CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - září '13

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0913.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CADfórum 2013
CADfórum2013 Jubilejní 10. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE, PDM/PLM technologie ve strojírenství - se koná 26. září ve Stříteži u Jihlavy (exit z D1). Zkušenosti uživatelů z praxe, technologické trendy, setkání s vývojáři z Autodesku, ukázky 3D skenování a 3D tisku, losování o hodnotné dárky, česká premiéra HP Designjet T2500, vyhlášení výsledků soutěže "Ježek v kleci", soutěž "Inventor Cup"... Poslední volná místa - registrujte se na stránce konference.cadforum.cz

Zveme vás na Red Bull - Letecký den (22. září, Praha), kde odstartuje i "CTU Glider", spolukonstruovaný našimi kolegy v Inventoru. To prostě lítat bude!


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Akce 1+1: jednu CAD licenci dostanete zdarma!
1+1 Vlastníte-li dvě a více licencí (lhostejno zda stejných nebo různých) Autodesk produktů verze 2007, 2006 a starších (až do R14), můžete nyní pořídit novou licenci vámi zvolené sady Autodesk Design Suite nebo samostatného produktu řady AutoCAD v aktuální verzi (2014) -- přitom další, druhou licenci téhož produktu vám přidáme zdarma. Za cenu jedné licence tak získáte nové vybavení pro dvě CAD pracoviště!
Viz Akce 1+1
Ušetřete až 30%. Tahle nabídka nebude navěky, vaše výtvory budou.
Design Suite Ať projektujete domy, inženýrské sítě, konstruujete stroje nebo tvoříte filmy, snažíte se, aby vaše výtvory sloužily co nejdéle. Některá díla budou jistě sloužit navěky. Ale jen do 18. října 2013 můžete využít zvýhodněné akce pro nákup vybraných sad Autodesk Design Suite a programů řady Autodesk AutoCAD 2014 (+ multimedia), a to se slevou až 30%. Věnujte méně do nákupu vašeho projekčního a konstrukčního software a věnujte více vašim nadčasovým návrhům, které budou sloužit natrvalo.
Sleva 10% až 30% na nové licence je platná již jen do 18.října 2013.
Viz Tahle nabídka není navěky
3D sady Autodesk LT Suite nyní s 20% slevou
Revit LT Suite Projekční a konstrukční aplikační sady firmy Autodesk - AutoCAD Revit LT Suite a AutoCAD Inventor LT Suite - nyní získáte v nejnovější verzi 2014 CZ s 20% slevou. Tuto slevu lze využít jak na nové komerční licence, tak na upgrade z předchozích verzí LT aplikací. Platí i na zvýhodněné 5-pack licence. Profesní Sady LT Suite kombinují v jednom zvýhodněném produktu vždy parametrický 3D modelář (Inventor LT nebo Revit LT) s osvědčenou 2D aplikací - AutoCADem LT 2014 CZ.
Nakupte do 25.října 2013 a ušetříte 20%.
Podrobnosti na AutoCAD LT Suite nyní s 20% slevou
Osladili jsme nabídku AutoCADu LT 2014 CS+
Osladili LT Ať už v CADu kreslíte koblihy nebo byty, mapy, plechy či vodovody, nejnovější AutoCAD LT 2014 ve vylepšené verzi "CS+" jsme pro vás teď ještě více zvýhodnili. Osladili jsme naši nabídku nových licencí AutoCADu LT 2014, výhodných 5-packů, i upgrade ze starších verzí (2008 a vyšších). Ani nová licence AutoCADu LT vás teď nebude stát víc než 1000€. Do 22.října 2013 nabízíme při nákupu nové licence AutoCADu LT 2014 zpětný bonus 200€, ten lze využít až pro 5 licencí (včetně zvýhodněného 5-packu) - na váš účet vám tedy může přijít až 1000€.
Čtěte na Oslazená nabídka AutoCADu LT
Nová forma licencování - pronájmy Autodesk software
Zejména u krátkodobých nebo objemově výjimečných projektů a zakázek často vzniká časově omezená potřeba navýšení počtu nebo struktury licencí CAD software. Pro snazší a flexibilnější pokrytí těchto potřeb Autodesk nově nabízí kvartální nebo roční pronájmy CAD licencí. Můžete si tak vybrat mezi standardní trvalou (věčnou) licencí a dočasně pronajatou licencí.
Čtěte na Pronájmy Autodesk software
Škola začíná - už máte aktuální CAD software?
Studenti mají již po několik let k dispozici zdarma naprostou většinu návrhových aplikací firmy Autodesk. Stačí si z desítek produktů vybrat ty nejvhodnější nástroje. Studenti také získají bezplatný přístup k řadě nových cloudových služeb "Autodesk 360". Pokud tedy patříte k těmto studentům, stáhněte si bezplatné aktuální verze jednotlivých CAD, CAE, GIS či multimédia aplikací Autodesku řady 2014 na studentském portálu students.autodesk.com.
Čtěte na CAD software zdarma pro studenty
Stereoskopický výstup z CAD aplikací
VRED Kromě aplikací jako je Anaglyf jsou i další cesty jak programů Autodesku vytvářet stereoskopické výstupy 3D modelů. Stereo režimy nabízí například Autodesk Showcase, pokročilé možnosti různých typů stereo zobrazení poskytuje program Autodesk VRED, nově lze stereo kamery používat v 3ds Max 2014 Extension 1.
Viz Tip 9419

