X-NEWS: AAC Solutions homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy AAC Solutions - duben '05


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0405.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

AAC Solutions s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikových informačních systémů, síťové infrastruktury a IT obecně.

Z obsahu:

AAC Solutions - růst v roce 2005
Podle výsledků uzavřeného 1. čtvrtletí 2005 vykázala společnost AAC Solutions meziroční růst obratu +65%. Na tomto nárůstu se podílí především dodávky firemním zákazníkům, outsourcing a servisní služby.

Na nově vytvořenou pozici obchodní ředitelky společnosti AAC Solutions s.r.o. byla k 1.4.2005 jmenována Ing. Jindra Tumová, která v minulosti působila na manažerských pozicích ve společnostech PVT a T-Systems Czech. Ve společnosti AAC Solutions s.r.o. doposud zastávala pozici ředitelky obchodní jednotky pro velké zákazníky.

Termíny uvádění nových produktů Autodesk řady 2006 postupně aktualizujeme v článku 521

Důležité oznámení pro uživatele produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002 - 15.ledna 2006 bude ukončena možnost upgradů a technické podpory produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002. Nepropásněte příležitost upgradovat do 15.ledna 2006.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2006 Uveden nový AutoCAD 2006
V prodeji (zatím v anglické verzi) je 20.verze AutoCADu - AutoCAD 2006, včetně verze LT a většiny na AutoCADu postavených profesních aplikací. AutoCAD 2006 je největším upgradem od R14 a zahrnuje desítky nových a vylepšených funkcí (uživatelské prostředí, dynamické kreslení, dynamické bloky, výkazy...). Podrobnější informace o nových funkcích a vlastnostech těchto aplikací najdete na stránkách www.cadstudio.cz a na roadshow pořádaném firmou AAC Solutions.
Připomínáme, že AutoCAD, Inventor, Revit a další aplikace jsou dodávány systémem Subscription (předplatného), takže dnešní noví uživatelé aktuálních verzí se subscription dostanou tyto nové verze zdarma.

Roadshow AutoCAD 2006 Roadshow
Při příležitosti uvedení nové produktové řady AutoCAD 2006 jsme pro vás připravili sérii prezentací a seminářů po celé republice. Na nich vám představíme novinky v AutoCADu 2006 i ostatních nových verzích CAD aplikací a seznámíme vás s možnostmi praktického využitím nově implementovaných funkcí a nástrojů.
19.4. Č.Budějovice, 21.4. Plzeň, 28.4. Jihlava, 3.5. Ostrava, 5.5. Praha
Registraci naleznete na www.cadstudio.cz/autocadroadshow.

Autodesk Subscription promo (až -40%)
Pro vybrané produkty můžete využít zvýhodněný nákup licencí, se subscription zahrnutým v ceně produktu (tzn. mj. bezplatný upgrade na verzi 2006) při nákupu plné komerční verze. Akce se týká produktů AutoCAD, Inventor, Architectural Desktop 2005, Map 3D 2005, AutoCAD Mechanical 2005, Raster Design 2005. Akce platí od 1.3.2005 do uvedení příslušné jazykové verze CAD produktu řady 2006.
Dále jsou v akci zahrnuty tyto křížové upgrady:
- sleva 40% při nákupu "křížového upgrade" (nikoliv upgrade) na Architectural Desktop 2005, Map 3D 2005, AutoCAD Mechanical 2005 nebo Raster Design 2005, se Subscription
- sleva 30% při nákupu "křížového upgrade" z AutoCADu, AutoCADu Mechanical nebo Mechanical Desktopu (jakákoliv platná verze, tedy 2002/6 a výše) na Autodesk Inventor Series nebo Inventor Professional, křížový upgrade z AIS na AIP, upgrade z AIS6 na AIS9 (platí do 15.7.2005)
Viz tabulka cen - Promo akce

Autodesk aplikace pod Windows XP x64 Edition
Průběžně aktualizovaný článek na webu AAC Solutions přináší základní informace pro ty uživatele, kteří se chystají používat CAD produkty firmy Autodesk v 64bitových Windows XP. Prvním přímo podporovaným produktem je nový Inventor 10.
Sledujte článek 520.

