CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - prosinec '13

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1213.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

PF2014 - klikněte pro větší

Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům CAD-News i jejich blízkým příjemné a klidné prožití Vánoc, mnoho zdraví, osobního štěstí, pohody, úspěchů a tvůrčích nápadů v roce 2014.

Děkujeme všem za úspěšnou spolupráci v roce letošním.


Stáhněte si CAD kalendář na rok 2014.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Nadílka vánočních aplikací CAD Studia
Vánoce Již pojedenácté se koná tradiční vánoční nadílka firmy CAD Studio. Opět nadělujeme k Vánocům jako dárek všem uživatelům pod stromeček několik praktických CAD pomůcek z vlastního vývoje.
V letošní nadílce najdete např. aplikaci GeoCode pro zjišťování poštovních adres z mapy v DWG, ShortPath pro nalezení nejkratší cesty mezi body, Click2OO pro přenos souřadnic do OpenOffice Calc, přehled klávesových zkratek Inventoru a další užitečné nástroje.
Viz CAD Studio opět naděluje vánoční aplikace
Novinky z Autodesk University 2013
AU2013 Na začátku prosince se konalo celosvětové setkání uživatelů Autodesk produktů - Autodesk University (AU). Letošní ročník přilákal rekordních 9400 účastníků jen v Las Vegas (a v dalších městech po světě celkem 17000 odborníků). AU2013 proběhla ve znamení prezentace produktových novinek a reálných přínosů cloud řešení. Díky našim kolegům jste letos mohli sledovat online zpravodajství z AU na našich kanálech v sociálních sítích.
"Odpověď je venku" bylo téma úvodní přednášky přesvědčivého řečníka, technického ředitele Autodesku, Jeffa Kowalskiho. Cituje: "Negramotní 21.století nebudou ti co neumí číst a psát, ale ti co se neumí učit, odnaučovat a přeučovat." Můžete shlédnout videozáznam hlavních přednášek.
Přehled nejdůležitějších zpráv a novinek viz Autodesk University ve znamení cloudu
Služba pronájmu kompletních CAD stanic - HW+SW
Z1+SW Firma CAD Studio přichází s novou službou pronájmu kompletních CAD stanic včetně licencí software Autodesku. Jde o nový způsob flexibilního řešení krátkodobých požadavků na zvýšení počtu CAD pracovišť, pro konkrétní časově omezený projekt nebo zakázku. Pronájem zahrnuje předkonfigurovanou stanici včetně nainstalovaného software, včetně patřičné licence a technické podpory. Pronajmout si ji můžete jednoduše na období 3 měsíců (kvartál) nebo výhodněji na 12 měsíců (průběžný rok).
Podrobnosti na Pronájem kompletních CAD stanic
Akce 1+1: jednu CAD licenci dostanete zdarma!
Jen do 24.ledna (prodlouženo): Vlastníte-li dvě a více licencí (lhostejno zda stejných nebo různých) Autodesk produktů verze 2007, 2006 a starších (až do R14), můžete nyní pořídit novou licenci vámi zvolené sady Autodesk Design Suite nebo samostatného produktu řady AutoCAD v aktuální verzi (2014) -- přitom další, druhou licenci téhož produktu vám přidáme zdarma. Za cenu jedné licence tak získáte nové vybavení pro dvě CAD pracoviště!
Viz Akce 1+1
Ušetřete až 20%. Neomezené možnosti navrhování.
Neomezené možnosti Není nutné se nechat omezovat možnostmi vašeho stávajícího projekčního nebo konstrukčního softwaru. Ať projektujete domy, továrny, inženýrské sítě, konstruujete stroje nebo tvoříte reklamy, to podstatné jsou vaše tvůrčí nápady. Neomezujte zbytečně vaše možnosti navrhování. Jediné co je omezené, je časová platnost naší nabídky na zvýhodněný nákup nejnovějších návrhových nástrojů Autodesku.
Sleva 10% až 20% na nové licence je platná jen do 24.ledna 2014.
Viz Neomezené možnosti navrhování
3D sady Autodesk LT Suite nyní s 20% slevou
Revit LT Suite Projekční a konstrukční aplikační sady firmy Autodesk - AutoCAD Revit LT Suite a AutoCAD Inventor LT Suite - nyní získáte v nejnovější verzi 2014 CZ s 20% slevou. Tuto slevu lze využít na upgrade z předchozích verzí LT aplikací. Platí i na zvýhodněné 5-pack licence. Profesní Sady LT Suite kombinují v jednom zvýhodněném produktu vždy parametrický 3D modelář (Inventor LT nebo Revit LT) s osvědčenou 2D aplikací - AutoCADem LT 2014 CZ.
Upgradujte do 24.ledna 2014 a ušetříte 20%.
Podrobnosti na AutoCAD LT Suite nyní s 20% slevou
Osladili jsme nabídku AutoCADu LT 2014 CS+, 200€ pro vás
Ať už v CADu kreslíte koblihy nebo byty, mapy, plechy či vodovody, nejnovější AutoCAD LT 2014 ve vylepšené verzi "CS+" jsme pro vás teď ještě více zvýhodnili. Osladili jsme naši nabídku nových licencí AutoCADu LT 2014, výhodných 5-packů, i upgrade ze starších verzí (2008 a vyšších). Ani nová licence AutoCADu LT vás teď nebude stát víc než 1000€. Do 17.ledna 2014 nabízíme při nákupu nové licence AutoCADu LT 2014 zpětný bonus 200€, ten lze využít až pro 5 licencí (včetně zvýhodněného 5-packu) - na váš účet vám tedy může přijít až 1000€.
Čtěte na Oslazená nabídka AutoCADu LT
Vyzrajte na končící upgrade licencí Autodesk
Autodesk plánuje ukončit prodej veškerých upgrade licencí k 1.2.2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu software levnější systém Subscription (který navíc zahrnuje další CAD nástroje a služby) popř. pronájmy licencí (rentals). Křížové upgrade (stejná verze, vyšší produkt) budou zachovány. Nechte si spočítat nové alternativy údržby vašich licencí.

