CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems (CAD Studio) - srpen '21

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0821.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

Arkance Systems (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR a HU, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:
Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
CADstudio a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky


Registrujte se na konferenci CADfórum 2021
CADfórum2021 18. ročník konference CADfórum 2021 je pořádán ve dnech 21. a 22. září 2021 tradičně v hotelu Avanti v Brně. První den akce je tentokrát věnován oboru stavebnictví a BIM, druhý den strojírenství a CAD/CAM/PDM řešením. Online registrace a program konference je k dispozici na stránce konference.cadforum.cz.
Certifikát ISO 9001:2015 pro Arkance Systems CZ
NQA Získali jsme certifikaci systému řízení kvality (QMS) - vývoj softwaru ve společnosti Arkance Systems CZ splňuje požadavky mezinárodní normy ISO 9001:2015.
Viz QMS pro Arkance Systems CZ
Arkance Systems - představení společnosti
V novém krátkém úvodním videu představujeme společnost Arkance Systems - nabídku jejích řešení, znalosti a zkušenosti, i oblast působení.
Viz YouTube video

 AutoCAD, CAD, A360

Rekvalifikační kurzy MŠMT
Společnost Arkance Systems získala novou akreditaci MŠMT a může nabídnout nové rekvalifikační kurzy Čtení a kreslení technické dokumentace. Z naší široké nabídky produktových školení si jistě vyberete. Poskytujeme školení produktů Autodesk AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D, Fusion 360 a dalších. Kromě prezenčních a online školení nabízíme i zvýhodněné eLearning kurzy pro výuku návrhového softwaru vaším vlastním tempem.
Viz Rekvalifikační kurzy
Online generátor čarových kódů
BarCode Vyzkoušejte novou funkci v sekci Převodníky na portálu CADforum.cz - online generátor čarových kódů v různých standardech (CODE128, EAN, UPC, CODE39, ITF, MSI...), s výstupem ve vektorovém SVG nebo ve formě PNG obrázku pro vaše Office a CAD aplikace.
Viz Barcode generator
Bezplatné studentské licence pro nový školní rok
Nastupujete na technickou vysokou nebo střední školu? Stáhněte si nové verze libovolných produktů Autodesku či Arkance Systems. Proces udělování bezplatných studentských licencí Autodesk se pro nový školní rok zjednoduší. Vyučující na školách budou moci sami přidělovat studentům individuální licence pro instalaci až na 3 počítačích (ze sady 125 licencí od každého produktu).
Viz video a viz EDU licence

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout představení společnosti.

Windows 11 a MacOS Monterey - prerelease verze nových operačních systémů nejsou podporovány v CAD aplikacích a pro produkční prostředí je zatím nedoporučujeme.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2022 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Rychloposuv digitalizace průmyslu vyvolaný Covidem 19
- Přehled Autodesk produktů - po oborech

Jak rozložit 3D plochy (3DFACE) na obrysové křivky? Poradí Tip 13037.
Při pohybu nad mračnem bodů se mi automaticky natáčí pracovní prostor ve 3D - proč? Čtěte Tip 13020.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Co je nového v PDM aplikaci Autodesk Vault 2022.1?
Jaké nové možnosti mohou využít uživatelé Inventoru při správě produktových dat?
Čtěte na blogu InventorGuru.
CAD/CAM/PDM řešení ve společnosti FERMAT
Fermat Fermat Machinery, významný výrobce horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, využívá CAD, CAM, CAE a PDM nástroje Autodesk a implementační služby CAD Studio - Arkance Systems pro zefektivnění konstrukce, simulace, přípravy výroby, správy konstrukčních dat, napojení na ERP, servis a marketing. Software: Autodesk Product Design & Manufacturing Collection, Inventor, Vault, 3ds Max, X-Tools, Vault Tools.
Viz referenční video (CZ/SK/EN/FR/HU/DE titulky)

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout záznam webináře Kde končí iLogic a začíná Konfigurátor, CAM videa seřizovací listy ve Fusion 360 a příprava modelu pro výrobu.

Uveden update Autodesk Inventor 2022.1

Uveden update Autodesk Vault 2022.1

Flexibilní továrna - IFM, integrované modelování továren, zrychlí čas uvádění na trh o 25% a sníží provozní náklady o 10-15%.

