CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - srpen '12

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0812.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CADfórum2012 CADfórum 2012 - již 9. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE, PDM/PLM a web-cloud technologie ve strojírenství - se koná 27.září v Třebíči. Viz pozvánka (PDF, 250kB).
Zaregistrujte se prosím na stránce konference.cadforum.cz


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

V týmu jde práce od ruky - k sadám Design Suite až 1000€ pro vás
ADS Nové konstrukční a projekční sady Autodesk Design Suite si získávají stále větší popularitu. Zefektivňují návrhové procesy i týmovou spolupráci a umožňují dokončit zakázky rychleji a bez zbytečných starostí s kompatibilitou a přenosy dat.
Poznejte i vy tyto výhody ucelené sady návrhových nástrojů a navíc nyní významně ušetřete. Při nákupu nové licence libovolné komerční varianty (Standard, Premium, Ultimate) sady Autodesk Design Suite teď získáváte dodatečnou slevu, a to až ve výši 1.000€. Tato nabídka platí do 19.10.2012 pro nové komerční licence všech následujících sad Design and Creation Suite.
Podrobnosti na 1000€ k Design Suite
Je čas postoupit - přejděte na nové sady Design Suite za 45% ceny
Je čas Přechodem z vaší stávající CAD aplikace Autodesk na některou z nových konstrukčních a projekčních sad Autodesk Design Suite 2013 ušetříte více než jen peníze. Do 21.9.2012 ale můžete využít zvýhodněných cen a přejít na zvolenou sadu Design Suite jen za 45% ceny nové licence. Z ceny upgrade ušetříte až -20% při nákupu včetně subscription nebo při migraci subscription. Se subscription si zajistíte i přístup k stále se rozšiřující nabídce web cloud služeb Autodesk 360.
Výhodněji můžete přejít i na nové, samostatné produkty řady Autodesk 2013. Sleva upgrade činí -30%.
Podmínky a tabulka slev na Je čas postoupit
Light it Up! K AutoCADu LT nebo Inventoru LT dostanete 300€
300€ Při koupi nové licence AutoCADu LT 2013 nebo sady AutoCAD Inventor LT Suite 2013 nyní získáte jednoduše zpětný rabat (odměnu) ve výši 300 Euro na každou zakoupenou licenci. Tato nabídka slevy platí pouze do 16.10.2012 a lze ji využít pro samostatné licence i zvýhodněné 5-packy (nejvýše 5 licencí na jednu firmu).
Viz 300€ k verzím LT
Zhodnoťte váš starý AutoCAD LT (sleva upgrade)
LT Máte ještě neupgradovanou licenci staré verze AutoCADu LT? Staré, již standardně neupgradovatelné verze AutoCADu LT (LT98-2009) nyní můžete povýšit na aktuální verzi AutoCAD LT 2013 CS+ s podporou nových operačních systémů Windows a MacOS i se 100% kompatibilitou nových souborových formátů DWG.
Podrobnosti na Zhodnoťte váš starý AutoCAD LT
Získejte nadhled díky CADu - vyhrajte let balonem
Oblast počítačového navrhování v průmyslu je na pohled složitá a CAD technologie se nám doslova mění před očima. Občas se ale hodí také patřičný odstup a nadhled nad věcí. Pojďte jej získat v soutěži CAD Studia a časopisu CAXMIX a vyhrajte nezapomenutelný let horkovzdušným balonem nad malebnou krajinou České republiky.
Viz Vyhrajte let balonem
Upgradovatelné studentské licence produktů Autodesk
EDU Vedle bezplatných studentských licencí samostatných produktů je nově k dispozici také placená podoba těchto licencí. Na rozdíl od bezplatných licencí samostatných produktů jsou tyto licence nabízeny pro sady Autodesk Design Suite, nemají časové omezení, výstupní soubory nemají EDU razítko (watermark) a navíc lze tyto licence upgradovat na plné komerční verze produktů.
Viz Upgradovatelné studentské licence

Stáhněte si knihovny dalších komplexních typů čar pro AutoCAD a AutoCAD LT.

