X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - únor '09

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0209.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

XANADU největším prodejcem Autodesku v ČR a SR
Autodesk
Společnost XANADU opět potvrdila svou vedoucí pozici na trhu CAD a GIS aplikací a je největším prodejcem Autodesku v ČR a SR za rok 2008.
Objem software firmy Autodesk dodaného firmou XANADU vzrostl meziročně o 13.5%. Současně s dodávkami softwarových licencí rostly i objemy služeb spojených s implementací těchto licencí - zákazníkům XANADU poskytuje i širokou škálu CAD služeb - od CAD školení (Autorizované školicí středisko Autodesk), přes zakázkový vývoj, podporu, až po implementační, konstrukční a auditovací služby.
Přední pozici ale zaujímá firma XANADU i na středoevropském trhu GIS aplikací Autodesk. Již podruhé byla firma oceněna jako Největší Topobase partner v celém regionu CHS.

Připomínáme, že možnost upgrade z AutoCAD aplikací verze 2006 a Inventor 10 končí již 15.3.2009.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2010 Oznámen nový AutoCAD 2010 a další aplikace řady 2010
Nová produktová řada Autodesk 2010 obsahuje více než 50(!) aplikací.
AutoCAD 2010 je hodnocen jako největší upgrade od verze 2004. Jeho nové funkce se týkají především volnoplošného 3D modelování, parametrických výkresů a PDF.
Nové 3D funkce AutoCADu 2010 umožňují snadno a intuitivně vytvářet koncepční 3D modely organických tvarů a převádět plošné modely na objektové (a naopak). Funkce geometrických vazeb a parametrické geometrie dovolují vytvářet automatické výkresy pouhou změnou parametru nebo části geometrie. PDF lze publikovat a načítat s podobnými možnostmi jako formát DWF. Další vylepšení se týkají textů, kót, šrafování (detekce mezer), dynamických bloků, přizpůsobení ribbonu (kontextové funkce), řízení hladin, 3D tisku. Verze 2010 používá nový formát DWG, ale ukládá i starší formáty až do verze R14.
Nové funkce a důsledné využití ribbonů se týkají i všech ostatních aplikací řady 2010. Verze LT 2010 obsahuje většinu vylepšení nového AutoCADu.
Další informace na stránce AutoCAD

Majitelé Subscription samozřejmě získají nové verze 2010 automaticky zdarma. Sledujte web firmy XANADU pro postupně uváděné informace o nových funkcích aplikací Autodesku řady 2010. Do prodeje budou tyto aplikace uváděny v anglických i českých verzích postupně během Q2/2009.
0% financování Financování CAD aplikací s 0% navýšením
Při nákupu nové profesní licence CAD aplikací Autodesk se subscription můžete využít výhodného financování s nulovým navýšením. Při akontaci 30% a 12 měsíčních splátkách nezaplatíte ani o korunu navíc oproti standardní ceně. Neplaťte vše ihned když nemusíte.
Nabídka se vztahuje na plné "vertikální" (profesní) aplikace Autodesk (ne LT) a nelze ji kombinovat s jinými promo akcemi.
Nabízíme i další možnosti dlouhodobějšího financování až na 4 roky, s minimálním navýšením ceny software. Viz financování
Licence CAD software - časté dotazy
Víte, jak můžete prokázat v případě kontroly prokázat legálnost vašeho CAD software Autodesku? Za jakých podmínek si mohu zkopírovat program na domácí počítač? Kdy mohu nadále používat původní verzi upgradovaného programu? Víte co je SLM a EMR licence? Jak postupovat při odhalení nelegální verze AutoCADu? Jak aktivovat licenci bez připojení k internetu?
Přečtěte si odpovědi na časté dotazy - Licence CAD software Autodesk
PDF AutoPDF - PDF kopie při každém uložení výkresu
Nová bezplatná utilita, reaktor Xanadu AutoPDF automaticky ukládá PDF kopii výkresu při každém uložení DWG výkresu - nabízí přitom řadu nastavení a voleb (utilita je určena pro AutoCAD 2007/2008/2009).
Použití popisuje Tip 6516 na CADforum.cz, ke stažení na Xanadu.cz

S uvedením nových verzí 2010 má dojít ke zvýšení cen upgrade. Týká se těch uživatelů, kteří dosud nevyužívají už i dnes levnější cestu - Subscription.

