CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - listopad '11

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1111.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CADfórum 2011 - děkujeme za vaši účast
Děkujeme za účast na 8. ročníku odborné konference "CADfórum 2011 - digitální prototypování v praxi" zaměřené na výměnu praktických zkušeností mezi uživateli řešení pro počítačové navrhovaní ve strojírenství a výrobním průmyslu. Věříme, že vám tato konference přinesla další podněty k efektivnějšímu využívání CAD, CAM, CAE a PDM technologií ve vaší organizaci. Archiv prezentací, které zazněly na této brněnské konferenci, plus fotogalerii snímků najdou účastníci konference na stránce Archiv - konference.cadforum.cz


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Akce: Držte se v čele - využijte moderní projekční nástroje !
Do 13.ledna 2012 můžete využít zvýhodněné nabídky na nové licence projekčních aplikací Autodesk:

1000€ Při koupi některé projekční sady "Autodesk Design Suite" řady Autodesk 2012 nebo samostatných aplikací Revit Architecture Suite či AutoCAD Civil 3D 2012 CZ získáte za každou licenci zpětný bonus až 1.000 Euro (za samostatné aplikace 800€).

Podrobnosti viz Akce "Stay ahead"

LT2012 K AutoCADu LT 2012 CZ - 300 Euro pro vás
V rámci obnovené akční nabídky získáte 300€ při nákupu nového AutoCADu LT 2012 CS+ (akce platí do 15.1.2012). Nový AutoCAD LT 2012 nabízí řadu funkcí z plného AutoCADu, umožňuje online spolupráci s mobilními verzí AutoCAD WS a je plně kompatibilní s Windows 7 (32-bit i 64-bit). Při koupi AutoCADu LT CS+ u firmy CAD Studio získáte 300€ na váš bankovní účet a navíc zdarma nadstavbovou aplikaci "CADstudio LT Extension" s desítkami rozšiřujících funkcí i technickou podporou CAD Studia.
Mimořádně můžete také upgradovat vaše staré verze AutoCADu LT (LT98 a vyšší) na aktuální AutoCAD LT 2012.
Viz LT 2012 a 300€ pro vás
AutoCAD Isometrics WS - izometrické výkresy v cloudu
Zajímavou novinkou uvedenou na Autodesk Labs je web-cloud aplikace AutoCAD Isometrics WS. Tato bezplatná online aplikace převádí vaše standardní PCF soubory (isogen) z potrubních 3D CAD aplikací na dvourozměrné izometrické DWG výkresy. Libovolné potrubní modely z aplikací Inventor Professional nebo AutoCAD Plant 3D či jiných "plant" nástrojů tak můžete snadno a na jakémkoliv zařízení (bez potřeby instalace software) transformovat do izometrických výkresů.
Viz AutoCAD Isometrics WS a české prostředí Autodesk Cloud
CAD Support Pack - využijte technickou podporu naplno
Firma CAD Studio nabízí několik úrovní technické podpory uživatelů CAD, GIS a PDM produktů Autodesk. Naše rozsáhlé služby technické podpory a bonus materiálů dělíme do několika kategorií "CAD Support Pack", přičemž standardní úroveň služeb podpory je poskytována zdarma jako součást dodávky dané CAD aplikace. Základní přehled nabízených služeb a výhod najdete na stránce CAD Support Pack.
Čtěte na Využijte technickou podporu naplno
123D Autodesk 123D Catch a další 3D nástroje zdarma
Populární aplikace pro převod série fotografií na realistický 3D model - Autodesk Photofly (Photo Scene Editor) - je nyní součástí rodiny "kutilských" aplikací Autodesk 123D, a to pod novým názvem Autodesk 123D Catch. Sada 123D tak obsahuje jednak původní "modelovací" nástroj - Autodesk 123D, novou Mac aplikaci pro převod 3D modelu na 2D "plátky" pro sestavení - Autodesk 123D Make, mobilní "sochařskou" aplikaci Autodesk 123D Sculpt a nově tedy i známý nástroj pro "fotografické modelování" - Autodesk 123D Catch.
Čtěte na 123D Catch a na stránce Autodesk 123D
Videoukázky aplikací CAD Studia a další CAD videa
YouTube Na kanálu firmy CAD Studio na YouTube můžete shlédnout několik nových videoukázek možností a použití nadstavbových aplikací a bonus nástrojů poskytovaných našim zákazníkům. Vedle těchto ukázek můžete na našem YouTube kanálu najít již více než 100 dalších prezentací použití aplikací Autodesku. Seznamte se méně známými CAD aplikacemi nebo si prohlédněte novinky v aktuálních verzích programů AutoCAD, Inventor, Revit, Vault, Showcase, 3ds Max, Navisworks, ECSCAD nebo Quantity Takeoff.
Shlédněte Videoukázky aplikací CAD Studia