Novinky politiky Autodesk Subscription
U některých produktů Autodesku (Revit, Inventor) byly zavedeny nové položky subscription kontraktu. Jedná se o tzv. 'Late Processing Fee', což je poplatek za pozdní objednávku subscription umožňující navázat subscription i s určitým zpožděním, a o 'Retroactive Fee', což je zpětný doplatek subscription za minulé období (nepokryté subscription). Tedy u těchto produktů již je možné legálně 'nestihnout' obnovu kontraktu a objednat obnovení (renewal) až po jeho vypršení - ovšem za cenu "pokuty" ve formě Late Processing Fee.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 10 Uveden Inventor 10 a Inventor Professional 10
Na trhu je nový Inventor 10, včetně verze Professional. Obě nové verze představují významné novinky z hlediska produktivity konstruování, především 'funkční navrhování' (zadávání fyzikálními, nikoliv geometrickými parametry), interaktivní editaci pomocí 3D uzlů, modul Animator Studio, ad. Inventor Professional 10 vylepšuje moduly kabelových svazků, potrubí i FEA modul DesignSpace. Inventor 10 obsahuje i novou verzi Mechanical Desktop 2006 a AutoCAD Mechanical 2006.
Oba produkty přicházejí standardně na DVD nosičích - viz též článek 532. Lokalizace do češtiny se připravuje.
Přehled nejdůležitějších novinek v Autodesk Inventoru 10 a Inventoru Professional 10 najdete na www.cadstudio.cz/inventor.

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Inventor 10 Roadshow
Navštivte semináře věnované strojírenským řešením postaveným na světově nejprodávanější MCAD aplikaci - Autodesk Inventoru. Seznamte se s nejnovějšími CAD nástroji a řešeními pro správu CAD dokumentů.
18.5. Pardubice, 26.5. Č.Budějovice, 31.5. Praha, 8.6. Ostrava, 9.6. Plzeň
Registraci naleznete na www.cadstudio.cz/seminare.

Připravovaná školení - Inventor
Na tento rok pro Vás připravujeme řadu specializovaných školení zaměřených na produkty Autodesk Inventor Series a Inventor Professional, včetně nové verze 10. Základní i pokročilé kurzy zaměřené jak na zvládnutí základní funkčnosti, tak i na specializované oblasti, jako je správa dokumentů a Vault, plechové součásti, potrubí, metoda konečných prvků, profi školení, či školení konkrétní problematiky zákazníka a další.
Sledujte www.cadstudio.cz/skoleni.

Proč bychom měli používat Autodesk Vault
Nepořádek v CAD dokumentech je příčinou řady drahých konstrukčních a výrobních chyb. Přitom zavedení pořádku do CAD dokumentů Inventoru či AutoCADu je snadné. S každou licencí Autodesk Inventoru nebo AutoCADu Mechanical dostáváte zdarma výkonný systém pro správu dokumentů - Autodesk Vault. Ten se vyznačuje "praktickým přístupem" k problematice správy dat a jeho zavedení tak neohrozí vaši produktivitu.
S Vaultem získáte:

 • Zvýšená bezpečnost dat (přístupová práva, změny, kancelářské dokumenty, hledání ...)
 • Správa revizí (Vault uchovává předchozí verze, přístup všech k aktuální verzi)
 • Výkonné vyhledávání (vyhledávání dle vlastností či uživatelských polí - např. č.výkresu)
 • Integrace s jinými aplikacemi (Office, ERP aplikace napojené na Productstream, API rozhraní ...)
 • Automatické vytváření DWF
 • Správa sestav (vztahy podřízenosti dílů, verzování, ...)
 • Jednoduché a moderní prostředí (klient-server aplikace, SQL, .NET, import dat)

Hledáte-li pomoc při implementaci Autodesk Vault nebo Productstream, kontaktujte AAC Solutions.
Viz www.cadstudio.cz/vault.

