CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - září '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0914.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CADfórum2014 CADfórum 2014
Připomínáme že letošní 11. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE, PDM/PLM technologie ve strojírenství - CADfórum 2014 - se koná 24. září v Brně (hotel Avanti). Kapacita již byla naplněna. Informace na stránce konference.cadforum.cz
GISfórum 2014
Zaregistrujte se rovněž na konferenci GISfórum 2014. Tato akce určená pro GIS/FM profesionály se koná 8. října 2014 v Pivovaru Dalešice. Program a podrobnosti na www.gisforum.czNavštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Poslední možnost upgrade: vyměňte vaše staré verze R14-2014 za nové (ušetřete 30%)
Přichází proměna Prodej veškerých upgrade licencí bude ukončen k 1. únoru 2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu CAD software levnější a flexibilnější systém subscription. Využijte poslední příležitost na zvýhodněný upgrade ze zastaralých verzí R14 až 2008 na aktuální řadu 2015, a to se slevou 30% z ceny nové licence. Usnadněte si včasný přechod na systém předplatného. Navíc nabízíme dočasnou 10% slevu na nákup upgrade ze starších licencí Autodesku (2009 a vyšší) na aktuální verze 2015. Sleva platí již jen do 23.10.2014.
Další informace na Poslední možnost upgrade
Pronajměte si výhodně profesní verze CAD software (už od 1€/den)
Desktop Subscription CAD software který nekupujete! Nový způsob licencování - Autodesk Desktop Subscription - je ekonomicky výhodná cesta k využívání nejmodernějších CAD a BIM technologií pro konstruování a projektování ve 2D i 3D bez nutnosti nákupu licence. Roční a kvartální pronájem licencí umožňuje menším firmám začít využívat nejmodernější CAD a BIM technologie bez nutnosti úvodní investice a větším firmám snáze pokrývat kolísající potřeby počtu uživatelských licencí. Pronájem lze využít i například pro Revit LT (BIM), Inventor LT (3D konstrukce), AutoCAD nebo profesní sady Design Suite. Desktop Subscription zahrnuje veškeré výhody subscription, včetně bonusů CS+. Ceny již od 360 Euro/rok.
Viz Pronájmy CAD licencí
Přidaná hodnota s ubranou cenou
Do 23. října 2014 nabízíme 20% slevu na vybrané produkty Autodesk (např. Vault Pro, Vehicle Tracking, Inventor Publisher, Navisworks) zakoupené spolu s některou sadou Autodesk Design Suite. Přidejte si další funkce k projekčním a konstrukčním sadám Design Suite či Creation Suite za zvýhodněnou cenu.
Více na Přidaná hodnota s ubranou cenou
Autodesk A360 - snadná správa projektů
A360 Autodesk A360 Team je nový online nástroj pro spolupráci, správu a týmové sdílení projektů. A360 propojuje, organizuje a spravuje informace o vašem týmu a projektech. Zpřístupňuje všechny typy návrhových dat z jakéhokoliv místa, na jakémkoliv zařízení. Prohlížeč 2D a 3D dat podporuje přes 100 typů projektových a návrhových formátů, včetně formátů Autodesku i konkurenčních formátů a včetně doprovodných formátů, jako jsou kancelářské dokumenty, prezentace nebo tabulky. To vše s interaktivním prohlížením v běžném web prohlížeči, bez potřeby instalace doplňkových plugin modulů. 3D modely si můžete prohlížet i na mobilu či tabletu (i offline).
Viz služby Autodesk 360 a viz Blog
Správa uživatelů a jejich přístupů v Subscription kontraktu
Jste-li správcem (administrátorem) nebo koordinátorem vaší firemní smlouvy Autodesk Subscription, můžete na adrese manage.autodesk.com resp. z vašeho Subscription Centra spravovat jednotlivé uživatelské účty a přidělovat jim oprávnění k čerpání jednotlivých licencí a cloud služeb.
Podrobněji viz Tip 9983 - postup platí pro Maintenance Subscription i Desktop Subscription (pronájmy).

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete ukázku použití naší utility View 1:1.

Propásli jste obnovu vašeho Subscription? Do 23.10. vám bude odpuštěn "late-fee" poplatek 100€ pokud kontrakt expiroval před 31-364 dny.

3D Printshow zaměřený na oblast 3D tisku udělil ocenění "Značka roku" společnosti Autodesk.

