X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - duben '09

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0409.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

V březnu se zaregistrovalo na webu CADforum.cz rekordních 940 nových uživatelů - celkem je na české části webu zaregistrováno již 15.400 osob (a dalších 45.000 na jeho cizojazyčné části).

AutoCAD, LT, CAD

CAD 2010 Uváděny nové aplikace Autodesk řady 2010
V prodeji je již většina z nových CAD produktů řady 2010 (zatím v anglických verzích). Přehled nejdůležitějších aplikací nové řady 2010 a termíny jejich uvádění na trh najdete na průběžně aktualizované stránce Termíny uvádění řady 2010. Dosud neuvedené aplikace řady 2010 pak dostanete zdarma při nákupu stávajících verzí 2009.
S novými funkcemi řady 2010 se můžete seznámit na seminářích firmy XANADU (viz níže).
CAD stanice zdarma K 3D CAD software nyní rozdáváme stanice HP
Váš nový 3D CAD software si zaslouží nový, výkonný 3D hardware - na starších počítačích nedosáhnete na plný výkon a spolehlivost. Proto jsme se v XANADU rozhodli nedodávat nyní nové 3D CAD aplikace Autodesku na instalačních médiích, ale rovnou předinstalované na výkonných grafických pracovních stanicích HP. Za ty ovšem nemusíte platit nic navíc. Dostanete je v ceně nové licence CAD software. Nainstalované, nakonfigurované, připravené k práci.
Tato časově omezená akce platí při nákupu plné licence programů Revit Architecture, AutoCAD Civil 3D a Autodesk Inventor (2009+2010).
Podrobnosti a podmínky viz CAD stanice zdarma
Acer D150 Mini notebook Acer za 999,-Kč
Při koupi AutoCADu LT u firmy XANADU (do 30.4.2009) nyní dostanete nejen nadstavbovou aplikaci LT Extension, ale za pouhých 999,-Kč (tj. se slevou cca 8.000 Kč) si můžete dokoupit stylový černý mini notebook (netbook) Acer Aspire One D150 (Intel Atom 1.66GHz, 10" displej, 1GB RAM, 160GB disk, čtečka paměť.karet, WiFi, kamera, LAN, WinXP, 1.35kg).
Zdarma navíc dostanete i Autodesk Subscription program na 1 rok - v rámci něj obdržíte nový AutoCAD LT 2010 bezplatně, ihned po jeho uvedení na trh. Akce je časově omezena, kontaktujte XANADU ještě dnes.
-30% Upgradujte na AutoCAD 2010 o 30% levněji
Do 30.4.2009 můžete využít 30% slevy na upgrade vašeho programu AutoCAD nebo AutoCAD LT na aktuální verzi 2010. Podmínkou je nákup upgrade včetně Subscription (na samotné Subscription se sleva nevztahuje). Při pořízení upgrade včetně ročního subscription si zajistíte i budoucí nové verze, doplňky a další služby k vašemu AutoCADu.
Podrobnosti viz článek upgrade se slevou 30%
CAD 2010 zdarma Subscription zdarma
Při nákupu nových licencí většiny CAD a GIS produktů Autodesk řady 2009 nyní získáte roční předplatné - subscription - zdarma. Zajistíte si tak mj. i bezplatný upgrade na nově oznámené verze řady 2010. Jen u firmy XANADU navíc získáte i VIP podporu s přístupem na vip.xanadu.cz.
Akce platí vždy do uvedení příslušné jazykové verze daného produktu řady 2010. Ty budou uváděny postupně během druhého čtvrtletí 2009.
Co je AutoCAD X+ a Inventor X+ a Revit X+ ?
CAD aplikace Autodesk dodané firmou XANADU nejsou pouhou "krabicí" či instalačním médiem. Se všemi aplikacemi zákazník dostává i nadstandardní technickou podporu, nadstavbové utility, implementační dokumenty a služby týmu odborníků s mnohaletými zkušenostmi s implementací CAD a GIS řešení. Označení "X+" (Xanadu Plus) u produktů Autodesk vyjadřuje rozšířenou technickou podporu poskytovanou firmou XANADU, plus doplňkové bonus utility, knihovny a materiály dodávané exkluzivně s CAD aplikacemi Autodesk od firmy XANADU. S CAD softwarem "X+" prostě dosáhnete vyšší produktivity.
Chystané sjednocení cen CAD upgrade
Upozorňujeme na avizované sjednocení cen upgrade CAD aplikací Autodesk, ke kterému dojde na začátku roku 2010. Upgrade licence bude za jednotnou cenu 50% nové verze. To představuje u většiny produktů zvýšení cen upgrade "ob dvě verze" - dále tak vynikne výhodnější metoda Subscription.
Využijte proto včasného nákupu u Xanadu a podstatně levnější cesty aktualizací - Subscription.

