X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - květen '08

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0508.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

XANADU - Autodesk PSP
Autodesk PSP Autodesk nově akreditoval společnost XANADU nejvyšším stupněm partnerství, kterým je Premier Solutions Provider (PSP). XANADU dodává již 17 let zákazníkům komplexní CAD/CAM a GIS/FM řešení pro oblasti strojírenství, architektury a stavebnictví, mapování, správy majetku a dalších geoprostorových aplikací. Společnost se stává vůbec prvním prodejcem z oblasti geoprostorových (geospatial) řešení u nás s tímto nejvyšším stupněm akreditace společnosti Autodesk.
Viz též TZ: XANADU získává certifikaci Autodesk PSP
Významný růst XANADU ve strojírenství
V prodeji strojírenských produktů Autodesku zaznamenala za první kvartál firma XANADU meziroční nárůst 49%. Svědčí to o rostoucím zájmu o MCAD řešení Autodesku i konkrétně o služby firmy XANADU.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2009 Český AutoCAD 2009 v prodeji
Pouhých 23 dnů po uvedení originální anglické verze byl zahájen prodej i lokalizované, české verze nejrozšířenější CAD aplikace - AutoCADu 2009. AutoCAD 2009 je i základem dalších, profesně zaměřených aplikací - AutoCAD Architecture, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Electrical.
Přehled hlavních novinek a především průběžně aktualizovaný přehled termínů uvádění lokalizovaných, českých verzí Autodesk produktů řady 2009 najdete na webu Xanadu.cz v článku:
Termíny uvádění CAD aplikací řady 2009
Přečtěte si také: novinky AutoCAD 2009, novinky a snížená omezení AutoCADu LT 2009.
Aplikace řady 2009 si můžete zajistit již dnes formou bezplatného Subscription - viz níže - Subscription 2008 Promo.
Seznamte se s novými CAD aplikacemi řady 2009
S hlavními novinkami aplikací Autodesk řady 2009 se můžete podrobně seznámit na některé z akcí XANADU Roadshow "2009 Live" - série seminářů představujících CAD a GIS aplikace řady 2009.
Termíny a místa těchto seminářů konaných po celé České republice (vč. online registrace) najdete na stránce Semináře.
Bezplatný aktivační kód pro domácí použití CADu a předchozí verze
Jednou z často využívaných výhod Autodesk Subscription je možnost instalace a použití další bezplatné kopie dané CAD aplikace na domácím PC a přístup ke 3 starším verzím dané aplikace.
Postup získání aktivačního kódu k těmto licencím a odpovědi na časté otázky shrnuje Tip 6094

Při koupi plné verze AutoCADu LT můžete získat výhodně (se slevou 50%) profesionální 20" LCD monitor Samsung s technologií LED podsvícení.

Vychutnejte si EURO 2008 s AutoCAD LT - do 30.6. dostanete ke každé dodávce 5 licencí AutoCADu LT dres a míč Puma a kšiltovku Adidas. Ke každé jednotlivé licenci pak čepici Euro 2008. Viz promo akce.

Jaké jsou možnosti použití nového uživatelského prostředí ("Ribbon") AutoCADu 2009? Prohlédněte si A2009 video v sekci CADFórum-Výuka.

Scale List Cleanup Utility pro AutoCAD 2008 a 2009 je utilita Autodesku pro hromadné vymazání měřítek anotací vnesených z Xrefů (chyba A2007 sp0). Ke stažení na Xanadu-Download.

Na novém XANADU Blogu najdete:
- Zlevňující CAD software (s posilujícím kurzem koruny padají některé zažité cenové hladiny)
- Dvě prezentační novinky Autodesku (nepodceňujte prezentaci vašich CAD návrhů)

