CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červenec '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0714.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CADfórum2014 CADfórum 2014
Letošní 11. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE, PDM/PLM technologie ve strojírenství - se koná 24.září v Brně (hotel Avanti). Zaregistrujte se včas na stránce konference.cadforum.cz
Růst za první pololetí
Za první pololetí roku 2014 vykázala firma CAD Studio meziroční růst tržeb o 15%. Nejvíce rostl prodej licencí v oblasti strojírenství (+47%) a inženýrských staveb (+82%). Zákazníci chápou význam správné implementace a šíři poskytovaných bonus nástrojů pro efektivní nasazení CAD/BIM řešení a rychlejší návratnost investice do software.Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Přichází proměna - vyměňte vaše staré licence R14-2008 za nové (ušetřete 30%)
Přichází proměna Prodej veškerých upgrade licencí bude ukončen k 1. únoru 2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu CAD software levnější a flexibilnější systém subscription. Nyní můžete mimořádně přejít ze zastaralých verzí R14 až 2008 na aktuální řadu 2015, a to se slevou 30% z ceny nové licence. Usnadněte si včasný přechod na systém předplatného. Navíc nabízíme dočasnou 20% slevu na nákup upgrade ze starších licencí Autodesku (2009 a vyšší) na aktuální verze 2015 (při nákupu se Subscription). Sleva platí již jen do 25.7.2014. K upgradované licenci můžete rovněž získat 3D myš SpacePilot Pro se slevou 30%.
Další informace na Přichází proměna
Snížení cen pronájmů CAD licencí, už za <1 Euro denně) a cyklodres jako dárek
Od 7. června se snížily (až o 40%) ceny Desktop Subscription (pronájmu) některých produktů a produktových sad firmy Autodesk. Roční a kvartální pronájem licencí umožňuje menším firmám začít využívat nejmodernější CAD a BIM technologie bez nutnosti úvodní investice a větším firmám snáze pokrývat kolísající potřeby počtu uživatelských licencí. Při novém pronájmu AutoCADu LT do 25. července u nás získáte navíc jako dárek cyklistický dres CAD Studia. Pronájem lze využít i například pro Revit LT (BIM), Inventor LT (3D konstrukce), AutoCAD nebo profesní sady Design Suite. Desktop Subscription zahrnuje veškeré výhody subscription, včetně bonusů CS+.
Jaký je rozdíl mezi koupenou a pronajatou licencí? Levnější pronájmy CAD licencí
Nechte váš AutoCAD LT rozkošatět
Košatější LT Jste-li vlastníkem licence AutoCADu LT 2009 až 2014, do 23.7. vás považujeme za vlastníka vámi zvoleného velkého produktu Autodesku a tento produkt tak můžete povýšit na verzi 2015 formou zvýhodněného upgrade v rámci akce Proměna. Namísto omezených 2D funkcí AutoCADu LT tak můžete velmi výhodně získat plnohodnotné funkce profesních verzí AutoCADu, BIM aplikaci Revit, konstrukční aplikaci Inventor nebo dokonce košaté profesní sady Design Suite. Vámi zvolený produkt či sadu tak získáte jen za 56% ceny nové licence. Přechod má charakter upgrade a k novému "velkému" produktu doporučujeme roční maintenance subscription.
Viz Nechte váš LT rozkošatět
Přehled končících promo akcí
Přehled časově omezených slev a nabídek pro pořízení nových licencí nebo upgrade, které vyprší v nejblížších dnech, najdete v článku Přehled promo akcí
Autodesk 360 Mobile
Autodesk360 Pro snazší a výkonnější přístup k projektovým a CAD datům v cloudu Autodesk 360 můžete využít novou mobilní aplikaci Autodesk 360 Mobile (zatím pro iOS). Informuje o aktuálních změnách projektu a můžete interaktivně prohlížet všechny podporované CAD formáty (neplést s AutoCAD 360).
Viz Autodesk 360
CAD software zdarma pro inovátory
Ve spolupráci s firmou Autodesk nyní nabízíme CAD software zdarma. Vybraným projekčním a konstrukčním firmám s inovativními nápady, které nejlépe využijí moderní návrhové technologie pro zlepšování světa kolem nás, poskytneme bezplatně nejnovější softwarové vybavení firmy Autodesk dle jejich výběru až pro 5 pracovišť a doprovodné služby CAD Studia - to vše v hodnotě až 3.5 mil. Kč.
Podrobnosti viz CAD software zdarma

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete představení aplikace DwgText v AutoCADu, či ukázku použití mobilní aplikace Autodesk 360.

