X-NEWS: AAC Solutions homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy AAC Solutions - leden '05


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0105.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

AAC Solutions s.r.o. (dříve Xanadu s.r.o.), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a HP Select Partner, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikových informačních sytémů, síťové infrastruktury a IT obecně.

Z obsahu:

AAC Solutions AAC Solutions - nové jméno na IT trhu
Na českém trhu se s novým rokem objevilo nové jméno. AAC Solutions je nové jméno firmy Xanadu, člena skupiny AAC. Právní statut ani IČO společnosti se nemění. Vedle změny názvu dochází k několika dalším změnám ve společnosti Xanadu.
K 1.1.2005 bylo dokončeno převzetí IT aktivit společnosti Dialog MTS. Posilujeme tak naši pozici na českém trhu IT v oblasti infrastruktury a servisu a rozšiřujeme své regionální pokrytí (nyní České Budějovice, Pardubice, Praha, Ostrava, Brno, Děčín). Společnost AAC Solutions s.r.o. nově získává od 1.1.2005 statut autorizovaného servisního partnera HP (HP ASDP).
Naše tradiční softwarové zaměření na obory CAD, GIS a na síťová tisková a bezpečnostní řešení rozšiřujeme v rámci nově vytvořené divize pro projekty velkým zákazníkům o nabídku podnikových řešení (Navision a SAP Business One) a služeb pro kompletní správu IT a outsourcing.
Počet zaměstnanců AAC Solutions vzrostl o 35% na 90 pracovníků.
Viz bližší informace.

Certifikát jakosti ISO 9001:2000
Společnost AAC Solutions s.r.o. se stala držitelem certifikátu ISO 9001:2000 pro oblast "Dodávky hardware, software a služeb v oboru informačních a komunikačních technologií, servis hardware".

Autorizovaný servis HP
AAC Solutions získává statut autorizovaného servisního střediska HP (HP ASDP). Na všech našich pobočkách můžete využít záručního i pozáručního servisu všech typů produktů HP a Compaq (kromě enterprise/unix produktů), zakoupených kdekoliv (na většinu produktů HP platí celosvětová záruka). AAC Solutions je i onsite partnerem HP - pro rozšířené podmínky záručních oprav na místě instalace (CarePack). Provádíme rovněž pozáruční opravy, profylaktické prohlídky a autorizované instalace produktů HP. Kvalitní tým certifikovaných servisních techniků vychází z 12leté zkušenosti společnosti Dialog MTS, která je od 1.1.2005 součástí AAC Solutions. O jeho kvalitě vypovídají takové referenční zakázky, jakými jsou Kancelář senátu ČR, Nejvyšší kontrolní úřad, UPS SCS, DHL Expres, Středisko cenných papírů, Linde Technoplyn a další.
Viz http://www.cadstudio.cz/servis.

AutoCAD, LT, CAD

Vylepšení programu Subscription
Program předplatného - Autodesk Subscription - je rozšířen o nové možnosti. Nyní nabízí pružné využívání předchozích verzí aplikací pod Subscription (můžete získat autorizační kód i pro starší verzi než máte pod Subscription). Nově je možné Subscription získat i pro AutoCAD LT (dříve platil limit od 50 licencí), pokud již máte Subscription na jinou CAD aplikaci. Od libovolného objemu je možné pořizovat víceletá Subscription. Na každou licenci se Subscription nyní můžete až pro 3 uživatele získat přístupové účty na web podporu a na e-Learning.
Viz www.cadstudio.cz/subscription

AutoCAD LT 2005 Skončila možnost upgrade z verzí 2000i
10.1.2005 skončila možnost upgrade z AutoCADu a souvisejících produktů verzí 2000i. Pro přechod z těchto a ještě starších verzí můžete využít "Autodesk Legacy Program". V prodeji jsou plně lokalizované verze světově nejpopulárnější CAD aplikací řady 2005. Doplňkovou aplikaci "AAC LT Extension" dodáváme zdarma k AutoCADu LT 2005 CZ.
Viz další informace o AutoCADu 2005 (vč. přehledu novinek a argumentů proč upgradovat)
Ceny nových verzí, upgrade verzí a subscription viz KOUPIT

