CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - říjen '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews1014.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Rekordní CADfórum 2014
CADfórum2014 24. září pořádala firma CAD Studio již 11. ročník tradiční uživatelské konference CADfórum 2014 zaměřené na strojírenství a výrobní průmysl, na CAD a PDM technologie. Cílem této akce je především výměna zkušeností uživatelů CAD/CAM/CAE a PDM/PLM aplikací. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 248 odborníků z celé České republiky a ze Slovenska. Děkujeme všem účastníkům.
Více na CADfórum2014 - děkujeme

Rezervujte si prosím termín na konferenci BIM-Fórum 2015 - Brno, 15. ledna 2015.Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Výukové licence Autodesk jsou od nynějška ZDARMA
Software pro školy Od 7. října 2014 zpřístupňuje Autodesk své produkty bezplatně pro celou oblast školství a vzdělávání. Bezplatné individuální licence softwaru Autodesku mohli dosud využívat pouze studenti. Nově se teď CAD licence dostávají zdarma i do vzdělávacích institucí v celé Evropě, včetně České a Slovenské republiky. Neomezený počet plně funkčních licencí je možné využívat pro učebny i vyučující. Zvolené licence si lze vyžádat prostřednictvím akademického centra (Academic Resource Center, ARC).
Čtěte na Výukové licence zdarma
Nepropásněte konec upgrade: vyměňte staré verze R14-2014 za nové
Přichází proměna Prodej veškerých upgrade licencí bude ukončen k 1. únoru 2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu CAD software levnější a flexibilnější systém subscription. Využijte poslední příležitost na zvýhodněný upgrade ze zastaralých verzí R14 až 2008 na aktuální řadu 2015, a to se slevou 30% z ceny nové licence. Usnadněte si včasný přechod na systém předplatného. Navíc nabízíme dočasnou 10% slevu na nákup upgrade ze starších licencí Autodesku (2009 a vyšší) na aktuální verze 2015. Sleva platí již jen do 23.10.2014.
Další informace na Poslední možnost upgrade
CAD software který nekupujete - pronájem už od 1€/den
Desktop Subscription Nový způsob licencování - Autodesk Desktop Subscription - je ekonomicky výhodná cesta k využívání nejmodernějších CAD a BIM technologií pro konstruování a projektování ve 2D i 3D bez nutnosti nákupu licence. Roční a kvartální pronájem licencí umožňuje menším firmám začít využívat nejmodernější CAD a BIM technologie bez nutnosti úvodní investice a větším firmám snáze pokrývat kolísající potřeby počtu uživatelských licencí. Pronájem lze využít i například pro Revit LT (BIM), Inventor LT (3D konstrukce), AutoCAD nebo profesní sady Design Suite. Desktop Subscription zahrnuje veškeré výhody subscription, včetně bonusů CS+. Ceny již od 360 Euro/rok.
Viz Pronájmy CAD licencí
Přidaná hodnota s ubranou cenou
Do 23. října 2014 nabízíme 20% slevu na vybrané produkty Autodesk (např. Vault Pro, Vehicle Tracking, Inventor Publisher, Navisworks) zakoupené spolu s některou sadou Autodesk Design Suite. Přidejte si další funkce k projekčním a konstrukčním sadám Design Suite či Creation Suite za zvýhodněnou cenu.
Více na Přidaná hodnota s ubranou cenou
AutoCAD 2015 s novou stanicí - až 48% zkrácení času
A2015-produktivita Studie provedená společnostmi Autodesk, Dell a D.S.Cohn Consulting ukázala, že produktivita práce v AutoCADu 2015 na nové stanici výrazně stoupne v porovnání s AutoCADem 2010, a to až o 48 %. Studie porovnává práci v AutoCADu 2010 na stanici Dell T1600 s postupy v AutoCADu 2015 běžícím na pracovní stanici Dell T1700 v různých typech výkresů - stavební výkresy, strojařské výkresy z Inventoru, výkres staveniště s mapou nebo rendrovanou 3D scénu.
Studie je ke stažení na AutoCAD 2015 - produktivita
Využíváte plně výhod Autodesk Subscription?
Subscription Většina uživatelů produktů Autodesk již dnes využívá aktualizace svých licencí formou Subscription - buď standardního ročního Maintenance Subscription, nebo ročního či kvartálního pronájmu licence (bez nutnosti jejího zakoupení) - tedy tzv. Desktop Subscription, nebo i pronájmu cloud služeb - Cloud Subscription. Využíváte ale plně všech výhod, které vám dnes Autodesk Subscription nabízí? Projděte si s námi ty nejdůležitější výhody. Nezapomeňte také, že Subscription bude brzy už jediný způsob pro aktualizace na nové verze a Autodesk plánuje, že v budoucnu Subscription postupně nahradí i dnes běžné trvalé licence.
Čtěte na Využíváte naplno výhody Subscription?