Byly uvedeny Service Packy 1 pro většinu produktů řady AutoCAD 2015 - viz přehled.

Bezplatný mobilní AutoCAD 360 je nově k dispozici (zatím jen jako prohlížeč) i pro tablety s OS Windows 8.1 (AppStore).

Studenti si již mohou stáhnout bezplatné verze "2015" programů Autodesku - viz studentský portál.

Stáhněte si doplňkové šrafovací vzory pro AutoCAD (PAT) - viz stránka Download.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2015 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 nebo 60 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Který projekční software se mám začít učit?
- Autodesk 360 mobile - jakýkoliv CAD soubor na vašem mobilu
- První profesionální bezdrátová 3D myš - SpaceMouse Pro Wireless

Víte jak změnit e-mailovou adresu ve vašem účtu "Autodesk ID"? Viz Tip 9878.
Jak v AutoCADu zakázat cloud funkce Autodesk 360? Čtěte Tip 9881.
Jak přiblížit vnější text kóty blíže vynášecí čáře? Poradí Tip 9876.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak povýšit konstrukční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

Agrio - lehčí a odolnější zemědělské stroje díky simulacím zatížení
Napa2 Český výrobce mobilních zemědělských postřikovačů Agrio plánuje expanzi na nové trhy a přitom potřebuje udržet stávající kvalitu výroby. Narazil však na limity svého dosud používaného 3D softwaru. Proto se rozhodl změnit stávající CAD systém a využít pokročilých technologií pro konstrukci a správu dat od Autodesku - konstrukční sadu Product Design Suite, se službami firmy CAD Studio.
Viz Reference AGRIO
Autodesk Fusion 360 + CAM i pro Mac
Fusion360 Cloudový modelář Autodesk Fusion 360 obsahuje v nejnovější aktualizaci CAM funkce pro 2.5D, 3D a 3+2 obrábění nejen ve verzi pro Windows, ale i ve verzi pro Mac OS. Je rovněž integrován s novými cloud funkcemi Autodesk 360, takže nabízí mj. snazší spolupráci na projektech a interaktivní rendering 3D modelů. Najdete zde i novou důležitou funkci - generování 2D výkresové dokumentace (prozatím jen ve verzi pro Windows). Pro nekomerční využití je tato aplikace zdarma.
Viz Fusion 360
Autodesk PLM 360 Mobile
PLM360 Pro snazší přístup k informacím z moderního cloudového PLM systému Autodesk PLM 360 můžete nově využít i aplikaci PLM 360 Mobile. Je k dispozici pro tablety a telefony s OS Android a iOS.
Viz mobilní aplikace a PLM360

video Nová videa na YouTube kanálu CAD Studia nabízejí záznam webináře Factory Design Suite 2015, nebo ukázku příčin nesprávné barvy v AutoCADu Mechanical.

Je k dispozici Update 1 pro Inventor 2014 SP2 - viz DL.

Chystá se uvedení nové verze Autodesk Inventor Publisher 2015.

Aktualizovaný Autodesk Inventor HSM Express 2015 (2.1) - bezplatný 2.5D CAM pro Inventor 2014/2015 a LT 2014/2015.

Na blogu PLMguru.cz, věnovaném aplikaci Autodesk PLM 360 a na novém blogu InventorGuru.cz najdete:
- Děrovaný plech – Průhledová textura a její definice
- Lepší plnicí stroje díky Inventoru a Vaultu

Proč na slabším PC Inventor havaruje při otvírání náročnějších 3D modelů? Čtěte Tip 9886.
Jak vytvářet děrované plechy v Inventoru? Čtěte Tip 9897.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak povýšit projekční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