Změny cen od 1.2.2005
Od 1.2.2005 dojde ke změně cen některých produktů a upgradů aplikací Autodesk. Většinou se jedná o zvýšení a snížení ceny o cca desítky Euro. Příklady: AutoCAD 2005 upgrade z 2004: +75 Euro, ADT 2005 upgrade z 2004: -25 Euro. K vyššímu nárůstu ceny (až +890 Euro) ale dochází u upgradů na AutoCAD Mechanical 2005 a na Autodesk Map 3D 2005. Využijte proto ještě současných nižších cen. Držitelé Subscription nejsou těmito změnami cen dotčeni.

Autodesk se těší důvěře investorů
Akcie Autodesku vstupují do nového roku v rekordní hodnotě. Cena akcií "ADSK" je nyní na začátku ledna 2005 3x vyšší než před rokem. Vývoj ceny akcií Autodesku za poslední měsíce i za další historii, včetně srovnání s indexy DowJones a Nasdaq, můžete sledovat na tomto grafu.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor Inventor 10!
Již v minulém čísle jsme Vás informovali o některých novinkách, které by se měly objevit v nové verzi Inventoru. Minulý týden byla uvolněna první Beta verze Inventoru R10 (kódové jméno "Freestyle"). Kromě jiného bude nová verze obsahovat integrovanou funkčnost Design Acceleratoru (dříve Mechsoft) s konceptem tzv. "funkčního navrhování" a řadu zcela nových vlastností. Součástí nového Inventoru bude i nový Mechanical Desktop a AutoCAD Mechanical.
Další informace o novinkách budoucích verzí CAD aplikací Autodesk najdete na web stránkách firmy AAC Solutions. Připomínáme, že Inventor je dodáván systémem Subscription (předplatného), takže uživatelé Inventoru 9 dostanou novou verzi zdarma.

Dne 10.1. bylo ukončen zvýhodněný pro uživatele s aplikací Mechsoft (sleva až 60%), poslední kusy na skladě.

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru, včetně přehledu novinek najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Připravovaná školení - Inventor
Na tento rok pro Vás připravujeme řadu specializovaných školení zaměřených na produkty Autodesk Inventor Series a Inventor Professional. Základní i pokročilé kurzy zaměřené jak na zvládnutí základní funkčnosti, tak i na specializované oblasti, jako je správa dokumentů a Vault, plechové součásti, potrubí, metoda konečných prvků, profi školení, či školení konkrétní problematiky zákazníka a další.
Sledujte www.cadstudio.cz/skoleni.

Inventor Design Accelerator CZ ke stažení
Připomínáme, že pro držitele Subscription k Inventoru 9 a Inventoru Professional 9 byla uvolněna česká verze rozšiřujícího modulu Inventor Design Accelerator lokalizovaná firmou AAC Solutions. Tento modul obsahuje funkce původní aplikace MechSoft pro Inventor.
Další informace na www.cadstudio.cz

Certifikace aplikací a hardware pro Inventor
Nová web služba Autodesku www.inventor-certified.com poskytuje přehled certifikací pro CAD aplikaci Autodesk Inventor.
Vedle certifikovaných nadstavbových aplikací Inventoru zde najdete přehled certifikovaných pracovních stanic a grafických karet. Najdete zde i informace o novém programu 'osobních' certifikací - "Inventor Certified Expert".
Smyslem certifikací je zajistit co nejvyšší stupeň kompatibility, kvality a spolehlivosti 3D konstrukčních řešení založených na Autodesk Inventoru. Seznam certifikovaných aplikací pro Inventor 9 nyní obsahuje přes 70 aplikací z různých oborů a celého světa. Jedinou certifikovanou aplikací z České republiky je AAC VRML Translator for Inventor.