Fyzická instalační média již nebudou k subscription poskytována zdarma, dodání médií (DVD/USB) namísto downloadu má být od 29.9. zpoplatněno cca 30 Eury.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2015 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 nebo 60 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Proměňte váš mobil na 3D skener
- Online správa projektů - Autodesk A360
- Autodesk Pteromys pro lépe létající modely

Víte co se děje při ztrátě síťové licence CAD aplikace? Viz Tip 9959.
Proč mi AutoCAD nezobrazuje obloukový text v DWG výkresu? Čtěte Tip 9974.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak povýšit konstrukční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

Nový Autodesk Vault 2015 R2
Vault2015 Uživatelé Vaultu Professional nebo Workgroup 2015 se Subscription mají k dispozici novou verzi "Vault 2015 R2". Verze Vault 2015 R2 nabízí nový, flexibilnější nástroj Copy Design s vylepšenými funkcemi správy komponent, nový klient Vault Office pro uživatele, kteří nepracují s CAD dokumenty, nebo vylepšené funkce pro práci s položkami a kusovníky, které podporují skupiny řádků a sjednocují pracovní postupy životních cyklů mezi všemi třídami entit. Kromě toho tenký klient aplikace Vault přináší nové funkce pro práci s položkami a kusovníkem, aplikace ADMS Console nyní umožňuje přesnější řízení přeindexování vlastností souborů a doplněk aplikace Revit a nástroj Project Sync poskytují vylepšené funkce.
Pozor, nedoporučujeme provádět uživatelskou instalaci verze R2 bez předchozího posouzení dopadu změněných funkcí na stávající procesy a doplňkové aplikace.
Podrobněji viz blog
Nový Autodesk Fusion 360
Fusion360 K dispozici je nová aktualizace cloud 3D modeláře Autodesk Fusion 360. Hlavní změnou je propojení Fusion360 s novou službou pro online spolupráci a správu projektů - "Autodesk A360" (viz výše). Z panelu A360 můžete přistupovat k modelům a zobrazit detaily a připomínky k danému dokumentu v prostředí A360. Můžete využít i tamější nové rendrovací, vyhledávací a rozpadové funkce. Díky lepšímu využití OpenGL nabízí Fusion360 vyšší výkon zobrazení. K dispozici jsou nové typy materiálů a realistických vzhledů. Můžete pracovat i off-line. Zjednodušen byl export do CAD formátů (IGES, STEP, SAT).
Viz Fusion 360
100% sleva upgrade na ECSCAD 2014 R3
Jste-li uživateli poslední verze CAD aplikace pro projektování elektrických řídicích systémů AutoCAD ecscad 2014.1 (označovaná též "R2"), můžete využít speciální akční nabídky platné do 12. září 2014. Nyní můžete upgradovat na aktuální verzi "MuM ecscad 2014 R3" se slevou 100%, tedy za 0 Kč (standardní cena upgrade je 1990€). Podmínkou je zakoupení Subscription na další rok.
Podrobnosti na Upgrade na ECSCAD 2014 R3
Porovnání funkcí CAE nástrojů Autodesk
Nastran V čem se liší CAE funkce jednotlivých simulačních nástrojů Autodesk řady 2015 - Inventor Professional, Nastran In-CAD a Simulation Mechanical? Všechny tři aplikace nabízejí škálu funkcí pro mechanickou, dynamickou a tepelnou analýzu navrhovaných výrobků, digitálních prototypů.
Viz tabulka srovnání na stránce Autodesk Nastran In-CAD
Milionové úspory díky propojení PDM a ERP systémů
Aplikace firmy CAD Studio – CS ERP Connector – integruje PDM software Autodesk Vault s firemními informačními systémy a zefektivňuje tak návrhové a výrobní procesy. Například ve společnosti P-D Refractories CZ pomohlo nasazení CS ERP Connectoru zefektivnit výrobu a uspořit cca 1.5 milionu korun ročně propojením CAD a PDM systémů Autodesku s firemním ERP systémem SAP.
Viz Úspory - CS ERP Connector
Seminář pro simulace v tepelné technice (CFD)
Simulation Zveme zájemce o oblast simulací na bezplatné praktické workshopy CAD Studia. 9.10. se koná v Praze workshop pro výrobce tepelné techniky, zaměřený na simulační úlohy proudění kapalin a plynů společně s výměnou tepla (CFD) - registrace
Seminář pro mechanické simulace (FEA)
Zveme zájemce o oblast simulací na bezplatné praktické workshopy CAD Studia.
6.11. se koná v Praze workshop pro pro výrobce strojů a zařízení, zaměřený na mechanické simulace (FEA), Autodesk produkty: Inventor Professional, Nastran In-CAD a Simulation Mechanical - registrace
Semináre pre správu dát (PDM)
Pozývame vás na semináre "Ako efektívne riadiť návrhové dáta vo vašej organizácii." Prepojenie konštrukčných a obchodných procesov. Zastřešenie návrhových procesov pomocou PDM. Schvaľovacie procesy, kategorizácia, verzie, revízie apod. Správa kusovníkov/položiek a ich integrácia na podnikové systémy ERP. Budete môcť vidieť praktické ukážky PDM riešení Autodesk Vault.
Registrácia - 21.10. Bratislava, 22.10. Žilina

