X-NEWS: AAC Solutions homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy AAC Solutions - únor '05


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0205.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu s.r.o. a Dialog MTS), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a HP Select Partner, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikových informačních sytémů, síťové infrastruktury a IT obecně.

Z obsahu:

Výsledky Xanadu/AAC Solutions za rok 2004
Firma AAC Solutions dosáhla podle předběžných výsledků v roce 2004 obratu ve výši 184,2 mil. Kč, což představuje 12% nárůst oproti roku 2003. Vzrostl zejména podíl služeb na obratu firmy - tržby za služby dosáhly téměř 32 mil. Kč (nárůst o 22% proti předchozímu roku). O více než 37% se zvýšil objem prodeje strojírenských CAD řešení Autodesk. O téměř 500 stoupl za rok 2004 počet nových firemních zákazníků.

Společnost AAC Solutions získala (ještě pod původním jménem Xanadu) ocenění "Nejlepší HP partner roku 2004" v oblasti Personal Systems Group za největší počet objednávek realizovaný přes TOP Config.

Servis HP - přehled a aktuální informace o vašich servisních zakázkách v našich autorizovaných servisních střediscích HP najdete online na:
Viz http://www.servis-hp.cz.

V souvislosti s rozšiřováním obchodních a servisních služeb firmy dochází ke změně adresy pardubické kanceláře společnosti AAC Solutions. Ta se stěhuje na adresu Štrossova 291, Pardubice 530 02. Telefonní a faxové spojení se nemění.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2006, Inventor 10, ... ?
Na veřejnost začínají pronikat první informace o chystaném uvedení nových verzí CAD a GIS produktů firmy Autodesk. V průběhu několika následujících měsíců bychom se měli setkat s novými produkty AutoCAD 2006, AutoCAD Mechanical 2006, Architectural Desktop 2006, Map 3D 2006, AutoCAD Electrical 2006, ale i Inventor 10 nebo Revit 8.
Podrobnější informace o nových funkcích a vlastnostech těchto aplikací najdete (po uvolnění) na stránkách www.cadstudio.cz a na seminářích pořádaných firmou AAC Solutions.
Připomínáme, že AutoCAD, Inventor, Revit a další aplikace jsou dodávány systémem Subscription (předplatného), takže dnešní noví uživatelé aktuálních verzí dostanou tyto nové verze zdarma.

Změny cen od 1.2.2005
Od 1.2.2005 došlo ke změně cen některých produktů a upgradů aplikací Autodesk. Většinou se jedná o zvýšení a snížení ceny o cca desítky Euro. Příklady: AutoCAD 2005 upgrade z 2004: +75 Euro, ADT 2005 upgrade z 2004: -25 Euro. K vyššímu nárůstu ceny (až +890 Euro) ale dochází u upgradů na AutoCAD Mechanical 2005 a na Autodesk Map 3D 2005.
Držitelé Subscription nejsou těmito změnami cen dotčeni.

Kalkulačka Spočtěte si kolik ušetříte na Subscription
Pomocí interaktivní online kalkulačky si můžete spočítat, kolik ušetříte u vaší CAD aplikace využitím programu ročního subscription v porovnání s klasickým upgrade. Můžete porovnávat scénáře upgradování každé verze nebo ob-verzi. Viz symbol kalkulačky na stránce Subscription

DWF Formát DWF se stává standardem
Autodesk DWF je s více než pěti milióny stažených kopií prohlížeče nejrychleji rostoucím formátem a nastupujícím průmyslovým standardech pro elektronické sdílení návrhových souborů.
Formát DWF se stal oblíbeným formátem pro práci s digitálními výkresy také v České republice. Aplikace DWF Composer je součástí komplexního softwarového řešení například ve společnosti ČEPS, která zajišťuje bezpečný a spolehlivý přenos elektřiny pro uživatele přenosové soustavy České republiky i v rámci mezinárodní spolupráce.
Firma AAC Solutions je dodavatelem tohoto komplexního řešení pro ČEPS zahrnujícího i vyškolení většiny uživatelů. DWF Composer jako jediný software splnil požadavky zákazníka na prohlížení a poznámkování technické či doprovodné dokumentace vytvořené nejen v produktech firmy Autodesk (AutoCAD). Společnost ČEPS využívá i dalších vlastností této aplikace, např. publikování ve bezpečném formátu DWF, odměřování či sledování změn.
Viz DWF

Pamatujete známý výkres proudnice hasičské stříkačky v AutoCADu - Nozzle.dwg? 'Facelift' tohoto 20 let(!) starého výkresu představuje jeho 3D model v Inventoru a z něj vzniklá ukázka ve formátu DWF (ve 3D i ve 2D) - viz Ukázky DWF, 3D Nozzle na www.cadstudio.cz/dwf

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Strategická aliance Autodesk+UGS
Společnosti Autodesk a UGS uzavřely strategickou alianci pro širší a rychlejší sdílení produktových a výrobních informací z oblasti CAD a PLM. Výrobci tak budou moci efektivněji a rychleji vytvářet produkty bez překážek s nekompatibilitou datových formátů.
Aliance je postavena na úspěšných otevřených datových formátech JT (PLM XML) firmy UGS a DWF (úsporná 2D/3D CAD data) firmy Autodesk. Autodesk se v rámci této aliance stane členem 'JT Open Program' firmy UGS, a UGS se stane 'DWF Developer' partnerem Autodesk Developer Network.

