CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - červen '13

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0613.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR s SR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Roadshow Vyhráli jste na roadshow "Autodesk Live 2014"?
Jarní roadshow firmy CAD Studio "Autodesk Live 2014" navštívilo v celkem 11 termínech po celé ČR dohromady 300 účastníků z řad odborné veřejnosti. Šest účastníků si vylosovalo některuo z hlavních cen, včetně dvou iPadů. Viz Vítězové z roadshow.
50.000 registrovaných na CADforum.cz
CF Na portálu CADforum.cz je registrováno již více než 50.000 českých a slovenských uživatelů (plus dalších 378.000 ze světa). Děkujeme za vaši důvěru. Viz 50 tisíc registrací.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Termíny uvádění produktů Autodesk verze 2014 (průběžně aktualizováno)
V postupně aktualizovaném seznamu uvádíme konkrétní data uvedení (dostupnosti) jednotlivých nových CAD, GIS a multimédia produktů řady "Autodesk 2014". U všech lokalizovaných produktů (kromě Building Design Suite) již byly uvedeny i jejcih české verze. Všechny uvedené produkty můžete získat - včetně doplňkových bonus aplikací CS+ a plné podpory - od firmy CAD Studio, Platinum partnera Autodesku. Nezapomeňte, že nové licence i subscription jsou standardně dodávány formou downloadu (ne fyzické dodávky).
Viz Termíny uvádění produktů Autodesk verze 2014
Profesní sady AutoCAD LT Suite až s 25% slevou
LT-25% Profesní sady "AutoCAD LT Suite" nabízejí 2D kreslení i 3D konstruování a projektování v jednom zvýhodněném produktu. Nyní můžete tyto sady získat se slevou 20% nebo 25%. "LT" aplikace AutoCAD LT, Revit LT, Inventor LT a profesní sady Autodesk AutoCAD Revit LT Suite (stavebnictví) a Autodesk AutoCAD Inventor LT Suite (strojírenství) kombinují osvědčené nástroje pro 2D kreslení s parametrickými 3D nástroji zvyšujícími produktivitu a kvalitu vašich projekčních a konstrukčních prací. Přejděte na tyto moderní profesionální CAD nástroje.
Sleva 25% nebo 20% na upgrade a nové licence je platná do 23.července 2013.
Viz Nové sady AutoCAD LT Suite -25%
Příspěvek na 3D: 20.000 Kč pro vlastníky starých verzí Autodesk
na 3D Použití moderních 3D CAD aplikací a nových pracovních postupů zefektivňuje návrhové a obchodní procesy v projekční a konstrukční praxi. Řada firem však dosud používá zastaralé nebo pouze "dvourozměrné" verze CAD aplikací. Abychom usnadnili přechod těchto uživatelů na efektivnější pracovní nástroje, nabízíme nyní jako jediný partner Autodesku v ČR a SR akci "Příspěvek na 3D".
Pokud jste vlastníky libovolné CAD aplikace Autodesk, verze R14 až 2008, a vaše firma dosud nevyužívá žádnou novější verzi 3D software Autodesku, můžete do 31.7.2013 využít zajímavé nabídky příspěvku na přechod do 3D.
Viz Příspěvek na 3D
Posuňte se o úroveň výš - a ušetřete 20%
