X-NEWS: AAC Solutions homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy AAC Solutions - březen '05


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0305.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu s.r.o. a Dialog MTS), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikových informačních sytémů, síťové infrastruktury a IT obecně.

Z obsahu:

AAC Solutions - největší partner Autodesk
U moravských Hustopečí proběhlo vyhlášení nejlepších partnerů společnosti Autodesk za rok 2004, hodnocené za celý český a slovenský trh. Firma AAC Solutions obsadila celkově první místo jako největší partner Autodesku v tomto regionu a získala titul "TOP Dealer Autodesk za rok 2004". Titul Autodesk TOP Dealer tak naše společnost získává již pojedenácté v řadě.

IBM AAC Solutions - partner IBM
Firma AAC Solutions se stává autorizovaným partnerem IBM (IBM Business Partner). Smlouva o obchodním partnerství pokrývá autorizaci pro prodeje produktů a řešení IBM v oblasti serverů, stanic a storage řešení.

ASC Autodesk OTC 2005 - Las Vegas
Na počátku března se konala v nevadském Las Vegas "Autodesk One Team Conference" - setkání obchodních partnerů firmy Autodesk z celého světa. Vedle prezentace nové identity Autodesku a výsledků uplynulého období a plánů do budoucna byly na této konferenci představeny nové CAD, GIS a PLM produkty, které přijdou na trh v nejbližších týdnech, a překvapivě i plány funkcí nových verzí až do roku 2008. V rámci konference OTC se rovněž uskutečnila schůzka zástupce AAC Solutions s panem Carlem Bassem (Autodesk Chief Operating Officer).
Viz další informace

Důležité oznámení pro uživatele produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002
15. ledna 2006 bude ukončena možnost upgradů a technické podpory u některých produktů založených na aplikaci AutoCAD® 2002 . Používáte-li některý z následujících produktů založených na aplikaci AutoCAD® 2002, nepropásněte příležitost upgradovat do 15. ledna 2006.
Stavebnictví: AutoCAD 2002, AutoCAD LT 2002, Autodesk Viz 3/3i, Autodesk Architectural Desktop R3.3
Strojírenství: AutoCAD Mechanical 6, Autodesk Mechanical Desktop 6
Infrastruktura: Autodesk Map 5/6, Autodesk Map Series 5/6, Autodesk Land Desktop 3, Autodesk Raser Design 3, Autodesk CAD Overlay 2002

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2006 Uvedení rodiny AutoCAD 2006
18.2. se za účasti AAC Solutions konala tisková konference Autodesku v Praze, na které byly novinářům ze střední a východní Evropy představeny nové produkty Autodesku.
Vedle již 20.verze AutoCADu - AutoCADu 2006 - bylo oznámeno 25 nových verzí produktů, mj. AutoCAD LT 2006, AutoCAD Mechanical 2006, Architectural Desktop 2006, Map 3D 2006, AutoCAD Electrical 2006, Civil 3D 2006, Raster Design 2006, VIZ 2006, ale i Inventor Series 10, Inventor Professional 10 nebo Revit Building 8, DWF Composer 2, DWF Viewer 6, Vault 4, ProductStream 4, Buzzsaw 7.
Např. AutoCAD 2006 je největším upgradem od R14 a zahrnuje desítky nových a vylepšených funkcí (uživatelské prostředí, dynamické kreslení, dynamické bloky, výkazy...). Viz též diskuse k novinkám A2006. Podrobnější informace o nových funkcích a vlastnostech těchto aplikací najdete na stránkách www.cadstudio.cz a na seminářích pořádaných firmou AAC Solutions.
Připomínáme, že AutoCAD, Inventor, Revit a další aplikace jsou dodávány systémem Subscription (předplatného), takže dnešní noví uživatelé aktuálních verzí se subscription dostanou tyto nové verze zdarma.

Semináře k uvedení řady produktů 2006
Při příležitosti uvedení nové produktové řady AutoCAD 2006 pro Vás připravujeme na duben a květen sérii seminářů. Na nich Vám představíme novinky v AutoCADu 2006 i ostatních nových verzích CAD aplikací a seznámíme vás s možnostmi praktického využitím nově inplementovaných funkcí a nástrojů. Bližší informace o místě konání a termínech seminářů naleznete na našich www stránkách.

