X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - březen '10

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0310.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, Microsoft, Symantec, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Nová produktová řada Autodesk 2011
Březnové vydání X-News vychází o několik dní později, abychom vás mohli informovat o novinkách CAD, GIS a multimédia produktů firmy Autodesk ve verzích "2011".
Autodesk Top 2010 Pošestnácté největším partnerem Autodesku
Firma XANADU je za rok 2009 (fiskální rok Autodesku 2010) znovu největším prodejcem společnosti Autodesk v České republice. Zároveň byla firma vyhlášena i jako nejlepší prodejce řešení v segmentu infrastruktury (GIS) za rok 2009. Za celý region CHS byla společnost XANADU oceněna i za nejpřínosnější zakázku postavenou na technologiích firmy Autodesk.
XANADU a.s. je Gold partnerem firmy Autodesk, konzultačním partnerem a autorizovaným školicím střediskem Autodesku.
EU dotace Řekněte si o dotace EU na IT vybavení
Dotační program "ICT v podnicích" kryje až 60% nákladů na vybavení a zdokonalování informačních systémů, technické infrastruktury (hardware) a programového vybavení (software, včetně CAD/CAM a EDM) v malých a středních firmách. Další dotace (až 100% nákladů) jsou rozdávány na školení a vzdělávání pracovníků.
Využijte jednu z posledních příležitostí pro investiční dotace z EU. Můžeme vám pomoci s vypracováním úspěšné žádosti o dotaci.
Viz EU dotace na IT a CAD

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2011 AutoCAD 2011 a další nové aplikace Autodesk řady 2011
Od dnešního dne, 25.března, jsou postupně uváděny nové verze produktů Autodesk řady 2011 pro oblasti strojírenství, stavebnictví, inženýrské stavby, mapování, pro geoprostorová řešení a vizualizace. Většina programů je určena pro platformu Windows (včetně Windows 7 64-bit), část i pro MacOS a Linux. Byla vylepšena vzájemná datová komunikace mezi jednotlivými aplikacemi, správa souborů, pokračuje i sjednocování uživatelského rozhraní napomáhající uživatelům snadno přecházet mezi jednotlivými aplikacemi. Vedle AutoCADu 2011, Inventoru 2011, Revitu 2011 bude k dispozici celkem 65 nových produktů s označením "2011".
Přehled nejdůležitějších aplikací nové řady 2011 najdete v článku Uvedení řady 2011. Uživatelé subscription získají nové verze zdarma ihned po uvedení dané aplikace na trh (implicitně jako download). S novými funkcemi produktů řady 2011 se můžete seznámit na seminářích firmy XANADU po celé ČR (viz www.cadstudio.cz).
Nový AutoCAD 2011 nabízí např. nové 3D funkce (hladké NURBS povrchy, mračna bodů), i nové editační (parametrické vazby, šrafy, křivky, PDF, výběr) a prezentační (průhlednost, materiály) nástroje.
Viz též AutoCAD 2011
Upgrade na produkty řady 2011
Pro přehled možností upgrade a křížových upgrade aplikací firmy Autodesk na novou produktovou řadu 2011 můžete využít tabulku - Matice upgradovatelnosti 2011 (PDF, 690kB).
-300 Euro 300 Euro za váš nový AutoCAD LT
Při koupi AutoCADu LT 2010 X+ nebo LT 2011 X+ u firmy XANADU nyní dostanete nejen doplňkovou aplikaci LT Extension, ale navíc na váš bankovní účet dorazí částka 300 Euro. Akce "Mail-in Rebate" je platná do 31. července 2010 a platí při nákupu nové komerční licence CAD aplikace AutoCAD LT, jediné CAD aplikace 100% kompatibilní s DWG formátem plného AutoCADu. AutoCAD LT dodáváme v kombinované 32bitové a 64bitové verzi pro Windows XP, Vista a Windows 7.
Viz 300 Euro pro vás
Freestyle AutoCAD Freestyle - jednoduchý 2D CAD pro každého
AutoCAD Freestyle Technology Preview (původně "projekt Cooper") je jednoduchá a snadno ovladatelná Windows CAD aplikace pro tvorbu a sdílení jednodušších návrhů a projektů s použitím standardních CAD formátů DWG a DWFx. Aplikaci AutoCAD Freestyle si můžete stáhnout, nainstalovat a vyzkoušet sami.
Viz AutoCAD Freestyle

V červenci má dojít ke sjednocení cen produktů Autodesk v ČR/SR s cenovými hladinami v západní Evropě.