Nová verze cloudu Autodesk 360 přinese zajímavé praktické nástroje pro projektovou spolupráci - viz blog (níže).

Chystaný interaktivní cloudový renderer Autodesk Showcase 360 vychází z dříve testovaných aplikací "Showroom" a "Neon" na Autodesk Labs.

Užitečný tip - důkladné ČISTI/PURGE na jedno kliknutí.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2014 v češtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Nový Autodesk 360 jako projektová platforma pro spolupráci
- Autodesk University 2013 ve znamení cloudu

Umíte si přizpůsobit váš panel QAT v různých produktech Autodsku? Viz Tip 9601.
Znáte možnosti sjednocené knihovna materiálů Autodesku - 2014? Poradí Tip 9604.
Víte jak přidat do místní nabídky AutoCADu nový příkaz? Čtěte Tip 9582.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak získat konstrukční aplikace o 20-50% levněji? Viz promo akce - výše.

Cloudový Autodesk CAM 360
CAM360 Jednou z novinek představených na Autodesk University bylo první cloudové CAM řešení na světě - Autodesk CAM 360. Využívá stejné jádro jako stávající CAM aplikace Autodesk HSMWorks pro Inventor a i ovládání CAM funkcí v CAM 360 je podobné, je stejný výběr nástrojů i generování NC kódu pro stroj. CAM 360 je nezávislý na CAD formátu. Kromě CAM funkcí nabízí vestavěné nástroje CAD a CAE pro modelování a simulace, plus prostředky pro spolupráci v reálném čase. Prohlížení simulace obrábění je velice rychlé a i generování samotné simulace CAM 360 je v řádu vteřin.
Autodesk CAM 360 bude dostupný formou pronájmu za cenu kolem 100 USD za měsíc.
Více na CAM řešení Autodesk
Přejděte na výkonnější Factory Design Suite. Čtvrtina už je vaše.
Factory Design Suite Vlastníte AutoCAD nebo AutoCAD Mechanical verze 2014 až 2008? Přejděte nyní na výkonnější projekční sadu Autodesk Factory Design Suite 2014 CZ. Čtvrtina této aplikace už je vaše! Do 24.ledna můžete využít 25% slevu na upgrade z AutoCADu a AutoCADu Mechanical na sadu Autodesk Factory Design Suite Premium 2014 (FDS). Tato cenově zvýhodněná sada obsahuje aplikace pro projektování a optimalizaci výrobních linek, dopravníkových systémů, rekonstrukcí továren i samotných strojů, pro zpracování skenovaných výkresů i 3D mračen bodů.
Viz Přejděte na Factory Design Suite
Nestali jste se konstruktéry abyste spravovali data. Už nemusíte.
Vault Pro Buď můžete trávit hodiny denně dokumentováním změn návrhu, aktualizací kusovníků, exportováním JPG obrázků pro marketing a správou změnových řízení. Anebo můžete nechat Vault Professional udělat to za vás. Automaticky. Možná dnes spravujete vaše konstrukční data pomocí Excelu a Outlooku. Možná už používáte bezplatný Vault Basic. Ale pomocí Vault Pro můžete dělat (tedy spíše nedělat) ještě o mnoho více.
