X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - červen '07

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0607.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Dokončeny lokalizace CAD produktů řady 2008
V prodeji je již úplná řada nových českých CAD, BIM a GIS produktů Autodesk řady 2008. Termíny uvedení jednotlivých verzí jsou k dispozici na stránce Termíny uvádění nových CAD aplikací řady 2008. Využijte dočasně zvýhodněných upgrade na řadu 2008 a akce Kreditka.
Obit2005 Končí možnost upgrade z CAD verzí 2005
Používáte-li ještě CAD aplikaci firmy Autodesk založenou na AutoCADu 2005 (LT 2005, Map 2005, ADT 2005, Mechanical 2005, atd.), upozorňujeme, že možnost upgrade těchto aplikací končí v březnu 2008. Nezaostávejte v produktivitě a využijte zvýhodněný upgrade na řadu 2008.
Viz Promo akce - Obit

AutoCAD, LT, CAD

Autodesk Kreditka Realizujte své sny s XANADU - Kreditka na 100.000,-
Pořiďte si u firmy XANADU některý z vyjmenovaných produktů Autodesk a zúčastněte se každý týden soutěže o celkem 8 platebních karet s kreditem 100.000,-Kč. Soutěž platí celkem 8 týdnů - do 20.7.2007.
Do soutěže jsou zařazeny objednávky zaslané na firmu XANADU obsahující nové licence, upgrade nebo křížový upgrade (z AutoCADu nebo AutoCADu LT na profesní CAD) vyjmenovaných produktů (mj. Inventor, Revit, AutoCAD Civil 3D, Mechanical...).
Podrobnosti viz Autodesk Kreditka.
Upgrade -20% 20% sleva při upgrade na CAD řady 2008
Do 15.10.2007 můžete u firmy XANADU využít slevu 20% při upgrade na CAD aplikaci verze 2008 zakoupeném včetně Subscription. Tato promo akce je platná pro následující produkty a platí pro SLM i NLM verze produktové řady 2008:
 • AutoCAD LT 2008
 • Inventor Suite 2008
 • Inventor Professional 2008 (vč. Routed/Simulation Suite)
 • AutoCAD Mechanical 2008
 • AutoCAD Electrical 2008
 • AutoCAD Architecture 2008 (ADT)
 • AutoCAD MEP 2008
 • Revit Architecture 2008 a Revit Architecture Suite 2008
 • Revit MEP Suite 2008
 • Revit Structure Suite 2008
 • AutoCAD Map 3D 2008
 • AutoCAD Civil 3D 2008
 • AutoCAD Raster Design 2008
 • Autodesk VIZ 2008
Akce platí na upgrade (mezi verzemi) i cross-upgrade (z AutoCADu na profesní CAD aplikaci) na výše zmíněné produkty (kromě crossgrade z AutoCADu LT). Neplatí pro upgrade na holý AutoCAD.
Nový CADVault 5 podporuje AutoCAD 2008
Společnost CADLock uvolnila veřejnou preview verzi aplikace CADVault 5. CADVault je aplikace pro zabezpečení obsahu CAD výkresů formátu DWG proti neoprávněnému použití. Chrání části výkresu nebo celý obsah proti kopírování, tisku, odměřování nebo i zobrazení.
Nová verze CADVault 5 je kompatibilní s CAD aplikacemi řady 2008 (včetně LT2008). Poskytuje navíc lepší podporu pro kompatibilitu DWG obsahu mezi jednotlivými verzemi AutoCADu. Průvodce zjednodušuje vytvoření chráněného obsahu výkresu. CADVault 5 je rovněž objemově úspornější a rychlejší.
Zákazníci, kteří zakoupili stávající verzi CADVault 4 během posledního roku, získají upgrade na verzi 5 zdarma. Výhradním dodavatelem aplikace CADVault pro český a slovenský trh je společnost XANADU.
Další informace a odkaz ke stažení viz CADVault
Bojíte se kontroly BSA?
V České republice se podle průzkumů významně snížíla úroveň softwarového pirátství, ale přesto se ještě najdou firmy, které v konkurenčním boji zneužívají "úspor nákladů" vědomým používáním nelegálních licencí nebo které nevědomky porušují licenční podmínky využívaného software.
Jak si snadno ověřit správnost používání softwarových licencí? Jak zjistit a evidovat všechny používané licence? Nemáte zbytečně mnoho nebo naopak málo zakoupených licencí? Používáte efektivní licenční model? Jsou trestně zodpovědní jednotliví pracovníci nebo vedení firmy? Nechte si provést firmou XANADU softwarový audit vašich licencí - vystavíme vám certifikát shody s licenčními podmínkami, diskrétně vyřešíme případné nedostatky, pomůžeme vám se zavedením osobní zodpovědnosti za používané licence. Kontaktujte nás včas.
Viz CAD služby - softwarový audit