Na XANADU Blogu najdete:
- Tajný kreslicí software firmy Autodesk
- Převede nás Autodesk přes Údolí podivnosti?

Nejde vám na notebooku spustit Autodesk Navisworks? Poradí Tip 6481.
Častým požadavkem je znázornění 2D výkresu stylem "odruky". Jak na roztřesenou kresbu popisuje Tip 6484.
Instalujete často Windows aplikace (nejen CAD)? Přečtěte si důležité upozorněné v Tipu 6528.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Autodesk Inventor Fusion - nová technologie modelování
Jak jsme již vloni informovali, Autodesk připravoval zajímavý nástroj pro přímou interaktivní editaci strojařských 3D modelů. Nyní byla tato nová technologie oficiálně oznámena.
Autodesk Inventor Fusion Technology Preview je inovativní nástroj pro tvorbu digitálních prototypů, který sjednocuje principy výkonného parametrického modelování (s historií), a jednoduchost přímého modelování (bez historie prvků). Uživatel tedy již nemusí volit mezi těmito dlouhodobě používanými přístupy k vytváření a editaci 3D modelů součástí a sestav.
Další informace a ukázky práce viz Inventor Fusion
Nové strojařské aplikace řady 2010
Mezi nové aplikace Autodesk řady 2010 patří i AutoCAD Mechanical 2010, AutoCAD Electrical 2010 a samozřejmě nový Inventor, Vault a Productstream 2010. Sledujte web firmy XANADu pro bližší informace o nově uváděných verzích.

Dvě metody převodu 2D výkresu na 3D model Inventoru ilustrují dvě nová výuková videa. Další informace v Tipu 6503.

Jak snadno změnit měřítko celého strojařského výkresu jedním příkazem? Přečtěte si Tip 6508.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 2010 Autodesk Revit 2010
Autodesk oznámil novou řadu aplikací 2010, která se nese ve znamení spolupráce, výkonu a analýzy.
U produktů založených na platformě Autodesk Revit došlo ke sjednocení uživatelského prostředí s ostatními produkty Autodesku a k významnému vylepšení spolupráce s nástroji pro energetickou analýzu.
Hlavní změny:
Autodesk Revit Architecture 2010 (pro architekty a projektanty pozemních staveb)
 • Vylepšené koncepční navrhování organických tvarů.
 • Nové uživatelské prostředí (ribbon, tipy). Vylepšená spolupráce s AutoCAD Civil 3D 2010, 3ds Max Design 2010 a Inventor 2010.
 • 64bitová verze.
Autodesk Revit Structure 2010 (pro stavební inženýry, pro návrhy ocelových a betonových konstrukcí)
 • Vylepšen výkon.
 • Analýza zatížení.
 • Nové uživatelské prostředí.
 • 64bitová verze.
Autodesk Revit MEP (pro návrh technického zařízení budov)
 • Analýza systémů přímo v prostředí Revit MEP s okamžitou odezvou na energetickou náročnost budovy.
 • Vylepšený export gbXML s možností analýzy projektu ještě před exportem
 • Nové uživatelské prostředí.
 • Vylepšený výkon.
Autodesk 3ds Max Design 2010 (vizualizační a animační software pro architekty a designéry)
 • Dalších více než 100 modelovacích nástrojů
 • Interaktivní analýzy osvětlení
 • Rozsáhlejší knihovna částicových efektů
Viz též Revit. Pro informace o zvýhodněném přechodu na Revit 2010 a 3ds Max 2010 kontaktujte XANADU.
Civil 3D 2010 Oznámen AutoCAD Civil 3D 2010
AutoCAD Civil 3D 2010 nabídne produktivnější ribbon rozhraní, funkce pro efektivní řešení křižovatek, rozšířené návrhové a analytické funkce, zvýšený výkon, výkazy, BIM funkce - spolupráce s Revitem a dalšími apikacemi.
Viz též Civil 3D.
Nová verze Revit nadstavby Sort&Mark 2009.4, Truss+
Sort&Mark je nadstavba pro Revit Architecture a Revit Structure. Dokáže automaticky setřídit architektonické a konstrukční prvky (okna, dveře, trámy, sloupy, osnovy a konstrukční základy) podle příslušného typu a vygeneruje výkaz prvků. Parametry pro označení prvků a jejich otevírání lze vložit i do stávajících popisek oken nebo dveří nebo přímo do šablony projektu. Program vytváří obrázkové legendy použitých oken a dveří.
Novinky verze 2009.4: třídění a vykazování konstrukčních základů přidány další symboly poznámek pro vytváření legend dveří a oken.
Byl uveden další modul aplikace Tools4Revit – Truss+. Kromě modulu Rafter+ (nadstavba Revitu určená pro automatickou tvorbu krovů) a Sort&Mark (umožňuje vytvářet výkaz a legendu oken, dveří a konstrukčních prvků) byla nyní uvedena nová nadstavba "Truss+". Ta umožňuje vkládat komplexní typy krovů do existujících střech.
Další informace a nové ukázkové video viz Sort&Mark 2009.4 a Tools4Revit
Piranesi levněji
Piranesi - grafická prezentační aplikace pro tvorbu "ručních" vizualizací (perspektiv, pohledů, 3D panoramat) z 3D modelů CAD aplikací jako je AutoCAD, Revit, 3ds Max a další. Do konce února platí promo akce - 25% sleva při koupi nové licence.
Další informace na Piranesi