Přední světový výrobce dálničních svodidel, bariér a dalších bezpečnostních prvků, Energy Absorption Systems, zvolil Autodesk Inventor a snížil tak potřebu fyzických prototypů o 30% a čas vývoje o 10%. Autodesk Inventor byl vybrán po rozsáhlém vyhodnocování CAD systémů, včetně SolidWorks, pro jeho snadné 3D funkce, kompatibilitu s daty AutoCADu a nízké náklady na vlastnictví.
Největší australský výrobce sektorového nábytku, Criterion, nasadil Autodesk Inventor a formát DWF pro konstrukci a sdílení 3D návrhových dat. Výrobní cyklus trvající 30 minut tak zkrátili na pouhých 5 minut.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Hotel Josef - setkání architektů, představení Revitu
Zveme Vás spolu s Autodeskem na neformální setkání architektů v příjemném prostředí Hotelu Josef, doplněné o představení systému Revit. "Setkání v Josefu" se uskuteční 2. února v 18:30 a jeho součástí bude také prohlídka hotelu navrženého architektkou Evou Jiřičnou a nebude chybět ani možnost popovídat si s kolegy architekty. Šéfkuchař Hotelu Josef připravil pro tuto příležitost ukázky delikates mezinárodní kuchyně a zkušený sommeliér zarámuje večer prezentací a ochutnávkou špičkových vín.
Pozvánku a přihlášku naleznete na www.e-architekt.cz/josef.

Zvýšení ceny u crossupgrade na Revit Series
K 15.1.2005 došlo ke zvýšení ceny crossupgradu z AutoCADu 2002 a z Architectural Desktopu 3.3 na Revit Series 2. Cena se zvyšuje z 1500 Euro na 1900 Euro. Ceny ostatních upgradů a nových licencí Revitu zůstávají prozatím nezměněny, ačkoliv se v průběhu roku očekává jejich vyrovnání s cenami platnými v západní Evropě.

Zečtyřnásobení prodeje Autodesk Revit
Komerční využívání aplikace Autodesk Revit zaznamenalo ve světě za poslední 4 kvartály čtyřnásobný nárůst. Používání Revitu ve výuce se dokonce zdvojnásobovalo každý měsíc. Školy a školicí střediska, ale i přední architektonické firmy potvrzují trend vedoucí k využívání nové technologie informačního modelu budovy (BIM) v současné architektuře a projektování. Pro Revit se nově rozhodly například přední společnosti WD Partners a Austin Veum Robbins Partners (AVRP).
Využití informačního modelu budovy vede mj. k okamžité dostupnosti kvalitních, spolehlivých a konzistentních informací o stavbě a pomáhá tak k co nejlepšímu rozhodování ve všech fázích projektu. Podle provedené studie zaznamenala více než polovina firem po nasazení Revitu více než 50% nárůst produktivity, 17% firem dokonce zlepšilo svou produktivitu o více než 100%.
Viz další informace o Revitu a konceptu BIM

Revit vyhlášen jako nejlepší software
Časopis Architecture Magazine (www.architecturemag.com) vyhlásil ve svém prosincovém čísle výsledky pravidelného hodnocení nejlepších produktů. V kategorii Computer/Software byl nejlepším produktem vyhlášen Autodesk Revit. Autodesk Revit je populární CAD/BIM aplikace pro architekturu a stavebnictví.

AutoTURN 5 - průjezdové křivky vozidel
Na trh přichází nová verze aplikace AutoTURN pro AutoCAD. AutoTURN 5 je nadstavba pro řešení otáčení a průjezdových křivek různých typů vozidel při navrhování komunikací a ploch využívaných v dopravě (projektování silnic, staveb, urbanismus).
AutoTURN řeší průjezdové křivky vozidel (včetně vícenápravových vozidel, návěsů a přívěsů) při otáčení, couvání a dalších manévrech. Simuluje pohyb vozidel, řeší zorné a slepé úhly, průjezdy kolem překážek, různé typy prezentace výsledků. Aplikace obsahuje databázi různých typů vozidel, jejich rozměry a profily. AutoTURN je nadstavba AutoCADu 2005, 2004, 2002 nebo 2000.
Viz další informace o AutoTURN

Množstevní slevy CADKON od 1.4.2005
Od 1.4.2005 dojde k změně u poskytování množstevních slev na produkty CADKON. Dosavadní model, kde se množstevní sleva vypočetla s celkového počtu již dříve zakoupených + aktuálně kupovaných licencí CADKONu, bude platit do 31.3.2005. Od 1.4.2005 se bude množstevní sleva vypočítávat pouze z aktuálně kupovaných licencí CADKONu.
Viz CADKON

