X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - březen '04


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS umožňuje jeho snadné odhlášení nebo např. přihlášení do diskusní konference 'CAD Fórum' jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na http://www.cadstudio.cz/email/x-news0304.htm

Xanadu s.r.o. (CAD Studio + i-Systems), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Xanadu - CAD dealer roku 2003
V pražském Veletržním paláci byli v rámci Tech Data Forum 2004 vyhlášeni nejúspěšnější prodejci v oblasti výpočetní a komunikační techniky. V kategorii CAD produktů se již počtvrté v řadě stala vítězem pro region České a Slovenské republiky společnost Xanadu s.r.o., která tak získala ocenění Dealer roku 2003.

Autodesk oznámil za Q4 51% meziroční nárůst obratu a roční obrat se blíží 1 mld. dolarů (952 mil. USD).

AutoCAD 2005 Nové CAD produkty řady 2005
Autodesk oznámil nové CAD a GIS produkty řady "2005". AutoCAD 2005 přináší zejména inovace v oblasti efektivity, vytváření, správy a sdílení sad listů (projektových knih). Viz další informace o AutoCADu 2005, včetně přehledu novinek. Vedle AutoCADu 2005 budou v prvním pololetí tohoto roku uvedeny i související produkty - AutoCAD LT 2005, Autodesk Architectural Desktop 2005, Raster Design 2005, Autodesk Map 3D 2005, Land Desktop 2005, Civil Design 2005, Survey 2005 a Building Systems 2005.

Subscription promo
AutoCAD 2005 (či Map 2005 nebo Architectural Desktop 2005) si ale můžete zajistit již dnes. Do uvedení odpovídajícího produktu verze 2005 nyní získáváte Subscription v ceně (tzn. mj. bezplatný upgrade na verzi 2005) při nákupu plné komerční verze nebo "křížového upgrade" (nikoliv upgrade) daného CAD produktu řady 2004 (neplatí pro LT).
Tato akce sice neplatí na prosté upgrade produktů, ale dnešní upgrade na verzi 2004 plus cena Subscription je dnes levnější než bude cena upgrade na verzi 2005.
Viz další informace

Možnost upgrade z produktů řady 2000i bude ukončena 15.1.2005 (AutoCAD 2000i, AutoCAD LT 2000i, Autodesk Architectural Desktop R2i, Autodesk Architectural Desktop R3, AutoCAD Mechanical 2000i, Autodesk Mechanical Desktop R5.0, Autodesk Inventor 5, AutoCAD Map 2000i 4.5, Autodesk Land Desktop 2i, Autodesk CAD Overlay 2000i).

Navštivte některý z našich seminářů určených aktuálním novinkám v oblasti CAD aplikací pro stavebnictví a pro strojírenství. Viz www.cadstudio.cz/seminare

AEC aplikace Sleva až 25% pro členy ČKA
Do 30.4.2004 platí mimořádná sleva až -25% na stavební aplikace Autodesk a systém iPROJECT platná pro členy České komory architektů. Akce platí pro AutoCAD, Architectural Desktop, Revit, iPROJECT a upgrade na tyto aplikace. Uvedené aplikace můžete shlédnout na seminářích Stavební aplikace - nová AEC řešení nejen pro členy ČKA, které firma Xanadu pořádá v několika městech.
Viz podrobnější informace o slevě ČKA

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2005
AutoCAD 2005 se vedle řady nových a vylepšených kreslicích a editačních funkcí nyní více zaměřuje na způsob vytváření projekční či konstrukční dokumentace a na snazší manipulaci a správu celého projektu. K nejdůležitějším novinkám patří: koncepce sady výkresových listů (se společnou správou, publikováním, archivací, číslováním, propojením), tabulka jako nový typ entity, textová pole s automatickou aktualizací hodnot, zjednodušené vykreslování, načítání DWF připomínek, nový správce hladin s hierarchií a filtrováním, vylepšení textu, šraf, funkce pořadí a mnoho dalších.
Anglická verze AutoCADu 2005 bude uvedena 22.března, česká verze koncem května. Držitelé Subscription si mohou již nyní stáhnout pre-release verzi AutoCADu 2005 ze Subscription centra.
Viz další informace o AutoCADu 2005 (vč. přehledu novinek)