Ke stažení jsou bezplatné CAD prohlížeče (konvertory) Autodesk Design Review 2010 (DWF/PDF), Autodesk DWG TrueView 2010 (DWG) a NavisWorks Freedom 2010 (NWD).

AutoCAD Exchange je nový americký web portál firmy Autodesk určený pro uživatele AutoCADu. Čeští uživatelé najdou nejnovější tipy, diskuze a bloky k AutoCADu na nové stránce www.cadforum.cz/autocad

Populární Google Earth Extension z Autodesk Labs nyní umožňuje načítat a publikovat i modely do/z AutoCADu 2010.

Na XANADU Blogu najdete:
- Ribbon v CAD aplikacích Autodesk řady 2010
- Nový Autodesk Design Review 2010 pro DWF, DWFx a PDF
- AutoCAD 2010 - tenhle krokodýl je ve formě
- Věnujeme vám CAD stanici HP - chcete?

Jak na hromadné přejmenování hladin? Poradí Tip 6583.
Chci v příkazu ID zobrazovat vždy globální souřadnice - jak jej nastavit? Čtěte Tip 6602.
Podporuje váš počítač technologie SSE2 a EM64T, vyžadované CAD aplikací řady 2010? Poradí Tip 6593.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

CAD stanice HP zdarma!
Při nákupu nové licence Autodesk Inventoru nyní získáte výkonnou HP workstation zdarma! Viz CAD stanice zdarma (platí do 20.4.2009)
Inventor 2010 Akce: Inventor jen za 1/4 ceny
Přejděte nyní výhodně na plný strojařský 2D/3D CAD
V rámci promo akce nyní můžete využít dočasné, podstatně zvýhodněné ceny pro přechod z vašeho AutoCADu nebo AutoCADu Mechanical (jakákoliv upgradovatelná verze) na nejrozšířenější strojařský CAD - Autodesk Inventor. Zvýhodněná cena činí jen 1/4 ceny nové licence Inventoru - 1.450 EURO.
Viz Inventor za čtvrtinu ceny
iLogic Extension i pro Inventor 2010
Už i uživatelé Autodesk Inventoru 2010 s platným Subscription si mohou ze Subscription centra stáhnout nový bezplatný modul (extension) - iLogic. iLogic Extension rozšiřuje parametrické schopnosti Inventoru formou výkonného a elegantního řešení - to je postavené na navrhování řízeném pravidly. S iLogic vytváříte různé konfigurace výrobku, které se automaticky aktualizují podle zadaných pravidel definujících vztahy mezi parametry modelu.
Čtěte na iLogic Extension
Semináře - Nová MCAD řešení řady Autodesk 2010 pro strojírenství
Navštivte semináře firmy XANADU konané po celé České republice ve dnech 27.4.-7.5.2009 a seznamte se s novými strojírenskými aplikacemi Autodesk pro 2D a 3D tvorbu, publikování a správu digitálních prototypů.
Další informace a online registrace viz MCAD semináře
Inventor je na velké sestavy
Autodesk Inventor je i na opravdu velké projekty a verze 2010 se v tomto směru dále zlepšuje. Společnost Dynamic Structures pomocí Inventoru navrhuje největší pozemní teleskop na světě. V Inventoru vytváří digitální prototyp této mohutné a propracované konstrukce – sestava váží 2000 tun a obsahuje téměř 200.000 součástí.
Viz Inventor (vč.novinek verze 2010)

Jak na tzv. "americké promítání" ve výkresech Inventoru? Přečtěte si Tip 6580.
Jak získat více místa na obrazovce Inventoru? Poradí Tip 6604.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Semináře - Nová CAD/BIM řešení řady Autodesk 2010 pro stavebnictví
Navštivte semináře firmy XANADU ve dnech 14.4.-16.4.2009 a seznamte se s novými AEC aplikacemi Autodesk v oblasti architektury a stavebnictví.
Při nákupu 3D CAD aplikace získají účastníci semináře výkonnou HP workstation zdarma!
Další informace a online registrace viz AEC semináře a CAD stanice zdarma
Max 2010 Uveden Autodesk 3ds Max 2010
V prodeji je nový Autodesk 3ds Max 2010 a Max Design 2010. Přináší mj. ribbon rozhraní, editaci v rendrovaných výřezech, nové modelovací nástroje, kontejnerové objekty pro sdílení a práci s velkými scénami, nový Material Explorer, prověřování 3D modelů technologií xView, spolupráci s splikacemi AutoCAD 2010 a Revit 2010.
Viz Autodesk 3ds Max

Postup tvorby výkazu věnců a věncovek v Revitu najdete v PDF dokumentu firmy XANADU - ke stažení na vip.xanadu.cz.

