CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červen '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0614.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

HSM Nové autorizace Inventor HSM a Advanced MEP
CAD Studio získává dvě nové autorizace pro prodej produktů od Autodesku v oblastech průmyslového obrábění a technických zařízení budov (Fabrication). Doplňují stávající autorizace firmy pro obory strojírenství, architektury, stavebnictví, inženýrských staveb, GIS a multimédií.
Viz tisková zpráva
Rekordní roadshow Autodesk 2015 Live
Roadshow Na jarní roadshow firmy CAD Studio, "Autodesk 2015 Live", se registrovalo rekordních 615 zájemců o novinky v CAD, BIM a GIS technologiích, a to v celkem 17 termínech po celé České a Slovenské republice. Kromě informací si vylosovaní účastníci odnesli i zajímavé ceny.
Viz Roadshow Autodesk 2015 Live - vyhráli jste tablet?

Od 1.7. se mění adresa pardubické kanceláře CAD Studia na: Rokycanova 2730, 530 02 Pardubice.

Letošní, 11. ročník konference CADfórum 2014 se koná 24.9.2014 v Brně (Hotel Avanti). Rezervujte si prosím termín.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Lokalizované verze produktů Autodesk řady 2015
Byl již byly uvedeny všechny české verze produktů řady Autodesk 2015 (poslední lokalizací byl Inventor LT Suite 2015 CZ). Od datumů uvedených v našem seznamu si můžete dané aplikace stáhnout ve vašem Subscription centru nebo si vyžádat fyzické instalační médium. Všechny uvedené produkty můžete získat - včetně doplňkových bonus aplikací CS+ a plné podpory - od firmy CAD Studio, Platinum partnera Autodesku.
Viz Termíny uvádění verzí 2015
Přichází proměna - vyměňte vaše staré licence R14-2008 za nové (ušetřete 30%)
Přichází proměna Prodej veškerých upgrade licencí bude ukončen k 1. únoru 2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu CAD software levnější a flexibilnější systém subscription. Nyní můžete mimořádně přejít ze zastaralých verzí R14 až 2008 na aktuální řadu 2015, a to se slevou 30% z ceny nové licence. Usnadněte si včasný přechod na systém předplatného. Navíc nabízíme dočasnou 20% slevu na nákup upgrade ze starších licencí Autodesku (2009 a vyšší) na aktuální verze 2015 (při nákupu se Subscription). Sleva platí již jen do 25.7.2014. K upgradované licenci můžete rovněž získat 3D myš SpacePilot Pro se slevou 30%.
Další informace na Přichází proměna
Snížení cen pronájmů CAD licencí, už za <1 Euro denně) a cyklodres jako dárek
Dres k LT Od 7. června se snížily (až o 40%) ceny Desktop Subscription (pronájmu) některých produktů a produktových sad firmy Autodesk. Roční a kvartální pronájem licencí umožňuje menším firmám začít využívat nejmodernější CAD a BIM technologie bez nutnosti úvodní investice a větším firmám snáze pokrývat kolísající potřeby počtu uživatelských licencí. Při novém pronájmu AutoCADu LT do 30. července u nás získáte navíc jako dárek cyklistický dres CAD Studia. Pronájem lze využít i například pro Revit LT (BIM), Inventor LT (3D konstrukce), AutoCAD nebo profesní sady Design Suite. Desktop Subscription zahrnuje veškeré výhody subscription, včetně bonusů CS+.
Jaký je rozdíl mezi koupenou a pronajatou licencí? Levnější pronájmy CAD licencí
Nechte váš AutoCAD LT rozkošatět
Košatější LT Jste-li vlastníkem licence AutoCADu LT 2009 až 2014, do 23.7. vás považujeme za vlastníka vámi zvoleného velkého produktu Autodesku a tento produkt tak můžete povýšit na verzi 2015 formou zvýhodněného upgrade v rámci akce Proměna. Namísto omezených 2D funkcí AutoCADu LT tak můžete velmi výhodně získat plnohodnotné funkce profesních verzí AutoCADu, BIM aplikaci Revit, konstrukční aplikaci Inventor nebo dokonce košaté profesní sady Design Suite. Vámi zvolený produkt či sadu tak získáte jen za 56% ceny nové licence. Přechod má charakter upgrade a k novému "velkému" produktu doporučujeme roční maintenance subscription.
Viz Nechte váš LT rozkošatět
Dotační program POTENCIÁL pro vaše 3D CAD a PDM vybavení
Nový dotační program POTENCIÁL pokrývá investiční dotace pro oblast CAD a PDM vybavení. Lze jej využít například pro přechod z 2D do 3D projektování, pro zavedení document management (PDM/PLM) systému zachycujícího životní cyklus výrobku, pro automatizaci konstrukčních procesů pomocí Inventor ETO, apod. Program POTENCIÁL je zaměřen na vývoj výrobků, technologií, včetně specifického software pro implementaci technologicky nových produktů, výrobních procesů a technologií.
Využijte příspěvek - viz Dotace na CAD vybavení
CAD software zdarma pro inovátory
Startup Ve spolupráci s firmou Autodesk nyní nabízíme CAD software zdarma. Vybraným projekčním a konstrukčním firmám s inovativními nápady, které nejlépe využijí moderní návrhové technologie pro zlepšování světa kolem nás, poskytneme bezplatně nejnovější softwarové vybavení firmy Autodesk dle jejich výběru až pro 5 pracovišť a doprovodné služby CAD Studia - to vše v hodnotě až 3.5 mil. Kč.
Podrobnosti viz CAD software zdarma
Sleva 100% na Mudbox a SketchBook
"Extrémní" slevu 100% (tedy nákup za 0,-Kč) na nové komerční licence aplikací Autodesk Mudbox 2015 nebo Autodesk Sketchbook Pro 6 mohou využít uživatelé s aktivním subscription na produktové sady Autodesk Design Suite. Nabídka platí do 23.7.2014.
Viz Mudbox či Sketchbook zdarma
GPS Zobrazte si vlastní GPS polohu v DWG výkresu
Umíte využít mobilní AutoCAD 360 pro zobrazení aktuální polohy na mapě? Zobrazení GPS polohy v DWG mapě nebo stavebním výkresu (staveniště, inž. sítě, apod.) na vašem telefonu nebo tabletu pomocí populární bezplatné mobilní aplikace AutoCAD 360 popisuje tip na CADforum.cz

