X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - květen '09

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0509.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

EU dotace Školení je šance - vzdělávejte se
Podniky z celé České republiky (kromě Prahy) nyní mohou využít dvou programů na podporu vzdělávání. Ty jsou z větší části hrazeny dotacemi z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR. Vyškolení vašich pracovníků v oblasti CAD a IT tak může být spojeno jen s minimálními, nebo dokonce nulovými náklady. Pokud daná firma dosud nečerpala dotace, může úhrada činit až 100% nákladů. Poskytovaná dotace zahrnuje jak náklady na samotné školení, tak náklady na mzdové náklady zaměstnanců ve výši 50%.
Další informace na Školení je šance - vzdělávejte se

AutoCAD, LT, CAD

CAD 2010 XANADU přichází s novými CAD technologiemi Autodesk 2010
Firma XANADU jako největší dodavatel řešení firmy Autodesk v ČR a SR, přináší nové lokalizované aplikace Autodesk řady 2010. V prodeji je již většina z nových CAD produktů - řada z nich i v české lokalizaci. Přehled nejdůležitějších aplikací nové řady 2010 a termíny jejich uvedení na trh najdete na stránce Termíny uvádění řady 2010. Dosud neuvedené aplikace řady 2010 pak dostanete zdarma při nákupu stávajících verzí 2009.
Viz též tiskové oznámení
0% financování CAD na splátky s 0% navýšením
Při nákupu nové profesní licence CAD aplikací Autodesk se subscription můžete využít výhodného financování s nulovým navýšením. Při akontaci 30% a 12 měsíčních splátkách nezaplatíte ani o korunu navíc oproti standardní ceně. Neplaťte vše ihned když nemusíte.
Viz financování
Navisworks 2010 Autodesk Navisworks 2010
Autodesk Navisworks je sada aplikací pro sjednocení CAD a BIM dat různých návrhových aplikací pro jejich jednotné znázornění, sdílení, koordinaci, analýzu a 3D prezentaci. Navisworks podporuje i velmi rozsáhlé projekty s velkým objemem CAD dat. Na nich lze vyšetřovat kolize konstrukcí, koordinaci stavby, řešit plánování a řízení stavby.
Další informace na Autodesk Navisworks
Impression 3 Autodesk Impression 3 - nově na prezentace
Pro snadné a rychlé vytváření přesvědčivých prezentací CAD návrhů (perspektiv, pohledů, půdorysů) slouží ilustrační aplikace Autodesk Impression. Ta je v nové verzi Impresion 3 (2010) nyní k dispozici zdarma uživatelům většiny (už nejen stavařských) CAD aplikací Autodesk řady 2010 (v rámci Subscription).
Další informace na Autodesk Impression
Subscription zdarma
Při nákupu nových licencí CAD a GIS produktů Autodesk řady 2009 (s dosud neuvedenou verzí 2010) získáte roční předplatné (subscription) zdarma. Zajistíte si tak mj. i bezplatný upgrade na novou verzi řady 2010.
Akce platí vždy do uvedení příslušné jazykové verze daného produktu řady 2010.
Co je AutoCAD X+ a Inventor X+ a Revit X+ ?
CAD aplikace Autodesk dodané firmou XANADU nejsou pouhou "krabicí" či instalačním médiem. Se všemi aplikacemi zákazník dostává i nadstandardní technickou podporu, nadstavbové utility, implementační dokumenty a služby týmu odborníků s mnohaletými zkušenostmi s implementací CAD a GIS řešení. Označení "X+" (Xanadu Plus) u produktů Autodesk vyjadřuje rozšířenou technickou podporu poskytovanou firmou XANADU, plus doplňkové bonus utility, knihovny a materiály dodávané exkluzivně s CAD aplikacemi Autodesk od firmy XANADU. S CAD softwarem "X+" prostě dosáhnete vyšší produktivity.

Udržovány jsou i starší verze aplikací - byl uveden Service Pack 3 (Update 3) pro AutoCAD 2009 a LT 2009 (viz Download).