Pro usnadnění přechodu na R2009 chci mít zobrazeno standardní menu i Ribbon. Jak na to? Čtěte Tip 6115.
V dynamickém zadávání AutoCADu můžete využít i aritmetické výrazy - jak na to? Použijte trik z Tipu 6104.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Mechancial 2009 AutoCAD Mechanical 2009 CZ, Inventor 2009 CZ a Productstream 2009 CZ v prodeji
Do prodeje byla uvolněna nová česká verze světově nejprodávanější MCAD aplikace - Autodesk Inventor 2009 CZ a strojařská verze AutoCADu - AutoCAD Mechanical 2009 CZ. Zároveň byla uvedena i nová lokalizovaná verze serverové aplikace pro správu konstrukčních dokumentů a dat - Productstream 2009 CZ. Ten úzce spolupracuje se všemi strojařskými aplikacemi Autodesku a zpřehledňuje a usnadňuje správu revizí, schvalovací procesy a přístup na konstrukční CAD data z neCADovských pracovišť.
Přehled všech hlavních novinek nových strojařských aplikací řady 2009 najdete na stránce Inventor 2009, Mechanical 2009 a Productstream 2009.

Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru Professional nebo si nechte tuto verzi předvést.

Více muziky za méně peněz
V rámci této akce výrazně ušetříte s každou další zakoupenou licencí strojírenského řešení Autodesk. Všichni zákazníci firmy XANADU, kteří si v rámci této speciální akce zakoupí více plných licencí nejmodernějších řešení Autodesk Inventor 2009 či AutoCAD Mechanical 2009 včetně předplatného (program Subscription), získají významné slevy. Například při koupi dvou plných licencí Inventoru ušetříte celých 50% z ceny druhé licence. Navíc se zúčastníte hry o domácí kino s hifi systémem.
Podrobnější informace na Více muziky
Je čas přejít do 3D
Protože přechod z AutoCADu na Inventor se vyplácí. Svět není dvojrozměrný. Narozdíl od mnoha ještě i dnes vznikajících projektů. Drtivá většina zákazníků však potvrzuje nesporné výhody přechodu na trojrozměrné strojírenské navrhování s řešením Autodesk Inventor.
Pokud dosud váháte, můžete nyní využít výhodné akce a ušetřit až 20% při nákupu moderního CAD softwaru řady Autodesk 2009.
Podrobnosti na Je čas přejít
EdgeCAM 12.5 - automatizace NC programování
Na trh byla uvedena nová verze CAM software pro CNC programování - EdgeCAM 12.5. EdgeCAM nabízí kompletní podporu pro frézování, soustružení a soustružnicko-frézovací CNC stroje s přímým využitím 3D CAD modelů Autodesk Inventoru.
EdgeCAM nyní umožňuje automatické polohování modelu a vyhledání konstrukčních útvarů "na jedno kliknutí" pro všechny frézařské a soustružnické modely. Nabízí zdokonalené možnosti pro definici sklíčidla a editaci upnutí součásti pro flexibilní zobrazení obráběcího stroje a dokonalejší detekci kolizí. EdgeCAM 12.5 přináší podporu aktuálních verzí hlavních CAD systémů včetně Autodesk Inventor 2008 a 2009.
Další informace viz EdgeCAM 12.5
Autodesk kupuje firmu Moldflow
Společnost Autodesk kupuje americkou firmu Moldflow, předního světového producenta CAE/CIM software pro simulaci vstřikovacích forem používaného při konstrukci a výrobě plastových dílů.
Viz Autodesk kupuje Moldflow

Pro prohlížení souborů Inventoru je k dispozici nová verze bezplatného prohlížeče - Inventor View 2009.

Nová verze nástroje "2D to 3D tool" (rekonstrukce 3D modelu z pohledů) nyní podporuje i nový Inventor 2009 (viz labs.autodesk.com)

Ukázka dynamické simulace z Inventoru - lego modely (video).

Konfigurací Productstream můžete jednoduše využít název souboru jako číslo položky kusovníku. Viz Tip 6112.
Které cizí CAD formáty a jakých verzí podporuje Inventor 2009? Viz Tip 6127.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