Vyberte si z našich freeware a shareware add-on aplikací pro AutoCAD nabízených Autodeskem - viz Autodesk Apps Exchange.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Odhalen zdroj zlomyslných trpaslíků v počítači
- Rozšířená realita přichází s Autodesk Showcase
- SIGGRAPH 2012: Autodesk Media and Entertainment Animation Show Reel
- Autodesk 360 Publisher - přehledná technická dokumentace z oblaků
- AutoCAD Plant 3D navrhuje největší odsolovací zařízení na světě
- Globální výrobci dávají přednost digitálním prototypům Autodesku
- Nový mobilní AutoCAD WS s funkcí Design Feed
- Úpravy stereolitografie v Inventoru

Co dělat když se příkazový řádek AutoCADu octne mimo obrazovku? Čtěte Tip 8744.
Jak zvětšit kapacitu vašeho SSD disku o několik gigabytů? Postup prozradí Tip 8715.
Znáte vliv náhledů na velikost DWG souboru AutoCADu? Viz Tip 8753.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Naučte váš AutoCAD LT konstruovat ve 3D za 9.990 Kč
Inventor LT AutoCAD LT je nejrozšířenější 2D CAD aplikace plně kompatibilní s výkresovým formátem DWG. Nyní lze AutoCAD LT snadno doplnit o funkce pro parametrické konstruování 3D modelů. Nová aplikační sada AutoCAD Inventor LT Suite 2013 totiž obsahuje jak AutoCAD LT, tak konstrukční 3D aplikaci Inventor LT, která je kompatibilní jak s AutoCADem, tak s plným Autodesk Inventorem. Obě aplikace jsou česky.
Ještě do 25.8.2012 můžete přejít z vašeho AutoCADu LT 2010 až 2013 na sadu AutoCAD Inventor LT Suite 2013 se slevou -58%, tedy Inventor LT za pouhých 9.990 Kč (bez DPH).
Viz AutoCAD LT -> konstruování ve 3D
Project Simulus - simulace v cloudu z Autodesk Labs
CAE Project Simulus je bezplatné technologické preview, které nabízí inovativní řešení pro mechanické simulace. Simulus je založen na Autodesk Inventor Fusion a nabízí výkonné nástroje pro modifikaci geometrie spolu s velmi intuitivními nástroji pro zjednodušování - pro přípravu rozličných CAD modelů pro různé simulační studie, pro jejichž výpočty využívá "nekonečného" výkonu cloud serverů Autodesku.
Čtěte na Simulace v cloudu z Autodesk Labs
Sleva 66% na sadu Autodesk Simulation 360
Simulation Do 15.9.2012 (prodlouženo) můžete využít zvýhodněnou nabídku nových CAE nástrojů "Autodesk SIM 360" pro pokročilé a flexibilní simulace 3D CAD modelů. Sada zahrnuje jak desktop aplikace tak i výpočetní cloud služby Autodesku. Praxí prověřené nástroje Autodesk Simulation nabízí pevnostní analýzy, analýzy proudění tekutin, přenos tepla a další nástroje pro včasné odhalení problémů CAD návrhu. Tuto sadu nyní můžete získat jen za cca 1/3 standardní ceny (sleva 66%).
Viz Zvýhodněná CAE sada Autodesk Simulation 360
Autodesk ForceEffect a ForceEffect Motion
ForceEffect Mobilní aplikace Autodesk ForceEffect je určena pro jednoduché, přehledné a rychlé řešení úloh statiky především ve fázi konceptu. Použité platformy Android a Apple iOS představují ideální nástroj pro tuto fázi. Pomocí ForceEffect může konstruktér převzít koncept řešení ve formě náčrtu například z fotografie, ze Sketch Designeru nebo si jej vytvořit přímo v aplikaci. Jednoduchým způsobem upřesní rozměry, zadá vazby a zatížení. Výsledkem je okamžitá informace o reakcích, silách, momentech tak, jak je konstruktér zvyklý ze studií z hodin statiky. Díky cloud technologiím může koncept řešení automaticky sdílet a využít v dalších etapách vývoje a konstrukce.
Aplikace ForceEffect Motion slouží pro přehledné a rychlé řešení úloh kinematiky. Poskytuje kinematické řešení mechanizmu jako jsou rychlosti, zrychlení, obálky pohybu mechanizmu. Obě aplikace jsou ke stažení zdarma - viz Mobilní aplikace.
Workshop - Autodesk Factory Design Suite
Zúčastněte se jednodenního workshopu na téma "Factory Design Suite". Seznamte se s praktickými postupy a přínosy CAD aplikace pro navrhování a optimalizaci výrobních linek. Termín: 9. a 10. října, místo konání Praha a Brno. Účast zdarma.
Viz registrace

Autodesk Inventor Fusion 2013 je nyní k dispozici - zdarma a bez expirace - i pro Apple MacOS.