Lepší navrhování pomocí CAD nástrojů Autodesk, od bicyklů po mosty - Autodesk HD video.

Online služba CometDocs umí nově převádět PDF dokumenty do formátu DWG nebo DXF.

Seznamte se s parametrickými rozměrovými a geometrickými vazbami objektů v AutoCADu 2010 - viz CADforum.cz/video

Na XANADU Blogu najdete:
- Abychom si lépe rozuměli
- Pomáháme neslyšícím ve výuce AutoCADu
- Globální apekty provozu mezinárodního portálu
- Nepřehlédli jste darovaného koně?
- Bezplatné CAD utility

Co je formát .ADSK nabízený v Inventoru nebo Revitu? Poradí Tip 6632.
Kde najdu Pomůcku pro přenos licencí (PLU) v AutoCADu 2010? Čtěte Tip 6634.
Proč je DWF soubor vložený do Powerpointu jen statický? Poradí Tip 6669.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Český Inventor 2010 v prodeji
V prodeji jsou již nové, lokalizované verze 3D aplikace pro tvorbu digitálních prototypů - AutoCAD Inventor 2010. Přehled novinek Inventoru 2010, jeho systémové požadavky a další informace najdete na stránce Autodesk Inventor.
CAD stanice zdarma K 3D CAD software stále rozdáváme stanice HP
Váš nový 3D CAD software si zaslouží nový, výkonný 3D hardware - na starších počítačích nedosáhnete na plný výkon a spolehlivost. Proto jsme se v XANADU rozhodli nedodávat nyní Autodesk Inventor na instalačních médiích, ale rovnou předinstalovaný na výkonných grafických pracovních stanicích HP. Za ty ovšem nemusíte platit nic navíc. Dostanete je v ceně nové licence CAD software. Nainstalované, nakonfigurované, připravené k práci.
Tato časově omezená akce platí jen do 14.6. při nákupu plné licence programu Autodesk Inventor 2010.
Podrobnosti a podmínky viz CAD stanice zdarma
Inventor 2010 Akce: Inventor jen za 1/4 ceny
Přejděte nyní výhodně na plný strojařský 2D/3D CAD
V rámci promo akce nyní můžete využít dočasné, podstatně zvýhodněné ceny pro přechod z vašeho AutoCADu nebo AutoCADu Mechanical (jakákoliv upgradovatelná verze) na nejrozšířenější strojařský CAD - Autodesk Inventor. Zvýhodněná cena činí jen 1/4 ceny nové licence Inventoru - 1.450 EURO.
Viz Inventor za čtvrtinu ceny
Semináře - Nová MCAD řešení řady Autodesk 2010 pro strojírenství
V průběhu května se po celé České republice konaly semináře firmy XANADU věnované novým strojírenským aplikacím Autodesk pro 2D a 3D tvorbu, publikování a správu digitálních prototypů. Děkujeme za vaši účast. Účastníci seminářů si nyní mohou stáhnout materiály z webu Xanadu.
Pokud jste se seminářů nemohli zúčastnit, ukázky koncepčního modelování, dynamických simulací a pevnostních výpočtů sestav v Inventoru 2010 najdete i na webu CADforum.cz/video.
SPI Nový SPI SheetMetal
"Plechové" nadstavbové aplikace Inventoru - SPI SheetMetal a SPI Ducting (na jejímž vývoji se podílela i firma XANADU) byly nyní sloučeny a nová verze SPI SheetMetal Inventor Suite tak obsahuje i funkčnost pro tvorbu tvarů a přechodů plechových rour. Nabízí mj. i podporu výstupu na ohýbačky - Trumpf, Delem, Cybelec. Samostatná aplikace "SPI TruTops Bend Interface" tvoří rozhraní mezi SPI a TOPs.
Viz SPI Sheetmetal
Inventor Tooling zdarma pro uživatele Inventoru Professional 2010
Každý zákazník, který vlastní produkt AutoCAD Inventor Professional s aktivním subscription, může v rámci licence AIP spouštět i aplikaci pro návrh forem - Autodesk Inventor Tooling 2010.
Program Inventor Tooling 2010 ale nenajdete na instalačním médiu spolu s Inventorem Professional. Program je nutné stájhnout jako add-in instalaci z webu Autodesku. Informujte se o možnosti získání a postupu instalace na adrese info@xanadu.cz.

