CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems - listopad '22

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews1122.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

Arkance Systems (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:
Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
ArkanceCZ a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

Zvýhodněná cena 3letých subscription jen do 6. ledna
3Y O 5 % zvýhodněné ceny 3letých Autodesk subscription platí jen do 6. ledna 2023. Využijte proto tuto možnost pro zafixování zvýhodněných cen vašeho předplatného Autodesk licencí na 3 roky. Aktuální ceny většiny produktů Autodesku najdete na CAD eShopu.
Viz shop.arkance-systems.cz
Jak snadno nahrát video z Windows aplikace?
Po oznámeném ukončení podpory utility Autodesk Screencast se opakují dotazy jak nahrát pracovní postup v AutoCADu nebo jiné Windows aplikaci. Jednoduchý způsob využívající vestavěných nástrojů ve Windows 10/11, původně určených pro hry, představuje Tip 13510:
Viz CADforum.cz
LookupXLS
XLS Jednou z nových freeware aplikací Arkance Systems pro uživatele AutoCADu je utilita LookupXLS. Pomocí tabulek čísleníků, ceníků nebo produktových specifikací v Excelu můžete váš DWG výkres automaticky doplnit o vyhledané informace z Excelu nebo CSV souborů (ceny, parametry, nájemce, sklad.čísla...).
Viz Tip 13521 a viz videoukázka

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout tipy k použití utilit TXT2XLS či NumInText nebo LookupXLS.

Znáte online převodníky na portálu CADforum.cz? Vyzkoušejte si tyto užitečné online nástroje.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2023 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Co má společného CAD a GIS s plachtěním přes oceán?

Jak předefinovat chování standardního příkazu AutoCADu? Poradí Tip 13525.
Proč mi příkaz Power kótování provede zoom výkresu? Čtěte Tip 13511.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Nový Autodesk Fusion 360
Fusion360 Rychle se rozvíjející CAD/CAM/PCB aplikace Autodesk Fusion 360 přináší v říjnu a v listopadu dvě velké aktualizace. Vedle podstatně vyššího výkonu většiny 3D operací doplňuje i řadu nových funkcí v oblasti elektroniky a zejména v oblasti CAM výroby, postprocesorů a 3D tisku.
Viz CAM novinky
ADAM vám pomůže se správou dokumentace
ADAM V Arkance Systems jsme využili 30 let našich zkušeností v oblasti CAD a správy dokumentace a stvořili jsme pro vás ADAMa (Automatic DAta Management) – virtuálního asistenta pro snadné a rychlé nasazení správy řízené technické dokumentace. Co získáte zaměstnáním ADAMa?
Viz ADAM - seznamte se

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout co je Autodesk VRED nebo záznam webináře CS Power Tools pro PowerMill, ukázku Schmidtovy spojky ve Fusion 360 nebo novinky Autodesk Alias 2023.

Uvedena update verze Autodesk Alias 2023.1 a Autodesk VRED 2023.1.

Jak BBi Autosport využívá Autodesk Fusion 360 (video).

Seznamte se s aplikací Autodesk VRED.

Spoje ve Fusion 360.

Na blogu InventorGuru.cz a cam.cadstudio.cz a f360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Fusion 360 | Aktualizace ŘÍJEN 2022 | Novinky ve výrobě
- Cloud a vzdálená spolupráce s Autodesk Vault
- Bezplatné licence Autodesk VRED a Alias - Learning Edition

Jak vymodelovat bombírovanou destičku v Inventoru? Viz Tip 13517.
Jak do Inventoru doplnit další prostředí IBL (HDRI)? Poradí Tip 13523.
Jak do výkresu Fusion 360 vložit značku počátku, základny? Čtěte Tip 13527.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