Na XANADU Blogu najdete:
- Sponzorujeme tým F1
- EU vám zaplatí váš nový CAD nebo IT systém. Chcete?
- Šetříme lesy, šetříme lisovny DVD

Umíte z ikony poznat způsob připojení xrefu? Přečtěte si Tip 7232.
Jak mohu bez AutoCADu vyhledat text ve výkresu? Poradí Tip 7240.
Víte proč je AutoCAD LT pomalejší než plný AutoCAD? Čtěte Tip 7231.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 2011 Inventor 2011 - nový nástroj pro digitální prototypy
Navrhování, vizualizace a simulace jsou hlavními tématy nové verze 2011. Rozrostla i samotná produktová řada Inventoru – nový je Inventor Tooling pro návrh a analýzu forem, Alias Design for Inventor pro design tvarů výrobků a Inventor Publisher pro technické ilustrace.
Inventor 2011 urychluje editaci a modelování díky přímé, dynamické manipulaci s 3D součástmi a 2D náčrty. Nabízí i podstatné vylepšené vizualizace, včetně editace plně renderovaných modelů. Využívá přitom hardwarových schopností moderních grafických karet. Vylepšená vazba na DWG výkresy umožňuje pracovat s DWG bloky bez otvírání zdrojového výkresu aplikace AutoCAD. Rozšířená datová komunikace s CATIA V5 a V4 či export do BIM aplikací usnadňují sdílení 3D CAD dat v týmech.
V oblasti simulace Inventor nově nabízí analýzu zatížení rámových konstrukcí, dynamickou analýzu sestav forem a integraci s analýzami Moldflow. Součástí instalace Inventoru je i nový Inventor Fusion (Technology Preview ) s automatickým vytvářením a úpravou parametrických vazeb prostou změnou geometrie
Další informace viz Autodesk Inventor
Vault 2011 Vault 2011 pro důslednou správu dokumentů
Škála produktů pro integrovanou síťovou správu konstrukčních dat Autodesk Vault je nyní bohatší o nového člena – Vault Professional. Nové mapování dat umožňuje tvořit podrobné zprávy o změnách, parametrech a použití komponentů návrhu. Verze Vault Collaboration a Vault Professional umožňují "multi-site" replikaci dat mezi pobočkami. Klient Vault nabízí užší integraci s aplikacemi CAD, Microsoft Office i nové možnosti přizpůsobení.
Další informace viz Autodesk Vault

Pokud používáte více verzí Inventoru najednou, pravděpodobně jste již narazili na chybu registrace inventor.exe. Přečtěte si tip Spouštění různých verzí Inventoru.

Pro uživatele Inventoru jsme zaktualizovali naši přehlednou Tabulku klávesových zkratek Inventoru 2010 CZ - viz Download.