Co umí nové MCAD aplikace řady 2010? Přečtěte si nové PDF dokumenty k Inventor Professional 2010, AutoCAD Mechanical 2010 a Vault Manufacturing 2010 (v češtině).

Oblíbené Autodesk Labs nástroje Feature Recognition a "2D to 3D Tool" jsou nyní k dispozici i pro nový Inventor 2010.

iCopy for Inventor je nová aplikace z Autodesk Labs umožňující opakovaně vkládat podsestavy přizpůsobující se svému okolí.

Na Autodesk Labs budou brzy uvedeny aplikace Rhino import pro Inventor a nový Inventor Fusion.

Byl uveden Service Pack 2 pro Inventor 2009 (viz Download).

video Kromě webu CADforum.cz/video najdete videoukázky funkcí Inventoru 2010 i např. na YouTube - viz Inventor playlist. Můžete zde ale vidět i videa dalších CAD aplikací řady 2010 - AutoCAD Mechanical 2010, AutoCAD Electrical 2010, Autodesk Showcase 2010, Autodesk Alias 2010 nebo Autodesk SketchBookPro 2010.

Jak z Inventoru získat souřadnice děr pro vyvrtávačku? Přečtěte si Tip 6622.
Jak do výkresu Inventoru vložit uživatelské iVlastnosti modelu? Poradí Tip 6631.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 2010 Uveden AutoCAD Revit Architecture Suite 2010
V prodeji je anglická verze Revit Architecture 2010 a AutoCAD Revit Architecture Suite 2010. Česká verze se očekává v červenci. Mezi hlavní novinky verze 2010 patří:
 • Vylepšené koncepční navrhování organických tvarů (3D)
 • Nové uživatelské prostředí (ribbon, tipy)
 • Vylepšená spolupráce s AutoCAD Civil 3D 2010 (formát .adsk), 3ds Max Design 2010 a Inventor 2010
 • Podpora Direct3D grafických akcelerátorů - grafický výkon
 • Rychlejší rendering
 • Nativní 64bitová verze s podporou větší RAM
Ukázku koncepčního modelování v Revitu 2010, tvorbu dřevěného schodiště a další videa najdete na CADforum.cz/video.
Viz Autodesk Revit
Revit Visualization 2010 Nový AutoCAD Revit Architecture Visualization Suite
Tento nový balíček aplikací kombinuje výhody celkem 5 špičkových aplikací - Autodesk Revit Architecture, Autodesk 3ds Max Design, Autodesk Navisworks Review, AutoCAD Architecture a AutoCAD. Vedle návrhových a projekčních nástrojů tak v tomto produktu získáváte i výkonné nástroje pro tvorbu věrných vizualizací a animací a pro živé prezentace a analýzy 3D modelů.
V rámci uvádění tohoto nového produktu lze využít slevy -20% na nové licence (a -10% na upgrade z AutoCADu a LT). Sleva platí do 16.7.2009.
Český AutoCAD Architecture 2010 v prodeji
V prodeji je již nová, lokalizovaná verze stavařského AutoCADu - AutoCAD Architecture 2010. Přehled novinek verze 2010, její systémové požadavky a další informace najdete na stránce AutoCAD Architecture.
Ferrovia - železniční stavby v Civil 3D
Ferrovia je modulární CAD řešení pro projektování železniční infrastruktury a kolejových tratí, které obsahuje silné nástroje pro dynamické trasování, podélný profil a návrh železničního koridoru. Zahrnuje také nástroje regresní analýzy pro trasování, editovatelný katalog výhybek, výpočet a editaci převýšení koleje a další železničářsky orientované funkce. Modelování příčných řezů využívá již připravené nebo uživatelem definované stavební prvky pro automatickou konstrukci železničního svršku a spodku.
Viz Ferrovia
Užitečné nadstavby Tools4Revit nyní ve verzi 2010
XANADU uvádí na český trh nové verze nadstaveb pro Revit litevské firmy AGA-CAD určené pro verze 2010:
 • Sort&Mark 2010.1 je nadstavba pro Revit Architecture 2010 a Revit Structure 2010. Dokáže automaticky setřídit architektonické a konstrukční prvky (okna, dveře, trámy, sloupy, osnovy a konstrukční základy) podle příslušného typu a vygeneruje výkaz prvků. Parametry pro označení prvků a jejich otevírání lze vložit i do stávajících popisek oken nebo dveří nebo přímo do šablony projektu. Program vytváří obrázkové legendy použitých oken a dveří.
 • Rafter+ 2010.1 je nadstavba pro Revit Architecture 2010 a Revit Structure 2010 určená na efektivní tvorbu krovů a jejich výkazů.
 • Rafter+ FF 2010.1 je rozšířená verze Rafter+ obsahující navíc nástroje na generování trámových stropů/podlah, automatickou detekci a orámování otvorů, tvorbu dodatečných trámových systémů na povrchu již existujících systémů – vhodné např. pro tvorbu záklopu nebo laťování střechy.
Použití nadstavby Rafter+ významně urychluje práci na projektování krovu a dřevěných trámových konstrukcí v BIM aplikaci Autodesk Revit. Ukázka použití Rafter+ - viz Video #65.
Viz též Tools4Revit
RPC knihovny zdarma pro AEC uživatele Autodesku
Uživatelé AutoCADu Architecture 2010 a AutoCADu MEP 2010 se subscription si nyní mohou stáhnout knihovny Rich Photorealistic Content (RPC) firmy ArchVision. Knihovnu tvoří více než 100 kvalitních obrázků lidí, vozidel a rostlin.
Advance Concrete 2009
Byl vydána betonářská nadstavba Advance Concrete v nové verzi 2009. Produkty pro navrhování betonových konstrukcí, Advance Concrete a CADKON-RCD, jsou nyní k dispozici také v paketu "Concrete Profesional Suite" nebo "Concrete Premium Suite". Do 30.6.2009 platí pro tyto pakety PROMO ceny - viz CAD Shop.

