X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - květen '04


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS umožňuje jeho snadnou personalizaci (přizpůsobení obsahu), odhlášení nebo např. přihlášení do diskusní konference 'CAD Fórum' jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na http://www.cadstudio.cz/email/x-news0504.htm nebo http://www.cadstudio.cz/xnews

Xanadu s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a Select Partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Váš AutoCAD není od Xanadu?
Za první čtvrtletí tohoto roku dosáhla firma Xanadu bezmála padesátiprocentního podílu (49.63%) na českém trhu v prodeji AutoCADu a potvrdila tak svou pozici největšího prodejce produktů firmy Autodesk v ČR a dostala se i do "Top 35" žebříčku partnerů Autodesku v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika).
Zjistěte, jaké jsou vaše výhody partnerství s firmou Xanadu.

Nová, evropská podoba DIČ ("VAT-ID") firmy Xanadu s.r.o. je CZ14498138.

Subscription promo
AutoCAD 2005 CZ (či Map 2005, Land Desktop 2005 ad.) si můžete zajistit již dnes. Do uvedení odpovídajícího produktu verze 2005 (tedy např. lokalizované verze AutoCADu, Architectural Desktopu 2005 nebo Mapu 3D 2005) nyní získáváte Subscription v ceně (tzn. mj. bezplatný upgrade na verzi 2005) při nákupu plné komerční verze nebo "křížového upgrade" (nikoliv upgrade) daného CAD produktu řady 2004 (neplatí pro LT).
Tato akce sice neplatí na prosté upgrade produktů, ale dnešní upgrade na verzi 2004 plus cena Subscription je dnes levnější než bude cena upgrade na verzi 2005.
Viz další informace

Možnost upgrade z produktů řady 2000i bude ukončena 10.1.2005 (AutoCAD 2000i, AutoCAD LT 2000i, Autodesk Architectural Desktop R2i, Autodesk Architectural Desktop R3, AutoCAD Mechanical 2000i, Autodesk Mechanical Desktop R5.0, Autodesk Inventor 5, AutoCAD Map 2000i 4.5, Autodesk Land Desktop 2i, Autodesk CAD Overlay 2000i). Viz též níže - ukončení upgrade z Inventoru 5.x a 6.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2005 AutoCAD 2005 CZ a AutoCAD LT 2005 CZ ve výrobě
Společnost Xanadu dokončila lokalizaci programů AutoCAD 2005 a AutoCAD LT 2005 do češtiny a předala tyto nové produkty do výroby. V prodeji budou tyto nové české verze AutoCADu ještě do konce května (AutoCAD, obj. od 21.5.), resp. v průběhu června (LT, obj. od 3.6.).
Ceny nových verzí, upgrade verzí a subscription viz KOUPIT

AutoCAD 2005 je uváděn pod heslem "Tvorba - Správa - Sdílení". Vedle AutoCADu a LT 2005 byly uvedeny i související produkty řady 2005 - Autodesk Architectural Desktop 2005, Autodesk VIZ 2005, Raster Design 2005, Autodesk Map 3D 2005, Land Desktop 2005, Civil Design 2005, Survey 2005 a Building Systems 2005 (bude uvedena česká lokalizace Arch.Desktopu a Mapu 3D).
Viz další informace o AutoCADu 2005 (vč. přehledu novinek)

Chcete se seznámit s novými produkty řady 2005? Navštivte seminář firmy Xanadu věnovaný představení produktů Autodesk řady 2005
18.5.2004 - Č. Budějovice - viz Semináře

DWF Composer Uveden Autodesk DWF Composer
Autodesk DWF Composer je nová aplikace usnadňující týmovou spolupráci během procesů projektování a konstruování. DWF Composer umožňuje efektivní elektronickou výměnu CAD dat, jejich prohlížení, revize, tisk, připomínkování a poznámkování - vše s využitím úsporného publikačního formátu DWF. Připomínky členů týmu lze přímo načíst do CAD aplikací rodiny AutoCAD 2005, kde lze spravovat sady připomínek, jejich stav a historii. Součástí DWF Composeru je Autodesk DWG Viewer pro prohlížení DWG výkresů verze 2005 a jejich tisk či publikování do DWF.
DWF Composer je v prodeji za dočasně zvýhodněnou cenu - viz eShop - KOUPIT
Viz též DWF publikování