K novým licencím AutoCAD LT 2008 CZ získáte u firmy XANADU i nadále zdarma nadstavbovou aplikaci "Xanadu LT Extension".

Autodesk Export Layout je bezplatná utilita k CAD produktům řady 2008 pro export objektů z rozvržení a plovoucích výřezů do modelového prostoru. Ke stažení zde.

Změní nová technologie Microsoft Surface i svět CAD? Čtěte na cad.blog.cz.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 2008 Seznamte se s českým Inventorem 2008
Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru 2008 nebo si nechte novou verzi předvést. Přesvědčte se o množství nových funkcí uvedených v Inventoru 2008 a Inventoru Professional 2008.
Přehled novinek verze 2008 a další informace na Inventor
Proč přejít z AutoCADu na Mechanical?
Práce ve strojařské verzi AutoCADu je podstatně efektivnější než v holém AutoCADu. Z AutoCADu můžete provést upgrade na AutoCAD Mechanical - jaké jsou hlavní důvody proč přejít na AutoCAD Mechanical? Přečtěte si v boxu "AutoCAD nebo Mechanical" na stránce XANADU - AutoCAD Mechanical a prohlédněte si videopásmo.
Modul Feature Recognition pro Inventor 2008
K dispozici je nová verze "Technology Preview" modulu pro automatické rozpoznání konstrukčních prvků v 3D modelech importovaných do Inventoru např. přes formát STEP. Nová verze jednak podporuje Inventor 2008 a jednak nabízí rozpoznání dalších typů prvků - např. orotování, skořepina, tažení, kruhové a obdélníkové pole.
Viz Autodesk Labs
Český úspěch ve studentské soutěži k Inventoru
V únoru jsme informovali o vyhlášení celosvětové soutěže "Autodesk Inventor Student Design Contest" určené pro studenty využívající Autodesk Inventor.
Autodesk nyní vyhlásil výsledky této soutěže. Těší nás, že první cenu v této soutěži si odnáší student VUT Brno, Petr Najvar.
Úspěšná série strojařských seminářů XANADU
V průběhu května mohli zájemci z oblasti strojírenství navštívit sérii seminářů firmy XANADU věnovanou novým strojařským CAD řešením. Těchto seminářů se v celkem 6 městech po celé republice zúčastnilo celkem 200 odborníků z řad konstruktérů a vedoucích pracovníků strojírenských firem.
Premiérou bylo představení lokalizované české verze světově nejprodávanější strojírenské CAD aplikace - Autodesk Inventor 2008. Na reálných datech tak mohli účastníci poznat nové funkce Inventoru, AutoCADu Mechanical 2008 i návazných aplikací pro publikování 3D modelů, připomínkovací procesy, vazbu CAD na obchodní agendy a podnikovou správu technických dokumentů. Oblíbenou částí seminářů byla jako vždy sekce Tipy a triky, užitečné utility, a řešení častých otázek instalace, aktivace licencí či podpory Windows Vista.
Z každého semináře si jeden z účastníků odnesl hodnotnou cenu - inteligentní 3D kontroler 3Dconnexion SpacePilot.
MITCalc 1.40 - nové strojírenské a technické výpočty
Byla uvedena nová verze aplikace pro strojírenské a technické výpočty - MITcalc 1.40. Nová verze podporuje CAD aplikace řady 2008 (AutoCAD 2008, Inventor 2008) a nový Office 2007, nabízí nový výpočet šnekového ozubení (DIN, AGMA) a integruje rozšiřující balíček EP06 (Ložiska III - FAG).
Viz MITCalc

Používáte Inventor R10? Kontaktujte XANADU pro časově omezenou zvýhodněnou nabídku přechodu na aktuální Inventor 2008 se slevou 600 EUR.

