CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems - srpen '22

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0822.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

Arkance Systems (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR a HU, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:
Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
CADstudio a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky


Registrujte se na konferenci CADfórum 2022
CADfórum2022 19. ročník konference CADfórum 2022 je pořádán dne 13. září 2022 nově v NH hotelu v Olomouci. Letošní změna této tradiční akce se netýká jen lokality, ale novinkou je i její jednodenní formát. Větší prostory umožňují pořádání obou sekcí konference - oboru stavebnictví s BIM/CDE řešeními, a strojírenství s CAD/CAM/PDM řešeními - v jediném dni, zakončeném společenským večerem. Online registrace a upřesněný program konference jsou k dispozici na stránce konference.cadforum.cz.

 AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

AutoCAD Web
ACADweb Jako nástupce preview aplikace “AutoCAD Web App” je od 8. srpna uvolněn nový produkt AutoCAD Web se samostatným předplatným, který umožňuje přístup k jádrovým příkazům AutoCADu a zásadním kreslícím a editačním funkcím DWG souborů prostřednictvím webového prohlížeče. Autodesk AutoCAD Web je cloudové řešení pro CAD - verze AutoCADu, která umožňuje tvořit, prohlížet, editovat a připomínkovat DWG výkresy z webového prohlížeče nebo mobilního zařízení bez nutnosti instalace AutoCADu. Plně kompatibilní DWG soubory jsou synchronizovány přes cloudové úložiště s vaší desktop verzí AutoCADu, nebo je můžete snadno sdílet s vaším týmem. AutoCAD Web je i v češtině a lze v něm spouštět jednodušší LISP nadstavby.
Více na AutoCAD Web - kdykoliv a odkudkoliv
ČSN písmo (nejen) pro AutoCAD
ČSN ČSN 010451 - doplňte si do AutoCADu, Fusionu a dalších CAD a Windows aplikací úzké kolmé technické písmo "Svatos" (TTF) dle ČSN, připravené podle popisovací šablonky. Autorem fontu je D. Svatoš. Ke stažení v Download sekci na CADforum.cz.
Bezplatné licence pro studenty
Jsi nebo staneš se po prázdninách studentem střední nebo vysoké školy? Připrav se na školní rok, stáhni si bezplatnou licenci jakéhokoliv produktu Autodesku a většiny produktů Arkance Systems.
Viz výukové licence zdarma

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout videonávod k použití Helpdesku, tip dynamický parametrický 3D blok v AutoCADu či okno Google Earth v AutoCADu.

Uvedeny update verze AutoCAD 2023.1, AutoCAD LT 2023.1 a AutoCAD for Mac 2023.1

Umíte v AutoCADu vytvářet i 3D dynamické bloky? Jak na to?

Jak využít aritmetiku v alternatvních kótách AutoCADu?

Víte, že součástí vašeho subscription AutoCADu nebo LT je i mobilní a webová verze AutoCADu? Vaše DWG teď otevřete odkudkoliv.

1 milión učitelů, 5 miliónů studentských uživatelů Fusion 360, 50 miliónů uživatelů bezplatného Tinkercadu - Autodesk úspěšně prošlapává cestu cloudového CADu.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2023 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Arkance Systems v TOP 40 českých ICT firem

Co nabízí Analyzátor výkonu v AutoCADu 2023? Poradí Tip 13413.
Jak se změnily ceny cloud služeb po přechodu z kreditů na tokeny? Čtěte Tip 13419.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

