CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červenec '11

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0711.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

CAD Studio v žebříčku TOP 100 ICT firem v ČR
V aktuálním vydání žebříčku "Top 100 ICT společností v České republice" za rok 2010 se firma CAD Studio a.s. umístila na 66. místě. Žebříček TOP100 firem podnikajících v oblasti informačních a komunikačních technologií vyhlašuje časopis CIO Business World.
Poslední den - akce Autodesk
Zbývá poslední den na využití několika zvýhodnění produktů Autodesk - viz přehled.

Letní kontrolní otázka: Víte která aplikace Autodesku stojí 0.99 USD? Řešení najdete na konci CAD News.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

AutoCAD, LT, CAD

Autodesk QuickShare - online prohlížení 2D/3D CAD dat
DWF Díky novým technologiím moderních web prohlížečů se otevírají nové možnosti i pro interaktivní prohlížení 2D a 3D CAD dat. Web standardy HTML 5 a především WebGL umožňují výkonné zobrazení CAD výkresů i 3D modelů online - odkudkoliv, pomocí pouhého internetového browseru, bez nutnosti instalovat a udržovat speciální prohlížecí aplikace. Na těchto web standardech je postaven i nový projekt z Autodesk Labs - Autodesk Design Review QuickShare.
Vyzkoušejte si sami - Autodesk QuickShare
Přejděte na CAD aplikace řady 2012 se slevou 40% !
Mechanical2012 Pokud vlastníte starší verzi aplikace Autodesk, ale nevyužíváte výhod programu Subscription, můžete nyní využít časově limitovou slevu 40% na upgrade z vaší starší verze CAD aplikace Autodesk na aktuální verze samostatných produktů řady 2012 - akce "Get current". Většina nových verzí 2012 je již v prodeji - část už i v české, lokalizované verzi. Nabídka na tento podstatně zvýhodněný upgrade platí již jen dnes! Držte se v čele!
Podrobnosti viz Akce "Get current"
Nové Autodesk Design Suites 2012 můžete mít zdarma !
Design Suite Stávající držitelé Autodesk Subscription mohou bezplatně získat jednu z nových profesních sad Autodesk Design Suite. Platnost této nabídky byla zkrácena do 29. července 2011!
Máte-li aktivní subscription kontrakt k některé z následujících CAD aplikací Autodesk, můžete se rozhodnout přejít na odpovídající "Design Suite" a získat tak nejen aktuální verzi 2012 vaší stávající aplikace (nebo aplikace příbuzné), ale navíc i řadu dalších užitečných programů ve verzi 2012 (např. 3ds Max, Showcase...). Platí pro: AutoCAD, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Architecture, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD MEP, Inventor, Revit Architecture Suite. (uživatelé Inventoru dostávají sadu Product Design Suite zdarma automaticky)
Podrobnosti viz K subscription dostanete další software zdarma
AutoCAD LT 2012 CZ s bonusem navíc
LT2012 Nový český AutoCAD LT 2012 nabízí řadu funkcí z plného AutoCADu, umožňuje online spolupráci s mobilními verzí AutoCAD WS a je plně kompatibilní s Windows 7. Při koupi AutoCADu LT u firmy CAD Studio získáte navíc zdarma nadstavbovou aplikaci "LT Extension" s desítkami rozšiřujících funkcí i technickou podporu.
Již jen dnes můžete využít 30% slevu na upgrade AutoCADu LT ze starších, již standardně neupgradovatelných verzí (tedy 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2002, 2000...) na LT 2012. Jde o slevu z ceny nové licence (tato akce neplatí pro 5-packy LT).
Viz LT 2012 česky a akce Povyšte AutoCAD LT se slevou 30%
Termíny uvedení aplikací Autodesk řady 2012 - kompletní lokalizace
Pro vaše plánování nákupů, upgradů nebo pro instalace bezplatného upgrade v rámci subscription jsou důležité termíny uvedení jednotlivých verzí řady 2012 (anglických + lokalizovaných) na trh (tzv. "FCS"). Náš průběžně aktualizovaný seznam shrnuje konkrétní data uvedení (dostupnosti) jednotlivých nových CAD, GIS a multimédia produktů řady "2012" od firmy Autodesk. Většina aplikací řady 2012 i jejich lokalizací (chybí jen Factory Design Suite CZ) je již v prodeji.
Viz Termíny uvedení aplikací Autodesk 2012
Pejsek Příklady 3D modelů z fotografií - Autodesk Photofly
Autodesk Photofly je bezplatná web-cloud aplikace, která ze série fotografií nasnímaných "kolem dokola" objektu automaticky vytvoří realistický 3D model daného objektu. Project Photofly může vytvořit 3D model libovolné velikosti - co dokážete vyfotit, to dokážete i vymodelovat. Od drobných předmětů, přes obličeje, sochy, až po budovy a krajinné objekty. Výsledný model je tvořen 3D sítí s aplikovanou texturou modelu. Lze jej vložit do CAD aplikací nebo využít přímo pro mobilní prohlížení či tvorbu 3D videa.
Podrobnosti v článku Nechte 3D modelování na Photofly a naše praktické ukázky
CAD Wiki - web který píšete vy
CAD Wiki Nezapomeňte - web služba CAD Wiki pro sdílení informací z oblasti stavební projekce, konstrukce a CAD technologií již obsahuje přes 137 stránek textů od vás, uživatelů z projekční praxe. Každý uživatel zde může nejen vyhledat, ale i sám doplnit informace užitečné pro něj, jeho kolegy i celý obor.
Viz další informace - vyzkoušejte na www.CADwiki.cz

