. 'všechny aplikace pro stavaře') nebo jako komplet 18 různých aplikací - "Education Master Suite". Lze volit mezi časově omezenou (1 rok, prodloužitelná pomocí subscription) a věčnou licencí (časově omezená je levnější o cca 60%) vybavení učeben.
Informace o skladbě Suite balíčků a licenčních možnostech najdete na www.cadstudio.cz/edu

Ukázku použití parametrického kreslení v AutoCADu 2010 poskytuje dynamický blok zub metrického závitu UNC v Katalogu CAD bloků (viz též Tip 6763).

Na XANADU Blogu najdete:
- GPU - to by mohla být cesta

Jak do AutoCADu načíst PDF soubor, popř. jeho konkrétní list? Poradí Tip 6786.
Jak vytvořit šrafy s hustotou nezávislou na měřítku vykreslování? Čtěte Tip 6749.
Potřebujete rychle připojovat poznámky k objektům výkresu? Postupujte dle Tipu 6749

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor Vyzkoušejte si Inventor Fusion - fúze přímého a parametrického modelování
Dlouho očekávaná 3D aplikace sjednocující klasické parametrické modelování s přímou interaktivní editací modelu (bez historie) je nyní ke stažení. Autodesk Inventor Fusion je jako "Technology Preview" verze k dispozici na webu Autodesk Labs.
Tato nová technologie tvorby digitálních prototypů mění způsob, jakým konstruktéři pracují s 3D CAD aplikacemi. Inventor Fusion představuje intuitivní nástroje přímé manipulace s 3D modely (z jakýchkoliv zdrojů). Velmi jednoduché ovládání umožňuje provádět rychlé změny konstrukce bez omezení. V jednom prostředí kombinuje postupy parametrického a přímého modelování.
Viz další informace a ukázkové video
Inventor 2010 Akce: Inventor jen za 1/4 ceny
Přejděte nyní výhodně na plný strojařský 2D/3D CAD
V rámci promo akce můžete využít dočasné zvýhodněné ceny pro přechod z vašeho AutoCADu nebo AutoCADu Mechanical (jakákoliv upgradovatelná verze) na nejrozšířenější strojařský CAD - Autodesk Inventor. Zvýhodněná cena činí jen 1/4 ceny nové licence Inventoru - 1.450 EURO.
Viz Inventor za čtvrtinu ceny
Vault Využijte léto pro úklid v dokumentech
Využijte období prázdnin a dovolených pro zavedení pořádku ve vašich technických dokumentech. Rádi vám pomůžeme a navíc to není složité. Nástroje pro velmi snadno použitelnou síťovou správu dokumentů už dokonce vlastníte. Kontaktujte XANADU - na úvodní konzultaci k vám přijedeme zdarma.
3D modely elektromotorů Siemens
3D modely elektromotorů v různých CAD formátech nabízí web firmy Siemens. Otevřete si SD konfigurátor a v něm pak záložku "CAD data" kde zadáte požadované parametry motoru. Výsledný 3D model lze stáhnout ve formátu IGES, STEP, SAT nebo VRML.
Další modely motorů najdete i v našem Katalogu CAD bloků.

Použití aplikací Autodesk Moldflow + Inventor Fusion ilustruje toto Youtube video.

Častým požadavkem uživatelů Inventoru je rychlá změna formátu výkresu (A4/A3, na výšku/šířku). Pro ně jsme připravili jednoduché VBA makro "ListFormat", které si můžete stáhnout v sekci CAD programování a Tip 6775.