Nové bezplatné nástroje Autodesk
V těchto dnech byla uvedena řada nových nástrojů a pomůcek firmy Autodesk. Je to především sada Object Enablerů pro produkty řady 2005, dále pak "Autodesk Customization Conversion tools" pro převod uživatelských souborů ze starších verzí AutoCADu do verze 2005 a nový "Menu and Toolbar Porter" pro migraci nabídek a nástrojových panelů do nové verze AutoCADu či jiného programu řady 2005.
Všechny uvedené pomůcky najdete ke stažení na stránce Download

MyHelp pro AutoCAD
Pomocí jednoduché úpravy vaší instalace AutoCADu nebo AutoCADu LT můžete získat přímý přístup k rozsáhlé databázi tisíců českých CAD tipů a triků přímo z okna nápovědy.
Čtěte v Tipu 3792 na www.cadforum.cz

Internetové vyhledávání ve 3D
Výzkumné laboratoře z Purdue University a Princeton University pracují na vyhledávači, který pracuje s 3D CAD modely. Umožňuje vyhledávat 3D objekty z databáze modelů porovnáním určitých charakteristických rysů.
Další informace a ukázky této zajímavé technologie najdete na http://news.uns.purdue.edu/UNS/html4ever/2004/040420.Ramani.CAD.html a http://shape.cs.princeton.edu/search.html

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Zvýhodnění pro uživatele aplikací MechSoft
Pro stávající uživatele nadstavbových aplikací MechSoft je určena promo akce - výhodná možnost přechodu z nadstavby MechSoft na nejpoužívanější 3D návrhový systém pro strojírenství, Autodesk Inventor. Na křížový upgrade na Inventor Series nebo Inventor Professional je poskytována sleva ve výši 1.200 Euro (cca 39.000,-Kč).
Další informace viz Promo akce a stránka MechSoft

Jaký bude Autodesk Inventor 9?
Máte-li zájem zúčastnit se beta testování nové verze Inventoru s kódovým jménem "Crossfire" (anglické nebo české), kontaktujte Xanadu.

Autodesk Inventor 8 Sleva 20%-30% na Autodesk Inventor 8
V rámci uvedení českých verzí Inventor Series 8 a Inventor Professional 8 poskytuje firma Xanadu slevu 20% na Inventor Series 8 a Inventor Professional 8 (se Subscription), a na upgrade z AutoCADu, AutoCADu Mechanical a Mechanical Desktopu na Inventor Series 8 a Inventor Professional 8.
Pokud upgradujete vaši aplikaci (AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Mechanical Desktop) na Autodesk Inventor Series, můžete využít 30% slevy na nákup další, nové licence Autodesk Inventoru (se Subscription).

Doporučené konfigurace PC pro Inventor
Minimální konfigurace PC pro 3D modelování v Autodesk Inventoru je závislá na složitosti zpracovávaných sestav.

 • Úplně minimální konfigurace pro běh Inventoru je:
  • Pentium III, 500MB místa na disku, 128MB RAM, 8MB OpenGL gr.karta
 • Pro menší sestavy do 1.000 dílů:
  • Pentium 4 min. 1GHz, 1GB disku, 512MB RAM, 32MB OpenGL gr.karta
 • Doporučená sestava:
  • Pentium 4 min. 2GHz, 1GB disku, 1GB-3.5GB RAM, 64MB OpenGL gr.karta workstation třídy

Důležitější než jednotlivé parametry PC ale bývá pro výkon Inventoru dle zkušeností spíše celková sladěnost pracovní stanice (paměťové sběrnice, disk, gr.karta) a její certifikace firmou Autodesk. Proto doporučujeme pracovní stanice HP - pro jednotlivé typy použití pak doporučujeme konkrétní model HP workstation (a lze využít i slev HP+Autodesk).
Viz též dokument "HP+Autodesk - logická volba pro MCAD" na www.cadstudio.cz/inventor

Pozor, od 23.7.2004 pravděpodobně dojde ke zvýšení ceny Autodesk Inventoru Professional, a to o cca 25% (i tak však AIP zůstane o cca 15% levnější než v ostatních zemích EU).

