X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - duben '07

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0407.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

XANADU potvrzuje růst ve výsledcích Q1/2007
Ekonomické výsledky za první čtvrtletí 2007 potvrzují posilování pozice firmy XANADU na trhu. V prvním kvartálu 2007 vykázala firma XANADU meziroční nárůst tržeb o 14,3%. Na tomto nárůstu se nejvíce podílel prodej CAD software (+39%) a servisní služby. Firma XANADU rovněž potvrdila první pozici v prodeji Autodesk produktů na českém a slovenském trhu.
XANADU certifikace pro HP Edgeline
Firma XANADU získala certifikaci pro prodej tiskových zařízení HP s technologií Edgeline v ČR. XANADU je zároveň autorizovaným servisním partnerem produktů HP Edgeline.
Alexa CADforum.cz stále populárnější
O vzrůstající celosvětové popularitě CAD webu www.cadforum.cz svědčí nejen rostoucí statistiky přístupů (např. za duben 604.700 návštěv, 2.433.000 zobrazených stránek a 1.341 diskusních příspěvků), ale i žebříčky popularity. Např. web služba Alexa řadí CADforum.cz na 6.místo ve světě v kategorii CAD/CAM (za web PTC, před weby Bentley či Graphisoft) a na 2.místo v kategorii AutoCAD (hned za Autodesk.com).
Nové CAD produkty řady 2008
V prodeji je již téměř úplná řada nových CAD, BIM a GIS produktů Autodesk řady 2008. Většina těchto nových aplikací je rovněž postupně lokalizována do češtiny. Termíny uvádění jednotlivých verzí můžete sledovat na stránce Termíny uvádění nových CAD aplikací řady 2008.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2008 V prodeji je nový AutoCAD 2008 CZ a AutoCAD LT 2008
Na trhu je nová verze základní CAD aplikace firmy Autodesk - AutoCAD 2008. Nová verze je zaměřená na produktivitu kreslicích nástrojů, textové anotace, práci s dalšími CAD formáty a rozsáhlými projekty. AutoCAD 2008 je kompatibilní s Windows Vista a je distribuován v 32-bitové a 64-bitové verzi (v jedné krabici). Hlavní novinky AutoCADu 2008 najdete na AutoCAD 2008.
Bezplatný přechod na CADy řady 2008
V rámci akce "2007 Subscription Promo" si můžete nyní zajistit bezplatný přechod na nové CAD aplikace Autodesk řady 2008. Během této akce (platí do uvedení dané jazykové verze produktu řady 2008) nyní získáte při nákupu nové licence CAD aplikace slevu ve výši ceny subscription -- roční subscription zajišťující mj. bezplatný přechod na řadu 2008 tak získáte vlastně zdarma.
Nabídka platí již jen pro plné verze (SLM i NLM) těchto programů:
 • AutoCAD LT 2007 CZ (vč. verze 5-pack)
 • Autodesk Inventor Series 11 CZ
 • AutoCAD Mechanical 2007 CZ
 • Autodesk Architectural Desktop 2007 CZ
 • Autodesk Map 3D 2007 CZ
Viz další informace, popř. kontaktujte XANADU pro informace o této významné slevě (až 20%)
Design Review 2008 Design Review 2008 a další nové DWF nástroje
Byla uvolněna nová verze bezplatné aplikace pro prohlížení, tisk, odměřování a připomínkování 2D a 3D CAD souborů - Autodesk Design Review 2008. Vedle souborů formátu DWF, DWG, DXF a řady rastrových formátů aplikace podporuje (formou plugin modulů) i soubory formátu DGN a JT.
Kromě Design Review byl uvolněn i nový tiskový driver DWF Writer 2008 (2D/3D publikování z CAD aplikací) a DWFx driver pro produkty řady AutoCAD 2008 (publikování XPS souborů .dwfx). Nová verze aplikace Autodesk DWG TrueView 2008 podporuje kromě nových DWG souborů i konverzi DWG formátů mezi jednotlivými verzemi AutoCADu (původně v DWG TrueConvert).
Viz další informace, ke stažení na a Xanadu download.
Freewheel spuštěn oficiálně
Autodesk oficiálně spustil bezplatnou web službu pro zobrazování DWF souborů bez potřeby jakéhokoliv prohlížeče, na jakémkoliv operačním systému (včetně mobilních PDA). Služba freewheel.autodesk.com je interaktivní AJAX web služba pro interaktivní zobrazení a tisk 2D a 3D DWF souborů. Na stránce www.cadstudio.cz/dwf najdete odkaz na ukázku (DWFit-sample) využívající této online služby.