Jak obnovit omylem zavřený prohlížeč sestavy Inventoru? Přečtěte si Tip 6743.
Potřebujete vložit rendering Inventor Studia do hotového obrázku pozadí? Poradí Tip 6754.
Jak snáze vybírat menší součásti v komplikovaných sestavách? Čtěte Tip 6767.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Civil 3D 2010 Terén je ve 3D - jak s ním pracujete vy?
Zvýhodněný nákup nové verze AutoCAD Civil 3D 2010 CZ pro modelování terénu. Využíváte ve vašich projektech terén a jeho úpravy? Máme pro vás zvýhodněnou nabídku speciálního řešení určeného přímo pro vaše potřeby.
Využijte akce na nákup aplikace AutoCAD Civil 3D pro modelování terénu a ušetřete. Civil 3D si můžete do 30.8.2009 pořídit ve dvou zvýhodněných variantách:
  • Při přímém nákupu plné verze AutoCAD Civil 3D obdržíte jako bonus navíc licenci AutoCAD LT v hodnotě 33.000 Kč zcela ZDARMA.
  • Při nákupu plné verze AutoCAD Civil 3D na splátky v délce trvání 12 měsíců zaplatíte v okamžiku zakoupení jen 40.590,- Kč a poté po dobu 12 měsíců jen 7.888,- Kč. Celkově tedy ušetříte 20.000,- Kč oproti běžné ceně (záporné navýšení).
Další informace na Zvýhodněný Civil3D pro modelování terénu
Revit 2010 Připravte se na budoucnost - Revit Architecture 2010 CZ s 30% úsporou
Přejděte s úsporou 30% na Revit Architecture Suite 2010 CZ
Jste uživateli AutoCADu? Využívejte dál vaše investice vložené do školení, do již vytvořených projektů i do samotných produktů AutoCAD Architecture a AutoCAD. A zároveň získejte možnost postupně přejít na technologii informačního modelu budovy (BIM).
V rámci časově omezené nabídky platné do 31.8. můžete přejít se slevou 30% z AutoCADu nebo AutoCADu Architecture na aplikace pro efektivnější projektování - AutoCAD Revit Architecture Suite nebo na nový AutoCAD Revit Architecture Visualization Suite.
Viz Připravte se na budoucnost
AutoCAD MEP Nový TZB software AutoCAD Revit MEP
Firma XANADU nyní nabízí CAD/BIM software firmy Autodesk pro navrhování technického zařízení budov (TZB). Oblast TZB (MEP - Mechanical, Electrical, Plumbing) pokrývají dvě hlavní aplikace firmy Autodesk - na jádru AutoCADu postavený AutoCAD MEP a BIM aplikace Revit MEP. Tyto dva programy jsou dodávány i dohromady jako "AutoCAD Revit MEP Suite".
Aplikace MEP jsou plně kompatibilní s projekty a daty z aplikací AutoCAD, AutoCAD Architecture a Revit Architecture a podporují týmovou spolupráci nad projekty. AutoCAD Revit MEP je k dispozici v nové verzi 2010 nativně podporující 32bitové i 64bitové operační systémy.
AutoCAD Revit MEP je určený pro projektanty TZB. Nabízí specializované nástroje pro návrh, výpočty a analýzu systému budovy. Umožňuje intuitivně navrhovat vzduchotechnické, elektrické a potrubní systémy. V rámci informačního modelu budovy umožňuje lepší koordinaci a kontrolu kolizí. Již během projektování tak máte okamžitý přehled o rozpočtu a rozsahu projektu.
Podrobnější informace na www.cadstudio.cz/mep
Revit Revit Architecture Suite 2010 CZ včetně AutoCADu Architecture
Nově uvedená lokalizovaná verze Revit Architecture Suite 2010 nyní obsahuje kromě Revitu Architecture a AutoCADu i aplikaci AutoCAD Architecture 2010 CZ. K dispozici je v 32bitové i nativní 64bitové verzi.
Další informace a novinky viz Autodesk Revit
AutoCAD Civil 2010 CZ již včetně Country Kitu
K nově uvedené české verzi AutoCADu Civil 3D 2010 je okamžitě k dispozici i český "Country Kit" - sada šablon a stylů respektujících národní normy a zvyklosti. Country Kit si můžete stáhnout ze stránek www.cadstudio.cz/download. Firma XANADU připravuje pro své zákazníky rozšířenou verzi Country Kitu, která doplňuje a upravuje některé jeho funkce.
Dynamic Legend pro Revit
Firma XANADU uvádí nový modul "Dynamic Legend 2010.2" z řady nadstavbových aplikací Tools4Revit pro Autodesk Revit 2010. Produktová řada Tools4Revit obsahuje aplikace pro rychlé a efektivní vytváření krovů a dalších trámových konstrukcí a pro snadnou tvorbu výkazů stavebních prvků v BIM aplikaci Autodesk Revit.
Dynamic Legend (dynamické legendy) je nadstavba pro Revit Architecture, Structure a MEP, umožňující rychle vytvářet, upravovat a aktualizovat legendy pro různé komponenty Revitu. Do 15.8.2009 platí promo cena 100 EUR. Cena je včetně subscription (předplatné) nových verzí.
Aplikace pro automatizaci tvorby střešních konstrukcí "Truss+" je k dispozici v nové verzi 2010.2 pro Revit 2010.
Další informace najdete na stránce Xanadu - Tools4Revit