V sekci CAD video si můžete prohlédnout ukázku použití tabulky rozměrů pro definici dynamického bloku.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Největší optický teleskop na světě E-ELT vzniká v Autodesk Vaultu
- Cloud - otázka důvěry
- Na pořádný náklaďák potřebujete pořádný CAD software

Potřebujete zapnout či vypnout zobrazení záložek "Rozvržení1"...? Přečtěte si Tip 8279.
Jak vytvořit výběrovou množinu z výsledků příkazu NAJDI (text)? Více viz Tip 8288.
Změnu v chování spojení křivek zaoblením v AutoCADu 2012 popisuje Tip 8268.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

CAD co si poradí i s hrochem stojícím na jedné noze
Firma Bosch Rexroth je jedním z předních světových výrobců a dodavatelů technologií pro pohony a řídicí systémy. V rámci této firmy působí i skupina Systems & Engineering, která zajišťuje zakázky z oblasti divadelní techniky. Brněnský tým, který v této oblasti funguje jako kompetenční centrum Bosch Rexroth pro střední a východní Evropu, navrhuje a dodává specializované jevištní systémy. Jedním z jejich nejnovějších projektů je návrh a realizace kompletní rekonstrukce jevištního systému kamenného cirkusu v běloruském Minsku. Jde o unikátní systém, který zatím nemá ve světě obdoby.
Viz popis projektu navrhovaném pomocí Inventoru a Vaultu - Bosch Rexroth a reference
Inventor Autodesk Inventor Cloud Optimization
Uživatelé Autodesk Product Design Suite 2012 Premium a Ultimate se Subscription si mohou stáhnout rozšíření "Cloud Optimization" (viz nové web služby) a provádět tak optimalizace 3D návrhů s využitím web cloud služeb Autodesku. Tento modul je rozšiřujícím "SAP" modulem pro Inventor 2012.
Strojařské webináře a workshopy
V nejbližších dnech a týdnech se koná několik workshopů a webinářů firmy CAD Studio zaměřených na digitální prototypy a praktické oblasti konstrukce a simulace ve strojírenství:
 • 16.11. webinář Autodesk Simulation - životnost - simulace únavy materiálu
 • 23.11. webinář Autodesk Simulation - teplo
 • 23.11 workshop InventorCAM (Praha)
 • 2.12. webinář Autodesk Simulation CFD - simulace proudění a přenos tepla
 • 11.1. workshop Factory Design Suite (Praha)
 • 12.1. workshop Factory Design Suite (Brno)
Zaregistrujte se na stránce CAD Studio - MCAD workshopy a školení

Firma SCHNEEBERGER Mineralgusstechnik využívá aplikace Inventor a Vault pro konstrukci unikátních komponent z polymerbetonu - viz reference.

video Jaké jsou přínosy PDM aplikace Autodesk Vault pro správu dokumentů a komunikaci mezi odděleními firmy? Prohlédněte si "komiks-video" s českým dabingem.

Autodesk ForceEffect je nová bezplatná mobilní aplikace pro koncepční simulace a výpočty na Apple iPadu - viz ukázkové video.

Časopis PLMnews natočil v naší expozici na MSV2011 reportáž o Inventor Publisheru - prohlédněte si ji.

Výtah pro přepravu munice na letadlové lodi - konstrukce a analýza sestavy Inventoru s 65.000 součástmi - viz Federal Equipment.

Jak přidat ikonku do ribbonu pro spouštění vašeho Inventor-makra? Poradí Tip 8266.
Jak tisknout výkresy Inventoru s vždy aktualizovanou informací o hmotnosti? Čtěte Tip 8272.
Jak vytvořit rozvětvený segment kabelu v Inventoru Professional? Přečtěte si Tip 8305.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit Racing - nejrychlejší projektanti vítězí
Motokáry V BIM aplikaci Autodesk Revit jsou všichni projektanti rychlí. Ale jeden z nich může být ten nejrychlejší. Přijďte se 30.listopadu seznámit s možnostmi efektivního projektování v moderní architektonické a projekční aplikaci Revit Architecture a zazávoďte si na motokárové dráze. Ten nejrychlejší můžete být možná právě Vy.
Registrace a další informace na Revit Racing
Projektová šablona pro silnice v AutoCADu Civil 3D
Civil3D Uživatelé projekční aplikace AutoCAD Civil 3D 2012 mohou využít naší nové předpřipravené silniční šablony s desítkami stylů a nastavení podle českých norem a zvyklostí. Celá koncepce šablony je nastavena na jednodušší manipulaci se vzhledem entit bez znalostí podrobného nastavení stylů. Šablona obsahuje nastavení měřítek, popisů, klopení pro silnice, chodníky i cyklostezky, příčné řezy i tabulky oblouků.
Šablonu si můžete stáhnout na Helpdesk serveru CAD Studia.
Zvýhodnění pro stavební elektroprojekci
Firmy, které se zabývají projekcí elektrických automatizačních systémů budov, včetně řídících systémů budov, rozvaděčových skříní, výtahů, eskalátorů, osvětlení, elektrických rozvodů atp. ("Electrical Building Automation") mohou do 15.1.2012 využít velmi zajímavé zvýhodnění na aplikace AutoCAD Electrical a AutoCAD ecscad. Kontaktujte CAD Studio.
Oprava pro AutoCAD Plant 3D 2012
Byl uveden hotfix pro AutoCAD Plant 3D 2012 - opravuje chybu vkládání příruby u napojení potrubí a kolena ve sklonu. Dále opravuje chybu vkládání kolena o jiném úhlu než 90°. K dispozici ke stažení je pro 32bitovou i 64bitovou verzi aplikace.