DWF Viewer Autodesk DWF Viewer
Nový Autodesk DWF Viewer 4.1 (dříve "Express Viewer") je aktualizované verze bezplatného prohlížeče DWF souborů. CAD soubory v úsporném internetovém publikačním formátu .DWF lze vytvářet nejen z AutoCADu, Inventoru nebo Revitu, ale nyní i ze všech Windows aplikací. DWF Viewer umožňuje prohlížení a tisk CAD výkresů i celých projektových knih, včetně informací o jednotlivých výkresových listech či entitách výkresu. Aplikace je ke stažení na www.cadstudio.cz/download nebo je k dispozici na instalačních CD Autodesk produktů rodiny 2005.
Viz též DWF publikování

Autodesk DWF Composer
DWF Composer je nová aplikace usnadňující týmovou spolupráci během procesů projektování a konstruování. DWF Composer umožňuje efektivní elektronickou výměnu CAD dat, jejich prohlížení, revize, tisk, připomínkování a poznámkování - vše s využitím úsporného publikačního formátu DWF. Připomínky členů týmu lze přímo načíst do CAD aplikací rodiny AutoCAD 2005, kde lze spravovat sady připomínek, jejich stav a historii.
DWF Composer bude k dispozici v dubnu 2004 za cenu cca 99,-USD.
Viz též DWF publikování

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Autodesk kupuje MechSoft!
Autodesk oznámil, že kupuje část aktiv společnosti MechSoft.com, českého producenta populární strojírenské nadstavby AutoCADu a Inventoru - Mechsoft (dříve "Profi").
Autodesk plánuje zahrnutí technologie MechSoft do budoucích verzí produktů Autodesk Inventor. Důraz bude kladen především na koncept "funkčního navrhování" Mechsoftu, více než 50 konstruktérských kalkulátorů, elektronickou konstruktérskou příručku a rozsáhlou knihovnu strojírenských prvků. Zároveň bude ukončen vývoj Mechsoft aplikací pro konkurenční CAD aplikace. Inventor je #1

Autodesk Inventor opět nejprodávanější
Již třetí rok po sobě je Autodesk Inventor Series světově nejprodávanější aplikací pro 3D strojírenské konstruování. Oceňována je zejména jeho kombinace 3D a 2D funkcí umožňující bezrizikový přechod do 3D a kompatibilita s formátem DWG.
Viz Autodesk Inventor

Autodesk Inventor 8 Inventor Series 8 CZ a Inventor Professional 8 CZ
Česká verze Autodesk Inventor Series 8 a Inventor Professional 8 obsahuje lokalizované verze Mechanical Desktop 2004 DX, AutoCAD Mechanical 2004 DX, AutoCAD 2004 a Autodesk Inventor 8.
Inventor Series 8 je zásadně inovován a to hlavně v oblasti generování výkresové dokumentace (rychlost, vyšší výkon, rozšířená funkčnost kusovníků, odměřování, špičková DWG kompatibilita, …). Dále pak Řešič dotyku, zrcadlení sestav, rozšířený Autodesk ShapeManager (3D spline, plochy, ..). Vylepšené uživatelské rozhraní (úpravy klávesových zkratek, Nový Design Support Systém, …), rozšíření tisku, uživatelské úpravy Knihovny obsahu.
Inventor Professional je rozšířená verze Autodesk Inventoru určená především pro elektromechanické konstruování. Nová verze vylepšuje funkčnost v oblasti trubek a potrubí a přidává funkce z oblasti kabelových svazků.
Viz podrobnější přehled novinek Inventoru 8

