CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - listopad '13

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1113.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Akce 1+1: jednu CAD licenci dostanete zdarma!
1+1 Jen do 24.ledna (prodlouženo): Vlastníte-li dvě a více licencí (lhostejno zda stejných nebo různých) Autodesk produktů verze 2007, 2006 a starších (až do R14), můžete nyní pořídit novou licenci vámi zvolené sady Autodesk Design Suite nebo samostatného produktu řady AutoCAD v aktuální verzi (2014) -- přitom další, druhou licenci téhož produktu vám přidáme zdarma. Za cenu jedné licence tak získáte nové vybavení pro dvě CAD pracoviště!
Viz Akce 1+1
Ušetřete až 20%. Neomezené možnosti navrhování.
Neomezené možnosti Není nutné se nechat omezovat možnostmi vašeho stávajícího projekčního nebo konstrukčního softwaru. Ať projektujete domy, továrny, inženýrské sítě, konstruujete stroje nebo tvoříte reklamy, to podstatné jsou vaše tvůrčí nápady. Neomezujte zbytečně vaše možnosti navrhování. Jediné co je omezené, je časová platnost naší nabídky na zvýhodněný nákup nejnovějších návrhových nástrojů Autodesku.
Sleva 10% až 20% na nové licence je platná jen do 24.ledna 2014.
Viz Neomezené možnosti navrhování
3D sady Autodesk LT Suite nyní s 20% slevou
Revit LT Suite Projekční a konstrukční aplikační sady firmy Autodesk - AutoCAD Revit LT Suite a AutoCAD Inventor LT Suite - nyní získáte v nejnovější verzi 2014 CZ s 20% slevou. Tuto slevu lze využít na upgrade z předchozích verzí LT aplikací. Platí i na zvýhodněné 5-pack licence. Profesní Sady LT Suite kombinují v jednom zvýhodněném produktu vždy parametrický 3D modelář (Inventor LT nebo Revit LT) s osvědčenou 2D aplikací - AutoCADem LT 2014 CZ.
Upgradujte do 24.ledna 2014 a ušetříte 20%.
Podrobnosti na AutoCAD LT Suite nyní s 20% slevou
Osladili jsme nabídku AutoCADu LT 2014 CS+
Osladili LT Ať už v CADu kreslíte koblihy nebo byty, mapy, plechy či vodovody, nejnovější AutoCAD LT 2014 ve vylepšené verzi "CS+" jsme pro vás teď ještě více zvýhodnili. Osladili jsme naši nabídku nových licencí AutoCADu LT 2014, výhodných 5-packů, i upgrade ze starších verzí (2008 a vyšších). Ani nová licence AutoCADu LT vás teď nebude stát víc než 1000€. Do 17.ledna 2014 nabízíme při nákupu nové licence AutoCADu LT 2014 zpětný bonus 200€, ten lze využít až pro 5 licencí (včetně zvýhodněného 5-packu) - na váš účet vám tedy může přijít až 1000€.
Čtěte na Oslazená nabídka AutoCADu LT
Změna slučování bezplatných kreditů na cloud služby Autodesk 360
Od 13.12.2013 dochází k menší změně ve slučování cloud kreditů. Balíček 100 kreditů, které každoročně získáváte ke každému subscription, je nyní vázán na uživatele (danou licenci) a tyto kredity nelze slučovat/sdílet na úrovni subscription kontraktu. Naproti tomu zakoupené kredity jsou i nadále využitelné všemi vašimi firemními uživateli, které povolíte ve správě subscription účtů.
Končící podpora Windows XP, končící podpora Autodesk upgrade
Podpora operačního systému MS Windows XP sp3 (a Office 2003) firmou Microsoft končí již 8.4.2014. Po tomto datu nebudou k dispozici žádné aktualizace a opravy. Autodesk oznámil, že rodina AutoCAD 2014 je poslední verzí podporující Windows XP. Naplánujte si proto včas přechod na novější OS (např. Win8) a aktuální verze Autodesk produktů podporující Win8.
Autodesk plánuje ukončit prodej veškerých upgrade licencí k 1.2.2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu software levnější systém Subscription nebo pronájmy licencí (rentals). Křížové upgrade (stejná verze, vyšší produkt) budou zachovány.
Převod mračna bodů na 3D CAD model
Ač všechny aktuální 3D aplikace Autodesku podporují práci se skenovanými mračny bodů, nelze tyto body přímo převádět do podoby povrchových 3D modelů. Pokud potřebujete místo milionů bodů pracovat s 3D modelem, můžete využít postup popisovaný ve video-tipu:
Jak převést mračno bodů na 3D model
Plnohodnotný 3D CAD ve web prohlížeči
Plnohodnotné 3D aplikace i výkonnostně náročné úlohy, jako například rendrování, je nyní možné provozovat v jednoduchém webovém prohlížeči. Firmy OTOY, Autodesk a nVidia představily řešení založené na revolučním javascriptovém video-kodeku ORBX.js. Technologie vzdáleného využití CAD softwaru je už dnes využita v aplikaci Autodesk Remote.
Další informace a videoukázky najdete na blogu CAD Studia.
Zpravodajství z Autodesk University 2013
AU2013 Na začátku prosince se koná v Las Vegas pravidelné celosvětové setkání uživatelů Autodesk produktů - Autodesk University (AU). Na letošní AU se očekává oznámení celé řady novinek. Chcete-li se k těmto novinkám dostat co nejdříve, sledujte živé informace od našich "zpravodajů" přímo v Las Vegas. Čerstvé novinky budeme publikovat od 3.12. v našich kanálech na sociálních médiích - Facebook, Twitter, Google+.