video Na našem YouTube kanálu najdete video popisující použití utility LinkText v AutoCADu a nové playlisty.

Znáte AutoCAD proměnné SUNDATE a SUNTIME? Všech 1017 proměnných a 1401 příkazů (včetně nedokumentovaných) najdete na cadforum.cz/cadforum/variable.asp a cadforum.cz/cadforum/command.asp

Autodesk doplňuje nápad Elona Muska na vysokorychlostní potrubní dopravní prostředek Hyperloop.

Web technologie Autodesku na Živě.cz (s trochu podivným titulkem).

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2014 v češtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Konstruování z naskenovaného mračna bodů - Factory Design Suite
- Autodesk 123D Circuits - online návrhy a simulace elektronických obvodů
- Roboti LEGO Mindstorm s elektronickým návodem od Autodesku
- Mobilní aplikace Factory Design doplňuje sadu Autodesk Factory Design Suite
- Nový "LT" produkt - Autodesk Maya LT
- Autodesk ForceEffect Flow - mobilní větrný tunel

Pamatujete ještě nástroj Sokolí oko? V AutoCADu je pořád - viz Tip 9394.
Jak při renderu v AutoCADu využít svítící materiály? Viz Tip 9423.
Jak automaticky ukládat DWG výkres po každých N příkazech? Čtěte Tip 9427.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak získat konstrukční aplikace o 20-50% levněji? Viz promo akce - výše.

Nestali jste se konstruktéry abyste spravovali data. Už nemusíte.
Vault Pro Buď můžete trávit hodiny denně dokumentováním změn návrhu, aktualizací kusovníků, exportováním JPG obrázků pro marketing a správou změnových řízení. Anebo můžete nechat Vault Professional udělat to za vás. Automaticky. Možná dnes spravujete vaše konstrukční data pomocí Excelu a Outlooku. Možná už používáte bezplatný Vault Basic. Ale pomocí Vault Pro můžete dělat (tedy spíše nedělat) ještě o mnoho více.
Využijte nabídku zvýhodněného přechodu na Vault Professional - viz výhody Vault Professional
Autodesk Mockup 360
Mockup Mockup 360 je cloud služba pro koordinaci, sdílení a připomínkování rozsáhlých 3D sestav (v různých CAD formátech) doplňující funkce konstrukční sady Autodesk Product Design Suite. Mockup byl nyní spuštěn jako komerční služba a rozšířen o funkce přesunu modelů, přesného odměřování, snazšího výběru a anotací objektů.
Více o Mockup360 na blogu
Rozšířená verze CADstudio Vault Tools
Sada nástrojů zvyšujících produktivitu práce v PDM systému Autodesk Vault je k dispozici v inovované verzi. Vault Tools přidávají do prostředí komerčních verzí Vault 2014 nové funkce jako je rychlé založení struktury projektu podle předdefinované šablony, změnu kategorie dokumentu stiskem jednoho tlačítka, nebo snadné publikování náhledových nebo publikačních souborů.
Viz Bonus nástroje Vault Tools