Přijďte se seznámit se strojírenskými CAD řešeními na některý z našich seminářů k uvedení Autodesk Inventoru 8:
24.3. - Pardubice
31.3. - Ostrava
6.4. - Praha
7.4. - Plzeň
8.4. - České Budějovice

Sleva 20%-30% na Autodesk Inventor 8
V rámci uvedení českých verzí Inventor Series 8 a Inventor Professional 8 poskytuje firma Xanadu slevu 20% na Inventor Series 8 a Inventor Professional 8 (se Subscription), a na upgrade z AutoCADu, AutoCADu Mechanical a Mechanical Desktopu na Inventor Series 8 a Inventor Professional 8.
Pokud upgradujete vaši aplikaci (AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Mechanical Desktop) na Autodesk Inventor Series, můžete využít 30% slevy na nákup další, nové licence Autodesk Inventoru (se Subscription).

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Uveden Autodesk Vault 2
Byla uvedena uvedena nová verze systému pro správu technických dokumentů Autodesk Vault R2. Klient-server systém Autodesk Vault představuje praktický přístup k problematice správy dat. Autodesk Vault R2 je volně ke stažení pro držitele Subscription k Inventoru. Informace o novinkách verze R2 najdete na stránce Xanadu - Autodesk Vault.
Ještě v roce 2004 má být uvedena i další verze - Autodesk Vault R3.

Mechsoft promo do 31.5.2004 - v ceně upgrade licence Mechsoft for Inventor (AIS/AIP) z MechSoft for AutoCAD (cena 25.950,-Kč), je i roční Subscription.

Přední světový výrobce oken a dveří - britská společnost JELD-WEN Engineering - nasazením aplikací Autodesk Inventor a EdgeCAM zvýšil produktivitu o 90%. Doba programování výrobních nástrojů se snížila z třech dnů na méně než dvě hodiny.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Revit

Nový Autodesk Revit 6.1
Aplikace pro projektování a dokumentaci staveb (BIM) - Autodesk Revit - byla aktualizována na verzi 6.1. Revit verze 6.1 přináší vylepšení v oblasti konstrukcí, modelování zakřivených objektů, zrychlení kótování, parametrické řízení families, ad. Aktualizace na verzi 6.1 je zdarma pro držitele Subscription.
Podrobnější informace viz Autodesk Revit nebo si vyžádejte zkušební verzi u firmy Xanadu, prodejce Revitu v ČR. ČKA

Autodesk Revit, Architectural Desktop i AutoCAD nyní můžete - jen do 30.4. - získat se slevou až 25% - sleva platí pro členy České komory architektů.
Viz další informace

České příručky pro Revit
K programu Autodesk Revit jsou nyní k dispozici dvě nové české příručky v elektronické (PDF) verzi - "Úvod do aplikace" a "Autodesk Revit Tutorial" (cvičebnice).
Tyto příručky si můžete stáhnout zdarma ze stránky Autodesk Revit.

ADT 2005 Co přinese Architectural Desktop 2005?
Kromě nových funkcí přicházejících z AutoCADu 2005 nabízí Arch.Desktop publikování vlastností objektů do DWF, databázové anotace, vylepšené uchopovací uzly, inovované detaily a schodiště, import LandXML, publikování do Accessu, nový VIZ Render 2005 kompatibilní s 3ds max 6, ad. Další nové funkce v programu Autodesk Architectural Desktop verze 2005 najdete na stránce Architectural Desktop.
ADT 2005 nyní můžete získat zdarma při nákupu ADT 2004 - viz Promo akce.