Od 1.7.2009 jsou dostupné nové verze produktů CADKON 2010 (CADKON-2D; CADKON-TZB; CADKON-RCD a CADKON-Krovy).

Solar Radiation Technology Preview je nadstavba Revitu 2010 pro analýzu dopadu slunečního záření na různých plochách vašeho koncepčního modelu budovy.

Bulletin AUGI AEC Edge shrnuje praktické tipy a zkušenosti z implementací Revitu (čtěte AEC Edge, EN).

Časopis AEC Bytes uvádí recenzi aplikace Revit Architecture 2010 (anglicky).

Tipy a triky pro transformaci souřadnic bodů z/do JTSK v AutoCADu Civil 3D shrnuje PDF dokument Xanadu dostupný na VIP.xanadu.cz.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Xref - připojit či podložit? (diskuze nad možnostmi)
- AutoCAD Civil 3D 2010 CZ je na světě
- Horká fixa - výpočet kubatur z příčných řezů
- ZEMĚ 5.x se už pro C3D netočí (problém s Google Earth)
- Transformace souřadnic bodů (postupy, tipy)
- Také používáte Civil 3D s nadstavbou Raster Design? (výhody, hotfix)

Jak lze vkládat bloky a xrefy automaticky do správné polohy? Čtěte Tip 6769.
Pro vytváření TZB svítidel nepotřebujete nutně Revit MEP. Poradí Tip 6771.

GIS, mapování, FM

Topobase Uvedena česká Autodesk Topobase 2010
V těchto dnech přichází do prodeje nová česká verze klient-server GIS aplikace Autodesk Topobase 2010. Kromě plné sady nových funkcí AutoCADu 2010 a výkonnostních vylepšení z MapGuide 2010 nabízí Topobase 2010 mj. nové ribbon rozhraní, rozšířenou správu uživatelů a profilů, podporu kanalizačních standardů ATV M-150 a ISYBAU 96/01, generování zpráv s grafy, rozšířený model zobrazení a další funkce.
Viz Autodesk Topobase
Autodesk Topobase - rychle najdete cokoliv
Vyhledávače používáme dnes a denně. Nejde ale jen o vyhledávače Google, Seznam nebo Bing. Vyhledávání informací je i jednou z nejfrekventovanějších operací každého GIS/FM systému. Díky snadné rozšiřitelnosti a přizpůsobitelnosti GIS systému Autodesk Topobase lze pomocí jednoduché doplňkové utility TBPF zpřístupnit rychlý vyhledávač polohy i do hlavního uživatelského rozhraní palet nástrojů AutoCADu (klienta Topobase).
Viz článek Topobase - najděte cokoliv
AutoCAD Map 2010 AutoCAD Map 3D 2010 a jeho bezplatné nástroje
V prodeji je lokalizovaná verze CAD/GIS aplikace firmy Autodesk - AutoCAD Map 3D 2010 CZ. Uživatelé aplikace AutoCAD Map 3D se Subscription získávají verzi 2010 zdarma. Kromě toho mohou využít hned tří rozšiřujících balíčků, které jsou bezplatně k dispozici ke stažení na Subscription centru.
Viz další informace a stránka AutoCAD Map 3D