video Videoukázka použití nadstavbové utility CADstudio SureSave (součást bonus nástrojů CS+) pro automatické ukládání záloh - změn DWG výkresů AutoCADu - po N minutách, po N příkazech, nebo dokonce i po Zavřít > Uložit změny: [Ne]. Zachová také vaše poslední soubory AutoSave (SV$).

Smithonian Institute nyní nabízí 3D skeny muzejních exponátů formou interaktivní aplikace Autodesk X 3D - viz 3d.si.edu

První profesionální aplikací optimalizovanou pro nový Apple iPad Air s Retina zobrazením je mobilní AutoCAD 360.

Mobilní skenovací aplikace Autodesk 123D Catch pro iOS je aktualizována na novou verzi s průvodci a podporou iOS7.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2014 v češtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Prosíme dotýkejte se muzejních exponátů
- Project Pinocchio - postavičky mají děti
- Autodesk kupuje další CAM firmu - Delcam
- Autodesk Project Shapeshifter - vázičky rovnou pro 3D tisk
- Návštěva z budoucnosti (3D CAD ve web browseru)
- Project Dalton - analýza potrubních systémů
- AutoCAD 2014 for Mac - nový AutoCAD s příchutí jablka
- AutoCAD 2015 již nebude podporovat Windows XP

Jak se zbavit varování o ohrožení zabezpečení v AutoCADu? Viz Tip 9499.
Jak snadno vybrat DWG soubory záloh pro obnovení? Poradí Tip 9508.
Znáte postup automatizace vlastností DWG výkresu - skrytou perlu Express Tools? Čtěte Tip 9515.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak získat konstrukční aplikace o 20-50% levněji? Viz promo akce - výše.

Přejděte na výkonnější Factory Design Suite. Čtvrtina už je vaše.
Factory Design Suite Vlastníte AutoCAD nebo AutoCAD Mechanical verze 2014 až 2008? Přejděte nyní na výkonnější projekční sadu Autodesk Factory Design Suite 2014 CZ. Čtvrtina této aplikace už je vaše! Do 24.ledna můžete využít 25% slevu na upgrade z AutoCADu a AutoCADu Mechanical na sadu Autodesk Factory Design Suite Premium 2014 (FDS). Tato cenově zvýhodněná sada obsahuje aplikace pro projektování a optimalizaci výrobních linek, dopravníkových systémů, rekonstrukcí továren i samotných strojů, pro zpracování skenovaných výkresů i 3D mračen bodů.
Viz Přejděte na Factory Design Suite
Nestali jste se konstruktéry abyste spravovali data. Už nemusíte.
Vault Pro Buď můžete trávit hodiny denně dokumentováním změn návrhu, aktualizací kusovníků, exportováním JPG obrázků pro marketing a správou změnových řízení. Anebo můžete nechat Vault Professional udělat to za vás. Automaticky. Možná dnes spravujete vaše konstrukční data pomocí Excelu a Outlooku. Možná už používáte bezplatný Vault Basic. Ale pomocí Vault Pro můžete dělat (tedy spíše nedělat) ještě o mnoho více.
Využijte nabídku zvýhodněného přechodu na Vault Professional - viz výhody Vault Professional