Uvedeny nové verze nadstaveb CADKON 2D 2009.1, CADKON TZB 2009.1 a CADKON RCD 2009.1. Majitelům CSP (CADKON Subscription Program) bude doručen bezplatný update.

Pro zvýhodněnou nabídku ke starším verzím Revitu a Civilu bez obnoveného subscription se informujte u obchodníků firmy XANADU.

Revit Visualization Suite je chystaný zvýhodněný stavařský "balíček" obsahující aplikace AutoCAD Architecture, Revit Architecture, 3ds Max Design a Navisworks Review.

Vyberte si správnou verzi 3ds Max - bezplatně nyní můžete přejít z 3ds Max na 3ds Max Design nebo naopak. Viz Vyberte si 3ds Max.

Modul CAT pro snadnou a rychlou animaci a rendering komplexních 3D postav v prostředí 3ds Max je nyní k dispozici zdarma - viz CAT zdarma.

Project Newport je zajímavá interaktivní prezentační a vizualizační 3D technologie Autodesku prezentovaná na Autodesk Labs.

Využití BIM aplikací pro elektronickou spolupráci na projektech - IPD (Integrated Project Delivery) - viz IPD workflow (PDF, 1.5MB).

Na blogu věnovaném používání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR - Civil3D.cz - najdete:
- Aby nám nový Google Earth fungoval... (import z nových verzí GE)
- Pracujeme s návrhovými liniemi - snížený obrubník (postup)
- Bridge Toolkit for Revit Structure 2009 - mosty z dat Civil 3D

Jak obarvit místnosti v Revitu podle určitého schématu? Čtěte Tip 6489.
Lze u složené stěny zrušit parametr ohraničení místnosti? Poradí Tip 6517.

GIS, mapování, FM

Oznámen Map 3D 2010, Topobase 2010, Raster Design 2010
Nová řešení Autodesku pro modelování infrastruktury zahrnují aplikace AutoCAD Map 3D 2010, MapGuide 2010, Topobase 2010 a Raster Design 2010. Map 3D 2010 nabízí širší podporu datových zdrojů FDO, uživatelské rozhraní, nové analytické funkce a nástroje pro automatizaci opakujících se kroků. MapGuide a Topobase 2010 zvyšují výkon zpracování, reportovací nástroje a vyšší kontrolu nad web přístupy uživatelů.
TB-Mobile TB-Mobile - mobilní Topobase
Nová aplikace TB-Mobile je určena pro pracovníky v terénu, kteří potřebují mít k dispozici informace z GISu nebo tyto informace v terénu vytvářet a později ukládat zpět do centrální databáze. TB-mobile umožňuje off-line práci na PDA s daty uloženými v databázi Topobase nebo jinými datovými zdroji.
Aplikace se sestává z těchto základních komponent:
 • TB-Mobile Admin – definuje projekt, který obsahuje datové struktury pro přenos do PDA a formuláře pro PDA
 • TB-Mobile Sync – synchronizace dat dle struktur definovaných v Adminu. Řeší přenos dat do PDA i zpětnou synchronizaci dat editovaných na PDA zpět do databáze
 • TB-Mobile – moduly pro PDA, které umožňují pracovat s daty na PDA včetně mapy nebo bez ní, podpora GPS, pořizování fotografií a další
 • TB Mobile Navi – navigační modul, který spojuje funkce navigačního softwaru TomTom pro navigaci na místo určení.
Další informace najdete na stránce TB-Mobile