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru, včetně přehledu novinek najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Součásti online
Server s expresivním názvem "OhYeah!CAD" (www.ohyeahcad.com) nabízí bezplatnou knihovnu statisíců 2D a 3D součástí pro AutoCAD, Inventor a další CAD aplikace. Součásti jsou k dispozici v normách ANSI, ISO, JIS a DIN.
Další odkazy na web knihovny najdete na www.cadstudio.cz/links

Připravovaná školení - Inventor
Na tento rok pro Vás připravujeme řadu specializovaných školení zaměřených na produkty Autodesk Inventor Series a Inventor Professional, včetně nové verze 10. Základní i pokročilé kurzy zaměřené jak na zvládnutí základní funkčnosti, tak i na specializované oblasti, jako je správa dokumentů a Vault, plechové součásti, potrubí, metoda konečných prvků, profi školení, či školení konkrétní problematiky zákazníka a další.
Sledujte www.cadstudio.cz/skoleni.

Přední světový dodavatel pro automobilový průmysl, Trostel Ltd., převedl své výrobní operace na produkty Autodesk Inventor Professional, Autodesk Vault a Autodesk Productstream. Tato řešení umožnila firmě zvýšit produktivitu o 15-20% a lépe sdílet informace uvnitř firmy i zlepšit komunikaci se zákazníky a partnery.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Hotel Josef - setkání architektů, představení Revitu
2.února proběhlo neformální setkání architektů v příjemném prostředí Hotelu Josef, doplněné o představení systému Revit a konceptu BIM. Součástí "Setkání v Josefu" byla také prohlídka hotelu navrženého architektkou Evou Jiřičnou a nechyběla ani možnost popovídat si s kolegy architekty. Šéfkuchař Hotelu Josef připravil pro tuto příležitost ukázky delikates mezinárodní kuchyně a zkušený sommeliér zarámoval večer prezentací a ochutnávkou špičkových vín.
Pro velký zájem se akce "Setkání v Josefu" bude 29.3.2005 opakovat.
Viz další informace o Revitu a konceptu BIM

Cloth Extension
Uživatelé aplikace 3ds max 7 s aktivním Subscription si nyní mohou stáhnout nový bezplatný modul ("Extension") firmy Discreet. Cloth Extension je systém pro simulaci ošacení postav vymodelovaných v 3ds max. Pracuje s realistickou simulací látek, jejich materiálových vlastností i barevných vzorů.
Viz Článek na AAC Solutions

Jaký je rozdíl mezi programy "VIZ Render", "Autodesk VIZ" a "3ds max"?
Hlavní rozdíly mezi těmito vizualizačními nástroji Autodesku shrnuje Tip 2893.

Nový 3ds max 7.5
Pro držitele Subscription k 3ds max 7 bude v dubnu uvolněna nová verze 3ds max 7.5. Uvádí nový modul/funkce Hair+Fur (vlasy+srst), novou, přesnější a rychlejší verzi rendereru 'mental ray 3.4', obsahuje vizualizační funkce z VIZ 2006 (batch render, Revit FileLink, Inventor, DWF export...).
Viz další informace o 3ds max

GIS, mapování, FM

Modul Revize pro FM@Web
Aplikace pro správu majetku FM@Web byla rozšířena o modul Revize. Umožňuje evidovat, snadno vyhledávat a přehledně plánovat revize zařízení v budovách a areálech. V návaznosti na grafickou část systému tento modul významně přispívá k optimalizaci postupu provádění revizí majetku.
Viz další informace o FM@Web

Telecom Italia Mobile (TIM) ve spolupráci s Autodeskem spustil první spotřebitelskou službu založenou na polohování. Zjišťování polohy účastníka je založené na platformě Autodesk LocationLogic. Polohovací funkce byla doplněna do mobilní 'chat' aplikace umožňující prostřednictvím SMS kontaktovat umístěním blízké partnery, známé a rodinné příslušníky.