Nestihli jste se zúčastnit PDM/PLM Roadshow? Kontaktujte CAD Studio pro individuální návštěvu.

Delcam bude patřit pod Autodesk
Významnou změnu na trhu CAM software je odkup britské společnosti Delcam Autodeskem. Vedle stávajícího CAM řešení HSM tak Autodesk získává další CAM technologie doplňující proces digitálního prototypování a výroby, nyní od současného největšího samostatného producenta CAM na světě. Více na blogu CAD Studia.
AutoCAD ecscad 2014 R2 - aktualizovaná verze elektro aplikace
ecscad Uživatelé CAD aplikace AutoCAD ecscad 2014 s aktivním subscription si mohou ze Subscription centra stáhnout inovovanou verzi této projekční elektro aplikace, označovanou jako "2014 R2" nebo "2014.1". Tato nová verze ECSCADu přináší oproti základní verzi 2014 podporu 64-bit, vylepšená editor dat a řadu dalších významných vylepšení.
Podrobný přehled na AutoCAD ecscad 2014 R2

video Na našem YouTube kanálu najdete podstatně rozšířený playlist popisující možnosti aplikace Factory Design Suite 2014 CZ.

Byl uveden celkem významný hotfix pro Inventor 2014 se Service Packem 1.

Ukázky - co umí Inventor ETO (částečně také Autodesk Configurator 360). Hodila by se podobná funkčnost i pro nabídky/poptávky vašich výrobků?

Fusion360 jako online převodník nejrůznějších 3D CAD formátů.

Autodesk kupuje aktiva německé společnosti Virtual Shape Research GmbH (VSR), vývojáře software pro koncepční návrhy a 3D modelování povrchů třídy A, používaných především v automobilovém průmyslu.

Uživatelé přecházející ze SolidWorks na Inventor mohou využít subscription modul pro Vault - "SolidWorks Integration for Vault Professional 2014" (podporuje SWX 2013/2012).

Prepojenie konštrukčných CAD aplikácií a podnikových ERP systémov - vďaka riešeniam firiem Autodesk a CAD Studio.

Jaké jsou možnosti raytrace renderingu ve Fusion 360? Čtěte Tip 9495.
Umíte rozdělit kusovník Inventoru na více listů? Viz Tip 9531.
Jak využít Autodesk Fusion 360 jako konvertor CAD formátů? Poradí Tip 9525.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak získat projekční aplikace o 20-50% levněji? Viz promo akce - výše.