Podrobný PDF dokument firmy XANADU - Jak klopit pláň zemního tělesa v AutoCADu Civil 3D - najdete ve VIP souborech na vip.xanadu.cz.

Video "Civil 3D - export do Google Earth" v sekci Výuka ilustruje přenos povrchu modelu z Civilu do Google Earth.

Na blogu věnovaném používání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR - Civil3D.cz - najdete:
- Nejlepší podsestava na světě (nová sestava PodmíněnýVýkopNeboNásyp)
- Jen jestli to stavba nešidí... (porovnání modelu se skutečným provedením)
- Jak klopit pláň ve 13 krocích (klopení pláně - postup, podrobný popis)
- Od ústí k prameni - staničíme řeku (postup, video)

Jak zkopírovat definice pohledů z jiného projektu AutoCADu Architecture? Tip 6608.

GIS, mapování, FM

Semináře k novým GIS a mapovým aplikacím řady 2010
Jak si zjednodušit správu infrastruktury, území a map v počítači? Pracujete s mapami a GIS daty státní správy či správců sítí nebo tato data zpracováváte a potřebujete je efektivně předávat?
Navštivte akce XANADU 21. a 23.dubna v Praze a Brně. Viz registrace.

Export ostylované mapy z Mapu do DWG pro holý AutoCAD - jak na to?. Přečtěte si Tip 6578.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

DesignJet 110+ HP plotr A1 jen za cenu tiskárny A3
Abychom zpřístupnili velkoformátový tisk i pro menší a začínající uživatele, nabízíme nyní barevnou velkoformátovou tiskárnu (plotr) formátu A1 - HP DesignJet 110+ - jen za cenu tiskárny A3.
Akce platí do 30.dubna (nebo do vyčerpání zásob) a obsahuje tyto speciální nabídky (ceny bez DPH):
  • HP Designjet 110 Plus - cena: 17.890,-Kč
  • HP Designjet 110 Plus NR - cena: 27.143,-Kč
(ceny jsou zhruba poloviční oproti standardním cenám!)
Viz další informace
Stojanový plotr HP DesignJet 510 do nákladů
Nový inkoustový plotr HP DesignJet 510 (i s doplňkovým podlahovým stojanem) teď můžete rovnou odepsat do nákladů. Dočasně zvýhodněná cena totiž činí jen 39.999,-Kč (bez DPH). Jeho standardní cena je přitom přes 60.000 Kč.
Akce platí pouze do 30.dubna (nebo do vyčerpání zásob). Viz článek
S HP za mobilní internet neplatíte
Při nákupu vybraných notebooků HP získáte mobilní internetové připojení od společnosti O2 na 6 měsíců ZDARMA. Získáte předplacenou SIM kartu pro přístup k internetu a zvýhodněný USB modem či 3G modul.
Nabídka se týká vybraných modelů ze všech modelových řad - HP 550, HP Compaq 2230s, 6730s, 6735s, 6730b, 6530b, 6735b a HP EliteBook - viz internet zdarma.
HP - Šrotovné
V rámci programu "HP Trade-in" můžete vyměnit váš starý hardware za nový se slevou. Získejte slevu až 20.000,- Kč na server nebo až 80.000,- Kč při nákupu nového diskového pole HP MSA2000. Akce platí do 30.4.2009 na vybrané servery, tiskárny, síťové a storage produkty.
Viz www.hp.cz/tradein
Nová storage řešení HP
Nedávná akvizice společnosti LeftHand Networks rozšíří od 27.dubna 2009 produktové portfólio HP SWD Volume Storage v oblasti klastrové storage virtualizace na platformě iSCSI SAN. Výhody tohoto řešení jsou zejména v nákladech na pořízení s možností "takřka" neomezené škálovatelnosti v oblasti výkonu, diskové kapacity a redundance v oblasti Storage Area Networks.
HP slaví 25 let od prvního LaserJetu
Laserové tiskárny HP LaserJet slaví již čtvrtstoletí své existence. Od svého vzniku v roce 1984 přináší elektrofotografická laserová technologie HP kvalitní a cenově dostupný tisk na každý stůl. LaserJet představoval při svém uvedení novou, tichou, rychlou a kvalitně tisknoucí alternativu k tehdejším jehličkovým a kopretinovým tiskárnám. HP LaserJet byl a je historicky nejúspěšnějším produktem firmy Hewlett-Packard, s více než 100 miliony prodaných kusů.
Viz detaily a výroční promo akce na HP LaserJet