Přečtěte si nové informace k systému pro správu produktových dat (PDM) - Autodesk Productstream 2008 CZ.

Zúčastněte se školení Autodesk Inventoru, které jsme pro vás připravili ve dnech 18.-20.6. v Praze. Viz registrace.

Dynamické simulace v Inventoru Professional - prohlédněte si video.

Informace o strojařských aplikacích AutoCAD Mechanical a AutoCAD Electrical nyní najdete na nových stránkách www.cadstudio.cz/acadm a www.cadstudio.cz/acade.

Zjednodušte ovládání vaší 3D aplikace a využijte možnost výhodného nákupu 3D vstupního zařízení - SpacePilot, SpaceExplorer, a další - viz 3D Mouse (zařízení vám též zapůjčíme)

Nyní když Inventor používá pro výkresy formát DWG - jak rozpoznat zda DWG soubor pochází z Inventoru nebo AutoCADu? Viz Inventor tipu 5565.

Jak plně otevřít DWG soubory z Inventoru 2008 v AutoCADu 2007-2000? K dispozici je "DWG TrueConnect Object Enabler" - viz Tip 5583

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit Architecture 2008 Nový Revit Architecture Suite 2008 CZ v prodeji
Firma XANADU dokončila lokalizaci nové verze populární architektonické a projekční CAD/BIM aplikace Revit Architecture 2008. České prostředí pro AutoCAD Revit Architecture Suite 2008 je samostatný nadstavbový produkt, který obsahuje, podobně jako u předchozích verzí, kompletně lokalizované uživatelské prostředí aplikace, české šablony a doplňkové soubory pro Revit Architecture a Architecture Suite.
Nový Revit 2008 rozšiřuje funkce pro práci s opakovanými prvky projektů, nabízí nástroje pro tématické označování ploch a legendy, přináší podporu IFC 2x3, vylepšuje interoperabilitu s 3ds max a VIZ a podporuje Windows Vista.
Aktualizace a další informace k české lokalizaci jsou k dispozici na stránkách www.cadforum.cz/revit. Lokalizace bude doplněna i o český překlad rozsáhlé příručky Revitu 2008 - "Tutorial" (Cvičebnice).
Další informace na Revit Architecture
Stavaři: AEC LT Legacy promo
Jste vlastníky starší, již neupgradovatelné licence AutoCADu LT 2002 nebo 2004? Do 31.7. můžete využít nabídky na zvýhodněný přechod na plný stavařský software. Tuto LT licenci můžete využít pro získání níže uvedených AEC aplikací řady 2008 (se subscription) se slevou ve výši ceny AutoCADu LT - 1.125,- EUR:
AutoCAD Architecture, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD MEP, Revit Architecture, AutoCAD Revit Architecture Suite, AutoCAD Revit Structure Suite, Revit MEP Suite 2008.
Viz AEC LT Legacy promo
Google Earth Google Earth Extension pro AutoCAD 2008
Zajímavou novinkou, která jistě okouzlí každého stavaře (a nejen cenou - je totiž zdarma), je "Google Earth Extension" pro CAD produkty řady AutoCAD 2008.
Pomocí této aplikace můžete nejen publikovat vaše výtvory do reálného terénu a map Google Earth, ale můžete dokonce mapy a terény načítat do AutoCADu. Pokud tedy například projektujete rodinný dům ve Veverské Bitýšce, vyhledáte si v Google Earth Veverskou Bitýšku, jedním klepnutím načtete do AutoCADu 3D model terénu a rastrový snímek představující výškové a terénní poměry ve Veverské Bitýšce a dům do tohoto terénu osadíte. Na závěr projektu můžete 3D model publikovat do KML souboru pro Google Earth a klientovi jej předvést i s okolím přímo v prostředí aplikace Google Earth.
Extension (technology preview) si můžete stáhnout na labs.autodesk.com. Viz též Tip 5592
IFC 2x3 certifikace pro Revit a AutoCAD Architecture
Architektonická BIM aplikace Autodesku - Revit Architecture 2008 a CAD aplikace AutoCAD Architecture 2008 získaly plnou certifikaci Industry Foundation Classes (IFC) 2x3.
Autodesk tím potvrzuje podporu otevřených výměnných formátů. Certifikovaný formát IFC usnadňuje architektům a projektantům výměnu dat s dalšími členy projekčních týmů, především pro stavebně-technické výpočty a TZB. Otevírá i zajímavé možnosti převodů dat mezi jednotlivými stavařskými CAD aplikacemi a jejich verzemi. Formát IFC 2x3 tak rozšiřuje stávající mechanismy výměny dat prostřednictvím DXF, DWF, XML, ODBC, gbXML a LandXML.
Civil 3D 2008 Uveden AutoCAD Civil 3D 2008 CZ
Do prodeje byl uveden i poslední z českých lokalizovaných produktů - AutoCAD Civil 3D 2008 CZ. Nová verze nabízí zjednodušené uživatelské rozhraní, urychlení funkcí, řadu nových funkcí pro body, křivky a plochy, nové podsestavy modelování koridorů, nové funkce pro řezy, svahování a parcely, začišťování trubních sítí, vylepšené anotace, extrahování dat, export/import Google Earth, atd.
Viz Civil 3D
AVI Výuková videa pro Autodesk Revit
Na portálu CAD Fórum v sekci Výuka nově najdete stránku s výukovými videosekvencemi představující funkce programu Revit Architecture 2008 CZ. Připravili jsme pro vás několikaminutové sekvence ukazující funkce Koncepční navrhování, Tematické zobrazení, Obvodový plášť, Model terénu, Variantní návrhy a Řešení krovu.

