CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červenec '12

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0712.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Výsledky CAD Studia za 1. pololetí potvrzují pozici #1
CADstudio Vynikající výsledky CAD Studia za první pololetí roku 2012 ve všech průmyslových oblastech ukazují, že proti dopadům ekonomické krize bojují zákazníci nasazením moderního softwaru, který snižuje pracnost a zvyšuje efektivitu i konkurenceschopnost jejich práce. Meziroční růst dosahuje až trojciferných hodnot.
Podrobnosti viz tisková zpráva

CADfórum2012 CADfórum 2012 - již 9. ročník odborné konference zaměřené na CAD/CAM, CAE, PDM/PLM a web-cloud technologie ve strojírenství - se koná 27.září v Třebíči. Zaregistrujte se na stránce konference.cadforum.cz

Firma CAD Studio se v žebříčku TOP 100 ICT firem letos umístila na 74. místě - viz Top 100.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Zhodnoťte váš starý AutoCAD LT (sleva upgrade)
LT Vlastníte ještě neupgradovanou licenci staré verze AutoCADu LT? Staré, již standardně neupgradovatelné verze AutoCADu LT (LT98-2009) nyní můžete povýšit na aktuální verzi AutoCAD LT 2013 CS+ s podporou nových operačních systémů Windows a MacOS i se 100% kompatibilitou nových souborových formátů DWG.
Podrobnosti na Zhodnoťte váš starý AutoCAD LT
Výhodnější subscription před 1.8.2012
Využijte zvýhodněných akcí na výhodnější obnovu subscription před 1.8.2012, zejména u víceletých Subscription (chránících mj. před změnami cen). U nich se od 1.8. snižuje zvýhodnění za víceletý kontrakt. Bez poplatku lze navíc nyní obnovit i propadlá Subscription (propadlá po 1.8.2011). Lze předčasně obnovit (za nižší ceny) i ta Subscription, která skončí až v druhé polovině roku 2012 nebo v lednu 2013. Vzhledem k chystané změně podmínek upgrade je subscription ještě výhodnější cestou k novým verzím, navíc zahrnující cloud služby a další benefity. Naskočte včas!
Termíny uvádění produktů Autodesk řady 2013
Na stránce Termíny uvádění verzí 2013 aktualizujeme data uvádění jednotlivých lokalizovaných verzí CAD a GIS produktů řady Autodesk 2013. Připomínáme, že novou verzi vaší aplikace si můžete stáhnout z vašeho Subscription centra (zpravidla několik dnů před oficiálním uvedením). Kromě lokalizace Building Design Suite 2013 byly již všechny lokalizované aplikace uvedeny i v češtině.

ESET odhalil v Peru virus AutoCADu, který odesílal DWG soubory na čínské servery - viz Autodesk TS19860569.

Autodesk koupil mobilní službu SocialCam Play. Touto spotřebitelskou aplikací doplňují nedávné akvizice služeb Pixlr a Instructables.

Užitečný online nástroj pro převod PDF souborů do formátu DWG najdete na adrese www.convertpdftoautocad.com

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Užitečný opravný nástroj pro MS .NET Framework
- Autodesk ForceEffect pro Android
- Naše prezentace na Autodesk University 2012