BIM-Fórum 2014 - Revit v praxi
BIM-Fórum Přijměte pozvání na další ročník konference "BIM-Fórum - Revit v praxi", 16.1.2014 na FA ČVUT Praha, která je určena pro odbornou veřejnost zajímající se o technologie BIM. Hlavním cílem konference je výměna vzájemných zkušeností v oboru, který se stává součástí navrhování, projektování i správy ve stavebnictví. Představen bude proces návrhu od studie až po realizační dokumentaci, využití metod BIM v různých oblastech stavebního průmyslu a v projekční praxi. Jedná se o iniciativu odborníků z praxe.
Další informace, program, registrace - BIM-Fórum 2014
Autodesk Vehicle Tracking
Vehicle Nadstavba AutoCADu "Vehicle Tracking" obsahuje funkce pro navrhování dopravních staveb s využitím průjezdových (obalových, vlečných) křivek vozidel ve 2D a 3D. Nabízí rozsáhlou databázi různých typů reálných vozidel, včetně českého standardu TP 171. Obsahuje i funkce pro návrh parkovišť a efektivnější návrh okružních křižovatek. Je kompatibilní i s objekty AutoCADu Civil 3D. Vehicle Tracking lze nyní zakoupit se slevou 50%.
Viz Autodesk Vehicle Tracking
Autodesk Structural Bridge Design
Structural Windows aplikace "Structural Bridge Design" obsahuje funkce pro navrhování a analýzu mostních konstrukcí. Provádí integrovanou analýzu zátěže a výpočty v souladu s normami pro mosty s malým a středním rozpětím. Můžete se spolehnout na přesnější, konzistentní a ověřitelná data po celou dobu životního cyklu projektu. Návrhová data lze ověřovat dle norem Eurocode (včetně dle EN 1994), americké AASHTO LRFD, britské normy BS 5400 a dalších.
Více na Autodesk Structural Bridge Design
Update 2 pro aplikace rodiny Autodesk Revit 2014
Uživatelé BIM aplikací Autodesk Revit 2014 (verzí ze Suite, Architecture, MEP, Structure i LT) si mohou stáhnout "Update 2" - aktualizovanou verzi s řadou oprav. Přehled inovací viz příspěvek na fóru.
Pomoc pro ČVUT Praha - projekt OPPA
Dne 4.11.2013 proběhla na ČVUT v Praze v rámci projektu OPPA "Profesní návrat vysokoškolsky vzdělaných žen - absolventek stavební fakulty" přednáška zástupce firmy CAD Studio, pana Lukáše Staníka, na téma Navrhování staveb s využitím BIM. O aktuální téma projevily účastnice přednášky velký zájem, o čemž svědčila řada dotazů během přednášky i v závěrečné diskusi.
Viz Projekt OPPA - ČVUT

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout záznam z webináře věnovaného spolupráci Revitu Structure a Robot Structural Analysis.

Nepřehlédněte páteční webinář věnovaný zajímavé aplikaci Autodesk Infraworks.

Po dlouhém testování vychází nová verze Plex.Earth. Byla opravena řada menších chyb a hlavně nastavení průhlednosti např. u katastrálních map. Byla doplněna možnost ochrany (heslem) pro mapové zdroje.

Hned tři aplikace Autodesku jsou v žebříčku Top 10 mobilních aplikací pro architekty - SketchBook, FormIt a AutoCAD 360.

Z Exchange Apps si stáhněte aktualizovaný IFC Exporter a IFC Export Alternate UI pro Revit 2014 a 2013.

V Revitu si nyní můžete snadno a rychle spočítat intenzitu denního osvětlení - viz blog NaZdi.

Vytiskněte si dům - "CNC" výroba staveb pomocí 3D tisku, třeba z Revitu.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Nové obalovky tentokrát od Autodesku
- Kopírujeme SPR do jiného výkresu
- Jak na mračna bodů
- Záborák IS - řešte zábory kolem inženýrských sítí

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Cloud rendering nyní podporuje RPC objekty Revitu 2014
- Nová aplikace pro mostaře - Autodesk Structural Bridge Design
- Autodesk 360 - Analýza intenzity osvětlení
- Autodesk FormIt i na vašem PC

Jak přidat další národní knihovny do Revitu? Poradí Tip 9535.
Jak nastavit průhlednost barevného schematu místností Revitu? Viz Tip 9529.

 GIS, mapování, FM

Telefónica využívá nový GEO portál firmy CAD Studio
Telefonica Firma CAD Studio uvedla do provozu velmi užitečnou webovou službu – GEO portál společnosti Telefónica Czech Republic, a.s. Účelem tohoto portálu je poskytovat geografická data prostřednictvím služeb partnerům a dalším externím subjektům. Telefónica spuštěním GEO portálu významně zefektivnila agendu poskytování dat a její partneři získali jednoduše ovladatelný on-line přístup ke zcela aktuálním informacím (nejen) o poloze a stavu telekomunikačních síťových rozvodů v určené lokalitě či zájmovém území. Portál byl realizován jako nadstavba nad aplikační mapové servery Autodesk Infrastructure Map Server (dříve "Topobase").
Viz Nový GEO portál pro Telefónica
Ocenění pro FM aplikaci CAD Studia
IFMA V soutěži "FM Awards 2013" o projekt roku v oboru FM pořádaný organizací IFMA získal nominaci projekt "Optimalizace daně z nemovitosti prostřednictvím GIS v ČEZ a.s., Divize výroba". Tato GIS/FM aplikace firmy CAD Studio pomohla společnosti ČEZ ušetřit významné částky přesnější evidencí a vykazováním vlastněných pozemků a nemovitostí. Automatickou analýzou nad daty GIS a podklady RÚIAN a ISKN se provádí generování podkladů pro přiznání daně z nemovitosti.
Viz Ocenění IFMA