DS Jste majiteli software firmy Autodesk? Posuňte se nyní o úroveň výš a ušetřete až 20% u všech variant upgradu na sady Autodesk Design Suite nebo Creation Suite. Sady Autodesk Design Suite a Creation Suite jsou postaveny na softwaru, který už znáte a kterému věříte - poskytují však větší výkon, flexibilitu a bohatší funkčnost než kdykoliv dříve. Získejte konkurenční výhodu.
Upgradujte do 18.července 2013 a ušetříte až 20%.
Podrobnosti na Posuňte se o úroveň výš
Licencování cloud služeb Autodesk 360 – vše na co jste se báli zeptat
Cloud Rychle se rozšiřující rodina cloud služeb Autodesku, označovaná jako „Autodesk 360“, nabízí řadu užitečných aplikací, které se stávají součástí běžných pracovních postupů konstruktérů a projektantů. S tím roste i potřeba jasných licenčních pravidel pro použití tohoto nového způsobu využívání software. Přestože většina cloud služeb Autodesku je poskytována zdarma, využití některých z nich je vázáno na Subscription kontrakt (předplatné ke klasické desktop licenci CAD aplikace), některé služby jsou hrazeny formou tzv. „cloud kreditů“ (způsob měření a úhrady služeb - viz) a některé dokonce využívají vlastní předplatné.
Jak fungují služby Autodesk 360 - viz Licencování Autodesk 360
AutoCAD WS roste a mění se na AutoCAD 360
ACAD360 Cloudová verze AutoCADu - AutoCAD WS - patří k nejúspěšnějším bezplatným aplikacím firmy Autodesk. Rozšířená verze této CAD aplikace se nyní stává součástí rodiny cloud nástrojů "Autodesk 360" a její jméno se mění na Autodesk AutoCAD 360. Mobilní a web aplikace AutoCAD 360 umožňuje editovat, prohlížet, odměřovat, tisknout, sdílet a připomínkovat DWG výkresy AutoCADu kdekoliv a na jakémkoliv zařízení - od mobilního telefonu, přes tablet a notebook až po stolní počítač s libovolným operačním systémem. AutoCAD 360 je dostupný buď jako webová aplikace běžící v internetovém prohlížeči nebo jako mobilní aplikace pro Android a Apple iOS.
Čtěte na AutoCAD 360
Soutěž - zkonstruujte ježka v kleci pro 21.století
Ježek v kleci Ve spolupráci s časopisem Konstruktér (CAXMIX) pořádáme soutěž pro všechny kreativní konstruktéry. Navrhněte moderní inovovanou verzi ježka v kleci (z hlediska tvaru nebo funkce) pomocí moderních 3D nástrojů firmy Autodesk. Tři vítězné modely budou vytištěny ve 3D a vítěz navíc dostane tablet Apple iPad Mini. Výsledky budou prezentovány na konferenci CADfórum 2013, konané 26.9. ve Stříteži u Jihlavy.
Podrobnosti viz Soutěž a nové číslo časopisu Konstruktér.
Nová sekce CAD formáty na CADforum.cz
Na portálu CADforum.cz jsme spustili sekci "CAD formáty", kde najdete informace o kompatibilitě jednotlivých aplikací Autodesku s různými CAD formáty (jaké formáty importuje a jaké exportuje) a můžete si nechat navrhnout vhodnou kombinaci nástrojů pro převod dat z jednoho formátu do druhého. Víte jak např. převést soubor .12da nebo .apf do AutoCADu?
Viz CAD Formáty

