CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - listopad '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1114.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD LT 2015 nyní získáte za 9.800 Kč
Desktop Subscription Nejnovější českou verzi populární 2D CAD aplikace AutoCAD LT 2015 (popř. projekční 3D BIM nástroj Revit LT Suite 2015 nebo konstrukční 3D aplikaci Inventor LT Suite 2015) můžete získat pomocí moderního způsobu licencování – "Desktop Subscription" - a to již za 9.800 Kč ročně. Porovnejte si pomocí online kalkulačky tento náklad s cenou standardní trvalé licence (33.000 Kč) a jejím "Maintenance Subscription" (6.100 Kč ročně), popř. se starší metodou upgrade (23.000 Kč jednou za X let). Ceny jsou orientační a uvedené bez DPH.
Viz AutoCAD LT jen za 9.800 Kč
Všechny upgrady končí 31. ledna
Od 31. ledna 2015 již nebude možné zakoupit většinu upgradů CAD software. Získejte nejnovější software za cenu až o 30 % nižší než v případě koupě nové licence. V rámci upgrade nyní můžete výjimečně přejít i na jiný typ produktu - např. z AutoCADu LT 2009-2015 na Autodesk Inventor Professional 2015.
Čtěte na Upgradové ceny končí 31.1.2015 a na cadstudio.cz/upgrade
Přidaná hodnota s ubranou cenou
Do 21. ledna 2015 (prodlouženo) nabízíme 20% slevu na vybrané produkty Autodesk (např. Vault Pro, Vehicle Tracking, Inventor Publisher, Navisworks) zakoupené spolu s některou sadou Autodesk Design Suite. Přidejte si další funkce k projekčním a konstrukčním sadám Design Suite či Creation Suite za zvýhodněnou cenu.
Více na Přidaná hodnota s ubranou cenou
Tipy pro AutoCAD 360
AutoCAD360 Víte, že můžete přímo na vašem chytrém mobilu či tabletu prohlížet (a editovat) DWG a DXF přílohy v obdržených e-mailech? Viz Tip na CADforum.cz
Znáte inovovaný AutoCAD 360 pro Windows 8.1 - nativní Win8 aplikaci pro desktop a tablet - bezplatný nástroj pro prohlížení, odměřování a připomínkování DWG, DXF a DWF souborů?
Víte, že bezplatný mobilní AutoCAD 360 umí zobrazovat vaši aktuální polohu (z GPS) v mapovém podkladu - geopozicovaném DWG výkresu? Viz Tip na CADforum.cz
Zpravodajství z Autodesk University 2014
AU2014 Na začátku prosince se koná v Las Vegas pravidelné celosvětové setkání uživatelů Autodesk produktů - Autodesk University (AU). I na letošní AU se očekává oznámení celé řady novinek. Chcete-li se k těmto novinkám dostat co nejdříve, sledujte živé informace od našich kolegů "zpravodajů" přímo v Las Vegas. Čerstvé novinky budeme publikovat od 2.12. na našich kanálech v sociálních médiích - Facebook, Twitter, Google+.
Rezervace síťové licence
Plovoucí síťové licence CAD aplikací nabízejí flexibilnější využití firemních licencí. Víte ale jak zarezervovat plovoucí síťovou licenci jen pro určitý počítač nebo uživatele? Přečtěte si tipy rezervace licence pro dané PC a rezervace licence pro uživatele. Pro sledování skutečného využití síťových licencí nabízíme aplikaci JTB Flexreport.
Zaokrouhlení geometrie
FXG je užitečná AutoCAD utilita pro "zaokrouhlení" (přichycení) geometrie výkresu k pevnému rastru, osnově. Použití viz animovaná ukázka a viz starší tip.

Ukázka online prohlížení 3D modelů přímo v nativních CAD formátech pomocí cloud služby Autodesk A360 Drive

AutoCAD 360 je vítěznou aplikací soutěže TabbyAwards/Business v kategoriích pro Android i iPad.

Patříte k pamětníkům historie AutoCADu? Pamatujete ještě toto uživatelské prostředí DOS verze s akceleračním driverem SoftEngine?

