X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - červen '06

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0606.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:


Nové Autodesk autorizace pro Xanadu
Společnost Xanadu získala dvě nové autorizace na produktové řady firmy Autodesk. První z nich je autorizace na PLM systém Autodesk Productstream, určený pro správu výrobních a CAD dat i dokumentů. Druhou novou autorizací je autorizace na CAD systém pro projektování silnic, terénních úprav, liniových a dopravních staveb - Autodesk Civil 3D.
iPROJECT pomohl při obnově mostů po povodni
Na provizorních přemostěních poškozených komunikací se podílela Katedra ženijních technologií brněnské Univerzity obrany. Pro sdílení, publikování a přístup k projekčním dokumentům byla využita web služba firmy Xanadu - iPROJECT - na www.iproject.cz.
Viz další informace
Autodesk sleva -45% při povýšení starých verzí CAD aplikací
Pokud vlastníte starší, již neupgradovatelnou verzi AutoCADu R14, 2000, 2000i či 2002 - nebo na nich založenou profesní aplikaci, např. Map 4, ADT 3, apod. - můžete využít dočasně zvýhodněné možnosti obnovení licence v rámci tzv. Legacy programu. Nejnovější verzi dané aplikace můžete zakoupit (se subscription) se slevou 45% z ceny nové komerční licence. Akce platí do 30.7.2006.
Viz Promo akce

AutoCAD, LT, CAD

Subscription promo
Do uvedení příslušných lokalizovaných verzí platí nabídka bezplatného přechodu na nový AutoCAD LT 2007, Map 2007, atd. Při nákupu plné stávající verze programu spolu se Subscription získáte slevu ve výši ceny Subscription (t.j. 'Subscription zdarma') - a v rámci ročního Subscription dostáváte mj. i nové verze dané aplikace. Nabídka nyní platí pro programy AutoCAD LT 2006, Revit Series 8/8.1, Map 3D 2006.
Viz promo akce.

Průběžně aktualizované termíny uvádění anglických a českých verzí nových produktů Autodesku najdete v článku 717.

Sleva 20% při upgrade na Autodesk software řady 2007
V souvislosti s probíhajícím uváděním lokalizovaných (českých) verzí CAD a GIS aplikací Autodesk řady 2007 (AutoCAD 2007, ADT 2007, Map 2007, Inventor 11, Revit 9, atd.) nabízíme nyní časově omezenou slevu 20% na upgrade a crossupgrade na tyto nové aplikace.
Slevu 20% lze uplatnit při koupi upgrade (pokud je upgrade zakoupen se Subscription) na vyjmenované aplikace řady 2007 - viz promo akce.
Studentské licence zdarma
Od nového školního roku budou studentské licence řady Autodesk aplikací zdarma. Předběžné podmínky a další informace pro školy a studenty najdete na www.cadstudio.cz/edu
CADVault 4.1 podporuje i AutoCAD 2007
Nová verze 4.1 aplikace CADVault for AutoCAD pro ochranu dat v DWG výkresech nyní podporuje i AutoCAD 2007 a LT 2007. Přístup a způsob použití jednotlivých částí výkresu je vázán na uživatelská oprávnění osoby používající daný DWG soubor. V rámci uvádění aplikace na CZ+SK trh poskytuje firma Xanadu do konce července na aplikaci CADVault zaváděcí slevu 30%.
Další informace a příklady využití - viz CADVault
Počty licencí Autodesk software
Autodesk oznámil ekonomické výsledky za Q1 (únor-duben), představující rekordní čtvrtletní obrat 436 mil. USD (+23% meziročně). Zároveň byly zveřejněny celkové počty prodaných licencí některých produktů. Celosvětová instalovaná báze činí:
 • AutoCAD a na něm založené produkty (ADT, Map..., bez LT): 3.928.400
 • Autodesk Inventor: 577.700
 • Celkový počet subscription (předplatných): 989.800
 • AutoCAD LT: >3.000.000

Aktualizovaná verze (build 139) bezplatného prohlížeče Autodesk DWG TrueView 2007 již nevyžaduje administrátorská oprávnění. Viz Download.