Plánujete koupi aplikace AutoCAD Map 3D 2010? Do konce července vám můžeme nabídnou speciální podmínky - kontaktujte XANADU.

Autodesk MapGuide Migration Tool - je bezplatný nástroj pro migraci dat (MWF, MWX, UDL, MLF, SMB) z MapGuide 6.5 na Autodesk MapGuide Enterprise 2010. Viz AMMT Download.

Nově uvolněný AutoCAD Map 2009 Bonus Pack 2 doplňuje do Mapu užitečné PDF funkce - k dispozici ke stažení je na Subscription centru.

Některé novější verze Google Earth nejsou plně kompatibilní s CAD a GIS aplikacemi. Proto může být užitečný archiv starších verzí GE - ten najdete na webu FileHippo.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

DesignJet 1120 HP Designjet - s CAD software o 25% levněji
Čtvrtina plotru už je vaše! K nejrozšířenějšímu CAD software patří nejrozšířenější plotry.
Při koupi libovolné CAD aplikace firmy Autodesk můžete nyní u firmy XANADU získat nové modely plotrů HP Designjet se slevou 25 procent - čtvrtina plotru je tak už vaše. Tato akce platí do 15.10.2009.
Nabídka platí při pořízení jakékoliv komerční licence (nové nebo upgrade) firmy Autodesk a modely plotrů HP Designjet 70, 110+, 510+, T610 a HP Designjet T1120.
Viz akce DesignJet-AutoCAD
Server HP zdarma Kupte si server HP Proliant a druhý dostanete ZDARMA!
Tak tohle tady ještě nebylo: Kupte si nyní server HP ProLiant a druhý od nás dostanete zdarma!
A to není vše! Zaregistrujte váš nový server a získejte multimediální notebook HP nebo smartphone HP iPaq Voice messenger.
Servery HP ProLiant získáte nyní za zvýhodněné ceny a při koupi serveru HP ProLiant ML/DL řady 3xx nebo 5xx od nás získáte zdarma server HP ProLiant ML110 G5. Ten můžete využít například pro tiskové služby, dohledové služby nebo intranetové aplikace. K vašemu serveru můžete získat i rozšířenou záruku HP CarePack nebo zálohovací řešení či diskové pole pro virtualizační řešení.
Neváhejte, akce platí jen do 30.9.2009 nebo do vyprodání skladových zásob.
Viz podrobné informace a popis modelů
Windows 7 nyní na počítače HP
Na všechny počítače HP zakoupené od 26.6.2009 až do uvedení Windows 7 nabízíme licenci Windows 7. Tato technologická záruka platí pro všechny počítače - tzn. desktopy, notebooky a pracovní stanice - s předinstalovaným operačním systémem Vista Business, Vista downgrade na XP a Home Premium.
Viz další informace a časté otázky
Nové notebooky HP Compaq 610 a Compaq 615
Vedle nedávno uvedených značek notebooků HP Elitebook a HP ProBook, HP nyní opět oživuje i značku Compaq a přináší na trh nové modely Compaq 610 a Compaq 615. Tyto nové modely komerčních notebooků nahrazují úspěšné notebooky řady HP 550. Notebooky řady Compaq 610 a 615 nabízejí 15.6" HD displej (1366 x 768) s poměrem stran 16:9, LED podsvícením a 2Mpix webkamerou. Compaq 610 je vybavený chipsetem a procesorem Intel, Compaq 615 je osazen technologiemi AMD.
Firma XANADU nabízí notebooky HP Compaq v ceně již od cca 9.000,-Kč.
HP 6830s Notebooky HP Compaq u nás o 24% levněji
Nedáme vám sice k notebooku sekačku, nábytek ani bazén, ale zato váš nový notebook získáte podstatně levněji.
U firmy XANADU teď můžete získat notebooky modelů HP Compaq 6735s a HP Compaq 6830s za cenu o 24% nižší než v běžném prodeji. Tato nabídka platí od dnešního dne do vyprodání zásob. Nabízené notebooky jsou dodatelné okamžitě.
Ceny uvedených zvýhodněných modelů notebooků HP začínají již na cca 9.200,-Kč.
HP servery ProLiant nyní s delší zárukou
Řada nových i stávajících modelů populárních serverů HP ProLiant má nyní delší nebo vyšší záruční podmínky. Délka záruky činí až 3-3-3 roky (uváděno v pořadí díly-práce-onsite, počet let).
Viz přehled záruk
HP LaserJet - šrotovné za starou tiskárnu
Využijte jedinečné akce na tiskárny HP LaserJet! Získejte ŠROTOVNÉ za jakoukoliv starou tiskárnu při nákupu nového zařízení HP LaserJet. Výše šrotovného činí až 42.500 Kč (s DPH).
Tato akce platí pouze v měsíci červnu a červenci 2009 na většinu typů černobílých a barevných laserových tiskáren a kopírek HP.
Viz HP LaserJet - šrotovné