Autodesk Subscription promo (až -40%)
Pro vybrané produkty můžete využít zvýhodněný nákup licencí, se subscription zahrnutým v ceně produktu (tzn. mj. bezplatný upgrade na verzi 2006) při nákupu plné komerční verze. Akce se týká produktů AutoCAD 2005, Architectural Desktop 2005, Map 3D 2005, AutoCAD Mechanical 2005, Raster Design 2005. Akce platí od 1.3.2005 do uvedení příslušné jazykové verze CAD produktu řady 2006.
Dále jsou v akci zahrnuty tyto křížové upgrady:
- sleva 40% při nákupu "křížového upgrade" (nikoliv upgrade) na Architectural Desktop 2005, Map 3D 2005, AutoCAD Mechanical 2005 nebo Raster Design 2005, se Subscription
- sleva 30% při nákupu "křížového upgrade" z AutoCADu, AutoCADu Mechanical nebo Mechanical Desktopu (jakákoliv platná verze, tedy 2002/6 a výše) na Autodesk Inventor Series nebo Inventor Professional, křížový upgrade z AIS na AIP, upgrade z AIS6 na AIS9 (platí do 15.7.2005)
Viz tabulka cen - Promo akce

Nový Autodesk DWF Viewer a DWF Composer
V rámci uvedení nové řady 2006 budou aktualizovány i nástroje pro formát DWF - DWF Viewer a DWF Composer. Nástroj pro elektronické připomínkování CAD výkresů - Autodesk DWF Composer - bude ve své druhé verzi doplněn o podporu poznámkování a odměřování 3D DWF souborů (z Inventoru, AutoCADu, Revitu, 3ds max, ADT...), o zobrazování zvolených atributů bloků ve výkresu, nové možnosti poznámkování, sledování stavu připomínek, použití anotačních symbolů z knihoven AutoCADu, náhledy tisku a o vytváření snímků obrazovek. Vedle zobrazování, tisku a publikování DWG výkresů AutoCADu je podporováno i zobrazování a publikování souborů Inventoru a DXF souborů.
Viz publikační formát DWF

Změny licencování a subscription Autodesku
Dochází k některým procesním změnám v politice licencování a subscription Autodesku. Síťové i lokální multilicence nyní mohou používat jediné sériové číslo, u síťových licencí již není rozlišován tzv. 'Starter Pack' a 'Additional License'. Subscription bude moci být dokoupeno i později (nejen zároveň s novým produktem či upgradem).

Autodesk kupuje německou firmu COMPASS Systems, producenta stejnojmenné aplikace pro správu technické dokumentace. Vedle podpory stávajících uživatelů chce Autodesk využít znalostí a zkušeností Compassu pro své PLM/PDM aplikace Productstream, Vault a Buzzsaw a dále posílit svou skupinu PLM řešení.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 10
Inventor R10 představuje významné novinky z hlediska produktivity konstruování, především 'funkční navrhování' (zadávání fyzikálními, nikoliv geometrickými parametry), interaktivní editaci pomocí 3D uzlů, modul Animator Studio, ad.
Přehled nejdůležitějších novinek v Autodesk Inventoru 10 a Inventoru Professional 10 najdete na www.cadstudio.cz/inventor.

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Inventor opět nejprodávanější 3D MCAD
Již čtvrtý rok po sobě je Autodesk Inventor světově nejprodávanější aplikací pro 3D strojírenské konstruování. Oceňována je zejména jeho kombinace 3D a 2D funkcí umožňující bezrizikový přechod do 3D a kompatibilita se standardním CAD formátem DWG.

Praktický přístup k PLM
Produkty Autodesku pro správu dat - tedy Autodesk Vault, Productstream, Streamline a DWF - integrované se strojírenskými CAD produkty - představují praktický přístup k potřebám podniků v oblasti správy dat a technických dokumentů. Nový Autodesk Vault 4 nabízí mj. širší podporu DWF a integraci MS Office.