Autodesk kupuje britskou firmu NavisWorks. Její produkt JetStream je určen pro publikování a sdílení 3D modelů z AutoCAD, Inventoru, Revitu.

Jak v Revitu vytvořit točité schodiště? Poradí Tip 5571

Jak nastavit intervaly vrstevnic modelu terénu v Revitu? Viz Tip 5572

Jak přenášet tabulkové údaje z Civil 3D do Excelu? Viz Tip 5605

GIS, mapování, FM

Map 3D 2008 V prodeji nový AutoCAD Map 3D 2008 CZ
V tomto týdnu byla do prodeje uvolněna česká verze aplikace AutoCAD Map 3D 2008 CZ. Kromě plné sady nových funkcí AutoCADu 2008 obsahuje i rozšířený model FDO (rychlejší až o 90%), vylepšené nástroje pro tvorbu a stylizaci map, topologie okolí prvků (buffer), podporu Oracle 10gR2, kompatibilitu s Windows Vista.
Další informace o AutoCAD Map 3D
Seminář Správa průmyslových areálů s Autodesk Topobase
Zveme vás na seminář "Řešení GIS pro správu průmyslových areálů" představující software nové generace - Autodesk Topobase.
Areál průmyslového podniku je jako město - desítky i stovky budov, hustá síť inženýrských sítí, jeřáby, plochy... Ukážeme vám, jak Autodesk Topobase dokáže snadno a rychle vytvořit informační systém propojující objekty v mapě nejen s popisnými informacemi, ale také s dalšími informačními systémy podniku.
19.6. Praha - zaregistrujte se online