Uvolněn Service Pack 2 pro AutoCAD 2007 a LT 2007. Kromě opravy některých chyb tento Service Pack přináší kompatibilitu AutoCADu 2007 s operačním systémem Windows Vista (32-bit).

Počet licencovaných uživatelů Autodesk produktů ve světě již překročil 8 milionů. Roste zejména prodej 3D aplikací a počet licencí v rozvíjejících se ekonomikách.

Prožijte vaše CAD návrhy ještě než se zrealizují - video Autodesku "Experience it before it is real" (WMV, 32MB).

Proč si dnes ještě firmy vyměňují CAD data ve formátu DWG nebo dokonce PDF? Přečtěte si Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.

Je PC s Windows Vista vhodné na CAD? Viz diskuse.

Jak rychle odeslat výkres AutoCADu e-mailem (z Průzkumníka)? Viz Tip 5501

Užitečné vkládání vlastních symbolů v rámci připomínkovacího procesu v Design Review. Viz Tip 5504

Máte problém s identifikací autora výtisku na síťovém plotru? Opatřete výkresy automatickou popiskou se jménem uživatele a PC - viz Tip 5491

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 2008 Nový Inventor 2008 v prodeji
Na trh byla uvedena nová verze světově nejprodávanější strojírenské 3D CAD aplikace Inventor 2008. Inventor 2008 je podstatně inovovaná verze s desítkami novinek a rozšíření zaměřených na produktivitu, snazší přechod z 2D řešení a lepší spolupráci s AutoCADem a dalšími CAD aplikacemi.
Inventor je podobně jako předchozí verze k dispozici buď v základní verzi "Inventor Suite" (dříve "Series") nebo ve verzi "Inventor Professional" (či jejích variantách "Simulation Suite" či "Souted Systems Suite").
Uživatelé s platným Subscription k Inventoru obdrží tuto novou verzi zdarma, ostatní uživatelé mohou využít promo akce, v rámci níž získají Inventor 2008 CZ bezplatně při nákupu stávajícího Inventoru 11 CZ.
Přehled novinek a další informace na Inventor
Mechanical 2008 Nový AutoCAD Mechanical 2008 v prodeji
Nová verze strojírenské verze AutoCADu - AutoCAD Mechanical 2008 - nabízí DWG TrueConnect vazbu s výkresy Inventoru (vč. identifikace zdroje DWG), anotační pohledy, nové pracovní prostory (rychlé přizpůsobení rozhraní), automatické pozice a kusovníky, přizpůsobitelné symboly povrchových úprav, power kóty, 64bitovou verzi, a samozřejmě veškeré funkce AutoCADu 2008.
Další informace o AutoCAD Mechanical
Bezplatný přechod na nový Inventor 2008
Při koupi plné verze Inventor Series 11 CZ nyní získáte bez navýšení ceny roční Subscription zajišťující mj. bezplatný přechod na nový Inventor Suite 2008. Viz Subscription Promo.
Elysium - převody 3D CAD formátů
Jednoduše převádějte a opravujte svá CAD data. Dostáváte nebo poskytujete data v obecných výměnných formátech? Nejčastější výměna dat mezi různými CAD systémy je prováděna na základě obecných výměnných formátů, jako je STEP, SAT, IGES apod. Už se vám někdy stalo, že jste nebyli schopni načíst nebo opravit soubory ve formátu SAT, STEP či IGES? Řešením jsou aplikace ELYSIUM CAD-Porter, CAD-Feature a CAD-Doctor.
Viz produkty Elysium

Používáte Inventor R10?. Kontaktujte XANADU pro časově omezenou zvýhodněnou nabídku přechodu na aktuální verzi Inventoru.