Autodesk 360 Publisher nabízí možnosti publikování dokumentace 3D modelů pomocí cloud aplikace.

Jak optimalizovat staré továrny? Čtěte článek na GreenManufacturer.net (anglicky)

Online aplikace www.NestLibOnline.com provádí optimalizaci rozložení 2D tvarů (nesting). Prvních 10 vašich úloh je zdarma.

Oč přicházíte bez Vaultu Professional - viz "komiks video" na YouTube kanálu CAD Studia.

Užitečný bezplatný doplněk pro Vault - vizuální porovnání verzí výkresů - Drawing Compare.

Jak změnit jednotky fyzikálních vlastností materiálů v Inventoru? Čtěte Tip 8757.
Jak vybrat komponenty sestavy podle stupně volnosti nebo jiného parametru? Poradí Tip 8746.
Jak na materiály a vzhledy v Inventoru 2013 - migrace, tipy... Viz Tip 8719.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

BIM-Fórum
BIM-Fórum Konference BIM-Fórum "Revit v praxi" je připravována pro širokou odbornou veřejnost, která má s technologií BIM jen letmé nebo již letité zkušenosti. Jejím hlavním cílem je výměna vzájemných zkušeností a zvýšení know-how v oboru, který se stává součástí při navrhování, projektování a správě ve stavebnictví. V přednáškách bude ukázán proces návrhu od studie až po realizační dokumentaci, využití metod BIM v různých oblastech stavebního průmyslu a projekční praxi. Jedná se o iniciativu odborníků z praxe.
Anketa a další informace - viz BIM-Fórum
Česká verze Building Design Suite 2013
BDS Ke stažení na subscription centru je česká lokalizace projekční sady Autodesk Building Design Suite 2013 (BDS). BDS obsahuje nejpoužívanější CAD a BIM nástroje pro architektonický návrh, projekt, vizualizace, prezentace, ocenění a koordinaci stavebních projektů. Vyšší verze sad BDS obsahují i BIM aplikaci Autodesk Revit (all-in-one). Pro tu je ke stažení i samostatný lokalizační balíček.
Viz sada Building Design Suite.
Timber Roof Extension - krovy pro Revit
Timber Pro uživatele s programem předplatného (subscription) uvolnil Autodesk novou bezplatnou aplikaci "Timber Roof Framing Extensions for Revit 2013". Ta usnadňuje tvorbu krovů v projekční BIM aplikaci Autodesk Revit 2013. Obsahuje funkce "Rafter Framing" pro tvorbu krovů a "Roof Trusses" pro tvorbu vazníků. Veškeré prvky a rozměry jsou parametrické.
Viz Timber Roof Extension
Seminář BIM
Zveme vás na odborný seminář "Projektování staveb s využitím informačního modelu budov" s živými ukázkami softwaru pro informační modelování budov. Úterý 4. září 2012 od 9:30 hodin, prezentační prostory společnosti Autodesk, Karolinská 650/1, Praha 8.
Viz online registrace

Na Helpdesk serveru je k dispozici nová silniční šablona CAD Studia pro projektování v AutoCADu Civil 3D 2013.

video Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout ukázku porovnání DWG výkresů - schemat AutoCADu P&ID, nebo postup zápisu části projektu Revitu do samostatného souboru (jako WBLOCK).

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Stahujte Service Pack 2.1 pro AutoCAD Civil 3D 2012
- Podsestavy pro vodaře
- Řežeme koridory na šikmo
- Vychytávky i pro AutoCAD

Jak v Revitu zapsat část projektu na disk jako samostatný soubor? Čtěte Tip 8756.
Proč vám v Civilu nefungují příkazy příkazy POŘADÍ, POHLED...? Přečtěte si Tip 8758.