HP produkty, novinky, akce

DesignJet 4000 Tiskne váš ploter pomalu?
Do 31.5.2005 platí nové podmínky na akce HP "Zbavte se staré" a "HP Znovu!", v rámci nichž můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový model velkoformátové tiskárny HP DesignJet. Porovnejte parametry rychlosti nového superrychlého a přesného modelu HP DesignJet 4000 (100 formátů A1 za hodinu)!
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů
Viz aktuální modely HP DesignJet

HP PSC 1610 Nový HP Officejet PSC 1610
Nový model doplňuje řadu low-end AIO zařízení a zároveň nahrazuje řadu PSC 1350. Hlavní rozdíly nalezneme v rychlosti tisku, kopírování i skenování, v bezokrajovém tisku do velikosti 215 x 610 mm, větším maximálním měsíčním zatížením až 3000 stran a také hardwarově lepším skenerem s možností skenování ve 48 bitovů barevné hloubce.Mezi další technické parametry patří možnost tisku v rozlišení 4800 x 1200 dpi (technologie PhotoRet IV), možnost přímého tisku z paměťových karet (CompactFlash, IBM MicroDrive, SmartMedia, SecureDigital/SecureMultimedia, xD, Sony Memory Stick). Cena 4.193 Kč - KOUPIT.

Nové tiskárny HP LaserJet 2420 a HP LaserJet 2430
Nové monochromatické laserové tiskárny jsou primárně určeny pro 2-12 členné pracovní skupiny s možností využití pro veškeré typické tiskové činnosti v kancelářích. Oproti řadě LJ 2300 jsou tiskárny vybaveny procesorem o kmitočtu 400 MHz, který dává řadě 2420 tiskový výkon až 28 stran formátu A4 za minutu, řadě 2430 tiskový výkon až 33 stran formátu A4 za minutu, dále zde nalezneme možnost přímého tisku PDF souboru (nutná velikost paměti min. 128 MB), vyšší měsíční zatížení 75.000/100.000 stran. K dispozici jsou dva typy tonerů s kapacitou 6.000 respektive 12.000 stran.

HP dx6100 + LCD 17" LCD zdarma k počítači HP
K výkonnému počítači HP dx6100 nyní rozdáváme 17" LCD panel HP L1740 ZDARMA.
HP Compaq Business Desktop dx6100 v konfiguraci s Windows XP Professional CZ, Intel Pentium 4 530 HT 3.0GHz, 512MB RAM, 16GB SATA, DVD RW DL. Včetně LCD za 27.990,-Kč, popř. konfigurace s 15" LCD za 19.990,-Kč - KOUPIT.

Nová řada pracovních stanic HP xw9300 PC workstation bude osazena dvěma procesory AMD Opteron a bude podporovat grafiku NVIDIA Quadro SLI dual PCI Express. Stanice podporuje 32bitové a 64bitové aplikace a až 16GB RAM.

HP ep9012 Nový projektor HP ep9012 instant cinema
Nový stylový projektor vhodný pro domácí kino díky skvělé kvalitě obrazu, stabilitě barev a snadnému použití. Navíc vybavený DVD přehrávačem a 2.1 stereo zvukem se surround efektem. Obsahuje integrovaný DVD přehrávač, vestavěné vysoce kvalitní reproduktory se subwooferem, širokoúhlý obraz 16:9 (s možností přepnout na 4:3), mimořádný kontrast 1600:1, 6-segmentový barevný rotující filtr. Životnost lampy až 4000 hodin. Cena cca 52.000 Kč - KOUPIT.

AAC Solutions Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Internet Explorer 7
V létě můžeme očekávat betu nové verze webového prohlížeče Internet Explorer 7. Ten má poskytnout uživatelům Windows XP zejména větší ochranu před útoky hackerů, špiónskými programy a viry při připojení na internet.

Co bude nového v MS Exchange Serveru?
Nová verze Exchange Serveru (označovaná jako "E12") má obsahovat databázové replikační funkce, podporu 64bitového režimu, SenderID, snazší plánování vícečlenných schůzek, Web services API, unified messaging - tedy kromě mailu i podporu hlasové pošty a faxů. Budete tedy moci např. zavolat vašemu Exchange serveru a získat vaši hlasovou poštu. Uvedení se plánuje v roce 2006 nebo 2007.

Zvýhodněná nabídka upgradu na Microsoft ISA Server 2004 platí do 31.3.2005. ISA Server 2004 představuje pokročilou bránu firewall na aplikační vrstvě, řešení pro VPN a webovou mezipaměť, umožňující zvýšit zabezpečení a výkon sítě.

Základní podpora Microsoftu pro Windows 2000 server oficiálně končí již 30.června 2005. Tzv. "Mainstream Support" je poskytován 5 let po uvedení daného produktu, rozšířená (placená) podpora pak po dalších 5 let.