Víte jaká je nejsnazší cesta k online sdílení DWG výkresu? Čtěte Tip 8704.
Odkud lze stáhnout české lokalizace Autodesk produktů? Postup prozradí Tip 8701.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Naučte váš AutoCAD LT konstruovat ve 3D
Inventor LT AutoCAD LT je nejrozšířenější 2D CAD aplikace plně kompatibilní s výkresovým formátem DWG. Nyní lze AutoCAD LT snadno doplnit o funkce pro parametrické konstruování 3D modelů. Nová aplikační sada AutoCAD Inventor LT Suite 2013 totiž obsahuje jak AutoCAD LT, tak konstrukční 3D aplikaci Inventor LT, která je kompatibilní jak s AutoCADem, tak s plným Autodesk Inventorem. Obě aplikace jsou i v češtině.
Do 25.8.2012 můžete přejít z vašeho AutoCADu LT 2010 až 2013 na sadu AutoCAD Inventor LT Suite 2013 se slevou -58%, tedy Inventor LT za pouhých 9.990 Kč (bez DPH).
Viz AutoCAD LT -> konstruování ve 3D
Sleva 66% na sadu Autodesk Simulation 360
Simulation Do 31.7.2012 můžete využít zvýhodněnou nabídku nových CAE nástrojů "Autodesk SIM 360" pro pokročilé a flexibilní simulace 3D CAD modelů. Sada zahrnuje jak desktop aplikace tak i výpočetní cloud služby Autodesku. Praxí prověřené nástroje Autodesk Simulation nabízí pevnostní analýzy, analýzy proudění tekutin, přenos tepla a další nástroje pro včasné odhalení problémů CAD návrhu. Tuto sadu nyní můžete v červenci získat jen za cca 1/3 standardní ceny (sleva 66%).
Viz Zvýhodněná CAE sada Autodesk Simulation 360

Zvýhodněná nabídka 50% platí také pro doplňkovou aplikaci Autodesk Simulation DFM - přihlaste se na webinář (23.7. viz níže) věnovaný této aplikaci.

Merkur Toys pro výuku CNC obrábění
Společnost MERKUR TOYS vyvinula stavebnicový systém pro výuku technických předmětů, montáže, zapojení CNC, programování, modelování a tvorby technologií obrábění ve 3 – 4 osách. To vše za podpory moderního CAD/CAM softwaru Inventor a InventorCAM. Při výuce učňů a studentů si tak lze osvojit moderní postupy programování CNC a proniknout do tajů InventorCAMu. Tuto stavebnici využít jako součást podnikových tréninkových center.

Volvo Úspěšný koncept vozu Volvo Concept You byl navržen v aplikacích Autodesk Alias a Autodesk Showcase - z úvodních náčrtů zde vznikl přímo digitální prototyp.

Na YouTube kanálu CAD Studia najdete videoukázku použití fragmentů iLogic.

Na novém blogu PLMguru.cz, věnovaném PLM nástrojům, najdete:
- Pracovní postupy v PLM 360
- Koncepce systému Autodesk PLM 360

Jak přednastavit perspektivní promítání modelů Inventoru popisuje Tip 8699.
Jak vytvořit nový parametr modelu pomocí iLogic? Poradí Tip 8697.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Česká verze Revit Architecture, MEP a Structure 2013
Revit V prodeji je česká lokalizace populární BIM aplikace Revit Architecture 2013. Letos byly nově lokalizovány do češtiny i další varianty Revitu - Revit MEP (pro TZB) a Revit Structure (pro stavební konstrukce). Místo původních sad Revit Suite (s AutoCADem Architecture) jsou pro BIM řešení dodávány nové (rozšířené) sady Autodesk Building Design Suite.
Novinky Revitu verze 2013 najdete na stránce Revit.
Česká verze AutoCAD Civil 3D 2013
V prodeji je i česká lokalizace projekční aplikace AutoCAD Civil 3D 2013. Obsahuje Subassembly Composer, vylepšené a zrychlené koridory, potrubní funkce a další vylepšení. Držitelé Subscription si jej mohou stáhnout ze subscription centra.
Autodesk BIM 360 - BIM nové generace
BIM360 Řešení "Autodesk BIM 360" rozšiřuje nabídku projekčních nástrojů Autodesku pro oblast informačního modelu budovy (BIM) a doplňuje ji o cloudové služby umožňující sdílení, analýzu a zpracování projekčních dat a jejich plynulý tok od koncepčního návrhu a schvalování, přes projekci až na staveniště.
Nové cloudové služby pro spolupráci mezi profesemi podporují koordinované modelování a výměnu inteligentních projekčních informací. Zároveň mění styl komunikace v reálném čase, řízení projektů i způsob distribuce stavebních a infrastrukturních dat.
Čtěte na BIM nové generace a BIM360
Nová verze Revit Tools pro Revit 2013
RTools Nová verze zákaznické nadstavby Revitu - CADstudio Revit Tools 1.3 - doplňuje do Revitu další funkce pro automatickou tvorbu výkazů a legend, nebo pro hromadné úpravy textů pomocí regulárních výrazů. Verzi 1.3 si můžete stáhnout z Autodesk Exchange Apps nebo na naší stránce Download. Pro naše zákazníky nadále zdarma.
Popis jednotlivých funkcí a přehled novinek viz CADstudio Revit Tools

