CAD-NEWS: ARKANCE homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy ARKANCE CZ+SK - květen '24

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0524.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

ARKANCE (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR i ve světě, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


ARKANCE - nové jméno, stejný tým
ARKANCE V nejbližších měsících odhalíme novou podobu společnosti ARKANCE. Tento krok je důležitým milníkem na naší cestě za inovacemi a plněním závazku poskytování vynikajících služeb. Jsme největším celosvětovým partnerem Autodesku a synonymem pro digitální transformaci.
Viz Nová podoba společnosti ARKANCE
Registrujte se na konferenci CADfórum Slovensko
CFsk Dne 11. června 2024 se uskuteční další ročník slovenské verze naší tradiční konference CADfórum. Jednodenní konference CADfórum 2024 Slovensko se zaměřením na využití CAD/CAM a BIM/FM řešení v praxi se letos koná v Hotelu Senec. Subscription zákazníci ARKANCE získali voucher na vstupenku zdarma.
Registrujte se na konferencia.cadforum.sk a viz pozvánka.
Archiv konference ARKANCE LIVE 2025
Seznamte se s novinkami softwarových produktů Autodesk řady 2025 i s doplňkovými aplikacemi a řešeními ARKANCE řady Be.Smart. Přehled možností nové řady 2025, včetně využití nových nástrojů AUTODESK a ARKANCE v praxi najdete ve videoarchivu konference ARKANCE LIVE 2025.
Viz Konference ARKANCE LIVE 2025
10.000 tipů na CADforum.cz
10K Webový portál CADforum.cz nabízí ve své české verzi již 10.000 tipů a triků pro CAD, BIM, CAM, PDM, CDE a GIS aplikace firem AUTODESK a ARKANCE. Většina tipů je průběžně aktualizovaná a pomáhá uživatelům v efektivním využívání aplikací AutoCAD, Revit, Inventor, Civil 3D, Fusion, 3ds Max, Vault, PowerMill, twiGIS, T4R, T4I a dalších.
Viz 10.000 tipů na CADforum.czNavštivte stránky firmy ARKANCE (CAD Studio) i na LinkedIn, Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
ArkanceCZ a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

Be.Smart - nástroje pro zvýšení produktivity
Be.Smart Seznamte se s aplikacemi řady Be.Smart vyvinutými společností ARKANCE s cílem zvýšení efektivity využívání CAD, BIM, CAM a PDM nástrojů Autodesk. Nabídka od bezplatných nástrojů, přes bonus nástroje pro zákazníky ARKANCE, až po komerční enterprise aplikace.
Viz videoprezentace
Trendy AI, vzdělávání - zpráva "State of Design & Make 2024"
DM Autodesk uvolnil nejnovější verzi průzkumu State of Design & Make 2024. Letošní report odráží výsledky průzkumu mezi rekordními 5400 účastníky z řad leaderů průmyslu z celého sěta. 66 % respondentů říká, že AI bude hrát v jejich podnikání zásadní roli. Inspirujte se.
Viz Zpráva průzkumu Autodesk Design&Make 2024 a viz stažení PDF zprávy

video Na YouTube kanálu ARKANCE CZ můžete shlédnout Andrew Anagnost (Autodesk) komentuje stav oboru Design+Make, použití freeware aplikace GeoRefImg a použití nástroje ShowDXF v AutoCADu, posun s uchopením vs. postrčení v AutoCADu.

I školy a studenti si už mohou stáhnout nové bezplatné verze softwaru Autodesk řady 2025.

Od 24.4. jsou uživatelé Inventoru (2020-2025) a dalších aplikací upozorněni, pokud spustí pod stejným uživatelským účtem více než jednu licenci Autodesk.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2025 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadforum.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- 10.000 tipů na portálu CADforum.cz

Jak bez AutoCADu rozložit AEC objekty v DWG souboru? Poradí Tip 14094.
Jak zobrazit dočasný grafický text v LISP aplikacích (česky)? Čtěte Tip 14107.
Jak vytisknout podloženou mapu se světlým pozadím? Viz Tip 14099.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