Inteligentní publikování z Architectural Desktopu 2005
Nový Architectural Desktop 2005 přináší možnost jednoduchého publikování celých projektů v jediném souboru, se zachováním automatických hyperodkazů mezi listy projektu a se zahrnutím informací o jednotlivých stavebních prvcích. Podívejte se na zajímavou ukázku možností publikačního formátu DWF.
Viz Tip 3650 na www.cadforum.cz

3D tisk domů?
Vytiskněte si dům z AutoCADu a můžete se nastěhovat...
Dnes již celkem běžnou aplikací ve strojírenské konstrukci jsou přímé 3D výstupy CAD modelů (rapid prototyping, stereolitografie) realizované speciálními periferními zařízeními, tzv. "3D tiskárnami". 3D tiskárny pracují většinou na principu vrstvení 3D modelu vytvrzováním tenkých vrstviček polymeru.
Možná není daleko doba, kdy podobným způsobem budou vznikat i celé budovy. Místo party zedníků nastoupí zdící robot a z postupných vrstev rychletvrdnoucího polotekutého materiálu vymodeluje stěny, příčky i otvory. V této oblasti již probíhají zajímavé praktické experimenty.
Viz stránky University of Southern California a New Scientist

Pomůžeme vám zrychlit 3ds max
Pokud používáte aplikaci Discreet 3ds max 6 na stanici s grafickou kartou řady NVIDIA Quadro, můžete jeho výkon zvýšit o 74% plným využitím akceleračních schopností grafické karty za pomoci driveru MAXtreme 6.
Viz Tip 3630 na www.cadforum.cz

V souvislosti s blížícím se uvedením CAD produktů řady 2005 byla aktualizována online knihovna obsahu ADT, a to i pro Architectural Desktop 2004. Prohlédněte si nový obsah v ADT - stiskněte Ctrl+4 a prohlížeči obsahu klepněte na katalog "Architectural Desktop/VIZ Render Plug-ins".

30% sleva na upgrade z LT na AutoCAD 2004
Do 10.4.2004 můžete využít slevu 30% na nákup upgrade z AutoCADu LT 2000i, LT 2002 a LT 2004 na plný AutoCAD 2004. Tato sleva je určena pro majitele ocelářské LT-aplikace GoSteel. Zároveň lze v tomto období využít speciální ceny na ocelářskou nadstavbu AutoCADu - HyperSteel verze 7.1 CZ (paket Design+Detailing) - za 60.000,-Kč bez DPH.

GIS, mapování, FM, EDM, CRM

Map 2005 Co bude nového v programu Autodesk Map 3D 2005?
Kromě nových funkcí přicházejících z AutoCADu 2005 přinese Autodesk Map 3D 2005 řadu novinek především v oblasti možností tematického mapování a analýzy 3D dat. Podporuje správu databází bodů, dynamické modelování terénu, automatické změny zobrazení při změně zoomu, podporu nových funkcí Oracle a dalších grafických formátů. Další nové funkce v programu Autodesk Map 3D 2005 najdete na stránce Xanadu - GIS.
Map 3D 2005 nyní můžete získat zdarma při nákupu Mapu 2004 - viz Promo akce.

Nový Autodesk MapGuide 6.5
Autodesk oznámil novou verzi klient-server GIS aplikace MapGuide. Verze 6.5 přinese podporu nových zdrojů dat, publikování z- i do formátu DWF, vazbu na Map 3D 2005, vylepšený Java viewer a podporu Oracle 10g. MapGuide 6.5 je navíc rychlejší a snazší pro používání.
Viz MapGuide

Nová aplikace DKM import umožňuje práci s daty katastru v Mapu a MapGuide (viz níže).