Chcete mít zobrazenu cestu pracovní složky v klientu Vaultu? Poradí Tip 7270.
Hlásí vám Vault chybu "Nelze přidat" při zařazení souboru? Příčinu popisuje Tip 7220.
Chcete vytvořit jinou variantu modelu z kopie sestavy Inventoru? Postup najdete v Tipu 7234
Výpočet kvadratického momentu průřezu tvaru popisuje Tip 7224.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 2011 Nový BIM nástroj - Revit Architecture 2011
Rodina BIM produktů Revit zahrnuje nástroje pro architekturu, stavební projekci, konstrukce a TZB - od koncepčního návrhu až po prováděcí dokumentaci. Revit Architecture 2011 přichází například s novými 3D nástroji pro koncepční návrhy, s adaptivními komponenty, energetickým posuzováním projektu pomocí on-line nástroje Autodesk Green Building Studio, snazším sdílením projektu v týmech, vylepšenými anotacemi a rozšířenými vazbami na další CAD aplikace.
Další informace viz Revit
Civil3D 2011 Pro terén a liniové stavby - AutoCAD Civil 3D 2011
AutoCAD Civil 3D je oblíbená projekční CAD/BIM aplikace s funkcemi pro zpracování geodetických podkladů, 3D modelování terénu, práci s parcelami, pro liniové stavby, zpracování rastrových snímků, knihovny geodetických značek dle ČSN 013411, převody souřadnicových systémů (včetně S-JTSK) a převody dat z/do jiných aplikací. K novinkám verze 2011 patří například práce s mračny bodů, průvodce návrhem okružních křižovatek, vizuální editace koridorů, nové funkce pro návrh silnic, podélné profily či analýzy viditelnosti. Uživatele jistě potěší snížené nároky na paměť a rychlejší spouštění aplikace. Civil3D je poprvé k dispozici i jako nativní 64bitová aplikace, což umožňuje pracovat s podstatně rozsáhlejšími projekty.
Další informace viz Civil 3D
3ds Max 2011 Vizualizace - 3ds Max Design 2011, Maya 2011, Softimage 2011
Vizualizační a animační nástroje Autodesku mají v řadě 2011 hned několik zástupců. Program 3ds Max 2011 i jeheo designérská varianta 3ds Max Design prošly významným vylepšením - přinášejí nový editor materiálů Slate, hardwarový renderer Quicksilver – významně urychlující rendering využitím GPU na grafické kartě –, vylepšené “malířské “ funkce a práci s texturami, zobrazení materiálů v editačních výřezech, kompoziční modul Composite (technologie z Autodesk Toxik), přímou editaci modelů ve scéně, nástroje CAT, export/import SAT modelů. Díky novému FBX 2011 lze snáze načítat data z aplikací Revit a AutoCAD. Max 2011 je nyní podporován i ve Windows 7.
Další informace viz Autodesk Multimedia
Zavádíte již BIM?
Dokument "Autodesk BIM Deployment Plan" nabízí nástroje, postupy a doporučení pro profesionály zavádějící v projekční praxi tzv. Building Information Modeling (BIM). BIM Deployment Plan (2MB)

Využijte nabídky firmy XANADU na projekční aplikace Autodesk - ozvěte nám pro bezplatné předvedení, krátké zaučení a zapůjčení požadované aplikace.

Autodesk Showreel 2010 je video předvádějící možnosti vizualizačních technologií Autodesku - prohlédněte si je v HD na Youtube. Podobné video představuje i nové počítačové hry. Viz též kanál XanaduCAD.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Podélný profil z TXT (tip)
- Jak ukládat výkresy? (tipy)
- HEC-RAS a export z C3D (postup)
- Jak ořezávat rastry (poznámka, v žákovské)
- Pekelné klopení vozovky (tip)

Modelování proudění vody v říčním korytě (HEC-RAS) popisuje tip a video - Tip 7242.
Nesprávně uzavřené křivky mohou způsobovat problémy při zpracování výkresů. Jak je rychle detekovat? Poradí Tip 7254.

GIS, mapování, FM

Map 2011 AutoCAD Map 3D 2011 pro GIS a mapování
K novinkám Mapu 2011 patří například práce s mračny bodů (LiDAR) a 3D povrchy, vizuální definice pracovních postupů, využití dat z více zdrojů, práce s více souřadnicovými systémy najednou (vč. S-JTSK). GIS data lze nyní načítat i z databází ESRI ArcSDE v 9.3.1, Microsoft SQL Server 2008 SP1, PostGIS 1.3 a SQLite.
Další informace viz AutoCAD Map 3D
FDO LineStyle pro snazší tvorbu GIS map
XANADU FDO LineStyle je nový freewarový nástroj pro tvorbu uživatelských stylů linií pro GIS mapy. FDO LineStyle je aplikace pro AutoCAD, která převádí geometrii vybraných výkresových objektů na XML definici typů čar (liniových symbolů) využívanou ve FDO vrstvách map v GIS aplikacích AutoCAD Map, Autodesk Topobase a MapGuide. Bez tohoto nástroje by bylo potřeba nové uživatelské styly čar vytvářet ručním zápisem kódů do XML souborů.
Další informace viz XANADU FDO LineStyle
Vodárenský seminář SOVAK
Firma XANADU se účastní jako přednášející na semináři "Provozní tipy a triky ve vodárenských GIS aplikacích" pořádaný Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK). Seminář se koná 14. a 15.dubna v hotelu Amerika ve Velkém Meziříčí.