video Nové video na YouTube kanálu CAD Studia nabízí ukázku práce s dynamickými simulacemi v Inventoru Professional.

Byl uveden Service Pack 1 pro Inventor 2015 a Inventor LT 2015 - viz Download.

Byl uveden Update 2 pro Inventor 2014 se SP2 (viz).

Byl uveden Update 6 pro Inventor 2013 se SP2 (viz).

Na blogu InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- Autodesk Vault 2015 R2
- Na šikmé ploše
- Service Pack 1 pro Inventor 2015
- Aktualizovaný Autodesk Fusion 360 s propojením na A360
- Aktualizace pro X-Tools 2.4
- Autodesk Project Ventus - snazší simulace obtékání CAD modelů

Setřídění rozpisky Inventoru 2015 vám netřídí správně čísla položek? Čtěte Tip 10005.
Umíte přepnout Inventor 2015 na lokální nápovědu? Viz Tip 9992.
Jak vypnout díl sestavy jen v některých pohledech? Poradí Tip 9989.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak povýšit projekční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

Spolehlivější dopravní stavby s řešením Autodesku a CAD Studia
Společnost PROJEKT Servis využívá CAD a BIM řešení firmy Autodesk a CAD Studio pro efektivnější navrhování dopravních staveb. Příkladem je projekt železniční zastávky Vrutice v Ústeckém kraji. Z původně využívané samostatné aplikace AutoCAD Civil 3D postupně nasazuje i další aplikace projekční sady Autodesk Building Design Suite. Doplňkový software Záborák, vyvinutý společností CAD Studio, pomohl výrazně snížit časovou náročnost práce při zpracování majetkoprávní části projektu – a to zhruba o 60%.
Viz Spolehlivější dopravní stavby
Autodesk Fabrication pro výrobu
Fabrication Seznamte se s novou rodinou aplikací Autodesku pro výrobu, především výrobu plechových dílů pro TZB - Autodesk Fabrication. Pomáhá vytvářet modely pomocí konkrétních výrobků daného výrobce, tvořit přesnější kalkulace, navrhovat efektivnější TZB systémy a přímo řídit výrobu TZB komponent.
Více na www.cadstudio.cz/fabrication
Zájemce zveme na akci "Fabrication snídaně s Autodeskem" (7.10. Praha), kde bude toto řešení představeno detailněji. Viz registrace.
Konference Šetrné budovy
Firma CAD Studio se aktivně účastní na mezinárodní konferenci "ŠETRNÉ BUDOVY 2014". Akce se zaměřením na šetrné stavebnictví, investice a management budov se koná 25. září 2014 v pražském hotelu Hilton. Potkáte zde zahraniční a tuzemské leadery v oboru, získáte přehled o nejnovějších trendech v šetrném stavebnictví, včetně jejich přesahu do oblasti BIM.
Další informace o konferenci - setrnebudovy.cz

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip Revit - maskovací oblast pro 3D i 2D prvky, záznam webináře nastavení tras potrubí v Revit MEP a ukázkové pásmo Co je to BIM?

Programy Revit a Maya nyní můžete ovládat i nadálku z tabletu pomocí nástroje Autodesk Remote for iPad (viz Download)

Na webu Autodesk Exchange najdete novou verzi katalogu Resistoflex Content pack V2.0 - je určena pro verzi AutoCAD Plant 3D 2015 a vyšší.

Uvolněna Subscription Extension 1 pro Autodesk Maya 2015 (viz Download) - některé z novinek (video).

Stáhněte si z CADforum.cz BIM knihovnu topidel Korado pro TZB verzi Revitu.

