CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems - květen '22

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0522.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

Arkance Systems (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR a HU, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:
Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
CADstudio a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky


1 milión registrovaných na CADforum.cz
1 milión Mezinárodní CAD portál CADforum.cz provozovaný firmou Arkance Systems využívá již více než 1 milión registrovaných uživatelů z celého světa. Najdou zde široký sortiment podpory produktů Autodesk - diskuzní fórum, tisíce tipů a triků, CAD/BIM bloků a rodin, stovky freeware utilit, slovníky nebo online nástroje pro konverze a prohlížení CAD dat.
Viz 1 milión registrovaných na CADfóru

 AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

Archiv konference Autodesk LIVE 2023 - inspirujte se
LIVE23 Prohlédněte si kompletní videoarchiv jarní online konference "Autodesk LIVE 2023". Představila nejnovější softwarové produkty a řešení společností Autodesk a Arkance Systems. Akce je rozdělena na sekce strojírenství/CAM, GIS/FM a stavebnictví/BIM. Inspirujte se.
Viz LIVE 2023 - děkujeme za účast a viz bezplatný archiv konference
Autodesk Flex Tokeny nahrazují Cloud kredity
Flex Cloudové služby původně hrazené pomocí Cloudových kreditů lze nyní hradit pomocí Flex Tokenů, tedy stejně jako nové pay-per-use licence Autodesku. Vaše zbývající cloud kredity můžete čerpat do března 2023. Informace o možnostech Flex tokenů pro flexibilní licencování libovolného produktu Autodesku (bez jeho zakoupení) a pro čerpání tarifikovaných cloudových služeb (včetně cenové tabulky tarifů) najdete na aktualizované stránce:
Autodesk Flex Tokeny
Naučte webový AutoCAD nové příkazy
Používáte webovou verzi AutoCADu? Vaše DWG soubory můžete prohlížet, upravovat i tvořit kdekoliv, bez instalace softwaru. AutoCAD Web app spustíte z web.autocad.com. A víte, že webový AutoCAD můžete snadno "doučit" nové příkazy?
Viz Jak doučit web AutoCAD nový příkaz

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout studie produktivity AutoCADu, AutoCAD LT vs. AutoCAD.

Uvedeny aktualizace AutoCAD 2023.0.1 a LT 2023.0.1.

Od 1.6. nebudou podporovány reaktivace trvalých licencí produktů Autodesk řady 2014 a starších (viz blog).

Používáte v rastrové podklady v DWG výkresech? S nástroji Raster Design bude vaše práce o 48 % efektivnější.

Virální video "Dancing Baby" (z 3ds Max) dostává nový facelift a nový virální náboj.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2023 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete postupně stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Úspěch v dodávkách CAD/CAM řešení na Fusion 360
- Podpora a aktivace starších verzí Autodesk software (aktualizováno)

Proč mi v Autodesk účtu nejde přiřadit SSO Administratora? Poradí Tip 13319.
Co znamená "Zbývá vám X dní k vytvoření připojení k internetu"? Čtěte Tip 13313.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Uveden Autodesk PowerMill 2023
Powermill Byla vydána nová verze CAM aplikace Autodesk PowerMill 2023, FeatureCAM 2023 a dalších pokročilých CAM nástrojů. Kromě podstatně zvýšeného výkonu PowerMillu (viz video) můžete využít dalších vylepšení. Představíme je na webináři "Výrobní novinky", pořádaném 2. června od 13:00.
Viz webinář Výrobní novinky, 2.6 (níže).
Fusion 360 se stroji Haas
Podívejte se praktickou ukázku živého měření na stroji HAAS VF3SS pomocí Autodesk Fusion 360. Možnosti online odměřování jsme představili na dnu otevřených dveří společnosti Teximp v Brně.
Více na Fusion 360 v akci se stroji Haas
Workshop Autodesk PLM
PLM Hledáte systém pro řízení procesů, projektů, kvality? Chcete správně spočítat výrobní náklady? Optimalizujte celý životní cyklus produktů pomocí flexibilního PLM řešení Autodesk.
30.5. Ostrava, 1.6. Brno, 3.6. Praha - vždy od 9:30 do 11:30.
Registrace viz Workshop Autodesk PLM
Den s CAD/PDM expertem
Dne 27.5. se koná další "Den s expertem", kde můžete využít bezplatnou konzultaci pro vaši firmu. Pomůžeme vám s automatizací procesů, vylepšíme navrhování, usnadníme práci s cizími daty. Rezervujte si termín na:
Den s CAD/PDM expertem
Seminář - od poptávky po servis – digitálně, efektivněji
Od poptávky Přijměte pozvání na workshop pro technické manažery - Jak zrychlit a zefektivnit průchod zakázky firmou od nabídky přes konstrukci, výrobu až po servis. Průlet jednotlivými etapami obchodního procesu výrobní firmy, pomocí praktických ukázek našich řešení ve spolupráci s produkty Autodesk. Seminář se koná 14. června v Choceradech, účast je zdarma.
Viz Od poptávky po servis
Webinář - Výrobní novinky
CAM 2. června 2022 od 13 hod. se koná webinář "Výrobní novinky" – novinky ze světa CAMu, postprocesorů a monitoringu CNC strojů. Představíme vám řadu nových funkcí v programech PowerMill, Fusion 360, FeatureCAM, CIMCO. Podíváme se i na postprocesory a jak zefektivní práci a ušetří čas. Ukázeme využití těchto řešení u zákazníků Arkance Systems.
Registrujte se zde
Webinář - Migrace produkčních dat
Zveme zájemce na online workshop o migraci produkčních dat. Plánujete upgrade a máte problémy s nekonzistentními daty, sníženou rychlostí načítání a chcete využít nejnovější funkce naplno? Pak je tento workshop právě pro vás. Online akce se koná 31.5.2022.
Viz Migrace produkčních dat
PLM řešení Autodesk
PLM Série videoukázek na našem YouTube playlistu "PLM" vás provede možnostmi PLM řešení Autodesku a jejich přínosy v oblasti správy životního cyklu dat k vašim výrobkům a všech souvisejících podnikových procesů, od konstrukce, přes kooperaci a výrobu až po obchod, distribuci a servis. Viz též aplikace Fusion 360 Lifecycle.
Viz PLM playlist na YouTube

