CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems - září '22

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0922.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

Arkance Systems (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:
Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
CADstudio a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky


Archiv konference CADfórum 2022
CADfórum2022 Účastníci 19. ročníku konference CADfórum 2022 v Olomouci si mohou v archivu konference stáhnout prezentace jednotlivých přednášek a workshopů, nebo si prohlédnout rozsáhlou fotogalerii. Přístupový kód bude zaslán zítra.
Archiv je k dispozici na stránkách konference.cadforum.cz.
Akvizice HungaroCAD a Asidek - Arkance Systems i ve Španělsku a Portugalsku
Asidek Za uplynulý měsíc dokončila společnost Arkance dvě významné akvizice. První z nich je maďarský Gold partner Autodesku - HungaroCAD - a druhou společnost Asidek, Platinum partner Autodesku působící ve Španělsku a Portugalsku. Obě tyto společnosti, jejich odborníci se svými zkušenostmi a znalostmi, se tím začleňují do rodiny evropské sítě Arkance Systems.
Viz Akvizice Asidek a Akvizice HungaroCAD
Změna adresy Arkance Systems SK
Adresa bratislavské kanceláře a sídla Arkance Systems SK s.r.o. se od 1.10.2022 mění na Galvaniho 15/B. Rádi se s vámi setkáme v nových, větších a dopravně dostupnějších kancelářských prostorech. Ostatní kontaktní údaje se nemění.
Viz Arkance Systems Bratislava na novej adrese

 AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

Flash PROMO - ušetřete 15 % na CAD/BIM aplikacích Autodesk
Flash Využijte slevu 15 % na nejoblíbenější CAD/BIM produkty Autodesk. Zvýhodněný cena aplikací AutoCAD (vč. profesních verzí), AutoCAD LT a sady Revit LT Suite platí jen do 22.9.2022. Všechny tyto produkty dodává Arkance Systems včetně bonus nástrojů a služeb. Součástí Revit LT Suite je i 50% sleva na nový e-book Stavařův průvodce Revitem.
Podrobněji na Rychlá promo sleva 15 %
AutoCAD Web
ACADweb AutoCAD Web je nová verze AutoCADu fungující v prostředí internetového prohlížeče. Jde o nejjednodušší a nejlevnější verzi AutoCADu s DWG kompatibilitou. Jeho licence je také součástí AutoCADu a AutoCADu LT. Díky programovému rozhraní LISPu lze i AutoCAD Web rozšiřovat o další nové funkce. Podívejte se např. na funkci pro přepínání barvy pozadí.
Viz video
Navštivte Autodesk University 2022
AU2022 Na plánování fyzické účasti na výroční uživatelské konferenci Autodesku, letos pořádané v New Orleans od 27. září, je už asi pozdě, ale AU 2022 se můžete zúčastnit také online. Produktové novinky a řadu ze stovek plánovaných workshopů můžete shlédnout po registraci na:
Autodesk University 2022
Bezplatné licence pro studenty
Staváš se nebo už jsi studentem střední nebo vysoké školy? Připrav se na školní rok, stáhni si bezplatnou licenci jakéhokoliv produktu Autodesku a většiny produktů Arkance Systems. Pro studenty stavebních oborů navíc nabízíme (prostřednictvím vyučujících) bezplatné verze ebook varianty učebnice Stavařův průvodce Revitem.
Viz výukové licence zdarma
Užitečná pomůcka pro práci s licencemi Autodesk
Hromadné změny typu licence, výpis všech nainstalovaných produktů Autodesk nebo hromadná kontrola dostupnosti všech potřebných online web služeb Autodesku na vašem firewallu. To jsou služby aplikace AdskLicensingSupportTool.
Viz tip Pomůcka pro ověření licenčních služeb na CADforum.cz

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout tip jak na 3D Orbit i v AutoCADu LT, použití utilit AutoClass či HideItem v AutoCADu, popisku počtu objektů v AutoCADu/LT či použití AnnoScaleZoom

YouTube kanál Arkance Systems už odebírá více než 7000 předplatitelů.

Víte, že součástí vašeho subscription AutoCADu nebo LT je i mobilní a webová verze AutoCADu? Vaše DWG teď otevřete odkudkoliv.

Končí aplikace Autodesk Screencast pro nahrávání akcí v CAD softwaru (lze nahradit jinými sceen-capture nástroji).