HP produkty, novinky, akce

HP DesignJet 130 Nové modely HP DesignJet
HP oznámil nové modely velkoformátových tiskáren HP DesignJet určené především pro DTP nasazení. DesignJet 30 a DesignJet 130 jsou cenově dostupné víceformátové barevné tiskárny formátu A3+, resp. A1+, se šestibarevným světlostálým tiskem. Přesvědčivý a jednoduchý barevný tisk využívá automatickou kalibraci barev a novou technologii HP CMYK Plus.
Nové modely DesignJet 30/30n a 130/130nr budou v prodeji od května 2004.
viz HP DesignJet

Nové drivery pro HP DesignJet - HP uvolnil nové verze Windows a AutoCAD driverů pro velkoformátové tiskárny HP DesignJet. Aktuální verze ovladačů si můžete zkontrolovat na stránce www.cadstudio.cz/designjet a stáhnout např. na www.hpdesignjet.cz

Upgradujte váš plotr, podmínky jsou nyní velmi výhodné!
Od 1.2.2004 můžete opět a ještě výhodněji než v minulém roce upgradovat váš stávající plotter a přejít na nejmodernější tiskové technologie HP. Akce "upgrade plotrů" nyní s vyššími odkupními cenami.

Bonus za věrnost opět a ještě vyšší!
Od 1.2.2004 můžete opět a ještě výhodněji než v minulém roce obdržet bonus při nákupu velkoformátového zařízení HP DesignJet, pokud vlastníte starší zařízení HP. Stávající zařízení Vám zůstává.
Další informace o obou programech viz HP DesignJet (kontaktujte nás pro konkrétní nabídku)

HP XW4100 HP workstation XW4100 - akce
Připadá vám, že vaše CAD aplikace běží pomalu? Nebo máte problémy se spolehlivostí 3D CAD aplikace na vašem počítači?
Autodeskem doporučovaná konfigurace výkonné pracovní stanice pro 3D CAD - Inventor je nyní v akční nabídce. HP workstation XW4100 s procesorem Pentium-4, výkonnou 3D grafickou kartou a 1GB RAM, s certifikací Autodesku a 3letou zárukou. Prohlédněte si 3D model stanice.
Ceny viz - KOUPIT HP LCD L2025

Ke každé stanici HP nyní můžete získat špičkový 20" LCD monitor HP L2025 jen za 29.890,-Kč (vč. 3-leté záruky). Monitor nabízí technologii IPS (in-plane switching), nativní rozlišení 1600x1200, funkci Picture-in-Picture a kromě DVI a VGA vstupu i analogový vstup S-VHS video.

Firmy mohou ušetřit až 30% na tisku
Využitím programu tiskových služeb HP mohou firmy eliminovat finanční investice do tiskových zařízení a ušetřit až 30% nákladů na tisk.
Ford Motor Company uzavřela dohodu ve výši 650 mil. USD na outsourcing tiskových služeb HP pro 150.000 pracovníků a více než 15.000 tiskových a kopírovacích zařízení po celém světě. Systém tiskových služeb řeší centralizovanou správu tiskových zařízení a náklady odvozené od počtu vytištěných stránek.
Viz HP PrintAdvantage

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2000
Speciální časově omezená nabídka serveru Microsoft® Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2000 Enterprise a Standard Edition s programem Software Assurance. Do 31. května 2004 mohou zákazníci, kteří zakoupí licence na Microsoft ISA Server 2000 s programem Software Assurance, získat nárok na slevu až 20 procent. Zároveň se jedná o ideální příležitost získání ISA 2004 zcela zdarma, neboť beta je již nyní k dispozici a dá se tudíž očekavat její brzký příchod.

Podpora od Microsoft konzultantů zdarma
Při koupi nového systému Windows Server 2003 získáte zdarma dva telefonické zásahy týmu konzultantů Microsoft Premier Support Services. Nabídka platí do 1.5.2004.

Windows XP Pro OEM – možnost Downgrade
Pokud zakoupíte Windows XP OEM, můžete používat i Win98, WinNT, Win2000 a jakmile budete chtít Windows XP, přechod máte zadarmo (oproti přechodu systémem starší verze -> upgrade je to velká úspora).