Firma AAC Solutions je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Symantec Brightmail Antispam 6.0
Společnost Symantec uvedla na trh nový produkt - vyspělé řešení ochrany proti spamu a zabezpečení elektronické pošty pro potřeby podniků. Vícevrstvá ochrana proti spamu využívá více než 17 různých filtrovacích technologií, včetně signatur spamu, heuristiky, filtrů založených na pověsti, identifikace jazyku a mnoha proprietárních metod. Ochrana dosahuje vysoké přesnosti - jedna nesprávná pozitivní detekce na jeden milion zpráv.

Dovolujeme si vás upozornit na promoakci na zařízení SGS 5440, 5441, 5460 a 5461 appliance, u nichž až do 31.3.2005 poskytujeme 25% slevu.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

AAC Solutions - vlastní aplikace

Rozšiřující aplikace pro AutoCAD LT - AAC LT Extension byla doplněna o nové funkce zefektivňujících práci v AutoCADu LT a o vícejazyčný instalační program. Aplikace podporuje AutoCAD LT 2005 CZ i starší verze LT. Aplikaci nyní nabízíme zdarma ke každému AutoCADu LT 2005 CZ zakoupenému u firmy AAC Solutions. Viz LT Extension

Aplikace VRMLout 2005 byla rozšířena pro podporu Architectural Desktopu 2005. VRML Export umožňuje publikování 3D modelů do formátu VRML (.wrl). Další informace viz VRMLout

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy AAC Solutions - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Autodesk DWF Viewer 5.1 EN build 527
  • Autodesk Inventor R9/R8/R7 hardware library patch (aktualizace gr.karet)
  • Autodesk Productstream 2 DWF wrapper for Microsoft Business Solutions Great Plains 8
  • Autodesk Revit 7.0 - build 20050126_2030
  • AutoCAD Mechanical 2005 SP1 patch (updated)
  • AutoCAD Mechanical 2005 post-SP1 hotfix TS101638
  • 3ds max 7 Plug-in for Autodesk Inventor 9 files
  • HP DesignJet 500hpgl/800 Windows+AutoCAD driver
  • certifikované nVidia drivery pro Inventor a další Autodesk produkty
  • GoPlot Plus - bezplatný nástroj na řízení vykreslování fronty úloh na plotrech HP a Oce

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Přehled IT kurzů
Aktualizovaný přehled nabízených školení Microsoft produktů a dalších IT kurzů nabízených firmou AAC Solutions najdete na stránce IT školení

Firma AAC Solutions je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Nabízíme již přes 3.000 CAD tipů
Web služba firmy AAC Solutions určená CAD profesionálům z celého světa - CAD Fórum - již obsahuje přes 3.000 tipů a triků z oblasti využívání CAD aplikací.
Na adrese www.cadforum.cz najdou návštěvníci kromě rozsáhlé databáze tipů v češtině, angličtině (>1.000 tipů) a němčině (cca 200 tipů) též stovky CAD utilit a dalších souborů ke stažení, diskusní fórum, kurzy CAD programování a další služby.

3.012 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Zrychlení Inventoru - antivirové programy. Automatické upozorňování na nově přidané hladiny. Přesunutí projektu Revitu v ose Z (např. k modelu terénu). Tisk seznamu materiálů z Inventoru. Jak vrátit/změnit polohu/ukotvit okno příkazového řádku AutoCADu? Drátový 3D model v sestavě Inventoru. Šipka výstupu implicitně u všech schodišť. Odložená aktualizace IDW výkresu. Zapnutí zobrazeni velikosti DWG souboru ve stavovém řádku AutoCADu. Bodové zatížení v MKP modulu Inventor Professional. Náhrada TrueType písem v otevíraném DWG rychlejšími SHX fonty.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

CAD Support Pack Enterprise je rozšířená služba AAC Solutions zahrnující mj. i přístup na VIP server AAC Solutions. Možnosti rozšířené technické podpory firmy AAC Solutions najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- ASCII art pro pamětníky rachotících tiskáren ve výpočetních střediscích
- nová verze kolaborativního web náčrtníku sponzorovaného General Electric
- co jsme nejčastěji hledali na internetu v roce 2004 a na začátku roku 2005? odpoví Google Zeitgeist
- bezdrátový světelný pager na vašem stole vás upozorní na libovolnou změnu trendu (akcie, teplota, zaplnění disku, počet e-mailů - cokoliv si naprogramujete pomocí API)
- zajímavé snímky z Hubbleova teleskopu

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti AAC Solutions s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti AAC Solutions s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu AAC mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


AAC Solutions s.r.o. (dříve: Xanadu s.r.o.) - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Brno, 602 00, Smetanova 9, tel. 541 212 077, 541 210 823
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773 (změna od 1.2.2005)
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060