Končí promo akce VIZ Companion to Max
31.1.2005 končí promo akce VIZ COMPANION TO MAX, čili možnost pro uživatele Autodesk VIZe pořídit si za mimořádně zvýhodněných podmínek licenci aplikace 3dsmax (promo cena 1950 Euro).
Viz Promo akce

Nejúspěšnější filmy využívají technologie Discreet
Aplikace firmy Discreet jsou používány v nejúspěšnějších nových filmech - mj. v Zlatým glóbem oceněném Scorseseho filmu Letec (The Aviator), zfilmovaném muzikálu Fantom opery, akčním filmu Blade: Trinity a dětském filmu Polární expres.
Viz AAC Solutions - Discreet

GIS, mapování, FM

Výpis vlastníků parcel z katastru snadno a rychle
Všem uživatelům programů Autodesk Map 2005/2004, AutoCAD, Architectural Desktop, Land Desktop, Civil 3D a MapGuide je určena aplikace "VFK import" pro import dat z katastru nemovitostí ve formátu .VFK do aplikací Autodesku a jeho následné zpracování po vyznačení záboru a hromadným výpisem vlastníků do tabulek ve formátu MS Excel. Import provede načtení grafiky do CAD/GIS aplikace a popisných informací (informace o parcele, budově, vlastnické vztahy, bonity apod.) do databáze MS Access (MDB), přičemž grafika je provázaná s popisnými informacemi. Grafická data digitálního katastru jsou topologicky čistá a v Autodesk Mapu nad nimi lze provádět topologické analýzy.
Nová verze reaguje na změnu verze formátu Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního na V2.8. Nová verze VFK Importu umožňuje načítat novou verzi formátu VFK. VFK je výměnný formát katastru nemovitostí, který je standardem Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního pro předávání grafických i popisných dat.
Více na www.cadstudio.cz/vfk-autodesk a AAC Solutions GIS

HP produkty, novinky, akce

Aktualizace akcí 'HP Znovu' a 'Zbavte se staré'
Do 31.5.2005 platí nové podmínky na akce HP "Zbavte se staré" a "HP Znovu!", v rámci nichž můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový model velkoformátové tiskárny HP DesignJet.
Byla aktualizována tabulka kreditů na spotřební materiál a akce je možné využít i na nové modely HP DesignJet 4000.
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů

Velkoformátové fotografie pro tisk
Chcete-li si na vaší velkoformátové tiskárně HP DesignJet vytisknout dekorační plakát, můžete sáhnout po některé profesionální fotografii s vysokým rozlišením, kterou najdete v obrazové bance na webu HP. Plakáty si můžete stáhnout ve formátu PDF a vytisknout např. pomocí Adobe Acrobat Readeru nebo přímo přenosem na HP DesignJet s podporou formátu PostScript/PDF.
Viz HP Image Bank

HP DesignJet 800 Nový firmware pro DesignJet 800 a 500
Nová verze firmware pro plotry HP DesignJet 500 a DesignJet 800 je doporučeným upgradem pro všechny uživatele těchto velkoformátových zařízení.
Firmware A.02.12 řeší některé problémy s haváriemi disku při zpracování velkých souborů, s detekcí formátu PS souborů, se zaváděním jednotlivých listů a tiskem PCL3 souborů obsahujících prázdná místa.
V této verzi firmware jsou rovněž dostupné nové funkce - vylepšené mapování barev při tisku HPGL/2 souborů, nové stavové informace předávané přes HP WebJet Admin (spotřeba, sér.číslo, chyby hlaviček...), podpora externích JetDirect karet.
Přehled aktuálních verzí firmware pro velkoformátové tiskárny HP Designjet najdete na stránce www.cadstudio.cz/designjet

HP ProLiant ML150 Promo server HP ProLiant + DAT
Model HP ProLiant ML150 G2 představuje levný a spolehlivý server pro menší firmu nebo pracovní skupinu větší firmy, která chce provozovat síťové agendy do cca 50 pracovních stanic. Konfiguraci Intel Xeon 3.0GHz, chipset: Intel E7320 Chipset (800MHz FSB), 512MB (max.8GB), hot-plug disk 36GB 15krpm (max. 1TB SATA), 3 roky záruka můžete nyní zakoupit jen za 38.960,-Kč - KOUPIT.
K tomuto serveru doporučujeme páskovou backup mechaniku HP Storageworks DAT 72, která uloží až 72GB dat během 3.5 hodiny - 19.990,-Kč - KOUPIT.