Pokud máte problém se stažením nebo aktivací bezplatné studentské verze aplikací Autodesku, přečtěte si Tip 8062.

Pokud používáte AutoCAD 2011 for Mac a plánujete upgradovat váš operační systém - chystaný nový Mac OS X "Lion" není kompatibilní s AutoCADem 2011. Chystá se speciální service pack AutoCADu doplňující kompatibilitu s touto verzí MacOS X (a chystá se také AutoCAD 2012 for Mac).

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Vytvoř 3D, zobraz 3D (i na mobilu)
- Autodesk Mudbox - na co CAD nestačí
- Project Neon nyní rendruje i projekty z Revitu

Jak rozdělit šrafu více oblastí či přidat oblasti do šrafy? Přečtěte si Tip 8063.
Víte které CAD, GIS a BIM aplikace Autodesku jsou "Citrix-Ready"? Čtěte Tip 8075.
Znáte čtyři metody vypnutí okna Rychlé vlastnosti? Najdete je v Tipu 8059.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Cepín [|] Kompletní ukázka postupu návrhu prototypu v Product Design Suite
Konstrukční sada pro "digital prototyping" postavená kolem Inventoru - Autodesk Product Design Suite 2012 CZ - obsahuje několik na sebe navazujících aplikací zefektivňujících návrh produktů. V sérii sedmi ukázkových videí firmy CAD Studio si můžete prohlédnout možný postup návrhu ukázkového výrobku - cepínu - pomocí jednotlivých aplikací sady Product Design Suite a navazujících programů Autodesku: Autodesk SketchBook Designer, AutoCAD Mechanical, AutoCAD WS, Inventor, Inventor Fusion, Showcase a Publisher.
Postup od koncepčního návrhu, přes 3D modelování a připomínkování až po prezentaci a publikování shrnují ilustrační videoukázky v článku:
Postup návrhu v Autodesk Product Design Suite
Autodesk Simulation předpoví chování vašich výrobků
Simulation Firma CAD Studio získala jako jediný partner v ČR akreditaci Autodesku pro prodej a podporu řešení pro analýzu a simulaci digitálních prototypů – Autodesk Simulation (dříve produkty "Algor"). Autodesk Simulation významně zefektivňuje konstrukční proces díky ověřování návrhu chování výrobku ještě před vyrobením jeho prvního prototypu. Jde o přední světový simulační CAE nástroj využívající metody konečných prvků pro podrobné nelineární statické a dynamické analýzy, simulace proudění kapalin a multifizykální analýzy.
Více informací a ukázky najdete na stránce www.cadstudio.cz/simulation
Pět variant Vaultu - snadná správa dokumentů i do vaší firmy
Vault2012 Produkty Autodesku pro správu dat jsou nástrojem pro jakkoliv velký konstrukční tým. Síťovou správu, verzování a zabezpečení nabízené v Autodesk Vaultu využijí jak malé 3členné týmy, tak i mnohonárodní korporace s pobočkami po celém světě. Klíčovou vlastností Vaultu je jeho snadná ovladatelnost a plná integrace klientské části do nejpoužívanějších aplikací konstruktéra. V těchto dnech přicházejí na trh plně lokalizované, české verze Autodesk Vault řady 2012. Ta nabízí hned 5 různých variant produktů Autodesk Vault lišících se šíří funkcí - vy si tak můžete sami vybrat tu variantu, která nejlépe vyhovuje situaci, potřebám a finančním možnostem vaší firmy.
Čtěte na Pět variant Vaultu
Lepší týmová spolupráce díky propojení Autodesk Vault a Microsoft SharePoint
Sharepoint Konstrukční nebo projekční týmy nyní mohou nyní lépe spolupracovat s ostatními "non-CAD" uživateli ve firmě díky propojení systému pro správu projekčních dokumentů Autodesk Vault 2012 a intranetového systému Microsoft SharePoint 2010. Návrhová data spravovaná ve Vaultu lze nyní zpřístupnit i uživatelům nepoužívajícím CAD aplikace.
Čtěte na Vault+SharePoint

Pro Inventor 2012 byl vydán důležitý hotfix opravující aktualizaci délek profilů v Generátoru rámů.