Autodesk zainvestoval do firmy Lucid vyvíjející systém BuildingOS (propojuje čidla a BIM data budov) pro efektivnější řízení komerčních budov a jejich energetické spotřeby.

Příklad architektonické vizualizace projektu Revitu ze služby Autodesk 360 cloud rendering.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- LiDAR mračna z ReCapu nově v C3D 2015
- Profil z křivky
- Nový editor klopení na YouTube

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Fabrication CADmep: Design Line (časť 2)
- Knihovní prvky pro Revit MEP - práce studentů vysoké školy - pokračování
- Mezinárodní konference "Šetrné budovy 2014"
- Fabrication CADmep: Design Line (časť 1)

Jak vytvořit 360° sférické panoramatické foto vašeho CAD modelu? Čtěte Tip 9966.
Jak v Revitu okótovat šikmou stěnu nebo okno se správnou čitelností kót? Viz Tip 9980.

 GIS, mapování, FM

Struktura GIS/FM řešení
Byly aktualizovány web stránky s přehledem GIS/FM řešení firmy CAD Studio a doplněny informace o nabídce jednotlivých technologických řešení a produktů pro geoinformační systémy, katastrální data a správu majetku.
Viz www.cadstudio.cz/gis

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

První recenze z reálného provozu 3D tiskárny firmy Autodesk, referenční tiskárny platformy Autodesk Spark.

Víte jak správně natočit tištěnou stránku z jakékoliv aplikace?

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

Xls2Curve/Curve2Xls - kreslí křivky nebo body ze souřadnic vybraného rozsahu tabulky Excelu, exportuje souřadnice křivky do Excelu (CS+)
Txt2Face - převádí TTF texty v DWG na plochy a povrchy (např. pro 3D export)
DrGrid - vykreslí zadanou 2D nebo 3D mřížku (osnovu), nyní s lepším zadáním parametrů (AutoCAD)
IncText - přečísluje vybrané texty zvyšujícími se čísly
IncObj - interně očísluje vybrané DWG objekty, lze vykazovat do EXTRDATA

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2015 CZ, Revit, Inventor, 3ds Max, Civil, Map, atd.
 • Autodesk Inventor 2015 Service Pack 1
 • Autodesk Inventor LT 2015 Service Pack 1
 • Autodesk Fabrication CADmep 2014 Service Pack 3
 • Autodesk Remote for iPad (V1.6)
 • Subscription Extension 1 for Maya 2015
 • Autodesk A360 Mobile 1.2 for iPad/iPhone
 • Autodesk Fusion 360 R2
 • Autodesk MeshMixer 10.5 (V2.5)
 • Autodesk Application Manager 3.0.159
 • Diagnostický nástroj pro login na web služby Autodesk 360
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Použití vzorců v rodinách Revitu (19.9.) a Inventor Studio (19.9.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2015. Viz např. Rozdílová školení Inventor 2015.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.911 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Uživatelské role v systému správy projektů Autodesk A360. Změna výchozího formátu výkresu v Inventoru 2015. Jak potlačit náhled prodloužených či zkrácených entit? AutoCAD 2015 vypisuje chybu "VVC: internal error" Co znamenají jednotlivé ikony v Autodesk A360 Drive? Chyba: Klíč není platný pro použití v zadaném stavu. Import CAD formátů do Autodesk Maya 2015. Součást sestavy se na výkresu zobrazuje průhledně a čárkovaně. Jak zprovoznit funkci AutoDrop i pro vlastní uživatelské součásti? V modelu Inventor Publisheru mi chybí díly Obsahového centra. Přehled podporovaných CAD formátů v Autodesk Simulation CFD 2015. iLogic makro pro publikování všech listů výkresu do jednoho PDF. Jak jednoduše vypnout pracovní roviny v celé struktuře sestavy Inventoru? Dávkový převod CAD souborů z/do formátů IPT/IAM, STEP, IGES, SAT, Catia, apod. Čím se řídí odhad doby čekání na cloud render Autodesk 360?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 11.095 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 58.360, počet příspěvků již 104.029). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Pesimista vidí obtíž při každé příležitosti. Optimista vidí příležitost při každé obtíži. (W.Churchill)
- divoká letecká show (video)
- 33 neuvěřitelných míst na Zemi
- nejúžasnější stavební projeky ve světě
- chilský bazének s 250 mil. litry vody

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Rokycanova 2730 (změna)
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29