video Na našem YouTube kanálu najdete sérii videí popisujících možnosti zpracování mračna bodů ve Factory Design Suite 2014 CZ (a další).

Byl uveden Update 2 (hotfix) pro Inventor 2013 s nainstalovaným Service Packem 2

Byl uveden Hotfix 1 pro Vault 2014 s nainstalovaným Service Packem 1

Víte, že mobilní aplikaci pro simulaci koncepčních návrhů - Autodesk ForceEffect - můžete používat nejen na tabletech, ale i ve web prohlížeči Chrome na stolním počítači nebo notebooku? Stahujte

Aktualizovaná verze cloud služby Autodesk Configurator 360 - viz naše ukázkové modely

Virtuální větrný tunel teď můžete mít všude s sebou - nová mobilní aplikace Autodesk ForceEffect Flow

Na blogu PLMguru.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk PLM 360 v ČR, najdete:
- Vzájemné propojení objektů v pracovních prostorech PLM 360
- Moduly v App Store čekající na vaše využití
- Vyhledávání dle textového řetězce
- Zabezpečení dat vložených do cloudu (důvěryhodnost cloudu)
- Nová možnost integrace PLM pomocí Jitterbit

Jak jde ve Fusion 360 vytvořit sestavu? Čtěte Tip 9413.
Jak uložit výkres Inventoru jako obrázek (s daným pozadím a rozlišením)? Viz Tip 9434.
Znáte všechny CAD formáty podporované v Inventoru 2014? Poradí Tip 9397.
Víte jak nastavit automatické Zoom vše pro pohledy Inventoru? Čtěte Tip 9442.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak získat projekční aplikace o 20-50% levněji? Viz promo akce - výše.

Nové Revit Tools 1.8 a další aplikace na Exchange Apps
ExchangeApps Aplikace CADstudio Revit Tools přidává do prostředí BIM aplikace Autodesk Revit řadu užitečných funkcí zefektivňujících práci. Nová verze 1.8 přináší například možnost nastavení měrných jednotek, ukládání nastavení do doprovodných souborů, formátování číslování pro přečíslování potrubí, nastavitelný popis L/P dveří. Trial verze je k dispozici v češtině a angličtině.
Na Autodesk Exchange Apps najdete i další nové aplikace CAD Studia, tentokráte pro AutoCAD - např. SureSave, Normals nebo History.
Čtěte na Nové RevitTools 1.8
Nová aplikace Autodesk Roadway Design for InfraWorks 360 Pro
InfraWorks Pro Autodesk Roadway Design for InfraWorks 360 Pro je první profesní nadstavbová aplikace pro Autodesk InfraWorks 360 Pro. Tento nástroj doplňuje BIM procesy projektů infrastruktury. Projektanti dopravních staveb mohou efektivněji analyzovat úvodní varianty návrhů a optimalizovat parametry projektu úpravou geometrie tras v kontextu okolního prostředí. Roadway Design je k dispozici formou kvartálního nebo ročního pronájmu.
Čtěte na Autodesk InfraWorks
Extension 1 pro 3D vizualizace v Autodesk 3ds Max 2014
Uživatelé vizualizační a animační aplikace Autodesk 3ds Max 2014 s aktivním Subscription si brzy budou moci stáhnout nové rozšíření "Extension 1". Tento modul doplní do 3ds Max nové funkce ve třech oblastech rozšiřujících možnosti tvorby a vizualizace 3D obsahu: podpora rozsáhlých mračen bodů (point clouds), skriptovací jazyk Python, stereoskopické kamery.
Více na Extension 1 pro 3ds Max 2014

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete sérii videí popisujících aplikaci AutoCAD Structural Detailing ze sady Building Design Suite.