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2015 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 nebo 60 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Oprava nefunkčních online map Bing Live Maps v AutoCADu
- Varování před nelegálními kopiemi CAD software Autodesk

Jak ukládat z AutoCADu či Inventoru na Dropbox, Google Drive či OneDrive? Viz Tip 10050.
Umíte provádět Booleovské operace na 2D křivkách? Čtěte Tip 10053.
Více stejných aplikací v nabídce "Otevřít v programu" - kterou zvolit? Více viz Tip 10096.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

3DPartFinder - vyhledání tvarově podobných dílů pro Inventor
3DPartFinder 3DPartFinder je nové řešení pro vyhledávání těles podle jejich tvaru - můžete tak snadno najít geometricky podobné díly nebo duplikáty. Aplikace vyhledává tělesa na základě klasifikace tvarové podobnosti a následně je třídí a zobrazuje pro jejich analýzu uživatelem. 3DPartFinder je k dispozici pro Autodesk Inventor verzí 2013 až 2015 a je rovněž dostupný ve verzi přistupující k databázi PDM aplikace Autodesk Vault - v tomto případě automaticky analyzuje veškerá 3D CAD data firmy včetně jejich verzí.
Viz stránka 3DPartFinder
DCAMCUT - drátové řezání integrované v Inventoru
DCAM Aplikace DCAMCUT je plně integrovaný modul pro drátové řezání v Autodesk Inventoru. Jeho vysoká produktivita se opírá o intuitivní poloautomatickou či plně automatickou práci s 3D geometrií objemových modelů. Nabízí širokou škálu funkcí od jednoduchého čtyřosého řezání až po víceosé specializované funkce. Postprocesory jsou k DCAMCUTu dodávány hotové, odladěné a certifikované samotnými výrobci drátořezných strojů. Mezi pokročilými funkcemi nechybí například 4osé kapsování (destrukční řez), objemová simulace, případně simulace celých strojových skupin.
Více na DCAMCUT - drátořez v Inventoru
Data Management workshop - Vault
Zveme vás na workshopy věnované praktickým přínosům PDM systému Autodesk Vault (2015 a 2015 R2) pro snadno použitelnou správu dokumentů, verzování, schvalovací procesy a přístup ke konstrukčním datům i bez CAD aplikací.
PDM Vault workshop se koná 19.11. v Brně a 20.11. v Praze - registrace

video Nové video na YouTube kanálu CAD Studia nabízí záznam webináře Rámové konstrukce v Inventoru včetně analýzy MKP.

Autodesk Fusion 360 Ultimate bude uveden 15.11.2014.

Cestovní mapa dalšího vývoje 3D modeláře Autodesk Fusion 360 a Fusion 360 Ultimate (do dubna 2015).

iClock - dynamický model analogových hodin v Inventoru řízený iLogic kódem podle aktuálního času (z ruského ADN) - animace, IAM model ke stažení (spusťte iLogic formulář v sestavě).

Byl uveden Autodesk Vault 2015 Service Pack 1

Byly uvedeny dva nové Update pro Inventor 2015 SP1 a Inventor 2014 SP2.

Na blogu PLMguru.cz, věnovaném aplikaci Autodesk PLM 360 a na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Rozšířená verze 3D modeláře - Autodesk Fusion 360 Ultimate
- Konfigurátor polí v novém kabátě

Víte jak v Inventoru vložit značku drsnosti povrchu s předdefinovanými texty a symboly? Čtěte Tip 10067.
Jak zabránit reorientaci pohledu při editaci náčrtu Inventoru? Viz Tip 10064.
Jaké vyjímky nastavit pro antivirovou kontrolu Vault dokumentů? Poradí Tip 10077.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