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout Autodesk Design & Manufacturing Showreel, živé měření ve Fusion 360, konfigurace PLM aplikace Fusion 360 Manage, výkon PowerMill 2023.

Uvedena aktualizace Vault 2023.0.2.

Uveden Inventor Nastran 2023.

Byla vydána aktualizace české lokalizace Fusion 360 pro nový Fusion.

Znáte 5 metod exportu DXF z CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion 360 a jejich rozdíly?

Již 1.2 miliónů inovátorů přešlo na Fusion 360.

Kompletní sestava dveří průlezu modulu kosmické lodi Apollo 11, vytvořená v Smithonian Institute v Autodesk Fusion 360.

UMV vozítko Hyundai Tiger X-1 navržené ve spolupráci s Autodeskem ve Fusion 360.

Arkance Systems je č.1 v dodávkách produktů Fusion 360 v celé Evropě - viz blog.

Na blogu InventorGuru.cz a cam.cadstudio.cz a f360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Poznejte sestavy ve Fusion 360
- Fusion 360 v akci se stroji HAAS - živé měření
- Autodesk Alias 2023 a VRED 2023 - novinky design aplikací

Proč mi Fusion 360 nenabízí funkci Share Public Link (Sdílet veřejný odkaz)? Viz Tip 13301.
Jak hromadně převést iLogic pravidla a formuláře ze zdrojových dokumentů Inventoru? Čtěte Tip 13309.
Jaká je kapacita úložiště ve Fusion 360 a kolik uživatelů mohu přidat do Team účtu? Poradí Tip 13312.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

BIM konference a školení Arkance Systems
Kanalizace Přihlaste se na jarní školení a webináře, které organizujeme jako prezenční i online. Tento blok je určen pro obory stavebnictví a architektura a infrastruktura. Seznamte se s programy Autodesk Revit, Autodesk Civil 3D, Autodesk Infraworks, Autodesk Docs, Autodesk Dynamo Studio a s nadstavbovými aplikacemi T4R (dříve Revit Tools), Civil Tools a BIM Feeder z vlastního vývoje Arkance Systems.
Viz Nové BIM akce a školení
Nová verze CS Legend Generator
Legend Společnost Arkance Systems uvádí novou verzi nadstavbové aplikace CS Legend Generator pro Revit. Zautomatizuje si výkazy oken a dveří ve vašich BIM projektech. Jaké novinky můžete využít?
Viz Nová verze CS Legend Generator
BIM pro investory
BIM Investory Dne 1.6. se v Konferenčním centru City v Praze koná odborná konference "BIM pro investory" pořádané společnostmi Arkance Systems a Autodesk. Jejím cílem je výměna zkušeností s přínosy BIM technologie (Building Information modeling, Informační modelování budov) při výstavbě a správě nemovitostí. Jak ušetřit peníze a čas, omezit rizika, zlepšit komunikaci s projekcí a realizací stavby, využívat BIM model při efektivní správě nemovitostí?
Viz bezplatná registrace
Velikonoční sleva na BIM produkty AGACAD
AGACAD, sesterská společnost Arkance Systems CZ/SK, nabízí do 22. května slevu na většinu nabízených nadstaveb Revitu. Druhou licenci vámi zvoleného produktu získáte za polovic.
Viz Sleva na BIM produkty AGACAD
Webinář Railway Tools
Seznamte se s novinkami v nadstavbové aplikaci Railway Tools, která rozšiřuje Autodesk Civil 3D o nástroje pro návrh železniční infrastruktury podle českých a slovenských norem.. Akce se koná 25.5. od 10:00.
Viz registrace

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout novinky CS Legend Generator, ukázku použití BIM Collaborate Pro, Autodesk Construction Cloud v inženýrských stavbách.