1+1=1,5 1 + 1 = 1,5
Nesouhlasí vám součet? Počítejte s námi - při společném nákupu moderních stavařských aplikací Autodesk s vašimi partnery ušetříte - a to oba. V rámci této akce pro projekční a stavební firmy platí mimořádná sleva 25% pro společnou objednávku dvou spolupracujících zákazníků v oblasti stavebnictví. Na zakoupené produkty dostanou uvedenou slevu obě firmy.
Podrobnější informace na 1+1=1,5.
Impression - skvělý dojem - snadno a zdarma
Pro snadné a rychlé vytváření přesvědčivých prezentací návrhů slouží ilustrační aplikace Autodesk Impression. Ta je ve své verzi 2 (2009) nyní k dispozici zdarma uživatelům stavařských CAD aplikací Autodesk řady 2009 (v rámci Subscription). Impression získáte k CAD/BIM aplikacím řady 2009 - AutoCAD, AutoCAD Architecture, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Map 3D, AutoCAD MEP a Revit.
Čtěte na Impression
Navisworks 2009 Autodesk NavisWorks - modely rozsáhlých projektů
Sada aplikací Autodesk NavisWorks integruje podklady jednotlivých částí velkých projektů do jednotného informačního modelu se snadným sdílením a prezentací. NavisWorks podporuje CAD a BIM data AutoCADu, Revitu, Inventoru, ale i soubory DGN, IFC, 3DS, VRML a data 3D skenerů.
Čtěte na Xanadu.cz a na stránce NavisWorks
Zajímavé využití Revitu - rekonstrukce zámku
Zajímavý příklad použití aplikace Autodesk Revit pro rekonstrukci historické budovy - barokního zámku Radíč - představuje jeden ze zákazníků firmy XANADU, architektonická kancelář red_Point architects.
Čtěte na red_Point
RealVIZ pod křídly Autodesku
Autodesk kupuje francouzskou firmu RealVIZ, producenta softwarových aplikací kombinujících 2D a 3D obsah v oblasti modelování, vizualizací a prezentací. RealVIZ je úspěšný zejména s aplikacemi pro zpracování fotografií - panoramata a sférické projekce, virtuální procházky (nyní: Autodesk Stitcher), s aplikacemi pro fotogrammetrii, vytváření a analýzu 3D modelů ze snímků (nyní: Autodesk ImageModeler) a s aplikacemi pro snímání 3D pohybů - motion capture, mocap (nyní: Autodesk Movimento).

Postup práce v Revitu - import detailů z DWG - ilustruje nové Revit-video Xanadu (číslo 10) na stránce www.cadforum.cz/revit-video.

Vytiskněte si 3D model stavby z Revitu - viz Xanadu Blog: Architekti už nemusejí lepit modely - prostě si je vytisknou

Civil 3D rozhraní pro hydrologickou aplikaci HEC-RAS bude k dispozici zdarma pro držitele Subscription.

Navštivte semináře XANADU Roadshow 2009 Live věnované nově uváděným stavařským řešením firmy Autodesk.

Odkud si mohu stáhnout bezplatný Autodesk Impression? Tip 6132.
Jak převést materiály z Revitu 2008 a starších do Revit Architecture 2009? Čtěte Tip 6133.
Komplexní typy čar pro urbanismus a UPD najdete ke stažení na webu XANADU - viz Tip 6135.
Vytváření popisek vrstevnic v AutoCADu Civil 3D popisuje Tip 6114.

GIS, mapování, FM

Uveden MapGuide 2009
Na konci dubna byla uvedena nová verze GIS serveru - Autodesk MapGuide Enterprise 2009 - a authoring nástroj MapGuide Studio 2009. MapGuide 2009 je založen na MapGuide Opensource 2.0. Jeho hlavními novinkami jsou uživatelské styly čar, stylizace výškových dat, flexibilní šablony pro definici rozvržení webové stránky s mapou včetně sokolího oka, rozšířená podpora WMS, stabilita a výkon aplikace.
Viz Xanadu - MapGuide
Raster Design 2009 Nový AutoCAD Raster Design 2009
V prodeji je nová verze rastrové nadstavby AutoCAD Raster Design. Je určena pro rodinu produktů 2009, obsahuje vylepšenou podpora ESRI Grid, je k dispozici v 32bitové i nativní 64bitové verzi, používá Ribbon rozhraní.
Viz Xanadu - AutoCAD Raster Design