Jak nastavit zobrazení roztřesených a přetažených hran 3D objektů AutoCADu? Viz Tip 5046 na www.cadforum.cz

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 11 Český Autodesk Inventor 11 v prodeji
Na trh byla uvedena lokalizovaná verze světově nejprodávanější MCAD aplikace - nový Autodesk Inventor 11. Ten přináší nové funkce pro práci s velkými sestavami, podporu konfigurací sestav, rozšířené nástroje pro povrchy a pokročilé tvary, vylepšené funkční navrhování, analytické nástroje, generátor rámových konstrukcí a snazší sdílení návrhových dat.
Autodesk Inventor Series 11 CZ obsahuje i české verze aplikací AutoCAD 2007, AutoCAD Mechanical 2007, Mechanical Desktop 2007 a Vault 5 (správa dokumentů).
Podrobnější přehled novinek verze R11 najdete na stránce Autodesk Inventor.

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Všichni uživatelé Inventoru s aktivním Subscription obdrželi v minulém týdnu české DVD s Inventorem 11, v těchto dnech pak budou distribuována DVD s Inventorem Professional 11 CZ. Kontaktujte Xanadu pro objednání autorizované instalace Inventoru a migrace z R10. Sledujte www.cadstudio.cz, kde pro vás na období prázdnin připravujeme rozdílová školení na Inventor 11.

Productstream 5 Správa CAD dat - Autodesk Productstream 5 v češtině
Na český trh byl uveden nový nástroj na efektivní správu firemních CAD dat určený pro CADovské i ne-CADovské uživatele - Autodesk Productstream 5 CZ.
Autodesk Productstream je, podobně jako známý Vault, založen na klient-server technologii Autodesk Data Management Serveru. Productstream automatizuje správu verzí výrobků, sleduje změnová řízení a umožňuje propojit kusovníky s firemními ERP systémy. Obsahuje funkce pro správu stavů, změn a verzí dokumentů, generování čísel položek, schvalování a další workflow procesy a nabízí okamžitý přístup k aktuálním CAD datům a údajům kusovníků i pro uživatele bez CAD zázemí.
Autodesk Productstream nabízí různé úrovně klientských aplikací (Creator, Reviewer, Explorer) určené pro odlišné role uživatelů.
Další informace viz Autodesk Productstream
Xanadu MCAD roadshow
Série strojařských seminářů firmy Xanadu představuje nástroje pro přechod z 2D na 3D konstruování a novinky rodiny 2007 a Inventoru 11.
Zbývající termíny: 20.6. České Budějovice, 21.6. Plzeň, 22.6. Praha.
Viz online registrace
Nový SPI Sheetmetal/Ducting pro Inventor 11
Aplikace německé firmy SPI pro tvorbu plechových výrobků - SPI Sheetmetal - nyní podporuje i AutoCAD 2007, Mechanical Desktop 2007 a Inventor 11. Nová verze nabízí i rychlejší generování rozvinutých pohledů, rozšířený editor materiálů a vylepšenou přímou podporou dat TRUMPF ToPs 600 + ToPs GEO.
Další informace viz SPI Sheetmetal

Přední výrobce dopravníkových systémů na zavazadla, G&T Conveyor Company, zvolil jako svůj nový 3D návrhový systém Autodesk Inventor 11. G&T ocenil především funkci iSestavy, která umožňuje udržovat všech 900 variant dopravníkové řady v jediném parametrickém modelu a dovoluje velmi rychle vytvářet podobné sestavy modulární řady.

Fandíte fotbalu? Stáhněte si (iProject: cadforum/cadforum) kompletní 3D model míče Adidas Teamgeist (sestava Inventoru 11), včetně fotorealistických textur.

Hodně fandíte fotbalu? ANSYS/Fluent provedl CFD analýzu dynamických turbulencí při letu fotbalového míče.