Pro uživatele Revitu je k dispozici nová parametrická knihovna stavebních prvků Wienerberger - viz Katalog CAD bloků a xanadu.cz/download

Nástroj Revit RDB Link z Autodesk Labs umožňuje obousměrně provázat projektová data BIM modelu v Revitu s externími databázovými tabulkami.

Vylepšená online aplikace Autodesk Dragonfly umožňuje snadno vytvořit přesvědčivé dispozice bytů a kanceláří z databáze 2D/3D zařizovacích předmětů.

Tápete v novém ribbon rozhraní Revitu 2010? Nástroj "Where is my command" vám pomůže příkazy najít.

Častým požadavkem uživatelů AutoCAdu Architecture je sdílení jednotné firemní AEC palety nástrojů. Postup síťového nastavení popisuje Tip 6626.

Postup opláštění budovy pomocí trapézového plechu v Revitu najdete v PDF dokumentu firmy XANADU - ke stažení na vip.xanadu.cz.

Nové podrobné PDF dokumenty firmy XANADU - Tvorba rodin v Revitu (postupy, tipy, úskalí) a Přehled šablon rodin - pomohou těm kdo vytváření nebo upravují vlastní knihovny (RFA rodiny). Viz VIP soubory na vip.xanadu.cz.

Na blogu věnovaném používání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR - Civil3D.cz - najdete:
- Opravdu VELKÝ digitální model terénu (postup zjednodušení)
- Pěkně vypasený AutoCAD Civil 3D 2010 (8GB instalační médium)
- Kopírujeme vzorový řez koridoru (postupy)
- Kótujeme až se z nás kouří (kótování v šabloně koridoru - postup, podrobný popis)
- Nedokumentované příkazy v AutoCAD Civil 3D 2009 (tip)

Jak automaticky uložit centrální soubor jako lokální kopii v Revitu 2010? Čtěte Tip 6646.
Jak snadno zjednodušit složitý 3D model? Poradí Tip 6659.