Konec možnosti upgrade starších verzí Inventoru
Pozor, k 15.10.2004 dojde k ukončení podpory Inventoru 5 a Inventor Series 5.3 a přestanou být nabízeny upgrade z této verze Inventoru. Možnost upgrade z Inventoru 6 bude ukončena k 10.1.2005.

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

ASi-Profile ASi-Profile
ASi - Profile je nová certifikovaná aplikace pro Autodesk Inventor, umožňující efektivní a jednoduché navrhování složitých ocelových konstrukcí z profilů a jejich spojů přímo v prostředí Autodesk Inventoru. Manipulace s profily, změny, spoje, rozpisky, napojení na Access databáze, možnost automatického vytváření spojů.
Viz ASi-Profile

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Revit
Autodesk Revit je nová efektivní cesta pro vytváření bezchybně koordinované sady projektové dokumentace a správě informací o budově. Autodesk Revit je však i nástroj pro rychlé projektování a snadné elektronické publikování výkresů.
Ukázkový projekt rodinného domu "Náš dům" byl v Autodesk Revitu vytvořen za pouhé 3 1/2 hodiny - od první čáry až po elektronickou publikaci výkresové dokumentace do formátu DWF.
Viz "Náš dům" na stránce Autodesk Revit a viz technologie DWF.

Revit aCADemy
Pod názvem "Revit aCADemy" připravuje firma Xanadu soutěž v projektování pomocí Autodesk Revitu. Jste projektant, chcete si vyzkoušet snadnost použití nových technologií a zároveň vyhrát některou z hodnotných cen?
Sledujte stránku www.cadstudio.cz/revitacademy

Revit Series Nový Autodesk AutoCAD Revit Series 2
Mimořádný produkt za mimořádnou cenu - Autodesk Revit je nyní k dispozici i formou tzv. "Revit Series", jenž obsahuje vedle aktuální verze Revitu i plnou verzi AutoCADu 2005 (AutoCAD je zde za cenu nižší než je cena pouhého LT). Můžete tak získat v jednom produktu to nejlepší z obou světů a postupně tak bez obav přejít z projektů zpracovávaných v DWG na nové BIM technologie Revitu pro projektování a dokumentaci staveb.
K programu Autodesk Revit jsou kromě českých "families" k dispozici i dvě české příručky v elektronické (PDF) verzi - "Úvod do aplikace" a "Autodesk Revit Tutorial" (cvičebnice).

"...hlavní důvod proč mne Revit před třemi lety přesvědčil, že je Budoucností CAD - poskytuje něco, o čem architekti a zadavatelé sní: koordinovanou sadu dokumentů. Až dosud byla koordinovaná sada dokumentů jen koncept, Revit z něj udělal realitu...
Cyril Verley, architekt (CDV Systems)

Podrobnější informace viz Autodesk Revit nebo si vyžádejte zkušební verzi u firmy Xanadu, prodejce Revitu v ČR.

Architectural Desktop 2005 můžete získat (zdarma) i při nákupu Architectural Desktopu 2004 - viz Promo akce

CADKON v6 končí - poslední možnost upgrade CADKON 2D v.6 a CADKON/TZB v.6 končí již 30.6.2004. Uveden nový CADKON 2D v.9, kompatibilní s verzí 8.