video Na našem YouTube kanálu najdete nová videa představující záznam webináře věnovaného novinkám v AutoCADu 2014 a v jeho cloud verzi AutoCAD 360 (víte např. jak pracuje funkce Kanál návrhu?), či 3 metody zarovnání obrázků.

Nové Service packy 2 pro rodinu AutoCAD 2013 přinášejí mj. kompatibilitu s Windows 8 - viz Download

Volbou "quiet" můžete potichu nainstalovat service pack, např. AutoCAD_2013_SP3_64bit.exe /quiet, nebo volbou /e extrahovat ServicePack na MSP soubor

Prohlédněte si multi-touch ovládání aplikace Autodesk Mudbox 2014 (součást sad Autodesk Design Suite).

Autodesk kupuje webovou 3D CAD aplikaci Tinkercad populární mezi kutily. Rozšíří tak svou rodinu podobně zaměřených aplikací "Autodesk 123D".

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2014 v češtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Bagrista dříme v každém z nás
- Představení Autodesk Inventoru 2014 CZ (videa)
- Máte nový počítač s Windows 8 - jaký CAD je kompatibilní?
- Feature Recognition - rozpoznání konstrukčních prvků v Inventoru
- Autodesk: Ready to 3D Print
- GDC 2013 - nejnovější počítačové hry
- Nová cloud služba Autodesk ReCap Photo (fotky->3D model)

Víte jak zapnout a vypnout náhledy v dialozích AutoCADu? Poradí Tip 9261.
Co je příčinou havárie aplikace řady 2014 při autorizaci licence? Viz Tip 9278.
Nefunguje mi přihlášení ke cloud službě Autodesku z MSIE. Co dělat? Čtěte Tip 9284.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Uveden český Inventor a český Product Design Suite
V prodeji jsou již i české lokalizace nejnovější verze Autodesk Inventoru i sad Product Design Suite a Factory Design Suite. Trial verze aplikací řady 2014 si můžete stáhnout na CADstudio.cz/trial. Držitelé Subscription si mohou novou verzi stáhnout ze Subscription centra.
Porovnání CAE funkcí Inventor Professional a Autodesk Simulation
Simulation CAD aplikace pro tvorbu digitálních prototypů - Autodesk Inventor Professional i simulační CAE aplikace Autodesk Simulation Mechanical nabízejí řadu funkcí pro analýzu a simulaci chování 3D prototypu, modelu výrobku v jeho různých variantách. Ještě před vyrobením fyzického prototypu tak můžete důkladně a především podstatně levněji vyšetřit chování výrobku, optimalizovat jeho parametry a vyhnout se chybám v návrhu. Jaké úlohy simulace pokrývá aplikace Autodesk Simulation Mechanical?
Viz tabulka na Porovnání CAE funkcí
Greif-akustika - využití Autodesk Simulation v praxi
Greif Jeden ze zákazníků CAD Studia, Greif-akustika, využívá Autodesk Inventor, Autodesk Simulation Mechanical a CFD v zajímavém řešení pro optimalizaci návrhu akustických tlumičů.
Jak hodnotí uživatelé této společnosti výhody a přínosy digitálních prototypů a simulace proudění v praxi? Jak pomáhá optimalizace návrhu šetřit náklady a cenu výrobků?
Čtěte Greif-akustika - Simulation v praxi nebo případová studie
Nové workshopy CAD Studia
Navštivte workshop "Navrhování výrobních linek v Autodesk Factory Design Suite" a vyzkoušejte si návrhové postupy sady Factory Design Suite.
» 18.+19.6. Praha+Brno (registrace)

video Na našem YouTube kanálu najdete sérii 11 videí k jednotlivým novinkám Inventoru 2014 CZ (např. předvedení zrychlení sestav v Express Mode).

Cloudová PLM aplikace Autodesk PLM 360 je nyní integrovatelná s cloudovou ERP aplikací NetSuite - integrace procesů výroby i obchodu.

Co umí modul PLM 360 Connect for Vault?