BIM-Fórum 2015 - Revit v praxi
BIM-Fórum Přijměte pozvání na další ročník konference "BIM-Fórum - Revit v praxi", který se koná 15.1.2015 v prostorách VUT Brno. Konference je určena pro odbornou veřejnost zajímající se o technologie BIM. Hlavním cílem konference je výměna vzájemných zkušeností v oboru, který se stává součástí navrhování, projektování i správy ve stavebnictví. Představen bude proces návrhu od studie až po realizační dokumentaci, využití metod BIM v různých oblastech stavebního průmyslu a v projekční praxi.
Další informace, program, registrace - BIM-Fórum 2015
CASUA - dlouholeté zkušenosti s BIM projektováním
České architektonické studio CASUA, jeden z významných zákazníků společnosti CAD Studio, využívá 3D technologie BIM již 10 let. To jej v této oblasti staví na špici nejen v České republice. Technologie BIM přináší nejen pro projekční firmu, ale i pro firmy stavební řadu pozitiv. Spoluzakladatel ateliéru CASUA, ing. Aleš Poděbrad, vyzdvihuje zejména lepší kvalitu projektů, snazší týmovou spolupráci, minimalizaci chyb a propojenost všech prvků projektu, identifikaci krizových míst projektu, automatické výkazy, snazší a přesvědčivější prezentace pro klienty a dodavatele.
Viz CASUA - BIM technologie
Nové funkce v bonus aplikaci CADstudio Revit Tools 2015
RvtTools Byla uvolněna aktualizovaná verze bonus nástrojů CS+ pro Autodesk Revit 2015 - RvtTools 2015 V1.9. Je určena pro všechny varianty BIM aplikace Revit 2015 (kromě verze LT). Vedle několika menších oprav a zpřehlednění ribbonu obsahuje nová verze této populární aplikace několik zajímavých nových funkcí vyvinutých z podnětů stávajících uživatelů.
Stažení nové verze a popis funkcí na Revit Tools
Viz Uvedena nová verze Revit Tools
Nové CADstudio Plant Tools i pro AutoCAD P&ID
Bonus aplikace Plant Tools s rozšiřujícími nástroji pro AutoCAD Plant 3D (synchronizace komponent, legenda, akvizice, reference) byla nově rozšířena i o podporu 2D aplikace pro potrubní a procesní diagramy - AutoCAD P&ID. Dokončujeme poslední kroky ve vývoji tohoto rozšíření aplikace.
Viz Plant Tools
Autodesk Infraworks 360
Infraworks360 Inovovaná BIM aplikace pro koncepční modelování a plánování urbanistických, developerských a liniových projektů - Autodesk Infraworks 360 - vám umožní překvapivě snadno a přesvědčivě prezentovat vaše projekty z AutoCADu Civil 3D v kontextu reálného území - podívejte se ukázky prací jeho uživatelů:
- ECML (Mott MacDonald, UK) a Sweco Infrastructure (Švédsko)
Viz též Autodesk Infraworks
BIM Day 2014
CAD Studio jako člen české "Odborné rady pro BIM" si vás dovoluje pozvat na výroční konferenci této organizace - BIM Day 2014. Cílem listopadové výroční konference je roční ohlédnutí za vývojem zavádění metodiky BIM v Česku i zahraničí. Konference se uskuteční v Praze, ve čtvrtek 27. listopadu 2014 - Registrace.
Připomínáme rovněž konferenci BIM-Fórum zaměřenou na praktické vvyužití BIM produktů Autodesk.
Autodesk Labs
Několik nových a aktualizovaných AEC projektů ("technology preview" aplikací) je k dispozici na Autodesk Labs. Je to např. Project Scorch pro simulaci dynamiky požárů budov, LEED Credit Manager pro hodnocení budov, Project Dalton pro 1D simulace prodění v potrubních systémech, Project AutoCASE pro hodnocení dopadů infrastrukturních staveb, Project Octopus - Excel doplněk pro Robot Structural Analysis, Project Gaudi - generátor konstrukční geometrie pro Rhino, Project Rosenfeld - energetická analýza budov z fotografií, Project EnergyPlus Cloud - cloudové energetické simulace budov, Project Energy Cost Range - hodnocení energetických nákladů budov, Solar Analysis for Revit - analýza oslunění nebo Project ECMFin - analýza energetických úsporných opatření.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku funkce Rozšířený filtr v RevitTools 2015 a záznam webináře Časté dotazy k AutoCADu Plant 3D.

Na Subscription centru si můžete stáhnout Civil Engineering Data Translator - převodník mezi Bentley InRoads a AutoCAD Civil 3D.

"Upadl jsem a nemůžu vstát" - lehce morbidní, ale technicky zajímavá animace dynamiky davu (Autodesk Maya s pluginem Miarmy)

Inspirativní styly pro vaše architektonické vizualizace.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Slibované nové popisky koridoru
- Převodník dat mezi Bentley Inroads a Civil 3D je venku
- Infraworks jede...