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete představení aplikace DrGrid v AutoCADu, ukázku přihlášení a nastavení sdílení v Autodesk 360, postup načtení ribbonu LT Extension do AutoCADu LT nebo 3D prohlížeč v Autodesk 360.

Vyznáte se ve složení profesních sad Autodesk Design Suite 2015 a doprovodných subscription službách? Stáhněte si přehlednou tabulku v PDF .

Byl uveden Service Pack 1 pro AutoCAD 2015 a řada oprav bezpečnostní chyby heartbleed - viz Download.

Autodesk Screencast vám pomůže vytvořit srozumitelná videa z CAD aplikací - viz blog

Prozradíme co chystá nová verze cloud služeb Autodesk 360 - viz blog

Autodesk je i hardwarová firma - bude vyrábět 3D tiskárny - viz blog

Studenti si již mohou stáhnout bezplatné verze "2015" programů Autodesku - viz studentský portál.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2015 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 nebo 60 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk Screencast - šikovný nahrávač obrazovky
- Autodesk Nastran je nyní součástí Simulation Mechanical 2015
- Kam směřují cloud služby Autodesk 360?
- AutoCAD 360 V3.0 - nová verze mobilního CADu
- CAE nástroj NASTRAN koupen Autodeskem
- Tisková platforma Spark a 3D tiskárna značky Autodesk

Co znamená chyba: Externí reference ABC má vícenásobné odkazy? Viz Tip 9869.
Které CAD formáty jsou podporované prohlížečem souborů v Autodesk 360? Čtěte Tip 9848.
Jak do výkresu vložit název použité tabulky stylu vykreslování? Poradí Tip 9837.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak povýšit konstrukční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