Využijte nabídku zvýhodněného přechodu na Vault Professional - viz výhody Vault Professional
Nový Autodesk Vault 2014 Subscription Release 1
Na Subscription centru si můžete stáhnout inovovanou verzi Autodesk Vaultu - Vault 2014 SR 1. Přináší nový a podstatně vylepšený webový klient, zpracování mimořádných stavů vydání/zařazení dokumentu a významně vylepšený klient pro Revit. Pro instalaci do českého Vaultu vyčkejte uvedení české verze SR1. Na bázi SR1 bude založena i nová chystaná funkčnost Vaultu 2014, informujte se u CAD Studia.
Nová verze CADstudio Vault Tools 1.1
CAD Studio uvádí novou verzi bonus nástrojů pro uživatele PDM aplikace Autodesk Vault 2014 a 2013 - Vault Tools 1.1. Vault Tools jsou součástí bonus nástrojů "CS+" a tedy uživatelé komerčních verzí Autodesk Vault Professional a Workgroup verze 2014 a 2013 je od CAD Studia získávají zdarma.
Co umí Vault Tools i samotný Vault? Viz Nová verze CADstudio Vault Tools 1.1
AutoCAD ecscad bude pokračovat v MuM
Autodesk ukončuje vývoj elektro (ECAD) aplikace AutoCAD ecscad a předává její další rozvoj zpátky do firmy Mensch und Maschine (MuM), odkud ji před lety získal. MuM tak bude zajišťovat budoucí podporu a další vývoj produktu. Autodesk nadále zůstává aktivní v oboru ECAD, kde bude rozvíjet zejména aplikaci AutoCAD Electrical. Program ECSCAD tak bude znovu dostupný buď jako add-on doplněk pro AutoCAD, nebo jako bundle řešení postavené na jádru AutoCADu OEM.
Viz Další vývoj AutoCAD ecscad

Měsíc 2.0 - návrat na Měsíc pro ekonomické využití, soukromá kosmická loď Moon Express MX-1, navrhovaná v Autodesk produktech

Zajímavý model a zajímavý způsob obrábění CAM aplikací firmy Delcam (nyní součást Autodesku), který má pavouka ve znaku...

Užitečné iLogic makro pro export IDW/DWG výkresu Inventoru do DXF.

Aktuální počet registrovaných uživatelů cloudového 3D modeláře Autodesk Fusion 360 se blíží 30.000 (počítadlo)

Na blogu PLMguru.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk PLM 360 v ČR, najdete:
- Aktualizace PLM 360 pro podporu řízení projektů
- Sdílení dat v pracovních prostorech

Jak vyrendrovat 3D model bez pozadí v Autodesk Showcase? Čtěte Tip 9548.
Jak zviditelnit podlahy z Factory Design Suite pro zobrazení ve výkresu? Viz Tip 9607.
Chcete kopírovat součástí včetně vazeb v Inventoru? Poradí Tip 9557.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak získat projekční aplikace o 20-50% levněji? Viz promo akce - výše.