Novou, 50stránkovou příručku k instalaci a konfiguraci Vault serveru si můžete stáhnout z našeho VIP serveru (VIP soubory).

Zjednodušte ovládání vaší 3D aplikace a využijte možnost výhodného nákupu 3D vstupního zařízení - SpacePilot, SpaceExplorer, a další - viz 3D Mouse

V Inventoru můžete vyexportovat souřadnice pracovních bodů součásti do tabulky pro Excel. Jednoduché VBA makro Export_Workpoints najdete v "Lekci 17 - export souřadnic bodů" na CADforum.cz v sekci Výuka programování

Jak zjistit počet součástí v sestavě Inventoru (včetně vnoření)? Viz Inventor tip 5464.

Jak podstatně urychlit publikování sestav Inventoru do DWF? Řešení najdete v Inventor tipu 5483.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit Architecture 2008 Nový Revit Architecture 2008 v prodeji
V prodeji je nová verze populární architektonické a projekční CAD/BIM aplikace Revit 2008. Revit 2008 se dodává v několika variantách - architektonická verze "Revit Architecture 2008", konstrukční verze "Revit Structure 2008" a TZB verze "Revit MEP 2008", popř. též Revit v kompletu s AutoCADem ve Suite balíčcích "AutoCAD Revit Architecture Suite 2008" ad.
Revit 2008 rozšiřuje funkce pro práci s opakovanými prvky projektů, nabízí nástroje pro tématické označování ploch a legendy, přináší podporu IFC 2x3, vylepšuje interoperabilitu s 3ds max a VIZ a podporuje Windows Vista.
Přehled novinek a další informace na Revit Architecture
AutoCAD Architecture 2008 Nový AutoCAD Architecture 2008 v prodeji
27.března byla uvedena na trh nová verze stavařské CAD aplikace AutoCAD Architecture 2008 EN. "AutoCAD Architecture" je nový název aplikace Architectural Desktop (ADT). Verze 2008 je zaměřena zejména na produktivitu tvorby dokumentace, flexibilitu návrhu a hladší spolupráci. Narostla hardwarová doporučení pro běh aplikace.
Přehled novinek a další informace na AutoCAD Architecture
AutoCAD Civil 3D 2008 Nový Civil 3D 2008 přichází na trh
Do prodeje přichází nový Civil 3D 2008 nabízející zjednodušené uživatelské rozhraní, urychlení funkcí, řadu nových funkcí pro body, křivky a plochy, nové podsestavy modelování koridorů, nové funkce pro řezy, svahování a parcely, začišťování trubních sítí, vylepšené anotace, extrahování dat, export/import Google Earth, atd.
Další informace o AutoCAD Civil 3D
VIZ 2008 Nový VIZ 2008 v prodeji
29.března byla uvedena nová verze vizualizační aplikace Autodesk VIZ 2008. Přináší především kompatibilitu s programy kompatibilita s programy AutoCAD 2008, AutoCAD Architecture 2008, Revit Architecture 2008, Inventor 2008, kvalitnější architektonické nástroje, vyšší výkon a kompatibilitu s Windows Vista.
Přehled novinek a další informace na Autodesk VIZ
Bezplatný přechod na nový AutoCAD Architecture 2008
Při koupi plné verze Architectural Desktop 2007 CZ nyní získáte bez navýšení ceny roční Subscription zajišťující mj. bezplatný přechod na novou verzi - AutoCAD Architecture 2008. Viz Subscription Promo.
Strukturální analýza pro Revit Structure
Firma Robobat uvolnila řadu rozšiřujících modulů pro konstrukční BIM aplikaci Revit Structure 2008, většina modulů je přitom zdarma. Moduly jsou postaveny na společném jádru "Extensions Engine". K dispozici jsou např. moduly pro výpočty, kreslení železobetonových sloupů a nosníků, import/export CIS/2, integraci s Robot Millenium.
Moduly ke stažení a další informace najdete na www.extensions4revit.com.
Productivity Booster pro 3ds max 9
Majitelé předplatného pro Autodesk 3ds max 9 si mohou ze Subscription centra stáhnout nový doplňkový modul "Productivity Booster". Productivity Booster extension nabízí více než 30 výkonnostních vylepšení v oblastech modelování, textur, renderování, programování, animace a modulu Biped. Kromě toho poskytuje uživatelům podporu dat z nových CAD aplikací AutoCAD 2008, Revit 2008 a Inventor 2008, podporu pro Vault 2008 a Combustion 4, nabízí vyšší výkon zpracování rozsáhlých DWG souborů, rozšiřuje podporu FBX. 3ds max 9 s rozšířením Productivity Booster je navíc kompatibilní s Windows Vista 32bit/64bit a s DirectX 10.
IBF 2007
Navštivte expozici firmy XANADU na právě probíhajím 12. mezinárodním stavebním veletrhu IBF Brno - stánek B 55.
Civil Tour 2007
Navštivte naše roadshow "Civil Tour 2007" představující nový produkt Autodesku pro inženýrské stavby - AutoCAD Civil 3D a především jeho interaktivní funkce vhodné pro projektování silnic a dálnic. Brno - Č.Budějovice - Pardubice - Praha - Ostrava.
Online registrace na Semináře

