X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - únor '08

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0208.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Autodesk VAR XANADU největším prodejcem Autodesku
Firma XANADU potvrzuje své minulé obchodní výsledky v oblasti CAD a stává se již po 14. za sebou největším prodejcem Autodesku v ČR a SR. Naše společnost potvrdila svou vedoucí pozici na CAD trhu České a Slovenské republiky a obsadila za rok 2007 (FY08) opět nejvyšší příčku v objemu prodeje softwarových produktů firmy Autodesk.
Vzhledem k rychlejšímu meziročnímu růstu prodeje navíc firma XANADU zvýšila svůj podíl na CAD trhu.
Zákazníkům z oblasti CAD a GIS technologií poskytujeme kromě produktů Autodesku i širokou škálu CAD služeb - od CAD školení (jsme autorizovaným školicím střediskem Autodesku), přes zakázkový vývoj, podporu, až po implementační, konstrukční a auditovací služby - viz CAD služby XANADU.

Připomínáme, že možnost upgrade z AutoCAD aplikací verzí 2005 a z Inventoru R9 končí již 15.3.2008.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2009 Oznámeny nové CAD aplikace Autodesku řady 2009
Autodesk celosvětově oznámil AutoCAD 2009, Inventor 2009, Revit 2009 a další nové CAD, GIS a multimédia produkty řady 2009 pro strojírenství, stavebnictví, mapování, geoprostorová řešení a vizualizace zefektivňující konstrukční a návrhové procesy uživatelů. Některé oznámené aplikace:
 • Obecné CAD aplikace:
  • AutoCAD 2009
  • AutoCAD LT 2009
  • AutoCAD Raster Design 2009
  • Autodesk Design Review 2009
 • Strojírenství:
  • Inventor 2009
  • AutoCAD Mechanical 2009
  • AutoCAD Electrical 2009
  • Productstream 2009
  • AliasStudio 2009
  AutoCAD LT 2009
 • Stavebnictví/architektura:
  • Revit Architecture 2009
  • Revit Structure 2009
  • Revit MEP 2009
  • AutoCAD Architecture 2009
  • AutoCAD Civil 3D 2009
  • AutoCAD MEP 2009
  • Autodesk NavisWorks 2009
 • Geoprostorová řešení/GIS:
  • AutoCAD Map 3D 2009
  • Autodesk Topobase 2009
  • Autodesk MapGuide Enterprise 2009
 • Vizualizace/multimédia:
  • Autodesk 3ds Max 2009
  • Autodesk 3ds Max Design 2009
Sledujte web firmy XANADU pro postupně uváděné informace o nových funkcích aplikací Autodesku řady 2009.
Aplikace řady 2009 budou uváděny v originálních anglických i lokalizovaných českých verzích v průběhu následujících měsíců. Tyto aplikace si však můžete zajistit již dnes formou bezplatného Subscription - viz níže - Subscription 2008 Promo.
Subscription zadarmo - výhodná cesta k CAD verze 2009
Při koupi plné komerční verze CAD aplikací firmy Autodesk nyní získáte roční Subscription zdarma. V rámci tohoto předplatného pak získáte mj. i bezplatný upgrade vaší CAD aplikace na novou verzi 2009. Tato zvýhodněná nabídka platí pro následující CAD aplikace:
 • AutoCAD LT 2008
 • AutoCAD 2008
 • AutoCAD Architecture 2008
 • Inventor Suite 2008
 • AutoCAD Mechanical 2008
 • AutoCAD Electrical 2008
K Autodesk Subscription tak získáte zdarma i další výhody od firmy XANADU - včetně podpory a přístupu na VIP server.
Viz Subscription 2008 promo
AutoCAD LT 2008 Nepropásněte levnější upgrade AutoCADu LT
Od konce března dojde ke změně ceny upgrade AutoCADu LT. Podobně jako u ostatních produktů firmy Autodesk bude cenově zvýhodněn způsob aktualizace verzí cestou Subscription oproti starší metodě Upgrade. Plánované zvýšení ceny upgrade AutoCADu LT (z 400 Euro na 650 Euro) ve srovnání s cenou 200 Euro za obnovu ročního Subscription potvrzuje výhodnost Subscription i z čistě cenového pohledu a proč dnes uživatelé CAD aplikací preferují levnější cestu Subscription (viz online kalkulačka subscription).
Pokud jste uživateli starší verze AutoCADu LT, využijte dosud levnější upgrade na aktuální verzi AutoCAD LT 2008 a pomocí Subscription si rovnou zajistěte bezplatný přechod na letošní AutoCAD LT 2009. Ušetříte tak proti pozdějšímu upgrade na verzi 2009 - dnešní cena upgrade + cena subscription jsou totiž nižší než budoucí cena upgrade.
Při koupi nové licence AutoCADu LT 2008 dnes navíc dostanete v rámci akce "Subscription 2008 promo" zdarma LT-Subscription zajišťující pozdější bezplatný přechod na LT 2009.
Viz LT upgrade
Jak ušetřit se síťovou licencí CAD aplikace?
Nemusíte kupovat CAD software na každý počítač konstruktéra či projektanta - plovoucí síťové licence CAD aplikací vám mohou pomoci ušetřit peníze a vnést pořádek do správy licencí.
Čtěte na Jak ušetřit s NLM licencí
SAMreport končí - využijte License Statistics
Firma Macrovision ukončila vývoj a podporu aplikace SAMreport (sledování síťových licencí) a nahradila ji produktem FLEXnet Manager.
Jako cenově dostupnější řešení s mnoha možnostmi sledování využití síťových licencí vašich aplikací (nejen CAD aplikací Autodesku) doporučujeme program License Statistics.