BIM-Fórum 2014 - Revit v praxi
BIM-Fórum Nenechte si ujít další ročník konference "BIM-Fórum - Revit v praxi", 16.1.2014 na FA ČVUT Praha, která je určena pro odbornou veřejnost zajímající se o technologie BIM. Hlavním cílem konference je výměna vzájemných zkušeností a novinek v oboru, který se stává součástí navrhování, projektování i správy ve stavebnictví. Představen bude proces návrhu od studie až po realizační dokumentaci, využití metod BIM v různých oblastech stavebního průmyslu a v projekční praxi. Jedná se o iniciativu odborníků z praxe.
Další informace, doplněný program, registrace - BIM-Fórum 2014
Nová šablona pro DPS projekty v Revitu
Nedávno firma CAD Studio zpřístupnila rozsáhlou českou výchozí šablonu pro Revit Architecture 2014 a Revit LT 2014, která byla určena pro tvorbu projekčních studií, případně dokumentace pro stavební povolení (DSP). Dnes uvedená aktualizovaná šablona projektů Revitu je určena pro tvorbu prováděcí dokumentace (DPS). Obsahuje nové materiály (vč. tepelných vlastností), typy čar, parametry pro výkazy oken a dveří, typy schodišť, členění dokumentace a výkresů podle vyhlášky 499/2006, ad.
Viz Aktualizovaná šablona pro DPS projekty v Revitu
Autodesk Fabrication - BIM pro výrobce komponent TZB
CadMep Aplikace řady Autodesk Fabrication rozšiřují pracovní postupy Informačního modelu budovy (BIM) až do oblasti výroby. Nabízejí tvorbu modelů s použitím knihovních prvků konkrétního výrobce, zpracování přesnějších odhadů nákladů na výrobu a umožňují přímo řídit výrobu TZB komponent. Fabrication se tak řadí na pomezí oborů stavebnictví a strojírenství.
Viz Autodesk Fabrication - BIM pro výrobce TZB
Aktualizace AutoCAD Plant 3D 2014 Extension 2
Uživatelé potrubní CAD aplikace Autodesk AutoCAD Plant 3D 3014 s platným Subscription kontraktem si nyní mohou stáhnout nově uvedené rozšíření "AutoCAD Plant 3D 2014 Extension 2". Toto rozšíření přináší několik nových funkcí a řadu vylepšení stávajících projekčních funkcí v Plant3D - např. potrubí s pevnou délkou, výkazy v pohledech, rozvržení isometrie, ad.
Viz AutoCAD Plant 3D 2014 Extension 2
AutoCAD Civil 3D 2014 Productivity Pack 1 a Productivity Tools 1
Uživatelé Civilu 3D se Subscription si mohou stáhnout dva doplňkové balíčky pro Civil 3D 2014, které rozšíří funkce Civilu o jednodušší export do DWG/DGN, řezy sítí, podporu Vault v tlakových sítích a nastavení umístění. V Tools najdete moduly Cartogramma, rozšíření pro Civil View, import/export GENIO a utilitu Microdrainage WinDes.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku použití potrubí s pevnou délkou v AutoCADu Plant 3D 2014 Ext.2.

Videoukázka nové mostařské aplikace Autodesk Structural Bridge Design.

BIM není jen 3D, ale také 4D, 5D nebo 6D - viz video David Miller Architects.

Pomocí aplikace CADWorx Property lze převádět potrubní modely CADWorx do AutoCAD Plant 3D.

Jedna z mobilních aplikací, koncepční BIM modelář Autodesk FormIt je nově nabízen i pro prostředí desktop web prohlížečů Chrome a Firefox.

Prohlédněte si typy čar předdefinované v AutoCADu Civil 3D 2014 CZ.

Nová verze Autodesk Labs nástroje "Project Dalton" spouští 1D analýzu proudění přímo v AutoCADu Plant 3D nebo v Revitu 2014.

Díky použití BIM technologií se na projektu Shanghai Tower (objem projektu 771 mil. USD) ušetřilo při výstavbě 100 mil. USD.

Autodesk postupně přesouvá katalogy z Plant Exchange na Autodesk Exchange Apps, kde najdete i utility pro AutoCAD Plant 3D.

Arup vymodeloval v Revitu MEP "budovu" ve tvaru lidského těla se všemi tělními "TZB" systémy - nečekaná podobnost

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Autodesk kupuje dopravní technologie Azalient
- Viva Las Vegas! (WMS zdroje)
- Jak zacílovat hranu zemního tělesa

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Mezinárodní letiště v Denveru - BIM projekt
- Autodesk Fabrication - BIM pro výrobce komponent TZB

Jak nastavit rozdílnou velikost krytí výztuže v obvodové stěně? Poradí Tip 9584.
Proč u dveří v suterénu dojde pod nimi k přerušení základu? Viz Tip 9599.
Jak hromadně vložit body do příčných řezů na trase? Čtěte Tip 9569.