Pomocí utility 2Dplot vytvoříte zajímavé matematické křivky.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2023 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Arkance Systems Bratislava od 1.10. na novej adrese

Jak zoomovat po předdefinovaných měřítcích anotací? Poradí Tip 13436.
Jak na historii verzí DWG výkresu přímo v AutoCADu? Čtěte Tip 13457.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

3D Ready Pack - využijte licence na 125 %
3Dready Využijte licence na 125 % - buďte 3D Ready s novým startovacím balíčkem pro Autodesk Inventor. Chcete naplnit zvýšené požadavky vašich zákazníků? Chcete zefektivnit přípravu výroby? Chcete vašim zákazníkům nabídnout konfigurovatelné výrobky s různými variantami? Nyní máte jedinečnou příležitost si vyzkoušet a vyškolit se v jednom z nejžádanějších 3D CAD systémů na trhu – Autodesk Inventor.
Viz 3D Ready Pack
Dárek - 3 hodiny konzultací/zaškolení zdarma
3 hodiny Ještě do 30. září (prodlouženo) nabízíme zákazníkům 3 hodiny individuální konzultace zdarma při koupi nových licencí strojařských CAD produktů. Dárek platí na nové licence produktů Autodesk AutoCAD (obsahuje Mechanical, Electrical), Autodesk Inventor Professional a sady Autodesk Product Design & Manufacturing Collection.
Viz 3 hodiny konzultací zdarma
Říjnový den s CAD/PDM expertem
Využijte bezplatnou konzultaci pro vaši firmu - pomůžeme vám s automatizací procesů, vylepšíme navrhování, usnadníme práci s cizími daty. Využijte naše znalosti a zkušenosti. Bezplatné konzultace pořádáme v pátek 7.10. 2022 od 8:30 do 15:00.
Viz Den s CAD/PDM expertem
Online kurz Fusion 360 CAM - Tipy a triky
F360 Přemýšlíte, zdali je možné vaši práci ještě více ZEFEKTIVNIT? Jak docílit DOKONALEJŠÍCH nástrojových drah? Jak práci ještě více AUTOMATIZOVAT? Jak OPTIMALIZOVAT všechny typy nástrojových drah? Pak právě pro vás jsme připravili 2hodinový online kurz plný Tipů+Triků a funkcí, o kterých jste pravděpodobně neměli ani tušení.
Kurz se koná 13.10.2022 9:00–11:00 - viz objednání/registrace

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout objemové mřížky (voštiny), analýzu přístupnosti pro 3+2 obrábění, simulaci dráhy nástroje v řezu ve Fusion 360, možnosti PDM aplikace Publisher4VLT.

Uvedeny update verze Inventor 2023.1.1, 2022.3.2, 2021.4.3 a 2020.5.3.

Uvedeny update verze Vault 2023.1.1, 2022.3.2, 2021.3.1.

Zářijová verze Fusion 360 vylepšuje tvorbu objemových mřížek, převod T-Spline těles na objemová, generativní navrhování proudění tekutin, řadu funkcí v navrhování plošných spojů, zvyšuje výkon návrhového prostředí a inovuje většinu CAM postprocesorů i 3D tisku FFF.

Autodesk CFD pro simulace proudění lze nyní licencovat i pomocí Flex tokenů (za den používání).

Na blogu InventorGuru.cz a cam.cadstudio.cz a f360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Fusion 360 - Generování NC kódů

Jak přidat počet podobných děr do popisky díry v Inventoru? Viz Tip 13440.
Jak kopírovat tělesa mezi různými návrhy ve Fusion 360? Čtěte Tip 13455.
Jak převést voštinovou strukturu objemové mřížky na skutečné povrchové těleso? Poradí Tip 13471.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