BIM UPGRADE - Vykročte výš
BIM UPGRADE Blížící se BIM mandát na nadlimitní veřejné zakázky i množící se požadavky investorů přinášejí zvýšené nároky na projektování plně odpovídající BIM standardům. Pro uživatele, kteří dosud používají jen 2D CAD řešení, nebo jejichž stávající BIM řešení nepostačuje, přinášíme mimořádnou nabídku zvýhodněného BIM-UPGRADE na osvědčené BIM nástroje Autodesk. Povyšte váš AutoCAD LT, Revit LT, DraftSight, ZwCAD, ProgeCAD, BricsCAD, GstarCAD, IntelliCAD, Cadkon, SketchUp, ArchiCAD nebo Allplan na plný Revit nebo BIM sadu AEC Collection za zvýhodněnou "upgrade" cenu. K tomu přidáme e-learning kurz a rozsáhlou učebnici. Ušetříte až 54.000 Kč. Platí jen do 24.11.!
Viz BIM UPGRADE - vykročte výš
Rozšířený Revit
Sledujte od středy náš web a sociální sítě pro důležité oznámení pro uživatele Revitu.
Nabídka BIM školení
Školení Přihlaste se na nejbližší podzimní a zimní školení a webináře, které společnost Arkance Systems, Autorizované školicí středisko Autodesku (ATC), organizuje jako prezenční i online. Tento blok akcí je určen pro obory stavebnictví a architektura a infrastruktura. Autodesk BIM Collaborate, Docs, Build, Civil 3D, Enscape, Grading Optimization, Holixa T4R, InfraWorks, Lumion, Navisworks, Railway Tools, Revit, Revit LT, Subassembly Composer, AGACAD Wood Framing.
Viz přehled
BIM Academy
BIM Academy Arkance Systems spouští sérii školení určených pro BIM manažery a koordinátory. Pokud jste stávajícím manažerem BIM / koordinátorem BIM, nebo se jím chcete stát, je tento vzdělávací program určený právě pro vás. Naučíte se, jak pracovat se všemi novými standardy a osvědčenými postupy BIM. Po absolvování závěrečných testů získáte celosvětově uznávaný certifikát. Nová série kurzů - Brno + Praha.
Viz academy.bimfo.cz
Co přináší Autodesk Construction Cloud českým stavařským firmám
SHB Na konferenci CADfórum jsme se zeptali zástupců velkých stavařských firem a správců majetku: Co vám přináší společné datové prostředí (CDE) Autodesk Construction Cloud? Jaké jsou odpovědi uživatelů, zákazníků Arkance Systems? Zúčastněné firmy: Aquatis, Prodin, SHB, Letiště Praha, Inter Plan, Casua, Prodig, AFRY, SANTIS, TOP Estates:
Viz video
CS Legend Generator na Autodesk App Store
Jako spolehlivý partner Autodesku pro vývoj softwaru umísťujeme naše aplikace na Autodesk App Store. V říjnu na tomto tržišti přibyla naše aplikace CS Legend Generator pro vytváření výkazů oken a dveří v Revitu.
Viz CS Legend Generator
Lumion formou subscription
Lumion, populární BIM aplikace pro 3D vizualizace projektů z Revitu, bude nově licencována flexibilnější metodou předplatného (subscription), s okamžitě dostupnými průběžnými aktualizacemi. Platnost stávajících trvalých licencí zůstane zachována i při přechodu na subscription. Do konce roku 2022 platí zvýhodněné ceny předplatného na verzi Standard i Pro. Aktuální ceny najdete na CAD eShopu.
Více o LUMION
Twinmotion webinář
Seznamte se s novou vizualizační a VR aplikací pro Revit - Twinmotion. Možnosti tohoto nového nástroje pro všechny uživatele Revitu vám představíme na webináři pořádaném 30. listopadu.
Registrujte se na plánované akce
Jak Arkance Systems SK pomáhá společnostem HB Reavis a Neviano
Přečtěte si, jak hodnotí vzájemnou spolupráci naši zákazníci na Slovensku, např.:
HB Reavis
Neviano Group
Czech & Slovak Games week
GW Arkance Systems je tradičním partnerem akce Games Week, oslavy počítačových her vyvíjených v Česku a na Slovensku. Týden her pořádaný asociací GDACZ se koná od dnešního večera, od 14. do 20. listopadu a můžete jej sledovat např. na platformě Steam.
Více na gamesweek.cz

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout tipy adaptivní geometrie v Revitu či MEP Fabriation Data Manager, Dynamo skripty v Civil 3D nebo záznam webináře Smart Documentation pro Revit.

Uvedeny update verze aplikací Civil 3D 2023.2 a Infraworks 2023.1.

Co je nového v BIM aplikaci Autodesk Infraworks 2023.1.

Podporujeme studenty - BIM ušebnice pro VUT Brno.

Zaregistrujte se na Autodesk Media & Entertainment webinář pořádaný 16.11.

Navrhujte lepší budoucnost s Autodesk Spacemaker (PDF whitepaper).

Bezplatné online kurzy Max/Maya na portálu Autodesk Area.

Proveďte vaše herní studio do budoucnosti - softwarové nástroje nové generace.

BIMfo: Podstatou práce v BIM je dohoda, kdo chce jaká data.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Novinky v Civil 3D 2023.2 a Infraworks 2023.1
- Dynamo balíček Arkance Systems

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Tvorba objemu v Revite s použitím geometrie založenej na vzoroch – časť 2
- Smart Documentation – Snadná tvorba výkresů v Revitu

Jak ověřit vaše oprávnění k projektu v Autodesk Docs? Čtěte Tip 13528.
Jaká je nejmenší velikost místnosti v Revitu? Viz Tip 13515.
Proč mi DWG soubor z Civil 3D nezobrazuje objekty Vehicle Tracking? Poradí Tip 13518.