Navrhujete potrubní systémy, chemické, potravinářské či rafinérské závody v AutoCADu? Využití funkcí Plant 3D vede k 74% nárůstu produktivity.

Webinář k nadstavbě Revitu pro prostupy a požární komponenty - AGACAD Cut Opening (26.5.).

BIMfo: Konference "BIM pro investory" - Praha 1.6.2022.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Chartae Antiquae (staré mapy)

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Vyhľadávacie tabuľky (Lookup Tables) v Revite
- PlanGrid - Jak prohlížet/připomínkovat BIM soubory na mobilních zařízeních
- Nová verze aplikace CS Legend Generator pro Revit
- Hromadné přejmenování rodin v projektu Revitu

Kde najdu ikonku Spustit Civil 3D 2023 jako AutoCAD? Čtěte Tip 13304.
Jak vytvořit samostatnou vrstvu vržených stínů pro Photoshop? Viz Tip 13321.
Jak zobrazovat 2D a 3D BIM data na mobilu či tabletu? Poradí Tip 13325.

 GIS, mapování, FM

FME World Tour 2022
FME Přijměte pozvání na konferenci "FME World Tour". Letošní World Tour 2022 se koná i v České republice, a to online, na platformě Zoom. Využijte příležitosti a staňte se i vy součástí této celosvětové události. V jedné z prezentací této konference se kolegové budou věnovat tématu využití FME pro zpracování a publikaci leteckých informací.
Viz registrace

Jak funguje nový modul Vyhledávání v twiGISu? (video)

Využití nástrojů modulu Map 3D vede k 60% nárůstu produktivity - viz studie produktivity.

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Automatizace zpracování CAD dokumentace pomocí FME cloud, pozvánka na FME World Tour
- twiGIS si poradí s adresami po celém světě - Geoapify, what3words

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny Arkance Systems:

Click2XLS/Text2XLS - interaktivní plnění Excel tabulek odkliknutými souřadnicemi a texty, sloupcový režim
RenameCSV - dávkové přejmenování hladin, bloků, rozvržení atd. pomocí Excel tabulek
CITin 2023 - zpracování rastrů ve formátu .cit
FLAY - reaktor pro vynucení hladin pro předdefinované entity a bloky
SureSave - reaktor pro bezpečné ukládání DWG (po N příkazech, při odpovědi Ne na výzvu k uložení)
Copy2Lay - nakopírování objektů do všech rozvržení (např. roh.razítka)
CS Legend Generator
Holixa T4R - nové Revit Tools
CS Inspection List - Kontrolní listy pro Inventor


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2023 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
  • BIM Interoperability Tools for Revit 2023, V9.0.8119
  • Autodesk Log Collection Tool - installation diagnostic tool
  • Autodesk Navisworks 2020.5
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.12888)
  • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

17.5.2022onlineCivil 3D pro kanalizaci
18.5.2022PrahaŠkolení Revit Dynamo (1 den)
19.5.2022onlineAUTODESK DOCS – základy
23.5.2022BratislavaŠkolení Revit - základy (3 dny)
23.5.2022onlineZákladní školení Revit pro projektanty VZT
24.5.2022onlineInventor 2023 - školení pro začátečníky (3 dny)
24.5.2022onlineTerénní úpravy pomocí zemních těles
6.6.2022onlineZákladní školení Tvorba rodin VZT v Revitu
15.6.2022onlineAutoCAD, AutoCAD/LT - základní školení (3 dny)
15.6.2022onlineŠkolení Inventor CAM (2 dny)

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.442 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Zobrazení a skrytí výškových úrovní v řezech Revitu. Chyba 4000-4008 při instalaci Autodesk produktu řady 2022, 2023 a vyšších. Jak znovunačíst (obnovit) všechny xrefy výkresu? Pojmy a ikony stromu prohlížeče u sestavy Fusionu 360. Při instalaci Autodesk produktu řady 2022/2023 se objeví Chyba 4005. Prázdná paleta Vlastnosti/Upravit typ v Revitu. Nelze získat platnou licenci - aktualizace Holixa T4R v3.3.1. Revit – jak na efektivní vkládání typů rodin z Excelu. Jak exportovat vícevrstvou podlahu z Revitu jako samostatné prvky do IFC?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 44.233 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 104.945 - v CZ/SK, počet příspěvků již 137.546). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Špatná zpráva je, že čas letí. Dobrá je ta, že pilot jste vy. (M.Altshuler)
- co je blízko mne za atrakce?
- nová kompilace šikulů (video)
- počítadla dluhů v Evropě a ve světě
- filmová taneční kompilace "get it on" (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.arkance-systems.cz - www.arkance-systems.sk - www.cadforum.cz - BIMfo.cz - F360.cz - CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Krasovského 14
Žilina - Bratislavská 29
Budapešť - Kőszeg utca 4
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Polsko, Turecko, Litva