CAM produkty CARVECO (ArtCAM)
Carveco Vytvářejte nápadité, umělecké výrobky na vašich CNC strojích. Software Carveco (dříve ArtCAM) je určen pro kreativní návrhy a výrobu. V programech se setkává umění s průmyslem – nabízejí řadu funkcí, které využijí víkendoví kutilové i profesionální výrobci.
Viz Carveco CAM
Seznamte se s PDM aplikacemi ARKANCE
Vývojářský tým ARKANCE je také autorem řady nadstavbových aplikací a bonus doplňků pro Vault. Tyto aplikace buď přímo rozšiřují či automatizují funkce Vaultu, nebo slouží k propojení Vaultu s dalšími systémy - ERP a TPV systémy, EPLANem a dalšími.
Viz přehled v článku PDM nadstavby ARKANCE pro Autodesk Vault
Květnový Autodesk Fusion a česká lokalizace
Fusion Květnová aktualizace Autodesk Fusion přináší řadu vylepšení v oblasti výkonu, spouštění aplikace, soustružení, podpory formátu JT, komponent, skořepin a elektroniky (podrobněji). Většina nových funkcí je pokryta naší aktualizovanou bezplatnou českou lokalizací (V8.9).
Viz chci.fusioncesky.cz
Výkon Fusion - CAM vs. CPU multiprocessing
Tipnete si, zda i bezplatná kutilská verze CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion umí využít všechna jádra CPU pro CAM výpočty nástrojových drah? To si pište!
Viz porovnání a videoukázka
3D Ready Pack - konstruujte s lehkostí
3D Ready Pack - získejte bezplatný balíček k našim novým strojařským licencím CAD software. Svět výroby se mění - reagujte operativně. Startovací balíček 3D Ready Pack vám pomůže.
Viz 3D Ready Pack
Květnový Den s CAD technikem
Oblíbená akce "Den s CAD technikem" se tentokrát koná 31. května. Vyžádejte si bezplatnou konzultaci pro vaši firmu na stránce:
Den s CAD expertem

video Na YouTube kanálu ARKANCE CZ můžete shlédnout ARKANCE řešení pro výrobní firmy, Be.Smart T4I - přebarvení sestavy Inventoru, Batch Export pro Inventor a nábytkářská aplikace Woodwork for Inventor.

Jak v Autodesk Fusion vytvořit skutečnou 3D strukturu dřeva.

Návrh a výroba závodního volantu inspirovaného vozy F1 pomocí Autodesk Fusion.

3D editor pouzder elektronických součástek v prostředí Autodesk Fusion.

Vzájemná synchronizace schematického pohledu a editoru desky plošných spojů v prostředí elektroniky Fusion.

Na blogu InventorGuru.cz a F360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM/PLM najdete:
- Výzkumný Project Bernini - AI pro generativní návrh 3D tvarů
- PDM nadstavby ARKANCE pro Autodesk Vault
- Novinky Autodesk Vault 2025

Jak použít parametr délky oblouku v náčrtu Inventoru? Viz Tip 14097.
Jak v Autodesk Fusion kalibrovat tiskovou podložku pro 3D tiskárnu FFF? Čtěte Tip 14108.
Jak přebarvit díly sestavy - náhodně, dle materiálu, dle hmotnosti či jiné vlastnosti? Poradí Tip 14116.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Dohoda společností Autodesk + Nemetschek na spolupráci
A+N Jednou z největších bolestí, kterou dnes trpí architekti, projektanti a další inženýrské profese v oblasti stavebnictví, je nekompatibilita dat. Autodesk uzavřel dohodu o interoperabilitě se skupinou Nemetschek Group s cílem zlepšit otevřenou spolupráci a efektivitu v oblastech architektury, inženýrství, výstavby a provozování staveb (AECO), a také médií a zábavního průmyslu (M&E). Tato dohoda posílí stávající interoperabilitu mezi oborovými cloudovými a desktopovými produkty obou společností a zlepší plynulou výměnu informací mezi jednotlivými softwarovými řešeními.
Čtěte na BIMfo.cz - Autodesk + Nemetschek zjednoduší svět BIM
Tandem for AEC
Tandem Nový benefitem pro uživatele BIM služby Autodesk BIM Collaborate Pro je nástroj Tandem for AEC pro tvorbu digitálních dvojčat. Ten vychází z CAFM aplikace Tandem a umožňuje využití Revit modelů pro následnou správu a provozování budov, včetně napojení na datová čidla měřicí hodnoty (teplota, osvětlení, odběr...) v reálném čase. Stavební projekční firmy mohou rozšířit své BIM služby o tvorbu, dodávku a údržbu digitálních dvojčat. Cesta k digitálnímu dvojčeti ještě nikdy nebyla snazší.
Viz videoukázka
Nové kurzy BIM Academy
Byly vypsány nové termíny "BIM Academy", vzdělávacího programu určeného pro BIM manažery v oboru pozemních a inženýrských staveb s možností certifikace buildingSMART. Program - témata BIM kurzů i aktualizované dubnové a květnové termíny v Praze a v Brně najdete na stránkách academy.bimfo.cz.
Viz Academy.BIMfo.cz

video Na YouTube kanálu ARKANCE CZ můžete shlédnout seznámení s Be.Smart T4R (Revit Tools), tip atika stěn, tip na digitální model terénu z dat ČUZK.

Uvedena aktualizace Civil 3D 2024.4 a Navisworks 2024.2.

Autodesk Data Connector for Power BI - posuďte váš BIM model pomocí vizualizačního nástroje Microsoft Power BI.

E-learning kurz "Základy Autodesk Revit" - určen pro začínající uživatele BIM aplikace Revit, se zaměřením na pozemní stavby.

