CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - prosinec '12

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1212.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

PF2013 - klikněte pro větší

Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům CAD-News i jejich blízkým příjemné a klidné prožití Vánoc, mnoho zdraví, osobního štěstí, pohody a tvůrčích nápadů v roce 2013.

Děkujeme vám za úspěšnou spolupráci v tomto roce.

Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Změna cenového modelu upgrade produktů Autodesk od 1.2.2013 - ušetřete
Upgrade Od 1.2.2013 dojde k podstatné změně a zjednodušení cenové struktury a podmínek upgrade všech softwarových produktů firmy Autodesk. Upgrade (až o 6 verzí zpět) bude nyní jako jednotná položka ceníku. Usnadní se tak povyšování verzí produktů i pro ty zákazníky, kteří dosud nevyužívají novější a levnější metodu údržby software - subscription. Nepropásněte výhodnější cesty k upgrade!
Podrobnosti na Nový model upgrade od 1.2.2013
Nadílka vánočních aplikací CAD Studia
Vánoce Již podesáté po sobě se koná tradiční vánoční nadílka firmy CAD Studio. Opět nadělujeme k Vánocům jako dárek všem uživatelům pod stromeček několik užitečných CAD pomůcek z vlastního vývoje.
V letošní nadílce najdete např. hru Minesweeper3D pro Inventor, vykreslovací funkce 2DPLOT a 3DPLOT, aktualizovaný urychlovač TURBO, správce rozvržení LOMAN a další aplikace pro AutoCAD, Inventor a Civil 3D.
Viz Desátá vánoční nadílka aplikací od CAD Studia
Light it Up! K AutoCADu LT nebo Inventoru LT dostanete 300€
300€ Při koupi nové licence AutoCADu LT 2013 nebo sady AutoCAD Inventor LT Suite 2013 nyní získáte jednoduše zpětný rabat (odměnu) ve výši 300 Euro na každou zakoupenou licenci. K AutoCADu LT nyní přidáme navíc ještě externí disk Western Digital 750GB jako dárek (do vyčerpání zásob). WD750
Tato nabídka platí do 18.1.2013 (prodlouženo) a lze ji využít pro samostatné licence i zvýhodněné 5-packy (nejvýše 5 licencí na jednu firmu).
Viz 300€ k verzím LT
Vše, co znáte a na co spoléháte. Jenže lepší.
Nejnovější verze softwaru firmy Autodesk jsou nyní lepší než kdy dříve. Navíc jsou k dispozici pro jednotlivá odvětví nové sady Autodesk Design Suite a Creation Suite, které nabízejí skvělou přidanou hodnotu i rozšířenou funkčnost. Ceny za upgrade se brzy změní. Přejděte proto na nejnovější verze návrhových 3D nástrojů před 31. lednem 2013.
Vyšší výkon. Víc funkcí. Vyšší produktivita. - Viz Přehled hlavních novinek
Novinky z Autodesk University 2012 - Learn. Connect. Explore.
AU V Las Vegas se sešlo 8.700 účastníků z celého světa na již 20. ročníku uživatelské konference firmy Autodesk - "Autodesk University 2012". Ta je každoročně obrovskou událostí pro setkávání mezi uživateli, i pro diskuse uživatelů s tvůrci software, pro výměnu zkušeností, načerpání znalostí a především pro náhled do budoucnosti CAD a navrhování. Letošní ročník nabídl rekordních 800 přednášek. Jak zaznělo v několika prezentacích, zažíváme nyní revoluční změnu způsobu navrhování, jakousi "třetí průmyslovou revoluci".
Viz informace o představených novinkách, o přednáškách CAD Studia a další zajímavosti z AU2012.

Přehled aplikací Autodesku kompatibilních s Windows 8 postupně doplňujeme do Tipu 8899. Pro instalaci dalších verzí ve Win8 prosím kontaktujte Helpdesk.

Seznam 480 příkazů AutoCADu 2013, které nejsou dostupné v AutoCADu LT 2013.