Fusion 360 teď nabízí pokročilé nástroje pro snadnou editaci 3D mesh modelů z formátu STL, např. pro úpravu 3D tisku.

Na blogu InventorGuru.cz a cam.cadstudio.cz a f360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Autodesk Vault 2022.1 - co je nového?

Jak přepnout Vault na CAD prohlížeč Autodesk Viewer (Forge)? Viz Tip 13025.
Jaká jsou doporučení pro import velkých AnyCAD dat do Inventoru? Čtěte Tip 13023.
Jak využít rozšířené filtrování v rozpisce Inventoru? (skrytá funkce) Pomůže Tip 13022.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

10% sleva na VR BIM aplikaci Enscape (nová verze)
Enscape Oblíbený nadstavbový nástroj pro Autodesk Revit – aplikace Enscape, která z vašich BIM projektů vytvoří přesvědčivé realistické 3D vizualizace a scény virtuální reality doslova jedním kliknutím, přichází s novou verzí 3.1. Enscape je skvělým doplňkem, díky kterému budete vždy připraveni okamžitě prezentovat vaše BIM projekty v realistické podobě.
Enscape nyní nabízíme s 10% slevou – využijte časově omezenou nabídku, jen do 30.8.!
Viz Enscape - sleva 10 %
eLearning školení Revit a Civil 3D
Revit Nabízíme dva nové rozsáhlé e-Learning kurzy pro online výuku základů BIM aplikací Autodesk Revit (pozemní stavitelství) a Autodesk Civil 3D (inženýrské stavby). Zájemci se díky nim mohou podrobně seznámit s funkcemi a ovládáním těchto populárních projekčních nástrojů – moderní formou, tempem, které jim vyhovuje, odkudkoliv a za dostupnější cenu než u prezenčních školení. Součástí kurzů jsou videoukázky a datové sety pro odzkoušení jednotlivých funkcí na vlastním počítači. Úspěšní absolventi získají certifikát Arkance Systems, Autorizovaného školicího střediska Autodesk (ATC).
Viz Dva nové e-learning kurzy
BIM elektro řešení v Explanu
explan Společnost Explan nabízí služby při tvorbě projektové dokumentace elektrických instalací, elektronické komunikace a obvodů měření a regulace pro komerční a průmyslovou výstavbu. Jako jedni z nemnoha firem ve svém oboru připravují projekty s využitím technologie informačního modelování budov (BIM). Přechod na BIM projektování s aplikací Autodesk Revit a spolupráci s Arkance Systems vnímá Explan jako konkurenční výhodu, zejména pro velké zadavatele.
Viz Reference - Explan
BIM školení - reference
školení Společnost ZVVZ-Enven Engineering využívá projekční nástroje Autodesk a přešla postupně z 2D do 3D prostředí. Dalším krokem je logicky přechod na BIM projektování, které umožní i realizaci rozsáhlých projektů, kde je BIM model vyžadován investorem. BIM školení proběhlo online.
Slovenská společnost Dopravoprojekt a.s. využila BIM služeb Arkance Systems pro přechod na 3D a BIM projektování dopravních staveb a zvýšení efektivity práce. Školení pokrývalo využití aplikací Autodesk Civil 3D, Revit a Infraworks.
Viz BIM školení
Výpočet těžiště objektů v Revitu (Dynamo)
Pomocí následujícího postupu a nástrojů můžete vygenerovat 3D bod těžiště libovolných vybraných objektů. Je využíván skript ve vizuálním programovacím jazyce Dynamo.
Viz videoukázka v CF tipu

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout spolupráce na BIM projektech infrastruktury s využitím Autodesk Construction Cloudu

Uveden update Civil 3D 2021.3

Uveden update AutoCAD Plant 3D 2022.1

Uveden update Autodesk ReCap Photo 2022.1

Vizualizace vesmírného přístavu pomocí Enscape.

Modul Grading optimization v Civil 3D.

Autodesk AEC Collection, BIM Collaborate Pro - digitální transformace a propojená data v odvětví AEC.

BIMfo: BIM a 7 nejčastějších mýtů.

BIMfo: Prechod na BIM - ako si vybrať správny HW a SW?.