Připravovaná školení - Inventor
Na tento rok pro Vás připravujeme řadu specializovaných školení zaměřených na produkty Autodesk Inventor Series a Inventor Professional, včetně nové verze 10. Základní i pokročilé kurzy zaměřené jak na zvládnutí základní funkčnosti, tak i na specializované oblasti, jako je správa dokumentů a Vault, plechové součásti, potrubí, metoda konečných prvků, profi školení, či školení konkrétní problematiky zákazníka a další.
Sledujte www.cadstudio.cz/skoleni.

Frame Generator Ocelové konstrukce v Inventoru
Pro majitele subscription k Inventoru je k dispozici nástroj pro návrh ocelových konstrukcí - Autodesk Frame Generator. Tato aplikace umožňuje modelovat ocelové konstrukce z náčrtů, pracovat s profily, spoji, atd.

Inventor 10 certifikace pro aplikaci AAC
Aplikace firmy AAC Solutions - VRML Translator for Inventor - získala jako jedna z prvních aplikací certifikaci Autodesku pro Inventor R10.

EdgeCAM 9.5 certifikován pro Inventor 10
CAM aplikace EdgeCAM Solid Machinist firmy Pathtrace plně podporuje nejnovější verzi 3D CAD aplikace Autodesk Inventor 10. EdgeCAM Solid Machinist nabízí plnou asociativitu mezi trasou nástroje a modelem - součásti i sestavy Inventoru jsou načítány bez nutnosti konverze dat a CNC kód lze snadno aktualizovat při změně sestavy v Inventoru.
Viz CAD nadstavby - EdgeCAM

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 8 Revit Building 8
Nová verze CAD/BIM aplikace Autodesk Revit bude označena jako Revit Building 8 (chystají se verze Revit Structural, Revit Systems). Informace o nejdůležitějších novinkách verze 8 (lokalizaci do češtiny připravujeme) najdete na
Autodesk Revit

Semináře REVIT
AAC Solutions jako partner Grand Prix Obce architektů si Vás dovoluje pozvat na připravované semináře s tématem "Informační model budovy v projekční praxi". Semináře budou zaměřeny na praktické ukázky použití systémů Autodesk Revit Building 8 a Autodesk Autocad Revit Series. Semináře připravujeme na květen 2005, bližší informace naleznete na našich www stránkách.

Hotel Josef - setkání architektů, představení Revitu
2.února proběhlo neformální setkání architektů v příjemném prostředí Hotelu Josef, doplněné o představení systému Revit a konceptu BIM. Součástí "Setkání v Josefu" byla také prohlídka hotelu navrženého architektkou Evou Jiřičnou a nechyběla ani možnost popovídat si s kolegy architekty. Šéfkuchař Hotelu Josef připravil pro tuto příležitost ukázky delikates mezinárodní kuchyně a zkušený sommeliér zarámoval večer prezentací a ochutnávkou špičkových vín.
Pro velký zájem se akce "Setkání v Josefu" bude 29.3.2005 opakovat.
Pozvánku a přihlášku naleznete na www.e-architekt.cz/josef.

Revit - Špička pro design 2004
Časopis Computer Design v únoru uděloval každoroční ocenění "Špička pro design 2004". Titul "Nejlepší produkt 2004" v oblasti architektury a stavebnictví si odnáší Autodesk Revit. Porota ocenila přínosy Revitu - nové a moderní možnosti při projekci budov i architektonických celků.
Viz další informace o Revitu a konceptu BIM

CADKON Promo
Při zakoupení nové verze libovolného Cadkonu, nebo upgrade Cadkonu, je předplatné na jeden rok zahrnuto v ceně produktu. Majitelé Cadkonu 2D, nebo TZB, kteří produkt zakoupili po 1.12.2004 mohou o jednoroční předplatné zdarma dodatečně požádat.