Nové stanice HP workstation xw9400 nabízejí 12-jádrovou procesorovou část (2x 6jádrový AMD CPU). Výkon na jeden watt tak vzrostl oproti 4jádrovým strojům o 34%.

HP Elitebook 8730w zvítězil v testu mobilních pracovních stanic českého časopisu Computer Design.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Ušetřete na IT infrastruktuře - Microsoft Exchange až o 35% levněji
Akce "Velký třesk" na Microsodt Exchange 2007 byla prodloužena do 30.září. Snižte si provozní náklady a zvyšte produktivitu vašich zaměstnanců.
Čtěte Ušetřete na IT infrastruktuře

Nový MS Office 2010 (nyní ve stádiu Technical Preview) bude k dispozici i jako online web služba - "Office Web Applications".

Microsoft Security Essentials ("Morro") je novou antivirovou aplikaci do Windows. Tato aplikace nyní existuje v beta verzi, verze 1.0 má přijít pro systémy Windows XP, Windows Vista a Windows 7 do konce tohoto roku.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Xanadu SplitArea rozparceluje uzavřenou plochu
Aplikace SplitArea pro AutoCAD rozdělí nepravidelnou uzavřenou plochu libovolného tvaru (parcelu, místnost, součástku) na několik dílů podle výměry. Můžete zvolit pevnou výměru nebo poměrné rozdělení původní plochy (např. na polovinu). Pro dělicí linie můžete využít několik metod - pevný směr, pevný bod nebo libovolné uživatelsky definované křivky.
Další informace, ukázkové animace a zkušební verze na stránce SplitArea
ACAD2010 VRML Export 2010, DirectX Export 2010
Aplikace firmy XANADU pro převod 3D modelů AutoCADu a Inventoru do formátu VRML (.wrl) a DirectX (.x) jsou nyní dostupné i pro aktuální verze produktů rodiny AutoCAD 2010 a Inventor 2010. Jejich AutoCAD verze jsou k dispozici v 32bitové i nativní 64bitové variantě.
Další informace na stránkách VRML Export a DirectX Export

Z dalších nově uvedených a aktualizovaných CAD utilit Xanadu:

FieldLink je užitečná pomůcka, kterou zobrazíte spojení (závislosti) mezi textovými poli a geometrickými objekty výkresu.