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete ukázku použití naší aplikace FLay (automatické umisťování do hladin).

Uveden AutoCAD for Mac 2015 a LT 2015 for Mac - viz blog

Uveden Service Pack 2 pro AutoCAD 2015 a LT 2015 - viz Download

Srpnové a zářijové Windows Update mohly způsobovat problémy spouštění AutoCADu - vyřešeno v dnešním nejnovějším Windows Update

Vše co jste kdy chtěli vědět o licencích software Autodesku, ale báli jste se zeptat...

Nainstalujte si na váš telefon nebo tablet novou malovací aplikaci Autodesk SketchBook Mobile (zdarma) s profesionálními výtvarnými nástroji (pro iOS a Android).

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2015 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 nebo 60 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Uveden AutoCAD 2015 for Mac a LT 2015 for Mac
- Autodesk A360 Mobile nyní i pro Android
- Aktualizovaná verze produktů Autodesk ReCap

Jak vytvářet kóty s pevnou délkou vynášecí čáry? Viz Tip 10030.
Víte jak se liší dva typy ekvidistanty k elipse? Čtěte Tip 10038.
Jak má správce udělit oprávnění k používání CAD produktu? Více viz Tip 10048.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak povýšit konstrukční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

Ocenění „CAD zdarma pro inovátory“ na konferenci CADfórum 2014
Elbee Na konferenci CADfórum 2014 bylo uděleno ocenění v rámci akce "CAD zdarma pro inovátory" - získala jej firma ZLKL za projekt vozidla ELBEE pro hendikepované. Šlo o soutěž o nejzajímavější projekt pomáhající zvyšovat kvalitu života a zlepšovat životní prostředí, která navazuje na program Autodesk Cleantech Partner. Vynálezcům a inovátorům – včetně těch z České republiky a ze Slovenska – umožňuje bezplatně získat nejmodernější software pro navrhování v hodnotě až 1.2 mil. Kč.
Čtěte na CAD pro inovátory a v tiskové zprávě
Feature Update Pack pro Factory Design Suite 2015
FDS2015 Uživatelé sady Factory Design Suite 2015 (všech úrovní) se Subscription mají nyní k dispozici nové rozšiřující funkce pro AutoCAD Factory označené jako "Feature Update Pack". I ve 2D rozvrženích je možné využívat uchopení konektorů, je usnadněno publikování 2D/3D komponent z AutoCADu, byl rozšířen Generátor komponent a usnadněn přenos 3D rozvržení do Navisworks.
Rozšíření je ke stažení na Subscription centru.
iMachining - InventorCAM
iMachining Všechny sliby o revoluci v CNC obrábění byly splněny v InventorCAM iMachining. Jde o průlom v technologii dráhy nástroje CNC frézování, který umožňuje obrábět 2 až 3x rychleji a hlouběji, a to pomocí optimalizace posuvu a opásání nástroje na celé dráze nástroje. Můžete použít vaše stávající CNC frézovací stroje a můžete obrábět rychleji a hlouběji a to i nejmenšími nástroji v těch nejtvrdších materiálech. iMachining je kompletní inteligentní systém pro CNC obrábění, který se automaticky přizpůsobuje podle materiálu, geometrie, nástroje a schopností CNC stroje, vede uživatele přes celou operaci a eliminuje zkoušení a chybný přístup (nekonečně zlomené frézy), úpravu a optimalizaci parametrů na CNC stroji. Představte si, že máte ve svých rukou znalosti a zkušenosti stovek specialistů CAM a CNC - to je iMachining.
Do konce roku 2014 je možné produkt iMachining získat za velmi výhodné ceny, a to až se 40% slevou pro nové zákazníky. V případě zájmu o cenovou nabídku nebo ukázku nás kontaktujte.
Seminář pro mechanické simulace (FEA)
Zveme zájemce o oblast simulací na bezplatné praktické workshopy CAD Studia.
6.11. se koná v Praze workshop pro pro výrobce strojů a zařízení, zaměřený na mechanické simulace (FEA), Autodesk produkty: Inventor Professional, Nastran In-CAD a Simulation Mechanical - registrace
Semináre pre správu dát (PDM)
Pozývame vás na semináre "Ako efektívne riadiť návrhové dáta vo vašej organizácii." Prepojenie konštrukčných a obchodných procesov. Zastřešenie návrhových procesov pomocou PDM. Schvaľovacie procesy, kategorizácia, verzie, revízie apod. Správa kusovníkov/položiek a ich integrácia na podnikové systémy ERP. Budete môcť vidieť praktické ukážky PDM riešení Autodesk Vault.
Registrácia - 11.11. Bratislava, 12.11. Žilina, 13.11. Košice
PDM Vault workshop se koná také 19.11. v Brně a 20.11. v Praze - registrace