Inventor HSM pro CAM obrábění
HSM Firma CAD Studio je autorizovaným prodejcem produktů rodiny Autodesk Inventor HSM v České a Slovenské republice. Inventor HSM nabízí přesné, výkonné a efektivní CAM nástroje integrované přímo v prostředí Autodesk Inventoru. V jednom uživatelském prostředí, bez potřeby převodu dat tak můžete generovat NC kód rovnou z digitálních prototypů Inventoru.
Inventor HSM 2015
Vault Tools 1.2 s podporou verze 2015
VaultTools Na Helpdesk serveru CAD Studia najdou uživatelé novou verzi bonus nástrojů CS+ pro PDM aplikaci Autodesk Vault 2015 a 2014 - CADstudio Vault Tools 1.2. Verze 1.2 přináší kromě podpory Vaultu 2015 i přepracovaný a podstatně rozšířený modul "Easy Changer" pro rychlou změnu kategorie dokumentu, jeho výchozích vlastností, revizního schematu či schvalovacího procesu.
Více na Vault Tools 1.2
Zvýhodněné CAD/CAM řešení - tři v jednom
Pro všechny uživatele, kteří se zabývají přípravou výroby nabízí firma CAD Studio zvýhodněný balíček produktů "CAD/CAM - tři v jednom". Sada obsahuje veškeré nástroje pro efektivní návrh digitálního prototypu ve 3D, jeho vizualizaci a prezentaci, CAM generování CNC kódu pro 3osé frézování, správu dokumentů a pohodlné ovládání aplikací pomocí bezdrátové 3D myši. Sada "CAD/CAM - tři v jednom" obsahuje produkty Autodesk Product Design Suite, InventorCAM a SpaceMouse Wireless.
Viz CAD/CAM - Tři v jednom
Autodesk NASTRAN
SimFlex Velmi krátce po akvizici NEi NASTRAN zařadil Autodesk nově získanou CAE technologii řešiče Nastran do své standardní produktové nabídky. Subscription zákazníci produktu Autodesk Simulation Mechanical 2015 si tak nyní mohou ze svého účtu na Subscription centru stáhnout rozšíření "product enhancement" pro Simulation Mechanical, které obsahuje i nový řešič Autodesk Nastran. Více na blogu CAD Studia.
CAM řešení pro Permon
Firma Permon se zabývá vývojem a výrobou pneumatického vrtacího nářadí již od 60. let minulého století. Pro výrobu nového typu vrtacího kladiva potřebovala efektivní výstup z 3D modelu na 5osé obráběcí centrum. Zvoleným postupem v CAM aplikaci InventorCAM firma ušetřila přibližně 80 % času potřebného pro vytvoření správných NC drah nástrojů oproti standardní tvorbě NC kódů.
Viz Permon - CAM

video Nová videa na YouTube kanálu CAD Studia nabízejí záznam webináře Správa produktu ve Vault Professional, ukázku přímé editace v Inventoru 2015, postup pro import 3D DGN souboru do Inventoru, použití vazeb náčrtu a úpravu ikon ribbonu Inventoru.

Byl uvolněn Update 1 pro Inventor 2015 (všechny verze, včetně Suites). Nejde o Service pack, ale o rozsáhlou sadu hotfixů.

Vliv pohybového rázu na pohyb kapaliny (např. paliva) v nádrži - simulace CAD dat z aplikace Autodesk Simulation CFD

Vyžádejte si update nebo trial verzi elektro-aplikace ECSCAD 2014 R3 (jako add-on pro AutoCAD nebo samostatná verze s AutoCAD OEM).

Obrovský model plnicího stroje na jogurty - navržen v Inventoru a Vaultu

Strakonický ST Racing Team zvítězil se svou formulí navrženou v Autodesk Inventoru v národním kole celosvětové soutěže "F1 ve školách". Blahopřejeme!

Na blogu PLMguru.cz, věnovaném aplikaci Autodesk PLM 360 a na novém blogu InventorGuru.cz najdete:
- Automatické odesílání emailů
- Značka průměru v Inventoru - oříšek?
- Autodesk CAM 360 je nyní součástí Fusion 360
- Správa produktu s Vault Professional 2015

Jak nastavit zvýraznění hran pro všechny modely Inventoru? Čtěte Tip 9859.
Jaké postprocesory obsahuje CAM aplikace Inventor HSM 2015? Čtěte Tip 9854.
Jak ve složce odlišit DWG soubory uložené z Inventoru? Viz Tip 9836.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak povýšit projekční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