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

DesignJet T1100 Výhodná výměna za nový plotr
Rádi byste zvýšili rychlost vašeho plotru, zlevnili tisk, zpřesnili kresbu nebo zvětšili formát? Nemusíte za plnou cenu kupovat nový plotr.
Do 31.10.2007 můžete u firmy XANADU využít akcí "HP Zbavte se staré", "HP Znovu" a "HP Upgrade". V rámci těchto akcí můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky (nejen HP) na nejnovější model velkoformátové tiskárny HP DesignJet řady "T" nebo "Z". Kredit, resp. okamžitá úspora při tomto povýšení vaší velkoformátové tiskárny činí až 75.000,-Kč.
Viz podrobné tabulky podmínek, odkupních cen a aktuálních modelů plotrů.
HP notebook Nové notebooky HP - profesionální inovace
Hewlett-Packard představil celkem 13 nových typů notebooků ve třech řadách: Výkon, Vyvážená mobilita a Ultralehký design. Nové notebooky nabízejí řadu nových a vylepšených nástrojů z oblasti ochrany a bezpečnosti (např. trezor hesel, spolehlivosti a jednoduchosti užívání.
Označení notebooku udává jeho zaměření - první číslice znamená: 2 – ultralehký, 6 – vyvážená mobilita, 8 – vysoký výkon, koncové písmeno znamená: S – standard, B – business, P – professional, W – workstation. Jako první jsou s tímto novým označením prodávány notebooky řady 6 - modely HP Compaq 6710s, 6710b, 6510b, 6715s, 6715b.
Podrobnosti viz článek 884
Nejprodávanější 24" LCD monitor nyní podstatně levněji
Oblíbený a v Česku nejprodávanější 24" LCD monitor - HP LP2465 - nyní můžete získat za podstatně zvýhodněnou cenu. Špičkový LCD monitor HP LP2465 je určen především pro grafické a CAD aplikace. Na širokoúhlé ploše 24" nabízí rozlišení 1920 x 1200 pixelů, rychlou odezvu 8ms (6ms grey-to-grey), vysoký kontrastní poměr 1000:1 a záruku 3 roky.
Monitor HP LP2465 nyní nabízíme za cca 13.900,-Kč bez DPH (původně 23.900,-) - tento displej můžete zakoupit okamžitě v IT Shopu XANADU
HP Cesta Cesta k nám se vyplatí
Nakupte u nás originální spotřební materiál HP a získejte poukázky na pohonné hmoty. Časově omezená nabídka platí jen do 31.července 2007.
Zajistěte si kvalitní tisk bez problémů a kdykoli jej potřebujete - cesta k nám se opravdu vyplatí.
Viz www.cadstudio.cz/cesta
HP CM8060 HP MFP technologie - Print 2.0
MFP zařízení s technologií Edgeline představují významnou součást nové iniciativy HP - "Print 2.0 - uvolnění síly tisku".
Více než 53 bilionů digitálních stránek - tolik stránek bude existovat online do roku 2010. S tím jak se stále více informačního obsahu stěhuje ze stolních počítačů na web, lidé hledají nové a jednodušší cesty jak jej spravovat, tisknout a užívat — cesty odpovídající způsobu jakým pracují a jakým žijí. To je HP vize budoucnosti tisku a obsah iniciativy Print 2.0.
Otázky jednoduchosti používání tisku, kvality a ceny barevného firemního tisku jsou řešeny v technologii HP Edgeline. Přijďte si vyzkoušet do democentra XANADU podnikové tiskárny HP MFP využívající technologii HP Edgeline.
MFP zařízení HP CM8050 a CM8060 představují plně multifunkční zařízení podporující tisk, kopírování, skenování, odesílání dokumentů a volitelně i faxování. Přijďte si je vyzkoušet sami do nového democentra XANADU v Praze.
Další informace viz HP EdgeLine a zkušenosti Microsoftu
HP CarePack Tiskárny HP - v červnu 3 roky záruka zdarma
Jen v průběhu měsíce června můžete získat k vybraným tiskárnám HP LaserJet službu HP Care Pack rozšiřující standardní záruku na 3 roky, a to bez navýšení ceny. Využijte jistotu 3leté záruky na vaši novou laserovou tiskárnu HP.
Akce platí na tyto síťové modely tiskáren s duplexem - HP Color LaserJet 4700dtn, LaserJet 4250dtn, LaserJet 4350dtn.

Informujte se na naši nabídku speciálních tiskáren pro tisk čarových kódů a údajů o výrobcích přímo na speciální materiály (plast, sklo...).

Výrazné snížení cen v naší nabídce Výprodeje skladových zásob!

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Windows Server 2008 Nové produkty řady 2008
Microsoft oznámil jména dalších nových produktů řady 2008 - "SQL Server 2008" a "Visual Studio 2008". SQL Server 2008 (kódové jméno Katmai) by měl být uveden na trh ještě v tomto roce a právě byla uvolněna jeho první CTP (technology preview) verze. Pro SQL Server 2008 má být k dispozici i podpora "spatial" funkcí, tedy datové typy a funkce pro práci s geoprostorovými daty - oblast, kde zatím kraluje Oracle Spatial. Vývojařské aplikace Visual Studio 2008 budou uvedeny na trh v roce 2008.

Jak jsme již avizovali, od 1.7.2007 dojde v rámci harmonizace cen EU k další fázi úprav cen u lokalizovaných verzí produktů Microsoft. Ceny se zvýší v průměru o 7% ve všech licenčních modelech (mimo OEM) u lokalizovaných produktů.