GIS, mapování, FM

Map 3D 2006 Autodesk Map 3D 2006
CAD/GIS aplikace Autodesk Map 3D se ve verzi 2006 dočkala podpory dat ArcSDE, konceptu mapových knih, zjednodušení uživatelského rozhraní a dalších nových nástrojů. Lokalizovaný Map 3D 2006 si můžete zajistit již dnes, v rámci promo akce na subscription. Přehled novinek verze 2006 najdete na
Autodesk Map

Civil 3D 2006
Významným produktem v rámci nové řady 2006 je i Autodesk Civil 3D - aplikace pro projektování liniových staveb, koridorů a terénní úpravy. Civil 3D využívá dynamický projekční model, který zajišťuje okamžitou a přesnou koordinaci všech prvků projektu - od 3D modelu přes řezy a pohledy až po analýzu.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

DesignJet 90 Nový HP DesignJet 90
Stolní velkoformátová tiskárna DesignJet 90 je určena pro DTP a grafické výstupy do formátu A2+. Používá podobnou technologii jako modely DesignJet 30/130. Doplňuje řadu formátů A3+ - A2+ - A1+ - A0+ (DJ30 - DJ90 - DJ130 - DJ5500) v grafickém segmentu. Dostupnost od května 2005.

DesignJet 4000 Zrychlete vykreslování - 100 A1/hod.
Do 31.5.2005 platí nové podmínky na akce HP "Zbavte se staré" a "HP Znovu!", v rámci nichž můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový model velkoformátové tiskárny HP DesignJet. Porovnejte parametry rychlosti nového superrychlého a přesného modelu HP DesignJet 4000 (100 formátů A1 za hodinu).
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů
Viz aktuální modely HP DesignJet

DeskJet 1280 Nový HP DeskJet 1280 A3+
Tato tiskárna nahrazuje veleúspěšný model tiskárny DeskJet 1220, který je již na trhu delší dobu. Hlavní rozdíly nalezneme v rychlosti tisku (až 14 str/min mono a 11 stran barevně), v možnosti tisknout rozlišením až 4800x1200dpi (foto papír, barevný výtisk), možnosti potiskovat média o gramáži až 280g/m2. Tiskárna je vybavena USB i paralelním portem a umožňuje využití i ve starších systémech (např. NT4). U tiskárny jsou i nadále použity osvědčené typy inkoustů: 51645AE černý, C6578AE/DE barevný.
Viz "DeskJet 1280" na IT Shop AAC Solutions

Pracovní stanice HP
K aktuálním řadám pracovních stanic HP XW4200 (Pentium4), XW6200 (až 2x XEON, EM64T), XW8200 (robustní model až 2x XEON CPU, EM64T) přibývá nejnovější model XW9300, který poprvé v historii stanic HP obsahuje procesor AMD Opteron. Pro některé aplikace představuje XW9300 nejvýkonnější model v řadě stanic HP.
Ve střední třídě 3D grafických karet stanic HP je novinkou Nvidia Quadro FX1400 s novou čipovou sadou nv41 a rozhraním SLI (zdvojnásobení výkonu přidáním druhé karty).
Aktuální přehled stanic HP najdete v PDF dokumentu HP Workstations.

HP Storage
Společnost HP ohlásila dne 24. února 2005 další rozšíření nabídky produktové řady HP StorageWorks - produktů pro ukládání a zálohování dat. Nově ohlášenými produkty jsou :
HP Storage Essentials jsou první otevřenou sadou storage produktů založených na standardech a jsou určeny pro integraci do nástroje HP Systems Insight Manager, který nově bude představovat unifikovanou platformu pro společnou správu storage prostředí a serverů. HP Systems Insight Manager zajišťuje základní správu storage a server prostředí a nově bude moci být rozšířen podle potřeb uživatelů i o HP Storage Essentials, které jsou navrženy jako plug-in sada s přidanou hodnotou, která nabízí pokročilou správu heterogenního storage prostředí včetně SAN managementu, storage resource managementu, provisioningu, monitorování aplikační infrastruktury a další funkce.
Další podrobné informace naleznete na HP StorageWorks