Na CAD Blogu najdete: Stěhuje se rendering na grafické karty?.

Jak přenést mé CAD projekty na web a věrně je zobrazit návštěvníkům a klientům? Čtěte Tip 5956.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

HP xw4600 HP Workstation zdarma k vaší CAD aplikaci
Jsme si vědomi, že k produktivní konstrukční a projekční práci je potřeba nejen moderní CAD software, ale i spolehlivá a výkonná pracovní stanice a profesionální služby technické podpory. Do 15.3.2008 nabízí firma XANADU při koupi nové licence CAD aplikace Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical a AutoCAD Architecture výkonnou HP workstation zdarma!
Tato nabídka platí při objednání nové komerční licence aplikací Inventor Suite 2008, AutoCAD Mechanical 2008 nebo AutoCAD Architecture 2008 (SLM i NLM, v libovolné jazykové verzi), a to zároveň se Subscription (zahrnuje i bezplatný přechod na verzi 2009) a se servisními CAD službami firmy XANADU. K těmto licencím tak získáte ZDARMA stanici HP workstation xw4600 s 3letou zárukou.
Podrobnosti a parametry viz Workstation zdarma
AIS6 Vyměňte starý CAD za nový Autodesk Inventor
Vlastníte starou verzi programů Autodesk Inventor (R8/R7/R6), AutoCAD Mechanical (2004 a starší) či Mechanical Desktop, kterou již nelze upgradovat? Chcete využít výhody nejmodernějších technologií ale nechcete platit plnou cenu za novou licenci? Využijte naší mimořádné nabídky: nyní máte možnost získat 30% slevu a navíc vás zdarma zaškolíme.
Akce probíhá od 15. února do 15. dubna 2008 - viz podrobnosti.

Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru Professional 2008 nebo si nechte tuto verzi předvést.

Parker Hannifin - česká verze produktového katalogu
Firma Parker Hannifin vydala produktový katalog obsahující více než 15.000 výrobků této firmy. Výrobky lze zakoupit v prodejnách ParkerStore nebo prostřednictvím distributorů. Katalog byl vydán v osmi jazykových verzích a nyní poprvé i v češtině. ParkerStore katalog obsahuje kompletní sortiment výrobků dostupných v prodejnách ParkerStore v České republice a v Bratislavě. V katalogu lze najít jak výrobky ze segmentu spojovacích prvků a hadic, tak i prvky z hydrauliky, pneumatiky, filtrace a diagnostiky.

Rozvinem plechových součástí Inventoru (např. z aplikace SMP) obvykle práce nekončí. Rozvinutý tvar je třeba často přenést do NC stroje (např. vypalovačky). Jak správně nastavit Inventor pro export tvaru tak, aby mu CNC aplikace porozuměla? Přečtěte si Tip 5975.