Nová výuková videa pro Map a Civil popisují postupy a možnosti importu SHP souborů silniční sítě ČR, stylizace jejich zobrazení a následnou topologickou analýzu (nalezení nejkratší cesty). Viz též Tip 6527.

Jak na chybnou orientaci polygonů při exportu z Mapu do SHP? Viz Tip 6486.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Zbavte se staré a tiskněte efektivněji
Akce HP "Zbavte se staré" pokračuje s upravenými podmínkami do 31.5.2009. V rámci této akce můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový, výkonnější model velkoformátové tiskárny HP DesignJet s kvalitnějším tiskem, nižšími provozními náklady a podporou nových verzí operačních systémů a CAD aplikací. Za váš starý plotr přitom můžete získat až 70.000,-Kč.
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů.
Tiskněte plnou rychlostí a získejte 500 Kč
Nakupte u firmy XANADU originální spotřební materiál HP (laserové tonery a drum kity) v hodnotě alespoň 5.000 Kč (bez DPH) a získáte poukaz k nákupu v hypermarketech Tesco v hodnotě 500 Kč.
Další informace na webu XANADU, HP Supplies Partnera 2009.
HP EliteBook 6930p Notebook se 24hodinovou výdrží v prodeji
HP je prvním výrobcem notebooku, který překonal hranici 24 hodin práce na jedno nabití baterie. A tento notebook HP EliteBook 6930p je nyní dostupný i na českém trhu.
HP EliteBook 6930p je pro zajištění dlouhé výdrže baterií vybaven úsporným 80GB solid-state diskem SSD a displejem s LED podsvícením. O napájení se stará dvanáctičlánková baterie. Hmotnost notebooku je 2,32 kg (814g dodatečná baterie). V testu redakce ŽIVĚ.cz vydržel běžet na baterie 24 hodin a 17 minut.
Sleva 50% na HP Care Pack pro servery Proliant
Do konce dubna 2009 můžete využít atraktivní 50% slevu na rozšířenou záruku HP Care Pack pro servery HP Proliant řady DL a ML. Sleva 50% platí na dvě oblasti rozšířených záruk HP CarePack - rozšíření záruky na 3 roky u modelů se standardně 1-roční zárukou a rozšíření záruky na 5 let u modelů se standardně 3-letou zárukou.
Viz 50% na HP CarePack
Nejprodávanější počítače roku 2008 - HP
Podle studie společnosti IDC je Hewlett-Packard nejprodávanější značkou počítačů v ČR za rok 2008. Každý pátý v Česku a dokonce každý čtvrtý na Slovensku prodaný notebook nebo desktop z celkem 224 tisíc prodaných kusů tak nese logo HP.
Viz nejprodávanější počítače v ČR

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Snadná cesta k úsporám v IT
Mnoho firem a IT oddělení nyní bude muset pracovat s omezenými rozpočty a s méně početnými týmy - a to bez negativního vlivu na kriticky důležité funkce IT. Nejnákladnější součástí IT (a z toho pohledu první "na ráně" z pohledu úspor investic) bývá datové centrum - podnikové servery a datová úložiště. Jak citlivě provádět snižování nákladů v této oblasti a jak snadno ušetřit investice?
Čtěte Cesta k úsporám v IT
6 edicí Windows 7
Nová verze Windows - Windows 7 - má být podle některých odhadů uvolněna ještě letos. Tento nástupce Windows Vista bude poslední verzí Windows vyvíjenou ještě v 32bitové i 64bitové verzi. Další operační systémy Microsoftu budou už jen 64bitové. Windows7 budou (podobně jako Vista) k dispozici v 6 variantách:
 • Windows 7 Starter Edition (pouze jako OEM, nástupce Vista Starter Edition)
 • Windows 7 Home Basic (pouze pro rozvojové země)
 • Windows 7 Home Premium (multimediální edice pro domácnosti, nástupce Vista Home Premium)
 • Windows 7 Professional (edice pro firmy, nástupce Vista Business)
 • Windows 7 Enterprise (edice pro firmy, odběratele multilicencí, nástupce Vista Enterprise)
 • Windows 7 Ultimate (nejlepší edice kombinující domácí i firemní nasazení, nástupce Vista Ultimate)