video V sekci CAD Video na CADforum.cz si můžete prohlédnout postup detekce kolizí 3D komponent v aplikaci Autodesk Navisworks.

Autodesk provedl dvě nové akvizice firem v oblasti AEC - Alice Labs (technologie pro mračna bodů) a Micro Application Packages (TZB aplikace pro BIM).

Novou českou brožuru k Autodesk Plant Design Suite 2012 si můžete stáhnout na stránce AutoCAD Plant 3D.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Konečně - nová silniční šablona pro C3D 2012!
- Spočítejte si kubíky (Volumes Dashboard)
- Násyp ve výkopu
- Něco z transparentních i méně známých funkcí

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Pitváme projekt
- Rendering v mracích

Máte rendrované textury a obtisky v Revitu zobrazeny černě? Poradí Tip 8283.
Proč mi Civil3D nezobrazuje bublinu s výškou povrchu? Přečtěte si Tip 8262.
Víte jak vykázat plochu oken jako procentuální podíl plochy místnosti? Poradí Tip 8301.
Víte co je efekt Bokeh? Aneb jak nastavit rozmazané pozadí rendrovaného snímku? Čtěte Tip 8265.

GIS, mapování, FM

Konverze GIS formátů
Cvt Pokud pro váš projekt potřebujete převést libovolný vektorový, rastrový nebo GIS formát dat do jiného formátu podporovaného vaší aplikací, nebo pokud naopak potřebujete datové soubory převést do atypického formátu vyžadovaného vaším zákazníkem, kontaktujte prosím CAD Studio. Nabízíme službu vzájemného převodu mezi desítkami různých datových formátů používaných v oblasti GIS.

video Ukázka použití aplikace CADstudio MINIS pro projektování územních plánů v AutoCADu Map - viz video.
Použití importu katastrálních dat ve formátu VFK do AutoCADu Map - viz video-ukázka.

Uživatelům AutoCADu Map 3D 2012 doporučujeme instalaci Service Packu 1 obsahujícího řadu oprav.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Vyměňte váš plotr za nový
T1300 V rámci aktualizované akce HP "Zbavte se staré" můžete vyměnit váš starý plotr za nový. Za váš starý plotr přitom získáte až 84.000 Kč. Využijte vyšší rychlosti a přesnosti, moderních technologií i snížených tiskových nákladů nových modelů plotrů HP Designjet.
Podrobnosti a cenovou tabulku odkupních cena najdete na Zbavte se staré.
Mobilní tisk na HP Designjet s HP ePrint & Share mobile
Velkoformátový tisk a sdílení výkresové dokumentace jsou nyní dostupné už doslova odkudkoliv. Aplikace HP ePrint&Share byla uvolněna i pro mobilní zařízení Apple iPhone a iPad. HP ePrint & Share je nástroj pro tisk a sdílení velkoformátových CAD a GIS výkresů prostřednictvím cloudu. Projektanti a konstruktéři mohou díky této aplikaci publikovat, prohlížet, sdílet a tisknout libovolné výkresy, bez omezení jejich velikosti nebo formátu. Aplikace ePrint & Share byla dosud dostupná pouze pro desktop počítače - nyní přichází i na kapesní zařízení s operačním systémem iOS.
Čtěte na HP ePrint & Share mobile

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

CAD Studio - vlastní aplikace

Revit JobTime Tracker - sledování času
JobTime Aplikace JobTime Tracker umožňuje automaticky sledovat čas strávený na tvorbě a editaci projektu v Revitu. Čas jednotlivých sezení i celkový čas lze snadno v Excelu zpracovat do cenových přehledů. Podobnou aplikaci nabízíme i pro AutoCAD. Trial verze je volně ke stažení, plnou verzi mají zákazníci CAD Studia zdarma v sadě CS+, resp. na Helpdesk serveru.
Další informace na JobTime Tracker pro Revit

Další CAD nástroje:

Popis Skladby pro Revit byl rozšířen o další možnosti popisu materiálů
JobTime - sledování času stráveného na CAD zakázce (AutoCAD)
Sol2Mesh a Sol2Faces - převádí objemová 3D tělesa na povrchové 3D sítě nebo jednotlivé 3D plochy
VerticesBlk - automaticky vkládá bloky do lomových nebo koncových bodů čar (křivek)
FixMleader - opravuje nesprávná měřítka multiodkazů ve verzi 2009
AttAdd a AttApp - přičítá, odečítá hodnotu od atributů bloků nebo k nim připojuje příponu

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD Map 3D 2012 Service Pack 1
 • Autodesk Vault 2012 Update 1 (SP1)
 • AutoCAD ecscad 2012 Service Pack 1
 • AutoCAD 2011 for Mac Update 3
 • Autodesk 123D - bezplatná kutilská 3D aplikace
 • Revit Extensions (Q3 update) - Architecture 2012
 • Autodesk Showcase 2012 R1 (subscription)
 • Autodesk Inventor optimization - cloud nástroj pro optimalizaci návrhů
 • Civil3D 2012 - Volumes Dashboard Extension - Subscription extension
 • Plakát Autodesk Inventor - A1, důlní stroj
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2012)

Školení, kurzy, služby

Přehled rozšířených služeb podpory - CAD Support Pack
Přehled služeb standardní technické podpory CAD Studia (zdarma) a různých úrovní rozšířených služeb v rámci balíčků služeb, tzv. CAD Support Packu, najdete na stránce CAD Support Pack
Nové skupinové slevy na školení
Slevy U některých školení nově nabízíme skupinové zvýhodnění ve stylu "groupon" nebo "slevomat" - pokud je na daný termín školení přihlášen dostatečný počet účastníků, dostávají všichni účastníci automaticky slevu (typicky 50%).
Vyzkoušejte např. na Školení Revit Architecture 2012
CAD školení plně z dotací EU
EU Nový dotační program "Vzdělávejte se pro růst" je zaměřený na zvýšení úrovně odborných znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců a zaměstnavatelů vybraných odvětví průmyslu a služeb. V rámci tohoto programu mohou zaměstnavatelé získat finanční příspěvek na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Navíc jsou zaměstnavateli hrazeny i mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců (max. 24.000 měsíčně), a to po dobu jejich vzdělávání.
Podmínky viz Vzdělávejte se pro růst
Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webináře - Autodesk Simulation - teplo (St 23.11.) a Vzorové řezy jako stavebnice Civil3D (Pá 25.11.).

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2012.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 7.940 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 123 tematických kategorií.

5.760 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak se přihlásit na servisní účet "Autodesk Vault" ve Windows? Navisworks SwitchBack - Nebylo možné nalézt žádný vhodný pohled. 3 způsoby jak vytisknout celý výkres tence. Jak zabránit zaschnutí inkoustu v plotru HP Designjet? Jak nastavím pozadí AutoCADu na černou na bílé? Jak k DWG výkresu připojit elektronický podpis? Jak zobrazit těžiště ve výkresu Inventoru? Klávesové zkratky v Autodesk Navisworks. Využití kontextového ribbonu pro rychlejší kreslení polí. Přepnutí síťové licence AutoCADu 2012/2011 na lokální a naopak. Interní chyba 2738 při instalaci - potřebná úprava v systému. Jak změnit barvu popisek osnovy? Visící okno "splash screen" Revitu - SECSplashWnd. Jak v Inventoru rozvinout plechová tělesa z jiných CAD aplikací? 3D CAD software zdarma. Jak uložit projekt Revitu do starší verze? Jak přepnout Inventor z ribbonu na klasické rozhraní - menu? Rozdíl mezi CAD aplikacemi úrovně Standard, Premium a Ultimate. Mechanismus nastavení jména uživatele v Revitu.
Nový vyhledávací nástroj přes celý obsah CADforum.cz
Na webu CADforum.cz byl spuštěn nový vyhledávací nástroj která zjednoduší nalezení relevantních informací v kterékoliv sekci portálu - najde související tipy, diskuze, bloky, videa, výukové materiály nebo utility na našich web serverech. Vyzkoušejte si nový vyhledávací nástroj.

Vytvořeno nové diskusní fórum věnované Inventoru Publisher.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 37.105, počet příspěvků již 81.510). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- Pokud věc nedokážete vysvětlit jednoduše, potom jí zřejmě dostatečně nerozumíte. (A.Einstein)
- Česko, 26. země na světě z hlediska prosperity
- ke mně čelem, k Ivanovi zády - dům otáčející se podle počasí
- mostek v ranní mlze, ne smogu (podzimní foto)
- asistentka Apple Siri má docela fištrón (video)
- neviditelný most skoro jako v Indiana Jonesovi
- hodiny v Google Earth, včetně videoukázky

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3