Potřebujete překládat texty výkresu do různých jazyků? Pomůže vám nástroj pro automatický jazykový překlad - viz Tip 5961.
K častým dotazům patří požadavek na animaci stlačování pružiny v Inventoru. Přečtěte si Tip 5962.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk kupuje Green Building Studio a Carmel
Firma Autodesk kupuje technologické firmy Green Building Studio a Carmel Software. Green Building Studio je dlouholetý poskytovatel web služby pro energetické analýzy staveb. V roce 2004 firma definovala standard Green Building XML (gbXML), který je dnes používán pro výměnu energetických dat ve stavebnictví. Služba GBS je dnes využívána pro analýzy 3D modelů z CAD a BIM aplikací Revit, AutoCAD Architecture a dalších. Zajímavostí je, že modul gbXML pro Architectural Desktop vyvinula pro Geopraxis (dřívější název GBS) firma XANADU.
Viz Autodesk kupuje GBS.
VIZ Vývoj Autodesk VIZ pokračuje v 3ds Max Design 2009
Vizualizační aplikace Autodesk VIZ bude v prodeji jen do srpna 2008. Její vývoj i funkce pokračují v "Design" verzi plné animační a vizualizační aplikace 3ds Max. Uživatelé Autodesk VIZ i držitelé Subscription mohou od konce března výhodně přejít na novou verzi Autodesk 3ds Max Design 2009 (subscription přitom zůstává v platnosti).
Xanadu na IBF 2008
Navštivte expozici firmy XANADU na mezinárodním stavebním veletrhu IBF Brno - pavilon B, stánek 60. Veletrh se koná ve dnech 22.4.-26.4. 2008.

Autodesk uvolňuje pro držitele Subscription nový modul "Maya 2008 Extension 2". Ten nabízí lepší kontrolu nad polygonovým modelováním a UV texturováním, plus vylepšené nástroje Maya Muscle.

Pro naše uživatele Revitu jsme připravili přehled klávesových zkratek (akcelerátorů) používaných v této BIM aplikaci. Viz Tip 5943.

Pro vytváření modelu terénu z dat geologických sond (vrtů) v AutoCADu Civil 3D můžete využít postup dle Tipu 5973.

Ve speciálních případech nemusí Revit automaticky začistit spojení složených stěn. Pomůže však jednoduchý trik - viz Tip 5971.
Jak použít správné klopení pláně krajnic při návrhu silnic v Civil 3D? Postup popisuje Tip 5972.

GIS, mapování, FM

XANADU nejlepším středoevropským GIS partnerem Autodesku
Firma XANADU byla vyhodnocena jako nejlepší prodejce GIS řešení Autodesk Topobase za uplynulý rok 2007 v rámci regionu, do kterého kromě České republiky a Slovenska spadá dalších 12 zemí ze střední a jihovýchodní Evropy.
Čtěte na Xanadu - GIS partner
Map 3D 2009 AutoCAD Map 3D s knihou zdarma
Ke všem aplikacím AutoCAD Map 3D zakoupeným se Subscription (tedy upgradem na verzi 2009) nyní dodáváme praktickou publikaci "Praktická uživatelská příručka pro AutoCAD Map 3D" s CD. Nabídka platí pro všechny komerční verze - plné licence, upgrade na nové verze i křížové upgrady z AutoCADu a AutoCADu LT na nejnovější verzi CAD/GIS aplikace AutoCAD Map 3D (lokální i plovoucí síťové verze).
Čtěte na Map s knihou
MapGuide Open Source 2.0.0 RC1
Open-Source verze mapového serveru MapGuide (MGOS) je k dispozici v nové testovací verzi 2.0.0 označené jako Release Candidate 1. Hlavním novinkou této verze je implementace technologie Fusion.
Viz ukázkový web a projektový web MGOS 2.0.

Pro uživatele geoprostorových aplikací firmy Autodesk je nyní k dispozici nový web Geospatial resource center s informacemi a novinkami (anglicky).