Navštivte semináře XANADU Roadshow 2009 Live věnované nově uváděným GIS řešením firmy Autodesk.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP Blade Workstation - nový způsob práce v CAD
Firma HP doplnila infrastrukturu "Blade System" a vedle Blade serverů nyní nabízí i nový typ síťového zařízení pro náročné desktop aplikace - "HP Blade Workstation". HP Blade Workstation umístěná ve firemním datovém centru komunikuje s klientem (nenáročné PC u stolu konstruktéra) prostřednictvím standardní LAN/WAN linky, přes niž přenáší vysokorychlostní komprimovaný a šifrovaný vzdálený obsah. Jde jakoby o vzdálenou pracovní stanici s velmi dlouhým kabelem ke klávesnici a monitoru. Podporovány jsou mj. CAD aplikace Autodesku - AutoCAD, Inventor, Revit, ale i software CATIA, Siemens UGS NX, PTC Pro/ENGINEER, SolidWorks nebo MicroStation.
Čtěte na HP Blade Workstation
LaserJet 6015 3 roky tisku bez starostí
Výkonnou barevnou laserovou tiskárnu HP Color LaserJet 6015dn nebo 6015xh získáte v květnu s 3letou službou HP Care Pack zdarma. Váš firemní tisk tak bude bez starostí - servisní služba HP Care Pack (v běžné ceně 25.000,-) zajišťuje bezplatný servis tiskárny po 3 roky, se zásahem nejpozději v dalším pracovním dnu.
HP Color LaserJet CP6015 je výkonná síťová barevná tiskárna formátu A3/A4 určená pro pracovní skupiny, s rychlostí tisku až 41 str/min., vstupní kapacitou až 2.100 listů, volitelnou sešívačkou a skládačkou brožur a potiskem papírů a obálek až 220g/m2. Vestavěné síťové rozhraní Fast Ethernet a univerzální tiskový driver HP se postarají o snadné a rychlé sdílení tisku ze všech vašich stanic.
Zvýhodněné HP Blade servery - Blade Booster
Využijte zvýhodněných předpřipravených sestav HP Blade serverů pro přechod vaší firmy na moderní serverové řešení s blade technologií HP. Skříň (enclosure) HP BladeSystem c3000 a c7000 nabízí inteligentní prostor pro 2 až 100 blade serverů a storage zařízení. Využívá nejnovější technologie síťové infrastruktury (1Gb a 10Gb sítě), redundance, napájení (AC/DC) a integrovaných nástrojů administrace. BladeSystem nabízíme v Tower nebo Rack provedení, pro malé firmy s 2-8 servery, pro střední firmy s 3-100 servery, ale i pro velké společnosti se speciálními požadavky a omezeným prostorem pro serverové skříně a chlazení.
V rámci mimořádné nabídky si můžete vybrat ze sady předpřipravených optimalizovaných konfigurací s podstatně zvýhodněnou cenou, mezi 85.000,-Kč až 177.000,-Kč.
Viz Blade Booster
Vista Nové Vista drivery HP DesignJet
K dispozici jsou nové verze driverů a firmware pro velkoformátové tiskárny řady DesignJet. HP nyní oficiálně podporuje modely HP DesignJet 110, DesignJet 130, DesignJet 30, 70 a 90 i ve Windows Vista a Windows Vista 64. Nové ovladače (V6.07) opravují i některé chyby starších driverů v ostatních operačních systémech. Doporučujeme tedy provést aktualizaci.
K dispozici jsou rovněž nové aktualizace firmware. Stáhněte si nový firmware (A.03.07) pro HP DesignJet 500/800 nebo nový firmware pro HP DesignJet T1100/T610. Přehled aktuálních verzí driverů a firmware pro jednotlivé modely plotrů HP DesignJet najdete na stránce HP DesignJet firmy Xanadu, DesignJet Partnera HP (obchod i servis plotrů).

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Service Pack 3 pro Windows XP CZ
Microsoft uvolnil SP3 pro Windows XP (všecny jazykové verze). SP3 kombinuje předchozí hotfixy a přidává některé funkce do Windows XP. XP SP3 je v 32bitové verzi plně kompatibilní s CAD aplikacemi firmy Autodesk.
SP3 pro WinXP nejsnáze získáte pomocí služby Windows Update.

Který OS je rychlejší? Zajímavé srovnání výkonu různých operačních systémů provedené na ZDNet. Výsledné pořadí od nejrychlejšího: Vista 64 SP0, Vista 64 SP1, Vista 32 SP0, WinXP SP0, WinXP SP3, Vista 32 SP1, WinXP SP2.