Potřebujete "neúplné" pole prvků, tedy vypnout jen některé instance prvků v pravidelném poli Inventoru? Viz tip 5024.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Již přes 100.000 projektantů spoléhá na Autodesk Revit
Na CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit Building spoléhá ve světě již více než 100 tisíc architektů a projektantů. Autodesk Revit je postaven na technologii BIM, takže projektanti mohou pracovat na návrhu budov komplexně, nikoliv formou půdorysů, pohledů a řezů.
Autodesk Revit přispívá ke zrychlení projekčních procesů a lepší koordinaci změn. Každá změna v projektu je automaticky přenesena do všech pohledů, detailů, řezů, rozpisek a vizualizací. I významné změny v projektu tak lze bezpečně provést i ve finálních fázích před odevzdáním projekční zakázky.
Revit je určen pro všechny fáze projektu - od koncepčního návrhu až po prováděcí projekt. Je používán rychle rostoucí řadou významných projekčních firem ve světě i v České a Slovenské republice, pro zakázky od rodinných domů, přes průmyslové stavby až po nový newyorský mrakodrap World Trade Center.
Autodesk Revit Bulding 9 je k dispozici buď samostatně nebo ve verzi Revit Series spolu s AutoCADem 2007. Revit lze nyní velmi výhodně získat v rámci promo akce jako konkurenční upgrade z jiné stavební CAD aplikace. Revit je lokalizován i do českého jazyka.
Viz další informace o Revitu a interaktivní pásmo Revitu 9
ADT 2007 Uveden český Architectural Desktop 2007 CZ
Na trh byla uvedena česká verze "AutoCADu pro architekty" - Autodesk Architectural Desktop 2007 CZ (ADT2007). Obsahuje kompletní český AutoCAD 2007 i lokalizované stavařské funkce.
Ke každé nové licenci ADT 2007 CZ nyní můžete získat u firmy Xanadu kapesní počítač s GPS navigací - viz navigace. Uživatelé mohou využít promo akce (20% sleva na upgrade) a povýšit svoji CAD aplikaci na stavařský ADT 2007. Se slevou 45% je také možné přejít ze starých (již neupgradovatelných) verzí ADT na nový ADT 2007. Pro členy Obce architektů nabízíme na Architectural Desktop slevu 25%. Připomínáme rovněž, že upgrade z verzí ADT 2004 je možný jen do 15.3.2007.
Přehled novinek Architectural Desktopu 2007 najdete na stránce Architectural Desktop. Viz též hlavní důvody pro upgrade
Přestupte na Autodesk Revit
Buďte úspěšnější s Autodesk Revitem. Zařaďte se po bok úspěšných světových i českých architektonických a projekčních firem, které již využívají BIM nástroj Autodesk Revit pro efektivní týmové projektování od světové CAD jedničky, firmy Autodesk.
Pro usnadnění tohoto kroku ke zvýšení produktivity vaší firmy nyní nabízíme zvýhodněný křížový upgrade z konkurenční stavební či architektonické aplikace na nejnovější verzi CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Series. Tento přechod můžete uskutečnit za zlomek standardní ceny Revitu, pouhých 1.500 Euro (cca 42.000,-Kč).
Kromě Autodesk Revitu získáte v této ceně i nejnovější verzi světově nejrozšířenější CAD aplikace - AutoCAD.
Viz Revit-přestupte
Autodesk Maya a Šifra mistra Leonarda
Při přípravě filmu Šifra mistra Leonarda (Da Vinci Code) byla používána 3D aplikace Autodesk Maya. Londýnská firma "Double Negative" se podílela na vizuálních efektech pro tento populární film. Pro tvorbu počítačem generovaných scén byla použita 3D aplikace Autodesk Maya. Jednalo se např. o některé scény s automobily nebo znázornění vzpomínek hlavních hrdinů, sarkofágů apod.
Více informací o Autodesk Maya.

Ušetřete na 3ds max 8 - do 28.7.2006 mohou uživatelé starších verzí 3ds max 5, 6 a 7 upgradovat na Autodesk 3ds max 8 (se Subscription) se slevou 30% na cenu upgrade.

Ukázkové animace z 3ds max a Maya - Autodesk Design Vizualization 2005.

Revit vám zobrazuje ve výkazu místností objem "Nespočteno"? Řešení najdete v tipu 5028.

Jak v Revitu vypočíst celkovou cenu pomocí vzorečku v automatickém výkazu výměr? Řešení najdete v tipu 5052.

GIS, mapování, FM

Map 2007 Autodesk Map 3D 2007 CZ přichází na trh
V těchto dnech přichází na trh lokalizovaná verze mapové a GIS aplikace Autodesk Map 3D 2007. Map 2007 podstatně (násobně) zrychluje práci s cizími GIS formáty a rozsáhlými daty, nabízí nové anotační funkce, umožňuje práci nejen s daty v ArcSDE a Oracle, ale i s grafickým daty uloženými i v databázích MS SQL a MySQL.
Pokud používáte Autodesk Map pro projektování, je pro vás zřejmě nejvhodnějším upgradem přechod na Autodesk Civil 3D 2007.
Přehled dalších nových funkcí Map 3D a Civil 3D viz Autodesk Map 3D.
HP rx1950 Navigace k Mapu 2007 CZ a Civil 3D 2007 CZ
Ke každé plné komerční licenci Autodesk Mapu 3D 2007 CZ a Autodesk Civil 3D 2007 CZ nyní získáte u firmy Xanadu (bez navýšení ceny) kapesní počítač s GPS navigací HP iPAQ rx1950 Navigator PocketPC. Orientujte se v mapových a projekčních podkladech i v terénu. Akce platí do 30.7.2006 resp. vyprodání zásob - viz navigace.