Nevíte jakou aplikaci zvolit pro BIM projektování? Vyzkoušejte nás nový online konfigurátor

Nová stránka věnovaná aplikaci AutoCAD Structural Detailing pro výkresy ocelových a železobetonových konstrukcí.

Jak byly pomocí Autodesk 3ds Max a Maya vytvářeny vizuální efekty ve sci-fi filmu Elysium.

Nový technický "whitepaper" Autodesku k výkonnostním otázkám systému a hardware pro Revit 2014 a Revit Server (PDF) - technical note

Na Apps Exchange si stáhněte novou verzi "IFC Exporter for Revit" nebo "IFC Export Alternate UI for Revit" pro verze Revit 2014 a 2013.

Podařilo se vytvořit dynamický DWG blok automatické popisky výšky se zobrazením znamének "+" a "-", viz diskuze

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Jak prodloužit tečny v niveletě
- Výběr bodů transparentně
- Plex.Earth Tools 3.2 konečně v češtině
- Sam a AutoTrack - dvě nové BIM akvizice Autodesku

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Autodesk FormIt - koncepční BIM editor i pro Android
- Energetická analýza v Revitu 2014

Jak v Revitu vymazat nepotřebný typ podlaží? Poradí Tip 9415.
Jak spustit ECSCAD jako holý AutoCAD? Viz Tip 9432.
Jak vůči sobě posunout 3D modely načtené do Navisworks? Odpověď najdete v Tipu 9437.

 GIS, mapování, FM

GISfórum 2013
GISfórum Navštivte další ročník odborné konference GISfórum 2013 zaměřené na výměnu zkušeností s praktickým využitím GIS technologií firmy Autodesk v oblasti geografických informačních systémů, správy majetku, mobilních řešení a propojení GIS/FM s podnikovými systémy.
GISfórum se koná 2. října 2013 v hotelu "Fabrika" v Humpolci.
Registrujte se prosím na www.gisforum.cz

Máte potíže s FDO operacemi v Mapu či Civilu 3D 2014? Stáhněte si náš opravný soubor Providers.xml ze sekce Download.

Aktualizace aplikace Záborák 1.2 - tvorba záborových elaborátů, načítání dat RÚIAN.

Princip použití lineárních referenčních systémů v Mapu ilustruje video LRS na YouTube kanálu.

Jak spravovat uživatele a hesla pro databázové poskytovatele FDO? Čtěte Tip 9396.
Nejdou vám v Mapu/Civilu hromadně vybírat vrcholy křivky nad obrázkem? Poradí Tip 9404.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Nová kopírka HP Designjet T2500 eMFP
T2500 Nová mutlifunkční tiskárna (kopírka) HP Designjet T2500 eMFP je nástupcem modelu T2300 eMFP. T2500 eMFP je postaven na platformě moderního plotru Designjet T1500 představeného letos na jaře. Tiskne a ukládá vytištené výkresy naplocho, bez chaosu ve výstupním koši. Zepředu lze snadno zakládat dvě samostatné role papíru o šíři až 36" (A0+). Tisk šesti velkoobjemovými barevnými hlavami s rozlišením až 2400 dpi může probíhat až rychlostí 21 sec na formát A1. Výkresy o délce až 7 m lze skenovat na síť, na cloud, na USB nebo do e-mailu - a samozřejmě také kopírovat.
Čtěte na Nový Designjet T2500
Plotr HP Designjet T520 s tabletem HP Slate 7 zdarma
Slate Profesionální velkoformátovou tiskárnu (plotr) HP Designjet T520 s přesným tiskem CAD výkresů i obrazových výstupů až do šíře 36" (A0+) nyní nabízíme za dočasně zvýhodněnou cenu, se slevou 13%. Navíc teď jako bonus při nákupu této zvýhodněné tiskárny obdržíte zdarma 7" tablet HP Slate 7 2800s.
Viz HP Designjet T520 + HP Slate 7 zdarma