BIMfo: Šablóna projektu - pevný základ pre ďalšiu prácu.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Autodesk Construction Cloud a spolupráce na BIM projektech

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- 40 nových funkcí v Autodesk Construction Cloud
- Revit - verejná roadmapa – aktualizácia | leto 2021

Jak do palety přidat příčné řezy z Railway Tools? Čtěte Tip 13019.
Proč je zdánlivě opačný popis potrubí v řezu v Revitu? Viz Tip 13030.

 GIS, mapování, FM

GIS reference - ČEZ Energetické služby
ČEZ Společnost využívá GIS aplikace Autodesku a CAD Studia, resp. Arkance Systems již od roku 2013, od roku 2018 pak GIS systém twiGIS. Ten byl nyní rozšířen na verzi twiGIS Pack L zahrnující mj. i Vyjadřovací portál a byl integrován na ERP systémy SAP a SYNERGIT. Aplikace Vyjadřovací portál výrazně zjednodušila a zrychlila proces vyjadřování k existenci inženýrských a energetických sítí.
Viz twiGIS Pack L a ČEZ ES
GIS reference - BVV
BVV Aplikace twiGIS s intuitivním ovládáním z vlastního vývoje firmy Arkance Systems se úspěšně využívá pro správu výstav ve společnosti Veletrhy Brno. Jaké je hodnocení uživatelů: „U twiGISu mne příjemně překvapilo jak samozřejmě si většina uživatelů osvojila ovládání aplikace. Po prvním seznámení již další funkce objevili intuitivně sami.“
Viz twiGIS a Veletrhy Brno

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Certifikovaný GIS

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny Arkance Systems:

CsvLayers - hromadné vytváření hladin podle definice v Excelu
3DFL - rozložení 3DFace na čáry nebo obrysové křivky
VFK2DWG - katastr pro AutoCAD (vč. verze 2022)
GEO Translator - export plechových dílů Inventoru do formátu GEO (TRUMPF)
AutoExec - ukládání a spouštění LISP aplikací přímo z DWG
CS Easy Changer pro Fusion 360 (aktualizace zadávání dat)


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na
wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2022 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
 • Inventor 2022.1 Update
 • Civil 3D 2021.3 Update
 • AutoCAD Plant 3D 2022.1 Update
 • Autodesk ReCap Photo 2022.1 Update
 • Autodesk Vault 2022.1 Update
 • Autodesk Maya 2022.1 Update
 • Generative Design V22.3.10.0 for Revit 2022, Dynamo 2.10
 • Issues Addon v2.1 for Revit 2022/2021/2020 and Construction Cloud/BIM 360
 • Scene Security Tools for 3ds Max 2022-2015
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.10564)
 • SolidWorks integration for Vault Professional 2022
 • TeamViewer 15.4 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

18.8.2021onlineInventor 2022 (3 dny) - školení pro začátečníky
26.8.2021onlinePřipravujeme data Inventoru pro spolupráci se stavaři
1.9.2021onlinePředcházení chybám pomocí metody Poka-yoke
2.9.2021onlineInventor pro pokročilé (2 dny)
10.9.2021onlineŠkolení Inventor iLogic
16.9.2021onlineŠkolení Základy Fusion 360
23.9.2021onlinePřipravujeme data Inventoru pro spolupráci se stavaři

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a novou Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.223 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Proč je exportovaný soubor GeoTIFF celý bílý? Jak ve Fusion 360 vytvářet seřizovací listy pro výrobu? Proč mi Průzkumník nezobrazuje náhledy (miniatury) souborů scén 3ds Max (.max)? Jak získat ohybové poznámky a názvy konstrukčních prvků v angličtině nebo němčině? Mračno bodů z Revitu do Navisworks. Co znamená černé kolečko u frézovací operace ve stromu CAM operací Fusion 360?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 43.180 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 139 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 101.010, počet příspěvků již 135.744). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Bezpečnost bez svobody se jmenuje vězení (B.Franklin)
- názvy evropských zemí v japonštině
- Aerocar, létající auto z roku 1949 (video)
- zvláštní okamžiky zachycené na kameru (video)
- a ještě ještě zvláštnější okamžiky (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.arkance-systems.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz - f360.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Krasovského 14
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C
Budapešť - Kőszeg utca 4
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Polsko, Litva