Jak snadno vytvořit 3D spojnici v Civil 3D (předpis bodů)? Viz Tip 5476

Jak přiřadit stávající body do určité skupiny bodů? Viz Tip 5494

GIS, mapování, FM

AutoCAD Map 2008 Nový Map 3D 2008 v prodeji
Kromě plné sady nových funkcí AutoCADu 2008 obsahuje nový AutoCAD Map 3D 2008 i rozšířený model FDO rychlejší až o 90%, nové FDO poskytovatele (OGR, GDAL), vylepšené nástroje pro tvorbu a stylizaci map, topologie okolí prvků (buffer), podporu Oracle 10gR2, kompatibilitu s Windows Vista.
Další informace o AutoCAD Map 3D
Bezplatný přechod na nový AutoCAD Map 3D 2008 CZ
Při koupi plné verze Mapu 3D 2007 CZ nyní získáte bez navýšení ceny roční Subscription zajišťující mj. bezplatný přechod na Map 3D 2008. Viz Subscription Promo.
Další informace o AutoCAD Map 3D

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP CM8060 Uvedeny produkty s revoluční technologií HP EdgeLine
Na trhu jsou první kancelářské produkty využívající nedávno oznámenou revoluční technologii podnikového tisku HP Edgeline. Ta využívá stacionární nepohyblivou tiskovou hlavu přes celou šíři stránky pro vysoce výkonný, spolehlivý barevný tisk s nízkými náklady. Prvními uvedenými kancelářskými produkty s technologií HP EdgeLine jsou multifunkční (MFP) zařízení HP CM8050 a HP CM8060.
Barevné tiskárny/kopírky řady HP CM8050/CM8060 nabízejí rychlost laserového tisku s kvalitou barev a spolehlivostí inkoustového tisku. Vytisknou až 50.000 stránek měsíčně. Náklady na barevnou stránku jsou přitom až o 30% nižší než u srovnatelných tiskáren. Rychlost černobílého tisku je 50 str/min (resp. 60 ppm). Stacionární tiskové hlavy mají životnost 2 miliony stránek, což představuje typickou dobu života 3 roky v rámci jedné servisní smlouvy.
Jednoduché a intuitivní ovládání zařízení nabízí 10" barevný řídící panel HP EasySelect s animovanými nabídkami. Systém AutoNav vás sám navede při odstranění případného zaseknutého papíru.
MFP zařízení HP CM8050 a CM8060 představují plně multifunkční zařízení podporující tisk, kopírování, skenování, odesílání dokumentů a volitelně i faxování. Podobně jako ostatní MFP produkty HP podporují technologie HP Web Jetadmin, Universal Print Driver a Jetdirect Print Server.
Autorizovaným dodavatelem a servisním partnerem zařízení HP Edgeline v ČR je společnost XANADU.
Další informace viz HP EdgeLine
Servery HP za překvapivé ceny
Již od 13.900,-Kč můžete v rámci probíhající akce získat servery HP ProLiant řady ML. Jde například o modely:
 • ProLiant ML110G4 - Xeon 3040, 512MB, 1x160GB HP-SATA, CDRW/DVD Combo
 • ProLiant ML310G4 - P945, 1GB, 1x160GB HP-SATA, CDRW/DVD
 • ProLiant ML150G3 - Xeon 5110, 512MB, 1x160GB HP-SATA, CDRW/DVD
 • ProLiant DL140G3 - Xeon 5130, 2x1GB, 1x80GB NHP-SATA, CDRW/DVD
 • ProLiant DL320G5 - Xeon 3040, 1GB, 1x80GB, DVD
Ke všem serverům nabízíme rozšířené záruční podmínky HP CarePack a další služby firmy XANADU, autorizovaného servisního střediska HP.
Ceny serverů HP viz Xanadu IT Shop.
Vista potřebuje paměť - dáme vám ji zdarma