Mold Factory pro Inventor
V nabídce AAC Solutions najdete aplikaci rozšiřující funkčnost Inventoru o modelování a práci s formami pro plasty. Aplikace Mold Factory obsahuje knihovny prvků (Hasco, Fibro, Meusburger, Steinel, ...), umožňuje jejich úpravy či definici vlastních knihoven, podporuje práci s elektrodami. Obsahuje komplexní nástroje pro úpravu modelu na zaformování (dělící rovina, přídavky, jádra, ....). Aplikace Mold Factory 3.0, Drilling Tool 2.0, Positioning Tool 2.0 a FX64 Plot 4.0 firmy Mold&More jsou certifikovány i pro novou verzi Inventoru 10.
Viz Mold&More

TransMagic TransMagic
Častým požadavkem při spolupráci mezi konstruktéry jsou převody 3D det mezi různými CAD systémy. Aplikace TransMagic je plně certifikovanou "add-in" aplikací Inventoru doplňující do Inventoru podporu řady dalších CAD formátů. Jedná se o aplikaci zaměřenou na převod konstrukčních dat mezi různými CAD aplikacemi. Poslední verze TransMagicu podporuje mj. oboustranný převod mezi Inventorem a Catií V5 R14.

Nový MITCalc 1.2
Byla uvedena nová verze aplikace MITCalc pro strojírenské výpočty a vazbu na CAD. Verze 1.2 přináší nové výpočty kuželových ozubení podle norem DIN, ISO, ANSI a AGMA, výpočet valivých ložisek s databází více než 10000 ložisek SKF, a přináší též podporu pro nové verze AutoCADu 2006 (a LT 2006) a Inventoru 10. Viz MITCalc

Certifikované pracovní stanice pro Inventor 10
Inventor 10 více než předchozí verze klade důraz na certifikaci použitých pracovních stanic a grafických systémů. Pracovní stanice předních výrobců již získaly od Autodesku certifikaci na nový Inventor 10. Ke stanicím certifikovaným pro Autodesk Inventor 10 patří modely HP workstation XW3100, XW4100, XW4200, XW5000, XW6000, XW6200, XW9300 a W8000, dále IBM Mpro 6225, R50p, T41p, T42p a další. Ve výkonnostním testu stanic provedeném Autodeskem na Inventoru 10 zvítězila dvouprocesorová HP workstation XW9300 (Opteron), následovaná IBM Mpro 6225 (Intel P4).

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 8 Revit Building 8
Ještě v tomto měsíci má být uvedena nová verze CAD/BIM aplikace Autodesk Revit. Ta bude označena jako Revit Building 8 (chystají se verze Revit Structural, Revit Systems). Informace o nejdůležitějších novinkách verze 8 (lokalizaci do češtiny připravujeme) najdete na
Autodesk Revit
Viz další informace o Revitu a konceptu BIM ADT 2006

Uveden Architectural Desktop 2006
V prodeji je nový Architectural Desktop 2006. Vedle funkcí AutoCADu 2006 nabízí nové funkce pro podporu projektových standardů, projektové palety, editaci, anotace, rendering. Česká verze ADT 2006 se připravuje.
Viz Architectural Desktop

Discreet = Autodesk Media and Entertainment
Po šesti letech mění Discreet - divize Autodesku zaměřená na animační a vizualizační software a aplikace pro herní, TV a filmový průmysl - své jméno na "Autodesk Media and Entertainment". Více se tak identifikuje s mateřskou firmou Autodesk, vedoucím hráčem na trhu software pro digitální navrhování a správu návrhových dat. Nejznámějšími produkty Discreet jsou 3ds max a combustion, nyní "Autodesk 3ds max" a "Autodesk combustion". Ostatní produkty této divize budou v názvu nést značku Discreet.
AAC Solutions zůstává autorizovaným prodejcem produktů Autodesk Media and Entertainment.
Viz produkty Autodesk Media

Autodesk Toxik
Autodesk představil novou aplikaci své divize "Media and Entertainment" - Autodesk Toxik. Autodesk Toxik je interaktivní řešení pro výrobu filmů a spolupráci. Kreativní prostředí představuje nový způsob spolupráce pro tvůrce vizuálních efektů a filmovou postprodukci. Toxik nabízí funkce pro trasování, klíčování, rotoscoping, korekci barev, verzování, atd. Aplikace je určena pro Intel pracovní stanice.