3D Ready Pack - využijte licence na 125 %
3Dready Využijte licence na 125 % - buďte 3D Ready s novým startovacím balíčkem pro Autodesk Inventor. Chcete naplnit zvýšené požadavky vašich zákazníků? Chcete zefektivnit přípravu výroby? Chcete vašim zákazníkům nabídnout konfigurovatelné výrobky s různými variantami? Nyní máte jedinečnou příležitost si vyzkoušet a vyškolit se v jednom z nejžádanějších 3D CAD systémů na trhu – Autodesk Inventor.
Viz 3D Ready Pack
PLM - Fusion 360 Manage se slučuje s Upchain
MGU Významné rozšíření nabídky PDM/PLM řešení Autodesk. Od 7. srpna 2022 jsou produkty Fusion 360 Manage a Upchain nabízeny pouze dohromady. Aplikace Fusion 360 Manage se slučuje s řešením Upchain a vytváří tak kombinované PDM/PLM řešení na jediné cloudové platformě, integrované s nejrozšířenějšími CAD aplikacemi.
Viz Fusion 360 Manage + Upchain
Nové verze CAD/PDM nástrojů Arkance Systems
Arkance Systems už mnoho let poskytuje zákazníkům nástroje zásadně vylepšující práci s CAD daty a jejich správu v kontextu procesů celé firmy, od počátečního návrhu až po výrobu. Mezi nejznámější patří CS ERP Connector 2G a CS Vault Publisher 2G, které od nynějška najdete pod novými názvy: ERP Connector4VLT, Publisher4VLT a ERP Picker.
Více na blogu Jména se mění, ověřená funkčnost zůstává
Dárek - 3 hodiny konzultací/zaškolení zdarma
3 hodiny Ještě do 31. srpna nabízíme zákazníkům 3 hodiny individuální konzultace zdarma při koupi nových licencí strojařských CAD produktů. Dárek platí na nové licence produktů Autodesk AutoCAD (obsahuje Mechanical, Electrical), Autodesk Inventor Professional a sady Autodesk Product Design & Manufacturing Collection.
Viz 3 hodiny konzultací zdarma
Management Executive Roundtable v rámci konference CADfórum 2022
Pro managery strojírenských firem je určeno setkání "Management Executive Roundtable" pořádané v rámci letošního CADfóra společností Autodesk. Hlavními tématy jsou aktuální výzvy trhu (J.Strýček, Autodesk), digitalizace jako cesta ke zmírnění dopadů současné recese, aktuální trendy v Evropě (J.Burián, viceprezident IDC EMEA) nebo pohled investorů (M.Rosenbaum).
Zájemci o účast, prosím kontaktujte jitka.mikova@arkance-systems.com
Srpnový den s CAD/PDM expertem
Využijte bezplatnou konzultaci pro vaši firmu - pomůžeme vám s automatizací procesů, vylepšíme navrhování, usnadníme práci s cizími daty. Využijte naše znalosti a zkušenosti. Bezplatné konzultace pořádáme v pátek 26.8. 2022 od 8:30 do 15:00.
Viz Den s CAD/PDM expertem
CAM riešenie pre Novoplast Sereď
Novoplast CAM riešenie Arkance Systems so softvérom Autodesk pre spoločnosť Novoplast Sereď. Výroba sklolaminátov komplexných tvarov so stratégiami 5-osového obrábania.
Viz Novoplast - reference
Změna cen Fusion 360
Jak jsme s předstihem informovali, od 7. srpna došlo ke změnám cen Fusion 360. V našem regionu Evropy to představuje zvýšení ceny základní licence Fusion 360 o 16 %. Na druhou stranu došlo ke zlevnění všech rozšíření Extensions, a to o 19 %. Změny cen se netýkají starších, tzv. Legacy a Early Adopter licencí Fusion 360.

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout rozšíření víceosého obrábění a zobrazení řezu dráhy a generování NC kódů ve Fusion 360, ořezání drah a vylepšení ustavení v PowerMill 2023.

Uvedeny update verze Inventor 2023.1, Inventor CAM 2023.1, Nastran 2023.1, VRED 2023.1, Vault 2023.1

Novinky aplikace Autodesk VRED 2023.1 (video).

Víte, co jsou "poddajné mechanismy"?

Zařízení LIGHT pro protonovou léčbu je navrhováno v CAD/PDM softwaru Autodesk.

Na blogu InventorGuru.cz a cam.cadstudio.cz a f360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Jména se mění, ověřená funkčnost zůstává
- Fusion 360 CAM | Červencový update | 2022
- Inventor 2023.1 Update - Co je nového

Jak zkontrolovat podvazbenost náčrtů ve Fusion 360? Viz Tip 13427.
Jak v Inventor CAM změnit editor NC kódu na Cimco? Čtěte Tip 13424.
Jak nastavit tolerance pro několik kót najednou? Poradí Tip 13410.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