Bezplatná kutilská aplikace Autodesk 123D byla doplněna o 2D výkresy, nová 3D primitiva a podporu dalších CAD formátů.

Bezplatný mobilní prohlížeč 3D modelů z Inventor Publisheru - Publisher Mobile Viewer - byl uvolněn i pro zařízení s Androidem.

PointLinker je utilita umožňující živé propojení řídících bodů náčrtu Inventoru se souřadnicemi v Excelu (viz Download).

video V sekci CAD video si můžete prohlédnout postup tvorby 3D modelu z obrázku (gravírování loga) v Mudboxu, nastavení velikosti symbolů vazeb v Inventoru, či zobrazení těžiště modelů.

Jak trvale rozbalit dialogové panely v Inventoru 2012? Poradí Tip 8072.
Nefunguje vám sešití povrchu v Inventoru Fusion? Přečtěte si Tip 8054.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Revit Architecture 2012 v češtině
Od začátku července je k dispozici lokalizovaná české verze BIM aplikace Autodesk Revit Architecture 3D 2012 (s Revit Serverem 2012, podporou Vaultu, 3D myší a vyšším výkonem). Přehled novinek, trial verze, utility a Bonus CS+ nástroje:
Viz Autodesk Revit
Civil AutoCAD Civil 3D 2012 česky
V prodeji je již i lokalizovaná verze AutoCAD Civil 3D pro projektování liniových staveb, modelování terénu a vodní stavby. Jedním ze zajímavých nových nástrojů pro Civil 3D je Autodesk Subassembly Composer - interaktivní nástroj pro tvorbu vlastních podsestav (viz Civil 3D Blog).
Přehled dalších novinek, trial verze, utility a Bonus CS+ nástroje:
Stránka AutoCAD Civil 3D
S Revitem na pivo
Pivo Projektujete v AutoCADu LT, v AutoCADu s doplňkovou nadstavbou nebo s v AutoCADu Architecture? Pod "letním" názvem S Revitem na pivo se koná praktický workshop, na kterém můžete (kromě piva) ochutnat na vlastní kůži práci s 3D CAD systémem Revit Architecture. Poznáte hlavní rozdíly ve způsobu práce a v možnostech této BIM aplikace. Srovnání přitom můžete posoudit z ryze praktického pohledu - přímo na noteboocích, na připraveném projektu, který povede náš instruktor.
Počet míst je omezen - registrujte se včas

Utilita eTransmit pro Revit umožňuje s RVT projektem odeslat i všechny potřebné závislé soubory (viz Download).

Revit Extensions pro subscription zákazníky doplňují Revit 2012 o nové funkce - např. Roads and Terrain, Wood Framing Walls, Frame Generator, Grids Generator, Freeze Drawings, Compare Models, Shared Parameters Converter

video Na našem YouTube kanálu si prohlédněte video popisující použití Autodesk Showcase pro stavební projekt.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Ostrý Subassembly Composer už ve čtvrtek
- LEPORELO 2 aneb jak instalovat C3D 2012
- Stahujte SP2 pro Civil 3D 2011
- Český AutoCAD Civil 3D a Map 3D 2012 jsou venku
- Změny u českých WMS služeb

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Revit 2012 Extensions pro rozšíření funkcí Revitu

Víte jak přesvědčivě vyrendrovat vodní hladinu v Revitu, např. bazén či řeku? Poradí Tip 8069.
Jak usnadnit tvorbu uživatelského obrazu síťové instalace Revitu 2012? Čtěte Tip 8080.
Pokyny pro nastavení exportu DWF do kalkulací výkazů výměr QTO najdete v Tipu 8053

GIS, mapování, FM

Rodina AutoCAD Map 2012 v češtině
Map Od konce června jsou na trhu lokalizované české verze GIS aplikací AutoCAD Map 3D 2012, AutoCAD Map Enterprise 2012 (dříve Topobase Client) a Autodesk Infrastructure Map Server (dřívé Topobase Web). Z hlediska rozsahu nových funkcí i změny struktury jde o nejvýznamnější aktualizaci Mapu za poslední roky.
Viz AutoCAD Map a Autodesk Map Server

Umíte využívat pracovní prostory Mapu nebo Civilu? Čtěte Tip 8045
Jak v Mapu 2012 přepínat rozšířené a standardní styly? Poradí tip Tip 8078

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Zbavte se staré - výhodně upgradujte váš plotr
Designjet T7100 V inovované populární akci "Zbavte se staré" nyní můžete vyměnit váš starý plotr na aktuální model HP Designjet a získat až 80.000 Kč pro vás. Odkupní cenu dostanete při pořízení nového plotru (velkoformátové tiskárny) HP Designjet u firmy CAD Studio.
Akce platí pro nákup modelů HP Designjet T1300, T7100, Z2100, Z5200, Z6200, T2300, T1200 HD, T7100 MFP a HD skener.
Čtěte na Zbavte se staré

Víte, že barevnou CAD tiskárnu formátu A1 můžete mít už za cca 17.000 Kč (bez DPH)? Informujte se na HP Designjet 111 - velkformátová tiskárna za "maloformátovou" cenu.