 GIS, mapování, FM

Letošní ročník GIS/FM konference GISfórum 2012 se uskuteční 26. září v Kácově - zaregistrujte se.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Nové mobilní stanice HP EliteBook 8x70w
HP 8570w Výkon pracovní stanice a zároveň mobilitu notebooku nabízejí nové pracovní stanice HP EliteBook určené pro profesionální 2D a 3D CAD aplikace a grafiku. Řady HP EliteBook 8470w, 8570w a 8770w jsou certifikovány Autodeskem a dalšími producenty CAD software. Pro náročné grafické aplikace nabízejí vysoký výkon a spolehlivost vycházející z použití nejmodernějších technologií.
Čtěte na HP EliteBook 8x70w
Vyměňte váš plotr za nový
T1300 V rámci aktualizované akce HP "Zbavte se staré" můžete vyměnit váš starý plotr za nový. Upgradujte a využijte vyšší rychlosti a přesnosti, moderních technologií i snížených tiskových nákladů nových modelů plotrů HP Designjet.
Podrobnosti a cenovou tabulku odkupních cena najdete na Zbavte se staré.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

Xls2Curve/Curve2Xls - export/import XYZ souřadnic bodů a vrcholů křivek mezi AutoCADem a Excelem
FLay - příklad FLAY.TAB - automatické členění hladin pro konstrukce v AutoCAD Plant 3D
JobTime - sledování času zakázek s reportem do Excelu, nyní s vypínáním událostí myší a LISPu
Online převodník - víte z kolika měřic se skládá vídeňské jitro? Vyzkoušejte si tento převod a stovky dalších aktuálních i historických měrných jednotek.

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor 2013 Update 2
 • Inventor Fusion 2013 for Mac
 • Autodesk Revit 2013 Update Release 1
 • AutoCAD Civil 3D 2012 Service Pack 2.1
 • Autodesk 3ds Max 2013 Product Update 4
 • Autodesk Alias 2013 Service Pack 1
 • Subscription Extension pro 3ds Max 2013 - MassFX mParticle, Data Manipulation, Cache Disk
 • FBX 2013.2 pluginy pro 3ds Max 2013/2012/2011, Maya 2013/2012/2011, QuickTime
 • AutoCAD Plant 3D 2013 Pipe Supports and Isos Hotfix
 • Pharmaceutical, food and beverage Content Pack for Plant 3D 2013
 • Timber Roof Framing Extensions for Revit 2013 - krovy
 • Suite Workflows 2013 - AutoCAD/Inventor/Revit -> Max/Showcase
 • AutoCAD WS 1.5 pro Android a iPad
 • 3Dconnexion driver - 3D mouse - V.3.15.6
 • Nový TeamViewer 7 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2012)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webináře - Jak na TZB v Revitu (14.9.) a Práce s databází v Plant 3D (19.10.).

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? Využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2013.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 9.087 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 126 tematických kategorií.

6.048 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Síťová instalace AutoCADu LT 2013 pomocí Zásad skupiny a GPO. Jak vypnout automatické natáčení pohledu v Inventoru 2013? Výkres ABC byl vytvořen s odlišnou verzí­ souřadnicového systému. Co jsou soubory ve formátu .SIM? Automatické umisťování konstrukčních prvků a zařízení do přednastavených hladin. Poloprůhledné zobrazení 3D pohledů v Revitu (prosvítají okna). Jak obnovit záložní soubory projektu Revitu? Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy? Jak převést PCF soubor na DWG výkres? Podpora CAD formátů v cloud aplikaci Autodesk Simulation CFD 360. Jak v AutoCADu LT zapnout perspektivní 3D zobrazení? Product Keys - produktové kódy aplikací Autodesk 2013-2010. AutoCAD mi místo hodnoty kóty zobrazuje jen obdélník. Přehled spouštěcích parametrů pro acad.exe a acadlt.exe.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 43.340, počet příspěvků již 87.540). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Lenost je schopnost odpočinout si ještě dříve než se tělo unaví (Renard)
- víte, že otočením JPG fotky obvykle ztrácíte kvalitu?
- nepotřebujete na zahrádce něco vyrejpnout? topol? sekvoji? (video)
- pohledy ze stanice ISS v noci (video)
- Mr.Beam - projektor místo malířské štětky (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3