CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - prosinec '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1214.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

PF2015 - klikněte pro větší

Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům CAD-News i jejich blízkým radostné a klidné prožití Vánoc, mnoho zdraví a štěstí, pohody, úspěchů a tvůrčích nápadů i v roce 2015. Na zdraví!

Děkujeme všem za úspěšnou spolupráci v roce letošním.


Stáhněte si CAD kalendář na rok 2015.

Krátké představení společnosti CAD Studio - video (J.Binter).

Další kulaté milníky na portálu CAD Fórum: počet tipů v české verzi sekce Tipy a triky překročil 7.000, počet registrovaných uživatelů z Česka a Slovenska dosáhl 60.000.

BIM-Fórum 2015 - registrujte se na další ročník konference - 15.1.2015, Brno.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD

Nadílka vánočních aplikací CAD Studia
Vánoce Již podvanácté se koná tradiční vánoční nadílka firmy CAD Studio. Opět nadělujeme k Vánocům jako dárek všem uživatelům pod stromeček několik praktických CAD pomůcek z vlastního vývoje.
V letošní nadílce tak najdete např. aplikaci DimCurve pro okótování délky libovolné křivky (nebo vzdálenosti na křivce), TraceCurve pro trasování podél křivky, převodník stovek fyzikálních jednotek jako paletu do AutoCADu, preview aplikace LogBook pro detailní protokolování změn ve výkresu, automatický přepínač hladin FLay jako Exchange Apps nástroj a další užitečné nástroje.
Viz CAD Studio podvanácté naděluje vánoční aplikace
Novinky z Autodesk University 2014
AU2014 Na začátku prosince se konalo v Las Vegas celosvětové setkání uživatelů Autodesk produktů - Autodesk University (AU) - s účastí 10.000 zájemců o novinky v oblasti CAD a BIM technologií. AU2014 představila významné změny, ke kterým dochází v oboru navrhování a výroby. Díky našim kolegům jste i letos mohli sledovat online zpravodajství z AU na našich kanálech v sociálních sítích. Záznam zajímavé úvodní a závěrečné přednášky můžete shlédnout na cadstudio.cz/au2014.
Přehled hlavních novinek z AU2014 viz článek a viz blog: Kam směřují CAD nástroje
Autodesk Subscription s měsíčními úhradami (0% financování)
Subscription CAD Studio nabízí novinku určenou pro střední a větší firmy v ČR a SR - možnost měsíčního hrazení víceletých subscription CAD software. Standardně jsou pravidelná Autodesk Maintenance Subscription hrazena 1x na celé období kontraktu (tedy na 1 rok, 2 roky, atd.). Řada zákazníků by uvítala nižší a v čase rozložené platby tohoto subscription. Proto nyní nabízíme předplatitelům Autodesk software možnost uzavření (popř. prodloužení) víceletého subscription kontraktu – typicky na 3 roky – s tím, že platba subscription je rozložena na pravidelné měsíční splátky.
Podrobnosti viz Měsíční Maintenance Subscription
AutoCAD LT 2015 nyní u nás získáte za 9.800 Kč
Desktop Subscription Nejnovější českou verzi populární 2D CAD aplikace AutoCAD LT 2015 (popř. projekční 3D BIM nástroj Revit LT Suite 2015 nebo konstrukční 3D aplikaci Inventor LT Suite 2015) můžete získat pomocí moderního způsobu licencování – "Desktop Subscription" - a to již za 9.800 Kč ročně. Porovnejte si pomocí online kalkulačky tento náklad s cenou standardní trvalé licence (33.000 Kč) a jejím "Maintenance Subscription" (6.100 Kč ročně), popř. se starší metodou upgrade (23.000 Kč jednou za X let). Ceny jsou orientační a uvedené bez DPH.
Viz AutoCAD LT jen za 9.800 Kč
Všechny upgrady končí již 31. ledna
Od 31. ledna 2015 již nebude možné zakoupit většinu upgradů CAD software. Získejte nejnovější software za cenu až o 30 % nižší než v případě koupě nové licence. V rámci upgrade nyní můžete výjimečně přejít i na jiný typ produktu - např. z AutoCADu LT 2009-2015 na Autodesk Inventor Professional 2015.
Čtěte na Upgradové ceny končí 31.1.2015 a na cadstudio.cz/upgrade
Přidaná hodnota s ubranou cenou
Do 21. ledna 2015 (prodlouženo) nabízíme 20% slevu na vybrané produkty Autodesk (např. Vault Pro, Vehicle Tracking, Inventor Publisher, Navisworks) zakoupené spolu s některou sadou Autodesk Design Suite. Přidejte si další funkce k projekčním a konstrukčním sadám Design Suite či Creation Suite za zvýhodněnou cenu.
Více na Přidaná hodnota s ubranou cenou
Autodesk A360 Team v prodeji - týmová správa projektů
A360 V prodeji je nová aplikace pro snadnou spolupráci v projekčních a konstrukčních týmech, pro univerzální správu CAD/BIM dat přístupnou kdykoliv, odkudkoliv, na jakémkoliv zařízení - Autodesk A360 Team. Bezpečné centralizované úložiště vás zbaví závislosti na rizikových, pomalých a obtížně spravovatelných metodách sdílení a posílání CAD souborů, jako je FTP nebo e-mail. V A360 máte v každém okamžiku aktuální informace o nových verzích souborů, zprávách, připomínkách, dotazech kooperantů, vnějších odkazech, kalendářových událostech, uživatelích a dalších aktivitách spojených s vaším projektem.
Viz A360 Team v prodeji a stránka A360 Team