Jak se napojit na PostGIS/PostgreSQL v AutoCADu Map a MapGuide serveru? Poradí Tip 7271.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP DEC XANADU členem HP Designjet Elite Club
Tradiční dodavatel velkoformátových tiskáren, plotrů a kopírek HP Designjet a jejich spotřebního materiálu, firma XANADU, se stává certifikovaným partnerem HP Designjet Elite Club (DEC).
Viz Designjet Elite Club
HP Designjet T1200 - dvě tiskárny v jedné
HP Designjet T1200 je nová výkonná velkoformátová tiskárna pro CAD a GIS. Díky dvěma nezávislým rolím je tento 44" model vlastně dvěma tiskárnami v jednom produktu. Podávání média se přepíná automaticky. Přesný a tichý tisk probíhá rychlostí až 2 formáty A1 za minutu. Vestavěné účtování pomůže kontrolovat náklady na tisk. T1200 lze získat i výměnou za starší plotr.
Viz Designjet T1200 - dvě tiskárny v jedné
HP Designjet T770 Akční nabídka na nové plotry HP Designjet
Na nákup nových modelů velkoformátových tiskáren (plotrů) HP Designjet u firmy XANADU nyní můžete využít několika aktuálních zvýhodnění a akčních nabídek. Tyto nabídky platí do konce dubna. Využijte poskytnutých slev a pořiďte si rychlejší nástroj pro kvalitnější tisk CAD a GIS výkresů s nižšími provozními náklady.
  • Model HP DesignJet 510 je nyní nabízen se slevou 33%
  • Model HP DesignJet T770HD teď pořídíte se sadou 6x130 ml inkoustů zdarma - sleva představuje cca -7%
  • Model HP DesignJet T770 doplníme bezplatnou sadou 6x130 ml inkoustů - sleva představuje cca -10%
  • Model HP DesignJet T620 doplníme bezplatnou sadou 6x130 ml inkoustů - sleva představuje cca -15%
  • HP Zbavte se staré - tento program zvýhodněného přechodu ze starších typů plotrů (odkup za až 76.000,-Kč pro vás)
  • HP Start - tento program dále zlevňuje začátky vaší práce s plotry HP - balíček spotřebního materiálu v hodnotě 5.000 až 20.000 Kč (nyní rozšířen o další média) získáte zdarma při pořízení plotru.
Pro tyto zvýhodněné nabídky, včetně servisních služeb a podpory kontaktujte XANADU ještě dnes. Parametry modelů najdete na webu Xanadu www.hpdesignjet.cz.
HP 8740w HP EliteBook 8740w - špičková mobilní workstation
Nová mobilní pracovní stanice HP EliteBook řady 8740w nabízí špičkový výkon ve 2D i 3D CAD aplikacích. Snadno zvládne i moderní náročné CAD a BIM aplikace - kdekoliv na cestách, v terénu, na staveništi nebo na domácím pracovišti.
Viz HP EliteBook 8740w
HP Z200 - výkon stanice za cenu PC
Pracovní stanice HP nezruinují váš rozpočet a přitom zvýší výkon vaší CAD aplikace. Nové stanice HP Z200 s procesorem i5-650 a Windows 7 nabízíme již od 18.500 Kč (bez DPH) s bezplatným záručním servisem u zákazníka. Spolehněte se na certifikované stanice HP.
Nové storage produkty HP StorageWorks P2000 G3 a P4000 G2
Firma HP oznámila nové produkty řady StorageWorks pro ukládání dat (dříve "HP LeftHand").
HP StorageWorks P2000 G3 Modular Smart Array System je výkonné a cenově dostupné storage (SAN) řešení nabízející 8Gb Fibre Channel nebo iSCSI konektivitu, standardně 64 snapshots a možnost vzdálené replikace dat
HP StorageWorks P4000 G2 SAN Solutions pomáhá snížit celkové náklady pomocí komplexního balíku softwarových a hardwarových řešení, který zjednodušuje správu dat ve virtuálním prostředí.
Viz Nové produkty HP StorageWorks

Servis domácích notebooků řady HP Pavilion, Compaq Presario, HP Mini a Compaq Mini bude od dubna 2010 prováděn přímo v ČR.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP. V případě poruchy volejte servisní hotline:

272 764 400

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

MS Office 2010 Microsoft Office 2010 - bezplatný upgrade
Již na květen je plánováno uvedení nové verze balíku kancelářských aplikací Microsoft Office 2010. Novou verzi Office 2010 si ale můžete zajistit již dnes.
Tzv. "technologická záruka" na stávající verzi Office 2007 vám zajistí bezplatný upgrade na verzi 2010 v okamžiku jejího uvedení na trh. Při koupi vybraných verzí Microsoft Office 2007 získáte bezplatný upgrade na stejné nebo obdobné sady a aplikace nové verze Microsoft Office 2010. Tato záruka platí pro produkty zakoupené a aktivované mezi 5. březnem a 30. září 2010.
Podrobnosti a tabulka produktů na MS Office 2010 - bezplatný upgrade
Končí podpora Windows 2000 a neaktuálních XP a Vista
Upozorňujeme na blížící se konec podpory některých starších verzí operačních systémů Microsoft Windows. Microsoft postupně ukončuje podporu starších verzí software a týká se to i OS Windows - v desktopových i serverových variantách. Nemusí přitom jít jen o zastaralou verzi OS, ale i o verze bez nainstalované aktualizace Service Pack. Pro nepodporované systémy již například nejsou standardně vydávány aktualizace ani bezpečnostní opravy.
Čtěte na Končící podpora Windows

Chystaná nová verze internetového prohlížeče Internet Explorer 9 (IE9) již nemá být kompatibilní s Windows XP (pouze s novými Windows 7 a Vista).

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Archivace elektronické pošty
Jednou z nejdůležitějších součástí problematiky zálohování dat je dnes archivace e-mailů. Správa, optimalizace a archivace firemní elektronické komunikace je nepostradatelnou součástí firemní IT infrastruktury - elektronická pošta zasahuje do každodenní činnosti většiny pracovníků firem a organizací.
Podrobněji viz Archivace pošty

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

XLS2Curve pro AutoCAD
Aplikace Xanadu XLS2Curve nabízí funkce pro generování (import) křivek a bodů z tabulky souřadnic v Excelu. Nově obsahuje i opačnou funkci - pro snadný export souřadnic vrcholů křivek přímo do tabulky XY nebo XYZ v Excelu.
Viz XLS2Curve
VRML Translator pro Inventor 2011
Jednou z prvních aplikací certifikovaných firmou Autodesk pro nový Inventor 2011 je i "Xanadu VRML Translator". Zajišťuje publikování VRML (.wrl) modelů ze součástí a sestav Inventoru 2011.
Další nové CAD utility XANADU
Utilita AttAdd přičte nebo odečte zadané číslo od hodnoty vybraných atributů bloků (aritmetika atributů) nebo připojí k zadaným atributům společnou příponu.
PLV je jednoduchý nástroj pro zadání řady bodů prostým výběrem existující křivky ("odkliká" její vrcholy).
2D3Dpoly převádí typ objektu 2D křivka na 3D křivku - beze změny geometrie.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Impression 3 Hotfix for Windows 7
  • Tabulka klávesových zkratek Inventoru 2010 CZ (aktualizováno)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2010). Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 5.760 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.

5.071 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Po instalaci Service Packu je práce v CAD aplikaci pomalá, trhaná. Přímé vkládání součástek z knihovny normálií AutoCADu Mechanical. Převod obyčejných bloků výkresu na bloky AutoCADu Electrical. Kde najdu IPT soubory Obsahového centra? Vytvoření filtru hladin řádkovým příkazem z menu nebo skriptu. Jak nastavit počet desetinných míst v proužku PP? Jak načíst CEL soubory (bloky Microstation) do AutoCADu? Jak přidat dalších 300 materiálů do AutoCADu? Jak vytvořit 3D těleso ze série profilů? Spádová vrstva polystyren betonu ve skladbě ploché střechy Revitu. Geoprostorová databáze SDF a její použití. Dávkový rendering animací v Revitu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 23.924, počet příspěvků již 68.580). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- jak se poskládávala stanice ISS (flash)
- R/C model hexakoptéra (video)
- překládající (a text archivující) telefon (video)
- 10 technických "udělátek", o které si asi netroufáte říct
- Paříž ve 26 gigapixelech - největší digitální fotogorafie

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Gold Partner, HP Gold Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060