CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems - květen '23

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0523.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

Arkance Systems (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Pozvánka na CADfórum Slovensko
CFsk Registrujte na první ročník slovenské verze naší tradiční konference CADfórum. Jednodenní odborná konference CADfórum 2023 Slovakia se zaměřením na využití CAD/CAM a BIM/FM řešení v praxi, s prezentacemi zákazníků i workshopy se koná 7. června (júna) 2023 v Hotelu Kaskady na Sliači.
Viz pozvánka a viz registrace na konferencia.cadforum.sk
Archiv konference Autodesk LIVE 2024
LIVE24 Na začátku května jsme odvysílali online stream tradiční konference Autodesk LIVE 2024, na kterém jsme představili novinky produktové řady Autodesk 2024 i vlastní nové aplikace z oblasti strojírenství, GIS a stavebnictví.
Kompletní archiv videozáznamů je pro registrované (i nově) k dispozici na stránce Autodesk LIVE 2024 - archiv (část obsahu je dostupná veřejně).Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
ArkanceCZ a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

Dostupnější subscription Autodesk Premium Plan
Všechna standardní subscription Autodesku nyní nabízejí funkci jednotného doménového přihlášení (tzv. enterprise, SSO). Cena rozšířeného, premium předplatného se navíc snižuje na 185€. Další informace o změnách od 8.5.2023 najdete na našem blogu:
Viz Změny Premium Plan a výhody Premium plánu
Připravte vaši společnost na to, co přijde
State Získejte globální data a odborné poznatky o odvětvích, ve kterých se navrhuje digitálně a dodává fyzicky. Jasné a praktické poznatky pro vedoucí pracovníky. První výroční zpráva "State of Design & Make", která vznikla ve spolupráci společností Autodesk a Ipsos.
Stáhněte si PDF (55 stran, 44MB, EN) na b4m.cz/state2023

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout Autodesk Education Showreel 2023, video vizuální styl Náčrt či úprava hladin z Excelu pomocí CsvLayers

Vyzkoušejte si generátor šrafovacích vzorů Pattycake

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2024 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Rozšíření ochrany proti souběžnému spuštění licencí Autodesk
- Změny standardního a premium předplatného Autodesk

Proč mám neaktivní pole oddělovače tisíců ve formátování textového pole AutoCADu? Poradí Tip 13711.
Mohou se uživatelé přihlašovat k produktům Autodesk pomocí SSO i na soukromých zařízeních? Čtěte Tip 13733.
Jak utrhnout a přetáhnout okno DWG výkresu na druhý monitor? Viz Tip 13721.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Fusion 360 promo - získejte 3, zaplaťte 2
Fusion V rámci akce “Získejte 3, zaplaťte 2” zakoupíte od společnosti Arkance Systems tři roční subscription CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion 360 se slevou 33 %, s bezplatnou českou lokalizací a s bonus doplňky CS+. Tato slevová akce platí do 6. července 2023.
Viz Autodesk Fusion 360 v akci – získejte 3, zaplaťte 2
Znalostní audit Inventoru
Využijte novou bezplatnou službu znalostního auditu Autodesk Inventoru. Naše online služba Znalostní audit je jednoduchý test s cílem určit úroveň vašich obecných znalostí Autodesk Inventoru. Je určená pro všechny, kdo si chtějí ověřit co vše v Autodesk Inventoru umí, kde mají nedostatky, nebo kde se mohou zlepšovat. Je možné ho využít i jako start pro rozšíření znalostí. Obsahuje obecné teoretické a praktické otázky.
Více na Znalostní audit
3D Ready Pack - využijte váš Inventor na max
Max Startovací balíček 3D Ready Pack vám pomůže s nasazením Inventoru. Svět výroby se mění - reagujte operativně - vyžádejte si bezplatný balíček nástrojů a služeb zefektivňujících implementaci Inventoru nebo sady PD&M Collection.
Více na 3D Ready Pack
Výrobní inspirace (MAZAK)
Mazak Dne 6. června vás zveme do technologického centra MAZAK v Praze na výrobní workshop. Inspirujte se nejmodernějšími softwarovými nástroji pro vaši výrobu. Ukážeme vám nejmodernější softwarové nástroje pro CNC výrobu. Představíme řešení pro zefektivnění procesů od návrhu po plánování až po měření hotového dílu.
Více na Výrobní inspirace
Den s CAD technikem
Oblíbená akce "Den s CAD technikem" se tentokrát koná 26. května. Vyžádejte si bezplatnou konzultaci pro vaši firmu na:
Den s CAD expertem

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout Fusion 360 - od prototypů po výrobu, Autodesk Automotive Showreel 2023, PowerMill - měření tvarových ploch načtení DWG ve Fusion 360, vložení vysunutí v Inventoru, nebo vlastní dialogy a synchronizace iVlastností v Holixa T4I.

