CAD Studio - CAD/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky English Deutsch
Dle oboru: CADGISHardware RSS kanál
Události a novinky (archiv)
25.1.2008
CAD
[25750x]

Jak ušetřit se síťovou licencí CAD aplikace

Ušetřete s NLM Už od AutoCADu R14 je většina CAD aplikací firmy Autodesk nabízena kromě standardní ("lokální") licence i formou plovoucí síťové licence (NLM). Síťové verze aplikací se funkčně nijak neliší od verzí klasických, jen licence jsou namísto vazby "na počítač" přidělovány automaticky po síti licenčním serverem jednotlivým žadatelům. Aplikaci tedy můžete mít instalovánu na mnoha počítačích, ale zároveň ji spustíte jen z tolika počítačů, kolik vlastníte licencí.

To má pro firmy několik výhod. Hlavní výhodou je možnost snadného sdílení jedné licence hned několika uživateli (operátory). Vzhledem k tomu, že vytížení licencí není nikdy úplně 100% (nemoci, dovolené, služební cesty, svačinky...), umožňuje sdílení síťové licence v síti částečně ušetřit počet pořizovaných licencí dané CAD aplikace. Podle průzkumu Autodesku je jedna síťová licence průměrně používána 1.7 uživateli (41% úspora licencí).

Navíc je možné optimalizovat skladbu více typů aplikací - nemusíte např. kupovat dražší Inventor Professional pro Pepu i Frantu, když MKP výpočty potřebují jen občas a pro konstruování by jim stačil po většinu času i jen holý Inventor - o jednu sdílenou síťovou licenci verze Professional se tak možná mohou podělit.

Nemusíte kupovat software na každý počítač

Technicky nepředstavuje nasazení síťového licencování žádné větší problémy - licenční server může běžet na kterémkoliv PC a nároky na přenos dat po síti jsou minimální. Pro jištění provozu je podporován i redundandní a distribuovaný režim serverů.

Nemusíte se bát ani použití licencí mimo firmu - mobilní nebo domácí uživatelé si mohou snadno "vypůjčit" síťovou licenci až na 6 měsíců a provozovat CAD aplikaci na nepřipojeném PC (off-line). Velkou výhodou pro CAD managery je možnost sledování průběhu čerpání jednotlivých licencí v čase (viz např. License Statistics) - odhalí tak skutečnou potřebu počtu licencí ve firmě - stálou, nárazovou, budoucí. Lze také nadefinovat prioritní skupiny a uživatele, kteří mají licence k dispozici vždy (nečerpají je tedy ze společného "poolu"). Pomocí Timeout parametru (popř. utility CADstudio LogOff) je možné nečinným AutoCAD stanicím automaticky odebrat licenci a vrátit ji do poolu volných licencí.

Pro firemní prostředí nemá použití samostatných licencí většinou smysl a výhody síťových licencí vedou k rychlejší návratnosti investic a většímu pořádku a přehledu. Na síťové licence je nejvýhodnější přejít v rámci upgrade, resp. obnovy subscription, nebo prostým NLM-upgradem z lokální licence.

Viz též naše tipy a triky k síťovým licencím.

Pro případné dotazy prosím kontaktujte specialisty firmy CAD Studio.

[CAD]
Viz též:
CAD Studio a.s.

Firma CAD Studio (dříve Xanadu + Dagis) je autorizovaný dealer Autodesk (již 19x po sobě oceněna jako největší dealer Autodesku v ČR a SR: 1994-2014), Autodesk Platinum Partner, Autodesk Consulting Partner, Autodesk Training Center, Autodesk Developer a HP Preferred Partner s více než 24-letými zkušenostmi. Proč nakupovat právě u firmy CAD Studio?

CAD Studio dodává kompletní řešení - software, hardware, školení, služby - pro CAD/CAM, GIS/FM, PDM/PLM a multimédia, založená na technologiích firmy Autodesk (digitální prototypy, BIM, AutoCAD, Inventor, Revit, Civil3D, 3ds Max, Vault, Plant, Simulation, cloud...) a aplikační nadstavby pro konkrétní profese (i vlastní vývoj).

Kontakt

PRAHA - Líbalova 1/2348, 149 00 Praha 4, tel: 841 111 124
BRNO - Sochorova 23, 616 00 Brno, tel: 841 111 124
OSTRAVA - Hornopolní 34, 702 00 Ostrava, tel: 841 111 124
Č.BUDĚJOVICE - Tylova 17, 370 01 České Budějovice, tel: 841 111 124
PARDUBICE - Rokycanova 2730 (změna), 530 02 Pardubice, tel: 841 111 124
PLZEŇ (kontaktní místo) - AutoCont, Teslova 3, 301 00 Plzeň, tel: 841 111 124
SLOVENSKO (Bratislava + Žilina)- tel. 2 6381 3628


Facebook Twitter Google+ YouTube LinkedIn
© Copyright 2015 CAD Studio a.s. | kontakt | webmaster | ochrana soukromí