Skončila podpora pro MS Office XP a Microsoft Vista SP1.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

CAD Studio - vlastní aplikace

PSfixTxt - přidá předponu nebo příponu vybraným textům ve výkresu
PreSave reactor - automaticky provede zvolené akce před každým uložením výkresu, nově umí uložit i rastrový náhledový obrázek (generátor autorizačních kódů je zdarma na Helpdesk serveru)
SlopeTick - aktualizace - vytváří spádové šrafy svahu mezi dvěma křivkami
BreakPls - CS+ utilita - přeruší vybrané křivky v místech bodů (Point) ležících kdekoliv na křivce
Depends - aktualizace - vypíše všechny závislé soubory aktuálního DWG výkresu (xrefy, obrázky, fonty...)

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Topobase 2011 Update 2
 • AutoCAD Civil 3D 2011 Update 2
 • AutoCAD Map 3D 2011 Update 2
 • Revit Architecture 2012 SP1
 • Revit Server 2012 Update 1
 • Autodesk 3ds Max 2012 Service Pack 1
 • Inventor Publisher 2012 Service Pack 1
 • Autodesk Mudbox 2012 Service Pack 2
 • Autodesk Simulation 2012 Service Pack 1
 • Inventor Fusion 2012 Service Pack 2
 • Autodesk Revit Architecture 2012 Czech - trial/viewer
 • Autodesk Subassembly Composer pro Civil 3D 2012
 • Revit Extensions - Architecture 2012
 • Google Earth Extension for AutoCAD
 • Point Cloud for 3ds Max
 • Autodesk 123D - 3D CAD aplikace pro kutily
 • PointLinker for Inventor
 • eTransmit for Revit 2012
 • AutoCAD WS for Android V1.0.4
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2011)

Školení, kurzy, služby

Rozdílová školení - verze 2012
Vyberte si z termínů našich rozdílových školení k jednotlivým produktům řady 2012. Rozdílové školení je efektivní cesta k plné produktivitě v nové verzi AutoCADu, Inventoru, Revitu či další aplikaci. Termíny rozdílových školení najdete na stránce CAD Studio - školení
CAD školení plně z dotací EU
EU Od 1.6.2011 je v běhu nový dotační program "Vzdělávejte se pro růst", který je zaměřený na zvýšení úrovně odborných znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců a zaměstnavatelů vybraných odvětví průmyslu a služeb. V rámci tohoto programu mohou zaměstnavatelé získat finanční příspěvek na vzdělávání či rekvalifikaci svých zaměstnanců. Navíc budou zaměstnavateli hrazeny i mzdové náklady vzdělávaných zaměstnanců (max. 24.000 měsíčně), a to po dobu jejich vzdělávání.
Podmínky viz Vzdělávejte se pro růst
Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webinář - Struktura projektu v AutoCADu Architecture (Pá 5.8.), zaměřený na Autodesk Product Design Suite.

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Map a Civil 3D - vypsány nové kurzy pro řadu 2011. Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 7.607 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 119 tematických kategorií.

5.599 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Podporované operační systémy pro Revit Server 2012. Chyba "Error Parsing XAML" při spuštění 3ds Max 2012. Chyba: překročen počet aktivovaných licencí. Nastavení počáteční velikosti pohledu pro první náčrt. Možnost ztráty dat při ukládání DWG z Editoru bloků. Nesprávné odsazení sculpting nástroje v Mudboxu. Kde vzít instalaci Vault Serveru 2012? Zobrazení 3D CAD modelu na mobilním telefonu či tabletu. Rozhozené zobrazení okna AutoCADu, "odtržené" aplikační menu. Unhandled exception při spuštění Autodesk Simulation 2012.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 34.740, počet příspěvků již 78.712). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- ve vašem zájmu se držte bezpečnostních pokynů
- auto-tune ladí i s huskym (video)
- Korejci už chodí do moderní sámošky (video)
- holt sázka je sázka aneb když veverky hrají ruskou ruletu (video)
- Češi jsou na evropské špičce uživatelů Facebooku - 81% z nich se přihlašuje alespoň 1x denně

Odpověď na kontrolní otázku: je to "Fluid FX" pro iPhone/iPad - vytváří speciální efekty na fotografiích

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - Google Earth
Autodesk Gold Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348 (Poděbradská 88/55)
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Banská Bystrica - Rudlovská cesta 53