GIS, mapování, FM

MapGuide 2010 Uveden MapGuide Enterprise 2010
Nově uvedený GIS web server Autodesk MapGuide 2010 nabízí především řadu výkonnostních vylepšení a podporu GIS aplikací řady Autodesk řady 2010. Authoring aplikace MapGuide Studio je nyní bezplatnou součástí MapGuide. K novým funkcím patří i reprojekce rastrových dat, FDO provider pro MS SQL 2008 a GE Energy Smallworld a rozšířené API.
Viz Autodesk MapGuide

Jaká jsou omezení AutoCADu Map 3D 2010 v 64bitových OS? Přečtěte si Tip 6639.
Proč mi AutoCAD hlásí "Nelze vytvořit ekvidistantu k tomuto objektu"? Poradí Tip 6640.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP ProBook HP ProBook - nové firemní notebooky
Nová řada notebooků HP ProBook navazuje na úspěšnou řadu firemních ("business") notebooků HP EliteBook. Řada ProBook obsahuje modely s velikostí displeje od 14" přes 15.6" až po 17.3" formátu HD 16:9 s LED podsvícením. Čistý design, rozšířená klávesnice (s numerickým polem) a řada doplňkových funkcí byly dříve doménou spíše vyšších kategorií notebooků. Ale agresivní cenová politika notebooků HP ProBook zaujme i firemní uživatele z malých a středních společností. Ceny začínají na 10.990,-Kč.
Další informace viz HP ProBook
Designjet T1120 SD MFP Nové modely HP Designjet T1120, 4020, 4520 a MFP
V prodeji je několik nových a inovovaných modelů populárních velkoformátových tiskáren (plotrů) řady HP Designjet.
HP Designjet T1120 SD-MFP je cenově dostupné a jednoduše ovladatelné multifunkční zařízení (velkoformátová tiskárna, kopírka, skener) určené pro technický tisk, především čarové výkresy CAD a GIS projektů. Zajímavostí je jeho ovládání přes barevný dotykový panel a nová skenovací technologie CIS nabízející přesné snímání a kopírování podkladů s optickým rozlišením 1200dpi - ideální pro skenování technické dokumentace (výkresů).
HP Designjet T1120 nahrazuje původní řadu plotrů Designjet T1100. Za stejnou cenu nabízí rychlejší zpracování tisku díky použití výkonnějších procesorů a většího objemu dostupné diskové paměti a RAM.
HP DesignJet 4020 a HP DesignJet 4520 jsou inovované řady nahrazující modely řady 4000 a 4500. Oproti původním typům nabízejí rychlejší zpracování tiskových úloh, větší disky a RAM, 1Gb LAN karty nebo podporu prostředí Citrix.
Pro upgrade ze starších modelů plotrů můžete využít programu "Zbavte se staré" a "HP Znovu". Viz podrobnější informace a srovnání parametrů na webu HPdesignjet.cz.
Nová generace serverů HP ProLiant G6
Firma HP představila novou generaci serverů s procesory řady Intel Xeon 5500. Tyto servery nabízejí především zvýšený výkon, až 60% úsporu elektrické energie, vylepšenou administraci a zdokonalenou hardwarovou a softwarovou podporou virtualizace.
Další informace na HP ProLiant G6
HP Designjet promo akce - do konce května
Jen do 30.5. můžete využít několika promo akcí na velkoformátové tiskárny (plotry) HP DesignJet:
 • Designjet 110+ a 110+R - sleva 30% z ceníkových cen
 • Designjet 510 24" se stojanem - cena jen cca 40.000 Kč bez DPH
 • Designjet 510 42" - sleva 19% z ceníkové ceny
 • DesignJet T610 24" a 44" - sleva 12% z ceníkové ceny
 • Designjet T1100 (celá řada) - sleva 20 % z ceníkové ceny - platí pouze do vyprodání zásob (neplatí pro novou řadu T1120)
Kromě poslední akce lze využít i "upradovacích" programů HP Znovu a Zbavte se staré.
Rostoucí prodej notebooků v ČR
Podle průzkumu společnosti Gartner meziročně vzrostl prodej nových počítačů v Česku v prvním čtvrtletí o 26,6%. Nejvíce rostl prodej notebooků, který se meziročně zvýšil o polovinu (na 187.618 počítačů). Nejprodávanější značkou stolních počítačů je HP.
Čtěte na Xanadu.cz
Velkoformátová tiskárna Xerox 6279 JinBay
Firma Xerox uvádí nové velkformátové zařízení Xerox 6279 JinBay. Multifunkční tiskárna JinBay nabízí tisk, kopírování a skenování technických a architektonických návrhů, elektrických schémat a výkresů, s přesným zobrazením detailů. Nová tiskárna je určena pro komerční poskytovatele tisku, architektonická studia nebo strojírenské a stavební firmy. Rychlostí tisku sedm nebo devět stran formátu A1+ za minutu se tento model řadí mezi nejproduktivnější zařízení ve své třídě.
Podrobnější infromace viz Xerox 6279
Xerox 5016 Xerox 5016 - nejlevnější A3 MFP na trhu
Xerox WorkCentre 5016 je na trhu nejlevnější plnohodnotné multifunkční zařízení formátu A3. Za cenu pouhých 13.500,-Kč bez DPH získáte vše, co potřebujete – kopírku, tiskárnu a skener. Sloučení tří zařízení do jednoho a nízké provozní náklady šetří místo i vaše peníze.
Informujte se též na další tisková zařízení Xerox.
Podrobnější infromace viz Xerox 5016