 GIS, mapování, FM

Změna Katastrálního zákona a důsledky pro GIS
ČÚZK Nadcházející změna Občanského zákoníku vyvolala také změnu Katastrálního zákona, jejímž důsledkem je významná změna struktury katastrálních dat. Od 1.1.2014 bude ČÚZK vydávat data v aktualizovaném formátu VFK, verze 5.0. Kromě obvyklých změn typů či rozšíření struktur o nové sloupce se zavádějí nové entity a dochází také ke změnám vazeb, a to zejména v oblasti vlastnictví a dalších vztahů k nemovitostem. Tyto úpravy ovlivní i chování stávajících GIS/FM systémů - kontaktujte CAD Studio pro bližší informace.

Uživatelé AutoCADu Map 3D 2014 si mohou ze Subscription centra stáhnout "Productivity Tools for AutoCAD Map" s Wastewater Extension a Land Management Ext.

Jak vytvořit souřadnicový systém v AutoCADu Map nebo Civil 3D? Poradí Tip 9550.
Proč jsou příliš malé popisky mapových vrstev v AutoCADu Map 3D? Viz Tip 9563.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Program HP Start (bonusový spotřební materiál k novým plotrům) končí k 31.12.2013. Využijte této nabídky včas.

Nová elektronická čtečka Pocketbook CAD Reader určená pro zobrazování CAD výkresů v terénu.

Již 8.4.2014 končí podpora pro Microsoft produkty Windows XP a Office 2003 - naplánujte si včas upgrade.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

Click2OO - varianta naší starší aplikace Click2XLS, která umí exportovat odkliknuté souřadnice z DWG to tabulek OpenOffice/StarOffice Calc
GeoCode - z kliknutého bodu v pozicované mapě v AutoCADu vrátí úplnou poštovní adresu místa (ulice, č.p., PSČ, město)
ShortPath - najde nejkratší cestu spojující vybrané body (problém obchodního cestujícího)
ImportUCS - přenese definice pojmenovaných USS z jiného DWG výkresu
FlipDimArrow2 - hromadně prohodí směr šipek u vybraných kót (dovnitř/ven)
FaceArea - vypíše celkovou plochu vybraných entit 3DFACE (např. modelu terénu)
WGS-JTSK - dávková konverze GPS souřadnic do S-JTSK (pro Map/Civil)
SurfacePoints - generuje body na povrchu terénu v AutoCADu Civil 3D (aktualizováno)

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Factory Design Suite 2014, FDU - Service Pack 1
 • Autodesk 123D Catch mobile for iOS
 • Autodesk 360 Mobile 3.4 (Design Review Mobile) for Android
 • Autodesk FormIt 6.0 for Apple iPad
 • Autodesk FormIt 1.2 for Android
 • RAC_sablona_cadstudio_DPP_2014
 • Additional .LIN linetypes - knihovna typů čar pro AutoCAD
 • CAD Studio kalendář na rok 2014
 • Autodesk Inventor 2014 CZ - tabulka klávesových zkratek
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webinář - iLogic - automatizace navrhování (Pá 10.1.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.626 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Přehled nastavení parametrů Revitu v Revit.ini. HP Designjet T520 nevytiskne logo z rohového razítka DWG. Pomalé otvírání projektu Revitu (RVT) - příčiny. Centrování kót ve výkresech Inventoru. Jak převést svařenec zpátky na sestavu? Jak překopírovat USS z jiného DWG výkresu? V DWG souboru se místo obrázku objeví ikona TempEmbed.bmp. Tři metody zobrazení pracovních rovin počátku v Inventoru. Jak vypnout uvítací obrazovku AutoCADu 2013/2014? Co znamená zavináč "@" na začátku názvu některých písem? Selže instalace nebo spuštění AutoCADu pod Windows 8.1. Co jsou soubory .RIF, .MAJ a .EST? Přebarvení komponent z daného materiálu v celé sestavě Inventoru. Výpočet celkové hmotnosti ocelové konstrukce potrubního systému. Jak nastavit vlastní redukovaný formát popisky výšky povrchu? CAD formáty 3D modelů podporované v aplikaci Autodesk Mockup 360. Chyba při spuštění na počítači s 16 a více jádry.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.347 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 53.594, počet příspěvků již 98.531). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Hlavní překážkou na cestě pokroku lidstva je lidstvo (D.Marquis)
- dvě zajímavé výstavy našich zákazníků: Víno a architektura a App Art - Tabletem do kamene
- hardcoroví piškvorkáři (foto)
- nejvyšší a nejrychleší skluzavka na světě, s přiléhavým názvem "Šílená"
- 30 hodně zvláštních vynálezů
- krásy Německa z výšky (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29