Jak doplnit knihovnu AutoCADu ecscad o další značky/výrobky? Čtěte Tip 9274.
iLogic kód pro rozložení pole komponent v Inventoru najdete v Tipu 9264.
Jak přenést nastavení z jedné stanice na druhou? Poradí Tip 9297.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Revit LT 2014 v češtině
RevitLT2014 Díky nově uvedené doplňkové lokalizaci firmy CAD Studio nyní můžete používat i nejlevnější projekční 3D BIM aplikaci - Autodesk Revit LT - v českém jazyce. Autodesk Revit LT 2014 je aplikace pro parametrické 3D projektování a tvorbu informačního modelu budov. Vychází z BIM produktu Autodesk Revit Architecture, oproti němuž má několik omezení. Liší se ale také cenou - Autodesk Revit LT je levnější než nejznámější 2D CAD - AutoCAD LT. Nabízí tak cenově velmi dostupnou cestu do světa moderních BIM aplikací. Autodesk Revit LT je kompatibilní s projekty plného Revitu i s DWG soubory AutoCADu. Umožňuje vytvářet 3D projekty libovolných tvarů, automaticky koordinované pohledy, řezy, výkazy, vizualizace i výkresovou dokumentaci. K dispozici je i ve verzi Autodesk AutoCAD Revit LT Suite, která navíc zahrnuje i AutoCAD LT.
Česká lokalizace je k dispozici zdarma, pro kohokoliv. Revit LT nyní můžete získat již za cca 27.700 Kč !
Čtěte na Revit LT v češtině
AutoTURN 8.2 pro AutoCAD 2014
AutoTURN Byla uvedena nová verze nadstaveb AutoTURN a AutoTURN Pro 3D. S nejnovější verzí obou programů můžete modelovat obalové/vlečné křivky vozidel, analyzovat průjezdy vozidel, vizualizovat jejich reálné pohyby a kontrolovat potenciální konfliktní body - detekce kolizí jak ve 2D, tak i v 3D prostředí. AutoTURN a AutoTURN Pro 3D 8.2 je kompatibilní s Autodesk AutoCAD 2014 a Civil 3D 2014 a s Windows 8. Program nyní obsahuje také mnoho dalších nových modelů aut v knihovnách vozidel.
Do 30. června 2013 můžete ušetřit 25% při nákupu AutoTURN 8.2 nebo AutoTURN Pro 3D 8.2.

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete nová videa představující Revit LT v češtině nebo ilustraci funkce Plocha místností v RevitTools.

Záborák 1.1 - záborové elaboráty a RÚIAN, aktualizovaná verze řeší změnu formátu souřadnic z online zdroje RÚIAN, nezávislost na MS Excelu a další menší opravy.

Ukázka použití bezplatné koncepční projekční aplikace Autodesk FormIt na tabletu Apple iPad, s možností exportu do Revitu.

Na Exchange Apps najdete aktualizovanou verzi aplikací IFC Exporter a IFC Export Alternate UI pro Revit 2014 a 2013.

Elektronický stavební magazín firmy Autodesk.

Studie oslunění v cloud rendering službě Autodesk 360 Render - postup a možnosti.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Poloha fotek do výkresu
- Instalace AutoCADu Civil 3D 2014
- Jak přidat bloček do příčných řezů

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Revit vs. Revit LT - poznáte 4 rozdíly?
- Autodesk BIM pro projekty infrastruktury
- Chraňte se před vyhynutím - výhody BIM

Jak urychlit rendering v 3ds Max přesunutím na grafickou katu? Poradí Tip 9283.
Jak změnit funkci při poklepání na rodinu v Revitu? Viz Tip 9277.
Jak vytvořit škálovatelnou rodinu v Revitu? Čtěte Tip 9292

 GIS, mapování, FM

Preview nové mobilní aplikace CAD Studia - offline GIS nástroje pro práci s daty Autodesk geospatial na mobilních zařízeních s Windows 8 - např. dotykovém notebooku nebo tabletu Microsoft Surface. Viz též videoukázka vodovodní sítě.

Víte že Autodesk Infrastructure Map Server nenačte neoriginální DWG soubor? Čtěte Tip 9287.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Nové plotry HP Designjet T920 a T1500
DnJT1500 HP uvádí dvě nové modelové řady velmi rychlých technických CAD plotrů - Designjet T920 a T1500 - o šíři médií 914 mm (A0+), s podporou web funkcí ePrint & Share. Výkres formátu A1 vytiskne tento plotr za pouhých 21 sekund. Tisk 6 barvami probíhá v rozlišení 1200 dpi, na listy nebo role s gramáží 60 až 328 g/m2. Oba modely jsou vybaveny LAN připojením až 1Gb a tisknout lze i z USB flash pamětí. Oba jsou rovněž nabízeny i v postscriptové verzi.
Viz HP Designjet T920 a T1500
HP Designjet T790 v červnu a červenci až o 23% levněji
V červnu a ještě do konce července (resp. do vyprodání zásob) můžete využít mimořádně zvýhodněné ceny některých modelů plotrů (velkoformátových tiskáren) řady HP Designjet - především 23% slevy na 44" model technického plotru Designjet T790.
Viz Slevy na HP Designjet