Podporujume tým studentské formule FS TUL Racing.

Toyota využívá generativní design ve Fusion 360 pro vývoj autosedaček.

Drak dronu vyrobený pomocí Fusion 360.

Na blogu InventorGuru.cz a PLMguru.cz a F360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM/PLM najdete:
- Toyota využívá generativní design rámu sedačky díky umělé inteligenci
- Ohlédnutí za OPEN HOUSE Teximp 2023
- Měření na stroji v Autodesk PowerMill

Jak na dynamické hodnoty vícehodnotového parametru ve formuláři Inventoru? Viz Tip 13715.
Jak na výkresu Inventoru vygenerovat dynamický QR kód nebo Data Matrix? Poradí Tip 13701.
Jak doplnit vlastní pozadí (prostředí) pro rendering ve Fusion 360? Čtěte Tip 13698

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Nový BIM produkt s prvky AI - Autodesk Forma
Forma 8. května uvedl Autodesk první produkt AEC cloudu - Autodesk Forma. Forma sjednocujeo pracovní postupy napříč týmy, které projektují, staví a provozují stavby. Cloudová aplikace Autodesk Forma vychází ze stávajících aplikací Autodesk Spacemaker a Autodesk FormIt (a nahrazuje je). Stává se součástí BIM sady AEC Collection (i pro stávající zákazníky).
Viz Uvedení Autodesk Forma
Certifikační kurzy buildingSMART
buildingSMART Společnost Arkance Systems CZ s.r.o. je držitelem autorizace k pořádání školení pro profesní certifikaci buildingSMART. Od května 2023 nabízíme nové kurzy pro přípravu na certifikaci buildingSMART – Foundation – Basic. Vybere si každý – otevíráme sběrné kurzy pro malé skupiny osob, individuální kurzy i kurzy pro společnosti.
Viz Nové certifikační kurzy buildingSMART
BIM konference pro výrobce
1. června se koná v Humpolci v hotelu Fabrika BIM konference určená pro výrobce stavebních materiálů aneb digitalizace stavebnictví z pohledu výrobce. Co je BIM model? Co znamená mít kvalitně zpracovaný BIM model výrobku? Jakou přináší konkurenční výhodu? Jaká je jeho využitelnost v praxi? Jaká data bude vyžadovat legislativa?
- Viz Registrace na BIM konferenci (zdarma)
Záborák 2024
Na konferenci Autodesk LIVE 2024 byla uvedena nová verze aplikace Záborák pro Civil 3D a AutoCAD Map 3D s podporu verzí 2024 těchto softwarových produktů.
Viz Záborák 2024
Extravilánové silniční podsestavy
Podívejte se, jak doplňkové Extravilánové silniční podsestavy pro Autodesk Civil 3D zefektivňují projektování silničních staveb podle českých a slovenských norem a zvyklostí. Extravilánové silniční podsestavy jsou součástí bonus nástrojů CS+, pro zákazníky zdarma.
Viz Extravilánové podsestavy
Prefast využívá AGACAD Wood Framing
Společnost Prefast CZ dodává náročným zákazníkům kvalitní dřevostavby. Pro projekci a zefektivnění výroby si vybrala BIM aplikaci Autodesk Revit s oborovým rozšířením AGACAD Wood Framing.
Viz Reference Prefast
BIM Academy
BIM Academy Arkance Systems nabízí sérii školení určených pro BIM manažery a koordinátory. Pokud jste stávajícím manažerem BIM / koordinátorem BIM, nebo se jím chcete stát, je tento vzdělávací program určený právě pro vás. Naučíte se, jak pracovat se všemi novými standardy a osvědčenými postupy BIM pro pozemní a inženýrské stavby. Po absolvování závěrečných testů získáte celosvětově uznávaný certifikát. Nová série kurzů - Brno + Praha, Revit i Civil 3D.
Viz academy.bimfo.cz

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout co je Autodesk Forma a přehled funkcí, filtr dle sad vlastností v Civil Tools.

Jak Spiders využívá 3ds Max pro vývoj pseudohistorické hry Steelrising?

BIM aplikace Class Feeder je nyní k dispozici i na Autodesk Apps.