VIZ 2005 Uveden nový Autodesk VIZ 2005
Autodesk uvedl po delší době novou verzi vizualizačního nástroje určenou především pro uživatele AutoCADu 2004 a 2005 - Autodesk VIZ 2005. VIZ 2005 obsahuje většinu nových funkcí z 3ds max 6, vylepšené modelovací nástroje, integrovaný Mental ray renderer, správce hladin, architektonické materiály (jako VIZ Render), zlepšenou kompatibilitu s ostatními Autodesk aplikacemi a další vylepšení.
Další informace a nové funkce - viz Autodesk VIZ

Discreet (divize firmy Autodesk) kupuje firmu Unreal Pictures, která stála za vývojem technologie animace postav použité v produktu Character Studio. Character Studio je nejpoužívanější systém pro animaci pohybu postav, dnes využívaný (s aplikací 3ds max) ve více než 100.000 instalacích v oboru vývoje počítačových her a ve filmovém průmyslu.

GIS, mapování, FM, EDM, CRM

Autodesk Map 3D 2005 nyní můžete získat zdarma i při nákupu Mapu 2004 - viz Promo akce.

Raster Design 2005 Uveden Autodesk Raster Design 2005
Nová verze této rastrové nadstavby AutoCADu přináší nové způsoby zobrazení a analýzy multispektrálních dat, využití Digital elevation modelu pro zobrazení a analýzy, vylepšenou správu obrazu pomocí Image Manager, podporu dalších formátů rastrových dat, podpora nových typů obrazových dat, funkci Rubbersheeting. Další nové funkce v programu Autodesk Raster Design 2005 najdete na stránce Xanadu Autodesk Raster Design 2005

Land 2005 Uveden Autodesk Land Desktop 2005
Autodesk uvedl ucelenou sadu řešení pro geodézii, zemní práce a liniové stavby. Novými produkty jsou Autodesk Land Desktop 2005, Autodesk Civil Design 2005, Autodesk Survey 2005 a Autodesk Raster Design 2005. Tyto integrované produkty řady 2005 zvyšují efektivitu sběru a správy mapových dat, modelování terénu a projektování zemních staveb.
Další informace viz Produkty Autodesk

MapGuide 6.5 Nový Autodesk MapGuide 6.5
Autodesk uvedl novou verzi klient-server GIS/FM aplikace MapGuide. Verze 6.5 přináší podporu nových zdrojů dat, publikování z- i do formátu DWF, vazbu na Map 3D 2005, vylepšený Java viewer a podporu Oracle 10g. MapGuide 6.5 je navíc rychlejší a snazší pro používání. Verze 6.5 zavádí nové možnosti licencování už od jednoho uživatele i licence "per-CPU".
MapGuide je nyní levnější, jednouživatelská licence stojí pouhých cca 26.000,-Kč. Představuje tak velmi zajímavou možnost publikování a prezentace mapových a GIS dat pro uživatele Autodesk Mapu a Land Desktopu.
Viz MapGuide

HP produkty, novinky, akce

Xanadu ATeC semináře
Navštivte naše semináře Autorizovaného technologického centra HP věnované tiskovým řešením, správě dokumentů a digitalizaci.
Viz Semináře a HP ATeC

Výhody HP workstation
Jaké jsou výhody a výkonnostní rozdíly pracovních stanic HP PC workstation ve srovnání se standardními HP desktop počítači při nasazení v oblasti CAD a profesionální grafiky?
Viz srovnávací PDF dokumenty na stránce CAD hardware

HP DesignJet 130 Uvedeny nové modely HP DesignJet
HP uvádí na trh nové modely tiskáren řady DesignJet. Nová řada 'jaro 2004' je uváděna pod heslem "Přesné barvy, které nevyblednou". Světlostálost až 73 let dosažená s dye-based inkousty je skutečně ojedinělým parametrem na trhu (dye-based inkousty mají větší barevný prostor než pigmenty).
V oblasti grafických periferií určených především pro reklamní trh, DTP a pro trh digitální fotografie, je uveden HP DesignJet 30, který nahrazuje modely 10/20/50ps. Pro CAD aplikace je určen HP DesignJet 100 plus (nahrazuje model 100), jako nejlevnější plotter formátu A1+. Modely HP DesignJet 130 nahrazují řadu 120 a poskytují stálejší barvy, podporují nová média a mají nižší náklady na tisk. Speciálním zařízením pro velkoobjemové barevné kopírování je HP DesignJet 5500mfp - kombinace velkoformátové tiskárny DesignJet 5500ps a scanneru HP DesignJet 4200.
Více na stránce HP DesignJet a Porovnání modelů HP DesignJet