Nový bezplatný driver nVidia Maxtreme 7 zrychlí aplikaci 3ds max 7 provozovanou na grafické kartě nVidia Quadro až o 134%. Viz Tip 3630

GIS, mapování, FM

Map 3D 2006 Uveden Autodesk Map 3D 2006
12.dubna byla uvedena nová verze CAD/GIS aplikace Autodesk Map 3D 2006. Map 3D 2006 nabízí podporu dat ArcSDE, koncept mapových knih, zjednodušení uživatelského rozhraní a mnoho dalších nových nástrojů. Lokalizovaný (český) Map 3D 2006 si můžete zajistit již dnes, v rámci promo akce na subscription. Přehled novinek verze 2006 najdete na
Autodesk Map 3D

Civil 3D 2006
Uveden byl i významný nový produkt řady 2006 - Autodesk Civil 3D - aplikace pro projektování liniových staveb, koridorů a terénní úpravy. Civil 3D využívá dynamický projekční model, který zajišťuje okamžitou a přesnou koordinaci všech prvků projektu - od 3D modelu přes řezy a pohledy až po analýzu. Připravuje se i lokalizace Civil 3D do češtiny.

Zlatý erb Zlatý erb pro aplikaci AAC Solutions
Aplikace naší firmy, prostřednictvím které magistrát Českých Budějovic zveřejňuje na svých internetových stránkách veřejné zakázky do 2 milionů, získala ocenění v soutěži Zlatý erb. Umístila se na druhé pozici v kategorii Nejlepší elektronická služba v Jihočeském kraji.
Soutěž Zlatý erb vyhlašuje Sdružení Zlatý erb pod záštitou Ministerstva informatiky ČR, Ministerstva vnitra ČR a Asociace krajů ČR. Krajská kola vyhlašují kraje ČR. Soutěž je pořádána ve spolupráci s portálem Města a obce online a konferencí ISSS.

Autodesk ukončil prodej produktů OnSite Enterprise, OnSite View a Envision.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Nové stanice HP xw9300 workstation
HP uvádí nové 64bitové pracovní stanice HP xw9300. Stanice xw9300 je vybavena až dvěma procesory AMD Opteron řady 200 a podporuje grafiku NVIDIA Quadro SLI dual PCI Express x16. Určena je pro uživatele s vysokými nároky na výpočetní výkon, jakými jsou např. uživatelé aplikací pro CAD, CAE a 3D animace. Stanice xw9300 podporují Windows XP Pro, Windows XP Pro x64 a Red Hat Linux.

Až 9 hodin provozu na baterie
Velkou popularitu získaly nové notebooky HP nabízející až 9 hodin mobilního provozu a příznivé ceny. Nové notebooky HP Compaq nx6110, nx8220, nc6120, nc6220, nc8230 a nc4200 stavějí na dosavadní úspěšné historii mobilních technologií HP. Součástí nové řady je i výkonná mobilní pracovní stanice nw8240.

HP F1 Získejte Formuli 1 na dálkové ovládání
Model Formule 1 (BMW Williams) na dálkové ovládání získáte jako dárek, pokud do 31.1.2005 (a do vyprodání zásob) zakoupíte některou z fotografických tiskáren HP Photosmart: HP Photosmart 325, HP Photosmart 375, HP Photosmart 7450, HP Photosmart 7760, HP Photosmart 8150, HP Photosmart 8450, nebo multifunkční HP Photosmart 2610 PSC či HP Photosmart 2710 PSC. Uvedená zařízení můžete zakoupit v IT Shopu AAC Solutions.
Viz HP akce F1

Nové multifunkční zařízení HP
HP Color LaserJet 2820mfp je barevná laserová tiskárna-kopírka-skener-čtečka PC karet formátu A4, s rychlostí tisku až 19 str/min. Nabízí standardní paměť 96 MB (až 224 MB), jazyk HP PCL 6, emulaci PostScript Level 3. Barevné skenování a kopírování s plochým ložem, rozlišení 1200 dpi (až 19200 dpi). Rozhraní: USB 2.0, 10/100Base-TX, čtečka PC karet s podporou formátů Compact Flash I, II, xD Card, Secure Digital, Memory Stick/Pro, Smart Media, MultiMedia.

Značkový HP dx6100 jen za cca 11.000,-Kč
Extrémně levný značkový počítač HP dx6100 Desktop PC (Pentium 4 2.93GHz, i915G, SATA, 1Gb LAN, 3 roky záruka) nabízíme v cenách již od cca 11.000,-Kč.
Ceny viz dx6100 v IT Shopu.