BIM Ready Pack - buďte BIM-Ready za 90 dnů
BIM Ready Buďte BIM Ready s novými startovacími balíčky pro Autodesk Revit a Civil 3D. Po dobu 3 měsíců si můžete vyzkoušet plné licence nejpoužívanějších BIM nástrojů Autodesk pro pozemní a inženýrské stavby a připravit se na blížící se BIM mandát. K těmto licencím od nás dostanete podporu, bonusové nadstavbové aplikace, šablony a knihovny, včetně rozsáhlých výukových materiálů. Přihlaste se do 30.9.
Podívejte se na záznam informačních webinářů Civil 3D BIM Ready Pack a Revit BIM Ready Pack.
Viz BIM Ready Pack
Křest knihy Stavařův průvodce Revitem
Kniha Na konferenci CADfórum proběhl slavnostní křest tištěné verze nové 830stránkové BIM učebnice - Stavařův průvodce Revitem. Kniha je tedy dostupná nejen v elektronické verzi na Google Books, ale i ve verzi tištěné (brzy na CAD eShopu). Pokud se tedy učíte Revit, nepropadejte panice - nový výukový materiál pro Autodesk Revit 2023 je zde!
Viz Stavařův průvodce Revitem a shop.arkance-systems.cz
Enscape promo 20%
Využijte 20% slevu na Enscape - profesionální vizualizační a VR aplikaci pro přesvědčivé 3D prezentace vašich BIM projektů z Autodesk Revitu včetně stafážních objektů. Sleva platí jen do 22. září.
Viz Enscape - eShop
Spacemaker promo 25 %
Spacemaker Zkombinujte AI aplikaci Autodesk Spacemaker s dalšími BIM produkty Autodesku a objevte sílu jejich propojení. Autodesk Spacemaker je určen pro architekty, urbanisty i developery. Ke každému obnovenému předplatnému produktů Autodesk Revit, Revit LT a AEC Collection nabízíme až do 31.ledna 2023 slevu 25 % na Spacemaker.
Viz Spacemaker promo sleva
BIM Academy
BIM Academy Arkance Systems spouští sérii školení určených pro BIM manažery a koordinátory. Pokud jste stávajícím manažerem BIM / koordinátorem BIM, nebo se jím chcete stát, je tento vzdělávací program určený právě pro vás. Naučíte se, jak pracovat se všemi novými standardy a osvědčenými postupy BIM. Naučte se od certifikovaných BIM konzultantů společnosti Arkance Systems vše, co potřebujete vědět pro správu BIM projektů založených na produktech Autodesku - od jejich zakládání, přes interní a externí spolupráci v týmu až po řízení lidí a procesů. Po absolvování závěrečných testů získáte celosvětově uznávaný certifikát. První série kurzů se koná v Brně.
Viz academy.bimfo.cz
Nová Autodesk Maya Creative
Maya Autodesk uvádí nový animační a vizualizační software Maya Creative - cenově dostupnější a flexibilnější verzi programu Maya určenou především pro freelancery a menší organizace. Je skvělou volbou pro každého, kdo chce rozšířit své kapacity, nebo snáze získat přístup k profesionálním 3D nástrojům digitální umělecké tvorby. Maya Creative je licencována formou Flex tokenů s platbou jen za dny skutečného využití (1 token/den).
Viz Maya Creative
Nová verze BIM Feeder
BIMfeeder K dispozici je nová verze aplikace BIM Feeder, s podporou Civil 3D 2023 (a 2022-2020). Základní datové standardy dodávané spolu s BIM Feederem jsou rozšířeny o Silniční standard V5 a o Železniční standard V5 (SFDI). Zjednodušte si "krmení" vašich projektů daty z aktuálních projektových standardů.
Viz blog Civil 3D
Konference BIM Day 2022
Navštivte expozici Arkance Systems a náš workshop hlavního programu "Integrace klasifikačního systému CCI a DSS" na konferenci BIMDAY 2022 v Praze, 13. a 14. října 2022. Na našem stánku budete rovněž moci zakoupit knihu Stavařův průvodce Revitem.
Více informací na www.bimday.cz
Webinář Grading Optimization
Modelujete terén? Nadstavbová aplikace Grading Optimization pro Autodesk Civil 3D vám usnadní modelování zemních těles u celé řady stavebních objektů. Od základových jam, přes vodní nádrže až po mimoúrovňové křižovatky a parkoviště.
Seznamte se GO na bezplatném webináři 21.9. od 10:00 - registrace
Dotace na BIM a CDE řešení Autodesk
Dotace Využijte nové dotační tituly na pořízení BIM a CDE řešení pro vaši firmu - včetně nástrojů Autodesk Construction Cloud, Autodesk Docs, BIM Collaborate Pro a dalších. Dotace platí i pro region Praha a umožňují čerpání až 60 % nákladů. Kontaktujte nás pro bližší informace a pomoc při vyřízení dotace.
Viz Dotace EU

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout BIM referenci z Turecka, návod na instalaci Civil Tools či přidání popisu do výkazu Revitu.

Uvedeny update verze aplikací 3ds Max 2023.2 a Maya 2023.2.

Uveden update verze aplikace Navisworks 2023.1.

Uvedeny update verze aplikace Civil 3D 2022.2.1, 2021.3.2 a 2020.6.3.