Prohlédněte si flash animaci - nový HP DesignJet 130 a HP DesignJet 30 při práci (vyžaduje Shockwave player):
www.cadstudio.cz/default.asp?ID=329

HP XW4100 HP workstation XW4100 - akce
Připadá vám, že vaše CAD aplikace běží pomalu? Nebo máte problémy se spolehlivostí 3D CAD aplikace na vašem počítači?
Autodeskem doporučovaná konfigurace výkonné pracovní stanice pro 3D CAD - Inventor je nyní v akční nabídce. HP workstation XW4100 s procesorem Pentium-4, výkonnou 3D grafickou kartou a 1GB RAM, s certifikací Autodesku a 3letou zárukou. Prohlédněte si 3D model stanice.
Ceny viz - KOUPIT

HP R707 HP digital camera R707
Nový digitální fotoaparát HP PhotoSmart Camera R707 s rozlišením 5.1 megapixelů (2612 x 1968) nabízí 3x optický zoom a 8x digit.zoom, 32MB RAM a SD slot, 10 expozičních režimů, 60 sec. záznamu zvuku, video, HP Real Life, nápovědu HP Image Advice a LCD s rozlišením 494 x 242.
Ceny viz - KOUPIT

HP JetCAPS SafePaper
JetCAPS SafePaper je produkt izraelské firmy AutoFont určený pro ochranu tištěných dokumentů proti kopírování. Tento doplněk tiskáren HP LaserJet vytiskne na každou stránku (na běžný papír) jedinečnou identifikační pečeť. Při skenování nebo kopírování se z této pečetě ztratí skryté obrazce/znaky. Ověření pečeti se provádí vizuálně, kontrolou přítomnosti skrytého obrazce speciální lupou.

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Plný MS Office 2003 jen za 3.999,-Kč
Je-li ve vaší rodině žák nebo student, máte možnost získat plnou verzi kancelářských aplikací MS Office 2003 až pro 3 domácí počítače jen za 3.999,-Kč.

MS BizTalk Server 2004 zdarma
Zákazníci, kteří mají program Small Business Server Premium Edition, si mohou na webu www.BizTalkforSBS.com objednat bezplatnou kopii produktu BizTalk Server 2004 Partner Edition.

Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2000
Speciální časově omezená nabídka serveru Microsoft® Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2000 Enterprise a Standard Edition s programem Software Assurance. Do 31.5.2004 mohou zákazníci, kteří zakoupí licence na Microsoft ISA Server 2000 s programem Software Assurance, získat nárok na slevu až 20 procent.

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Seminář Vývoj bezpečnostních trendů
Navštivte 27.5. workshop firmy Xanadu 'Vývoj bezpečnostních trendů'. Narušení firemních sítí, průniky, viry a spam (nevyžádaná pošta) jsou vážným problémem informačních technologií. Naučte se proti nim bojovat účinnými moderními prostředky. Online přihláška

Obrat firmy Symantec za fiskální rok 2004 činil 1.870 mld. USD, což je zvýšení o 33% oproti loňskému fiskálnímu roku. Časopis "SC Magazine" vyhlásil Symantec jako "Best Security Company 2004".