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP největším výrobcem PC za rok 2007
Podle analytické firmy IDC je HP největším výrobcem osobních počítačů na světě, s podílem 18.8% na všech dodávkách PC v roce 2007. Podle zprávy IDC vzrostl počet prodaných počítačů HP o 30.1%, čímž více než dvojnásobně převýšil průměrný roční růst -- 14.3%. V posledním čtvrtletí roku 2007 činil podíl počítačů HP již dokonce 19%.
HP DnJ T1100 Zbavte se staré a pořiďte si výkonnější plotr
Akce HP "Zbavte se staré" pokračuje s novými podmínkami, především zahrnutím nových modelů HP DesignJet, do 31.5.2008. V rámci této akce můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový, výkonnější model velkoformátové tiskárny HP DesignJet s nižšími provozními náklady a podporou nových verzí operačních systémů a CAD aplikací. Za váš starý plotr přitom můžete získat až 70.000,-Kč.
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů.
HP LJ P1005 LaserJet P1005 - nejmenší laserová tiskárna HP
Máte pocit, že na vašem pracovním stole je čím dále tím méně místa? Nyní můžete dost místa ušetřit nasazením nové kompaktní laserové tiskárny HP LaserJet P1005 - nejmenšího dosud vyráběného LaserJetu. Tato tiskárna nezabere více místa místa než 15" notebook (a není ani o moc hlučnější), ale svými tiskovými parametry předstihuje mnohé objemnější sourozence.
Tiskárnu HP LJ P1005 můžete mít již za cca 2.000,-Kč - viz LJ P1005
HP LJ M1005 Multifunkční HP LaserJet
Vaše příští kancelářská nebo domácí laserová tiskárna nemusí jen tisknout - vedle cenově úsporného černobílého nebo barevného tisku zvládnou nové modely HP LaserJet označené jako "MFP" také kopírování (i bez počítače), síťové barevné skenování nebo faxování. Nezaberou přitom více místa než obyčejná tiskárna, nejsou více hlučné ani o moc více nestojí.
Proč používat tiskárnu jen pro tisk? Můžeme vám nabídnout MFP verze HP LaserJet již od 4.500,-Kč. Kontaktujte Xanadu.
HP Blade 460C HP Blade C460 zdarma
V rámci promo akce můžete do 30.4. získat zdarma server HP Blade C460 (navíc) při nákupu zvýhodněného (-3.200 Euro) bundle: HP Enclosure C3000 + HP Blade C460 + HP Care Pack (zaručená oprava do 6h 24x7) na obě zařízení nebo HP Enclosure C7000 + HP Blade C460 + HP Care Pack (zaručená oprava do 6h 24x7) na obě zařízení.

Jednou z výhod použití tiskáren HP je možnost využití jednotného Windows driveru pro všechny typy firemních tiskáren. Technologie HP Universal Print Driver (UPD) usnadňuje instalaci, správu a podporu tiskových služeb ve firemním prostředí - viz Tip 5965

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Vista levnější
Microsoft oznámil až 46% snížení cen krabicových verzí operačního systému Windows Vista. Uživatelé počítačů si tak mohou pořídit licenci tohoto systému v edicích Windows Vista Home Basic, Home Premium a Ultimate za podstatně výhodnějších podmínek.

Windows Server 2008 byl uvolněn do výroby. Očekává se rovněž uvedení SP1 pro Vista.

Microsoft uvolnil nový prohlížeč souborů Excelu - Excel Viewer. Zobrazuje soubory xls, xlsx, xlsm a xlsb, verze 97 až 2007. Viz MS-download

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Podniky se brání před vlivem social networking
Internetové stránky nabízející social networking se po celém světě chlubí miliony uživatelů. Stále více firem proto brání svým zaměstnancům v přístupu na takové stránky. Až 65% zaměstnavatelů ve Velké Británii zakázalo přístup k takovým stránkám jako MySpace a Bebo. Důvodem je jednak pokles produktivity pracovníků, bezpečnost IT (sdílení osobních údajů zneužitelných k průlomům do firemních sítí), ukládání důvěrných informací na cizích serverech a možné ohrožení pověsti, image podniku.
Až 50% plánů řešení havarijních situací selže
Symantec oznámil závěry mezinárodní studie, které naznačují, že přesto že 91% IT organizací provádí kompletní testy plánů řešení havarijních situací za účasti povolaných osob a s využitím patřičných postupů a technologií, končí téměř 50% těchto testů neúspěšně - selháním.
Citrix Přichází Citrix XenApp
Produktová řada Citrix Presentation Server mění svůj název na Citrix XenApp. Společnost Citrix Systems oznámila změnu v názvosloví svého základního produktu Citrix Presentation Server na Citrix XenApp. Tento produkt, společně s dalšími produktovými řadami firmy Citrix, tj. XenServer (virtualizační aplikace), XenDesktop (bývalý Citrix Desktop server) a NetScaler, vytváří jedinečnou technologii a architekturu pro doručování aplikací z datových center uživatelům.
Další informace na Citrix