HP nc8230 Nové notebooky HP
HP právě uvádí svou nejrozsáhlejší řadu notebooků v historii. Čtyři různé řady tenkých a lehkých notebooků jsou navrženy s ohledem na vyšší bezpečnost, snadnost použití a spolehlivost pro mobilní profesionály při příznivých cenách. K novým produktům patři i např. ultralehký model nc4200 nebo výkonná mobilní pracovní stanice nw8240. Atributy nových modelů jsou spolehlivost (odolnější materiály, ochrana proti otřesům), mobilita (lehčí, tenčí, Intel Sonoma platforma pro až dvojnásobný provoz na baterie), bezpečnost dat (HP Protect Tools - SmartCard, kryptovací TPM chip, Security Manager), ochrana dat (funkce Local Recovery, ochrana disku při pádu), konektivita (Bluetooth, WLAN), ergonomie (dokovací řešení, cestovní baterie, mylarová fólie proti poškození), cena (od 19.980,-Kč).
Další cenové informace viz Ceník notebooků HP (PDF) a IT Shop AAC Solutions.

Tiskárny zadarmo - už to začíná
V rámci probíhající akce HP získáte při nákupu 15 tiskových kazet zdarma multifunkční tiskárnu HP PSC 1315 (inkoustová kopírka, tiskárna, skener).
Viz www.hp.cz/kancelarzdarma

Jarní dny HP - Ostrava
AAC Solutions - Autorizovaný dealer Hewlett-Packard a HP DesignJet Partner Vás zve na každoroční konferenci a výstavu Jarní dny HP, 13.dubna 2005 v hotelu Atom, Ostrava. Pod mottem: "Měňte se s námi: vy rozumíte businessu a my rozumíme Vám" budou diskutovány novinky a úspěšné projekty. Během konference se budete také moci seznámit s technologickými novinkami, které jsou určeny podnikovým zákazníkům.
Viz další informace

HP dx6100 + LCD 17" LCD zdarma k počítači HP
K výkonnému počítači HP dx6100 rozdáváme 17" LCD panel HP L1740 ZDARMA.
HP Compaq Business Desktop dx6100 v konfiguraci s Windows XP Professional CZ, Intel Pentium 4 530 HT 3.0GHz, 512MB RAM, 16GB SATA, DVD RW DL. Včetně LCD za 25.990,-Kč, popř. konfigurace s 15" LCD za 18.590,-Kč - KOUPIT.

Značkový počítač IBM za 13.900,-Kč
IBM TC A50-TopS DT desktop PC (Pentium Celeron 2.53GHz, 256MB, 40GB, CD-ROM, FD, LAN, audio, WinXP Pro, opt.myš, záruka 3 roky).
Viz kód VA576CW na IT Shop AAC Solutions

Hledáte-li technickou podporu pro vaše zařízení HP a nejste si jisti přesným označením produktu, můžete na stránce podpory použít tlačítko "Automatically detect my products". Viz další informace

Odkup staré techniky HP - hp trade-in
HP nyní nabízí svým zákazníkům možnost ušetřit odkupem náklady při pořizování nových produktů. U tiskáren se jedná o náhradu ve výši 900 až 56.700 Kč za vrácený kus, u PC a notebooků můžete získat až 6.650 Kč, u serverů se jedná až o 50.000 Kč, u produktů na ukládání dat máte šanci získat až 170.240 Kč a u síťového vybavení lze obdržet až 36.000 Kč za vrácený starší produkt.

Autorizované servisní středisko HP
Společnost AAC Solutions s.r.o. je Autorizovaným servisním partnerem Hewlett-Packard - HP ASDP. Provádíme záruční (vč. onsite oprav HP CarePack) i pozáruční opravy na všechny produkty výpočetní techniky Hewlett-Packard - včetně produktů zakoupených u jiných prodejců. Standardně nabízíme i další služby spojené s technikou Hewlett-Packard, jako jsou preventivní prohlídky, instalace, konzultace apod.

Moorův zákon - dalších 20 let?
Dle vyjádření CEO Intelu Craig Barretta bude Moorův zákon (počet tranzistorů v procesoru se daří zdvojnásobit každých 18 měsíců) platit ještě dalších 20 let. Zatím tento zákon "drží" již 40 let. Limitem je rozměr 5 nanometrů, šířka 50 atomů vodíku.