BIMfo: Města budoucnosti s novou AI aplikací Autodesk Forma.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Civil Tools pro verzi Civil 3D 2024
- Nebojte se položit dotaz

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Zmena symbolu v rodine Revitu na základe úrovne detailov
- Fabrication CAMduct Components
- CDE v ceně licence Autodesk AEC Collection

Jak na import terénu a zobrazení vrstevnic v Revitu 2024? Čtěte Tip 13709.
Jak sledovat výkon systému v Revitu? Viz Tip 13720.
Jak v Plantu změnit tloušťku izolace na části trubky? Poradí Tip 13714.

 GIS, mapování, FM

Uveden nový twiGIS 2023.1
twiGIS Nově uvedená verze GIS aplikace twiGIS zavádí řadu nových funkcí, včetně integrace 3D modelů a propojení na BIM data přímo v twiGISu.
Viz oznámení twiGIS 2023.1
Vyjadřovací portál v BVS
BVS Jedním z prvních automatizovaných vyjadřovacích portálů na Slovensku je Webový vyjadřovací portál Bratislavské vodárenské společnosti (BVS) postavený na GIS technologii twiGIS.
Čtěte na BVS - zákres vodárenských sietí
Ten správný čas pro DTM Konektor
Probíhají již implementace DTM Konektoru u prvních zákazníků pro testovací provoz proti IS DMVS (DTM ČR). Nepropásněte start - dnes je vhodný čas začít nastavovat DTM Konektor ve vaší organizaci a připravovat potřebné transformace dat.

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- BVS - Vyjadrovací portál - zákres vodárenských sietí cez web
- Uvedena nová verze GIS/FM aplikace twiGIS 2023.1

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD, BIM a CAM nástroje z dílny Arkance Systems:

CsvLayers - export/import vlastností hladin z Excelu/CSV
LTFly - automatické generování textových typů čar (s dialogem)
fArea/fProp - dynamická popiska vlastností, vč. vlastností hladin
Civil Tools s podporou Civil 3D 2024

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2024 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
  • Autodesk Navisworks 2022.4 Update
  • Autodesk Maya 2022.5 Update
  • Civil 3D Object Enabler 2022.2.2
  • BIM Interoperability Tools for Revit 2024, v9.1.8503.0
  • IFC 4x3 Extension for Autodesk Civil 3D 2024
  • IFC for Revit 2024 (V24.1.0)
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.16009)
  • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz stránka Download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

22.05.2023PrahaKurz buildingSMART – Foundation – Basic
22.05.2023onlineŠkolení: Autodesk Inventor pro začátečníky (3 dny)
24.05.2023BrnoKurz buildingSMART – Foundation – Basic
29.05.2023onlineŠkolení: Autodesk Civil 3D pro pokročilé (3 dny)
29.05.2023OstravaŠkolení: Autodesk Revit – základy (3 dny)
31.05.2023BratislavaŠkolenie: Autodesk Revit MEP – základy (VZT, ZTI a vykurovanie, 4 dni)
08.06.2023PrahaŠkolení: Rozdílové školení na verzi Autodesk Inventor 2024
20.06.2023onlineŠkolenie: Autodesk Revit, Enscape a Twinmotion – grafika a vizualizácie
22.06.2023onlineŠkolení: Krovy a střechy – Jak vytvořit profesionální návrh pomocí Revitu
29.06.2023BratislavaKurz buildingSMART – Foundation – Basic

 Podpora, tipy a triky

Vylepšený IFC prohlížeč online
V sekci Převodníky na CADforum.cz je k dispozici vylepšený online prohlížeč souborů IFC. Zobrazte si jakýkoliv 3D model ve výměnném BIM formátu IFC.
Viz IFCview
Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu Fusion CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.736 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nefunguje mi úvodní přihlášení do Fusion 360. Projekt Revitu otevřený na jiném počítači má odlišný typ písma. Rychlé rozbalení nebo sbalení stromu prohlížeče sestavy Inventoru. Jak v Inventoru počítat simulace s nelineárními materiály? Fyzické vykreslení uzamčených hladin ztlumeně. Jak přepnout Revit na tmavé prostředí? HyperList - výpis použitých hyperodkazů z DWG objektů. Vizuální styl Náčrt se zabarvenými hranami.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 45.271 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 109.567 - v CZ/SK, počet příspěvků již 139.738). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Problém je chybějící směr, ne chybějící čas. Všichni máme den s 24 hodinami (Z.Ziglar)
- města před 120 lety (kolorovaná videa)
- tajemství železničních kol (video)
- mapa světa podle Google StreetView

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
Arkance-Systems.cz -- Arkance-Systems.sk -- CADforum.cz -- BIMfo.cz -- F360.cz -- CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Galvaniho 15/B
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Finsko, Španělsko, Portugalsko, Turecko, Litva