AAC Solutions Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Patentová smlouva Microsoft-Autodesk
Společnosti Microsoft a Autodesk podepsaly dohodu o vzájemné výměně některých svých patentů v různých oblastech. Je to například správa dat, týmová spolupráce, digitální efekty, správa digitálních práv, správa projektů, oblast CAD a LBS. Obě společnosti věří, že tato spolupráce pomůže rozvoji oboru.

Nový bezpečnostní nástroj od Microsoftu
Microsoft uvedl nový bezpečnostní nástroj, který je nyní bezplatně k dispozici pro legální uživatele Windows.
Microsoft Windows AntiSpyware (zatím jako beta) je určen pro odstraňování a proaktivní ochranu proti spyware a jinému nežádoucímu software ('aplikačnímu spamu') na počítačích s Windows 2000, XP a Windows Server 2003. Spyware bývá instalován na PC bez vašeho vědomí většinou z virů, webových ActiveX objektů, adware či freeware aplikací. AntiSpyware umí detekovat, odstranit a proaktivně chránit (monitoring v reálném čase) před většinou známých spyware programů (jejich databáze je průběžně aktualizována). Aplikace MS AntiSpyware vychází z produktu GIANT AntiSpyware společnosti GIANT, kterou Microsoft v prosinci 2004 koupil.
Aplikaci si můžete stáhnout ze stránky Microsoft AntiSpyware

Čárové kódy pro MS Word 2003
Microsoft uvolnil k bezplatnému stažení doplněk aplikace Microsoft Word 2003 pro zobrazování a tisk čárových kódů (BarCode).
Pythagoras SmartBar je doplněk programu Microsoft Office Word 2003 pro vkládání běžných čárkových kódů do dokumentů. Doplněk využívá technologie SmartDocument a XML dat vložených do dokumentu textového procesoru. Dokumenty vytvořené pomocí SmartBar je možné zcela plnohodnotně otevírat a tisknout i na instalacích Office, kde tento doplněk není nainstalován.
Viz SmartBar

Konec s "Home" a "Pro" verzemi
Microsoft již nebude rozlišovat nové verze Windows (Longhorn) na "Home" a "Pro" verze. Nová verze Windows (beta bude k dispozici za několik měsíců) bude jediný produkt, který v sobě bude dokonce obsahovat prvky dnešních verzí Windows XP Media CEnter a Tablet PC. Na finální verzi Longhornu si ale musíme počkat až na konec roku 2006.

MS PowerPoint Producer
Bezplatný modul Producer 2003 pro PowerPoint 2003 umožňuje synchronizovat snímky prezentace s audio- nebo videozáznamem a publikovat výslednou prezentaci přes web k prohlížení pomocí web browseru.
Viz Producer

Posílejte SMS z Outlooku
Modul "Microsoft Outlook SMS Add-in" (MOSA) umožňuje posílat přímo z Outlooku 2003 SMS zprávy prostřednictvím připojeného GSM telefonu. Je podporována většina typů mobilních telefonů (standard PDU) připojených kabelem, infraportem, nebo přes Bluetooth.
Viz MOSA

Firma AAC Solutions je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Symantec a VERITAS fúzují
Vedoucí firma na trhu bezpečnosti IT - Symantec - oznámila, že za 13.5 mld. USD kupuje firmu Veritas, producenta aplikací pro ukládání dat. Spojená firma (pod názvem Symantec) bude největším výrobcem řešení pro zabezpečení informací pro kompletní škálu zákazníků a všechny platformy.