HP představil novou řadu ultrabookových pracovních stanic ZBook - 14" dotykový model, 15" s výstupem až 3200x1800 bodů a 17" s obrazovkou 1920x1080.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

SureSave - aktualizovaná verze reaktoru pro ochranu vašich DWG dat (CS+ = pro zákazníky zdarma)
Normals - kreslí a převrací normály 3D ploch, přebarvuje lícové/rubové plochy 3D objektů
History - animuje historii, postup kreslení daného výkresu
BLKREDEF - redefinuje blok novou verzí ze souboru, nyní skriptovatelené
ASCPOINT - importuje body a bloky, nyní s libovolným počtem atributů
LinkText - propojuje a synchronizuje obsah dvou textových entit (i v jiném rozvržení)
DBXscanXref - výkaz xrefů v jednotlivých DWG souborech, nyní s možností přednastavení složky

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Alias 2014 Service Pack 2
 • Autodesk Vault 2014 Service Pack 1 (SP1a), Vault Workgroup, Vault Professional, ADMS2014
 • AutoCAD DGN Hotfix for 2012, DGNPURGE
 • AutoCAD Structural Detailing 2014 Object Enabler pro AutoCAD 2014 a Navisworks
 • TRIAL - Autodesk Maya LT 2014 EN
 • TRIAL - Autodesk AutoCAD Structural Detailing 2014 EN
 • AutoCAD 360 Mobile 2.1 (WS) - DWG editor for Apple iPad, iPhone, iPod
 • AutoCAD 360 for Android, V2.0.4
 • Autodesk FormIt 1.0 for Android
 • Autodesk FormIt 5.0 for iPad
 • ArchVision RPC Content for AutoCAD Architecture/MEP 2014
 • Project Falcon - větrný tunel pro AutoCAD 2014, Inventor 2014, Revit 2014
 • Microsoft Lync 2010 Attendee - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Úvod do křižovatek v Civil 3D (Pá 20.9.) a Inventor Professional 2014 – elektro projekce (2D/3D) (Pá 27.9.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.514 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Počet kusů součásti v sestavě do výkresu dané součásti. Jak poznat nainstalovaný SP1 v Navisworks 2014? CAD formáty podporované v aplikaci Autodesk VRED Pro. Autodesk Bridge Module mi nefunguje pod českým Civil3D 2014. Chyby typu e4.....4h při spuštění AutoCADu. Jak omezit počet čerpaných síťových licencí pro skupinu uživatelů? Jak vypnout ztlušťování čar při náhledu výběru objektů oknem. Jak reaktivovat expirovanou domácí licenci CAD aplikace? Dvouobrazovková konfigurace: AutoCAD mi nezachová polohu dialogu. Nelze vložit výškovou kótu na podlahu v půdorysu. Jak zadávat stěnová ztužidla pro ocelové konstrukce? Koridoru není přiřazen správný materiál svahu. Omezení přístupu k PLM 360 jen z předdefinovaných počítačů. Inventor zapomíná umístění knihovny materiálů a barev. Ve výkazu dveří mi chybí podlaží nebo typ dveří. Jak načíst body z GPS do AutoCADu Map 3D?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.150 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 51.423, počet příspěvků již 96.168). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Pokud procházíte peklem, nezastavujte (W.Churchill)
- série architektonických katastrof
- 3D-vytisknutý injektor raketového motoru vydrží tah téměř 90.000 Newtonů
- že by? perpetuum mobile (video)
- "obracecí" most mezi Čínou a Hong-Kongem (v HK se jako ve správné britské kolonii jezdí vlevo)
- simulace 1 sekundy práce mozku trvá 83 tisícům procesorů 40 minut

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - pobočky viz Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3