Virtualizační aplikace VMware umí virtualizovat 64-bitové operační systémy i na 32-bitových hostitelských systémech (třeba virtuální Vista 64bit na WinXP 32bit). Předpokladem je samozřejmě procesor s podporou 64 bitů. Chcete-li si ověřit kompatibilitu vašeho CPU, spusťte si jednoduchý nástroj (4kB).

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Nový podnikový produkt Symantec
Symantec uvolnil beta verzi nového bezpečnostního produktu - "Symantec Endpoint Protection 11.0", nahrazujícího Symantec Antivirus. Tento produkt (kódové jméno Hamlet) kombinuje technologie z akvizic Symantecu za posledních několik let. Finální verze je očekávána v září, cena se nebude lišit od produktu Antivirus. Sada obsahuje funkce antiviru, antispam nástroje, firewall a ochranu proti vniknutí, systém řízení aplikací (správce může určovat jaké aplikace lze spouštět). Volitelný modul "Symantec Network Access Control" řídí, zda se mohou k síti připojovat mobilní zařízení (protokoly Microsoft i Cisco), a to v závislosti na bezpečnostních rozicích - např. pokud zařízení neobsahuje aktuální patche.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Utilita Xanadu WblockAll umožňuje vyexportovat všechny bloky výkresu do samostatných DWG souborů.

Byla uvedena nová verze aplikace VFK Import pro produkty řady AutoCAD 2008 a 2007. Jde o .NET aplikaci umožňující převod výměnného formátu grafických a popisných dat VFK katastru nemovitostí do produktů AutoCAD, Map, Civil 3D a Topobase.

Nová zakázková aplikace XANADU umožňuje správu a vynucení firemních standardů v prostředí AutoCADu.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD Mechanical 2007 SP2 patch
 • Mechanical Desktop 2007 SP2 patch
 • Autodesk Maya 8.5 Service Pack 1
 • Autodesk Revit Architecture 2008 build update (SP1)
 • Autodesk Inventor View 2008
 • Autodesk DWG TrueConnect 2000/2004/2007 Object Enabler
 • Vault 5 (ADMS 5 sp1) performance hotfix for SQL Server 2005
 • AutoCAD hardware library update
 • Autodesk Inventor R10 hardware library patch
 • srxTEXT - search and replace for AutoCAD
 • WBlockAll command
 • BL0 and BL00 command
 • Bubble for AutoCAD v2.9 (2008)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2008, Inventor 2008, Revit 2008 a Civil 3D 2008.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 1.270 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 93 tematických kategorií.

3.965 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Snazší orientace ve velkých 3D modelech. Jak přidat vlastní ocelové profily do knihovny AutoCADu Mechanical? Snadná tvorba animace v Civil 3D či AutoCADu. Jak vytvořit odvozenou součást s nestejnoměrným měřítkem X/Y/Z? Při importu DWG nebo vložení DWG do náčrtu mi Inventor zhavaruje. Zvýšení výkonu knihoven Obsahového centra v Inventoru 11. Po exportu z Civil 3D do starší verze DWG jsou všechny vrstevnice v nule. Chyba 1603 při instalaci CAD aplikace. Snadný dávkový převod DWF souborů na PDF. Jak předefinovat entity bloku na DleHlad? Změna barev součástí sestavy se mi neprojevuje ve výkresovém pohledu. Nedokumentovaná proměnná AutoCADu 2008. Jednoduché sledování času stráveného na CAD zakázce. Ztratil se mi nástrojový panel, nejde zobrazit. Zvýšení výkonu Oracle databáze v Autodesk Topobase. Inventor 10 a Inventor 2008 na jednom počítači. Zobrazení převýšení ve stavovém řádku Civil 3D. Jak sloučit dohromady dvě šablony Revitu?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 3.590). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: DGN do AutoCADu, nadstavby LT, Feature Recognition, mental ray, ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- zavádění nových technologií prostě není legrace (video)
- Photosynth rozpozná a poskládá fotografie z webu (video)
- Suchoj SU-30 - takové figury byste od stíhačky nečekali (video)
- stýská se vám po psacím stroji? vyrobte si alespoň retro klávesnici
- poznejte matematický život rostlin
- jak se vystupuje z potápějícího se auta (video)
- Chicago v noci (hi-res snímek)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060