CADstudio RvtTools 2015
RvtTools K dispozici je nová verze nadstavbové bonus aplikace CS+ pro Revit 2015: CADstudio RvtTools. Kvůli změnám API si aktualizace na Revit 2015 vyžádala větší úpravy. Došlo také ke změně názvu na nekolidující s TM Autodesku. Nové RvtTools budou po schválení Autodeskem k dispozici ke stažení na Exchange Apps a na Helpdesk serveru.
Infrastructure Design Suite 2015 nyní i česky
Uživatelé projekční sady Infrastructure Design Suite se ve verzi 2015 dočkali české lokalizace. Přímo instalované aplikace jako AutoCAD, AutoCAD Map 3D, AutoCAD Civil 3D, ReCap a Revit na vás už rovnou promluví česky.
Nové referenčné implementácie BIM a CAD riešení na Slovensku
Firma CAD Studio dokončila v slovenských firmách niekoľko nových implementácií CAD a BIM riešení využívajúcich technológie a produkty Autodesk. CAD Studio ponúka širokú škálu služieb a nástrojov uľahčujúcich prechod na moderný spôsob projektovania - BIM – rýchly štart formou pilotného projektu, školenia, implementačné služby, knižnice BIM objektov, doplnkové aplikácie, webináre, apod.
Viď Úspešné implementácie CAD a BIM riešení na Slovensku
Nové BIM knihovny pro Revit
Perito Z dílny BIM Project přichází nová rozšiřující knihovna BIM prvků pro projekční aplikaci Revit - tentokrát jde o designové vstupní dveře PERITO, včetně materiálů a textur ve vysokém rozlišení. Knihovny BIM Project si nyní můžete stáhnout ve specializované sekci Katalogů bloků na CADforum.cz.
Nové knihovny pro Plant 3D
Na Autodesk Exchange Apps jsou k dispozici aktualizované verze katalogů pro AutoCAD Plant 3D.
 • AWWA Piping content pack V2.0
 • AS/NZS Pipes and Fittings-Version 3
 • ACIPCO
 • VICTAULIC Content Pack V2.0
 • UK Ductile Iron Pipes and Fittings

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout video se záznamem webináře o novinkách Revitu 2015, tipy k použití kvantifikace v Autodesk Navisworks 2015, popisy zakončení trasy v AutoCAD Plant 3D, použití sdílených parametrů v Revitu, vykazování instrumentů v Plant 3D či zajímavý postup pro převod importovaných 3D těles na rodiny Revitu.

Pro AutoCAD Civil 3D 2015 jsou na Subscription centru k dispozici ke stažení nové Productivity Tools.

Pro Revit 2015 je na Subscription centru ke stažení výkazová Roombook-Areabook-Buildingbook Extension.

Uživatelé Navisworks se subscription si mohou z Apps Exchange stáhnout modul PDF Reader.

Německo nepatří mezi země s příliš rozšířeným využíváním BIM technologií. Jak zmiňuje Die Welt, právě nasazení BIM by pomohlo zabránit známým miliardovým "katastrofám" velkých německých stavebních projektů.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Jak opravit promítnutý profil
- Balíky Infrastructure konečně česky!

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Nová BIM knihovna pro Revit - designové vchodové dveře PERITO
- Autodesk FBX Review
- 3D San Francisco - detailní model
- Zdieľané parametre v Revite pri tvorbe razítka
- Vylepšená funkce kvantifikací v Navisworks 2015

Kde nastavit vlastní hodnotu sklonu při vytváření systému trubek Revitu? Čtěte Tip 9859.
Kde vzít další typy čar pro liniová vedení a inženýrské sítě? Viz Tip 9853.

 GIS, mapování, FM

Byla uvedena česká verze Autodesk Infrastructure Map Server 2015.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Nové plotry HP Designjet a technologie PageWide
T7200 Firma HP uvedla na trh dva nové modely velkoformátových zařízení HP Designjet - multifunkční kopírku HP Designjet T3500 Production eMFP a plotr HP Designjet T7200 Production Printer. Rychlost tisku činí až 4 barevné formáty A1 za minutu (165 A1/hodinu). Tiskárny podporují přímý tisk CAD dat, PDF podkladů (mapy, plakáty) i obrázků, celkem šesti barevnými inkousty, v rozlišení 2400x1200 dpi, a to na různé typy médií.
Nová velkoformátová tisková technologie HP PageWide využívá pevnou tiskovou lištu s celkem 200.000 tryskami přes celou šíři stránky či role. Slibuje podstatné zrychlení tisku a vyšší spolehlivost.
Více na Nové plotry a technologie PageWide

Agentura BLI porovnávala plotry HP Designjet T920 ePrinter a Canon imagePROGRAF iPF765 - viz video.

Pro řadu Designjet bude uveden univerzální tiskový driver (UPD), čímž se usnadní správa tisku ve firemních sítích.