Máte problém s pomalými síťovými souborovými operacemi ve Windows Vista? Pomůže Tip 6136 na CADforum.cz.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

XANADU - vlastní aplikace

Civil2009 VFK Import podporuje AutoCAD 2009
Oblíbená aplikace XANADU VFK Import 3.2 pro načítání formátu katastru nemovitostí VFK nyní podporuje i AutoCAD 2009 a jeho profesní verze, zejména AutoCAD Map 2009 a AutoCAD Civil 2009.
Viz stránka VFK pro Autodesk produkty

Pomocí bezplatné aplikace XANADU DBXscanAEC můžete snadno identifikovat všechny DWG soubory obsahující jakékoliv AEC objekty stavařských aplikací Autodesku. Viz též Tip 6091.

Aplikace DBXremSL nyní umí z výkresů dávkově odstraňovat i standardní měřítka notací (ponechá jen měřítko "1:1").

LISP utilita DelPageSetup pomůže pro vymazání nadbytečných nastavení stránky uložených v DWG výkresu.

Utilita DynReset pro zákazníky firmy XANADU řeší problém zmizení uzlů dynamických bloků vložených na velkých souřadnicích.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Revit Architecture 2009 - aktuální build (trial)
  • Czech content for Revit 2009 (CZ knihovny rodin)
  • Autodesk Inventor View 2009, 32-bit (free Inventor Viewer)
  • Civil 3D Object Enabler 2009 pro AutoCAD 2009
  • Raster Design 2009 Object Enabler pro AutoCAD 2009
  • NavisWorks Freedom 2009 - free NWD viewer for CAD/BIM data
  • Autodesk Inventor 2009 + 2008 + R11 + R10 graph.card hardware library
  • Xanadu SheetMetal Parts - nadstavba Inventoru 2008 pro modelování plechových dílů a přechodů (trial)
  • LINETYPES - LIN soubor s desítkami doplňkových komplexních typů čar (nyní i s typy čar pro UPD)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2009) - přehled termínů školení.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.
Čtenáři nám píší...
Pan Souhrada se táže na učebnice programování AutoCADu
V českém tištěném vydání příliš takových učebnic neexistuje - kromě např. skript. Můžete ale využít elektronický výukový materiál k LISPu, VBA a ARX volně dostupný na www.cadforum.cz/vyuka.

Máte i vy dotaz, který může být přínosný i pro ostatní čtenáře X-News? Neváhejte a napište nám na adresu "NaslouchameVám".

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 2.890 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 104 tematických kategorií. Knihovny bloků tedy nemusíte kupovat, stáhněte si je zdarma u XANADU. Nyní můžete jednotlivé CAD bloky též hodnotit a komentovat.

4.300 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Chyba: Došlo k výjimce: 0xC0000005 (Porušení přístupu). Nastavení souřadného systému S-JTSK v Topobase 2008 (WMS). Jak v 3ds Max použít gravitační sílu? Využití více procesorů/jader pro rendering v Revitu. Ztlumení uzamčených hladin v AutoCADu. Kde získat další materiály a shadery pro Mental Ray? Nedokumentovaný příkaz Express Tools pro nečitelný text. Mohu používat licenční server FlexLM na virtuálním serveru VMware? Hromadná změna výšky bodů v Civil 3D. Nastavení úhlu a hustoty šraf v řezu materiálu sestavy Inventoru. Snadné uzavření zřetězení čar (stěn) v Revitu. DesignJet 30/130 mi netiskne na roli šíře 625mm.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 8.260). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: systém pro LT2009, ztráta dynamických vlastností bloků, upgrade A2006, Inventor View 2009, SpacePilot a jeho zobrazení ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- nerozumíte japonsky ani arabsky? přečtěte si text česky se službou Google Translate
- Carlos vám pomůže s nákupy (video)
- dynamické OLED klávesnice (prohlédněte si i video)
- jste fandové Google Earth? stáhněte si novou verzi 4.3 - viz její nové možnosti (video)
- řidič musí mít rychlé reakce; jak rychlé jsou ty vaše? (flash)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner 2008, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060