3D knihovna radiátorů Isan rozsáhlá BIM knihovna Heluz v Katalogu na CADforum.cz.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Novinky BIM Feederu
- Grading Optimization - jak na to?
- Grading Optimization - chytrý pomocník pro modelování zemních prací
- Korekce přesahu u povrchu koridoru

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Ako pridať vlastný riadok do spodnej časti výkazov v Revite
- Dřevěné konstrukce s AGACAD Wood Framing
- Revit Worksharing (mini séria) - časť 3 – správa centrálneho modelu, kontrola kolízií a koordinácia

Revit - jak získat lepší funkce pro otvory v desce (kruhový, obdélníkový)? Čtěte Tip 13462.
Jak v Civilu přidat vrcholy návrhové linie v pravidelné vzdálenosti? Viz Tip 13463.
Jak na sdílené parametry IFC přímo z BuildingSmart.org? Poradí Tip 13439.

 GIS, mapování, FM

Konference GISfórum 2022
GF22 Letošní, již 14. ročník konference GISfórum se bude konat 6. října ve Dvoře Pecínov poblíž Benešova. Zájemce o oblasti GIS, CAFM a DTM srdečně zveme. Letošní ročník bude zaměřen především na CAFM, DTM, twiGIS & WVP, automatizace s FME, BIM. Viz PDF pozvánka.
Další informace, program a registraci najdete na konference.gisforum.cz.
DTM Konektor
DTM-K Snadné napojení vašich mapových a GIS dat na Digitální technickou mapu ČR. Správci technické infrastruktury (STI) mají od poloviny roku 2023 povinnost předávat určitá data o spravované infrastruktuře do centrální databáze DTM ČR. Aplikace DTM Konektor vyřeší tuto povinnost elegantně a dostupně.
Viz DTM Konektor

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny Arkance Systems:

FLay - automatické přepínání hladin podle typu kresleného objektu (oprava pro 2023.1)
HideItem/ShowItem - skryje individuální prvky v dynamických polích
ATrim - dynamické ořezávání DWG geometrie "malováním"
BW - příkaz pro inverzi barvy pozadí v AutoCADu Web
Holixa BIM Feeder pro Civil 3D 2023-2020 (V1.1.0)

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2023 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
  • Autodesk Navisworks 2023.1
  • Autodesk 3ds Max 2023.2
  • Autodesk Maya 2023.2
  • Autodesk Manufacturing Data Exchange Utility 2023.0.3
  • Autodesk Licensing Service (V12.3.0.19)
  • Autodesk Desktop Connector (V15.8.1827)
  • Enscape 3.4 for Revit 2023-2020
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.14110)
  • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

03.10.2022onlineŠkolení Civil 3D pro kanalizace + aplikace Potrubák na 3 měsíce zdarma (4 dny)
05.10.2022onlineŠkolení Armování v Revitu + aplikace CS Reinforcement na 3 měsíce zdarma (4 dny)
10.10.2022PrahaSběrné školení nástroje Autodesk Revit se zaměřením na TZB (3 dny)
11.10.2022onlineInventor – školení pro začátečníky (3 dny)
13.10.2022onlineFusion 360 CAM - tipy a triky
20.10.2022onlineInventor – školení pro pokročilé (2 dny)

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.556 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Hranice povrchu – nedestruktivní povinná spojnice. Rychlejší uložení videoanimace výsledků simulace v Nastranu. V tabulce nástrojů Fusion 360 mi zmizela možnost ukládání nástrojů na cloud. Jak změnit písmo v rozpisce výkresu ve Fusion 360? Revit - skupiny a pracovní sady (worksets). Opakované zobrazení okna prohlášení o ochraně soukromí. Jak ověřit přístupnost obráběcího nástroje na plochách obrobku ve Fusion 360? Jak v AutoCADu LT snadno spočítat počet určitých objektů v DWG výkresu?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 44.820 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 106.078 - v CZ/SK, počet příspěvků již 138.304). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Energie a vytrvalost porazí všechno na světě (B.Franklin)
- projděte se po městě vaší volby
- nebo se projeďte při poslechu lokálního rádia
- šikulové - Září 2022 (video)
- kolem světa 20. let minulého století (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.arkance-systems.cz - www.arkance-systems.sk - www.cadforum.cz - BIMfo.cz - F360.cz - CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Galvaniho 15/B (ZMĚNA)
Žilina - Bratislavská 29
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Finsko, Španělsko, Portugalsko, Turecko, Litva