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

3D myši 3dconnexion pro efektivnější využití CAD aplikací
SpaceMouse Pro Podle průzkumů se zvyšuje produktivita práce v CAD aplikacích při použití 3D myší. Přes 90% respondentů preferuje práci v CADu s 3D myší. Již 1 milion konstruktérů, designerů a animátorů změnilo způsob používání svých 3D aplikací - přidejte se k nim i vy!
Vyberte si vaši novou 3D myš na 3D myši pro CAD

Online kalkulačka celkové ceny vlastnictví (TCO) notebooků a desktop stanic - podle firmy Intel.

HP plánuje vstoupit v roce 2013 na trh producentů 3D tiskáren.

Již 8.4.2014 končí podpora pro Microsoft produkty Windows XP a Office 2013 - naplánujte si včas upgrade.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

PreSave - aktualizovaná verze reaktoru pro automatické operace před uložením DWG, vč. uložení jména autora (CS+ = pro zákazníky zdarma)
Scatter - náhodné rozptýlení polí pravidelných objektů výkresu - nepravidelné shluky, nyní i ve 3D a s možností pootáčení

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Revit 2014 Update 2 (všechny verze)
 • AutoCAD for Mac 2013 (a LT for Mac) Service Pack 2
 • Autodesk Inventor 2014 Service Pack 1 hotfix 1
 • Autodesk Maya 2014 Service Pack 3
 • Autodesk Mudbox 2014 Service Pack 2
 • Autodesk Inventor Engineer-to-Order 2014 Service Pack 1
 • Autodesk Vault 2014 Subscription Release 1
 • Autodesk 3D Print utility 1.1.1
 • Autodesk Fusion 360 R1
 • Autodesk BIM 360 Field 4.2
 • Autodesk 360 Mobile 3.3 pro Android
 • Autodesk 360 Mobile 3.7 pro iPad
 • AutoCAD 360 for Android, V2.1
 • Project Memento - 3D mesh editor pro OBJ a RCM
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Postavte si vlastní město - Infraworks (Pá 15.11.) a Úprava obsahového centra Inventoru (Pá 6.12.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.582 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Aktivace pronajaté licence Autodesk - možná úskalí. Jak zapínat a vypínat hladiny v podloženém PDF? Po upgradu na Windows 8.1 mi nefunguje export DWG z Inventoru 2014. Kde se berou soubory .AXM v mém cloud úložišti? Chyba po spuštění Inventoru - Průzkumník Windows přestal pracovat. Automatické vyplnění vlastnosti Autor v DWG výkresu. Jak vymodelovat skutečný 3D závit ve Fusion 360? Prázdná paleta Vlastnosti po odinstalaci Autodesk 360. Snadné sloučení hladin v DWG výkresu. Vault chyba: nebyly nalezeny odpovídající aplikace CAD. Navisworks 2014 havaruje při načtení velkého modelu. Ohraničení chodníků a průchodů ve Factory Design Suite. Výpočet denního osvětlení v BIM projektu v Revitu. Přidání patra či vyvýšené platformy výrobní haly. Revit chyba: Palců na čtvrtou. Přejmenování příkazů AutoCADu/LT - např. U namísto Zpět.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.289 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 52.706, počet příspěvků již 97.612). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Ten, kdo tvrdí že něco nejde udělat, by neměl překážet těm kdo to dělají (T.Cunningham)
- Google Docs - v týmu se píše rychleji
- všechna voda světa se vejde do koule o průměru pouhých 1384 km
- mapa vraků lodí
- propracovaný snooker trik (video)
- jak se chová magnet v měděném válci? (video)
- missing square - a pak se něčeho dopočítejte... (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29