Seznamte se s nabídkou Otevřených GIS řešení od firmy Xanadu - viz PDF leták (484kB).

Na konferenci "Geoinformatika ve veřejné správě 2006" se firma Xanadu zúčastnila s přednáškou "Opensource a kvalitní GIS řešení" pojednávající o možnostech nasazení GIS technologií Autodesku ve státní a místní správě.

Na pozvání Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK) se firma Xanadu zúčastní semináře "Vodohospodářský GIS pro 21. století" s prezentací GIS řešení Autodesk Topobase.

Tajný příkaz Civil 3D (a nová Extension) exportuje model do Google Earth. Viz CAD Blog.

K dispozici je nová beta verze aplikace Google Earth 4. Google Earth již zaznamenal 100 milionů downloadů.

Autodesk Map 3D a Civil 3D mohou přímo pracovat s GIS daty poskytovanými web službami dle specifikace OGC WMS. Jak nastavit WMS spojení a ukázky WMS dat uvádí Tip 5062 na www.cadforum.cz.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

DesignJet 500+ HP uvádí inovovaný plotr DesignJet 500 plus
HP uvádí inovovaný model plotru určeného pro velkoformátový tisk v menších firmách, pro oblast CAD/GIS, technických i kancelářských aplikací - HP DesignJet 500 Plus.
HP DesignJet 500plus nabízí jednoduchou obsluhu (ovládací panel) a instalaci s automatickým seřízením. Poskytuje dokonalou kvalitu čar tloušťky min. 0.04mm a fotografickou kvalitu tištěných obrázků díky vrstvení barev v jednom bodě a rozlišení až 1200dpi. Rychlost tisku je méně než 90 sec/A1. Tiskárna obsahuje automatický podavač z role s odřezáváním.
Oproti předchozímu modelu HP DesignJet 500 je model "plus" vybaven vestavěnou podporou HPGL2 a větší pamětí RAM, což umožňuje rychlejší tisk z AutoCADu a dalších CAD aplikací díky zpracování tiskové úlohy až v tiskárně. Okraje média jsou zmenšeny na 5mm po všech stranách. V ceně DesignJet 500+ je licence aplikace Adobe Acrobat Professional (hodnota 600$). Podobně byla inovována i postscriptová řada HP DesignJet 500ps Plus. Cena plotrů se neliší od předchozích modelů 500.
Viz též porovnání modelů 500+ a 500 a další informace o HP DesignJet
DesignJet 820mfp Nový plotr/kopírka HP DesignJet 820mfp
HP uvádí nový model velkoformátového multifunkčního zařízení HP DesignJet 820mfp. DesignJet 820 mfp v sobě kombinuje funkce síťové velkoformátové tiskárny, digitální barevné kopírky a přesného barevného scanneru. Lze kopírovat podklady šíře až 42" (neomezené délky) a zároveň je i zapisovat do různých grafických souborů pomocí vestavěné vypalovačky DVD+CD. Skener nabízí optické rozlišení 508 dpi. Funkce kopírování je dostupná i off-line, bez připojení k PC nebo síti LAN. Zařízení je ovládáno z dotykového LCD panelu.
Další informace a ceny najdete na stránce DesignJet.
Až 125.000,-Kč za váš starý plotr
Do 31.7.2006 platí nové podmínky akcí HP "Zbavte se staré", "HP Znovu" a "HP Upgrade". V rámci těchto akcí můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový model velkoformátové tiskárny HP DesignJet. Byly zvýšeny odkupní ceny a za váš starý plotr tak můžete získat až 125.000,-Kč.
Viz podrobné tabulky podmínek, odkupních cen a modelů plotrů.
Je vaše CAD stanice pomalá a nespolehlivá?
Sestavte si konfiguraci podle vašich požadavků a porovnejte výslednou cenu výkonné, Autodeskem certifikované CAD stanice HP:
HP TopConfig
HP nx9420 Nové notebooky HP
HP oznamuje řadu nových modelů notebooků pro osobní, firemní i náročné grafické aplikace. HP tak disponuje nejširším portfoliem notebooků ve své historii.
HP posiluje v segmentu ultralehkých notebooků modelem HP Compaq nc2400 o hmotnosti 1.3 kg a obnovenou řadou HP Compaq nc4400/tc4400. Segment vyvážené mobility je posílen ideálním notebookem pro korporátní klientelu HP Compaq nc6400 s možností umístění HP privátního polarizačního fitru. Pro uživatele hledající kompromis mezi mobilitou, perfektní konstrukcí, širokoúhlým displejem a nízkou pořizovací cenou je určen HP Compaq nx7400. Segment maximálního výkonu doplňují mobilní pracovní stanice s CAD certifikacemi a výkonnými grafickými čipsety NVIDIA Quadro FX 1500M s 256 MB (nw9440: 17") nebo ATI Mobility Radeon FireGL V5200 (nw8440: 15.4").
Nové produkty jsou doplněny o celkem 22 nových technologických inovací.
Viz podrobnější informace
Notebooky HP s Intel Core Duo
Nové notebooky HP Compaq nx9420, nc6320 a nx6310 nabízejí vysoký výkon díky použití technologie Intel Core Duo. Nové řady notebooků vykazují vynikající mechanickou odolnost - povrch odolný proti poškrábání, vyztužené uchycení pevného disku (HP Mobile Data Protection) pro ochranu vašich dat, pevnou konstrukci z AB plastu - to vše při menší hmotnosti. Viz další informace.
Cena viz -
HP LP2465 Nový 24" LCD monitor HP LP2465
Především pro grafické a CAD aplikace je určen nový špičkový LCD monitor HP LP2465. Na širokoúhlé ploše 24" nabízí rozlišení 1920 x 1200 pixelů, rychlou odezvu 8ms (6ms grey-to-grey), vysoký kontrastní poměr 1000:1 a svítivost 500 cd/m2. Monitor disponuje technologií zvyšující pozorovací úhel a ten tak dosahuje 178° horizontálně i vertikálně. Zobrazovací panel s velmi tenkým rámem má možnost otočení na výšku. Signál je přiváděn pomocí dvou DVI-I vstupů a monitor má integrovaný síťový zdroj a USB hub se čtyřmi vstupy.
Standardní záruka je 3 roky s výměnou na místě u zákazníka.
HP LP2465 je k dispozici okamžitě za cenu cca 23.900,-Kč - viz