Aplikace InsertC byla doplněna o podrobné možnosti nastavení a směr automatického číslování bloků (existujících nebo vkládaných).

Aktualizovaná aplikace VerticesBlk nyní umí vkládat bloky kromě vrcholů křivky volitelně i do polovin jejích obloukových segmentů.

Aplikace MBlockReplace (MBR, multiple block replace) nahradí několik bloků nově zadaným blokem (vyžaduje Express Tools, neřeší atributy).

MoveAtt je nástroj kterým snadno hromadně přesunete atributy u několika vybraných bloků najednou.

Txt2ZC je užitečný nástroj pro podklady od geodetů - převádí 2D texty s popisem výšek na plnohodnotné 3D body.

Drobná aplikace AllAnno nastaví proměnné poznámek ve všech rozvrženích najednou.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Autodesk Revit Architecture 2010 Czech
  • Autodesk Revit Architecture 2010 SP1
  • Autodesk Revit MEP 2010 SP1
  • AutoCAD Map 3D 2009 Update 3 (Service Pack 3)
  • Civil 3D 2010 - country kit (CZ) - šablony, styly, typy čar
  • Surface Creation Extension pro AutoCAD Map 3D 2010
  • HEC RAS Import/Export Extension pro AutoCAD Civil 3D 2010
  • Raster Design 2010 hotfix (licensing and Civil 3D update)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

EU dotace Až 100% dotace na CAD školení
Využijte úhrady až 100% nákladů ze státních a EU dotací "Školení je šance - vzdělávejte se". Poskytovaná dotace zahrnuje jak náklady na samotné školení, tak náklady na mzdové náklady zaměstnanců ve výši 50%.
Další informace na Školení je šance - vzdělávejte se
Školení XANADU v projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT
Nově vypsaná CAD školení a kurzy firmy XANADU na AutoCAD, AutoCAD Architecture, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Civil 3D a Revit Architecture školení jsou zařazeny do projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT. Pro členy ČKAIT platí sleva 10% z uvedených cen. Všechny naše kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT.
Nová specializovaná školení Inventoru
Využijte Inventor naplno - zúčastněte se našich specializovaných školení věnovaných jednotlivým oblastem použití Inventoru 2010: např. Plechové součásti v R2010, Velké sestavy v R2010, Metoda konečných prvků v R2010.

Byly vypsány nové termíny na školení novinek AutoCADu, Inventoru, AutoCADu Civil 3D, 3ds Max. Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2010).

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 4.714 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 115 tematických kategorií (již přes 3 miliony downloadů).

4.746 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Převod textů s výškami na 3D body zaměření. Po instalaci Architecture 2010 nelze aktivovat AutoCAD 2009. Hromadné čištění a nastavení výchozí tiskárny DWG výkresů. Jak přistupovat k ADMS 2010 (Vault) i ze starších verzí Inventoru? Jak ušetřit paměť v AutoCAD Civil 3D. Navisworks hlásí chybějící Object Enabler a zobrazuje jen proxy objekty. Převod textů s výškami na 3D body zaměření. Obecná síť nelze použít pro příkaz PLOŠSNÍMEK. Zvětšení velikosti kót v náčrtu Inventoru. Problém importu DGN souborů s MSLINK odkazy (-1). Export z Topobase do DWG včetně typů čar a šraf. Nedokumentovaný příkaz pro uchování, přenos a porovnání proměnných AutoCADu. Háčky/čárky v názvech souborů Inventoru. Přidání ikony vlastního příkazu/makra v Inventoru. AutoCAD 2010: připojení více externích referencí najednou. Obnovení chybějících příkazů AutoCADu v ADT/Architecture.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 17.700, počet příspěvků již 61.240). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- Elvis žije a zpívá duet - že by přece? (video)
- také vypadá "shop floor" vaši fabriky jako u Volkswagenu? (video)
- dluh USA - aneb "zdroje jsou" v praxi
- noční obloha nad Texasem (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060