Je známo, že operační systém MS Windows Vista potřebuje hodně paměti RAM. Proto vám nyní nabízíme k vybraným modelům notebooků HP dodatečných 512 MB paměti zdarma.
Jde o modely:
 • HP nx7300 C-M430 15.4",256MB,80GB,DVD±RW,Wifi,FreeDOS - RU373ES
 • HP nx6310 T5500 15b,512MB,60GB,DVD±RW,Wifi,Free DOS - RH329EA
 • HP nx6310 C-M430 15",256MB,60GB,DVD±RW, DL,WiFi,freeDOS - EY588ES
 • HP nx6325 S3500+,15",512MB,60GB,DVD±RW,WiFi,freeDOS - EY343EA
K uvedeným notebookům si také můžete pořídit MS Windows Vista Basic za speciální cenu 1.590 Kč.
Akce platí do 30.4.2007 nebo do vyprodání zásob. Viz Xanadu IT Shop.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Microsoft uvolnil Service Pack 2 CZ (a EN) pro Windows Server 2003. Tento Service Pack si můžete stánout z webu Microsoftu

Exchange Server 2007 Service Pack 1 je plánován na druhou polovinu tohoto roku. Má rozšiřovat funkce Outlook Web Access, Exchange Management Console a vylepšit funkčnost Standby Continuous Replication.

V roce 2008 už nebudou Windows XP - Microsoft plánuje ukončit dodávky OEM verzí Windows XP na konci tohoto roku. S novým počítačem tak budete moci dostat už jen Windows Vista.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Microsoft Forefront - ochraňte vaši poštu
Ochraňte svou poštovní infrastrukturu s produkty které znáte a kterým důvěřujete. Od 1.dubna do 30.září platí speciální promo-akce na produkt ForeFront for Exchange. Microsoft ForeFront Security for Exchange nyní získáte se slevou 30%.
Využijte tuto speciální nabídku antivirové a antispamové ochrany a pořiďte produkt Microsoft ForeFront for Exchange se slevou 30%. Tento produkt je nástupcem řady Antigen a díky integraci až 9 různých nástrojů od předních antivirových laboratoří poskytuje ucelenou ochranu pro poštovní infrastrukturu postavenou na platformě Microsoft Exchange. Díky své integraci s Microsoft infrastrukturou umožňuje správcům jednoduše konfigurovat i řídit provoz, automatizovat aktualizace a zjednodušit reportování a vyhodnocování stavu na úrovni serveru i celé organizace.
alší informace viz Microsoft ForeFront
Norton360 Norton 360 CZ v prodeji
Na trh byla uvedena nová komplexní bezpečnostní aplikace firmy Symantec, která přináší moderní technologie ochrany.
Aplikace Norton 360™ je navržena tak, aby zajišťovala komplexní zabezpečení všeho, na čem záleží uživatelům počítače ve vaší rodině. Poskytuje automatickou a transparentní ochranu před viry, spywarem, podvodnými weby, phishingovými podvody, narušením zabezpečení a nejnovějšími online hrozbami. Prostřednictvím aplikace Norton 360 s možností obnovení přihlášení k odběru definic a programových aktualizací jsou chráněny vaše počítače v domácnosti. Rodina tak bude chráněna při nakupování a správě bankovních účtů online, hraní her, odesílání a přijímání e-mailů a stahování souborů. Aplikace Norton 360 také pomáhá seřídit počítače na špičkový výkon. A chrání data v počítačích tím, že umožňuje snadné automatické zálohování a obnovení důležitých souborů místně nebo na zabezpečené úložiště online.
Další informace viz Norton 360