Uživatelům plotrů DesignJet 500, 800 a 500+ doporučujeme aktualizovat Windows ovladač tohoto zařízení na verzi 6.15.
Viz drivery HP DesignJet

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Microsoft akce
 • Od 1.7.2006 dojde k další fázi harmonizace cen Microsoft produktů s EU (cca +6%) - u některých produktů, kde jsou dnes výhodné nabídky, tvoří rozdíl cen červen-červenec až 36%!
 • Pokud si do 30.6.2006 pořídíte Microsoft Windows XP Pro Upgrade v české nebo anglické verzi společně se Software Assurance (předplatným nových verzí), získáváte na upgradované licence slevu 30%. Můžete tedy výhodně pořídit současný operační systém a zároveň získat právo na instalaci Microsoft Windows Vista ihned po jejím uvedení na trh.
 • Zakoupili jste Windows XP společně s hardwarem? Nyní máte po dobu 180 dní od nákupu možnost k takto pořízeným licencím dokoupit Software Assurance (předplatné nových verzí) a získat tak výhodně právo na instalaci Microsoft Windows Vista ihned po jejím uvedení na trh.
 • S mimořádným cenovým zvýhodněním až 20% můžete získat sadu určenou pro střední firmy, obsahující 3x Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition, 1x Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition, 1x Microsoft Operations Manager 2005 Workgroup Edition, 50 klientských licencí CAL pro kombinaci produktů Microsoft Windows Server a Microsoft Exchange Server. Navíc je možné platbu za nákup rozložit do tří ročních splátek.
Připravte se na Windows Vista
Ověřte si připravenost vašeho PC, vyslechněte si "Upgrade Advisor" a projděte si systémové požadavky Windows Vista ("Capable" a "Premium Ready PC") ještě před nákupem nového PC. Můžete si rovněž vyzkoušet veřejnou betaverzi Windows Vista Beta 2.
Viz Vista - Get Ready
Exchange Server 2007 - funkce zvlášť
Nový MS Exchange Server 2007 (jen pro 64bitová Windows), který má být uveden na přelomu roku, bude nabízet některé funkce formou rozšiřujících licencí (kupovaných samostatně). Už standardní licence (CAL) bude obsahovat řadu užitečných funkcí pro IT administrátory, jako stálou lokální a klastrovou replikaci, automatické aktualizace a patche, šifrování, ochranu práv, řadu mobilních funkcí a vylepšený interní antivirus a antispam (to vše při stejné ceně). Enterprise CAL licence bude navíc obsahovat unified messaging, spravovaný antivir a antispam - s ním souvisí i povinný Software Assurance.