video Nové video na YouTube kanálu CAD Studia nabízí ukázku práce v Inventoru HSM (CAM) nebo příklad řešení modelu ze soutěže Inventor Cup na CADfóru 2014.

Pokud používáte Inventor 2015 s Vault 2015 R2, nainstalujte si Hotfix INV19021/INV19101.

Jak exportovat rozpisku s celou strukturou sestavy? Čtěte Tip 10032.
Umíte nastavit podrobné parametry Vaultu pro automatický DWF náhled publikovaného dokumentu? Viz Tip 10040.
Proč mají migrované modely Inventoru světlejší barevný vzhled? Poradí Tip 10012.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak povýšit projekční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

CAD Studio členem CzBIM - Czech BIM Council
CzBIM Společnost CAD Studio a.s. se jako největší dodavatel BIM řešení Autodesk na českém trhu stává členem organizace "Odborná rada pro BIM" (Czech BIM Council, CzBIM). Posláním organizace CzBIM je sdružovat členy za účelem popularizace metodiky BIM a napomáhat tak uplatnění nového způsobu práce ve stavebnictví, ve všech etapách životního cyklu staveb od projekční činnosti přes výstavbu až po správu majetku.
Viz CAD Studio členem CzBIM
Revit 2015 R2 a Site Designer Extension
Revit2015 Vyšla nová "verze" BIM aplikace Autodesk Revit 2015 označovaná jako Autodesk Revit 2015 R2 ("Revit Sundial"). Jde o sadu vylepšení pro celou rodinu softwaru Revit 2015, která je k dispozici pouze pro zákazníky programu Autodesk Maintenance Subscription a Desktop Subscription. Kromě R2 získávají Subscription zákazníci Revitu 2015 i modul Autodesk Site Designer Extension (Siteworks). Tento doplněk nabízí nástroje pro návrh terénu stavebního pozemku s využitím nivelačních nástrojů pro modelování silnic, parkovišť, chodníků, obrubníků a opěrných zdí.
Více na blogu
AutoCAD Plant 3D 2015 Extension 1
Subscription zákazníci si mohou stáhnout AutoCAD Plant 3D 2015 Extension 1. Mezi hlavní vylepšení patří možnost konfigurace izometrií a vylepšená spolupráce s Vaultem. Jednotlivé dialogy pro nastavení izometrie byly předělány a jsou nyní přehlednější a umožňují provádět nastavení, které bylo dříve nutné dělat v isoconfig.xml. Spolupráce s Vaultem byla zjednodušena, synchronizace s Vaultem již nevyžaduje potvrzení. V případě jakýchkoliv změn ve Vaultu se všem uživatelům zobrazí upozornění s možností aktualizovat projekt.
Podrobnější popis si můžete stáhnout z helpdesku - "AutoCAD Plant 3D 2015 Extension 1" (PDF).
BIM není jen teorie - konference Šetrné budovy
Firma CAD Studio se aktivně účastnila mezinárodní konference "ŠETRNÉ BUDOVY 2014". Akce se zaměřením na nejnovější trendy v šetrném stavebnictví, energetickou efektivitu budov, investice, management budov a BIM se konala v pražském hotelu Hilton. Příspěvky přednášejících i zájem účastníků jasně ukázaly, že BIM již dávno není pouhá teorie a nasazení této technologie se rychle rozšiřuje nejen v západoevropských zemích, ale i ve stavebnictví v České republice.
Další informace - konference Šetrné budovy

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku aplikace COINS Auto-Section Box (ořezové rámečky) a záznam webinářů Použití vzorců v rodinách Revitu nebo Úvod do Autodesk Fabrication

V Košicích se ve dnech 9.-11. října konalo 21. zasedání inženýrských komor a svazů zemí Visegrádské čtyřky. V deklaraci vyhlásily podporu zavádění a využívání BIM technologií.