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Firemní software Microsoft až o 35% levněji
Potřebujete snížit provozní náklady na firemní komunikaci a firemní aplikace, a zároveň zvýšit produktivitu zaměstnanců? Softwarové nástroje Microsoft pro vaše obchodní aktivity nyní můžete získat až o 35% levněji. Do 30.6.2009 můžete využít slev na licence Microsoft Exchange 2007, Microsoft Office Professional Plus 2007, Microsoft Windows Server 2008 a Microsoft SQL Server 2008.
Čtěte Firemní software Microsoft levněji
SafeQ Snižte náklady tisku - YSoft SafeQ Crisis Package
YSoft SafeQ Crisis Package - je "krizový balíček" SafeQ - je řešením firemní správy tisku rozšířeným o prvky striktně zaměřené na snižování nákladů v tiskovém prostředí. Seznam funkcionalit se zaměřuje na využití méně nákladných možností tisku, jako např. prosazování černobílého tisku před tiskem barevným, oboustranný tisk všude, kde je to možné, a podrobné vykazování ceny spolu s limity pro jednotlivá oddělení. Produkt je určen pro malé a střední podniky, vzdělávací střediska (sada podporuje stávající kreditní systémy), vládní organizace a projekční společnosti (přes svůj projektový modul, který se setkal s příznivým ohlasem).
Kontaktujte XANADU, popř. více informací o SafeQ

"Windows Server 2008 Foundation" je nová verze serverového operačního systému pro menší organizace, která nevyžaduje přístupové licence.

Základní podpora Microsoftu pro Windows XP končí po sedmi letech života tohoto OS již příští týden - 14.dubna 2009.

"Release Candidate" verze Windows 7 by měla být k dispozici už v červnu 2009.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Cyberoam Cyberoam
Otázky ochrany a zabezpečení firemních sítí, firemních dat a komunikace jsou s rostoucím využíváním (a zneužíváním) internetu stále důležitější. Na konci roku 2009 navíc končí podpora populárních bezpečnostních bran Symantec Gateway Security (SGS).
Proto nabízí firma XANADU dvě nové produktové řady, které problematiku zabezpečení firemních sítí řeší komplexně - produkty Juniper Networks (určené především pro větší a korporátní uživatele) a produkty Cyberoam (především pro střední a menší firmy, cca 10-200 uživatelů).
Podrobnosti viz Juniper a Cyberoam

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Z nově uvedených a aktualizovaných CAD utilit Xanadu:

DBXscanXref je nová dávková aplikace pro analýzu DWG souborů - vypíše všechny soubory obsahující Xrefy, popř. názvy odkazovaných xref souborů.

CopyViews umožňuje nakopírovat předdefinované pohledy z jiných DWG souborů.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Autodesk Design Review 2010 + plugin moduly
  • Autodesk DWG TrueView 2010 - viewer/prohlížeč DWG
  • NavisWorks Freedom 2010 - free NWD viewer for CAD/BIM data
  • Inventor 2009 Service Pack 1 Client Upgrade for ADMS2010
  • Inventor 2008 Service Pack 3 Client Upgrade for ADMS2010
  • Autodesk Inventor 2010 + 2009 + 2008 + R11 hardware library patch
  • MDI Drawing Tabs - Autodesk bonus tool pro AutoCAD 2010 (přepínání DWG)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Byly vypsány nové termíny na školení novinek AutoCADu, Inventoru, AutoCADu Civil 3D, 3ds Max. Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2010).

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Web CADforum.cz byl v těchto dnech rozšířen o podporu webových výstřižků v Internet Exploreru 8. Slovník příkazů a proměnných AutoCADu obsahuje i všechny nové příkazy a proměnné AutoCADu 2010 - a lze v nich vyhledávat pomocí akcelerátoru pro MSIE8. Pro uživatele AutoCADu a AutoCADu LT je určena nová portálová stránka www.cadforum.cz/autocad. A možná jste si povšimli i nové URL-ikonky tohoto CAD webu:

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 4.350 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 114 tematických kategorií.

4.629 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Výběr objektů "posLední" nevybere posledně nakreslený objekt. Jak spustit okno Navisworks v prostředí AutoCADu? Odstranění rodiny z Obsahového centra. Inventor se po spuštění ihned ukončí. Pokročilé klávesové zkratky nejen pro AutoCAD (alternativa k AutoHook). Nedokumentované konstrukční příkazy AEC aplikací. Přímo podporované CAD formáty v Inventoru 2010. Podpora operačních systémů pro licenční server Autodesk (2010). V AutoCADu 2010 mi nejde načíst VBA aplikace (.DVB). Co jsou to "dynamické licence" Inventoru? Jak mohu zpomalit AutoCAD?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 15.414, počet příspěvků již 59.050). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- šestý smysl - svět ve vašich rukou
- líčit na návnadu umí i zvířata (video)
- pozor na opice a jejich konstruktérské ambice (video)
- jak se tiskne ve 3D (video)
- když si chce bagrista šplhnout

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060