 GIS, mapování, FM

Nový twiGIS 2022.3
Seznamte se s novinkami v právě vydané nové verzi GIS aplikace twiGIS 2022.3. Podpora modulu WVP, panel datové akce, práce s médii, podpora Cityscape, ad.
Viz Novinky twiGIS
DTM Konektor - napojení na Digitální technickou mapu ČR
DTM-K Snadné napojení vašich mapových a GIS dat na Digitální technickou mapu ČR. Správci technické infrastruktury (STI) mají od poloviny roku 2023 povinnost předávat určitá data o spravované infrastruktuře do centrální databáze DTM ČR. Aplikace DTM Konektor vyřeší tuto povinnost elegantně a dostupně.
Seznamte se s DTM Konektorem na našem webináři 24. listopadu - viz registrace (zdarma).
Viz též první seznámení (video) a web DTM-Konektor.cz

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Novinky GIS aplikace twiGIS 2022.3

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD, BIM a CAM nástroje z dílny Arkance Systems:

IncText - očíslování DWG objektů posloupností čísel
LookupXLS - doplnění textů do DWG z číselníků v Excelu
NumInText - artimetické operace s čísly v DWG textech
VGI2DWG - plugin AutoCADu pro import dat SK katastru, i pro AutoCAD 2023
Dynamo skripty: CS_2D body do 3D, Import COGO bodů do skupin
Arkance Systems Dynamo node library for Civil 3D

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2023 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
 • AutoCAD for Mac 2021.2 Update
 • Alias 2023.1 Update
 • Civil 3D 2023.2 Update
 • Factory Design Utilities 2023.1 Update
 • USD support for Autodesk 3ds Max 2023.0.3
 • BIM Interoperability Tools for Revit 2023/2022/2020, V9.0.8326
 • Issues Addin v5 for Revit 2023/2022/2021/2020
 • PlanGrid Build - CDE mobile client
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.14793)
 • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

14.11.2022BratislavaŠkolenie: Revit - začiatočníci (3 dni)
14.11.2022onlineŠkolení: Inventor (3 dny) – školení pro začátečníky
21.11.2022onlineŠkolení: Tvorba vlastních podsestav pro Civil 3D
21.11.2022onlineŠkolení: Autodesk Docs – pro administrátora účtu/projektů
23.11.2022onlineŠkolení: Autodesk Docs – základy
24.11.2022onlineŠkolení: Railway Tools pro nováčky i pokročilé (2 dny)
28.11.2022BrnoŠkolení: Autodesk Revit se zaměřením na VZT (3 dny)
29.11.2022BrnoŠkolení: Autodesk Revit – základy (3 dny)
29.11.2022onlineŠkolení: Grading Optimization
01.12.2022OstravaŠkolení: Autodesk Revit – základy (3 dny)
05.12.2022BrnoŠkolení: Autodesk Revit se zaměřením na vytápění (3 dny)
07.12.2022PrahaŠkolení: Autodesk Revit pro profesi elektro (4 dny)
07.12.2022onlineŠkolení: AutoCAD, AutoCAD LT – základní školení (3 dny)
13.12.2022BrnoŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
05.01.2023onlineŠkolení: Terénní úpravy pomocí zemních těles

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.599 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
iLogic: Jak zjistit že dokument je plechová součást a že má díry? Chyba otevírání Revit projektu, chyba Vaultu, Plantu, chyba instalace SQL Serveru na Win11. K používání aplikace FormIt Pro potřebujete předplatné sady AEC Collection. Miniatury, náhledy součástí nemají po exportu rozpisky do Excelu správnou velikost. Simulace v Inventor Nastranu mi končí chybou S1121. Proč mají IPT soubory z Inventoru 2023 větší velikost (objem)?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 45.107 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 106.903 - v CZ/SK, počet příspěvků již 138.692). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Je lepší selhat v originalitě než uspět v napodobování. (H.Melville)
- Paříž v roce 1900 (kolorizované video)
- jak se vyvíjela orbitální stanice Space Station (video)
- ideální kancelářské křeslo (video)
- klikaři největší (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.arkance-systems.cz - www.arkance-systems.sk - www.cadforum.cz - BIMfo.cz - F360.cz - CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Galvaniho 15/B (ZMĚNA)
Žilina - Bratislavská 29
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Finsko, Španělsko, Portugalsko, Turecko, Litva