Ke stažení je Beta verze Windows 7 (chválený nástupce Windows Vista) a dále Windows Server 2008 R2 Beta 1 a Hyper-V Server 2008 R2 Beta 1. Odkazy ke stažení a další informace: Windows 7, WS2008 R2, Hyper-V. A zajímavé porovnání výkonu Windows XP, Vista a Windows 7.
Nedoporučujeme instalovat beta verze operačních systémů a aktualizací v produkčním prostředí!

Nový způsob legalizace Windows - od začátku roku 2009 platí nový způsob legalizace operačního systému Microsoft Windows - čtěte na změna legalizace Windows.

Novinky a informace z oblasti virtualizace a řešení VMware vám zprostředkuje nový e-mailový newsletter www.vmwarenews.cz.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

XANADU - vlastní aplikace

Inventor 2010 certified

Xanadu VRML Translator (publikování 3D modelů sestav) je jednou z prvních aplikací oficiálně certifikovaných Autodeskem pro Inventor 2010.

Firma XANADU dokončila vývoj zakázkové ARX aplikace pro simulaci obrábění velkých klikových hřídelí v AutoCADu.

Z nově uvedených a aktualizovaných CAD utilit:

Utilita Col2Lay v AutoCADu dávkově převede entity jednotlivých barev do samostatných hladin (např. pro rendering).

VBA aplikace LTscaleMLD umožňuje interaktivně (v nemodálním dialogu) volit měřítko typu čáry (VIP).

Utilita GeoRefImg pro georeferencování obrázků nyní respektuje relativní cesty.

Utilita srxTEXT pro rozšířené a dávkové hledání a nahrazování textů byla doplněna o možnost skriptování tabulkových nahrazování.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD Civil 3D 2009 SP2 (uveden ale dočasně stažen)
 • Autodesk Inventor 2009 + 2008 + R11 hardware library patch
 • Autodesk Inventor R10 hardware library patch
 • Live Update Hotfix - Autodesk ix pro LiveUpdate16.DLL
 • Autodesk Topobase 2009 Plot hotfix

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Byly vypsány nové termíny na školení novinek AutoCADu 2009, AutoCADu Architecture, tvorby dynamických bloků a práci ve 3D. Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2009).

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 4.040 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 113 tematických kategorií.

4.572 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nefunguje mi režim 3GB, zvýšení dostupné RAM na 2.5GB. Jak zavřít výkres bez dotazů na uložení změn? VBA aplikace v 64bitové verzi AutoCADu (kompatibilita, migrace). Jak vytvořit zálohu obsahu Registry? Y2K9 bug v 3ds max 2008 - chyba aktivace (expired). Jak funguje balíček 10+1 výuková licence? Nefunguje mi tisk vícestránkových PDF z AutoCADu 2009. Zrychlení přepínání výkresů v AutoCADu 2009. Jak izolovat hladinu z xrefu? Pomalý pohyb kurzoru v AutoCAD Civil 3D. Urychlení tisku z Topobase 2009. Víte, kolikát jste už spustili Revit? Překrytí (wipeout) nebo maska textu se vytisknou černě.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 13.840, počet příspěvků již 57.100). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskuzní témata posledního měsíce: DWF v souřadnicích, izolování hladiny xrefu, hromadění měřítek, export do DGN ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- Microsoft SongSmith vygeneruje hudbu na váš zpěv (video)
- Gigapan - opravdu velká panoramatická fotografie (1474 megapixelů)
- jak se počítače učí rozpoznávat obrázky
- otravují vás nabíječky a adaptéry? možná budeme brzy nabíjet bezdrátově (video)
- falešná azbuka - napište své jméno

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060