Potřebujete promítat Powerpoint prezentaci a přitom na své obrazovce sledovat své poznámky a čas? Využijte funkci Zobrazení předvádějícího (Presenter View).

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

ISO certifikace pro Symantec Gateway Security 5000
Symantec Gateway Security 5000 Series v3.0 získal certifikaci "Common Criteria Evaluation Assurance Level 4" s ALC_FLR.1 (EAL4+). Tato prestižní certifikace potvrzuje, že firewall jádro nástroje nástroje Symantec Gateway Security 5000 Series v3.0 prošlo důkladnou analýzou a testy a splňuje standardy udržované organizací ISO.

Počet prodaných aplikací Norton společnosti Symantec dosáhl světově již 200 milionů. Symantec a značka Norton jsou známy v oboru IT bezpečnosti již 20 let.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

ACAD2007 compatible Excellink 2007
Firma XANADU uvádí novou verzi své nadstavbové aplikace nad AutoCAD - Excellink. Excellink 2007 je nová verze populární ARX aplikace pro živé propojení (a import/export) bloků výkresu s tabulkami Excelu. Umožňuje snadný export a zpětnou modifikaci atributů bloků i změnu geometrie bloků AutoCADu z prostředí MS Excelu.
Další informace a trial verze - viz Excellink.

Byla uvedena nová verze rozšiřující aplikace pro AutoCAD LT - Xanadu LT Extension 1.6 s novou funkcí exportu souřadnic vybraných entit (bodů) do textového souboru X/Y/Z. Aplikaci nadále nabízíme jako bonus k AutoCADům LT zakoupených u firmy Xanadu.
Viz www.cadstudio.cz/ltextension

Aplikace firmy Xanadu CITin V3.0 nyní podporuje CAD produkty Autodesk řady 2007. CITin umožňuje doplnit práci s rastrovými daty formátu .CIT do AutoCADu 2007, LT 2007, Architectural Desktopu, Autodesk Mapu, Civil 3D a dalších aplikací.
Viz www.cadstudio.cz/citin

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • SP1 pro Inventor 11 a Inventor Professional 11
 • SP1 pro Map 3D 2007
 • Inventor 11+10+9 hardware library update
 • Autodesk Revit Building 9 - build 20060518_2300
 • DWG TrueView 2007 (aktualizace)
 • CADVault 4.1 runtime
 • BL0 - předefinuje blok do hladiny 0
 • PurgeIDS - samostatná aplikace pro odstranění nežádoucích filtrů hladin z DWG výkresů
 • ECW + JPEG 2000 plugin pro AutoCAD a Map
 • FindReplace utility pro Revit 9
 • Aktualizace driveru SpacePilot pro Inventor 11

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2007, Inventor 11 a Revit 9.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Stav vaší servisní zakázky či incidentu v rámci helpdesk smlouvy můžete sledovat online na stránkách Servis-Online

3.590 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nezaoblené rohy v rozvinu plechu. Jak ovlivnit popis díry v tabulce děr? iProject klient, DWF nebo Buzzsaw i v prohlížeči Firefox. Jaká jsou omezení velikosti Vault a jak je obejít? Jak vypnout upozornění o důvěryhodnosti DWG souboru? Nedokumentované příkazy ADT pro výkaz materiálů (objem). Práva potřebná pro instalaci a spuštění Autodesk CAD prohlížečů. Jak potlačit funkci AutoDrop při vkládání z Obsahového centra? (zrychlení) Při vstupu do iProjectu se nezdaří nainstalování ActiveX prvku. Důležité pokyny k instalaci a aktualizaci Inventoru na Win XP x64. Automatická instalace DWF prohlížeče. Přehled doplňkových patchů pro rodinu AutoCADu 2007. Jaký je rozdíl mezi Inventor Series a Inventor Professional? Jaký je rozdíl mezi PS a ne-PS verzí plotru HP DesignJet? Jak vypnout odřezávání role na HP DesignJet 1050?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz
Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Layouts-pomalé zobrazování v LT, Filtry hladin, Propojení Inventoru s Excelem, Počítač pro Inventor a AutoCAD, Revit vs. ADT...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- jak si u počítače nekazit zrak
- interaktivní geometrie
- největší kouzelník na světě

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2006, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060