Jak v Revitu kreslit inženýrské sítě - typy čar pro situace? Čtěte Tip 10075.
Jak vložit nový řádek do výkazu v Revitu? Viz Tip 10087.

 GIS, mapování, FM

Byl uveden Service Pack 3 pro AutoCAD Map 3D 2015 a Infrastructure Administrator 2015

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku řešení pro Správu věcných břemen

Jak odstranit dočasné konstrukční třídy v Mapu? Poradí Tip 10079.
Jak naimportovat geodetický zápisník (FBK) do AutoCADu Civil 3D? Čtěte Tip 10089.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

HP Sprout a 3D tisk
Společnost HP představila nové technologie pro 3D - rychlou, přesnou a levnou technologii 3D tisku "HP Multi Jet Fusion" (3D tiskárny s touto technologií mají být na trhu až v roce 2016) a výpočetní platformu "HP Sprout" (dostupná okamžitě), která kombinuje výpočetní nástroje s kamerou, skenerem a projektorem do nového typu uživatelského rozhraní.
Viz HP Sprout a 3D tisk

Skončila servisní podpora plotrů HP Designjet řady 500, 130 a modelu T1100ps.

3D tiskárna Autodesku, součást tiskové platformy "Spark", která byla oznámena před několika měsíci, bude nést žhavé jméno "Ember".

Ve fondu firmy Autodesk (Spark Investment Fund) spojenému s iniciativou platformy pro 3D tisk "Spark" je připraveno 100 miliónů dolarů pro podporu startup firem v oboru 3D tisku.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

VTXdist - vloží do křivky vrcholy v pravidelných intervalech (pro AutoCAD)
Lay2TC - převede indexové ACI barvy hladin na trucolor barvy
Region2Poly - převede 2D oblast na křivku
RevitTools - bonus nástroje pro Revit 2015 - viz výše

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2015 CZ, Revit, Inventor, 3ds Max, Civil, Map, atd.
 • Autodesk Vault 2015 Service Pack 1
 • AutoCAD Map 3D 2015 Service Pack 3
 • Autodesk Infrastructure Administrator 2015 Service Pack 3
 • Autodesk ReCap 2015 service pack 1.4.1.7
 • Infraworks 2015.2 Model Builder SSL security hotfix
 • Productivity Tools for AutoCAD Civil 3D 2015 - Civil Engineering Data Translator
 • IFC for Revit 2015 (V15.2.0) - updated IFC import/export module
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM
 • AutoCAD 360 for Android, V2.2.1
 • AutoCAD 360 for Windows 8.1 tablets V0.6.0
 • Autodesk A360 Mobile 1.0.3 for Android
 • Project Dalton - piping 1D analysis for Win+Mac, PCF, Plant3D, RevitMEP
 • Autodesk MeshMixer 10.6 (V2.6) - freeform modeler
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Novinky Inventoru 2011–2015 pro každodenní práci (21.11.) a k Civilu3D: Vytyčujeme jak to jen jde (28.11.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2015.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.978 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nastavení barvy pozadí v Revitu. Jak obejít systém řazení položek rozpisky v Inventoru 2015? Po označení potrubí se nezobrazí uzlové body. Jak ověřit komunikaci s licenčním serverem? Jak zrušit uzlový výběr pomocí ikony menu nebo tlačítka myši? Propojení či zahrnutí externích dokumentů v Inventoru. Jak uložit do souboru PCF vybrané parametry potrubí? Inventor 2015 se nespustí se zapnutou Domovskou stránkou. Podporované kombinace licencí Inventor a Nastran In-CAD. Autodesk Simulation Mechanical se mi přepíná do němčiny. Chyba acad.exe: Aplikaci (0xc0000005) se nepodařilo správně spustit. Snadné automatické ukládání PDF kopie při uložení IDW/DWG výkresu.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 11.174 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 59.431, počet příspěvků již 105.200). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Dejte mi šest hodin na pokácení stromu a já strávím první čtyři broušením sekyry (A. Lincoln)
- obrázky k zamyšlení
- časté mýty a omyly - infografika
- rychlokurs italštiny (video)
- kdyby selhal příkaz CIRCLE, naučte se kreslit kolečka ručně (video)
- kouzelné ztráty a nálezy u KLM (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29