BIM pro infrastrukturu
IsDS Informační model budovy (BIM) je proces založený na inteligentním 3D modelu, který umožňuje přesný, přístupný a praktický vhled pro podporu lepšího rozhodování v průběhu celého životního cyklu projektu. Sada Autodesk Infrastructure Design Suite nabízí komplexní, špičkový software pro pracovní postupy CAD a BIM v jediném flexibilním a cenově výhodném balíčku. Základem této sady jsou BIM aplikace AutoCAD Civil 3D, Autodesk Infraworks a Autodesk Navisworks.
Viz BIM - infrastruktura
CADstudio RvtTools 2015
RvtTools Na Helpdesku je ke stažení je nová verze nadstavbové bonus aplikace CS+ pro Revit 2015: CADstudio RvtTools. Kvůli změnám API si aktualizace na Revit 2015 vyžádala větší úpravy. Došlo také ke změně názvu na nekolidující s TM Autodesku. Nové RvtTools budou po schválení Autodeskem k dispozici ke stažení i na Exchange Apps.
Nové BIM knihovny pro Revit
Z dílny BIM Project přichází nová rozšiřující knihovna BIM prvků pro projekční aplikaci Revit - tentokrát jde o umyvadla společnosti Mramorový efekt, včetně materiálů a textur ve vysokém rozlišení. Knihovny BIM Project si nyní můžete stáhnout ve specializované sekci Katalogů bloků na CADforum.cz.
Autodesk InfraWorks 360 2015.2
IW360 Uživatelé návrhové aplikace InfraWorks 360 se subscription nyní získávají nové moduly Roadway Design a Bridge Design pro snazší návrh silnic a mostů. Samostatný modul Autodesk Drainage Design for Infraworks 360 je pak určen pro navrhování drenážních systémů spojených s liniovými stavbami.
Viz InfraWorks
Workshop BIM a Integrované navrhovanie budov
Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) v spolupráci s iEPD a spoločnosťou CAD Studio pozýva na workshop na tému: Perspektívy využitia informačného modelu a integrovaného navrhovania pri zvyšovaní kvality a efektívnosti prípravy, obstarávania a výstavby budov.
Workshop – BIM a Integrované navrhovanie budov - 30.júla 2014 - SIEA Bratislava
Viď Registrácia

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout video se záznamem webináře o novinkách Plant 3D 2015 a webináře k novinkám Navisworks 2015, představení aplikace Structural Analysis for Revit.

Byl uveden Update 3 (SP3) pro rodinu Revit 2015 - ke stažení viz Download.

Byl uveden Service Pack 2 pro AutoCAD Civil 3D 2014.

Na Helpdesku si můžete stáhnout studii návratnosti investice do BIM, dle vnímání zákazníka (anglicky, též na vyžádání).

Užitečná výkonnostní doporučení pro modely Revitu.

Podrobný dokument s detaily o datových formátech podporovaných v Autodesk Navisworks 2015 - PDF.

Koncepční BIM modelář Autodesk FormIt můžete mít nejen na tabletu, ale i ve web prohlížeči (Chrome nebo Firefox).

Project Commuter for InfaWorks z Autodesk Labs simuluje přepravu osob (pěšky, auty, vlaky...) a slouží pro dopravní analýzy a mikrosimulace.

Na Exchange Apps je dostupná aktualizovaná verze plug-in modulu IFC Exporter pro import/export IFC souborů v Revitu 2014 a 2015.

FZKViewer - malý bezplatný prohlížeč souborů IFC, gbXML a GML, umí i konverzi do DXF, VRML2, STEP, Collada, Google Earth a CityGML.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Plex.Earth 3.3 konečně v češtině!
- Jak na pruhovanou hypsometrii

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Chladicí věž v Revitu (Dynamo)
- PDF Reader pro Navisworks
- Fabrication CADmep: tlačítka Design Line pod kontrolou
- Aktualizovaná verze mobilního modeláře Autodesk FormIt
- Konstrukční analýza v Revitu

Jak exportovat DWG objekty do KML/KMZ pro Google Earth? Čtěte Tip 9880.
Jak vypnout varovné symboly kontroly návrhu v Civil3D? Viz Tip 9888.

 GIS, mapování, FM

Rezervujte si termín na letošní GISfórum 2014 - 8.října 2014 Pivovar Dalešice.

Byl uveden Service Pack 2 pro AutoCAD Map 3D 2014.

Aktualizace Import RÚIAN V1.1.8 - převod dat registru RÚIAN do relačních databází Oracle a MS SQL a GIS modelů Autodesk. Nnyí s podporou MS SQL Server 2012.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Zvýhodněné ceny HP Designjet
Využijte dočasně zvýhodněné ceny velkoformátových tiskáren HP Designjet, včetně nového Designjet T795, nástupce řady T790. Nabízené slevy se týkají těchto modelů:
 • T120
 • T520 24"
 • T520 36"
 • T790 24"
 • T920 36"
 • T920 PS 36"
 • T795 44"
3D myš SpaceMouse Pro Wireless
SpaceMouse WL 3Dconnexion je tradiční výrobce 3D kontrolerů pro přirozené ovládání nejrůznějších grafických aplikací ve 3D. Po loňském uvedení první bezdrátové 3D myši SpaceMouse Wireless nyní přichází s první profesionální bezdrátovou myší - SpaceMouse Pro Wireless.
Viz 3D myši

Aktuální portfolio velkoformátových tiskáren, plotrů a skenerů HP Designjet - DJ_portfolio (PDF, 4.5MB).