Od uvedení v roce 1991 již firma HP prodala více než 3 miliony velkoformátových inkoustových tiskáren (=plotrů) HP Designjet. To je zhruba 8x více než její nejbližší konkurent.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

PointImport 2014 - univerzální import souřadnic pro AutoCAD, Map, Civil (bonus utilita CS+)
Click2XLS - export odkliknutých bodů do tabulky v Excelu, s podporou Excel 2013, Win8, ACAD 2014
fArea - dynamická popiska výměr ploch, nyní i se součtem odkliknutých ploch či délek/obvodů
FieldLink - kreslí spojnice mezi dynamickými poli (nyní včetně atributů a tabulek) a zdrojovými objekty
rRename - PŘEJMEN na steroidech, nástroj pro komplexní typy přejmenovávání výkresových objektů (hladiny, typy čar...)
ImgAdj - upraví poměr stran pixelů rastrového obrázku

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD 2013 Service Pack 2
 • AutoCAD LT 2013 Service Pack 2
 • AutoCAD Mechanical 2013 Service Pack 2
 • AutoCAD Architecture 2013 Service Pack 2
 • AutoCAD MEP 2013 Service Pack 2
 • AutoCAD ecscad 2013 Service Pack 2
 • AutoCAD Electrical 2013 Service Pack 2
 • Autodesk Revit 2013 Update 3 (SP3)
 • Autodesk Softimage 2014 Service Pack 1
 • Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2014 - Service Pack 1
 • eTransmit for Autodesk Revit 2014 (subs)
 • Autodesk Vault Professional 2014 Integration for Bentley MicroStation V8i
 • Inventor LT 2014 Czech Language Pack
 • Factory Design Utilities 2014 (český LP)
 • Civil 3D Object Enabler 2014
 • AutoCAD 360 for Android, V2.0.1
 • AutoCAD 360 Mobile 2.0 (iPad)
 • Autodesk BIM 360 Glue Mobile 1.4
 • Autodesk BIM 360 Glue Add-in Apps
 • Autodesk 123D Catch
 • Autodesk 123D Design 1.3 for Windows 7
 • Autodesk 123D Make V1.2.5 for Windows 7/XP
 • Autodesk 3D Print utility 1.0
 • Autodesk MeshMixer 08 - freeform modeler
 • 3Dconnexion driver - 3DxSoftware V3.17.3
 • Microsoft Lync 2010 Attendee - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Aktuální nabídku webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Novinky Autodesk Navisworks 2014 (Pá 21.6.) a Inventor Professional 2014 - Elektro projekce (2D/3D) (Pá 21.6.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.407 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Po instalaci MS Office 365 přestane fungovat modul VBA. Funkce HYPERLINK je velmi pomalá při prvním spuštění. Proč? Jak zvětšit písmo popisek tras na izometrii? Zjednodušená odinstalace produktů sady Autodesk Design Suite. Havárie při spuštění AutoCADu 2014 - QtCore_Ad_SyncNs_4.dll. HP Designjet 5500 zobrazí chybu error: 1f50011 boot failed. Jak převést mapu z AutoCADu Map do Garmin GPS? Import STEP - Selhání při výpočtu obrysových čar na ploše. AutoCAD hlásí část xrefů jako "Nevyhodnocené". Chybějící část panelu rychlého přístupu (QAT) v Revitu 2014. Resetování sdíleného souřadného systému Revitu. Jak mohu jako student získat cloud kredity pro rendering? Editace a převod formátů 3D modelů (sítí).

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 9.970 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 50.359, počet příspěvků již 94.653). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou. (S.Wright)
- některá zvířata se chovají jako lidi :-) (video)
- moderní verze "ke mně čelem, k Ivanovi zády" (video)
- plně automatický výstupní zásobník (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - pobočky viz Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3