BIM Ready Pack - buďte BIM-Ready za 90 dnů
BIM Ready Buďte BIM Ready s novými startovacími balíčky pro Autodesk Revit a Civil 3D. Po dobu 3 měsíců si můžete vyzkoušet plné licence nejpoužívanějších BIM nástrojů Autodesk pro pozemní a inženýrské stavby a připravit se na blížící se BIM mandát. K těmto licencím od nás dostanete podporu, bonusové nadstavbové aplikace, šablony a knihovny, včetně rozsáhlých výukových materiálů.
Podívejte se na záznam informačních webinářů Civil 3D BIM Ready Pack a Revit BIM Ready Pack.
Viz BIM Ready Pack
Kniha Stavařův průvodce Revitem
Kniha Arkance Systems je vydavatelem nové 820stránkové BIM učebnice - Stavařův průvodce Revitem. Autorem je zkušený konzultant Revitu, Daniel Erhart. Kniha je zatím vydána v elektronické verzi, připravuje se i verze tištěná. Pokud se tedy učíte Revit, nepropadejte panice - nový výukový materiál pro Autodesk Revit 2023 je zde! Podívejte se na Google Play Books na vybrané kapitoly této nové publikace a na několik způsobů, jak ji získat zdarma (např. pro učitele a studenty).
Viz Stavařův průvodce Revitem
Spacemaker promo 25 %
Spacemaker Zkombinujte AI aplikaci Autodesk Spacemaker s dalšími BIM produkty Autodesku a objevte sílu jejich propojení. Autodesk Spacemaker je určen pro architekty, urbanisty i developery. Aplikace má mnoho funkcí pro navrhování staveb, vedle manuální tvorby i integrovaný generativní design – zde se uplatňuje umělá ingeligence (AI), kdy vytvoří několik variant návrhu na základě zadaných vstupních parametrů. Autor si pak může jednu vybrat a dále ji rozvíjet. Ke každému obnovenému předplatnému produktů Autodesk Revit, Revit LT a AEC Collection nabízíme až do 31. ledna 2023 slevu 25 % na Spacemaker.
Viz Spacemaker promo sleva
Uvedeny Civil Tools pro Civil 3D 2023
Byla uvedena nová verze bonus aplikace CS Civil Tools s novými funkcemi a s podporou pro Autodesk Civil 3D 2023. Včetně videonávodu k instalaci. Více na blogu
Jak společnost GLP využívá BIM+CAFM řešení Autodesk a Arkance Systems
GLP Společnost GLP je přední investor a developer logistických areálů. Pro plánování, výstavbu a následné provozování těchto staveb GLP využívá pokročilé BIM nástroje Autodesk propojené se systémem pro facility management (CAFM) twiGIS od firmy Arkance Systems. Jak pomáhá Autodesk BIM 360, cloudová platforma Forge nebo twiGIS například při developmentu a správě areálu společnosti Alza v Praze Chrášťanech, jednoho z nejmodernějších distribučních center v Evropě.
Viz (video) GLP - reference
Dotace na BIM a CDE řešení Autodesk
Dotace Využijte nové dotační tituly na pořízení BIM a CDE řešení pro vaši firmu - včetně nástrojů Autodesk Construction Cloud, Autodesk Docs, BIM Collaborate Pro a dalších. Dotace platí i pro region Praha a umožňují čerpání až 60 % nákladů. Kontaktujte nás pro bližší informace a pomoc při vyřízení dotace.
Viz Dotace EU
Slovník BIM pojmů a zkratek
Již více než 100 nejpoužívanějších BIM pojmů, zkratek a akronymů najdete v sekci "Slovník BIM pojmů" na portálu BIMfo.cz. Víte, co je EIR, DPoW, LOIN, MVD, PIM, TIDP nebo VDC?
Viz Slovník BIM pojmů
Webinář: Dřevěné konstrukce s AGACAD Wood Framing
WF Wood Framing, 3D BIM software pro modelování dřevěných konstrukcí v Autodesk Revitu, je nejflexibilnější BIM software na trhu pro konstrukce jednovrstvých nebo vícevrstvých dřevěných stěn, stropů a střech. Nabízí řešení pro rámování prefabrikovaných panelů, dřevěných krovů a vazníků. Speciální nástroje pomohou i s navrhováním konstrukcí vyrobených z křížem laminovaných dřevěných panelů (CLT) nebo z konstrukčních izolačních panelů (SIPs).
Bezplatný webinář se koná 6. září od 9:00
Webinář: Jednoduše od projektu po výrobu
Webinář je určen pro výrobce vzduchotechniky (VZT). Představíme v něm workflow s využitím aplikací Autodesk Revit a Autodesk Fabrication (CAMduct).
Bezplatný webinář se koná 29. srpna od 10:00

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout návod na instalaci Autodesk Civil 3D a Civil Tools, dřevěné konstrukce s AGACAD Wood Framing, záznam webináře Automatizace práce projektanta

Zveřejněna norma ISO 19650-4:2022 - Information management using BIM — Part 4: Information exchange.

Autodesk Construction Cloud nedává prostor nedorozuměním - vyhněte se zmatkům ve vašem projektu - video.