Nepodceňujte hrozby virů a škodlivého kódu - nezastaví se ani před AutoCADem - viz např. virus ACAD/Bursted jako hrozba DWG.

video Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout postup promítnutí 2D křivky na kouli - pomocí aplikace SphereProj.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Falcon - větrný tunel přímo v okně Inventoru
- InventorCAM HSS – vysokorychlostní obrábění ploch
- Autodesk Showcase 2013 R1 - subscription aktualizace
- Autodesk Fusion 360 - plný 3D CAD v cloudu
- Process Sim - simulace procesů z Autodesk Labs

Máte problém s aktivací některé z LISP utilit CAD Studia? Postupem vás provede Tip 8915.
Víte jak v AutoCADu vyvořit vícebarevné kótovací texty? Poradí Tip 8950.
Jak lze v AutoCADu postrkávat objekty v zadaném pevném rastru? Viz Tip 8944.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Naučte váš AutoCAD LT konstruovat ve 3D za 9.990 Kč
Inventor LT AutoCAD LT je nejrozšířenější 2D CAD aplikace plně kompatibilní s formátem DWG. Nyní lze AutoCAD LT snadno doplnit o funkce pro parametrické konstruování 3D modelů. Nová aplikační sada AutoCAD Inventor LT Suite 2013 totiž obsahuje jak AutoCAD LT, tak konstrukční 3D aplikaci Inventor LT, která je kompatibilní jak s AutoCADem, tak s plným Autodesk Inventorem. Obě aplikace jsou česky.
Do 15.1.2013 (prodlouženo) můžete přejít z vašeho AutoCADu LT 2010 až 2013 na sadu AutoCAD Inventor LT Suite 2013 se slevou -58%, tedy Inventor LT za pouhých 9.990 Kč (bez DPH).
Viz AutoCAD LT -> konstruování ve 3D
Prosincová aktualizace Autodesk Simulation 360
Pokud patříte k uživatelům web-cloud CAE aplikace Autodesk Simulation 360, zobrazuje se vám od 10.12. v této aplikaci upozornění na aktualizaci klientské části programu. Toto upozornění lze odkládat nejvýše 10 dnů, po 20. prosinci přestane stávající verze fungovat. Připomínáme, že odborným tiskem oceňovanou CAE aplikaci Autodesk Simulation 360 si můžete pořídit do 21.1.2013 za podstatně zvýhodněnou cenu.
Viz Aktualizace aplikace Autodesk Simulation 360
Nové Inventor Tools - beta pro všechny
X-Tools Připravujeme novou verzi populární bonus aplikace sady CS+ pro Inventor - Inventor Tools V2.3. Tato chystaná verze je nyní dostupná na vyzkoušení jako beta, exkluzivně pro všechny uživatele Inventoru 2013 z řad čtenářů CAD News (plně funkční do 31.1.2013).
K novinkám verze 2.3 patří funkce: Číslování rozpisky - kopírovat pozice, synchronizovat pozice, aktualizovat strukturované pozice; Náčrt - promítnutí počátku, jako konstrukční; iLogic Extensions - BeforeSave, AfterSave; Uživatelské iVlastnosti - materiály; QR kódy v offline režimu.
Stahjte na CADstudio.cz - neveřejný odkaz

Vyzkoušejte si Project Falcon - větrný tunel v Inventoru 2013 (viz Blog).

Aplikujte nový hotfix Update 1 pro Inventor 2013 SP1.1 (včetně Suites).

Byl uvolněn Service Pack 1 pro Vault 2013 a Update 2 (SP2) pro Vault 2012.

Service Pack 3 pro Autodesk Mudbox 2013 doplňuje podporu vícedotykových zařízení, např. tabletů Wacom.

Autodesk Fusion 360 ukazuje jak bude vypadat budoucnost CADu - viz blog.