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Utilita Xanadu VRML Translator nyní podporuje nový Inventor 2008.

Aplikace rozšiřující funkce AutoCADu LT - XANADU LT Extension - je nyní kompatibilní i s novým AutoCADem LT 2008.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Design Review 2008
 • Autodesk Design Review plugin - JT plugin
 • Autodesk Design Review plugin - DGN plugin
 • Autodesk Design Review plugin - Batch Print plugin
 • Autodesk DWG TrueView 2008
 • AutoCAD DWFx driver (pro A2008)
 • AutoCAD 2007 Service Pack 2
 • AutoCAD LT 2007 Service Pack 2
 • 3ds max 9 Service Pack 1 (32-bit)
 • Autodesk MapGuide 6.5 Service Pack 1
 • Autodesk Revit Architecture 2008 - the latest build
 • MapGuide 6.5 (SP1) free GIS viewer
 • ScriptPro batch processor pro AutoCAD 2008 a 2007
 • AutoCAD 2008/2007 certified hardware XML database update
 • Autodesk Inventor hardware library patch - R9, R10, R11
 • CADVault Runtime - free object enabler for CADVault 4.1
 • FBX 2006.11.1 plug-in pro 3ds max 9, Maya 8, XSI 5
 • MVSETUP.LSP CZ (opravený MPNASTAV)
 • selLay update

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2008, Inventor 2008, Revit 2008 a Civil 3D 2008.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 1.060 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 86 tematických kategorií.

3.900 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Výkaz prvků po místnostech (automatická inventarizace vybavení místností). Jak v pohledu zobrazit polohu kamery? Jak odinstalovat všechny komponenty Inventoru? V příkazu MPNASTAV mi nefungují volby Seřaď a Implicitní. Změna zarovnání textů výkresu. Nefunguje Map Preview v MapGuide Studio 2007. Jak přepnout orientaci více stěn či dveří? Jak znázornit skryté hrany 3D modelů v daném výřezu? Nenapravitelná chyba při importu IFC souboru do Revitu - řešení. Nedokumentovaná funkce pro regeneraci v 3D režimu. Existuje Subscription na více než 1 rok? Konstrukční postupy pro zvýšení výkonu Inventoru. Počítače rendering farmy nepřebírají joby z 64-bitového 3ds max 9. Detekce problémů aplikace Autoloader. Jak napojit Map3D/Civil3D na ESRI Personal GeoDatabase, GRASS, atd.? Snadný převod všech úseček, oblouků a kružnic na křivky. Oprava chyby 1904 (Flash) při instalaci ze síťového rozmístění. Jak snadno distribuovat prohlížeč Design Review po celé firmě?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 2.900). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Design Review 2008, SP2 pro A2007, Osa mezi křivkami, SelLay, Revit a TZB, ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- vnímejte řád velikosti okolního světa (zoom kolečkem myši)
- chybí vám skautské vzdělání? s morseovkou vám pomůže tento web převodník
- levitace bez triků (video)
- zavřela jsem už všechna okna a Windows mi stále nejedou (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060