BIMfo: Autodesk + Nemetschek zjednoduší svět BIM.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Bing či Esri? Které mapové snímky v AutoCADu jsou lepší?
- Digitální model reliéfu 5G

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Jak přidat šířku a výšku výkresu do vašeho rohového razítka Revitu
- Revitová inovace: Perfektní atika bez starostí

Jak mohu z Advance Steel exportovat 3Dsolidy do formátu IFC? Čtěte Tip 14113.
Jak v Civilu importovat nebo exportovat soubory KML, KMZ, GML nebo GZ? Viz Tip 14083.
Jak zaokrouhlit zobrazenou hodnotu v popisce Civilu 3D? Poradí Tip 14122.

 GIS, mapování, FM

Digitální stavební řízení, DTM ČR
DTM Digitální stavební řízení a digitální technická mapa ČR. Téma, které velmi zajímá naše zákazníky a dotýká se jich. Jak vám v této oblasti mohou pomoci odborníci z ARKANCE a jaká řešení navrhují? Sledujte záznam přednášky z konference ARKANCE LIVE 2025 ve veřejné části archivu:
Viz YouTube video
Napojení na digitální technickou mapu a automatizaci vyjadřování
Připravte vaši infrastrukturu na digitalizované stavební řízení. Hotová řešení ARKANCE pro napojení na digitální technickou mapu a automatizaci vyjadřování. Správci technické infrastruktury mají už od 1.7.2024 povinnost předávat data o spravované infrastruktuře do centrální databáze DTM ČR.
Viz Napojení na DTM ČR

 ARKANCE a Be.Smart - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD, BIM a CAM nástroje z dílny ARKANCE:

BatchExport for Inventor - iLogic makro, dávkový export 3D modelů
ModDXF/ShowDXF - obecný editor DXF vlastností entit
HatchOverlap - detekce překrývajících se šraf v DWG
fArea - dynamické popisky vlastností DWG objektů
DWGsync - synchronizovaný zoom/pan oken AutoCADu
Be.Smart T4R V4.1 pro Revit (i 2025)
CS Power Tools V3.5

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy ARKANCE - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2025 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
  • Autodesk Civil 3D 2024.4
  • Autodesk Navisworks 2024.2
  • Factory Design Utilities 2025 (FDU) Czech language pack
  • Advance Steel 2025.0.1/2024.0.1/2023.0.3 Object Enabler
  • Autodesk Access (former Desktop App), V2.6
  • Autodesk Licensing Service - 14.2.0.10911
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.19215)
  • TeamViewer 15.53 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory ARKANCE
  • Klávesové zkratky Fusion - plakát

viz stránka Download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá ARKANCE dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu/LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Autodesk Docs, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

03.06.2024PrahaŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
05.06.2024BrnoŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
10.06.2024PrahaŠkolení: Autodesk Revit – základy (4 dny)
11.06.2024BrnoŠkolení: Autodesk Revit – základy (4 dny)
19.06.2024BrnoŠkolení: Autodesk Fusion a možnosti programování frézovacích center s děličkou (2 dny)
25.06.2024onlineŠkolení: Rozdílové školení Inventor 2025
25.06.2024onlineŠkolení: Inventor 2025 - základní školení (3 dny)
09.07.2024BrnoŠkolení: Autodesk Revit – základy (4 dny)
15.07.2024PrahaŠkolení: Autodesk Revit – základy (4 dny)
16.07.2024onlineŠkolení: AutoCAD - základní školení (3 dny)
24.07.2024BrnoŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
29.07.2024PrahaŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
13.08.2024onlineŠkolení: Autodesk Revit – základy (4 dny)
14.08.2024onlineŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
27.08.2024onlineŠkolení: Rozdílové školení Inventor 2025

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou ARKANCE prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu Fusion CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku ARKANCE najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory ARKANCE.

10.006 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Parametr šířky a výšky výkresu v rohovém razítku Revitu. Nastavení výchozího kótovacího stylu v AutoCADu Mechanical "nedrží", vrací se na AM_ISO. Chyba 1001 při pokusu o přihlášení k doménovému účtu. Jak vytvořit značku přerušovaného koutového svaru "Z" dle ISO 2553? Jak rozdělit dlouhou rozpisku v Advance Steel na více sloupců? Nelze zjistit zůstatek kreditů pro cloud. Proč mi AutoCAD generuje desítky JSON souborů? 3D model terénu v libovolném místě území České republiky - výškopis ČÚZK.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 46.887 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 114.341 - v CZ/SK, počet příspěvků již 141.349). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server ARKANCE?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba ARKANCE zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy ARKANCE najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Možná budete muset některé bitvy vybojovat vícekrát, abyste vyhráli. (M.Thatcher)
- Praha v roce 1912, v barvě (video)
- a rušná ulice v New Yorku, 1911 (video)
- co budete dělat 19. ledna 2038 v 3:14:07?

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


ARKANCE CZ/SK - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
Arkance-Systems.cz -- Arkance-Systems.sk -- CADforum.cz -- BIMfo.cz -- F360.cz -- CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Technická 2935/23 - H/A
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - S.K.Neumanna 1220
Ostrava - Hornopolní 34
Bratislava - Galvaniho 15/B
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Finsko, Španělsko, Portugalsko, Turecko, Litva, USA, Velká Británie, Indie, Austrálie, Nový Zéland viz Google mapa