Postup předávání železničních projektů (BIM nástroje Autodesk, video).

Jak vznikají kosmické lodě pro multiplayer hru Star Trek Online (3ds Max).

Vydána nová verze vizualizační a VR aplikace Enscape 3.4.

BIMfo: Co přinesla konference "BIM pro investory".

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Civil 3D 2023 - oprava českého country kitu
- Nová verze CS Civil Tools s podporou Civil 3D 2023

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- SPACEMAKER – aktualizace doplňku do Revitu
- Revit Worksharing (mini séria) - časť 2 – práca viacerých užívateľov na spoločnom projekte

Jak v Revitu zobrazovat roviny řezu v půdorysu na základě měřítka? Čtěte Tip 13412.
Co je volba PPK/RTK v ReCap Photo a proč se mi nevytvoří 3D model z fotek? Viz Tip 13420.
Jak na celofiremní bezpečnostní nastavení v 3ds Max? Poradí Tip 13416.

 GIS, mapování, FM

Konference GISfórum 2022
GF Letošní, již 14. ročník konference GISfórum se bude konat 6. října ve Dvoře Pecínov poblíž Benešova. Zájemce o oblasti GIS, CAFM a DTM srdečně zveme.
Další informace a registraci najdete na konference.gisforum.cz.
DTM Konektor
DTM-K Snadné napojení vašich mapových a GIS dat na Digitální technickou mapu ČR. Správci technické infrastruktury (STI) mají od poloviny roku 2023 povinnost předávat určitá data o spravované infrastruktuře do centrální databáze DTM ČR. Aplikace DTM Konektor vyřeší tuto povinnost elegantně a dostupně.
Viz DTM Konektor

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Aplikace twiGIS Výtahy již v pěti společnostech
- Novinky ve Vyjadřovacím portálu
- GLP využívá BIM a CAFM řešení s využitím twiGIS
- Jak na automatizaci rutinní práce projektanta?

Proč mi příkaz MAPIINSERT mi nenabídne georeferenci (data z world souboru)? Čtěte Tip 13418.

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny Arkance Systems:

PropByLayer - freeware aplikace pro nastavení vlastností objektů dle hladiny nebo hladin dle objektů
GEarth - přímo v okně AutoCADu zobrazí kartu Google Earth s polohou odpovídající georeferencované DWG mapě
CS Civil Tools (V2.0.29)

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2023 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
 • AutoCAD 2023.1 a AutoCAD LT 2023.1 Update
 • Inventor 2023.1 Update
 • Inventor CAM 2023.1 Update
 • Vault 2023.1 Update
 • Nastran 2023.1 Update
 • VRED Professional 2023.1 Update
 • Maya 2022.4 Update
 • IFC for Revit 2023 (V23.1.1)
 • IFC for Revit 2022 (V22.5.1)
 • Enscape 3.4 for Revit 2023-2020
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.13881)
 • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

14.9.2022BratislavaBIM projektovanie v Autodesk Revit / Revit LT (3 dny)
10.10.2022PrahaSběrné školení nástroje Autodesk Revit se zaměřením na TZB (3 dny)
11.10.2022onlineInventor – školení pro začátečníky (3 dny)
13.10.2022onlineFusion 360 CAM - tipy a triky
20.10.2022onlineInventor – školení pro pokročilé (2 dny)

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.524 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Změna chování klávesové zkratky Alt+Q v 3ds Max 2023.1. CAD/BIM aplikace ve web prohlížeči hlásí "WebGL není podporován" (WebGL not supported). Jak ve Fusion 360 změnit všechny 3osé dokončovací strategie na 5osé? Jak vytvořit výkaz potrubních tvarovek včetně jejich úhlů odbočení? AutoCAD Web mi nenabízí avizované editační a kreslicí funkce. Chyba "Resource Manager Error" při vložení podsestavy. Hromadné nastavení vlastnosti hladin podle objektu v dané hladině.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 44.352 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 105.787 - v CZ/SK, počet příspěvků již 138.117). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Vlka nezajímá, co si o něm ovce myslí (anonym)
- "elektrokolo" pro dobu energetické krize (video)
- nezbytné bezpečnostní instrukce před fotbalovým utkáním (video)
- šikulové - Srpen 2022 (video)
- atmosféra Paříže v roce 1920 (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.arkance-systems.cz - www.arkance-systems.sk - www.cadforum.cz - BIMfo.cz - F360.cz - CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Krasovského 14
Žilina - Bratislavská 29
Budapešť - Kőszeg utca 4
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Polsko, Turecko, Litva