3Dconnexion SpacePilot
Firma 3Dconnexion uvádí nový '3D motion controller' SpacePilot. Toto ovládací zařízení zefektivňuje práci v 3D aplikacích jako jsou Autodesk Inventor, 3ds max nebo EdgeCAM zapojením druhé ruky. Intuitivním pohybem můžete plynule ovládat polohu a přiblížení (zoom) 3D objektů ve vaší scéně či sestavě. 21 programovatelných kláves může automaticky přizpůsobovat svou okamžitou funkci kontextu aplikace a aktuálně přiřazené funkce jsou zobrazovány na LCD displeji.
Viz článek 528

Intel uvedl svůj první dvoujádrový procesor - "Pentium 4 Extreme Edition 840" s frekvencí 2x 3.2GHz. V červenci má být uveden dvoujádrový procesor Pentium D.

Autorizované servisní středisko HP
Naše pražské servisní středisko HP najdete v nových prostorech, na stejné adrese. Společnost AAC Solutions s.r.o. je Autorizovaným servisním partnerem Hewlett-Packard - HP ASDP. Provádíme záruční (vč. onsite oprav HP CarePack) i pozáruční opravy na všechny produkty výpočetní techniky Hewlett-Packard - včetně produktů zakoupených u jiných prodejců. Standardně nabízíme i další služby spojené s technikou Hewlett-Packard, jako jsou preventivní prohlídky, instalace, konzultace apod.

AAC Solutions Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

64bitové Windows
V průběhu měsíce dubna je plánováno uvedení 64bitové verze operačních systémů Windows XP a Windows Server 2003. Je to zhruba rok a půl poté, co AMD uvedla svůj 64bitový procesor Athlon 64, který je určený pro pracovní stanice a stolní počítače.

Vyzkoušejte si aplikaci pro online spolurpávi Microsoft LiveMeeting zdarma na 14 dní - viz MS Office online.

Do 30.června 2005 si můžete pořídit produkt Microsoft Office 2003 Professional s 10% slevou v rámci Microsoft Open Subscription License.

30. červnem končí prodej produktu Microsoft Windows 2000.

K dispozici je Service Pack 1 pro MS Windows Server 2003 (32-bit), důležitostí odpovídající Service Packu 2 pro Windows XP. NEinstalujte tento SP1 na SBS 2003 servery.

Firma AAC Solutions je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Nový "Internet Security Threat Report"
Symantec zveřejnil nejnovější půlroční zprávu Internet Security Threat Report analyzující trendy v útocích z internetu a bezpečnostních rizicích v IT. Zpráva upozorňuje zejména na zvyšující se nárůst hrozeb vůči důvěrným informacím a vůči web aplikacím.
Celou zprávu si můžete stáhnout ZDE (PDF, 1MB)

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

AAC Solutions - vlastní aplikace

Autodesk Developer

Aplikace VRMLout pro AutoCAD byla doplněna o podporu nové verze AutoCADu 2006, Mechanicalu 2006 a Architectural Desktopu 2006. Tato aplikace vytváří VRML modely z 3D objemových modelů AutoCADu, Mechanical Desktopu a Architectural Desktopu.
Viz VRMLout

A2006 compatible Aplikace HGEN byla doplněna o podporu nové verze AutoCADu 2006, Mapu 2006, Mechanicalu 2006 a Architectural Desktopu 2006. HGEN je automatický generátor šrafovacích vzorů z výkresu – automaticky generuje .PAT soubory.
Viz HGEN

Aplikace LiveLabel byla doplněna o podporu nové verze AutoCADu 2006. Tato aplikace doplňuje dynamičnost (parametričnost) do vašich výkresů AutoCADu. Automaticky aktualizuje vlastnost jedné entity při změně vlastnosti jiné entity.
Viz LiveLabel

Doplňková aplikace LogOff umožňující automatické ukončení neaktivních "sezení" AutoCADu po uživatelem zadané periodě byla doplněna o podporu nové verze AutoCAD 2006. umožňuje uvolnit nepoužívané LAN licence (NLM), kdy uživatel zapomene ukončit AutoCAD.
Viz LogOff

AAC ConvertCoord - AAC Solutions uvádí novou aplikaci pro geodety a další zpracovatele mapových informací - převodník souřadných systémů pro AutoCAD. ConvertCoord umožňuje provádět převody mezi souřadnými systémy se zaměřením na souřadný systém používaný v České republice, jímž je S-JTSK. Projekce použitá v S-JTSK není kompatibilní s obecně definovatelnými projekcemi, a proto jej většina světových softwarů nepodporuje. ConvertCoord využijí všichni kdo pracují v AutoCADu s geografickými daty v různých souřadných systémech v ČR i v Evropě. Zejména uživatelé GPS přijímačů, ti kdo pracují s daty z více států, nebo ze zdrojů pracujících v jiných souřadných systémech. Převodník umožňuje převádět data mezi systémy S-JTSK, WGS84 (zeměpisné šířky a délky), S-42 (u nás dříve používala armáda), UTM (používá např. NATO), S-52, souřadným systémem JETE.