Využijte slevu 30% na 3D myš SpacePilot Pro při upgrade vaší CAD aplikace.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

DWGtext nahrazuje aplikaci Excellink
DwgText Nová nadstavba DwgText umožňuje export/import textů a vlastností vybraných entit DWG výkresů (texty, bloky...). Podporuje AutoCAD 2015, 2014 a 2013 včetně profesních verzí. Exportovaná data lze upravit v Excelu (nebo v textovém souboru) a poté je zpětně načíst do DWG výkresu nebo skupiny výkresů. DwgText tak můžete využít pro tvorbu kusovníků, výkazů, pro hromadné editace výkresových textů a řízené změny jejich vzhledu.
Viz oznámení a stránka DwgText

Další nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

DrGrid - nakreslí mřížku čar podle zadaných parametrů. Buď jen "obkreslí" rastr zobrazení (F7), nebo vykreslí libovolný jiný rastr 2D- nebo 3D-matice čar, volitelně i očíslovaných.
Import bodů - aktualizovaný univerzální import bodů do AutoCADu (i 2015) - bonus nástroj CS+.
DBXscanInv - vyhledá v zadaných složkách DWG soubory uložené (ne exportované) Inventorem a vypíše report
LayoutSw - reaktor na automatické přepínání LTSCALE a PSLTSCALE v rozvrženích
GeoCode - jedna z nejpopulárnějších aplikací na Exchange Apps - převod souřadnice na poštovní adresu a adresy na souřadnici/polohu na mapě

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2015 CZ, Revit, Inventor, 3ds Max, Civil, Map, atd.
 • České jazykové balíčky pro AutoCAD, LT, Inventor, Mechanical...
 • Bezpečnostní opravy Heartbleed
 • AutoCAD 2015 Service Pack 1
 • Revit 2015 Update 3
 • AutoCAD LT 2015 Service Pack 1
 • Autodesk Factory Design Utilities 2015 Update Pack 1
 • Autodesk Inventor 2015 Update 1
 • Autodesk Inventor HSM 2015 Update Release 1
 • Autodesk Navisworks 2015 Service Pack 1
 • Autodesk ReCap 2015 service pack 1.3.4.5
 • Productivity Tools for AutoCAD Civil 3D 2015
 • Autodesk Vault Professional 2015 Integration for Bentley MicroStation V8i
 • Roombook-Areabook-Buildingbook Extension for Autodesk Revit 2015
 • Autodesk Navisworks NWC Exporter Utility 2015 for AutoCAD, Revit, 3ds Max, Microstation, ArchiCAD
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 3D CAD
 • AutoCAD 360 Mobile 3.0 for iOS
 • Autodesk FormIt 2.2 for Android
 • Autodesk MeshMixer 10 (V2.4) - freeform modeler
 • Cadalyst Benchmark Test C2015 - performance test for AutoCAD 2000-2015
 • 3DxWare 10 for Windows XP/7/8 64-bit - 3dconnexion driver - 3D mouse
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře (všechny v Pá 20.6.) - Novinky Inventor 2015, Novinky AutoCAD Plant 3D 2015 a webinář Factory Design Suite 2015.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2015. Viz např. Rozdílová školení Inventor 2015.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.814 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Generování obrazu síťového rozmístění skončí chybou 2203. Skrytí souborů obsahového centra v rozpisce Inventoru. Vytvoření náhledů komponent potrubní třídy v paletě nástrojů. Jak připravit zálohu pro obnovu systému Windows? Jak rozpoznat síťovou CAD licenci určenou pro prostředí Citrix? Revit zhavaruje při startu: Vyskytla se neopravitelná chyba. Jak zjistit aktuální verzi řešiče v Simulation CFD? Jak spouštět makra iLogic ikonkami v ribbonu Inventoru? Chyba zápisu do cache: AcInetEngine18, AcInetEngine19, AcInetEngine20.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.908 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 57.393, počet příspěvků již 102.397). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Výsledkem ochrany člověka před důsledky jeho hlouposti je naplnění země hlupáky. (H.Spencer)
- když se stavba nepovede - 20 z nejhorších stavebních propadáků ve světě
- věděli jste, že kulička sklouzne nejrychleji po brachistochroně?
- steampunk - potrubí v choulostivé pozici
- tak tyhle mapy jste ve škole neprobírali
- rezonanční experimenty s Chladniho deskou (video)
- ceremónie, které tak úplně nevyšly (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738 -> Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29