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

SMP Xanadu Sheet Metal Parts
Aplikace Xanadu Sheet Metal Parts je inteligentní parametrická knihovna (generátor) speciálních plechových dílů plně integrovaná do prostředí Autodesk Inventoru 2008. Umožňuje rychlou tvorbu potrubních větví a rozvinů pro výrobu.
Základem aplikace je komplexní databáze tvarově složitých plechových dílů přizpůsobených modulu plechů v prostředí Autodesk Inventoru. Aplikace využívá principy pro práce se styly plechu a umožňuje jejich jednoduchou správu. Dále využívá technologie Inventoru pro rozvin jednotlivých součástí. Databáze aplikace SMP obsahuje sadu plechových součástí a sestav
Viz stránka SMP
VFK Import 3.2 - katastrální data pro CAD a GIS aplikace Autodesk
VFK Import 3.2 je nová verze konverzní aplikace firmy XANADU určená pro zpracování dat digitálního katastru nemovitostí (ISKN) v CAD a GIS produktech firmy Autodesk. Aplikace VFK Import slouží pro převod standardního výměnného formátu grafických a popisných dat VFK katastru nemovitostí (nový formát ČÚZK, NVF) do Autodesk produktů AutoCAD Map 3D, AutoCAD Civil 3D (tedy DWG), i do GIS aplikací Autodesk MapGuide, Topobase (Oracle Spatial Server).
Viz stránka VFK

Aplikace AllVPports nyní může nastavovat UCSFOLLOW výřezů na 0 nebo 1.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • ARX7.SHX - RoadPac shape file
 • ARCHS.SHX - architektonické písmo
 • Inventor hardware library - knihovna nastavení grafických karet pro Inventor 2008, 11, 10, 9

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCADu, Inventoru, AutoCADu Architecture a Mechanical - přehled termínů školení.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.
Čtenáři nám píší...
Pan S.Klepl se táže na možnost doplnění nových písem do nabídky AutoCADu.
AutoCAD podporuje standardní TrueType písma Windows (TTF), takže doplňkové písmo stačí nainstalovat (ne nakopírovat) do Windows. V případě SHX písem je optřeba písmo nakopírovat do adresáře Fonts AutoCADu.

Máte i vy dotaz, který může být přínosný i pro ostatní čtenáře X-News? Neváhejte a napište nám na adresu "NaslouchameVám".

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 2.377 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 102 tematických kategorií. Knihovny bloků tedy nemusíte kupovat, stáhněte si je zdarma u XANADU.

4.205 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Chyba instalace Inventoru/ADMS/EDM: běží jiný web server. Chyba: Spuštění této aplikace se nezdařilo. Inkrementální/diferenciální zálohování (backup) dokumentů Vault serveru. Čím prohlížet a tisknout RVT/RFA soubory Revitu? Zachování AutoSave (.sv$) souborů AutoCADu i po uložení/ukončení. Jak lze vypnout bublinová oznámení na stavovém řádku? AutoCAD mi nepodtrhává mezery v MTextu. Problém získání síťové licence AutoCADu na pomalé síti, VPN nebo WAN. Prostorové kótování v sestavě Inventoru. Aritmetické výrazy v kótách Revitu. Chyba: Tato instalace je zakázána systémovými zásadami (MSXML6). Vista drivery pro HP DesignJet 650C, 600, 750C, 450C, 500 a další starší modely plotrů. Jak zjistit sestavy, ve kterých je použita daná součást? Řízení využití paměti RAM při vykreslování rastrových obrázků.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 6.590). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Free CAD, automatické ukládání, Revit 2009 a render, sdílení souborů ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- zajímavé samohybné kinetické sochy (video)
- už máte svou osobní helikoptéru? (video)
- roboty si hrají
- zaspíš-tratíš (to se vám to bude vstávat)
- animátor zase bojuje s animací (flash)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2008, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060