Nadstavbová aplikace pro AutoCAD LT - AAC LT Extension - byla doplněna o funkce utility Reporter LT a přináší tak užitečné nové funkce, jako např. výkaz délek vybraných čar výkresu, výkaz bloků nebo export textu z výkresu. AAC LT Extension nyní podporuje i nový AutoCAD LT 2006. V rámci probíhající promo akce poskytujeme LT Extension zdarma ke všem AutoCADům LT zakoupeným u AAC Solutions.
Viz AAC LT Extension

Aktualizace AutoDWF - AutoDWF zajišťuje automatickou aktualizaci kopie výkresu v elektronickém publikačním formátu DWF při každém uložení DWG výkresu. Firma AAC Solutions nabízí pro uživatele CAD systémů Autodesku i pokročilejší data management systémy (Vault, Productstream, iProject, AutoManager...).
AutoDWF je prozatím k dispozici bezplatně (viz Download).

Pomocí utility DblClick můžete otevírat hyperodkazy připojené k entitám AutoCADu jediným klepnutím myši.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy AAC Solutions - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Product Manager Utility update (2006)
 • MDT 2006 Object Enabler for AutoCAD 2006, ADT 2006, Map 3D 2006, ...
 • Civil 3D 2006 Object Enabler for AutoCAD 2006, ADT 2006, ...
 • Autodesk Inventor R10 hardware library patch
 • Autodesk Inventor R9 hardware library patch
 • Autodesk Inventor R8 hardware library patch
 • Autodesk Inventor R7 hardware library patch
 • nVidia Maxtreme 7 driver pro 3ds max 7
 • Autodesk Product Manager Utility update (rodina 2006)
 • Autodesk Revit 7.0 - build 20050227_0414
 • VRMLout pro AutoCAD 2006 (update)
 • LiveLabel 2006 (update)
 • HGEN 2006 (update)
 • DblClick reactor pro AutoCAD

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Firma AAC Solutions je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Zvyšte svou kvalifikaci v kursech pokrývajících novou produktovou řadu AutoCAD 2006 a Inventor 10. Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

3.080 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Přidání hyperodkazu k položce (dokumentu) ve stromu Vault. K čemu slouží proměnná INTELLIGENTUPDATE? Jak ovlivnit řádkování textu v AutoCADu? Instalace aplikací rodiny AutoCAD 2006 ve Windows XP 64-bit. Rozvin kuželové plechové součásti v Inventoru. Nastavení počtu zálohovaných verzí projektů Revitu. Schodiště a Autodesk Revit. Dva způsoby nastavení více složek/umístění pro CTB/STB soubory. Modelování zkrouceného tělesa v Inventoru. Dávkový tisk souborů Inventoru. Točité schodiště s podestou. Jaký je rozdíl mezi soubory záloh .BAK, .SV$ a .AC$? Jak snadno zkopírovat objektová data z jedné entity Mapu na druhou? Vypočítávané hodnoty buněk v tabulkách AutoCADu. Autodesk Product Manager mi nenajde CAD produky řady 2006. Změna vkládacího bodu bloku během vložení.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

CAD Support Pack Professional je rozšířená služba AAC Solutions zahrnující mj. i přístup na VIP server AAC Solutions. Možnosti rozšířené technické podpory firmy AAC Solutions najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- také už máte průhledný displej?
- nestyďte se za svůj názor
- budík, který se vám schová
- NASA WorldWind - svět (včetně Česka) jako na dlani a ve 3D!
- vyhledávač Google prohledává svět i z ptačí perspektivy

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti AAC Solutions s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti AAC Solutions s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu AAC mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


AAC Solutions s.r.o. (dříve: Xanadu s.r.o.) - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Brno, 602 00, Smetanova 9, tel. 541 212 077, 541 210 823
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773 (změna od 1.2.2005)
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060