Nová mobilní aplikace pro iPad - Autodesk BIM 360 Layout - slouží pro koordinaci zaměření s 3D BIM modelem

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Když chybí popisky bodů koridoru
- Extrapolace povrchu
- Civil a Revit konečně kamarádi?

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Autodesk Revit 2015 R2 a Autodesk Site Designer Extension
- Orezové rámčeky v Revite - rýchlo a jadnoducho

Proč stěna s malou výškou nezobrazuje šrafu? Čtěte Tip 10042.
Proč příkaz EXPORTTOAUTOCAD nevyexportuje některé P&ID symboly? Viz Tip 10019.

 GIS, mapování, FM

GISfórum 2014
Děkujeme všem účastníkům konference GISfórum 2014 určené pro GIS/FM profesionály. Ta se konala 8. října 2014 v Pivovaru Dalešice. Archiv přednášek z této konference a fotogalerii najdete v odkazu zaslaném účastníkům.

Proč export-import SDF zapříčiní segmentaci oblouků? Poradí Tip 10008.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Společnost HP se rozdělí na dvě - Hewlett-Packard Enterprise (podnikový hardware, software a služby) a HP Inc. (osobní počítače a tiskárny). Rozdělení by mělo být dokončeno během jednoho roku.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

InsertX - vloží blok uložený v jiném DWG výkrese
Col2Lay - dávkově převádí barvy entit do samostatných hladin (např. pro render)
SSX - doplněný nástroj Express Tools - vybírá objekty napříč rozvrženími
FLay - automatický reaktor - umisťuje předdefinované objekty (příkazy) do určených hladin

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2015 CZ, Revit, Inventor, 3ds Max, Civil, Map, atd.
 • AutoCAD 2015 Service Pack 2
 • AutoCAD Mechanical 2015 Service Pack 2
 • AutoCAD Electrical 2015 Service Pack 2
 • AutoCAD Architecture 2015 Service Pack 2
 • AutoCAD MEP 2015 Service Pack 2
 • Autodesk Revit 2015 Update 4 (SP4)
 • Autodesk Inventor HSM 2015 Update 4
 • Autodesk AutoCAD Plant 3D 2015 Extension 1
 • Autodesk Site Designer Extension for Revit 2015
 • Autodesk Fusion 360 R2
 • Regapp ID Cleanup Utility (batch cleanup) pro AutoCAD 2015
 • Scale List Cleanup utility (batch cleanup) pro AutoCAD 2015
 • Project Memento 1.0.10.5 - 3D mesh editor/fixer
 • Autodesk A360 Mobile 1.0 pro Android
 • Autodesk SketchBook pro Android a IOS
 • Autodesk 123D Catch (foto->3D) pro Android a IOS
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Nejčastější dotazy k AutoCAD Plant 3D (17.10.) a Inventor - Design Accelerator (17.10.) či Civil Tools 2015 do detailu (31.10.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2015.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.943 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nefunguje mi kopie rozvržení pomocí Ctrl+přetažení v AutoCADu 2015. Výjimka: Kontrola paměťové brány se nezdařila, malá volná paměť. Jak vybrat a upravit objekty najednou ve všech rozvrženích DWG? Jak uložit animaci IPN rozpadu nebo pohybu sestavy Inventoru? Podpora CAE (FEA) formátů v Autodesk Simulation Mechanical 2015 (import/export). Dědičnost vlastností pokračovací řetězové kóty. Dvě metody exportu/zálohování lokálních 3D modelů z Autodesk Fusion 360. Jak obnovit skryté palety nástrojů v AutoCADu for Mac? Komplexní čára mi nejde obrátit. Jak změnit velikost stavařské čárky v kótovacích stylech Revitu? Hlášení: Chyba načtení AcSign služeb. Proč mi tenký klient Vaultu nezobrazuje DWF ikony náhledu? Jak si v Revitu vypůjčit síťovou licenci? Jak některým uživatelům zabránit v čerpání kreditů nebo licencí?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 11.136 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 58.863, počet příspěvků již 104.631). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Dva nejdůležitější dny v životě každého jsou den, kdy se narodil a den, kdy zjistil proč. (Mark Twain)
- nejslavnější stavby - od prehistorie po současnost
- když se prodavači v supermarketu nudí (video)
- sprejováním za nerozbitné výrobky (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29