Ukázka online prohlížení 3D modelů přímo v nativních CAD formátech pomocí cloud služby Autodesk A360 Drive

Ukázka použití webového editoru fotografií Autodesk Pixlr.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2015 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 nebo 60 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Další aktualizace Autodesk Memento - porovnání 3D modelů
- Autodesk University 2014 - kam směřují CAD nástroje?
- Významná aktualizace funkcí Autodesk A360
- Lapač snů - Autodesk Project Dreamcatcher pro cílově orientované navrhování
- Společnost WindPax vyrábí přenosnou větrnou turbinu pomocí Autodesk Fusion 360
- Aktualizovaný Project Memento - generování a opravy 3D mesh modelů
- Varování před nelegálními kopiemi CAD software Autodesk (aktualizováno)

Jak zjednodušit rozsáhlý 3D mesh model? Viz Tip 10101.
Proč CAD hlásí: Sériové číslo neodpovídá zemi nákupu (country of purchase)? Čtěte Tip 10111.
Okno Application Manager zobrazuje jen otáčející se tečkovaný kruh? Více viz Tip 10123.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Fusion 360 zdarma pro předplatitele Product Design Suite
Fusion360 Autodesk uvolnil moderní 3D CAD/CAM aplikaci Autodesk Fusion 360 zdarma pro všechny majitele Maintenance nebo Desktop Subscription (předplatného) konstrukční aplikační sady Autodesk Product Design Suite (PrDS). K verzi Premium získáte Fusion 360, k verzi Ultimate pak nový Fusion 360 Ultimate. Verze Ultimate obsahuje navíc pohledy 3D rozpadů a animace sestav, rozšířené nástroje pro spolupráci, včetně souběžných revizí a práce s variantami návrhu, 3-osý CAM a rozšířenou podporu. Čerpání licencí bude možné od ledna 2015,
Autodesk Inventor HSM Pro 2015 česky
Inventor HSM Pro CAM aplikace Autodesk Inventor HSM i nový Inventor HSM Pro jsou nově k dispozici i v české lokalizaci. Čeština je hned další uvedenou lokalizací po EN, DE, FR, JP a CN verzi. Nový HSM Pro tak přichází v češtině zároveň s výše uvedenými lokalizacemi.
Inventor HSM Pro 2015 nabízí funkce pro 2.5D, 3D, 3+2 a 5-osé (víceosé) obrábění a obsahuje i všechny CAD a CAE funkce Inventoru Professional. CAM funkce disponují desítkami přizpůsobitelných postprocesorů, knihovnou nástrojů a výkonným editorem CNC, nebo zajímavou možností distribuovaných výpočtů.
Viz www.cadstudio.cz/cam a www.cadstudio.cz/inventorhsm a blog

video Nové video na YouTube kanálu CAD Studia nabízí záznam webináře Autodesk Nastran In-CAD a webináře Inventor LT Suite.