Jak změnit barevný styl všech ploch tělesa v Inventoru? Čtěte Tip 8916.
Jak nezahrnout některé části sestavy do celkové hmotnosti? Poradí Tip 8926.
Umíte vytvořit šroubovici s proměnným stoupáním a průměrem? Viz Tip 8929.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Poslední volná místa na konferenci BIM-Fórum 2013 - Revit v praxi
BIM-Fórum Společnosti CAD Studio a Autodesk jsou hlavními partnery uživatelské konference BIM-Fórum - Revit v praxi, která se koná 24. ledna 2013 v prostorách Fakulty architektury ČVUT Praha. Hlavním cílem tohoto uživatelského setkání je výměna zkušeností a zvýšení know-how v oboru BIM projektování, který se stává nedílnou (v mnohých zemích už i povinnou) součástí navrhování, projektování a správy dat ve stavebnictví. V přednáškách a workshopech chce ukázat proces návrhu od studie až po prováděcí dokumentaci, včetně využití metod BIM v různých oblastech stavebnictví a projekční praxe. Přednášet a vést workshopy budou zkušení odborníci z praxe.
Viz online registrace a bližší informace o konferenci
Bonus nástroje CS+: CADstudio Civil Tools
CivilTools Uživatelé AutoCADu, Inventoru a Revitu mohou již řadu let využívat v těchto aplikacích Autodesku sady doplňkových nástrojů a materiálů, stylů a šablon vyvinutých firmou CAD Studio, označovaných jako "CS+". Pro Revit a Inventor mají tyto nástroje podobu ucelených balíčků "Inventor Tools" a "Revit Tools". Řadu takovýchto doplňkových nástrojů jsme vytvořili i pro projekční aplikaci AutoCAD Civil 3D - ty jsou nyní uvolněny formou sjednocené nadstavbové aplikace "CADstudio Civil Tools".
Zákazníci CAD Studia získávají úplnou sadu Civil Tools zdarma v rámci bonus balíčku CS+ (ke stažení i na Helpdesk serveru), ostatní uživatelé si mohou vyzkoušet bezplatnou Trial verzi a aplikaci případně následně zakoupit anebo získat zdarma při příštím prodloužení subscription.
Další informace, videoukázky použití a trial verze na Civil Tools
Projektujete v AutoCADu LT? Naučte jej i 3D!
Revit LT Nová 3D BIM aplikace za 2D cenu! Program Autodesk Revit LT představuje ideální cestu do světa BIM zejména pro menší projekční a konzultační firmy. Bez rizika a větších nákladů mohou přejít z 2D CAD aplikací na osvědčené, moderní BIM technologie, které poskytují podstatně vyšší produktivitu, flexibilitu a kvalitu projektové dokumentace. Revit LT 2013 je k dispozici samostatně nebo jako zvýhodněná sada "Revit LT Suite" s AutoCADem LT - umožňuje tak projektantům postupně přejít z 2D projektování na výkonnější 3D BIM technologie. Zachovává přitom plnou kompatibilitu souborů RVT, RFA i DWG.
Seminář 18.12.2012 PRAHA - seznamte se s 3D BIM - více informací
Snídaně s Autodeskem - BIM pro nosné konstrukce
Přijměte naše pozvání na již tradiční akci „Snídaně s Autodeskem“ a seznamte se novými BIM nástroji pro projektování, analýzu a statické výpočty nosných konstrukcí - ocelových a betonových konstrukcí. Představeny budou aplikace Autodesk Revit Structure, AutoCAD Structural Detailing, Autodesk Robot Structural Analysis a nejnovější web-cloud aplikace Autodesku (a projekční sada Building Design Suite).
Datum akce: 21.1.2013 BRNO - viz Snídaně s Autodeskem - BIM
Přejděte z Revit Suite se slevou 40% na Autodesk Building Design Suite Premium 2013
Revit Suite V rámci akce probíhající do 18. ledna 2013 můžete přejít z vaší starší verze projekční sady "AutoCAD Revit Architecture Suite" (nebo MEP Suite nebo Structure Suite) se slevou 40% na nový produkt Autodesk Building Design Suite Premium 2013 (BDS). Ten obsahuje vedle Revitu (Architecture, MEP i Structure) a AutoCADu i řadu dalších projekčních nástrojů řady 2013 (např. 3ds Max a Navisworks). Nabídka platí pro uživatele aplikací AutoCAD Revit Architecture Suite, AutoCAD Revit MEP Suite, AutoCAD Revit Structure Suite, a to verze 2012 a starších.
Podrobnosti na Přejděte z Revit Suite na BDS Premium
Bezplatné povýšení projekčních aplikací Autodesk - aktualizováno
Pokud jste uživateli projekčních aplikací AutoCAD Revit Suite nebo AutoCAD Architecture nebo AutoCAD MEP a máte aktivní Autodesk Subscription, je pro vás určena zajímavá nabídka bezplatné migrace vaší aplikace na rozšířenou sadu "Autodesk Building Design Suite 2013" obsahující až 8 produktů. Uživatelé Revit Suite se subscription získají sadu "Autodesk Building Design Suite 2013 Premium edition", uživatelé AutoCAD Architecture nebo AutoCAD MEP se subscription mohou získat sadu "Autodesk Building Design Suite 2013 Standard edition".
Postup a další informace - viz Bezplatné povýšení projekčních aplikací Autodesk
Další země vyžaduje použití BIM
Singapur urychluje zavádění BIM metodiky. V roce 2008 byl BIM přístup uplatněn v 10% projektů, v roce 2011 již v 25-30%. Pro rok 2015 se odhaduje až 80%. Velké veřejné architektonické projekty mají být zpracovány jako BIM model od roku 2013, ostatní inženýrské disciplíny od roku 2014. Menší projekty - státní i soukromé - mají používat BIM metodiku od roku 2015.