AAC Solutions Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

64bitové Windows
V průběhu měsíce dubna je plánováno uvedení 64bitové verze operačních systémů Windows XP a Server 2003. Je to zhruba rok a půl poté, co AMD uvedla svůj 64bitový procesor Athlon 64, který je určený pro pracovní stanice a stolní počítače.

Pokud jste využívali možnosti odložení instalace SP2 ve službe Windows Update pro Windows XP, je pro vás důležitý datum 12.duben - tehdy totiž Windows Update provede automatickou aktualizaci systému na Service Pack 2.

Zvýhodněná nabídka upgradu na Microsoft ISA Server 2004 platí do 31.3.2005. ISA Server 2004 představuje pokročilou bránu firewall na aplikační vrstvě, řešení pro VPN a webovou mezipaměť, umožňující zvýšit zabezpečení a výkon sítě.

Do 30.června 2005 si můžete pořídit produkt Microsoft Office 2003 Professional s 10% slevou v rámci Microsoft Open Subscription License.

Firma AAC Solutions je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Symantec a Nortel - řešení nové generace
Společnosti Symantec a Nortel se rozhodly zkombinovat své zkušenosti a vytvořit řešení pro obranu proti útokům z jádrových sítí přímo na jednotlivé počítače. Tento nový strategický vztah nyní znamená, že podniky budou schopny čelit útokům velice rychle a bránit se proti nim dříve, než se začnou šířit. Byl vyvinut prototyp vysoce účinného bezpečnostního nástroje pro stávající infrastruktury přepínaných sítí, který je schopen sledovat a zastavovat útoky téměř v reálném čase.

Snazší řízení heterogenních prostředí
Společnost Symantec má certifikovaná řešení společností Kavado, NFR Security, Qualys a TippingPoint v rámci svého programu Technology Partner Program. Cílem tohoto programu je zajistit, aby řešení třetích stran byla kompatibilní s řešeními SSMS (Symantec Security Management System) a Symantec AntiVirus Scan Engine. Díky tomu, že různé produkty účinně vzájemně spolupracují, může Symantec zjednodušit řízení bezpečnosti pro své zákazníky a pomoci jim chránit investice do technologie. Může pomoci při efektivnější identifikaci útoků, v návratnosti investic díky zprávám o blokovaných útocích; úsporám času a v komplexním pohledu na bezpečnostní aktivity napříč celou strukturou.

Eliminujte 50% nevyžádaných e-mailových zpráv
Řada Symantec Mail Security 8100 výrazně snižuje množství záměrných útoků na e-maily prostřednictvím korporátních sítí. Řešení umožňuje snížit objem nevyžádaných zpráv a chránit se proti útokům spamu, což jim pomůže získat kontrolu nad e-mailovou infrastrukturou. Symantec Mail Security 8160, jediný model v řadě 8100, je určen společnostem s více než 2000 uživateli a snižuje počet nevyžádaných zpráv na polovinu. Aplikace 8160 je umístěna na vstupu do sítě a pomáhá organizacím snížit náklady na e-mailovou infrastrukturu a ukládání dat.
Další info na Enterprise Security

Připomínáme promoakci na zařízení SGS 5440, 5441, 5460 a 5461 appliance, u nichž až do 31.3.2005 poskytujeme 25% slevu.

Od 1.2.2005 se mění záruční podmínky na síťové produkty 3Com: kancelářské produkty OfficeConnect - 3 roky, hraniční přepínače a síťové karty - doživotní záruka, podnikové přepínače - 1 rok.

AAC Solutions úspěšně prošla pravidelnými recertifikačními testy Brand-Rex. Kabelážní systémy Brand-Rex, Panduit a Systimax SCS využíváme pro rozvody sítí u našich zákazníků, se zárukou až 25 let.
Viz Sítě

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

AAC Solutions - vlastní aplikace

Pro slovenskou firmu Koral jsme vyvinuli aplikaci na optimalizaci složení hornin při těžbě v lomu pro výrobu cementu. Aplikace pracuje nad Autodesk Mapem a pracuje s bloky hornin, na něž se váže databáze chemického složení. Software umožňuje provádět výběry bloků pro optimalizaci složení horniny při těžbě.