Nový Corel 12
Společnost Corel uvádí novou verzi populární sady grafických nástrojů - Corel Graphics Suite 12. Sada obsahuje vektorový editor CorelDRAW 12, rastrový editor Corel PHOTO-PAINT 12 a Corel R.A.V.E. 3 pro animaci grafiky.
Inovace se týkají především inteligentnějšího kreslení s rozpoznáváním tvarů, exportu do Office a CAD aplikací, uchopování, podpory Unicode textů a retušování obrázků.
ceny viz - KOUPIT

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

VPN Gateway 4400 Bezpečný vzdálený přístup
Symantec ohlásil nový web produkt pro řešení bezpečného vzdáleného přístupu - Clientless VPN Gateway 4400 Series. Nová řada zařízení poskytne zákazníkům snadno spravovatelný a bezpečný vzdálený přístup k podnikovým sítím. Symantec Clientless VPN Gateway snižuje náklady na poskytování vzdáleného přístupu, protože administrátoři informačních technologií již nemusejí instalovat a spravovat klientský software sítí VPN.

E-mailoví červi NetSky a MyDoom se postarali o nový rekord v rychlosti šíření. Udržujte si přehled o aktuálních virových hrozbách a pokud ještě nepoužíváte účinné antivirové nástroje s průběžnou aktualizací, stáhněte si jednoúčelové pomůcky na odstranění nejkritičtějších virů. Informace i nástroje najdete na stránce Xanadu:
Bezpečnostní řešení

Dne 9.3.2004 se v pardubickém sídle společnosti Xanadu konal úspěšný seminář na téma "Vývoj bezpečnostních trendů 2004". Odborníci z firem Xanadu, Symantec a DNS na něm představili nejmodernější řešení a technologie používané v oblasti zabezpečení sítí, antivirové a antispamové ochrany.
viz Tiskové zprávy

Xanadu - vlastní aplikace

Xanadu uvádí další z řady CAD utilit, které poskytuje bezplatně svým zákazníkům. DivBreak provádí automatické rozdělení křivek ve výkresech AutoCADu na jednotlivé segmenty zadaného počtu či délky. Usnadňuje tak například tvorbu stavebních a mapových výkresů.
viz Zakázkový vývoj VRML model

Nová verze aplikace VRMLout 2005 doplňuje do AutoCADu 2005, 2004 a Architectural Desktopu 2004 podporu publikování do 3D formátu VRML. Jde o první aplikaci Xanadu certifikovanou pro nový AutoCAD 2005.
viz VRMLout

Katastrální data Nově uvedenou aplikací Xanadu je DKM import - převod výměnného formátu grafických dat DKM a KM-D katastru nemovitostí (starý formát) do AutoCADu, Mapu a MapGuide.
viz DKM import

Pomáháme vytvářet energeticky úsporné stavby
Jedním z našich aktuálních vývojových projektů byla implementace gbXML rozhraní pro Architectural Desktop 3.3 a 2004. gbXML je standardizovaný formát pro 3D popis budovy používaný pro energetické analýzy. gbXML model exportovaný z Architectural Desktopu může být následně analyzován pomocí nástrojů, jakým je například web služba Green Building Studio.
Tuto zakázkovou aplikaci jsme vyvinuli pro kalifornskou společnost GeoPraxis.
viz www.greenbuildingstudio.com a reference

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk DWF Viewer 4.1 EN
 • Autodesk Inventor R8 CZ SP1 Standalone Design Tracking
 • Autodesk Inventor R6 hardware library patch (gr.karty)
 • Autodesk Inventor R7 hardware library patch (gr.karty)
 • Autodesk Inventor R8 hardware library patch (gr.karty)
 • MAXtreme 6 driver pro 3ds max 6 na NVidia Quadro
 • Aktualizace Excellink 2004 a Excellink 2004 LT
 • MDT 2004 DX Object Enabler pro AutoCAD 2004, LT 2004,...