By oznámen Project Mercury, mobilní a cloud technologie Autodesku pro navrhování, automatizaci a optimalizaci dopravních projektů. Mercury doplní v roce 2013 sadu Autodesk Infrastructure Design Suite.

Nainstalujte si nový AutoCAD Civil 3D 2013 Service Pack 1 a AutoCAD Plant 3D 2013 Service Pack 1.

Vyzkoušejte si bezplatnou modelovací aplikací pro iPad - Autodesk FormIt (viz blog).

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Půdorys na EX
- Civil Tools 2013 aneb jak na Vás myslíme
- Service Pack 1 pro AutoCAD Civil 3D 2013 je venku!
- Jak porovnat dvě trasy
- Máte úhel beta...

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Největší asijský kulturní komplex vzniká pomocí BIM aplikací Autodesk
- Spolupráce Autodesk a Topcon
- Autodesk FormIt - bezplatný koncepční BIM pro tablet

Kde najdu HEC-RAS Import/Export ve vyšších verzích AutoCAD Civil 3D? Čtěte Tip 8931.
V jakém pořadí jsou šrafovány výplně ploch prostoru v AutoCADu Architecture? Přečtěte si Tip 8930.

 GIS, mapování, FM

Katastrální data zdarma - Import RÚIAN do GIS produktů Autodesk
Map Díky nové aplikaci CAD Studia - "Import RÚIAN" - lze nyní v GIS nástrojích Autodesku přímo pracovat s daty základního registru RÚIAN (Registr územní identifikace, adres a nemovitostí). Data RÚIAN lze využít v mnoha oblastech projekční praxe a GIS systémů. Import dat probíhá primárně do Oborového modelu aplikace Autodesk - AutoCAD Map 3D 2013 či Autodesk Infrastructure Map Server 2013, ale je možné využít k importu i do prosté SQL databáze.
Další informace včetně videoukázky použití viz Import RÚIAN

Byl uveden Service Pack 1 pro Autodesk Infrastructure Map Server 2013.