SpacePilot Pro Nová 3D myš SpacePilot Pro
SpacePilot Pro je novým nejvyšším modelem produktové řady 3D myší firmy 3Dconnexion. Nabízí vysoce ergonomické ovládání 3D aplikací s celkem šesti stupni volnosti. Vedle ovládácího puku je vybaven řadou programovatelných tlačítek a barevným LCD displejem (workflow assistant). Displej může kromě aktuální funkce programovatelných tlačítek zobrazovat i jiné informace - např. příchozí e-maily, schůzky, RSS kanály nebo jiné programovatelné údaje. Funkční tlačítka mění svou funkci automaticky podle kontextu aplikace (např. modulu Inventoru).
Viz další informace a stránka 3D myši

Nový driver 3D ovladačů 3dconnexion (3.6.12) nyní podporuje i 32- a 64-bitové verze aplikací 3ds Max 2010, AutoCAD 2010 a PhotoShop CS4.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Ukončena standardní podpora Windows XP
Microsoft poskytuje na své operační systémy tři různě termínované typy odborné pomoci (podpory) - všeobecnou standardní odbornou pomoc, prodlouženou odbornou pomoc a aktualizace Service Pack. Lhůta všeobecné odborné pomoci k operačnímu systému Windows XP skončila 14.dubna 2009. Tím vstupují systémy Windows XP do fáze Prodloužené odborné pomoci (částečně placená), která potrvá do 8. dubna 2014. Co je i nadále poskytováno uživatelům v rámci Prodloužené odborné pomoci?
Čtěte na Ukončena podpora Windows XP
Firemní software Microsoft až o 35% levněji
Do 30.6.2009 můžete využít slev až 35% na licence Microsoft Exchange 2007, Microsoft Office Professional Plus 2007, Microsoft Windows Server 2008 a Microsoft SQL Server 2008. Snižte si provozní náklady a zvyšte produktivitu vašich zaměstnanců.
Čtěte Firemní software Microsoft levněji

Windows 7 přijdou na trh ještě do konce tohoto roku, pravděpodobný termín je konec října. Součástí Windows 7 bude i virtuální stroj s Windows XP (na PC s min. 2GB RAM a s procesory podporujícími hardwarovou virtualizaci).