AutoDWF Tato nová aplikace firmy AAC Solutions je určena pro firemní uživatele AutoCADu, Architectural Desktopu, Mapu a AutoCADu Mechanical. AutoDWF zajišťuje automatickou aktualizaci kopie výkresu v elektronickém publikačním formátu DWF při každém uložení DWG výkresu. Lze předvolit publikační adresář a soubor volitelně odesílat na FTP nebo iProject server. Nástroj AutoDWF je určen především pro firmy, které zkoušejí správu CAD dokumentů nebo vstupují do oblasti 'data managementu'. Firma AAC Solutions nabízí pro uživatele CAD systémů Autodesku i pokročilejší data management systémy (Vault, Productstream, iProject, AutoManager...).
AutoDWF je prozatím k dispozici bezplatně (viz Download).

SysVarLock - bezplatná aplikace AAC Solutions pro CAD administrátory. Aplikace umožňuje ochránit nastavení zadaných proměnných AutoCADu a zabránit jejich změně na určité hodnoty. Lze tak uživatelům zabránit změně nastavení na nežádoucí nebo potenciálně nebezpečné hodnoty. Viz SysVarLock

Aplikace pro generování výkazů z AutoCADu LT - AAC Reporter LT byla doplněna o nové funkce pro export textů výkresu.

Aplikace ExplodeIP je rozšířením příkazu Rozlož, se zachováním vlastností rozkládaného objektu.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy AAC Solutions - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • 3ds max 7 Service Pack 1
  • Autodesk Revit 7.0 - build 20050201_2130
  • Architectural Desktop 2005 hotfix (poškozené .DST)
  • VRMLout pro AutoCAD 2002 a ADT 3.3 (update)
  • AutoDWF
  • Firmware upgrade pro DesignJet 4000 (GW_3.1.1.1)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Firma AAC Solutions je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

3.050 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak zabránit změně nastavení určitých proměnných? Instalace MapGuide klienta bez administrátorských oprávnění. Kde najdu aplikaci BatchPlot pro AutoCAD 2005 a vyšší? Pomalé otevírání dialogu PLOT. Automatické publikování DWF souboru při uložení DWG. Jak na HP DesignJet 4000 vytisknout výkres či obrázek zrcadlově? Nedokumentovaný informační příkaz Mapu a Architectural Desktopu. Jak v sestavě zobrazit součásti, které mají jeden nebo více stupňů volnosti? Přidání hyperodkazu k položce (dokumentu) ve stromu Vault. Z jakých aplikací mohu publikovat 3D DWF? Použití matematických výrazů v dialozích AutoCADu. Oddělení podnikového a uživatelského menu AutoCADu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

CAD Support Pack Enterprise je rozšířená služba AAC Solutions zahrnující mj. i přístup na VIP server AAC Solutions. Možnosti rozšířené technické podpory firmy AAC Solutions najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- už máte botu s mikroprocesorem?
- 13 věcí které nedávají smysl (New Scientist)
- vyzkoušejte si jak budete vypadat vy nebo vaše děti ve stáří (face transformation)
- přehrávač sám rozpozná poslouchanou hudbu
- pošlete (si) e-mail v budoucnosti přes FutureMail

Google GMail pozvánka. Znáte e-mailový systém GMail od Google, s unikátním web ovládáním a 1GB kapacitou schránky? Chcete-li vlastní bezplatný účet v tomto systému, AAC Solutions má pro odběratele X-News přichystáno několik přizvání do GMailu. Napište si o ně.

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti AAC Solutions s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti AAC Solutions s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu AAC mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


AAC Solutions s.r.o. (dříve: Xanadu s.r.o.) - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Brno, 602 00, Smetanova 9, tel. 541 212 077, 541 210 823
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773 (změna od 1.2.2005)
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060