Jak exportovat objektová data Mapu do Excelu? Čtěte Tip 8968.
Jak importovat GIS podklady z Arc/INFO do AutoCADu Map 3D? Přečtěte si Tip 8919.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Vyměňte váš plotr za nový
V rámci aktualizované akce HP "Zbavte se staré" můžete vyměnit váš starý plotr za nový. Pozor, program v této podobě končí 31.12.2012! Upgradujte a využijte vyšší rychlosti a přesnosti, moderních technologií i snížených tiskových nákladů nových modelů plotrů HP Designjet.
Podrobnosti a cenovou tabulku odkupních cena najdete na Zbavte se staré.

Dostanete letos od Ježíška 3D myš? Pokud vám nezbyde než se obdarovat sami, vyberte si na stránce 3D myši 3Dconnexion.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

Import RÚIAN - viz výše
MineSweeper3D - hra pro Inventor - viz vánoční aplikace
Civil Tools - aplikace na Apps Exchange - bonus nástroje pro AutoCAD Civil 3D 2013
SphereProj - promítne 2D křivky nebo rozložené texty na kulovou 3D plochu AutoCADu
SplitArea - utilita pro dělení parcel doplněna o metodu Vonoroi buněk
Gatte - modifikovaná verze příkazu GATTE, pracuje i s atributy nestandardních jmen

Exchange Apps Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor 2013 SP1.1 - Update 1
 • Inventor View 2013 Service Pack 1.1
 • AutoCAD Civil 3D 2013 Service Pack 1
 • AutoCAD Plant 3D 2013 Service Pack 1
 • AutoCAD P&ID 2013 Service Pack 1
 • Autodesk Vault 2013 Service Pack 1
 • Autodesk Vault 2012 Service Pack 2
 • Mudbox 2013 Service Pack 3
 • Autodesk Infrastructure Map Server 2013 SP1
 • Autodesk Showcase 2013 R1
 • Project Falcon - simulace - větrný tunel
 • Autodesk FormIt - koncepční BIM editor pro iPad
 • Autodesk SketchBook Mobile Express 2.0 pro Android
 • Autodesk BIM 360 Glue Mobile 1.1 pro iPad
 • TeamViewer 7 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Aktuální nabídku webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Autodesk Simulation CFD a Úvod do křižovatek v AutoCAD Civil 3D - oba v Pá 21.12.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2013.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Pracovní příležitosti - nová sekce na CADforum.cz
Sháníte nebo nabízíte práci v oboru CAD či GIS? (jak ve smyslu zaměstnání tak ve smyslu zakázek). V nové sekci nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz můžete účinně oslovit potenciální zaměstnance či zaměstnavatele, najít brigádu či stáž.
Navštivte novou sekci Práce na CADforum.cz
Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.189 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Chyba v Nastavení kreslení: Zadejte číslo od 1 do 100. Jak vypnout proces Autodesk Sync (AdSync.exe)? Export starších formátů DXF z AutoCADu Mechanical 2013. Problém načtení CATPart souborů z CATIA V5 R21. Znáte příkaz AI_DOWNLOAD_LANGUAGE_PACKS? Využití 3D modelů z 3ds Max pro Direct3D aplikace ve Windows 8. Jak zajistit minimální tloušťku skořepiny v Inventoru? Řízení volby "Použít filtr hladin na panelu nástrojů Hladiny". Jak rozbít pole komponent v sestavě na nezávislé díly? Jak převést v Inventoru 2D náčrt na 3D náčrt? Chyba 1904 při spuštění Civilu na Windows N. Jak hromadně vložit několik DWG souborů do jednoho? Zakrouhlení kót ve výkresu Inventoru na desítky. Nedokumentovaná volba příkazu OTOČ - aneb: teď jdu na sever.... Vzájemné propojení hodnot kót v AutoCADu. Automatické přepínání tiskárny podle formátu výkresu - iLogic.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 9.393 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 46.196, počet příspěvků již 90.641). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Fantazie je důležitější než vědění (A.Einstein)
- 10 zajímavých astronomických úkazů (video)
- psíci zdobící vánoční stromek (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - pobočky v Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3