Chystaný Microsoft Exchange 2010 má být významně vylepšenou verzí oproti stávajícímu Exchange 2007 (zabezpečení, OWA, správa, unified messaging). Má podporovat již pouze Windows Server 2008 a Outlook Web Access bude podporovat prohlížeče MSIE 7, MSIE 8, Firefox 3 a Safari 3.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Řada UTM zařízení Cyberoam byla oceněna již počtvrté v řadě "5 hvězdičkami" časopisu SC Magazine jako výkonné síťové bezpečnostní řešení.
Viz Cyberoam

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Z nově uvedených a aktualizovaných CAD utilit Xanadu:

Aktualizovaná verze AutoDWF s podporou i 3D verzí DWF souborů automaticky publikovaných při uložení DWG výkresu AutoCADu.

InsertC + BlockC vkládá nové (nebo přečíslovává existující) bloky s postupně se zvyšujícími čísly v atributech (inkrementální číslování).

2Dunfold je LISP aplikace, která "rozvine" 2D křivku do přímého směru přičemž zachová délky jednotlivých segmentů (i obloukových).

Aktualizovaná verze VerticesBlk vkládá bloky do všech vrcholů křivek.

Tab2XLS zkopíruje tabulku AutoCADu do Excelu jedním kliknutím myši.

Aktualizovaná verze DBXremSL - s možností nastavení či ponechání dávkově odstraňovaných měřítek poznámek.

BrkList - označí či přeruší vybranou křivku v několika bodech daných seznamem staničení.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor 2009 Service pack 2
 • AutoCAD a AutoCAD LT 2009 Service pack 3
 • AutoCAD Architecture+MEP 2010 Object Enabler
 • Civil 3D 2009 Object Enabler
 • Civil 3D 2010 Object Enabler
 • CADVault Runtime - object enabler pro CADVault 5.0.2.10
 • Civil 3D 2009 - ADMS 2010 (Vault2010) support patch
 • Autodesk Showcase Viewer 2010
 • ScriptPro batch processor pro AutoCAD 2010, 2009, 2009 a 2007 EN
 • Mental ray standalone 3.7.1.27
 • FBX 2010 plug-ins for 3ds max 2010/2009/2008
 • AutoCAD 2010/2009/2008 family certified hardware XML database update
 • MDI Drawing Tabs - Autodesk bonus tool pro AutoCAD 2010
 • FindReplace - text replace utility pro Revit 2010 a 2009

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Byly vypsány nové termíny na školení novinek AutoCADu, Inventoru, AutoCADu Civil 3D, 3ds Max. Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2010).

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 4.571 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 115 tematických kategorií.

4.669 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nedokumentovaný příkaz pro vyhledání překrývajících se Civil objektů. Po instalaci Norton 360 V3.0 mi nefunguje AutoCAD. Nové kaskádové licencování produktů Autodesk řady 2010. Zpoždění notifikací změn xrefů - ikonka s vykřičníkem. Zobrazení jména rozvržení v dynamickém textovém poli. Po exportu DWG do PDF se mi vždy otevře Acrobat Reader. Dávkové spuštění Převodníku hladin - vynucení standardů. Export PDF v AutoCADu 2010 selže s chybou. Indexace a vyhledávání textu v DWF a DWFx souborech. Co znamená řídící znak ^R v menu makru? Chyba při importu/exportu DGN - "Nemáte povolení ukládat do tohoto umístění". Jak editovat obsah souboru .PC3 nebo .PMP? Urychlení Revitu na PC s vícejádrovými procesory. Indikátor průběhu (progress bar) "Prohledávám výkres...". Vytvoření bootovatelného USB klíče.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 16.476, počet příspěvků již 60.000). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- šachovnice jak je neznáte
- Bohemian Rhapsody v podání HP ScanJet 3C, dobrý ale Freddie to není... (video)
- a ještě jedni Queen (video)
- podivná architektura (50 nejdivnějších domů, včetně tančícího...)
- umíte vyndat korek z láhve? (video)
- Červená Karkulka v inženýrské verzi (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060