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb (včetně červů W32.Sasser.Worm) a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

Xanadu - vlastní aplikace

Excellink 2005
Xanadu uvádí novou aplikaci pro AutoCAD 2005 (a rodinu CAD produktů řady 2005) - Excellink 2005. Excellink 2005 je ARX aplikace umožňující živé propojení mezi atributy či geometrickými vlastnostmi bloků v AutoCADu 2005 a 2004 a tabulkami MS Excelu. Excellink je již používán uživateli v 39 zemích světa. Upgrade z verze 2004 je zdarma.
Další informace viz Excellink

CITin 2.01
Aplikace CITin (práce s rastrovým formátem .CIT) nyní podporuje AutoCAD 2004, Map 2004 a AutoCAD LT 2004.
Viz CITin

VRML Translator
Aplikace VRML Translator pro publikování 3D modelů z Inventoru nyní podporuje Inventor 8 a umožňuje interaktivní nastavení řady parametrů publikované sestavy.
Viz VRML Translator

Pomůcka MyHelp nabízí zpřístupnění tipů "CAD Fórum" přímo z nápovědy AutoCADu. Excellink helper macros jsou bezplatné doplňky určené především pro uživatele Excellinku.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Customization Conversion tools
 • AutoCAD 2005 Menu and Toolbar Porter
 • Autodesk Raster Design Object Enabler 2005
 • Autodesk Building Systems Object Enabler 2005 pro AutoCAD 2005, LT 2005, Map 2005
 • Land Desktop Object Enabler 2005 pro AutoCAD 2005, LT 2005, Map 2005
 • Civil 3D Object Enabler 2005 pro AutoCAD 2005, LT 2005, Map 2005
 • Autodesk MapGuide 6.5 free viewer
 • Autodesk Inventor 8 IDW viewer Hotfix TS84201
 • Slow MText hot-fix for AutoCAD 2004
 • MechSoft 2004 LT CZ - Service Pack 1
 • MechSoft 2004 Extension Pack

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Otevřeno CAD školicí středisko Praha
Nabídka CAD školení firmy Xanadu byla rozšířena v moderně vybaveném školicím středisku v Praze. Školení CAD produktů jsou zaměřena především na Autodesk Inventor a nové verze CAD aplikací řady 2005.
Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem firmy Autodesk.

Školicí centrum Xanadu Pardubice dosáhlo další státní akreditace MŠMT a to v následujících oblastech:

 1. Práce s grafikou - Adobe Photoshop a Corel
 2. Autodesk AutoCAD - základní kurz
 3. Web design - základní kurz

Toto pověření je uděleno na vydávání dokladů o rekvalifikaci pro Úřady práce.

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální kalendář kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.asp. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Přes 2740 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak zprovoznit síťovou instalaci AutoCADu 2004/2005 na síti Novell? Rychlý výběr náčrtu přímo v 3D sestavě Inventoru. Při zobrazení IDW souboru Inventoru 8 v prohlížeči Powered by Volo View chybí některé čáry. Bezplatný generátor 3D modelů rostlin, stromů, keřů a květin. Snadný přenos uživatelských menu, nástrojů a klávesových zkratek ze starší verze do AutoCADu 2005. Kde vzít knihovnu sportovních symbolů/ikonek pro AutoCAD? Snadné zlepšení čitelnosti textu kót. Jak změnit lokální licenci AutoCADu 2005 na plovoucí bez reinstalace? Použitím Copy/Paste můžete ztratit přesnost. Jak lze v AutoCADu kreslit i do zmrazené nebo zamčené hladiny? Přidání vlastních LISP maker a příkazů do palety nástrojů. Blikající nitkový kříž v okně AutoCADu. Vložení živého výkresu AutoCADu do PowerPoint prezentace. Jak rozložit bloky AutoCADu se zachováním hodnoty atributů?

Máte nějaký problém s produkty Autodesk?
Můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Služby serveru www.cadforum.cz byly rozšířeny o slovníček a další vysvětlivky často používaných CAD zkratek a pojmů a další funkce.

CAD Forum Přihlaste se jediným klepnutím myši do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

CAD Support Pack Enterprise je rozšířená služba Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- data uložená na vypálených CD nemusí být až zas tak věčná...
- zdání klame, aneb uhádli jste správné řešení?
- 100 nejvydařejnějších aprílových žertů

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno všem registrovaným zákazníkům společnosti
Xanadu s.r.o. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o., můžete se odhlásit nebo si přizpůsobit zasílaný
obsah prostřednictvím odkazu Xanadu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Xanadu s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 634 734