Byl uveden Service Pack 1 pro Inventor Publisher 2015 a SP2 Alias 2015.

Update 5 pro Inventor HSM 2015 doplňuje mj. i podporu češtiny.

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- CAM aplikace Autodesk Inventor HSM Pro česky
- Inventor Fusion 360 zdarma v rámci Subscription k Product Design Suite
- Rozšířená verze 3D modeláře - Autodesk Fusion 360 Ultimate (aktualizováno)

Víte jak v rozvinu exportovat DXF soubor s body razníků? Čtěte Tip 10117.
3 nastavení ovlivňující odložení aktualizací výkresu Inventoru. Viz Tip 10130.
Distribuovaný výpočet CAM úlohy v Inventor HSM. Poradí Tip 10132.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

BIM-Fórum 2015 - Revit v praxi
BIM-Fórum Přijměte pozvání na další ročník konference "BIM-Fórum - Revit v praxi", který se koná 15.1.2015 v prostorách VUT Brno. Konference je určena pro odbornou veřejnost zajímající se o technologie BIM. Hlavním cílem konference je výměna vzájemných zkušeností v oboru, který se stává součástí navrhování, projektování i správy ve stavebnictví. Představen bude proces návrhu od studie až po realizační dokumentaci, využití metod BIM v různých oblastech stavebního průmyslu a v projekční praxi.
Další informace, program, registrace - BIM-Fórum 2015
Nová verze VFK2DWG pro import katastru
K dispozici je vylepšená verze aplikace "CADstudio VFK2DWG" pro import katastrálních dat ve formátu VFK do AutoCADu. Na přání geodetů jsme doplnili import podrobných bodů - souřadnice obrazu (SOBR) a souřadnice polohy (SPOL). Součástí bodů (bloků) jsou atributy číslo bodu a kód kvality bodu.
Videoukázka a další informace - www.cadstudio.cz/vfk2dwg

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku nových funkcí aplikace Autodesk Revit 2015 R2 a funkce import/export tabulek v bonus nadstavbě Revit Tools 2015. Najdete zse i záznam webináře s představením funkcí bonus nadstavby Civil Tools 2015 a webinář k Autodesk Fabrication CADmep.

Byl uveden Service Pack 2 pro AutoCAD Civil 3D 2015 (a oprava chyby WMS).

Byla uvedena Update Release 5 (UR5/SP5) pro Revit 2015.

Project Dalton - potrubní 1D analýza dat z PCF, Plant3D a RevitMEP je na Autodesk Labs ke stažení v nové verzi (exp. 6.5.2015).

Na Helpdesku najdete inovovanou verzi Silničních podsestav CADstudio pro Civil 3D 2015/2014/2013.

Společnost Kočka, inženýrské technologie využívá potrubní sadu Autodesk Plant Design Suite pro navrhování rozsáhlých petrochemických projektů.

Prohlédněte si online galerii projektů z Autodesk Infraworks 360.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- AutoCAD Civil 3D 2015 SP2 je venku!
- Projekt Chameleón aneb vytvořte si vlastní kanalizaci
- Vícenásobná hranice koridoru

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- BIM modelář FormIt se souběžnou prací z PC i iPadu
- Project Scorch - požární analýza CAD/BIM modelu
- BIM knihovní prvky pro Revit MEP - rodiny otopných těles Korado

Jak nastavit sklon střech budov načtených do Infraworks přes WFS? Čtěte Tip 10104.
Mohu použít Revit Server určité verze pro ukládání projektů z Revitu jiné verze? Viz Tip 10116.
Jak do ECSCADu načíst projekt z E-CADů nebo z EPLAN 5? Poradí Tip 10131.

 GIS, mapování, FM

Systémy pro Facility Management (CAFM)
V nabídce CAD Studia najdete řadu GIS/FM řešení pro správu geoprostorových a databázových dat rozsáhlých objektů (areály, budovy, sítě), pro evidenci a správu majetku (CAFM, CMMS). Propojujeme geoprostorové informace s podnikovými systémy a daty katastru. Naše řešení nabízí vysokou otevřenost a jednoduchou správu systému. Aplikace AutoCAD Map 3D a Infrastructure Map Server poskytují přímý přístup k datům potřebným pro plánování, návrh a správu veškeré infrastruktury. Umožňují vytvářet, spravovat a analyzovat data návrhů a majetku. Podporují platformy PC i mobilní zařízení.
Viz CAFM systémy

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku nástroje CAD Studia WMS Layer Manager - využití WMS zdrojů dat z klienta GIS serveru Autodesk Infrastructure Map Server nebo MapGuide.