Interface moduly pro AutoCAD Plant 3D a AVEVA PDMS usnadňují přenos CAD dat mezi těmito potrubními systémy.

Aplikace Revit Smart Browser (prohlížeč RFA rodin) byla lokalizována do češtiny - na stránce www.RevitFamilyBrowser.com si stáhněte verzi pro Revit 2011, 2012 a 2013

video Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout ukázku práce v Revit MEP 2013 CZ nebo použití mračna bodů v Navisworks.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Další nástroje pro C3D 2012
- Publikujte do Google Earth i ve 2013
- Instalace AutoCADu Civil 3D 2013

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Autodesk BIM 360
- Nasazení BIM v projektu rozšiřování panamského průplavu

Jak nastavit výchozí paletu nástrojů při otevření projektu v AutoCAD Plant 3D? Čtěte Tip 8706.
Kde najdu ke stažení instalaci Revit Serveru? Přečtěte si Tip 8693.
Které souborové formáty jsou kompatibilní s Autodesk BIM 360 Glue? Viz Tip 8702.

 GIS, mapování, FM

Subscription zákazníci si mohou stáhnout Autodesk 360 Infrastructure Modeler 2013 Add-in, rozšiřující funkce aplikace Infrastructure Modeler na Autodesk Cloud.

Konference GISfórum 2012 se uskuteční 26. září v Kácově.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Vyměňte váš plotr za nový
T1300 V rámci aktualizované akce HP "Zbavte se staré" můžete vyměnit váš starý plotr za nový. Upgradujte a využijte vyšší rychlosti a přesnosti, moderních technologií i snížených tiskových nákladů nových modelů plotrů HP Designjet.
Podrobnosti a cenovou tabulku odkupních cena najdete na Zbavte se staré.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

FLay - automaticky umístí zadané typy výkrespvých objektů do přednastavených hladin v AutoCADu

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Navisworks 2013 Service Pack 1
 • AutoCAD Map 3D 2012 Service Pack 2
 • AutoCAD Civil 3D 2012 Service Pack 2
 • Autodesk Maya 2013 Service Pack 1
 • Inventor LT 2013 Czech Language Pack
 • AutoCAD Architecture 2013 Czech Language Pack
 • Revit Architecture 2013 Czech Language Pack
 • Revit Structure 2013 Czech Language Pack
 • Revit MEP 2013 Czech Language Pack
 • Lokální off-line česká nápověda pro AutoCAD LT 2013
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2012)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webinář - Civil3D: Návrhové linie trochu podrobněji (19.7.) a Autodesk Simulation DFM (23.7.).

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? Využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2013.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 8.997 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 126 tematických kategorií.

6.014 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Vault chyby: Index je mimo rozsah, Odpověď není ve správném formátu XML. Alternativní metoda migrace materiálů a barevných stylů do Inventoru 2013. Chyba: Neznámý slovník nebo Nelze přečíst uživatelský slovník. Automatické přejmenování prvků generátoru rámových konstrukcí.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 42.994, počet příspěvků již 87.067). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- Slabý člověk má pochybnosti před rozhodnutím, silný až po rozhodnutí (Karl Kraus)
- supravodivost a kvantová levitace (video)
- máte také čistou klávesnici?
- objevte svět talentů (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34 (změna)
Plzeň - Teslova 3