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální kalendář kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.asp. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Nasloucháme Vám mnoha způsoby:

 • 'Kniha přání a stížností' - zašlete nám vaše náměty, přání či stížnosti buď prostřednictvím výše uvedeného formuláře nebo e-mailem
 • Slyšíme přání zákazníků - web ankety na serverech www.cadstudio.cz a www.cadforum.cz zaměřené na zjišťování názorů
 • Komunikujeme - provozujeme diskusní konferenci CAD Fórum (viz www.cadforum.cz) a nasloucháme vašim potřebám a přáním
 • Radíme online - světově unikátní databáze tisíců CAD tipů a triků na serveru www.cadforum.cz, včetně možnosti zasílání připomínek a doplňujících dotazů, včetně slovníčku CAD pojmů a včetně výběru nejpopulárnějších tipů
 • Pomáháme - s technickými problémy se obracíte na Xanadu Helpdesk systém na adrese support@xanadu.cz
 • Nabízíme pomůcky - výsledkem častých přání jsou pomůcky pro usnadnění nebo řešení konkrétních postupů v CAD aplikacích - zpřístupňujeme vám na www.cadstudio.cz/download a www.cadstudio.cz/vyvoj
 • Nejen slyšíme, ale umíme i efektivně předat či eskalovat vaše přání dále - jsme členy "Autodesk EMEA Reseller Advisory Board", jako přímí partneři Autodesk a HP máme přístup do online systémů výrobců
 • Usnadňujeme práci - nabízíme řadu online služeb, jako sdílení souborů na webu www.iproject.cz, kurzy programování na www.cadforum.cz, slovníček příkazů AutoCADu, apod.
 • Odborníci odborníkům - naši odborníci pomáhají řešit vašim odborníkům konkrétní problémy a dotazy v rámci workshopů pořádaných firmou Xanadu
 • Odměňujeme - vyhlašujeme a odměňujeme nejaktivnější přispěvovatele konference CAD Fórum
 • Osobně řešíme individuální problémy - v rámci osobních setkání se zákazníky, průběžně řešíme případné problémy vzniklé v obchodních vztazích
 • Zjišťujeme spokojenost a potřeby našich stávajících zákazníků formou průzkumů

Přes 2640 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Kdy je ve výkresu použit barevně závislý a kdy pojmenovaný výkresový styl? Změna chování funkce Pořadí v AutoCADu 2005. "Nebyla nalezena platná hranice" při pokusu o vyšrafování. Jak probíhá "aktivace" licence AutoCADu? Jak vypnout uchopování na segmenty šraf? Možnosti odfiltrování některých typů objektů při uchopování. Snadná změna roviny náčrtu po dokončení modelu. Jak naimportovat 3D modely z Architectural Desktopu do Inventoru? Víceřádkové texty kót pomocí řídících znaků. Jak bez problémů přejít z Autodesk Vault 1.x na verzi Vault 2? Jak zkopírovat vlastnosti u AEC objektů? AutoCAD 2004 použije v rozích MText objektu nové uchopovací body; jak je vypnout?

Máte nějaký problém s produkty Autodesk?
Můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Služby serveru www.cadforum.cz byly rozšířeny o slovníček (vysvětlivky) často používaných CAD zkratek a pojmů a další funkce.

Aktuální CAD tipy, ale i nejnovější CAD zprávy ze serveru www.cadstudio.cz můžete získávat i formou tzv. RSS kanálu (XML newsfeed). Další informace najdete v Odkazech na www.cadforum.cz a na adrese www.cadstudio.cz/linkbackcz.htm

CAD Forum Přihlaste se jediným klepnutím myši do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

CAD Support Pack Enterprise je nová verze rozšířené služby Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Subscription)


A z jiného soudku:
- Identikit jako web aplikace

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno všem registrovaným zákazníkům společnosti
Xanadu s.r.o. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o, můžete se odhlásit zasláním požadavku na
automatické odhlášení prostřednictvím tohoto odkazu info@xanadu.cz
Toto vydání dostáváte na adresu

----------------------------------------------------------------------------
Xanadu s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz
www.cadforum.cz  www.iproject.cz  www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 634 734