Jak převést mapový podklad složený z úseček na uzavřené polygony parcel? Poradí Tip 10127.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Autodesk Ember, HP + Autodesk Spark pro 3D tisk
Autodesk Ember Autodesk Spark je softwarová platforma Autodesku pro 3D tisk, podporovaná řadou světových výrobců 3D zařízení a samozřejmě i 3D tiskárnou Autodesk Ember. 3D tiskárna Autodesk Ember bude v prodeji od začátku roku 2015 (za 5995 USD) - používá otevřený software Spark, otevřený hardware i otevřené materiály. Přesnost 3D tisku je v desítkách mikronů. Spark je i podporovanou platformou pro nové 3D tiskárny HP Multi Jet Fusion.
Viz Ember Explorer

Ve světové premiéře předváděla HP na Autodesk University 2014 velkoformátové tiskárny s PageWide technologií (statická tisková hlava přes celou šířku stránky).

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

DimCurve - okótuje délku jakékoliv křivky nebo vzdálenost dvou bodů na křivce
TraceCurve - vyznačí zadané vzdálenosti (staničení) na křivce
LogBook (beta) - protokoluje všechny změny provedené v DWG výkresu
UnitConversion - zobrazí paletu s převodníkem stovek fyzikálních jednotek

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2015 CZ, Revit, Inventor, 3ds Max, Civil, Map, atd.
 • AutoCAD Civil 3D 2015 Service Pack 2
 • AutoCAD Plant 3D 2015 Service Pack 2
 • AutoCAD P&ID 2015 Service Pack 2
 • Autodesk Alias 2015 Service Pack 2
 • Autodesk Inventor HSM 2015 Update 5 (SP5)
 • Autodesk Revit 2015 Update 5
 • Inventor Publisher 2015 Service Pack 1
 • Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2015 - Service Pack 3
 • Autodesk ReCap 2015 Service Pack 1.4.2.2
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM (V2.0.1365)
 • Project Memento 1.0.12.1 - 3D mesh editor/fixer
 • Autodesk MeshMixer 10.7 (V2.7) - 3D freeform modeler/printer
 • Autodesk A360 Mobile 1.2 for Android
 • Autodesk A360 Mobile 1.5 for IOS
 • Autodesk FormIt 8.0 - BIM editor for Apple iPad
 • Autodesk Application Manager 4.0.69
 • 3DxWare 10 for Windows XP/7/8 - 3dconnexion driver V10.2.0
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Novinky Revit Structure 2015 (9.1.) a Funkce a novinky Inventoru 2011-2015 pro práci s velkými sestavami (9.1.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2015.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktualizovanou verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.007 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Chyba instalace: Stahovaný produkt obsahuje více souborů. Jak upravit popis pohonů na izometrii (Plant3D). Kusovník nabízí jen volbu "Pouze součásti" (šedivě). Zrychlení tvorby výkresových pohledů v Inventoru. Fabrication CAMduct mi nezobrazuje ikonky nástrojů (ulility bar). Jak nastavit vzhled modelu v Inventoru (nastálo)? Web klient Vault 2015 nezobrazuje uvolněné položky. Nefungující připojení na WMS zdroj dat v Civil3D 2015. Změna chování editace textu v AutoCADu 2015. Revit: Rodina je poškozena a nelze ji upravit.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 11.257 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií. Nyní nově s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 60.125, počet příspěvků již 105.816). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Dejte mi šest hodin na pokácení stromu a já strávím první čtyři broušením sekyry (A. Lincoln)
- reálný vznášecí skateboard (jako v "Back to future")
- perfektně načasované fotografie
- sklizeň vánočních stromků v Oregonu (video)
- zázračný ZIL se šnekovým pohonem (video)
- jak rozesmát delfína (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29