Využijte slevu 30% na 3D myš SpacePilot Pro při upgrade vaší CAD aplikace.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Interaktivní 3D katalog hliníkových profilů a součástí Alutec
Společnost Alutec K&K a.s. ve spolupráci se společností CAD Studio a.s. připravila CAD katalog hliníkových profilů a součástí Alutec. Program obsahuje kompletní sortiment výrobků aktuálně dodávaných společností Alutec a umožňuje export součástek do různých formátů včetně 3D formátů STEP a DXF.
Viz Katalog profilů Alutec

Další nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

RotA - hromadné otáčení objektů kolem jejich individuálních referenčních bodů (AutoCAD)
2DPlot - generování 2D křivek matematickými funkcemi - XY=F(U) - nyní i pro Mac
DBXscanFus - detekuje DWG výkresy uložené 2D generátorem v Autodesk Fusion 360

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Světový žebříček vývojářů Autodesk nadstaveb co do počtu add-on aplikací publikovaných na Autodesk Exchange Apps, celkem pro AutoCAD+Inventor+Revit:

 1. Autodesk (USA): 71
 2. JTB World (Švédsko): 46
 3. SoftDraft (USA): 30
 4. CAD Studio (Česko): 20

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2015 CZ, Revit, Inventor, 3ds Max, Civil, Map, atd.
 • Autodesk Revit 2015 Update 3
 • AutoCAD Mechanical 2015 Service Pack 1
 • AutoCAD Electrical 2015 Service Pack 1
 • AutoCAD Plant 3D 2015 Service Pack 1
 • AutoCAD P&ID 2015 Service Pack 1
 • AutoCAD Architecture 2015 Service Pack 1
 • AutoCAD MEP 2015 Service Pack 1
 • AutoCAD Structural Detailing 2015 Service Pack 1
 • AutoCAD Map 3D 2014 Service Pack 2
 • AutoCAD Civil 3D 2014 Service Pack 2
 • Autodesk Inventor HSM 2015 Update 3 (SP3)
 • Autodesk Inventor Engineer-to-Order 2015 Service Pack 1
 • Autodesk Maya 2015 Service Pack 2
 • Inventor View 2014 service pack 1
 • Autodesk ReCap 2015 service pack 1.3.5.1
 • AutoCAD Architecture & AutoCAD MEP 2015 Object Enabler
 • Autodesk Inventor HSM Express 2015 (2.1) pro Inventor 2014/2015 a LT 2014/2015
 • Autodesk Fusion 360 R2
 • Autodesk 360 Mobile 1.0.2 - iOS
 • AutoCAD 360 for Windows 8.1 tablets
 • Autodesk SketchBook Express for Tablets V2.9.2 for Android
 • Autodesk Application Manager 3.0.155
 • Autodesk FormIt 6.6 for iOS
 • Autodesk FormIt 3.1 for Android
 • Autodesk FBX Review 1.2.3 - Win+Mac
 • Project Memento 1.0.9.2
 • Šrafovací vzory pro AutoCAD
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Novinky AutoCAD 2015 (18.7.), iPrvky v Inventoru (25.7.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2015. Viz např. Rozdílová školení Inventor 2015.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.837 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak ovlivnit formát výšky zobrazované u podlaží Revitu? Jak zamezit kótování směru toku média na výkresu isometrie? Pomůcka pro přenos licencí hlásí že sériové číslo není platné. Po otevření výkresu ze starší verze Mechanicalu se posune popiska detailu. Nastavení symbolů pohonu na výkresu izometrie AutoCADu Plant 3D. Jak v AutoCADu 2015 vypnout funkci "Nová karta"? Chybějící nebo zkreslené části ribbonu či panelu QAT. Jak vyvolat příkaz REINIC bez dialogu? Jak přidat na isometrii popis podpor a jejich souřadnice? Nefungující příkaz MAPTRIM v AutoCADu Civil 3D 2015 CZ. Jaký je význam proměnné ACMPROFILE v AutoCADu Mechanical?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.950 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 57.725, počet příspěvků již 102.894). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Existují v zásadě tři způsoby, jak získat od druhých to, co chceme: láska, násilí a směna. (D.Friedman)
- díváte se na věci ve správné perspektivě? (video)
- materiál tak černý, že ho neuvidíte
- pořiďte si praktický otvírák pro teplé letní večery (video)
- jde po vás moderní samostříl (video)
- a ještě hezké brazilské "afterparty video"

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Rokycanova 2730 (změna)
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29