SGS 7100 Symantec Network Security 7100 Series
Zařízení Symantec Network Security 7100 Series zajišťují proaktivní prevenci narušení sítě v reálném čase a tím chrání kritická podniková aktiva. Novátorský Intrusion Mitigation Unified Network Engine (IMUNE) v sobě spojuje techniky detekce anomálií v protokolech, detekce signatur, statistické techniky a techniky zachytávání útoků na slabá místa, takže přesně identifikuje známé a neznámé útoky a červy a znemožňuje jejich šíření v sítích.
Zařízení je schopno se proměnit z detekčního zařízení na nástroj prevence jediným klepnutím myší, takže organizace mohou snadno přepínat mezi oběma režimy nasazení. Flexibilní možnosti nasazení prevence narušení, včetně podpory několika inline párů nebo monitorování pasivních a inline segmentů na jednom zařízení, umožňují měnit bezpečnostní zásady podle potřeb rostoucích sítí.

Nový Symantec Network Security
Symantec přichází s novým produktem Symantec Network Security 4.0 – vysokorychlostním a pokročilým softwarovým řešením pro ochranu před útoky.
Symantec Network Security poskytuje proaktivní síťovou prevenci v reálném čase k ochraně důležitého podnikového vlastnictví. Použitý Intrusion Mitigation Unified Network Engine (IMUNE™) kombinuje různé detekční technologie, aby přesně detekoval a blokoval všechny útoky. Tato nová verze nahrazuje produkt Symantec ManHunt 3.0.

Dovolujeme si Vás upozornit na novou promoakci na SGS 5440, 5441, 5460 a 5461 appliance, u nichž až do 31.3.2005 poskytujeme 25% slevu.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

AAC Solutions - vlastní aplikace

Excellink 2005 LT je nová aplikace pro AutoCAD LT 2005. Stejně jako ostatní verze Excellinku umožňuje obousměrné dynamické propojení bloků v AutoCADu s tabulkami dat v Excelu. Další informace viz Excellink

Aplikace AAC Solutions SumaPloch je jednoduchá bezplatná LISP aplikace umožňující snadnou sumarizaci výměr několika zadaných objektů (např. parcel, místností, atd.) a vepsání výsledné popisky.
Viz Tip 4183

VFK Import viz GIS

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy AAC Solutions - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Service Pack 2 pro Inventor 9
  • Service Pack 2 pro Inventor Professional 9
  • Autodesk Revit 7.0 - build 20041213_2030
  • Autodesk VIZ 2005 Interoperability Update for Revit 7 (VIZ File Link)
  • Service Pack 1 pro Civil 3D 2005
  • Autodesk Productstream 2 DWF wrapper for Microsoft Business Solutions Great Plains
  • HP DesignJet 130 Windows+AutoCAD driver
  • Excellink 2005 LT, Excellink 2005 update, Excellink 2004 LT update

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Přehled IT kurzů
Aktualizovaný přehled nabízených školení Microsoft produktů a dalších IT kurzů nabízených firmou AAC Solutions najdete na stránce IT školení

Firma AAC Solutions je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

2.990 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak zvětšit zobrazovací plochu v AutoCADu? Povrchový model z objemového tělesa Inventoru. Jakou verzí Inventoru byl uložen daný soubor? Rychlé 3D detaily v Revitu. Jak ve výkresu vybrat pouze uzavřené křivky? Vrácení posunutých atributů bloku na původní místo. Vícesloupcový text v AutoCADu. Jak na dálku zjistit sériové číslo HP DesignJetu? Jak v AutoCADu najít průsečík přímky a 3D plochy? Přehled vazeb v sestavě Inventoru.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

CAD Support Pack Enterprise je rozšířená služba AAC Solutions zahrnující mj. i přístup na VIP server AAC Solutions. Možnosti rozšířené technické podpory firmy AAC Solutions najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- Google jako umělec? nechte Google vytvořit koláže z vašich oblíbenách web stránek
- snímky oblastí zasažených tsunami - porovnání před/po

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Denní zpravodajství ze světa CA technologií naleznete na adrese www.autodeskclub.cz

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti AAC Solutions s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti AAC Solutions s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu AAC mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


AAC Solutions s.r.o. (dříve: Xanadu s.r.o.) - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Brno, 602 00, Smetanova 9, tel. 541 212 077, 541 210 823
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773 (změna od 1.2.2005)
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060